• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۹
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 97041609033
  • منبع : روابط عمومی برنامه

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

معرفی طراح پوستر جشن مستقل سینمای مستند،آتش زمزم سیمین را می‌سازد، برگزاری آزمون ورودی یک دوره‌ی مطالعاتی فیلم و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

رئیس دهمین جشن مستقل سینمای مستند از طراحی پوستر این مراسم توسط بهزاد خورشیدی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این رویداد، محسن خان‎جهانی در این ارتباط گفت: بهزاد خورشیدی طراحی پوستر دهمین جشن سینمای مستند را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه از روز اعلام فراخوان آثار متعددی برای حضور در جشن سینمای مستند ثبت نام کرده‌اند، افزود: 23 تیرماه آخرین مهلت ثبت نام فیلم های مستند برای حضور در این رویداد است.

بهزاد خورشیدی طراحی پوستر جشنواره فیلم فجر، جشن خانه سینما و فیلم‎هایی چون «مهمان مامان»، «دعوت»، «متولد ماه مهر»، «قرمز»، «شیدا» و... را در کارنامه دارد.

دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

آتش زمزم «سیمین» میسازد

مرتضی آتش زمزم بزودی فیلم سینمایی «سیمین» را جلوی دوربین خواهد برد.

مرتضی آتش زمزم که به تازگی پروانه ساخت «سیمین» را دریافت کرده است، بزودی با تکمیل گروه بازیگران و عوامل تولید، این فیلم سینمایی را جلوی دوربین  محمد فضیله خواهد برد.

مراحل انتخاب لوکیشنهای این فیلم توسط سازندگان در حال انجام است و بخش عمده ای از فیلم در کنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری خواهد شد.

«سیمین» در ژانر کودک ساخته خواهد شد و مضمون آن درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم بویژه کشاورزان است که بحث درباره آن این روزها داغ و نگران کننده است. قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است.

آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و  فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال 93 در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

فیلم دو بازیگر اصلی دارد که از میان چهره های شناخته شده انتخاب خواهند شد و بقیه بازیگران فیلم از هنرمندان بومی و کودکان خواهند بود.

این سومین ساخته کارگردانش بعد از فیلمهای «مرگ سپید» (۱۳۸۹) و «مالیخولیا» (۱۳۹۵) محسوب می شود.

آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم» در مدرسه ملی سینما برگزار شد

آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران با حضور متقاضیان این دوره آموزشی برگزار شد و نتیجه این آزمون به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه ملی سینما، آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران روز چهارشنبه 13 تیرماه در محل مدرسه ملی سینمای ایران برگزار شد. اغلب متقاضیان حضور در این دوره دانش آموخته سینما بودند و از میان 45 متقاضی، افرادی از شهرهایی چون سنندج، گرگان، شیراز، اصفهان در آزمون ورودی مدرسه ملی سینما شرکت کردند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، اسامی پذیرفته شدگان در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینما، به زودی از طریق روابط عمومی مجموعه جهت تکمیل فرآیند ثبت نام اعلام می شوند.

مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما در نظر دارد با حضور مدرسانی از میان برجسته‌ترین منتقدان و صاحب‌نظران ملی و بین‌المللی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را برگزار ‌کند. به این ترتیب این دوره آموزش عالی اواخر تیرماه آغاز می شود و 9 ماه ادامه دارد.

«اصول نقد: مفاهیم و روش‌شناسی»، «نظریه در سینما»، «آسیب‌شناسی نقد در سینمای ایران»، «زیبایی‌شناسی سینمای معاصر ایران و جهان»، «روایت و روایت‌شناسی»، «قصه‌گویی در سنت ایرانی»، « مفهوم ژانر»، «ژانر در تاریخ سینما»، «ژانر در تاریخ سینمای ایران» و موضوعات میان‌رشته‌ای نظیر «سینما و روان‌شناسی»، «سینما، سیاست و جامعه» و «سینما و فلسفه» از جمله مباحثی هستند که در این دوره طرح خواهند شد.

