• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۳
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 97040904835
  • خبرنگار : 71442

جشن تولد ۲۰ سالگی رادیو ورزش با حضور هنرمندان و رادیویی‌ها

صالحی‌امیری کیک تولد رادیو ورزش را برید/پورمحمدی: رادیویی حساب می‌شوم

صالحی‌امیری کیک تولد رادیو ورزش را برید/پورمحمدی: رادیویی حساب می‌شوم

«هشتمین روز داغ تابستان ۷۸ برای اهالی ورزش ایران روز خاصی بود؛ نخستین رسانه تخصصی ورزش در رادیو و تلویزیون کشور راه‌اندازی شد تا صدای شکوه افتخارمان بر بلندای قله‌های پیروزی رساتر به گوش برسد.»

به گزارش ایسنا، مسعود اسکویی، از پیشکسوتان عرصه رادیو و ورزش در سخنانی در مراسم بیست سالگی فعالیت رادیو ورزش این جملات را می‌گوید و اظهار می‌کند: چه پیک خوش خبری بوده در همه این ۲۰ سال رادیوی دوست‌داشتنی ما. برای قهرمانی‌ها پیاپی اشک شوق ریختیم، بر طبل شادانه کوبیدیم و غریو سربلندی سر دادیم. اینجا تهران است، صدای جمهوری اسلامی ایران موج FM ردیف ۹۲ مگاهرتز. این صدای نشاط و شادابی و امید است. این صدای ورزش ایران است. تنها رسانه شنیداری ـ تخصصی ورزشکاران کشور، از المپیک سیدنی تا همین جام جهانی روسیه. ما خواستیم تا صدای خوش ورزش ایران باشیم، کاش توانسته باشیم.

این فعال قدیمی عرصه رسانه، در سخنانی کوتاه گفت: من در رادیو ورزش فقط وظیفه‌ام را انجام داده‌ام و کاری نکرده‌ام. ما دیگر ۱۹ ساله شدیم. خودم را نمی‌گویم، رادیو ورزش را می‌گویم.

به گزارش ایسنا، جشن آغاز بیستمین سال فعالیت رادیو ورزش بعدازظهر امروز، شنبه ۹ تیرماه در استودیو هشت شهدای رادیو ورزش برگزار شد.

علی‌اصغر پورمحمدی رییس شورای ورزش صداوسیما و قائم مقام سیما و رضا صالحی امیری وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مهمانان ویژه این مراسم بودند که توسط حمید شاه‌آبادی ـ معاون صدا ـ همراهی شدند.

پورمحمدی: یک رادیویی حساب می‌شوم

علی‌اصغر پورمحمدی در جشن آغاز بیستمین سال فعالیت رادیو ورزش، در سخنانی با بیان اینکه یک رادیویی محسوب می‌شود، درباره فعالیتش در رادیو گفت: من از زمستان سال ۶۲ وارد رادیو شدم. ما کرمانی‌ها آدم‌های خون‌گرم و محافظه‌کاری هستیم، بنابراین تقریبا با همه افراد جدید رادیو و حتی قدیمی‌های رادیو خوب بودم.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه دوستی‌ها در رادیو در گذشته بیش از حالا بود، گفت: دوستی‌ها بین مدیران و کارمندان بیشتر بود؛ به عنوان مثال موقع ناهار، مدیران رادیو با بقیه در یک صف دیده می‌شدند.

قائم مقام سیما با اشاره به اینکه رادیو همیشه مظلوم، مهجور و گمنام بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه حضور آقای شاه‌آبادی اتفاق خوبی است. امیدوارم با وجود رسانه‌های جدید، رادیو همچنان بالاتر بیاید و البته بالا هم بوده است؛ البته کارکرد تلویزیون و رادیو تغییر کرده است اما امیدوارم رادیو همچنان مثل سال‌های ۶۳ و ۶۴ پرقدرت پیش برود و برنامه‌هایی مثل «سلام صبح بخیر» و «خانواده» داشته باشد و به آن روزها برسیم.

