• جمعه / ۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۵
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 97090903995
  • خبرنگار : 90062

/گزیده خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور/

امام جمعه موقت اهواز: مشکلات گروه ملی و شرکت نیشکر هفت‌تپه ناشی از دخالت‌های نارواست

نماز جمعه

در خطبه‌های امروز نماز جمعه ائمه جماعات سراسر کشور با اشاره به قرار داشتن در آستانه روز مجلس و گرامی‌داشت یاد و خاطره شخصیت بزرگانی چون مدرس در ادامه شهید مدرس را الگوی نمایندگان مجلس دانستند و در خصوص نقش تقوا در پیشگیری از مشکلات و مفاسد اقتصادی و حل مسائل اجتماعی جامعه اسلامی، به طرح موضوع عدالت در تقوا پرداختند و با استناد به آیات و روایات عدالت را یکی از ویژگی‌های مهم انسان با تقوا برشمردند

شاید برخی از سر خیرخواهی سازش با ابرقدرت‌ها را مطرح کنند اما نگاه‌شان آگاهانه نیست

به گزارش ایسنا، آیت‌الله «لطف‌الله دژکام» در خطبه‌های نماز جمعه 9 آذر شیراز گفت: برای این‌که بدانیم توصیه به تقوا صرفاً یک کار عبادی که ربطی به زندگی ندارد، نیست، تقوا زمینه‌ساز سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت است.

وی با بیان این‌که در ذهن ما جا گرفته که انگار مرزی بین دنیا و آخرت است، تاکید کرد که در حقیقت مومن در همین دنیا در حال خوش بهشتی و کافر در حال جهنمی است اما متوجه نیستند و موقع مرگ پرده از مقابل چشم برداشته شده و مسائل مشخص می‌شود.

دژکام با بیان این‌که امروز به برکت جمهوری اسلامی هر کس اکثریت رأی را کسب کرد رئیس جمهور یا نماینده مجلس و نماینده شورای شهر می‌شود، گفت: این موضوع تکیف رای دهندگان را سنگین کرده است زیرا باید مراقب باشیم، افرادی که ما به آنان رای می‌دهیم در واقع سرنوشت ملت و کشور را به آنان سپرده‌ایم.

خطیب جمعه شیراز همچنین با اشاره به مسائل کشورهای اسلامی که خصوصا در منطقه غرب آسیا واقع شده‌اند، یادآور شد: متاسفانه کشورهایی که امروز در آنها جنگ و سر و صدا وجود دارد، اکثرا اسلامی است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه از گذشته تا امروز عده‌ای شاید از سر دلسوزی گفته‌اند که با ابرقدرت‌ها بسازیم، تجربه تاریخی را یادآور شد و گفت: ابتدا باید به این تجربه تاریخی نگاه و بعد داوری کرد؛ امکان دارد بعضی از سر خیرخواهی سازش را با ابرقدرت‌ها مطرح کنند اما نگاه و نظرشان آگاهانه نباشد.

او با بیان اینکه طی 200 سال گذشته تاکنون در ایران و سایر کشورها این موضوع را تجربه کرده‌ایم، نمونه بارز کشور سازشکار امروز را عربستان دانست و گفت: آل‌سعود امروز بالغ بر 7 میلیون بشکه نفت در روز می‌فروشد حال آنکه عربستان 27 میلیون جمعیت دارد و ایران 80 میلیونی روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت می‌فروشد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش نفت عربستان به سلاح تبدیل شده و علیه ملت‌های اسلامی به کار گرفته می‌شود، تاکید کرد: ما یک ذره کوتاه آمدیم نتیجه‌اش شد برجام و علی‌رغم آنکه پای آن ایستاده‌ایم اما آنها نارو زدند.

امام جمعه اردبیل: سیستم دموکراسی ما باید نخبگان را اعتلا دهد

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: سیستم دموکراسی ما باید شرایطی را فراهم کند تا نخبگان جامعه در راس مسئولیت‌ها و مدیریت ارشد کشور قرار گیرند.

سیدحسن عاملی با بیان اینکه در همه کشورها حکام و مردم سعی کردند تا افتخارات دوران جنگ را مورد صیانت قرار دهند، گفت: ما نیز به عنوان نظام آرمانی باید اهداف این شهدا را پاس داشته و گرامی بداریم.

وی اختلاس‌کنندگان امروز را دزدان دین و باورهای ارزشی جامعه توصیف کرد و گفت: در حالی که شهدا با امام حسین(ع) و اندیشه پاک او معامله کردند امروز عده‌ای به راحتی و با فشارهای اقتصادی می‌خواهند از خط شهدا و ولایت دوری کرده و به نوعی این مسیر آرمانی را مورد غفلت و بی‌توجهی قرار دهند.

