• چهارشنبه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97051709261
  • خبرنگار : 71560

ربیعی: آقای پورابراهیمی رزومه آقای کهنوجی دست من چکار می‌کند؟

ربیعی: آقای پورابراهیمی رزومه آقای کهنوجی دست من چکار می‌کند؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید به سمتی برویم که در کشور شفافیت ایجاد کنیم و به مردم نشان دهیم که با فساد مبارزه می‌کنیم. تجربه من که نویسنده کتاب زنده باد فساد هستم نشان می‌دهد که هر وقت سیاسی کاری انجام شد و موضوعات را غیرشفاف کردند به دنبال کاهش نظارت بودند.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در قسمت دوم صحبت‌های خود در جلسه استیضاح بیان کرد: امیدوارم این جلسه استیضاح یک نقطه عطفی برای مجلس شورای اسلامی شود. آقای لاریجانی بنده از شما انتظار دارم به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی به نمایندگان تذکر دهید در چارچوب استیضاح صحبت کنند. کدام یک از مطالب در چارچوب استیضاح بود؟ استیضاح در ۱۰ بند در مجلس شورای اسلامی چاپ شده است. در این استیضاح به من تهمت‌های زیادی زده شد و جملات ناروایی به من نسبت داده شد.

وی در ادامه بیان کرد: من واقعا نمی‌خواهم وارد برخی از مسائل شوم. آقای پورابراهیمی، آقای کهنوجی را شما می‌شناسید. رزومه ایشان دست من چکار می‌کند؟ اگر ایشان مدیرعامل مس می‌شد مشکل شما این چنین با من ادامه پیدا می‌کرد؟ لطفا توجه کنید که این نامه از سوی اطلاعات نیروی انتظامی نوشته شده است. آقای پورابراهیمی این نامه را که بنده ننوشته‌ام. آقای پورابراهیمی هر نشستی که در هیات مدیره استان داریم شما من را بیچاره می‌کنید و در استان شبکه می‌چینید. دختر آقای پزشکیان قبل از بنده در آنجا پروژه داشته است. ربطی به دوره بنده نداشته است. شما یک دختر مسلمان مومن شاگرد اول فوق‌ لیسانس را که قبل از دولت من در آنجا پروژه داشته و در آنجا کار می‌کرده زیرسوال می‌برید. اینگونه نکنید.

ربیعی در ادامه بیان کرد: رییس بهزیستی سبزوار یک خانم برجسته است اما به من فشار می‌آوردند که یا این فرد را بردار یا شما را استیضاح می‌کنیم. در اتاق من در جلوی چشم من بدون این‌که ترسی از من داشته باشند در چشم من نگاه می‌کنند و می‌گویند سالی ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیون تومان به حساب فرد مورد نظر واریز کن و به هر کسی که من می‌گویم بده.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: من از شهدا خجالت می‌کشم که این مطالب را اینجا مطرح کردم. من وضعیت سخت فعلی که در اقتصاد کشور رخ داده است را می‌فهمم و باید کاری کنیم. ما باید نشان دهیم که به فکر مردم هستیم. من ۴۰ سال خدمت کردم و در این ۴۰ سال بحران‌های زیادی دیده‌ام. یادم است یک روز در تهران ۱۲ هزار نفر میلیشیا در توپخانه رژه می‌رفتند. ما آن روز را گذراندیم می‌دانم که شرایط سختی پیش روی داریم و مستحضر هستم که ترامپ روان جامعه را نشانه گرفته است. ما امروز در حال از دست دادن اعتماد در جامعه هستیم.

ربیعی در این باره اظهار کرد: مقام معظم رهبری نیز نمی‌خواهند که ما سیاه‌نمایی کنیم. ما اگر ظرفیت نظام و مسائل نظام را به عنوان یک کسر در نظر بگیریم بزرگتر از یک خواهیم شد و می‌توانیم از این برهه عبور کنیم. در یک روز ساعاتی با فردوست صحبت می‌کردم. ایشان می‌گفت زمانی که شاه نتوانست بر مسائل غلبه کند که بالانشینان فرو ریختند و انسجام از دست رفت.

وی تصریح کرد: من معتقد هستم که ما می‌توانیم بر مسائل غلبه کنیم. ما می‌توانیم اختلافات را کنار بگذاریم. من یک دوست مارکسیس داشتم و به زندان افتاده بود؛ من به ملاقات او رفتم با من صحبت کرد. من از او پرسیدم مگر مارکس چه دارد، چرا شما این همه انشعاب پیدا می‌کنید، گفت ما ابتدا بر سر تشکیلات دعوایمان می‌شود و بعد ایدئولوژی آن را می‌نویسیم ما نباید ایدئولوژی اختلاف در کشور را بنویسیم.

