• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97040904787
  • منبع : مجلس شورای اسلامی

در مراسم دو انتصاب جدید در مجلس

لاریجانی: سیستم اداری نظام جمهوری اسلامی نیازمند حمایت از مدیران است

لاریجانی: سیستم اداری نظام جمهوری اسلامی نیازمند حمایت از مدیران است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط کشور اقتضا می کند بودجه کشور را در حوزه های مصرف آب، برق و سایر حوزه ها کاهش داده و از روش های نوین برای افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها استفاده کنیم که در این مسیر مدیران باید کمک کنند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم دو انتصاب جدید در مجلس که صبح امروز(شنبه، ۹ تیرماه) برگزار شد، به سوابق کاری مهندس علی افراشته اشاره کرد و گفت: روابط من با ایشان همچون سایر مدیران روابطی برادرانه است و از آنجایی که در جمهوری اسلامی سیستم اداری به گونه ای است که مدیران باید جرأت کار کردن داشته باشند ما در مجلس از تمامی مدیران خود حمایت می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه امروز شرایط کشور به گونه ای است که لزوم تلاش مدیران اجرایی بیشتر مورد توجه است و باید از مدیران حمایت کرد، اظهار داشت: ما همواره آقای افراشته را به نیکی شناخته و از حسن فکر وی استفاده کرده ایم.

وی افزود: مهندس افراشته از روحیه ای باز و صمیمی برخوردار بود و همواره در امورات تلاش بر سرعت و تحقق آنها داشته که این روحیات برای مدیران مفید است.

لاریجانی تأکید کرد: خدمات آقای افراشته همیشه مورد توجه بوده است و امیدواریم در مسئولیت جدید نیز همین مسائل را دنبال کند.

لاریجانی همچنین به ویژگی های مهندس نوری قزلجه اشاره و عنوان کرد: آقای نوری مدتی به عنوان نماینده مردم همکار ما در مجلس بود که او را به عنوان فردی خلیق و خوش خلق می شناسیم که در زمان حضور در حوزه ریاست مجلس نیز این ویژگی را داشت؛ آقای نوری قزلجه می داند که توفیقات مجلس مستظهر به خدمات کارکنان مجلس بوده و وقتی آنها با دلگرمی کار کنند خروجی کار نیز مفید و موثر خواهد بود.

رئیس قوه مقننه در ادامه با تأکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت های مجلس استفاده کرد، اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور احتیاج به روحیه گذشت داریم که باید برجسته باشد همچنین در شرایطی هستیم که تنگناهای بودجه ای داریم لذا صرفه جویی باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: در فصول برنامه و بودجه و در بسیاری از مواقع، همکاران گاهی تا پاسی از شب در مجلس حضور داشته و کار می کردند که این روحیه باید فراگیر باشد و مجلس پیشگام تمام دستگاه ها شده تا این سبک به عنوان وظیفه ملی دنبال شود.

لاریجانی اضافه کرد: شرایط کشور اقتضا می کند بودجه کشور را در حوزه های مصرف آب، برق و سایر حوزه ها کاهش داده و از روش های نوین برای افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها استفاده کنیم که در این مسیر مدیران باید کمک کنند چرا که در حوزه دیوانی کشور، دچار عقب افتادگی شده ایم و شبکه ها به هم متصل نیستند که باعث بروز خلل در امور می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با تأکید بر اینکه باید به چابک سازی مجلس کمک شود، گفت: همچنین باید به امور رفاهی کارکنان نظیر مسائل مسکن و اتمام پروژه های نیمه تمام آن توجه شده و پیگیری شود تا نتیجه دهد ضمن اینکه باید دغدغه معیشتی کارکنان نیز در حد مقدورات برطرف شود.

وی افزود: تمامی فعالیت های حاضر در مجلس برای خدمت بهتر نمایندگان است تا بتوانند امورات مربوط به نمایندگی خود را انجام دهند از این رو باید ید واحده باشید تا آسایش نمایندگان فراهم شده و کار خوب انجام شود و نمایندگان بتوانند به انجام وظایف قانونگذاری و نظارت بهتر عمل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید فضای مودت آمیز در مجلس حاکم شود، خاطرنشان کرد: آرزوی توفیق برای هر دو عزیز در سمت های جدید داریم.

علی افراشته مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بعد از دریافت حکم انتصاب خود، به ارائه گزارش عملکرد فعالیت خود در سمت معاونت اجرایی مجلس پرداخت و گفت: از سال ۷۲ توفیق خدمت در عرصه فرهنگ و هنر در استان بوشهر با حکم آقای دکتر لاریجانی را داشتم و بعد از آن با دعوت و حمایت های دکتر لاریجانی وارد رسانه ملی شدم.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بعد از آن به عنوان استاندار بوشهر فعالیت خود را آغاز کردم که با معرفی و پشتیبانی دکتر لاریجانی بود؛ سپس از سال ۸۷ توفیق حضور در مجلس و ۱۰ سال خدمت در این نهاد را داشتم که حاصل لطف رئیس مجلس بود و توانستم در کنار دانشمندی فرزانه توفیق خدمت داشته باشم.

افراشته در ادامه بیان اینکه منفعت طلبان سیاسی کشور بارها با تهمت های خود ما را نوازش کردند، یادآور شد: هنگام تغییر محل درب شمالی مجلس که برای حفاظت از قوه مقننه بود بسیار مورد انتقاد قرار گرفته و حتی تحقیق و تفحص از ما را آغاز کردند در حالی که اگر این اقدام صورت نگرفته بود، داعشی ها با ورود به صحن علنی، فاجعه ای ساخته و نظام باید امروز بار این فاجعه را تحمل می کرد لذا این تصمیم نجات بخش نیز نتیجه فکر پویای دکتر لاریجانی بود.