امام جمعه ارومیه: مسئولان نظارت کافی در تثبیت و کاهش قیمت ها داشته باشند

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اینکه نرخ ارز در روزهای اخیر کاهش یافته و بازار درحال تثبیت است، خاطرنشان کرد: مردم و دولت باید در چنین وضعی با انصاف برخورد کنند و با کاهش نرخ ارز ،قیمت کالاها را نیز کاهش دهند.

وی تصریح کرد: مسئولان باید نظارت کافی را درتثبیت و کاهش قیمت ها داشته باشند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به ۱۶آذر و روز دانشجو گفت: روز دانشجو نماد استکبارستیزی در دانشگاه های کشور است و نباید به مجلس لهو و لعب که خواسته دشمنان است تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نمایندگان مجلس را نماد ملت ایران دانست وگفت: سخن و رفتار نماینده مجلس آبروی ملت ایران است و دنیا ملت ایران را با قوانین مصوب، رفتار، عقل و فهم نمایندگان مجلس می شناسد.

علم‌الهدی: کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند از سلاخ‌های منطقه بدترند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تسلیت سال‌روز شهادت مرحوم آیت‌الله سیدحسن مدرس، موقعیت‌شناسی را یکی از ویژگی‌های مدرس دانست و اظهار کرد: مرحوم مدرس خطرات متوجه جامعه دینی و دین‌مداری مردم از ناحیه دشمن خارجی را به خوبی احساس می‌کرد، خطر را می‌شناخت و در مقابل آن می‌ایستاد و تا هنگامی که زنده بود یک دژ محکم دینی در مقابل تمام فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن خارجی علیه اسلام و دین‌مداری مسلمان‌ها در کشور وجود داشت.

وی با تأکید بر این‌که «امروز ما باید موقعیت‌شناس باشیم»، خاطرنشان کرد: البته شیطان کبیر در رأس این دشمنی‌ها و عداوت‌ها و معارضه با یک انقلاب عظیمی است که تا به امروز مانند نهالی که پای آن آب ریخته باشند و این نهال سرسبز بماند، به مدت 40 سال خون انسان شهید و جان‌داده در راه خدا در پای آن ریخته‌ شده 40 سال است که انقلاب ما سرسبز و زنده و با نشاط‌تر از روز اول در سال چهلم خود قرار دارد و جریان دشمنی ما امروز ورشکسته‌تر و ذلیل‌تر از روز اولی است که انقلاب ما قد کشید و سر برآورد؛ لذا شناخت این موقعیت برای ما مهم است.

علم‌الهدی افزود: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که توافق مناسب دولت آمریکا توافقی است که بتواند 6 مسئله‌ «حفظ محدودیت‌های هسته‌ای حتی بعد از مدت برجام» -یعنی ایران هیچ‌وقت به فناوری کامل هسته‌ای نرسد و همیشه محدود بماند-، «بارزسی از تمام مراکز نظامی ایران»، «از بین بردن اقتدار موشکی ایران»، «کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران و براندازی مقاومتی که ایران محور آن است»، «مسئله حقوق بشر در ایران» -یعنی همه جریان‌های مخرب و اغتشاش‌گر  و جریان‌هایی که می‌خواهند مملکت را به هم بریزند در ایران آزاد باشند- و «محدود کردن توان سایبری ایران» -ایران در حال حاضر از یک قدرت سایبری برخوردار است و به تمام دستگاه‌های کشورهای مختلف و به جریان فضای مجازی آن‌ها حمله سایبری می‌کند و در تهاجمات سایبری خود موفق می‌شود، این قدرت سایبری محدود شود- را با ایران حل کند.

وی گفت: این یعنی ما با ایران مذاکره کنیم و ایران تمام اقتدر، قدرت و هستی‌اش را به ما بدهد. آیا کسانی که دم از مذاکره می‌زنند نسبت به انقلاب و اسلام از یزید و معاویه بالاترند یا بدترند؟ این‌هایی که حرف از مذاکره می‌زنند از این جنایتگرانی که برای آمریکا آدم سلاخی می‌کنند و از این سلاخ‌های آمریکایی که منطقه هستند، بدترند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این‌که «آمریکا به سادگی از برجام خارج نشد»، تصریح کرد: آمریکا روزی از برجام خارج شد که مطمئن شد دستیاران اروپایی‌اش با فریب و حیله ایران را در برجام نگه می‌دارند و نمی‌گذارند ایران از برجام خارج شوند. آن روزی که آمریکا با کمک دستیاران اروپایی‌اش مطمئن شد با کلک CFT و FATF می‌توانند ایران را در برجام نگه‌دارد، از برجام خارج شد. اگر آمریکا این اطمینان را نداشت که اروپایی‌ها می‌توانند ایران را در برجام نگه‌دارند، مسلم بدانید آمریکا از برجام خارج نمی‌شد.

