• جمعه / ۳۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۹
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 97093015050
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

/گزیده خطبه‌های نمازجمعه سراسر کشور/

ازحادثه مدرسه زاهدان باکم توجهی نگذریم/از سال 63 تاکنون 140 هواپیماربایی ناکام ماند

نماز جمعه

در خطبه‌های امروز نماز جمعه، ائمه جماعات سراسر کشور علاوه بر اشاره به مباحث روز و 5 دی سالروز سپردن امنیت پرواز به سپاه، به یکی از موضوعات خبری اخیر که حادثه آتش‌سوزی در یکی از مدارس زاهدان بود پرداختند و از مسئولان خواستند به گونه ای برنامه‌ریزی کنند که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

امام جمعه موقت زاهدان: مسئولین موضوع گاز رسانی سیستان و بلوچستان را جدی پیگیری کنند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام احمد راهداری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان افزود: حادثه اخیر مدرسه زاهدان، کم حادثه ای نبود و نباید با سهل انگاری و کم توجهی از آن گذشت.

خطیب موقت نماز جمعه زاهدان در ادامه بیان کرد: چرا با وجود اینکه می ‌گویند گاز به این استان آمده اما 90 درصد از مردم هنوز بدون گاز هستند و برای زاهدان هنوز هیچ خدمتی در این زمینه نشده است.

وی تاکید کرد: مردم هنوز بدون گاز هستند و برای مرکز استان یک کشور هنوز هیچ خدمتی نشده است.

راهداری خطاب به استاندار گفت: شما که در راس کار استان قرار دارید باید پاسخ این مردم نجیب را بدهید، مسئولین فریاد می زنند ما نوکر مردم هستیم اما درست نیست که مردم برای دو عدد کپسول از تمام زندگی خود بزنند .

وی تصریح کرد: امیدواریم مسوولین و نمایندگان مسئله گاز رسانی به طور جدی پیگیری کرده و هم‌چنین مشکل مربوط به مدارس غیراستاندارد را نیز برطرف کنند.

امام جمعه شیراز: مشکل اقتصادی ایران غیرقابل حل نیست

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه جامعه ایران تاب‌آوری مقابله با مشکلات را دارد، خاطرنشان کرد که وجود مشکل در زمینه اشتغال و اقتصادی را همه قبول دارند اما این مشکل آنقدر بزرگ نیست که قابل حل نباشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته شیراز، در ادامه مطالب طرح شده در هفته‌های گذشته، پیرامون لزوم رعایت عدالت در جامعه و شرایط جاری شدن عدالت سخن گفت.

آیت‌الله دژکام، با تصریح اینکه برای توفیق در جاری کردن عدالت در جامعه باید به موازات برنامه‌ریزی و اقدامات کلان و تاثیرگذار، به فکر تربیت انسان با تقوا هم باشیم، گفت: انسانی که تقوا داشته باشد قادر به کنترل خود خواهد بود و در نهایت جامعه‌اش را کنترل خواهد کرد.

امام جمعه شیراز، کسانی که در انتخابات شعارهایی سر داده و در هنگام به دست گرفتن مسئولیت، حرفها و وعده‌هایشان را فراموش کرده به فکر خودشان هستند را از مصادیق آن افراد دانست و اضافه کرد: بعضی افراد همین که پشت میز می‌نشینند، سود شخصی را بر منافع مردم و جامعه ترجیح می‌دهند.

او گفت: امروز متاسفانه در جامعه ما هستند کسانیکه ظاهرا پایبند به دین و اخلاق و معنویت و عدالت هستند اما درون‌شان خراب و نسبت به این مسائل غیرمتعهدند.

آیت‌الله دژکام در خطبه دوم نماز جمعه شیراز، رفتار کشورهای اروپایی در قبال برجام را مزورانه و خیانتی در قبال ملت ایران خواند و تاکید کرد که این خیانت کشورهای اروپایی مزورانه و روباه صفتانه در همکاری با آمریکا و در مقابل ملت ایران است.

امام جمعه شیراز با تصریح این‌که این تزویر کشورهای اروپایی را هم قدرت خدا و عظمت ملت ایران در هم خواهد شکست، گفت: ما می‌خواهیم نفت را آزادانه بفروشیم و پول آن را خرج کنیم، نه اینکه نفت در مقابل غذا بفروشیم، این رویه را قبلا هم داشته‌ایم، آنچه آنها می‌خواهند این است که نفت باز هم در مقابل غذا باشد.

امام جمعه شیراز همچنین تذکراتی را در خصوص رفتار بانک‌ها و مشکلاتی که بانک‌ها برای کشور ایجاد کرده‌اند داد و در ادامه به موضوع اشتغال پرداخت و لزوم یافتن راه‌حلی عاجل برای این مباحث را مورد تاکید قرار داد.

آیت‌الله دژکام همچنین با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مشکلات امروز جامعه است، گفت: براساس اعلام مدیران استانی، در فارس 197 هزار نفر جمعیت جویای کار وجود دارد؛ این تعداد در تناسب با جمعیت 5 میلیونی استان، نشان‌دهنده بیکاری 12 درصدی است.

امام جمعه شیراز با تصریح اینکه آنچه او بیان می‌کند، به لحاظ تاب‌آوری جامعه است، اگرنه همه وجود مشکل اقتصادی و بیکاری را قبول دارند، گفت: اگر جامعه‌ای که 88 نفر آن کار می‌کند نتواند به 12 نفر بیکار نان دهد، این جامعه مسلمانی نیست.

انتقاد امام جمعه موقت ورامین از وجود قلیان‌سراها در شهر

به گزارش خبرنگار ایسنا از ورامین، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین با اشاره به میلاد حضرت مسیح(ع) گفت: اگرچه بعد از حضرت مسیح، دنیای مسیحیت دچار تحریف شد و از اصول خود فاصله گرفت، اما ما برای حضرت مسیح به عنوان یک پیامبر اولو العزم احترام قائلیم.