نمایش‌های «مرد شده» و «همه‌چیز درباره آقای ف» به اجرای عمومی خود پایان دادند

نمایش‌های «مرد شده» با 1 هزار و 216 مخاطب و «همه‌چیز درباره آقای ف» با 3 هزار و 933 مخاطب به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایرانشهر پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «مرد شده» به کارگردانی آسو بهاری با 1 هزار و 216 مخاطب و «همه‌چیز درباره آقای ف» به کارگردانی آرش عباسی با 3 هزار و 933 مخاطب ک هاز 18 خردادماه در ساعت های 19 و 21 در سالن استاد سمندریان این مجموعه تئاتری آغاز کرده بودند شامگاه جمعه 15 تیرماه به اجرای عمومی خود پایان دادند.

نمایش «مرد شده» به کارگردانی آسو بهاری در 27 اجرای خود پذیرای 1 هزار و 216 مخاطب بود. از این تعداد 382 مخاطب با بلیت‌های 20 و 25 هزارتومانی و 834 مخاطب با بلیت‌های ۳۰ هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همچنین تعداد 405 مخاطب شامل هنرمندان، اصحاب رسانه با بلیت مهمان به تماشای این نمایش نشستند.

طبق این آمار، فروش نمایش «مرد شده» طی 27 اجرا مبلغ 33 میلیون و 835 هزار تومان بوده است.

نمایش «همه‌چیز درباره آقای ف» به کارگردانی آرش عباسی نیز در 28 اجرای خودپذیرای 3 هزار و 933 مخاطب بود. از این تعداد  1089 مخاطب با بلیت‌های 20، 25 و 30 هزارتومانی و 2844 مخاطب با بلیت 35 و 40 هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همچنین تعداد 420 مخاطب شامل هنرمندان و اصحاب رسانه، با بلیت مهمان به تماشای این نمایش نشستند.

طبق این آمار، فروش نمایش «همه‌چیز درباره آقای ف» طی 28 اجرا مبلغ 144 میلیون و 940 هزار تومان بوده است.

مدیر و اعضای شورای برنامه ریزی و اجرایی بین‌الملل جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند

طی احکامی جداگانه از سوی محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، مدیر بخش بین‌الملل و اعضای شورایبرنامه‌ریزی و اجرایی این بخش معرفی شدند.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، با اعلام این خبر افزود: در این احکام، محسن برمهانی به عنوان مدیر بخش بین‌الملل جشنواره و آقایان: احسان کاوه، عبدالحسین علی مددی، احمد نوروزی و حسین پناهی درچه به عنوان شورای برنامه‌ریزی و اجرایی بخش بین‌الملل انتخاب شدند.

فروش اینترنتی "چارلی و کارخانه شکلات سازی " در سایت ایران نمایش آغاز شد

نمایش "چارلی و کارخانه شکلات سازی" تازه ترین کارگردانی فریبا دلیری از روز پنجشنبه 21 تیر ماه جاری در تالار هنر میزبان خانوادهها می شود.

این نمایش که بر اساس قصهای از رولد دال و توسط هادی حسنعلی و فریبا دلیری نوشته شده ، پیش فروش اینترنتی خود را در سایت ایران نمایش آغاز کرده است و عموم مخاطبان نمایش های کودک و نوجوان می توانند برای خرید بلیط های دو روز نخست اجرا ؛ پنجشنبه 21 و جمعه 22 تیرماه اقدام کنند.

در این نمایش آرش صادقیان حقیقی، آرین ناصری مهر،شیرین کاشفی، محمود صامت ، محیا نمازی ، امیر رضا جدیدی ، پدرام زنجانی، هلیا نصرالهی، محمد رضا اصغری، سورنا نجفی ایفای نقش می کنند.

بازی دهندگان عروسک و گروه حرکت نیزمهبد فیضی ،آوا ناصری مهر ، احسان سامانی منش،پیرایه پیروزنیا و شیرین کاشفی هستند.