وی ادامه داد: آیا این درست است که امروز دولت و مجلس و مسئولان ما که متولیان خون شهدا هستند دنبال این خط راه بیفتند؟ این صحیح است که با عوامل اطمینان‌بخش آمریکا دست دهند و به لبخند آن‌ها راضی شوند و به یک نشست دور میز آن‌ها دل‌ببندند؟ واقعاً این موضوع جای تأسف است.

امام جمعه مشهد با اشاره به لزوم بصریت‌افزایی و موقعیت‌شناسی در مسئولان، گفت: نه اینک‌ه رئیس‌جمهور در همایش وحدت اسلامی با آن اقتدار صحبت کند و در دیدار مقام معظم رهبری آن طور با قدرت و مقتدارانه حرف بزند، اما یکی از مسئولان همکار ایشان بگوید پولشویی در ایران است و کد دهد به دشمن برای این‌که آن‌ها روزی که خواستند برای ما تصمیم بگیرند، بگویند به اقرار مسئولان شما در کشور شما پولشویی است پس شما باید تحریم شوید.

وی اضافه کرد: یا این‌که یک آقای دیگری با یورونیوز مصاحبه کند و بگوید حقوق من 3000 دلار بوده و هم‌اکنون 700 دلار شده و کد دهد که تحریم‌های آمریکایی موفق بوده. آیا خدایی نکرده در دولت ناهماهنگی است یا جریان دیگری است؟

امام جمعه ایلام: اگر نمایندگان مجلس کار خود را متعهدانه انجام دهند وضعیت کشور نباید این چنین باشد

حجت الاسلام والمسلمین "الله نور کریمی تبار" در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع سران نظام و مهمانان کنفرانس اسلامی درباره ثمره مقاومت و استقامت در برابر استکبار اظهار کرد:معظم له به خوبی اشاره فرمودند که استکبار  به واسطه ایستادگی مقاومت به ترتیب در جنگ های 33 ، 22،8و 2 روزه شکست خوردکه که این نشانه اضمحلال رژیم اشغالگر قدس است که آنچنان مفتضحانه شکست خورد که وزیر جنگ و مهاجرت این رژیم استعفا کرد.

وی گفت: این ضعف آمریکا در برابر انقلاب و بیانگر این است که نور انقلاب فراگیر شده و فشار این کشور به ایران اسلامی نیز به این خاطر است.

 وی ادامه داد:اگر 190 نماینده مجلس کار خود را متعهدانه و با تخصص انجام دهند وضعیت کشور نباید این چنین باشد و اگر دولت تخطی کند و حتی رییس جمهور، مجلس باید ورود کند و مصالح عمومی برای نمایندگان مهم تر باشد و همانگونه که تلاش کرده تا رای مردم را جلب کند امروز هم دلسوزانه در راه قانونگذاری صحیح و نظارت درست گام بردارند.

امام جمعه ایلام با اشاره به 12 آذر روز قانون اساسی جوهوری اسلامی ایران ، گفت:قانون اساسی ما در دنیا نظیر ندارد و کارآمد و مفید است و مردم در آن با شرکت در اتتخابات مختلف بالاترین نقش را در اداره امور دارند و ساختار آن بر اساس دموکراسی و محتوای آن اسلامی است که امیدواریم به خوبی اجرا شود و اگر نیازی به اصلاح آن وجود دارد اصلاح شود کما اینکه این موضوع نیز سابقه داشته است،

بی‌تفاوتی نمایندگان نسبت به مشکلات، مردم را نسبت به عملکرد مجلس بدبین می‌کند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله «عبدالکریم عابدینی» امام جمعه قزوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی (ص) ضمن بیان محورهای سخنرانی‌های اجلاسیه وحدت اسلامی گفت: تأکید بر مقاومت اسلامی یکی از محورهای سخنرانی‌های اجلاسیه وحدت اسلامی بود و این مهم نشان می‌دهد همگان پذیرفته‌اند راه نجات کشورهای اسلامی این است که مقاومت اسلامی در همه کشورها شکل بگیرد و منظور از مقاومت اسلامی همان مقاومتی است که در یمن، غزه، لبنان، فلسطین، سوریه و عراق مشاهده کردیم.

