حسن بیگی به ایسنا خبر داد

قول مساعد مسئولان برای رفع فیلتر تلگرام تا فردا

تلگرام

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از قول مساعد مسئولان مربوطه برای رفع فیلتر تلگرام تا فردا (پنج‌شنبه) در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که وزارت خارجه مامور به تهیه شکایتی به سازمان ملل و مراجع قانونی بین‌المللی درباره کمک‌های آمریکا و عربستان برای ایجاد اغتشاش در کشور و به دنبال آن وارد شدن خسارات شد.

ابوالفضل حسن‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا درباره نتیجه جلسه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی اعتراضات اخیر، بیان کرد: کمیسیون امنیت ملی بعد از رصد اقدامات انگلیس، عربستان،‌ اسرائیل و آمریکا درباره اغتشاشات، روز گذشته جلسه‌ای را با حضور همه مسئولان و معاونان سازمان‌های امنیتی، انتظامی و وزارتخانه‌های کشور و اطلاعات تشکیل داد که در این جلسه ریشه‌ رخ دادن اتفاقات اخیر مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: برخی کشورهای همسایه بخصوص عربستان کمک‌های مالی و آموزش‌های نظامی برای خرابکاری و کارهای تروریستی با کمک اسرائیل انجام داده بود چون هدف آنها ضربه زدن به ملت ایران است. آنها از چند ماه پیش نیروهای خود را آموزش داده بودند تا در صورت وقوع اعتراضی، ناآرامی در کشور به وجود آورند. با این برنامه که بعد از به وجود آمدن ناآرامی‌ها ترامپ با سوء استفاده از موقعیتش از طریق سازمان ملل بخواهد رسما در امور داخلی ایران دخالت کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به هوشیاری ملت ایران نسبت به این اقدامات، گفت: در حالیکه این افراد از چند ماه گذشته در خارج از مرزها آموزش‌هایی برای ایجاد ناآرامی در ایران دیده بودند برای ورود به مرزهای کشور تلاش می‌کردند که برخی از آنها با هوشیاری سازمان‌های امنیتی کشورهای همسایه قبل از رسیدن به مرزهای داخلی کشور شناسایی و دستگیر شدند.

حسن‌بیگی ادامه داد: تعدادی دیگر نیز به مرزهای کشور رسیده که با هوشیاری نیروهای انتظامی، امنیتی و مرزی دستگیر و یا کشته شدند و یا اینکه به داخل خاک همسایه فرار کردند. در جریان فرار نیز برخی از آنها توسط نیروهای امنیتی کشورهای همسایه دستگیر شدند.

وی یادآور شد: با توجه به اعتراضات اخیر مردم مال باخته همچون سپرده‌گذاران موسسات کاسپین، البرز و سایر موسسات مالی و اعتباری و یا تجمعات بازنشستگان برای احقاق حقوق‌شان، این کشورها از ماه‌های گذشته افرادی را آموزش داده بودند تا در جریان تجمعات حضور پیدا کرده و دست به اغتشاش زنند که خوشبختانه مردم ما با آگاهی متوجه شده و صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

به گفته حسن بیگی، بنای این افراد انجام خرابکاری و عملیات انتحاری در تجمعات بود که سربازان گمنام امام زمان آنها را در نقاط مختلف شناسایی و دستگیر کردند. از طرفی دیگر تعدادی از اراذل و اوباش و معتادان توسط این سازمان‌ها سازماندهی شدند تا در جریان اعتراضات و تظاهرات اقدام به شکستن شیشه‌های بانک، تخریب اموال عمومی و حتی تعرض به ناموس، جان و مال مردم کنند، افرادی که بیشتر آنها شناسایی شدند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به چگونگی تلاش این سازمان‌ها برای ادامه اغتشاشات، گفت: آنها از طریق تلگرام به دامن زدن به اعتراضات و تهییج افکار عمومی پرداختند. با طرح موضوعاتی همچون افزایش 50 درصدی قیمت بنزین و یا تفاهم دولت و مجلس برای افزایش قیمت‌ها سعی کردند که با انتشار مطالبی از طریق تلگرام مردم را به خیابان‌ها آورده تا اقدامات خرابکارانه‌اش را انجام دهند.

