• جمعه / ۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۵
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 97040100232
  • منبع : نمایندگی قزوین

امام جمعه قزوین:

مجلس شورای اسلامی به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد نگاه نکند

مجلس شورای اسلامی به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد نگاه نکند

ایسنا/قزوین امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مجلس شورای اسلامی به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد و احترام نگاه نکند.

به گزارش ایسنا، آیت الله «عبدالکریم عابدینی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می‌شود، با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند نسبت به تعهدنامه‌هایی که هر روز با رنگ‌های مختلف و بسیار حساب شده از سوی مستکبران برای غارت ثروت ملت‌ها و زیر پا گذاشتن میراث معنوی و فرهنگی مردم هدایت و راهبری می‌شود، دقت داشته باشند.

وی افزود: بدانیم که این‌ها نیرنگ‌های شیطانی است و آشی است که مستکبران شیطانی برای دست‌یابی به اهدافشان برای ما پخته‌اند و نباید به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد و احترام نگاه کنیم و همواره باید نسبت به آن هوشیاری و دقت نظر بالایی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با یادآوری تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس چه میزان وقت صرف کرد تا برجام به تصویب برسد؟! این معاهده تا قیامت برای مجلسی‌ها خسارت و ندامت بر جا گذاشته و آن‌ها را مدیون همه مردم و تاریخ انقلاب کرده است.

امام جمعه قزوین در این‌باره افزود: تا زمانی که این پرونده ننگین گشوده می‌شود، آن‌هایی که در تصویب آن نقش منفی داشتند باید شرمسار باشند. امروز مدیریت برجامی که آمریکایی‌ها با وجود نقش اصلی به آن پایبند نبودند، به دست اروپایی‌ها افتاده و سؤال این است که آیا ارزش این را دارد که وقت مردم را بیش از این برای برجام تلف کنیم؟!سئوال این است که آیا ارزش این را دارد که وقت مردم را بیش از این برای برجام تلف کنیم؟!

وی تصریح کرد: این رویه غربی‌هاست که همه کشورها به‌دنبال رفتار مستکبرانه آن‌ها حرکت کنند و ادعای اجماع جهانی دارند و کشورهایی که به آن‌ها نمی پیوندند آن‌ها را در شرایطی قرار می‌دهند که بترسند، در این شرایط باید جوانمردی، بصیرت، بینایی و ایمان یک نماینده مجلس و یک مسئول امور خارجه خود را نشان دهد و مسیر درست را انتخاب کنند.

عابدینی افزود: باید بدانیم که در برابر فشار امریکایی‌ها و تحریم‌ها اگر به دنبال راه چاره‌ای هستیم، شکستن هیبت و اقتدار امریکایی‌ها تنها مسیر است.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: هرجا ما هیبت امریکا را شکستیم، مستحکم ایستادیم و با موفقیت پیش رفته‌ایم، همه موفقیت‌هایی که از ابتدای انقلاب تا به امروز به دست آورده‌ایم مدیون استقامت در برابر استکبار جهانی بوده و سیلی ما به صورت امریکا توانسته ایران اسلامی را در جهان مقتدر نشان دهد و هر کجا که ملاحظه امریکا را کردیم متأسفانه به زمین خورده‌ایم.

دستگاه قضایی قزوین، فضا را برای متعدیان به حقوق مردم ناامن کند

وی با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گفت: شهید بهشتی و یارانش در دشمنی با دشمنان اسلام و انقلاب به خوبی می‌دانستند که چگونه باید رفتار و عمل کنند، همین شهید بهشتی بود که فرمود، امریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به در پیش بودن هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: با آمدن رئیس‌کل جدید دادگستری قزوین مردم امیدوار شده‌اند که ان‌شاءا... حقوق آحاد مردم احیا شود و امیدواریم هر کجا تعدی به بیت‌المال صورت گرفته است با جدیت و بصیرتی که ایشان دارند احیای حق صورت بگیرد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: ان‌شاءا... تمام مجموعه دستگاه قضایی در شرایطی استان قزوین را مدیریت کنند تا ظالمان و متعدیان به حقوق مردم، آن‌هایی که حرام و حلال و حق و باطل را نمی‌فهمند احساس ناامنی کنند و آن‌هایی که حقوقشان ضایع شده احساس امنیت کنند.

وی افزود: رئیس‌کل جدید دادگستری در جایی اشاره کردند که «حق» حتی اگر قدیمی شده باشد باید بازگردادنده شود، امام علی(ع) فرمودند حق با قدیمی شدن باطل نمی‌شود و در هر زمانی باید به صاحبِ حق بازگردانده شود و این اقدام اگر محقق شود در راستای فرمایشات امیرالمؤمنین(ع) است.

عابدینی افزود: امیدواریم حجت‌الاسلام‌والمسلمین «قدرتی» رئیس‌کل دادگستری قزوین و همکارانشان در احیای حقوق مردم موفق عمل کنند و قانون‌خواران که کارشان دور زدن قانون است و می‌خواهند سر قانون کلاه بگذارند نتوانند سَرِ مجریان قانون در استان ما کلاه بگذارند و تحقق این هدف مستلزم آن است که مسئولان قضایی با بصیرت پای کار باشند.