وی افزود: مردم باید حضور نمایندگان مجلس را در زندگی، معیشت و آسایش خود احساس کنند، حضور و حضور نداشتن نماینده مجلس چه فایده‌ای باید برای مردم داشته باشد؟ اگر مردم از دلسوزی و عملکرد نماینده خود آگاه شوند و به عمل آن‌ها اطمینان حاصل کنند، حتی در صورت حل نشدن مشکلات، از مجلس خود راضی خواهند بود.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در ادامه گفت: اگر مردم بی‌تفاوتی نماینده خود را نسبت به مشکلات‌شان ببینید نسبت به عملکرد مجلس بدبین می‌شوند و این بدبینی میان مردم و نماینده‌ها فاصله ایجاد می‌کند و مردم را از انتخاب خود پشیمان می‌کند، شهید مدرس شخصیتی بود که سلامت، زندگی و آسایش خود را به مخاطره انداخت تا از حق مردم دفاع کند و در این مسیر به شهادت رسید.

ترامپ باید آرزوی نابودی و نیازمند شدن ایران به آمریکا را به گور ببرد

به گزارش ایسنا، آیت‌الله «قربانعلی دری نجف آبادی» امام جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اشاره به توانمندی فراوان ایران در حوزه صنایع دریایی، گفت: این نیروی دریایی قوی عزت و شرف را برای کشور  به دنبال دارد، باید به گونه‌ای گام برداریم که در این ‌ظرفیت‌ها به صادرات برسیم.

 وی با بیان این‌که ترامپ باید آرزوی نابودی و نیازمند شدن ایران به آمریکا را به گور ببرد، چون همین نیروی دریایی قوی عزت و شرف را برای کشور ما به دنبال دارد، در ادامه افزود:عزت در سایه ولایت خداست، آل‌سعود اگر فکر می‌کند که در سایه ترامپ به جایی می‌رسد اشتباه می کند، ما دشمن آن‌ها نیستیم و آن‌ها هم باید دست از دشمنی با ما بردارند، امنیت اسلام امنیت ایران است، دعوای ما بر سر قدرت و عظمت اسلام است، چون که در سایه این عظمت، عظمت ایران هم تأمین می‌شود.

امام جمعه اراک با اشاره به این‌که قدس و منافع قدس هم برای ما اهمیت دارد، یادآور شد: اگر داعش قصد تصرف عراق را داشته باشد ملت ما این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهد،چون سرزمین عتبات عالیات سرزمین مزدوران نیست، بنابراین باید به‌عنوان یک وظیفه و با قدرت از منافع اسلام دفاع کنیم.

احتکار و توجه به خارجی‌ها نشانه ضعف ایمان است

به گزارش ایسنا، آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» امام جمعه یزد با اشاره به نقش خانواده در هویت بخشی نسل آینده گفت: نسل آینده ایران اسلامی به هویت غربی نیاز ندارد.

امام جمعه یزد در ادامه احتکار و توجه به خارجی‌ها را نشانه ضعف ایمان برشمرد و افزود: احسان و ایثار رمز پیروزی جامعه اسلامی در برابر کفار و مشرکان است.

ناصری یزدی با بیان این‌که مومنان باید از حریم خداوند حراست کنند و مانع شکستن حریم گناه در جامعه اسلامی شوند، تصریح کرد: مسأله تربیت یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های آموزشی برای تربیت صحیح نسل آینده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود هویت شناسی کودکان برای هدایت نسل آینده را ضروری دانست و بیان کرد: انسان های مومن هیچ نیازی به هویت غربی ندارند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد: تمام قوانین مجلس باید منطبق با قانون اساسی باشد

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد، اظهار کرد: قانون اساسی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب و برگرفته از متون اسلام ناب است و تمام قوانین مجلس می‌بایست منطبق با قانون اساسی باشد. 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: لازم است نمایندگان مجلس دیدگاه‌های سیاسی، جناح‌گرایی و منفعت‌طلبی فردی را کنار گذاشته، ایمان، تقوا و ترس از خداوند را مدنظر بگیرند و به معنای واقعی تلاش کنند تا شاهد مجلسی در تراز انقلاب اسلامی باشیم. 

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: نیروی دریای یکی از مجموعه‌های مقتدر و توانمند با تجهیزات مدرن است که توان مقابله با دشمن و صیانت از مرزهای آبی را در حد بالا دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: همواره دشمنان در تلاش برای آسیب زدن از سوی مرزهای آبی کشور بوده‌اند که نیروی دریایی تاکنون این اجازه را به آن‌ها نداده و فتنه‌ها و سنگ‌های که انداخته‌اند دامان خودشان را گرفته است. 