وی از علمای مسیحیت و روشنفکران جهان مسیحیت خواست، به تعالیم حضرت عیسی(ع) عامل باشند و گفت: اگرچه انجیل موجود، کتاب اصلی حضرت مسیح(ع) نیست، اما در همین انجیل نیز مطالب اخلاقی فراوان و موعظه‌های زیادی نهفته است، اما به آن ها عمل نمی‌شود، قطعا حضرت مسیح خباثت‌های امروز نظام‌های سرمایه‌داری آمریکا، انگلیس، فرانسه و سایر کشورها را نمی‌پسندد، باید کلیسا در برابر این ویرانگری‌ها و جنایات موضع بگیرد.

امام جمعه موقت ورامین سپس با بیان این که امروز ایران اسلامی با تکیه به خودباوری در تمامی عرصه‌ها قدم‌های جدی برداشته است، گفت: دشمن حق دارد، از ملت ایران عصبانی باشد، چرا که تمام این توفیقات در سایه جهاد، ایستادگی و مبارزه تحقق یافته است.

خطیب جمعه ورامین افزود: در حوزه‌های بین‌المللی نیز شاهد اضمحلال روز افزون قدرت استکبار جهانی و آمریکا هستیم، در روزهای اخیز نیز اعلام شد که نیروهای آمریکا از سوریه خارج خواهند شد، آمریکا و اروپا باید بدانند، همان طور که چند دهه قبل در میان ناباوری سیاستمداران دنیا قدرت کمونیستی شوروی از هم فروپاشید، در آینده نه چندان دور نیز آزادگان جهان فروپاشی آمریکا را جشن خواهند گرفت.

وی به سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در حوزه مواد مخدر، قلیان، سیگار و ... اشاره کرد و گفت: برخی از مسئولین آمریکایی در تبلیغات انتخاباتی خود گفته‌اند، باید ایران را با اعتیاد، دود و دخانیات گرفتار و به خود مشغول کرد، امروز متاسفانه و در شرایطی که بسیاری از کارخانجات کشور تعطیل و یا نیمه تعطیل می‌شوند، اما یک برند سیگار معروف اسرائیلی در ایران شعبه زده است.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: در ۲ سال گذشته ۳۲ میلیون دلار سیگار آمریکایی وارد ایران شده است، این در حالی است که هر شرکت یا کشور که بیش از ۵ میلیون دلار با ایران مبادله کند، توسط آمریکا تحریم می‌شود، اما در سیگار در ۴۰ سال گذشته تحریم نشدیم و با کمال تاسف دولت سیگار را در ردیف کالاهای با اولویت ارزی نرخ ۴۲۰۰ تومان قرار داده است.

محمودی با بیان این که امروز ۴۰ درصد جوانان به قلیان رو آورده‌اند، گفت: بر اساس قانون، استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است، اما اجرای این قانون را نمی‌بینیم، در حالی که بیش از ۱۰۰ نوع بیماری سرطان و مرض از دخانیات ناشی می‌شود.

وی ضمن انتقاد از وجود قلیان سراهای متعدد در شهرستان ورامین نیز گفت: معنا ندارد از هر طرف به شهر وارد می‌شویم، قلیان سراها به چشم می‌خورد، به بهانه اشتغال و کسب درآمد در حال نابود کردن جوانان هستیم، برخی مدیران خود گرفتار قلیان هستند که باید مواخذه شده و تذکر بگیرند، در شهری که به عنوان شهر بدون دخانیات مورد توجه قرار گرفته است این وضعیت قابل قبول نیست.

امام جمعه موقت ورامین از شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیاء امر به معروف این شهرستان خواست در این مسئله ورود کنند و افزود: متاسفانه در برابر معضلات اجتماعی و اخلاقی سکوت کرده‌ایم و به فرهنگ بی‌توجهیم، در خود خانواده‌ها نیز دلسوز خود نیستیم و پول و سرمایه را دود و هوا می‌کنیم.

محمودی گفت: دولت، مجلس و دستگاه قضایی دلسوزانه‌تر در این حوزه وارد شوند.

امام جمعه تبریز: مسئولان مشکل آتش‌سوزی مدارس را برای همیشه حل کنند

امام حمعه تبریز گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، یک پیروزی بزرگ برای محور مقاومت و نشان دهنده این است که اگر در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا مقاومت شود، این کشور مجبور به پذیرش شکست می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با بیان این مطلب، اظهار کرد: بنابه اعترافات مقامات غربی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا از سال 2003 با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد بحران در سوریه بودند، طبق طبقه‌بندی پنتاگون، سوریه دولتی سرکش و پشتیبان تروریسم معرفی شد و کشورهای ایران، عراق و سوریه به عنوان کشورهای هدف، در اولویت تغییر رژیم قرار گرفتند.

امام جمعه تبریز در ادامه به اشاره به "حماسه 9 دی" تصریح کرد: دشمنان نظام در فتنه 88 برای پیگیری و عملیاتی کردن تغییر باورها، افکار و رفتار تلاش کردند تا بتوانند تغییر ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران را رقم زده و پایان جمهوری را جشن بگیرند که با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری و عدم تمکین از خواسته‌های غیرقانونی، امید دشمنان به یاس تبدیل شد و دشمن شکست خورد.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به جان باختن چند تن از دانش آموزان در حادثه آتش سوزی مدرسه‌ای در زاهدان، بیان کرد: همه جای ایران سرای من است و گویی این اتفاق در شهر و استان ما رخ داده است، این ضایعه با هیچ حرف و اقدامی قابل جبران نیست، چرا که وقوع مکرر این حوادث و قول مسئولان ذی ربط برای پیگیری، نتیجه‌ای جز بی‌اعتمادی مردم به دست‌اندرکاران مربوطه ندارد، به نظر می‌رسد مسئولان امر در وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی مربوط باید این مشکل را برای همیشه حل کنند.

وی در ادامه با اشاره به آداب و رسوم ایرانی شب یلدا در گذشته، تصریح کرد: باید با حفظ سنت‌های قدیمی در مراسماتی مثل شب یلدا در خانه بزرگ‌ترها جمع شده و از غرق شدن بیش از حد در فضای مجازی، خودداری کنیم، مراقب باشیم مجالس ایرانی تبدیل به مجالس لهو و لعب نشود.

