• شنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / ۲۰:۵۱
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 97082612919
  • منبع : نمایندگی فارس

در دیدار نماینده شیراز با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی این شهر مطرح شد

از اجرای ۳۰۰ طرح بهداشتی تا جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات استانی در طرح‌های عمرانی دانشگاه پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نشست مشورتی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار و در آن اعلام شد که ۱۰۰ درصد اعتبارات استانی در پروژه‌های عمرانی این دانشگاه جذب شده است.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در نشست مشورتی اعضای هئیت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی این شهر از آنچه مدیریت صحیح و کاهش هزینه‌ها با حفظ کیفیت و کمیت خدمات ارائه شده سلامت عنوان می‌شد، قدردانی کرد.

دکتر بهرام پارسایی حضور دکتر بهادر در راس دانشگاه علوم پزشکی را یک نقطه قوت دانست که به کارکنان و مدیران بخش‌های مختلف انگیزه، اقتدار و اعتماد به نفس برای پیشبرد برنامه‌ها داده است.

او مدیریت صحیح هزینه‌ها در کنار حفظ کیفیت و کمیت خدمات را گامی به سوی منفعت مردم عنوان و اضافه کرد: با توجه به تحریم‌ها، حفظ وضعیت موجود، اوج توانمندی و مدیریت تیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نشان می‌دهد.

پارسایی ادامه داد: مسایل پیشنهادی از سوی اعضای هیئت ریسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تامین اعتبار و تجهیزات مصرفی و پزشکی به سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت ارایه خواهد شد تا در بودجه سال آینده مد نظر قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست خدمت به مردم و ارتقاء سطح علمی دست اندرکاران سلامت استان را مورد تاکید قرار داد و موفقیت دانشگاه در یک سال گذشته را مرهون همدلی و همراهی معاونان، مدیران و کارکنان عنوان کرد.

دکتر علی بهادر بر تداوم فعالیت تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر ارائه خدمات مطلوب به مردم و ارتقاء و تداوم آموزش‌ها در این دانشگاه تاکید کرد.

دکتر سید منصور کشفی، مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در خصوص تفویض اختیارات، جلوگیری از راه‌اندازی فعالیت‌ها و واحدهای غیر ضروری و بدون چارت تشکیلاتی، اهداف و وضعیت کنونی دانشگاه، سطح علمی اساتید و دانشجویان، افزایش بهره‌وری و کیفیت خدمات و کاهش هزینه‌ها توضیحاتی ارایه داد.

وی با بیان اینکه در این دانشگاه نگاه ویژه‌ای به آموزش و پژوهش وجود دارد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در مسیر درست و صحیح در راستای پیشبرد اهداف و ارتقای سطح علمی و سلامت مردم راه خود را ادامه می‌دهد.

اجرای ۳۰۰ طرح بهداشتی

دکتر مهرداد شریفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه حدود ۱۰۰ درصد حجم اعتبارات اختصاص یافته از سوی استانداری فارس برای توسعه پروژه‌های سلامت، جذب شده است، از اجرای ۳۰۰ پروژه بهداشتی در استان خبر داد.

وی گفت: از ۳۰۰ پروژه بهداشتی، ۱۶۰ پروژه افتتاح شده و امیدواریم تا پایان امسال ۶۰ پروژه دیگر به چرخه سلامت استان اضافه شود.

شریفی با بیان اینکه ۳۰ هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز شاغل هستند، گفت: پرداخت‌های مربوط به ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر از درآمد اختصاصی و حدود ۲۰ هزار نفر از سوی دولت تامین می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز شاه کلید برون رفت این دانشگاه از چالش‌های موجود را افزایش سهم بودجه‌ای سال ۹۸ عنوان کرد.

کاهش ۳۵ میلیارد ریالی هزینه مصرفی بیمارستان‌ها

دکتر عبدالخالق کشاورزی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: باوجود مسائل مالی و اقتصادی، علوم پزشکی شیراز در حوزه درمان دانشگاه برتر کشور در زمینه مدیریت منابع و مصارف بوده است.

وی با معرفی بیمارستان‌های نمازی و شهید دکتر فقیهی، به عنوان بیمارستان‌های برتر کشور، افزود: علاوه بر این ۱۰ بیمارستان در استان فارس نیز به عنوان بیمارستان‌های نمونه کشوری در مدیریت منابع و مصارف معرفی شده است.

او خاطرنشان کرد:در ۶ ماه اول امسال، دانشگاه علوم پزشکی شیراز هزینه مصرفی بیمارستان‌ها را به میزان ۳۵ میلیارد ریال کاهش داده است.

کشاورزی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با وجود تورم، افزایش قیمت و افزایش تعرفه‌ها، با انجام ۵۸ هزار عمل جراحی، هیچ تغییری در ارایه خدمات به مراجعان نداشته است.

معاون درمان دانشگاه با بیان اقدامات انجام شده در امر صرفه جویی و ایجاد زیرساخت‌های IT، گفت: بخشی از این اقدامات نظیر بحث منطقی لوازم مصرفی پزشکی، تجویز منطقی آنتی بیوتیک‌ها و مصرف تجهیزات پزشکی، از سوی معاون درمان وزارت بهداشت به کل کشور ابلاغ شده است.

کشاورزی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گایدلاین‌هایی را عملیاتی کند که با امضای معاونان وزیر به دیگر دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده است، معرفی این دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر در کمیسیون تعزیرات حکومتی و برخورد با تخلفات را نقاط قوت این دانشگاه در عرصه خدمات درمانی برشمرد و اضافه کرد: بیشترین آمار توزیع متخصصان در کشور، به این دانشگاه اختصاص دارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی دانشجویان، فضای موجود، خوابگاه‌ها، تغذیه، تسهیلات رفاهی و ورزشی، نقل و انتقالات دانشجویان افزود: انجام تمام اقدامات مربوط به دانشجویان، براساس ضوابط و مقررات قانونی انجام می‌شود.

دکتر کوروش عزیزی، معاون بهداشت دانشگاه نیز به برخی از موفقیت‌ها و کسب رتبه‌های مختلف معاونت دانشجویی و فرهنگی مانند درخشش و حضور پررنگ در جشنواره سیمرغ در هر سه رده، کارکنان، اساتید و دانشجویان و نیز موفقیت در مسابقات قرآن و عترت وزارت بهداشت، اشاره کرد.

وی گفت: ۱۸۰ پروژه عمرانی در یک سال گذشته در استان فارس به بهره برداری رسیده یا تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

دکتر عبدالرسوم همتی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز افزود: به یاری طرح تحول نظام سلامت و با اقدامات حمایتی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توجه ویژه‌ای به توسعه ارایه خدمات در مناطق محروم به ویژه حاشیه شهر شیراز در دانشگاه وجود دارد.

وی با معرفی شیراز به عنوان قطب پزشکی در زمینه‌های مختلف مانند پیوند و چشم گفت: با توجه به شرایط موجود و تحریم‌ها، هیچ عملی حتی در بیمارستان‌های خصوصی به دلیل کمبود دارویی لغو نشده است.

دکتر محمدجواد خشنود از پایش منظم وضعیت تامین و توزیع دارو، به عنوان خدمتی برای ارتقای امنیت دارویی در فارس یاد کرد.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: حوزه بین ‌ الملل دانشگاه امسال چهارمین سال فراخوان جذب دانشجوی خارجی را داشته است.

دکتر نصرالله عرفانی خاطرنشان کرد: از مجموع ۲ هزار داوطلب تحصیل در رشته دکترای عمومی، ۵۰ دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف پذیرش شده است.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.