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به روز جهانی بیمه و معلولان، گفت: این دو مهم از عرصه‌های مهم خدمت رسانی به اقشار آسیب‌پذیر است و امید است که خدمات آنگونه که باید ارائه شود.

امام جمعه بجنورد: وابستگی به ابر قدرت ها برای جامعه اسلامی ننگ است

حجت الاسلام والمسلمین ابولقاسم یعقوبی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه مقام معظم رهبری به عدم وابستگی به ابر قدرت ها تاکید داشتند، افزود: صحبت مقام معظم رهبری با مسلمانانی بود که گرفتار ابرقدرت ها شدند و آنها اگر می خواهند با عزت زندگی کنند باید به ولایت اسلام باز گردند.

وی اظهار کرد: حمایت آمریکا، حمایت از طاغوت است و برای کسی سودی نخواهد داشت، آن ها روش مناسبی برای الگو برداری نیستند و این برای کشورهای مسلمان ننگ است که بگویند بدون حمایت ابر قدرت ها نمی توانیم زندگی کنیم.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: انقلاب ثمره تفکر شهید مدرس است، خون افرادی همچون شهید مدرس پای انقلاب ریخته شده است و از همین جهت بسیار با ارزش است و باید قدر این انقلاب و زحماتی که در گذشته کشیده شده است را بدانیم.

به جای درگیری با مسائل جناحی، استقلال مجلس حفظ شود

به گزارش ایسنا، آیت الله سید «هاشم حسینی بوشهری» امام جمعه قم  در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس گفت: مجلس نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات دارد، به جای درگیری با مسائل جناحی، استقلال مجلس حفظ شود.

امام جمعه موقت قم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی افزود: معظم له نکات مهمی را بیان کردند و فرمودند تنها راه سعادت بشریت پیروری و تبعیت از قرآن است اگر مردم راه قرآن را در پیش بگیرند در برابر استکبار و آمریکا سر تسلیم فرود نمی‌آورند.

وی تصریح کرد: ایشان تأکید کردند اگر اسلام در دل و جان مردم تسلط یابد شاهد خواهیم بود استکبار جهانی از ملت‌های مسلمان سیلی خواهد خورد. معظم له هشداری نسبت به سران کشورهای اسلامی دادند و فرمودند به ولایت الله برگردید و دست از ولایت آمریکا و طاغوت بردارید.

تأکید بر ضرورت پیگیری مشکلات مردم به‌خصوص گرانی از سوی نمایندگان مجلس

به گزارش ایسنا، آیت الله سید «محمد شاهچراغی» در خطبه‌های نماز جمعه سمنان، با دعوت از مردم برای اسقبال باشکوه از رئیس‌جمهور گفت: البته دکتر روحانی در سمنان، صاحبخانه محسوب می‌شود، اما در این سفر مهمان مردم استان است و انتظار می‌رود مهمان‌نوازی خود را نشان دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بر ضرورت پیگیری مشکلات مردم و خصوصاً موضوع گرانی‌ها از سوی نمایندگان تأکید کرد و افزود: نمایندگان باید از دو آفت ترس و طمع به‌شدت پرهیز کنند و مطالبات مردم را پیگیری کنند.

وی از شهید مدرس به‌عنوان مصداق روشنی از نمایندگی مردم نام برد و تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند.

شاهچراغی با مرتجع خواندن سران برخی کشورهای عرب منطقه، گفت: امروز شاهدیم برخی سران عرب در نزدیکی و قرب به اسرائیل و امریکا با هم مسابقه گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان سعودی‌ها را نمودی از این سران مرتجع عرب دانست و خاطرنشان کرد: بن سلمان و دیگر سران سعودی باید بدانند سلطنت اگرچه ممکن است با کفر باقی بماند اما با ظلم نخواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: قانون شکنی، ریشه مشکلات جامعه است

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز ۹ آذر، در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: مشکلات کنونی به اسلام، نظام و انقلاب اسلامی ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه همانطور که اگر طبق نسخه پزشک عمل نشود مشکلات رفع نخواهد شد در اجرای عدل نیز همین طور است، افزود: در دین اسلام ظلمی وجود ندارد و هرچه هست مربوط به انسان‌هاست که باعث به وجود آمدن مشکلاتی در جامعه می‌شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: اگرچه فتنه‌های آخرالزمانی سخت است اما می‌ارزد چرا که ظهور حضرت مهدی(عج) به ستمگری ستمگران خاتمه خواهد داد.