امام جمعه موقت مشهد: از سال 63 تاکنون 140 هواپیماربایی در کشور ناکام مانده است

امام جمعه موقت مشهد گفت: آمریکا، صهیونیست و آل‌سعود تصمیم دارند که در سال آینده عملیات پنهانی یعنی جاسوسی، ترور شخصیت‌ها و خرابکاری، استفاده از فضا مجازی و عملیات‌های سایبری برای نفوذ، ایجاد ناامنی در مرزها، تشدید اختلافات قومی و مذهبی با استفاده از تنگناهای معیشتی و پروژه‌های حساسیت برانگیز و بزرگ کردن اختلاف طبقاتی بین توده مردم و مسئولین را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: یکی از مناسبت‌های این ماه 5 دی روزی است که امام(ره) حفاظت و امنیت هواپیمایی کشور را به سپاه پاسداران واگذار کردند.

وی افزود: از روزی که سپاه تاسیس شده تاکنون، به هر جا که ورود پیدا کرده با برکت و سرنوشت‌ساز بوده و قدرت و جایگاه سپاه در جنگ و عمل سپاه در امنیت داخل کشور قابل توجه است. اکنون نیز سپاه به مساله محرومیت‌زدایی ورود پیدا کرده که بسیار بالا و سرنوشت‌ساز است. حساسیت سپاه و کارآمدی آن را از خصومت‌های دشمنان با آن می‌توان فهمید که دشمن نسبت به آن‌ها خصومت، خشم و غیظ دارد.

فرزانه با بیان اینکه یکی از مسئولیت‌های این مجموعه مساله امنیت پرواز است، عنوان کرد: در کل دنیا از این دست مسائل وجود دارد اما در ایران مساله انقلاب و نظام است. هواپیماربایی یک مساله شخصی نیست، بلکه اصل نظام و ضربه زدن به انقلاب است. دشمن جدی بوده، وقت و فکر می‌گذارد و اتاق‌های فکر تشکیل می‌دهد تا یک بار بتواند موفق شود.

امام جمعه موقت مشهد ادامه داد: از سال 63 که امام(ره) این حکم را دادند تاکنون، 140 مورد هواپیماربایی اتفاق افتاده که دشمن در هیچ یک موفق نشده و این به برکت هشیاری، تقوا، تیزبینی، توکل و از خودگذشتگی این نیروهاست. هرچه مسئولیت انسان خطرناک‌تر باشد باید به خدا بیشتر توجه کند و از او بیشتر کمک بگیرد. یک لحظه غفلت از خداوند می‌تواند شیطان را به جان ما بیندازد و موفق کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که دشمنان انجام خواهند داد این است که زندگی اشرافی برخی از مسئولین، رفتار آقازاده، داماد و بستگان، ویدئوها و رانت‌خواری‌های میلیاردی را مطرح می‌کنند. از این طرف نیز مردم با تنگناهای اقتصادی و معیشتی روبه‌رو هستند و آحاد ملت آن را متوجه می‌شوند که شهر، روستا، متوسط و کمتر از متوسط مردم در زندگی و معیشت روزمره آن‌ها چه خبر است. گویی بر بازار ما قانون جنگل حاکم است. در یک خیابان با فاصله چند ده متری می‌توان چند قیمت از یک جنس را با اختلافات زیاد دید. همه این مسائل را با تمام وجود حس می‌کنند و هیچ کس از این امر لذت نمی‌برد.

فرزانه افزود: اگر همین فرد زندگی اشرافی یک مسئول یا پسر، دختر و داماد او را ببیند چه می‌کند؟ دشمن از این استفاده کرده و بحران‌های اجتماعی را ایجاد، آسیب‌های اجتماعی را زیاد و ضرر آن‌ها را تقویت می‌کند. آسیب‌های اجتماعی در هر کشوری در شرایط خاصی ظهور می‌کند اما اگر طولانی شود، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد. آسیب‌های اجتماعی، بیکاری، معیشت تنگ مردم و سختی‌های زندگی نباید طولانی شود وگرنه حوادث جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت که دشمن از اینجا حداکثر استفاده را می‌کند.

امام جمعه اهواز: مشکلات کارگران گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه در حال حل شدن است

امام جمعه اهواز با بیان این‌که فضای مجازی بدون هیچ کنترل، عین خطر برای نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: به وزرات ارتباطات تذکر می‌دهیم که مرزبانی از فضای مجازی کار مهمی است و باید آن را جدی بگیرد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمدعلی موسوی جزایری امروز 30 آذرماه در خطبه های نماز جمعه با تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت مسیح (ع) اظهار کرد: ما به همه پیامبران خدا اعتقاد داریم و به همه احترام می‌گذاریم.

امام جمعه اهواز با اشاره به اعلام عقب نشینی بی قید و شرط آمریکا از سوریه تصریح کرد: این کار پیروزی بسیار بزرگی برای جبهه پایداری و شکست مفتضحانه‌ای برای جبهه استکبار بود.

موسوی جزایری با اشاره به یکم دی ماه سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: شرکت‌های خارجی که در این حوزه فعالیت می‌کردند، با پیروزی انقلاب اسلامی ایران را ترک کردند اما یک شرکت ایرانی با دستور امام (ره) تاسیس شد که شرکت ملی حفاری ایران نام گرفت و موفقیت‌های بسیاری در طول این سال‌ها بدست آورده است.

امام جمعه اهواز در خصوص مساله گروه ملی فولاد و نیشکر هفت تپه اظهار کرد: مسولان استان این قضایا را بسیار جدی گرفتند تا از این نظر به کارگران دو مجموعه خسارتی وارد نشود و مشکلات آن ها پیگیری شد.

وی افزود: خوشبختانه مشاهده می‌کنم که اوضاع از وخامت اولیه خارج شده و رو به حل است و چیزی نمانده که کارگران خدوم گروه ملی اهواز دست رد به سینه محرکان بزنند و به تولید بپردازند و تا جایی که نیاز است کارخانه را بازسازی کنند.