او در پایان درباره سِمَت جدید غلامرضا میرحسینی که به تازگی به عنوان مدیر رادیو ورزش منصوب شده است، اظهار کرد: من آقای میرحسینی را به آقای شاه‌آبادی معرفی نکردم. من فقط با ایشان هم‌دانشگاهی بودم. او قرار بود مدیر شبکه ورزش سیما شود اما نمی‌دانم چگونه سر از رادیو درآورد. او مدیر توانمندی است.

معاون صدا:

رادیو ورزش هیچ‌گاه به تعاملات سیاسی و ناهنجاری‌ها ورود نکرده

حمیدرضا شاه‌آبادی، معاون صدا نیز در سخنانی در این مراسم اظهار کرد: امیدوارم این نشست برای ما به منزله جلسه‌ای برای توجه به اقدامات گذشته و نگاه بلندمدت به آینده در رادیو ورزش باشد. از همه کسانی که در طول این ۲۰ سال پرچم رادیو ورزش را برافراشتند، تشکر می‌کنم.

معاون صدا گفت: رادیو ورزش توانسته است به عنوان عضو خانواده ورزش در کنار مخاطبان حضور داشته باشد، کشور ما خواه ناخواه هیجان‌زده رویدادهای بزرگ ورزشی است و این اتفاق بدی نیست. رادیو باید در راستای توسعه ورزش همگانی به کمک متولیان حوزه ورزش عمل کند. از مرز اینکه رسانه‌ای باشیم که فقط گزارش بدهیم و برنامه تولید کنیم عبور کرده‌ایم و امروز باید بتوانیم در مخاطبان انگیزه به ورزش را ارتقاء دهیم.

او در پایان گفت: رادیو ورزش هیچ‌گاه به تعاملات سیاسی و ناهنجاری‌ها ورود نکرده است بلکه نقش مثبت به محیط هم داشته است. این تأثیر و ممارست برای رادیو ورزش یک افتخار است.

رادیو ورزش خلاء اطلاع‌رسانی را جبران کرد

دکتر عبدالمجید احمدی، معاون وزیر ورزش نیز در این مراسم در سخنانی گفت: شاهد اتفاقات خوبی بعد از تأسیس رادیو ورزش بودیم. با افتتاح این شبکه خلاء اطلاع‌رسانی جبران شد به گونه‌ای که از این شبکه می‌توان به نام زبان جامعه ورزش یاد کرد. فضای رسانه‌ای تغییر کرده است و امروز این رسانه آنقدر گسترده شده است که کار کردن در آن ظرافت خاص خودش را دارد.

وی در پایان گفت: باید شرایط تعامل رسانه با مردم را فراهم کنیم تا بتوانیم حرف مردم را به خوبی منعکس کنیم.

صالحی امیری:

شنوندگانتان را به یک ورزش سوق ندهید

صالحی امیری، وزیر سابق ارشاد در این مراسم درباره انتظارات خود از رادیو ورزش گفت: رادیو ورزش در بیست سالگی شبیه به یک جوان بیست ساله است که باید دارای چهار ویژگی عقلانیت، خلاقیت شجاعت و صداقت باشد. امیدواریم رادیو ورزش در اوج جوانی اش این شرایط را دارا باشد.

رییس کمیته ملی المپیک ایران ادامه داد: رادیو ورزش باید ورزش را به متن اجتماع و کوچه بازار و محیط کار ببرد. همچنین فضای باز برای نقد سازنده و شفافیت در حوزه ورزش را داشته باشد و شفافیت پاسخگویی را شکل بدهد. ورزش در رادیو ورزش باید به یک نقطه ختم شود و آن هم توسعه اخلاق در جامعه است. ورزش نباید هدف باشد بلکه باید بستری برای اخلاق‌سازی در جامعه شود.

وی سپس تاکید کرد: رادیو ورزش نباید ذائقه مردم را به سمت یک ورزش سوق دهد بلکه با نیازشناسی مخاطب باید به همه ورزش‌ها بهاء دهد.

صالحی امیری در پایان گفت: رسالت اصلی رسانه انسجام ملی، هویت‌بخشی و پرهیز از تفرقه‌گرایی است. همچنین باید به قومیت‌ها و فعالیت‌های ورزشی آنها توجه شود.