وی اظهار کرد: برخی تلاش دارند اسلام را در سطح جهان یا نسخه پایین تر از آن در ایران مساوی با تروریست، داعش و سایر معرفی کنند در حالی که اکنون جهان دچار خلاء فکری شده و راهی جز اسلام نیست.

وی با اشاره به اینکه عدل محور نخست قانون اساسی و انقلاب است، تصریح کرد: مشکلات جامعه به علت اجرای عدل نیست بلکه به دلیل قانون شکنی‌ها است.

عبادی یادآور شد: اسلام آن چیزی را می‌پذیرد که برخاسته از آیه قرآن، دین و روایت باشد در حالی که امروز به اسم اسلام بدترین جنایت‌ها را در دنیا کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: رضاشاه قصد داشت با کشف حجاب، شخصیت ارزشمند زن را به چالش بکشد

آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، تصریح کرد: باید به نیروهای نظامی و دفاعی کشور که شاخ شیطان را شکسته‌اند آفرین گفت.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش و سپاه ما با کاربلدی و اعتقاد به مفاهیم عمیق دینی مظهر ایمان و تخصص هستند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی نیروهای حافظ امنیت کشور را افتخار جهان اسلام دانست و گفت: نیروهای نظامی نورچشمی رهبر انقلاب هستند و جایگاه رفیعی در نزد خداوند متعال دارند.

امام جمعه بندرعباس به مقایسه ۴۰ سال خدمات انقلاب اسلامی با رژیم پهلوی پرداخت و عنوان کرد: باید به برخی افراد بگوییم اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و جانب عدل را در قضاوت های خود رعایت کنید.

آیت‌الله نعیم‌آبادی  افزود: برخی ناآگاهان که جنایات رضاشاه را باور ندارند از وی با عنوان اسطوره یاد می‌کنند در حالی که او دیکتاتوری بود که قصد داشت با کشف حجاب، دین و شخصیت ارزشمند زن را به چالش بکشد.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از بیانات خود اعتقاد شیعه به تحریف قرآن را شدیدا تکذیب کرد و اظهار کرد: جهان اسلام از شیعه و سنی قائل به تحریف قرآن نیستند.

وی ادامه داد: اما برخی ظالمان و کج‌اندیشان با دست مایه قرار دادن برخی احادیث که سندیت ندارند و مورد قبول تشیع نیستند در حال نفرت پراکنی هستند و معتقدند شیعه به تحریف قرآن باور دارد.

امام جمعه زنجان تاکید کرد: ضرورت حفظ اتحاد و همبستگی در کشورهای اسلامی

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زنجان، اظهار کرد: هفتم آذرماه روز نیروی دریایی بود و رشادت‌های نیروی دریایی ارتش در زمان جنگ تحمیلی نشان از شجاعت، فداکاری و ازخودگذشتگی آنها در حفظ کشور دارد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با میهمانان شرکت کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی و سفرای کشورهای اسلامی، تصریح کرد: ایشان فرمودند راه نجات منطقه تقویت بیداری اسلامی و روحیه مقاومت در میان ملت‌های مسلمان است. مهمترین مسئله امروز مسلمانان وحدت، یکدلی و همبستگی است.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به تبعیت مطلق از ولایت فقیه، گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر قلدری‌های امریکا و رژیم جعلی صهیونیستی تنها راه غلبه و پیروزی است.

مبارزه با کشورها از طریق امپراتوری رسانه ای صهیونیسم جهانی فاجعه بارتر از جنگ سخت و نظامی است

به گزارش ایسنا، آیت الله «رسول فلاحتی» در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، به تبیین اثرات لقمه حلال و حرام در زندگی انسان پرداخت و  گفت:خانواده هایی که برای کسب روزی حلال می‌کوشند و دوری از حرام را سرلوحه خود قرار داده اند، فرزندان صالحی تحویل جامعه خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به آغاز جنگ نرم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران از سال 2004، خاطرنشان کرد: مبارزه با کشورها از طریق امپراتوری رسانه ای صهیونیسم جهانی فاجعه بارتر از جنگ سخت و نظامی است، چون خانواده ها را نشانه می گیرد. متأسفانه با توجه به تأکید رهبر انقلاب، برخی جنگ نرم را انکار می کنند.

وی، آل‌سعود را دست نشانده استکبار جهانی در جنگ نرم دانست و گفت: برخی نیروهای انقلابی را تندرو می‌خوانند و همراهی با این موضوع در واقع همراهی با پروژه جنگ نرم دشمن است.