وی با بیان اینکه اسناد متقنی از کمک‌های مالی و آموزش‌های نظامی و دادن تجهیزات خرابکاری از سوی عربستان وجود دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه آمریکا برنامه‌هایی برای ادامه این اقداماتش دارد، ما در کمیسیون امنیت ملی تاکید کردیم که باید فرماندهی مشخصی برای مقابله با این اقدامات وجود داشته باشد چون اسناد متقنی از کمک‌های مالی و آموزش نظامی و دادن تجهیزات برای کارهای خرابکاری از سوی عربستان وجود دارد. عربستان از طریق تلگرام و اینستاگرام افراد را تجهیز می‌کرد تا در کشور ما اختلال به وجود آورند.

حسن بیگی تاکید کرد: با عنایت به وجود چنین اسنادی، وزارت خارجه مامور به تهیه شکایتی از سوی جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل و سایر مراجع قضایی بین‌المللی درباره پشتیبانی‌های آمریکا و عربستان برای آموزش به افراد جهت آتش زدن اموال عمومی و خرابکاری شد. آنها باید خسارت ملت ایران را بدهند که برآوردها حکایت از خسارات سنگین به اموال بیت‌المال دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح هدف آمریکا و عربستان برای ایجاد اغتشاش در کشور، گفت: با توجه به منزوی شدن آمریکا در خاورمیانه و غرب آسیا و همچنین پیروزی مقاومت و نقش تعیین‌کننده ایران در فرماندهی مقاومت، آمریکا به دنبال براندازی ایران است تا بتواند مجددا به خاورمیانه برگردد به همین دلیل برای رسیدن به چنین هدفی از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.

وی درباره وضعیت بازداشتی‌ها نیز بیان کرد: تعداد بازداشتی‌ها محدود است، تعداد زیادی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند و خانواده‌های آنها توجیه شدند که نباید در زمین آمریکا، موساد و سیا حرکت کنند. البته شناسایی آنهایی که از طریق مرزها برای خرابکاری وارد کشور شدند نیز زمان‌بر است که قوه قضاییه و وزارت اطلاعات مامور رسیدگی هر چه سریعتر به این پرونده‌ها و اخذ اطلاعات کافی شد.

حسن بیگی تاکید کرد که اسناد کافی اعم از فیلم و عکس و شهادت مردم نسبت به خرابکاران وجود دارد بخصوص افرادی که مامور آتش‌نشانی را از ماشین خود پیاده کرده و با خلاص کردن ماشین آتش‌نشانی تعدادی از مردم را زیر گرفتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد وضعیت دانشجویان بازداشتی، گفت:  تعدادی از دانشجویان که بازداشت شده بودند در همان روزهای اول آزاد شدند چون آنها تنها در حال عبور از مسیر و حرکت به سمت خوابگاه‌شان بودند. تعداد دیگری از دانشجویان نیز با قرار وثیقه آزاد خواهند شد. آنها در تجمعات حضور داشته و به عنوان هوادار اقداماتی را انجام دادند.

وی درباره طرح موضوع رفع فیلتر تلگرام در این جلسه، اظهار کرد: خارجی‌ها از طریق تلگرام به تهییج افکار عمومی و بیان دروغ نسبت به وضعیت تهران و سایر شهرها می‌پرداختند. مثلا می‌گفتند که فلان مسجد و فلان منطقه آتش زده شده در حالیکه چنین چیزی صحت نداشت. هدف آنها دادن روحیه به سربازان‌شان در ایران بود. آنها آمار کشته‌ها را بالغ بر سه هزار نفر اعلام می‌کردند که چنین چیزی صحت ندارد و 13 نفر کشته شده‌اند.

حسن بیگی ادامه داد: با توجه به چنین وضعیتی به وزارت ارتباطات ماموریت راه‌اندازی تلگرام داخلی و استقرار سرورهای داخلی داده شد تا مردم بتوانند از اینترنت با سرعت بالاتر و مطمئن و سرورهای داخلی استفاده کنند تا دیگر کسانی به منافع امنیت و وحدت ملی خدشه وارد نکند.

وی افزود: قرار شد که مسئولان تلگرام نیز قول دهند که از تلگرام استفاده امنیتی و تروریستی صورت نگیرد به همین دلیل مسئولان در این جلسه به ما گفتند که تا پنج‌شنبه (فردا) احتمالا تلگرام رفع فیلتر خواهد شد.