موسوی جزایری ادامه داد: اقدامات زیادی در نیشکر هفت تپه انجام گرفت و خوشبختانه مشکلات نیز در حال شدن هستند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: نرخ کالاها واقعی نیست و باید سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی دست به دست یکدیگر دهند و با اقدامات جدی نسبت به کنترل قیمت ها اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید جلوی لجام گسیختگی قیمت‌ها گرفته شود و در این زمینه گام‌های اساسی برداشته شود.

امام جمعه زنجان: بخشی از مشکل گرانی‌ها مربوط به نبود نظارت است

امام جمعه زنجان با بیان این‌که بخشی از مشکلات ناشی از افزایش قیمت، به فشار اقتصادی و تحریم‌ها و جنگ روانی دشمن مربوط است، گفت: بخشی از مشکلات هم به دلیل عدم نظارت است و باید این مشکل رفع شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله علی خاتمی در سخنان خود در نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه در ماه‌های اخیر به بهانه بالا رفتن قیمت‌ها عده‌ای بهای کالاهای خود را افزایش دادند، تصریح کرد: امروز که قیمت دلار از نصف هم پایین آمده است چرا قیمت‌ها را پایین نمی‌آورید؟

امام جمعه زنجان به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم برای سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: تلاش استکبار جهانی این بود که با فشار و تحریم اقتصادی کاری کند که مردم حتی نانی برای خوردن نداشته باشند.

وی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: باید در جایگاه مسئول و نماینده تلاش کنیم تا مشکلات و گرفتاری مردم برطرف شود و در این صورت است که توانسته‌ایم در راستای خدمت به خلق گام برداریم.

امام جمعه زنجان تصریح کرد: اگر کسی خود را برای مسئولیتی داوطلب کند در حالی که می‌داند فردی خادم‌تر و با لیاقت‌تر از او وجود دارد، در این شرایط این فرد خیانت کرده است.

امام جمعه ارومیه: نیازمندان در شب یلدا فراموش نشوند

امام جمعه ارومیه گفت: در شب یلدا نیازمندان فراموش نشوند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه  با اشاره به مناسبت شب یلدا و تاکید اسلام بر صله رحم خاطرنشان کرد: رسم دید و بازدید و صله ارحام یک امر پسندیده در خانواده‌های ایرانی است ولی متاسفانه برخی افراد در مراسمات این شب دچار معصیت شده و ارزش‌های دینی را رعایت نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، کمک کردن به افراد بی‌بضاعت و کم توان مالی دراین شب نباید فراموش شود.

قریشی ضمن تبریک ۲۶ آذر و روزحمل ونقل با اشاره به اینکه تمامی اعمالی که انسان انجام می دهد اگر به درستی انجام شود سراسر عبادت است، تصریح کرد: رانندگان و کارکنان بخش حمل و نقل به دلیل این‌که مایحتاج مردم را تامین می‌کنند اگر کارخود را بدرستی انجام دهند در واقع درحال عبادت هستند.

امام جمعه ارومیه با تبریک میلاد حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی تاکید کرد: مسلمانان ارادت خاصی به پیامبران اولو العزم دارند و درکنار اعتقاد و قبول حضرت محمد(ص) به دیگر پیامبران نیز معتقد هستند.

امام جمعه اردبیل: استیضاح های افراطی شأن مجلس را زیر سوال می‌برد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: نمایندگان مجلس به جای استیضاح‌های افراطی بهتر است در فکر تصویب قوانین شایسته برای حل مشکلات مردم باشند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار کرد: ما از نمایندگان سوال داریم که این همه استیضاح وزرا چه معنایی دارد و هدف چیست در حالی که نیازی به این همه استیضاح وزرا احساس نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه استیضاح حق نمایندگان است اما نباید این کار در مسیر افراطی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: این امر در شأن مجلس و خانه ملت نیست، چرا که استیضاح‌های مکرر جایگاه مجلس را  زیر سوال می‌برد.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر این‌که جز در امور مهم ، ایرادات اساسی و مسایل کلان استیضاح بی‌معناست، افزود: مجلس بهتر است به جای استیضاح‌های بی سرانجام در این اوضاع سخت اقتصادی طرح شایسته همراه با حکمت و درایت اقتصادی ارایه کند تا گره از کار و معیشت مردم باز شود.

طباطبایی خطاب به نمایندگان استان؛ دستور رئیس‌جمهور در خصوص آب را پیگیری کنید

امام جمعه اصفهان گفت: از استعفای نمایندگان حمایت کردیم چراکه کار درستی را انجام دادند و بالاخره صدای مردم را به دولتمردان رساندند و اکنون باید دستور رئیس جمهور را پیگیری کنند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به کلام حضرت عیسی اظهار کرد: یک درخت کامل نیست مگر اینکه ثمره پاک و خوب تحویل بشر بدهد. درخت خوب و کامل آن است که ثمره کامل داشته باشد. همچنین دین کامل نیست مگر اینکه بتواند انسان را از محارم و گناه‌ها خارج کند. اگر دین توانست انسان را از گناه خارج کند این دین درست است در غیر این صورت دین کامل نیست و ضعیف است.

امام جمعه اصفهان به استعفای نمایندگان اصفهان اشاره کرد و گفت: با این حرکت فعالیت‌های خوبی شد و رئیس جمهور هم دستوری به معاون اول خود دادند که در نامه‌شان ذکر شده است که با توجه به اهمیت زاینده‌رود برای زندگی مردم و همچنین کشاورزی، صنعت و گردشگری پیشنهاد نمایندگان بررسی و در هیأت دولت مطرح شود. 

وی ادامه داد: نمایندگان باید دستور رئیس‌جمهور را پیگیری کنند تا قدم مثبتی برداشته شود اما دیگر از طریق استعفا نباید این کار را ادامه دهند و مجلس را ضعیف نکنند. آن‌ها باید در هفته آینده به محل کارشان بروند تا گام درستی برای آب شرب، صنعت و کشاورزی برداشته شود.