امام جمعه رشت با بیان این‌که باید از خانواده ها در برابر جنگ نرم محافظت کنیم، گفت: هنر یکی از بهترین ابزارها برای مقابله فرهنگی با دشمن است و سینما و فیلم بسیار اثرگذاری دارد، از این‌رو از هنرمندان و فیلم سازان می خواهیم با فیلم های ارزشی در حوزه انقلاب و دفاع مقدس در این عرصه نقش آفرینی کنند.

فلاحتی، با اشاره به بی‌نتیجه بودن برجام برای ملت ایران، یادآور شد: برخی مدعی هستند که برجام کشور را از جنگ نجات داده، در حالی که اراده و مقاومت و ایستادگی مردم ایران سایه جنگ را از کشور دوره کرده؛ نه گفتمان های سیاسی.

نمایندگان مجلس نباید با استفاده از استیضاح وزیران به‌دنبال منافع شخصی باشند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید «احمد میرعمادی» امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های نماز جمعه امروز خرم‌آباد با بیان این‌که ملت مقاوم همواره پیروز است، افزود: مقاومت 40 ساله مردم ایران آن‌ها را در جهان زبانزد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی مجلس قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن بوده و نمایندگان نباید با استفاده از ابزارهایی مانند استیضاح وزیران به دنبال دست یافتن به منافع شخصی بوده و یا نیت دخالت در امور دولت را داشته باشند.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: نمایندگان مجلس باید به‌دنبال برطرف کردن مشکلات مردم باشند و قوانین را در این راستا تصویب کنند.

میرعمادی در ادامه با تبریک 7 آذر روز نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی هیچ‌گاه در برابر دشمنان سر خم نکرده و خدا را شاکریم که جوانان در نیروی دریایی همیشه خار چشم دشمنان بوده و با اقتدار تهدیدات دشمنان را خنثی می‌کنند.

وی با اشاره به رسوم غلطی که در جامعه وجود دارد، یادآور شد: تیراندازی در «عروسی‌ها و نزاع‌ها» رسمی اشتباه است و باید با اندیشیدن و تفکر با این آسیب اجتماعی مقابله کرد.از دستگاه‌های امنیتی و قضایی نیز برخورد قاطع با اخلال‌گران نظم جامعه را خواستاریم.

مسلمانان باید با بیداری اسلامی بر دشمنان غلبه کنند

به گزارش ایسنا، ماموستا «عبدالرحمن خدایی»، امام جمعه سنندج در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته گفت: مسلمانان باید با روحیه بیداری اسلامی، گام نهادن در مسیر قرآن و دین و وحدت و اتحاد بر آمریکا و اسراییل غلبه کنند.

وی اظهار کرد: مسلمانان باید با روحیه بیداری اسلامی، گام نهادن در مسیر قرآن و دین و وحدت و اتحاد بر آمریکا و اسراییل غلبه کنند.

امام جمعه سنندج با اعلام این‌که مکر و کینه دشمنان علیه مسلمانان هیچگاه پایانی ندارد، یادآور شد: جامعه اسلامی با انسجام و دوری از تفرقه در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنند.

امام جمعه تبریز: اینکه تمامی مشکلات را گردن تحریم‌ها بیندازیم تحلیل نادرستی است

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌ دوم نماز جمعه تبریز با اشاره به سالروز شهادت «آیت الله مدرس» و روز مجلس، بیان کرد: انتظار مردم، ضدیت و یا تایید همیشگی دولت توسط مجلس نیست، بلکه شناخت مردم و مشکلات مردم، حرکت در راستای حل مشکلات، پاکدستی، ساده‌زیستی و دوری از تجملات خواسته مردم از نمایندگان مجلس است.

وی ادامه داد: فردی که برای راهیابی به مجلس میلیاردها تومان صرف تبلیغات می‌کند، طبیعی است بعد از انتخاب به عنوان نماینده مردم، به‌جای حل مشکلات به فکر جبران آن هزینه خواهد بود. یک نماینده‌ مجلس در تراز انقلاب اسلامی باید رسیدگی کارشناسی به مشکلات مردم بدون توجه به منافع شخصی و جناحی را مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید همچون آیت الله مدرس، با شناخت صحیح از حرکات دشمن، هیچ‌گاه حاضر به معامله با استکباران و دشمنان ملت نباشند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شأن مجلس وابسته به عملکرد خود آن است، تصریح کرد: غیبت‌ها و تاخیر مکرر نمایندگان مجلس در شأن هیبت و اقتدار مجلس نیست.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به ثبات بازار سکه و ارز، گفت: باتوجه به آغاز دور دوم تحریم‌های آمریکا، همگان انتظار وارد شدن شوک جدید به بازار را داشتند که خوشبختانه با مدیریت خوب، بازار سکه و ارز روند نزولی را طی می‌کند و نشانگر این است که مدیریت فضای اقتصادی موضوع مهمی بوده و اینکه تمامی مشکلات را گردن تحریم‌ها بیاندازیم تحلیل نادرستی است.