گزارش در رادیو سخت‌تر از تلویزیون است

در بخش دیگری از این مراسم خسرو والی‌زاده، گزارشگر و کارشناس پیشکسوت رادیو در سخنانی با اشاره به سختی‌های کار گزارشگری در رادیو گفت: کار گزارشگری در رادیو نسبت به تلویزیون بسیار دشوار است چرا که در رادیو سکوت معنا ندارد و گزارشگر باید هیجان‌سازی کند.

او با اشاره به فلسفه برگزاری جام جهانی گفت: جام جهانی جای بهترین‌هاست و ۳۳ تیمی که وارد جام جهانی می شوند بهترین ها هستند. در گزارشگری هم باید بهترین ها انتخاب شوند. افرادی که سختی کار را می دانند، رسانه را می شناسند و مورد پسند مخاطب و شنونده هستند.

والی زاده اظهار کرد: رادیو ورزش با افزایش بحث‌های کارشناسی می‌تواند جریان ساز باشد و برای جریان سازی باید از کارشناسانی استفاده کند که دغدغه ورزش دارند، شناخته شده هستند و از ادبیات فاخر برخوردارند.

انتقاد از کوچ بی‌رحمانه اهالی رادیو به تلویزیون

این گزارشگر پیشکسوت در پایان با انتقاد از کوچ بی رحمانه اهالی رادیو به تلویزیون، گفت: رادیو و تلویزیون جزو یک خانواده هستند اما به دلایل متعدد می‌بینیم که بچه‌های رادیو به سمت تلویزیون می‌روند و رادیو در حال از دست دادن بهترین نیروهایش است. امیدواریم فضای بهتری در رادیو حاکم شود تا جلوی این اتفاق گرفته شود.

به گزارش ایسنا، در مراسم بیستمین سالگرد تاسیس رادیو ورزش، برخی از گزارشگران پیشکسوت رادیو از جمله مسعود اسکویی، مهدی شاکری، محمدرضا منصوریان کارشناس کشتی، غلامرضا پیرایرانی کارشناس و گزارشگر کشتی و کوهنوردی، خسرو والی‌زاده کارشناس ورزش در حوزه فوتبال، مازیار ناظمی و همچنین دیگر اهالی رادیو در جشن بیست سالگی رادیو ورزش حضور داشتند.

پیمان یوسفی ـ گزارشگر ورزشی تلویزیون ـ و احمد نجفی » بازیگر ـ از دیگر مهمانان این مراسم بود.

ولی‌الله صالح‌نیا از پیشکسوتان عرصه ورزش، مهرزاد حمیدی معاون ورزش تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، علی قلم‌سیاه کارشناس ورزش قایق‌رانی و اسکی روی آب، جهانگیر کراتی کارشناس و داور ملی فوتبال و ... نیز امروز حضور داشتند.

دیگر دوران آزمون و خطا به سرآمده

سید غلامرضا میرحسینی، مدیر رادیو ورزش در بخشی از این مراسم در سخنانی با بیان اینکه رادیو ورزش ۱۹ سال تلاش‌های شبانه‌روزی اهالی رادیو ورزش را شاهد بوده است از زحمات جهانی، ندیری و قاسمی (مدیران سابق رادیو ورزش) در راه‌اندازی و شکل‌گیری این شبکه قدردانی کرد.

مدیر رادیو ورزش اعلام کرد که رادیو ورزش در آستانه‌ی ۲۰ سالگی فصل جدیدی را با رویکرد جدیدتری در جذب مخاطب آغاز خواهد کرد و گفت: این تغییرات از نظر محتوایی، رویکرد و جریان‌سازی خواهد بود.

وی در بخش پایانی سخنان از جمله تغییرات رادیو ورزش در آستانه ۲۰ سالگی را اتفاقات خوب در حوزه بانوان، سلامت، توسعه و ورزش همگانی برشمرد و اعلام کرد، به زودی شاهد راه‌اندازی شبکه تعاملی با مشارکت شنوندگان خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم کیک بیست سالگی رادیو ورزش توسط رضا صالحی امیری بریده شد و حاضران در مراسم عکس یادگاری در آرشیو رادیو را ثبت کردند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.