گفت‌وگو از خبرنگار ایسنا: منیرسادات سیدرضا

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۲:۴۲

خدا کنه زودتر رفع فیلترشه . از کار و زندگی افتادیم هر وسیله رو میشه ازش سوء استفاده کرد ولی این دلیل نمیشه کسایی که ازش استفاده مفید میکنن هم محروم شن وقتی چند نفر کل سرمایه اشون رو گذاشتن تو تلگرام نمیشه لگد زد به کار و کاسبیشون و مجبورشون کرد برن یه نرم افزار ایرانی. مگر اینکه غرامت بدن. مثل این میمونه یکی کالای خارجی خریده باشه ، بیان اون وسیله رو بدون پرداخت غرامت نابود کنند و بگن برو ایرانیش رو بخر. خب نمیشه که.....

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۱

ببخشید شما با تلگرام چی کار میکنین که کل سرمایتون توشه؟؟؟

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۰۸

کار خاصی نمیکنه . کسب و کار اینترنتی میکنه مثل خیلی های دیگه کار که تولید نمیکنید حالا که مردم خودشون کار درست میکنن براشون چوب لا چرخشون نکنید خواهشا مرا به خیر تو امیدی نیست شر مرسان

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۴

شما اگه خیلی با تلگرام کار میکنن و براتون منفعت اقتصادی داشت فیلتر شکن هست و 90 درصد دارن باهاش وارد تلگرام میشن. مغلطه کاری تا کی؟ یعنی شما تا حالا این موضوع را نمیدونستید؟

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۴

همون کاری که شما شاید بیرون با پارتی و رانت انجام دادی!

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۹

وقتی یکی حداقل 20 میلیون هزینه میکنه که کانالاش بشه 500 هزار نفر ، اون کانال 100 میلیون قیمتش میشه پس میشه گفت زندگی طرف توی تلگرام هست بجای مخالفت کاذب با تلگرام، برید یکم فکر کنید

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۲:۵۳

اینقدر دغدغه های ملت رو به تلگرام و غیره منحرف نکنید ملت مشکل اساسی شون معیشت و شکاف طبقاتی است نه تلگرام و ....

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۱

بحث حقوق ملت چیزی نیست که بشه محدودش کرد به یک گزینه . یه عده میگن تلگرام یه عده میگن معیشت. من میگم هر دو . نباید یه انتخاب فقط داشته باشیم

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۲۴

خدا کنه خدا کنه

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۷

بابا اين تلگرام رو زودتر رفع فيلتر كنيد. كف كرديم بابا...

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۰

با سلام . وقتی اکثریت جامعه از کودکان گرفته تا بزرگسان یاد گرفتند که با فیلترشدن کار کنند . حال اگر رفع فیلتر کنند زیاد تاثیری ندارد.

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۴۲

اگه زرنگ هستین جلو ارتباط رانتی‌ها و پارتی‌بازها رو بگیرین

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۵۶

جالبه! علامت ارسال شما هم مشابه شمايل تلگرام است!!

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۵۸

آیا این رفع فیلتر ارتباطی به اعلام خبر تلگرام مبنی بر آپدیت ماه جاری که قراره از تکنولوژی استفاده کنن که هیچ فیلتری روش قابل اجرا نباشه و به تلگرام ازاد معروفه.

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۸

اولا تلگرام داخلی چون تحت نظره و رصد میشه هیچکس نصب نمیکنه. کافیه آدم اونجا یه حرف بزنه که به مذاق آقایون خوش نیاد دیگه حسابش با کرام الکاتبینه. پرونده سازی و برچسب ضد اتقلاب و تشویش اذهان عمومی ساده‌ترین موردهاست. ثانیا همین را هم رفع فیلتر نکنین. والا من همه را میبینم دارن با فیلتر شکن استفاده میکنن. خودتونا اذیت نکنین. جلوی فساد و دزدی ها و رانتها را بگیرین از این واجبتره

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۳۶

اینم تکذیب شد به سلامتی

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۵:۰۱

در این خبر به صراحت قولی درباره رفع فیلتر نگفته که الان تکذیب شه،‌این نماینده ضمن بیان محتویات جلسه گفته که قول مساعد برای رفع فیلتر دادن و احتمال این اتفاق وجود داره، طبیعتا "احتمال" به معنای رخ دادن و یا ندادن کاری است.