خطیب جمعه قزوین گفت: دستگاه قضایی زحمات بسیاری را متحمل می‌شود تا بتواند سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را بیشتر کند و مردم زودتر به حقشان برسند که کار ارزشمندی است.

وی بار دیگر با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار بحث قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون صحبت شد، این مسائل جزو وظایف اصلی و مهم مجلس است و باید ببینیم نمایندگان فعلی ما به چه میزان در قانونگذاری دقت لازم را به کار می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: وظیفه مردم هم فقط حاضر شدن پای صندوق‌های رأی و انتخاب نماینده نیست، بلکه مردم باید از نمایندگان خود مطالبه داشته باشند که قانون FATF که در مجلس مطرح شد؛ نمایندگان در این خصوص چه موضعی داشتید؟

امام جمعه قزوین تصریح کرد: ما از نمایندگان مجلس انتظار داریم که شخصیت بزرگی مثل مرحوم مدرس را الگوی راه خود قرار دهند، شخصیتی که مثل خورشید تابان در فضای مجلس می‌درخشید و مجلس ما باید جایگاه بزرگانی همچون مدرس را حفظ کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی در یمن روز به روز محکم‌تر شده و اقتدار آن‌ها بیشتر می‌شود و موشک‌های آن‌ها به عنوان سپر اقتدار و ابزار بازدارنده ظلمِ ظالمان و متعدیان به کار گرفته می‌شود که ما از خدای متعال برای این عزیزان موفقیت‌های بزرگ را درخواست داریم.

عابدینی با اشاره به سالروز تبلیغ و اطلاع‌رسانی گفت: به واسطه صدور دستور امام خمینی(ره) سازمان تبلیغات اسلامی تأسیس شد و همه مردم ما به خصوص آقایان و بانوانی که به‌صورت مستمر در نماز جمعه حضور دارند، می‌توانند هر کدامشان یک مبلغ برای ارزش‌های دینی، آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی باشند.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: همه ما باید مبلغ مبانی دینی باشیم و مبلغ نمازهای جماعت، مبلغ مهربانی و دلسوزی، مبلغ مسجد، مبلغ حقوق یکدیگر و مبلغ تقوا باشیم.

وی با اشاره به روز اصناف افزود: همه اصناف در دوران پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش برجسته‌ای ایفا کردند و در شرایط امروز از همه اقشار مختلف اصناف که همگی در ادامه روند انقلاب نقش‌آفرینی می کنند، تشکر می کنیم و خیر و برکت را برای آن‌ها از خدای متعال درخواست داریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به سالروز هشتم شوال و روز تخریب حرم‌های بقیع گفت: حدود ۹۰ سال پیش در این روز حرم ائمه بقیع توسط وهابی‌ها تخریب شد و این ننگ برای آن‌ها در همه تاریخ وجود دارد و هیچ زمانی پاک شدنی نیست و امیدواریم روزی برای ائمه بقیع بارگاه مقدس و باشکوهی مانند حرم قدس رضوی و کربلای معلا و نجف اشرف و کاظمین و سامرا بنا کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز وفات شیخ بهایی گفت: این عالم بزرگوار در شهر قزوین نقش‌آفرین بود در زمینه فرهنگی قزوین تأثیرگذار بود و پیش از سفر به اصفهان به همراه شیخ لطف الله حضور داشتند و آثار و برکات این دانشمند بزرگ قرآنی که معمار و مهندس بود در شهر ما دیده می‌شود که این موارد سرمایه‌های معنوی و دینی محسوب می‌شود و علو درجات را برای این مرد بزرگ از خدای متعال خواهانیم.

وی یادآور شد: از زحمات همه ورزشکاران عزیزی که در مسابقات جهانی در حال تلاش هستند تشکر می‌کنیم و به اقتدار و تلاش‌های آن‌ها خداقوت عرض کرده و برای ادامه مسابقات همه این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

عابدینی با بیان این‌که به ورزشکاران عزیز خداقوت می‌گوئیم، اظهار کرد: برای ورزشکارانمان دعا کنیم و برای مسابقات پیش رو از خدای متعال برای آن‌ها توفیق بخواهیم، چون آن‌ها پرچم اقتدار نظام را به دست گرفته‌اند و امیدواریم بتوانند اخلاق دینی و منش جوانمردانه امیرالمؤمنین(ع) را به صحنه‌های ورزش بکشانند و مبلغ این معانی باشند.

خطیب جمعه قزوین به سالروز ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(حفظه‌الله) اشاره کرد و گفت: خدای متعال رهبر فرزانه انقلاب را از نقشه شیطانی مستکبران حفظ و ملت و کشور ما را از رهبری فرزانه برای سالیان سال برخوردار کردند تا ان‌شاءا... زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت باشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.