حجت الاسلام آل هاشم در پایان نسبت به بارش باران اسیدی به دنبال آلودگی هوا و نقش مخرب آن در سلامت انسان، کشاورزی، پرورش ماهی و .... هشدار داد و از مسئولان درخواست کرد نسبت به کاهش آلودگی هوا ناشی از مصرف سوخت نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و تردد وسایط نقلیه اهتمام ورزند.

امام جمعه موقت اهواز: مشکلات گروه ملی و شرکت نیشکر هفت‌تپه ناشی از دخالت‌های نارواست

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۹ آذر در اهواز بیان کرد: بهترین سفارش، تقوا است؛ این سفارش استثناء ندارد و دستوری است که همه باید رعایت کنند در این میان مسئولان و صاحبان عناوین مسئولیت‌شان بیشتر است.

امام جمعه موقت اهواز برخورد همراه با ملاطفت و نرمی با مردم و مواسات با آنها را دیگر سفارش امیرالمومنان(ع) به کارگزاران خود عنوان کرد و گفت: کارگزاران مسئول هستند در سختی‌ها با مردم شریک باشند. اگر گرانی هست، بیکاری هست، باید بر دوش مسئولان هم باشد وگرنه حرف زدن صرف، همراهی با مردم نیست. اینکه سختی‌ها بر دوش مردم باشد و مسئولان در رفاه باشند برای نظام جمهوری اسلامی خطر است.

امام جمعه موقت اهواز در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با بحث گروه ملی و نیشکر هفت تپه، تصریح کرد: بحث گروه ملی و نیشکر هفت تپه متاسفانه از مسائل تلخی است که ما در استان داریم. در مساله نیشکر هفت تپه و به شکلی گروه ملی، بی‌تدبیری وجود داشته و شاید مربوط به یکی دو سال اخیر هم نباشد. برخی مسائل این مراکز در ارتباط با، دخالت‌های ناروایی است که در این کارخانه‌ها می‌شود. دخالت‌های ناروا به معنی تزریق نیرو به این مراکز است، برای اینکه به مسئولان مراجعات زیادی می‌شود که افرادی در این کارخانه‌ها به کار گرفته شوند، بعد می‌بینیم پانصد نفر، هزار نفر که جایی برای آنها نیست به کار گرفته می‌شوند. این دخالت‌های ناروا کارایی را پایین می‌آورد و هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

حسن‌زاده اظهار کرد: خوزستان استانی صنعتی، کشاورزی و مرزی است. تمام آنچه یک استان را مهم می‌کند در استان موجود است. خطاب به کارگران و مهندسان می‌گوییم خط قرمز خودتان را تولید قرار دهید. اجازه ندهید کسی بخواهد تولید را کم کند. اعتراضات و مطالبات خود را به شکل صحیح و منطقی داشته باشید. هیچ کس نباید جلوی مطالبات مردم را بگیرد، اما مطالبات باید به شکل منطقی و صحیح باشد و دشمن نتواند از این فضا سوءاستفاده بکند. از پیگیری‌های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار تشکر می‌کنیم ولی این پیگیری‌ها باید ادامه پیدا کند.

وی با تصریح بر اینکه نباید سختی‌ها فقط برای کارگران باشد، افزود: در شرایطی که حتی برای کسانی که حقوق خود را مرتب می گیرند، زندگی سخت است، آن کسی که چندماه حقوق نگرفته است چطور می تواند زندگی خود را اداره کند؟ مسئولان باید این مراکز را درک کنند.

امام جمعه موقت اهواز با تصریح به آب گرفتگی در برخی مناطق اهواز گفت: در مسیر سه راه خرمشهر هنوز مقدار زیادی آب در خیابان ها جمع شده است. مردم در سختی هستند. الان که این بارندگی ها را داریم، چرا در شرکت نفت، حفاری و جاهایی که می توانند به کمک بیایند، نیامده‌اند؟ مساله دیگر قطعی آب است، مسئولان فعلی تلاش بسیاری دارند، اما باید به زیرساخت‌ها برسیم و این مشکلات را به صورت اضطراری حل بکنیم. حضور در مناطق، بخشی از کار است.از مسئولان می‌خواهیم نگذارند این مشکلات بیش از این طول بکشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.