در بخش ویدیویی این نمایش نیز بازیگرانی همچون نوید فرحمرزی، روشنک کریمی ، مینووش رحیمیان وامیر محمد انصافی حضور دارند.

دبیر شورای مشورتی هنرهای نمایشی معرفی شد

مجید گیاهچی از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی  به عنوان دبیر  شورای مشورتی هنرهای نمایشی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، در متن حکم شهرام کرمی برای این کارگردان و تهیه کننده تئاتر آمده است: بهره‌گیری از مشاوره هنرمندان صاحب تجربه و بهره مندی از  خرد جمعی در تصمیم سازی، برنامه ریزی و هدایت هر سازمان و ساختاری بی‌گمان موجب توفیق آن ساختار و ترسیم یک چشم انداز روشن و امیدبخش در راستای برنامه ها و اهداف آن خواهد بود. هنر ارزشمند تئاتر در جهت پیشبرد اهداف عالیه خود و رسیدن به  شرایط مطلوب، نیازمند استفاده از مشاوران کاردان و با تجربه ای است  که شناخت دقیق و روشن از تمام جنبه ها، قابلیت ها، محدودیت ها و فرصت های این حوزه دارند.

برای ترسیم ساختار اجرایی و عملی تشکیل شورای مشورتی در این حکم بر نکات زیر تاکید شده است: با دعوت، حضور و همفکری گروه‌های هنری و صاحب نظران و هنرمندان به تناسب موضوعات مدنظر و ترسیم یک برنامه مدون و کارآمد بدون شک می تواند ما را برای رسیدن به اهداف بلند عرصه فرهنگ و هنر و اعتلای هنرهای نمایشی  یاری رساند.

مجید گیاهچی متولد  سال 1346 در بندرانزلی، دانشجوی دکترای هنر است. نویسنده، کارگردان، مدرس و تهیه‌کننده تئاتر و تلویزیون.  ۱۷ فعالیت هنری بین‌المللی داشته و سابقه‌ی مدیریت امور نمایش سازمان فرهنگی فرهنگی هنری شهرداری تهران را در پرونده دارد، طراح و دبیر چندین جشنواره از جمله "کودک و تئاتر" بوده و سابقه‌ی عضویت در هیئت مدیره‌ی کانون کارگردانان تئاتر ایران را دارد. از طراحان و کارگردانان نمایش‌های بزرگ شهری محسوب می‌شود و ریاست خانه‌موزه‌ی دکتر علی شریعتی، بخشی دیگر از سوابق اجرایی ایشان در کنار تولید و کارگردانی و بازی در بیش از 50 نمایش و تله‌تئاتر و اثر هنری است.

در رویکرد مدیر کل هنرهای نمایشی اعضای شورای مشورتی با پیشنهاد دبیر شورا معرفی میشوند. این شوراءبا در نظر گرفتن بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان تئاتر متناسب با موضوعات مختلف متغیر است.

تمدید مهلت ثبت‌نام در جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان

مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر- آگر و شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اردبیل- مشگین‌شهر تمدید شد.

 به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، با توجه به استقبال و درخواست علاقه‌مندان  حضور در جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان، دبیرخانه این دو جشنواره مهلت ثبت و ارسال آثار را تمدید کرد.

برپایه این گزارش، علاقه‌مندان به شرکت در شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر- آگر تا پایان روزشنبه 24تیرماه فرصت دارند آثار خود را در سامانه ثبت‌نام جشنواره ثبت کنند. پایان وقت اداری روزچهارشنبه 27تیرماه نیز آخرین مهلت دریافت آثار برای حضور در این رویداد منطقه‌ای اعلام شده است.

همچنین هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در شصت و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اردبیل- مشگین‌شهر نیز تا پایان روزشنبه24 تیرماه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند. آخرین مهلت دریافت آثار در این جشنواره نیز پایان وقت اداری روزچهارشنبه 27تیرماه است.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.