مسابقات کشتی آزاد زیر 23 سال جهان - رومانی

درخشش ژاپن و گرجستان در ۵ وزن نخست کشتی آزاد/ روسیه و ایران قدرت‌های بی‌طلا

مرتضی قیاسی تیم ملی کشتی آزاد جوانان

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان، ژاپن و گرجستان درخشش فوق‌العاده‌ای داشتند و هر کدام ۲ مدال طلا کسب کردند اما دست روسیه نیز مانند ایران از رسیدن به طلا کوتاه ماند.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در رومانی به پایان رسید و نفرات مدال‌آور در اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰ ،۷۹ و ۹۷ کیلوگرم مشخص شدند.

در این میان ژاپن با کسب ۲ طلا در اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم و یک برنز در وزن ۷۰ کیلوگرم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و نشان داد با برنامه‌ریزی درست و اصولی در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت‌های برتر کشتی جهان است.

گرجستان نیز طلای اوزان ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم را از آن خود کرد و اسلواکی نیز به مدال طلای وزن ۷۰ کیلوگرم رسید اما کشورهای صاحب کشتی همچون ایران و روسیه نتوانستند به مدال طلا برسند، هر چند وضعیت روسیه در ۵ وزن نخست با کسب دو نقره و دو برنز بسیار بهتر از ایران با تنها یک مدال برنز که توسط علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم بدست آمد، بود.

پس از رقابتهای پنج وزن نخست، در رده بندی امتیازی روسیه با 76 امتیاز پیشتاز است، ژاپن با 75 امتیاز در رده دوم قرار دارد، گرجستان 58 امتیازی و سوم است و آمریکا با 50 امتیاز در مکان چهارم قرار دارد. ایران با 25 امتیاز جایگاه دهم را دارد اما با توجه به داشتن یک فینالیست و چهار شانس مدال برنز در پنج وزن دوم، جایگاهش تغییر زیادی خواهد داشت.

در ادامه نتایج دیدارهای رده‌بندی و فینال ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید:

۵۷ کیلوگرم

فینال: توشیهیرو هاسه گاوا (ژاپن ) ۶ – راوی کومار (هند) ۰

رده بندی:

وانهائو ژو (چین) ۱۱ – جک مولر (آمریکا) ۹

تاراس مارکوویچ (اوکراین) ۱۱ – جهانگیرمیرزا توروبوف (ازبکستان) ۶

۶۵ کیلوگرم

فینال: ری هیگوچی (ژاپن) ۵ – علی رحیم زاده (آذربایجان) ۴

رده بندی:

ماکسیم ساسلطان (مولداوی) ۷ – رومن آشارین (مجارستان) ۲

اسلام دودایف (روسیه) ۶ – مرتضی قیاسی (ایران) ۰

۷۰ کیلوگرم

فینال: تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۹ – دیود بائف (روسیه) ۱

رده بندی

انس اوسلو (ترکیه) ۴ – رمضان ایبودوف (ازبکستان) ۲

جینتارو موتویاما (ژاپن) ۹ – الکسی بوروتا (اوکراین) ۲

۷۹ کیلوگرم

فینال: نیکا کنچادزه (گرجستان) ۳– گادجی نابیف (روسیه) صفر

رده بندی:

دولت مرات اورازگیلیوف (ترکمنستان) ۱۳ – عیسی شاپیف (ازبکستان)‌۳

عمر اصحاب نجم الدینوف (رومانی) ۹ – یایورو یاماساکی (ژاپن) ۸

۹۷ کیلوگرم

فینال: گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) ۱۰ – کولین مور (آمریکا) صفر

رده بندی:

علی شعبانی (ایران)‌۱۱ – چائو کیانگ (چین) ۰

ایگور اووسیانیکوف (روسیه) ۶– ماگومد زاکاریف (اوکراین) صفر

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.