طباطبایی‌نژاد خطاب به دولت گفت: دولت‌مردان بدانند که اصفهان و استان اصفهان نسبت به بسیاری از استان‌ها بیشتر مالیات می‌دهد. بخش عمده‌ای از این مالیات‌ها مربوط به صنعت است اما همان‌طور که می‌دانید سال گذشته قسمتی از ذوب‌آهن به خاطر کم آبی مختل شد. اگر این مالیات‌ها را می‌خواهند باید قسمتی از آن را برای خود اصفهان هزینه کنند. اگر راه درآمدی می‌خواهنند باید بگذارند این راه سرپا بماند.

امام جمعه ایلام: ارباب رجوع به معنای واقعی تکریم شوند

امام جمعه ایلام گفت: مسئولان باید متوجه تبعات مسئولیت و ریاست باشند و ارباب رجوع را به معنای واقعی تکریم کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در خطبه‌های نماز جمعه ایلام، که در حضور پیکرهای پاک شهدای گمنام تازه تفحص شده ، برگزار شد، اظهار کرد: ما بر میثاقی که با شما بستیم پایبندیم و پاسدار خون پاکتان هستیم و به آرمان شما پایبندیم و شما را حاضر بر اعمال خود می‌بینیم و قول می‌دهیم به خون شما خیانت نکنیم و از شما می‌خواهیم دل‌های خشکیده و زنگار زده‌ی ما را جلا ببخشید که به‌موقع آمدید، پس ما را به سال‌های دفاع مقدس وصل کنید.

کریمی‌تبار در ادامه با تأکید بر اینکه مسئولان باید متوجه تبعات مسئولیت و ریاست باشند و ارباب‌رجوع را به معنای واقعی تکریم کنند، ادامه داد: در ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر استان تصویب شد که مدیران دستگاه‌ها و ادارات استان یک روز در هفته را به پاسخگویی مستقیم به ارباب‌رجوع اختصاص دهند که امیدواریم عملیاتی شود در غیر این صورت ابتدا به آن مدیر و مسئول تذکر داده می‌شود که اگر مؤثر نبود، باید در نظام قضایی پاسخگو باشد.

وی به در پیش بودن سالروز حماسه 9 دی اشاره کرد و از مردم خواست برای حضور و حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه و مبارزه با فتنه‌گران و استکبار آمادگی داشته باشند.

امام جمعه شهرکرد: تصمیم گیری ها در مسائل آب بر اساس واقعیات باشد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: انتظار می‌رود در خصوص موضوع آب، براساس واقعیات تصمیم‌گیری‌ها صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ۳۰ آذرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به حضور و اجتماع جمعی از مردم اطراف استان در نماز جمعه و اعتراض به تونل گلاب، اظهار کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا دشمن از این اجتماعات سوءاستفاده نکند، زیرا مردم انقلابی استان خواهان رفع مشکلات خود هستند، مسئولان هم به جای نگرانی‌، مشوق مردم باشند.

نکونام با اشاره به این‌که مسئولان به درد و دل مردم و خواسته‌های آن‌ها توجه کنند، تصریح کرد: مردم دولتمردان را انتخاب کردند تا به آن‌ها خدمت کنند و رافع مشکلات مردم باشند نه این‌که بر مشکلات آن‌ها بیفزایند گرچه کارهای قابل قبولی انجام شده است.

وی بیان کرد: مسئولان می‌خواهند با تونل غیرقانونی احداث شده گلاب، به ۱۴ شهر آب را منتقل کنند، کف زاینده‌رود آب جاری کنند، ولی با کدام آب می‌خواهند این کارها را انجام دهند، آیا آمار دقیقی از آب پشت سد زاینده‌رود دارید؟ چرا واقع‌گرایانه بیان نمی‌شود؟

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: تونل غیرقانونی گلاب که در حوزه اصفهان واقع شده است، حداقل دو ضایعه بزرگ را در بردارد، یکی خشک شدن مزارع و باغات شهرستان‌های بن و سامان و آسیب جدی به زندگی اکثریت مردم در حاشیه زاینده‌رود و انتقال آب از این تونل علاوه بر خشک شدن چهارمحال و بختیاری ممکن است به دلیل نبود آب، منجر به مرگ ابدی زاینده‌رود شود.

وی با اشاره به معترض بودن استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: از نمایندگان سه استان چهارمحال و بختیاری، خوزستان و  کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست جمهوری نامه‌ نوشتند تقاضا می‌شود بر خواسته به حق خود ایستادگی کنند چرا که در آینده با مشکل مواجه خواهند شد، بنابراین از مسئولان انتظار می‌رود با تصمیمات عجولانه و غیرمدبرانه بر مشکلات کشور نیفزایند.

وی گفت: حدود ۹۰ درصد از آب سد زاینده‌رود به سمت اصفهان سرازیر می‌شود و به درستی منابع آب مدیریت نمی‌شود و مردم این استان کمتر از میزان تخصیصی از آب سد زاینده‌رود استفاده می‌کنند که این امر موجب شده باغات حاشیه زاینده‌رود خشک شود و برخی باغات  برای زنده ماندن با تانکر آبرسانی شوند، چون صدای استان با جنجال نیست و مردم آن نجابت به خرج می‌دهند شنیده نمی‌شود.

امام جمعه بجنورد: روحانیان و مبلغان فاقد علم و آگاهی خطر بزرگی برای اسلام محسوب می‌شوند

امام جمعه بجنورد گفت: روحانیان و مبلغانی که آگاهی و علم کافی ندارند خطر بزرگی برای اسلام محسوب می شوند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به این‌که مبلغان دینی باید با آگاهی بسیار زیاد صحبت کنند، بیان کرد: در جامعه دینی باید خیلی مراقب بود و همه مردم و به خصوص روحانیان نباید بدون آگاهی حرفی بزنند چراکه تمام صحبت‌های آن ها به حساب اسلام نوشته می‌شود.

یعقوبی با تصریح بر این‌که برخی‌ها، دکان و دستگاه باز کرده و قصد منحرف کردن فرزندان ما را دارند، افزود: عرفان‌های کاذب که در رابطه با مسائل دینی اظهارنظر هایی دارد بدون علم و آگاهی هستند و این موضوع نیز برای فرزندان ما خطر محسوب می‌شود.