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۰

یعنی واقعا فردا تلگرام رفع فیلتر میشه؟ای خدا

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۴۸

این چه مسخره بازیه با مردم در میارید اخه؟ الان خبر توسط ایلنا تکذیب شد....

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۵:۰۵

خبر ایلنا توش اومده که چنین چیزی و نشنیدن که توی جلسه گفته شده و نگفته که تلگرام رفع فیلتر نمیشه ، کما اینکه این نماینده هم گفته احتمالا رفع فیلتر میشه، "احتمالا" یعنی قطعیتی توی موضوع نیست.

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۶

مطمنم فردا رفع فیلتر نمیشه همش حرفه .

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۹

تلگرام خارجی یعنی خروج ارز از کشور

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۶:۵۷

بعد میشه بفرمایید خاوری ینی چی؟!...ورود ارز به کشور؟!

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۲:۰۴

خیلی تمایل دارم یک مورد ورود ارز به داخل رو نام ببری! فکر میکنی تلگرام داخلی که از اینترنت استفاده میکنه اینترنتو از داخل مرزهای ایران میاره!

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۶:۲۰

شهروند میگی فیلتر شکن نصب کن، اگه منفعت اقتصادی داشت؟ خب ما فیلترشکن نصب کنیم، مشتریا که نصب نمیکنن

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۸:۱۴

با سلام واحترام لطفا به اين موضوع هم فكري بشه كه تمام اساتيد دانشگاه ها گروه هاي درسي درست كردن كه پل ارتباطي بين استاد و دانشجويان است به اين شكل كه ارسال فايل يا دريافت فايل هاي درسي از طريق تلگرام انجام مي شود علي الخصوص در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا .باتشكر

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۹

شبکه مجازي بخصوص تلگرام باعث هزاران ويژگي مثبت براي جامعه ايران شده از افشاگري فسادهاي آقايان گرفته تا تحصيل در مقطع دکتري و حتي هماهنگي اولياء براي مشق شب بچه هاي دبستاني ...

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۳:۲۱

میخوام بفهمم این دوهفته که تلگرام فیلتر شد آیا چیزی هم عوض شد یا نه ؟

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۱:۰۰

امنیت کشور مهمه. تورو خدا سطحی فکر نکنیم. هوشیار باشیم. سرور داخلی خیلی خوبه

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۶

چطوره که اطلاعات امنیتی فقط توسط اصولگرايان رسانه ای میشود؟

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۸

رئیس جمهور که قول داده بود فیلتر نمیکنه زد زیر قولش و گفت دست من نیست !!!این نماینده که گفته احتمالا !!! از مسولین داخلی که کلا نا امید شدم ،چشم امیدم فقط به پاول دورف هست که ضد فیلتر کنه تلگرامو با بلک چین !

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۲:۲۷

هر کاری میخواید بکنید سرور و بیارید ایران بزارید تهران و.... فقط فیلتر و بردارید که از کار و کاسبی افتادیم داریم دیونه میشیم میفهمید مسولین !!!!!!

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۱

من نظرم این است که تلگرام روبرای مردم فعال کنیدتاازخبرات باخبرشویم باتشکر از مسوولان

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۲۳:۲۵

جایگاه شما مستحکم انشالا!!!،تلگرام را رفع فیلتر کنید،

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۰:۴۸

برای اون بیشعوری که نمیتونه بفهمه خیلیا ممکنه کارشون و زندگیشون با تلگرام یا شبکه های اجتماعی باشه متاسفم.. همه مثل شما (آقای حسن) بیل نمیزنن برای درآمد. اگر نمیتونید بفهمید حداقل احترام بذارید. تمام شرکتها راه ارتباطیشون با ارباب رجوع بوسیله تلگرام بوده و هست ولی الان خیلی کند شده روند کارشون.

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۲:۳۳

چی شد ؟؟ پس ؟ منتظریم

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۹

واقعا چقد دیگه باید صبر کنیم تا رفع فیلتر کنن؟ گوشی من قدیمیه فیلترشکن روش کار نمیکنه کسایی مثل من چه گناهی کردن آخه، میتونیم امیدوار باشیم که فیلتر موقتی هست؟

avatar
۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۲

تا ترس ونقطه ضعفی نباشه این کارها معنایی نداره >>>