ربیعی اظهار کرد: ما باید به سمتی برویم که در کشور شفافیت ایجاد کنیم و به مردم نشان دهیم که با فساد مبارزه می‌کنیم. تجربه من که نویسنده کتاب زنده باد فساد هستم نشان می‌دهد که هر وقت سیاسی کاری انجام شد و موضوعات را غیرشفاف کردند به دنبال کاهش نظارت بودند. آقای علوی در کمیسیون به شما پاسخ داد و اطلاعات سپاه نیز به شما گفت که سخنان‌تان درست نیست. من از آقای لاریجانی می‌خواهم در این موضوع تحقیق کنند. فرزندان من کار سالمی را شروع کردند که کاری متوسط و رو به پایین بود. من شرعا از آقای لاریجانی می‌خواهم که چه من وزیر بودم و چه وزیر نبودم این موضوع را پیگیری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: من از همه افراد که از من سوال کردند تشکر می‌کنم و از صحبت‌های هیچ کدامتان نرنجیدم. من صحبت‌های شما را یادداشت کردم تا هر روز اصلاحات انجام دهم و به سمت برنامه‌ریزی برای شرایط جدید پیش بروم. در شرایط آتی من چندین برنامه پیش‌ رو دارم. اشتغال مجموعه حرکت نظام است. من در این زمینه با برنامه در حال جلورفتن هستم. لطفا مجلس به ما کمک کند.

وی گفت: بنده در کمیسیون برنامه و بودجه توضیح دادم که ما پول را پخش نکردیم و عملکردمان در این زمینه صحیح بوده است. امروز ما باید برنامه حفاظت از زندگی پنج دهک از جامعه را دنبال کنیم. من در حال فروش بنگاه هستم. ۵۰ بنگاه را برای فروش گذاشتم. من امروز در حال خارج شدن از بنگاهداری هستم. در هیچ دوره‌ای مانند امروز کارگر و کارفرما به هم نزدیک نبودند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان کرد: من چند برنامه برای حل مشکلات پیش رو دارم. اشتغال روستایی که برخی به آن اشاره کردند افتخار نظام است با پول‌پاشی ایجاد نمی‌شود. از ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح در بانک‌ها رفتند، اما ما پول را نپاشیدیم. ما در این زمینه در کمیسیون برنامه و بودجه توضیح دادم.

وی در ادامه اظهار کرد: رییس کانون شورای اسلامی کار اطلاعیه داد که ایشان نیز اصولگرا هستند. من اعتقاد دارم که ما رهبری و اصول امام را دارا هستیم. در زیر سایه رهبری با سه عنصر عقلانیت، سخت‌کوشی و مدارا می‌توانیم کشور را به سمت جلو ببریم. نباید از یکدیگر بپاشیم. من در حلبچه حضور یافتم ما در آیات داریم که در روز قیامت مادر بچه خود را ول می‌کند، اما نباید اینگونه باشد که یکدیگر را رها کنیم. ما اگر امروز از بحرانی که ترامپ برایمان ایجاد کرده بخواهیم عبور کنیم تنها با تقویت یکدیگر می‌توانیم این کار را انجام دهیم. زدن دولت استیضاح و انداختن مشکلی از مردم حل نمی‌کند. اتفاقا نزدیک‌ترین وزارتخانه‌ای که ارتباطی با مردم دارد و مردم نیز به آن اعتماد دارند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی در پایان گفت: من چه وزیر باشم و چه وزیر نباشم هرچه در توان دارم برای حل مشکلات مردم خواهم گذاشت و روز و شب نمی‌شناسم. اگر هم به من رای ندهید دست شما را می‌بوسم و به یک کار اجتماعی می پردازم. شما را به وجدان و خداوند رجوع  می‌دهم. ان‌شاءالله سرمایه اجتماعی نظام را پاس بداریم و اعتماد عمومی را ضایع نکنیم. اخلاق را فرو نپاشیم. ما در کنار هم از همه بحران‌ها عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۷-۰۵-۱۸ ۱۱:۰۹

ربیعی وزیری فعال و مردمی بود .قربانی درستکاری اش شد .

avatar
۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۰۹:۴۷

این وزیر قربانی درستکاریش شد