مشاور رئیس مجلس در ادامه رابطه خود با دکتر لاریجانی را رابطه معاون و رئیس ندانست و اظهار داشت: رابطه ما رابطه مرید و مراد است؛ دکتر لاریجانی نشاط و امید را با تدابیر حکیمانه خود در مجلس ایجاد و تعالی سازمانی مجلس را زبانزد خاص و عام کرد.

وی در ادامه در توصیه ای به کارکنان مجلس یادآور شد: امروز مسأله اصلی تشکیلات اداری مجلس همراهی همه جانبه با مهندس نوری است و در ۸ ماهی که در کنار وی کار کردم ایشان را دارای شایستگی های بسیاری یافتم که قطعا با کمک وی این مجموعه جهادی می تواند الگوی سایر سازمان ها باشد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تشکر از هیأت رئیسه، نمایندگان ادوار و کنونی مجلس و ناظران هیأت رئیسه خاطرنشان کرد: همچنین از مسئولان سازمان‌های همکار مجلس از جمله کتابخانه، مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات و نیز یگان حفاظت و مرکز حراست و از آقای جعفری رئیس حوزه ریاست مجلس و سایر مدیران و همکاران خدوم سپاسگزاری می کنم.

در ادامه جلسه غلامرضا نوری قزلجه معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی نیز بعد از دریافت حکم انتصاب خود، ضمن تشکر از اعتماد دکتر لاریجانی گفت: در این مسیر به کمک همه بزرگواران اعم از هیأت رئیسه، هیأت نظار و دستگاه های وابسته به مجلس نیاز داریم همچنین لازم است از آقای جعفری که ۲ سال  در خدمت ایشان بودم تشکر کنم.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تشکر از مهندس افراشته بیان داشت: ایشان به عنوان برادر بزرگ تر با بردباری و حوصله نسبت به انتقال تجارب کمک کرد لذا تغییرات جدیدی به برادری ما خواهد افزود.

وی در ادامه همه عوامل و بخش های اداری مجلس را برای خدمت به نمایندگان و تسهیل امور برای ایفای وظایف نمایندگی دانست و افزود: در ادامه کار آقای افراشته مواردی را بیش از پیش پیگیری خواهیم کرد.

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در پایان به برخی از اقدامات که قرار است در زمان معاونت اجرایی خود در مجلس صورت دهد اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه IT و توجه به بهره وری نیروی انسانی، افزایش ارتباط مردم با مجلس و نمایندگان، شفاف سازی بودجه مالی و رفاهی و انضباط مالی بیشتر، جمع بندی عمرانی و طرح توسعه و بهره برداری سریع طرح توسعه، تعیین تکلیف طرح جامع بهارستان، بسیج همه امکانات جهت کمک به ایفای وظایف نمایندگان از جمله اموری است که در اولویت کار خود قرار خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، مهندس علی افراشته پیش از این معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی در ادوار هشتم و نهم و دهم تاکنون بود که از این به بعد در سمت مشاور رئیس مجلس فعالیت خود را ادامه می دهد.

مسئولیت کمیته فرهنگی جهاد در استان بوشهر از تاسیس جهاد توسط حضرت امام (ره) تا سال ۶۱، مسئول امور تربیتی در استان بوشهر از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۹، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های بوشهر و هرمزگان از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ ، مدیرعامل مرکز آموزش صداوسیما و مشاور اجرایی معاون اداری مالی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۳، عضو هیات مدیره روزنامه جام جم از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ ، استاندار بوشهر از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، رئیس سازمان اداری مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۸، معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۸۸ تاکنون بخشی از سوابق اجرایی دکتر علی افراشته است.

همچنین بخشی از سوابق کاری غلامرضا نوری قزلجه که با حکم رئیس مجلس در معاونت اجرایی رئیس مجلس مشغول به کار خواهد شد، نیز به شرح زیر است:

۱- جانشین معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی

۲- معاون ارتباطات و پیگیری حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی

۳- مشاور و قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی

۴- عضو مؤسس و هیأت مدیره بنیاد ملی توسعه ایران

۵- عضو مؤسس انجمن نجات دریاچه ارومیه

۶- نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی و ریاست و نایب رئیسی و عضویت در هیأت رئیسه

۷- تصدی پست های کارشناسی و مدیریتی در جهاد کشاورزی، نظام مهندسی و جهاد سازندگی.

 متن حکم علی افراشته به شرح زیر است:

نظر به استعفای جنابعالی از مسئولیت معاونت اجرایی مجلس شورای اسلامی ضمن موافقت، به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور اینجانب منصوب می شوید تا در چارچوب امور محوله اقدام نمایید.

لازم می دانم، در پایان دوران مسئولیت اجرایی، از تلاش ها، زحمات و خدمات ارزشمندتان در پیگیری امور و حسن انجام وظایف تقدیر و تشکر نموده، توفیقات روزافزون شما را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

همچنین متن حکم غلامرضا نوری قزلجه نیز به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای مهندس غلامرضا نوری قزلجه

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی در مشاغل اجرایی، به موجب این ابلاغ به سمت معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی منصوب می شوید. با توجه به شأن و جایگاه والای مجلس شورای اسلامی انتظار می رود با تلاش مضاعف در انجام امور محوله و به کارگیری نیروهای کاردان و متعهد، کارآمدی این معاونت را افزایش دهید.

همچنین با ساماندهی مناسب منابع و امکانات همراه با برنامه ریزی اصولی و هدفمند در ایفای وظایفی که به عهده گرفته اید مجدانه کوشش نمایید.

امید است با اتکال به ایزد متعال و با بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در تحقق اهداف نظام اسلامی و خدمت به نمایندگان ملت شریف ایران موفق باشید.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.