یعقوبی با اشاره به این‌که بدهکاری رئیس جمهور به خراسان شمالی مربوط به جاده بجنورد به جنگل گلستان است، افزود: مسئولان کشور و استان باید پیگیری جدی برای تکمیل این پروژه داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار در استان نباشیم.

وی با تذکر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ادامه داد: همه می‌دانند تئاتر و نمایش و... بسیار خوب است اما باید مسئولان ذی ربط قبل از اجرا و برگزاری برنامه‌ها بررسی های لازم را داشته باشند تا مسائلی خارج از عرف اتفاق نیفتد.

امام جمعه بجنورد در خاتمه تاکید کرد: بسیج اصناف باید در این شب‌ها تمرکز بسیار زیادی بر روی فعالیت‌های بازار و گران فروشی‌ها داشته باشند، چرا که قیمت دلار کاهش پیدا کرده است اما قیمت‌ کالاها هیچ تغییری نداشته و در این زمینه نیازمند مدیریت بیشتری هستیم.

آیت الله حسینی بوشهری: گران فروشی و احتکار، بازی در زمین دشمن است

امام جمعه موقت قم گفت : در شرایط فعلی فعالان عرصه اقتصادی با گران فروشی و احتکار در زمین دشمن بازی نکنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس با تاکید بر تقوای الهی و با اشاره به شب یلدا خاطرنشان کرد: یلدا سنتی در بین ایرانیان است، هنر ما ایرانیان همیشه این بوده که از سنت‌های ملی به همراه باورهای دینی استقبال می‌کنیم.

وی گفت:صله رحم جایگاه مهمی دارد و در آموزه‌های دینی آمده است که موجب طول عمر و فراوانی روزی می‌شود، امشب بسیاری از افراد در کنار هم جمع می‌شوند و این فرصتی برای از بین رفتن کینه‌ها و دشمنی‌ها و دستگیری از نیازمندان و کسب رضایت الهی است.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد:باید به این سنت ملی رنگ دینی و الهی بدهیم و در رسیدگی به نیازمندان جلساتی از مهربانی و آشتی برقرار کنیم.

وی با اشاره به روز شنبه سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) و تبریک به همه موحدان عالم و پیروان حضرت مسیح(ع) عنوان کرد:این شخصیت بزرگ اصل وجود و خلقت اش با معجزه و سرانجام زندگی اش با معجزه توام است.

امام جمعه موقت قم بیان کرد: از وی به عنوان روح الله و عبدالله و وروح القدس نام برده شده است، پیام عیسی(ع) محبت بود و او مظهر مبارزه با ظلم و فساد است.

امام‌جمعه قزوین: بازوی مقاومت رزمندگان اسلام، آمریکا را مجبور به خروج از سوریه کرد

امام‌جمعه قزوین گفت: آمریکایی‌ها به‌تازگی تصمیم گرفته‌اند نیروهای خود را از سوریه خارج کنند، این به آن معنا نیست که آمریکایی‌ها خودشان تصمیم به خروج گرفته باشند بلکه بازوی مقاومت رزمندگان اسلام و مدافعان حرم به کمک برادران سوری خود رفته و کاری کردند که آمریکایی‌ها به‌جز فرار چاره دیگری نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، به شب یلدا اشاره کرد و با بیان این‌که شب یلدا می‌تواند برای ما فرصت و یا تهدید باشد، اظهار کرد: در قرآن و روایات توجه و التفات بسیاری به شب شده است که شب، فرصت معنوی به شمار می‌آید و قدر آن را بدانید.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به در پیش بودن میلاد حضرت مسیح (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت مسیح (ع) از پیامبران اولوالعزم و محبوب در نزد ماست. همه پیامبران برای ما محبوب هستند و بین پیغمبران فرق نمی‌گذاریم که بگوییم به یکی از آن‌ها ایمان می‌آوریم و به دیگری ایمان نمی‌آوریم.

خطیب جمعه قزوین خاطرنشان کرد: در روایت آمده که با ظهور امام زمان (عج) حضرت مسیح (ع) به دنیا برمی‌گردد و به ایشان اقتدا می‌کند، این روایت نشان‌دهنده این است که مسیحیان با پیروی از مکتب مسلمانان راه خود را پیدا می‌کنند و به دین حق، دین خاتم و به دین اسلام خواهند پیوست.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: ما گلایه‌مندیم از دنیای مسیحیت امروز، ما از سران کفر و استکبار گلایه نمی‌کنیم زیرا آن‌ها این لیاقت را ندارند که کسی از آن‌ها گلایه کند، بلکه باید با آن‌ها جنگید، ما از توده‌های مسیحی گلایه‌مندیم و درخواست ما این است که با بصیرت مسیحیت را مطالعه کنند و حضرت مسیح را بهتر بشناسند تا ببینند که آیا این سران مستکبری که امروز در حال معرفی مسیحیت به نام دیگری هستند شباهتی به سیره حضرت مسیح دارند؟

امام جمعه سنندج: فشارهای اقتصادی نقشه تکراری دشمن برعلیه ملت ایران است

امام جمعه سنندج با اشاره به فشارهای اقتصادی دشمن به ملت ایران، آن را نقشه تکراری و بدون اثر عنوان کرد و افزود: ملت ایران آگاهانه با نقشه شوم دشمنان مبارزه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز، 30 آذرماه  در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به نزول رحمت الهی و بارش برف اظهار کرد: امیدواریم این نزول‌های آسمانی منشاء خیر و برکت برای مردم استان باشد.

وی با اشاره به اینکه شکر نعمت‌ها بر مؤمنان واجب است چرا که مایه افزایش نعمت خواهد شد، افزود: در این راستا بارش برف و باران به عنوان یکی از بزرگترین نعمت های خداوند به بندگانش مورد سپاسگزاری بندگان قرار گیرد.

ماموستا خدایی با اشاره به وجود نعمت امنیت در کشورمان، تحقق این امر را حاصل فداکاری شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی و خواست مردم عنوان کرد.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی دشمن به ملت ایران، آن را نقشه تکراری و بدون اثر دانست و اعلام کرد: ملت ایران آگاهانه با نقشه شوم دشمنان مبارزه خواهد کرد.

امام جمعه سنندج در پایان با اشاره به اینکه خداوند پیامبران را برای راهنمایی و سعادت بشر مبعوث کرده است، یادآور شد: خداند مؤمنان دیندار را دوست دارد.

امام جمعه رشت: پذیرش مسئولیت برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد

امام جمعه رشت، تصریح کرد: پذیرش مسئولیت باید برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد و در غیر این صورت شایسته سالاری اتفاق نمی افتد.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با بیان این‌که عمل به دستورات الهی انسان را از عذاب اخروی دور می کند، گفت: خانواده نقش مهمی در تربیت دینی فرزندان و پایبندی به اصول و ارزش های اسلامی دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به تحولات سیاسی فرانسه، خاطرنشان کرد: دولت فرانسه ادعای رعایت حقوق بشر را دارد، اما 85 درصد از مردم این کشور مخالفت خود را با سیاست های حاکم بر این کشور اعلام کرده اند. بسیار جای تاسف است که فرانسه تحت تاثیر آمریکا، ایران را متهم به عدم رعایت حقوق بشر می کند.

وی با بیان این‌که مردم ایران در کنار نظام خود ایستاده اند و مشکلاتی را که نظام سلطه برای کشور ما ایجاد کرده را تحمل می کنند، یادآور شد: امروز دنیا نیز دیگر آمریکا را قبول ندارد و سازمان های بین المللی و مجامع حقوقی کشتار ملت مظلوم یمن را محکوم کرده اند.

فلاحتی مقاومت و ایستادگی را تنها راهکار مقابله با استکبار جهانی دانست و عنوان کرد: نقشه های شوم دشمن علیه عراق و افغانستان و سوریه و یمن برای محدود کردن و تحت فشار قرار دادن ایران است، اما خون شهدا پیروزی جبهه مقاومت را تضمین کرد و آمریکا نیروهای خود را از سوریه و افغانستان بیرون برده است که نشان دهنده استیصال آمریکا مقابل مقاومت و استادگی ملت ماست.

امام جمعه رشت با بیان این‌که دنیا توان مقابله با ایران را ندارد، اضافه کرد: تیر نقشه های دشمن علیه ایران به سنگ خورده و آنها را در دنیا بی‌آبرو و بی‌اعتبار کرده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد: فلسفه پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی، رسیدن به طعام و طعمه نیست

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: فلسفه پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی، رسیدن به طعام و طعمه نیست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام قاسم متقی‌نیا در خطبه‎های این هفته نماز جمعه خرم‎آباد با گرامی داشت سالگرد عملیات کربلای 4 اظهار کرد: نسل جوان باید بداند در این عملیات چه رشادت‎هایی شده است.

وی به سالگرد تشکیل ستاد حفاظت هواپیمایی سپاه نیز اشاره کرد و گفت: در هفته پیش‌رو شاهد سی‌وچهارمین سالگرد تشکیل این ستاد هستیم، نهادی که امنیت را برای آسمان ایران به ارمغان آورده است. امنیت به خصوص در بحث صنعت هوایی یک شاخص مهم، اعتبار جهانی و جزو هویت یک ملت بوده و شاخصه‎ای رسا برای کارایی نظام است.

خطیب نماز جمعه خرم‎آباد با اشاره به مبانی پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی بر اساس سیره عملی امام علی(ع) گفت: در جمهوری اسلامی مسئول و مدیری که زندگی او متمایز باشد و امکانات بیشتری دریافت کند با مبانی ما سازگاری ندارد.

وی با بیان این‌که بهره‌مندی بیشتر مدیران از امکانات دولتی همچون خانه‌های سازمانی و حقوق‌های نجومی مغایر با مبانی دین اسلام است، ادامه داد: اگر مسئولان در کنار مردم زندگی کنند از وضعیت معیشت آنان باخبر شده و به کمک‎شان می‌آیند.

متقی نیا در خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: حقوق شما بابت خدمت به مردم است و نباید نسبت از احوالات آن‌ها بی‌خبر بوده و به ‌فکر مسائل خود باشید. کج راهه و انحراف از جای کوچکی شروع و سرانجام به انحراف نظام منجر می‎شود.

امام جمعه کرج: دستاوردهای چهل ساله نظام برای مردم بازگو شود

امام جمعه کرج با بیان این‌که اگر مسئولی تخلف کرد باید به شدت با آن برخورد شود افزود: نباید بی‌راهه‌ای درست شود و گفته شود که کسی مسئول و سرمایه نظام است نباید با او برخورد کرد، آن چیزی که نظام را نگه داشته اسلام، قرآن، اهل بیت و خون شهداست.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 30 آذرماه کرج با بیان این‌که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: دستگاه‌ها در این ایام باید دستاوردهای چهل ساله انقلاب و خدماتی که در این مدت صورت گرفته است را بازگو کنند.

حسینی همدانی افزود: این برنامه‌ها باید در مساجد و محلات به صورت متنوع پیگیری شود چون دشمن برای چهل سالگی انقلاب طمع دارد.

حسینی همدانی در ادامه به مسائل استان البرز اشاره و اعلام کرد: مدیران دستگاه‌های استان به خوبی رصد شوند و نحوه برخورد آنها با ارباب رجوع، کاکنان و ... بررسی شود.

وی از مسئولان خواست نسبت به ارائه آمار درست دقت لازم را داشته باشند و خاطرنشان کرد: مسئولان اگر در مورد اشتغال آمار می‌دهند، آمار بیکاری را هم بیان کنند.

امام جمعه کرج در پایان خواستار نظارت بیشتر بر قیمت‌ها در استان شد.

امام جمعه موقت بیرجند: آزادی را در دانشگاه‌ها درست معنا کنیم

امام‌ جمعه موقت بیرجند گفت: آزادی به عنوان امری مهم در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه مطرح می‌شود اما این‌که فردی وارد دانشگاه شود و تفکر باطل خود را برای دانشجویان عرضه کند آزادی نیست بلکه این تفکر او است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، امروز ۳۰ آذر، در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: از دیدگاه اسلام آنچه جلوی اندیشه و حقایق را می‌گیرد باید از جلوی راه برداشته شود که اسم این امر آزادی است.

وی ادامه داد: امروز برخی در دانشگاه‌ها به اسم آزادی می‌خواهند این امر را القا کنند که ولایت فقیه، دیکتاتوری است که باید بگوییم آیا القای تفکر باطل و غربی در جامعه دیکتاتوری است یا تفکر ولایت فقیه که ما را از اسارت طاغوت نجات داد؟

امام‌ جمعه موقت بیرجند بیان کرد: شهدا آزادی و رهایی را معنا کردند و نشان دادند که حتی تعلق به خانواده نیز مانع مجاهدت آنان در راه خدا نمی‌شود.

نوفرستی با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا، یادآور شد: هرچند دورهمی‌های شب یلدا به‌عنوان صله‌رحم و اکرام بزرگ‌ترها بسیار مطلوب است، اما نباید توجه به نیازمندان و همسایگان گرسنه را از یاد ببریم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان: تلاش‌های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب راه به جایی نبرده است

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون به هر روشی برای ضربه به جامعه انجام داده که راه به جایی نبرده است.

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباسی با اشاره به تهمت تحریف قرآن از سوی شیعه و وجود قرآنی دیگر برای شیعیان غیر از قرآن جهان اسلام اظهار کرد: شیعه و سنی معتقد به تحریف قرآن نیستند و جز قرآن الهی، کتاب دیگری وجود ندارد.

وی با اشاره به این‌که دنیای مجازی، عرصه تاخت و تاز است، عنوان کرد: دشمن در عرصه فضای مجازی در حال فعالیت است پس آگاه باشید تا پلی برای پیشبرد اهداف دشمن نشوید و دراین فضا، آلوده نشوید و برای اهداف دیگران دنیایتان را از بین نبرید.

نماینده ولی فقیه با بیان این‌که فضای مجازی کارها را آسان کرده لذا هوشیار باشیم تا کار دشمنانه انجام ندهیم، ضمن گرامیداشت روز حفاظت از فرودگاه‌ها خاطرنشان کرد: یکی از توطئه‌های دشمنان انقلاب حمله به هواپیماها بود تا با به بازی گرفتن امنیت هوایی به کشورمان آسیب بزنند.

نعیم‌آبادی اضافه کرد: سپاه حفاظت فرودگاه در راستای حفظ امنیت خطوط هوایی کشور تشکیل شد که اکنون از امن‌ترین حرکت هوایی برخوردار هستیم.

امام جمعه بندرعباس با بیان این‌که روز حمل و نقل با فلسفه دفاع از انقلاب شکل گرفت، تاکید کرد: پیروزی از آن جامعه با تقواست؛ هیچ دزدی سابقه پیروزی ندارد و عاقبت آنها شکست است و آمریکا هم به زودی شکست خواهد خورد.

تاکید خطیب جمعه اراک بر لزوم مقابله با آفت رانت خواری

خطیب جمعه اراک ر انت خواری را آفتی دانست که باید از آن پرهیز کرد و گفت: مسئولان نظام اسلامی در تمامی رده‌ها باید این مهم را مورد توجه قرار داده و با این پدیده مقابله کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز اراک، امنیت را نعمتی دانست که باید قدر دانسته شود و اظهار کرد: متاسفانه دشمنان همواره در راستای به خطر انداختن امنیت کشور اقدام کرده اند.

وی اظهار کرد: تبلیغات مختلف علیه امنیت کشور که با ابزار خدشه وارد کردن به اعتماد عمومی انجام می گیرد، راهکاری است که دشمنان در این راستا دنبال می کنند.

وی بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر و اقدامات و رفتار همراه با بصیرت در راستای مقابله با نقشه های دشمنان تاکید کرد و گفت: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در تلاش هستند تا امنیت کشور را از آسیب هایی که از محل تبلیغات سوء دشمنان ممکن است ایجاد شود در امان نگه دارند.

وی به راه اندازی گارد امنیت پرواز به دستور امام راحل به عنوان یکی از اقدامات در این راستا اشاره کرد و افزود: این اقدام امنیت مسافرت های هوایی را به شکل قابل توجهی بالا برد.

وی به حریق مدرسه در زاهدان نیز اشاره کرد و افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر اینگونه اقدامات برای جلوگیری از تکرار این‌گونه حوادث ضروری است.

وی با بیان این‌که 25 هزار مدرسه با استفاده از وسایل گرمایشی نفتی گرم می‌شوند و نمی‌توان به یکباره تمامی این وسایل را تغییر داد، اظهار کرد: در چنین شرایطی آموزش استفاده صحیح از این وسایل گرمایشی امری لازم است.

امام جمعه موقت یزد: مسئولان کاهش قیمت اجناس ضروری را در اولویت قرار دهند

امام جمعه موقت یزد با بیان این که برخورد جدی با اخلالگران اقتصادی باید در دستور کار جدی قوه قضائیه قرار گیرد، گفت: مسئولان با تدوین برنامه‌های منسجم و کاربردی نسبت به کاهش قیمت اجناس ضروری اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام «سیدمحمدجواد آیت الهی» در خطبه‌های این هفته 30 آذرماه نماز جمعه یزد با اشاره به ضرورت مدیریت بیش از پیش شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد: مسئولان باید با تغییر رویکرد اجرایی و هم‌چنین با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق‌تر زمینه لازم برای کاهش قیمت اجناس ضروری ایجاد کنند.

وی ورود جدی دستگاه قضایی برای جلوگیری از احتکار و گرانفروشی را از دیگر ضرورت‌های اجرایی دانست و افزود: برخورد جدی با اخلالگران اقتصادی باید در دستور کار جدی قوه قضائیه قرار گیرد.

امام جمعه موقت یزد در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت عمومی برای ساماندهی اوضاع اقتصادی استان و کشور، گفت: نهادینه شدن فرهنگ اقتصاد مقاومتی و همبستگی تمام اقشار جامعه تنها راه برون رفت از معضلات اقتصادی فعلی است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.