• یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۶
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 97100904471
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

آشفته بازار گوشت قرمز و مرغ در کهگیلویه و بویراحمد

گوشت قرمز

گرانی‌های اخیر گوشت قرمز سبب شده تا خانواده‌ها به ویژه طبقات پایین توانایی تامین مواد غذایی پروتئینی به ویژه گوشت قرمز و مرغ را نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، قیمت گوشت قرمز در یاسوج مرکز استان طوری روند صعودی به خود گرفته که نوسانات قیمت آن منجر به آشفتگی بازار و سردرگمی مردم شده است، در این میان با بررسی وضعیت بازار مشخص می‌شود که قیمت واقعی گوشت در شهر نامعلوم است .

افزایش تدریجی قیمت گوشت قرمز در یاسوج و استان به حدی رسیده که مصرف آن در استان کاهش چشمگیری داشته و درصد کمتری از مردم توانایی تامین آن را دارند .

همواره طبقات پایین جامعه در خرید و تهیه محصولات پروتئینی مشکل دارند و نوسانات قیمت‌ گوشت قرمز در استان بخصوص یاسوج به حدی رسیده که در سطح بازار یا گوشت قرمز نیست و یا گوشت میش و بز با قیمت هرکیلوگرم 60 تا 65 هزار تومان هزار و گوشت بزغاله و بره با قیمت هرکیلوگرم 67 تا 72 هزار تومان تومان و قیمت مرغ کشتار روز هر کیلوگرم 12هزار و 500 تا 12هزار و 900 نیز به چشم می‌خورد .

عدم شفاف سازی قیمت گوشت قرمز باعث شده دلالان و سودجویان از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کرده و به هر روشی که می‌توانند برای سرعت دادن به افزایش قیمت‌ها اقدام کنند. همچنین این مساله باعث گسترش فروش گوشت قرمز بصورت غیرمجاز و بدون رعایت اصول بهداشتی در حواشی شهرها بخصوص شهر یاسوج شده است.

فروش گوشت قرمز و مرغ بیشتر از نرخ مصوب خلاف قانون است

جعفر گوهرگانی، معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره افزایش خودسرانه قیمت گوشت قرمز و مرغ در سطح بازار استان گفت: فروش گوشت قرمز و مرغ کشتار روز بیشتر از نرخ مصوب خلاف قانون است و باید طبق قانون با متخلفان برخورد شود.

داریوش دیودیده، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در باره وضعیت بازار گوشت قرمز و مرغ استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: قیمت گوشت قرمز میش و بز 44هزار تومان و بره و کهره 54هزار تومان از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور اعلام شد که عملیاتی نشد و ما این مساله عملیاتی نشدن را به کارگروه تنظیم بازار کشور اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: کارگروه تنظیم بازار کشور قیمت مرغ زنده مرغداری‌ها که تحت پوشش جهادکشاورزی هستند را 6500 تا 6700 اعلام کرده بود و قیمت کشتار روز را 10هزار تومان تا 10هزار و 500تومان عرضه شود اما مرغداری‌ها حاضر نشدند که مرغ زنده خود را با این قیمت به عوامل کشتار دهند.

دیودیده اظهارکرد: مرغداری‌ها گفتند مرغ زنده خود را با قیمت 8500 تا 9000 به عوامل کشتار می دهیم که قیمت مرغ کشتار روز نیز بالا بود که ما هم به تبع سایر استانها موضوع را به کارگروه تنظیم بازار کشور گزارش کردیم که قیمت مرغ تعیین شده مرغداران همکاری نمی کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در کارگروه تنظیم بازار کشور وزارت جهادکشاورزی مکلف شد که این موضوع را ساماندهی کند که ما این تصمیم را برای استانداری استان ارسال کرده و درخواست کردیم که اگر جهادکشاورزی استان برنامه ای دارد عملیاتی کند.

با افزایش قیمت گوشت قرمز موافقت نشده است

دیودیده تصریح کرد: برای گوشت قرمز قیمتی مصوب نشده و قیمت ها استانی است منتهی بازار گوشت هم همین مشکلات گوشت مرغ را دارد بطوریکه قیمت دام زنده افزایش پیدا کرده و دامداران حاضر نیستند با قیمت‌های قبلی دام خود را به عوامل کشتار بفروشند.

وی ادامه داد: در استان با افزایش قیمت گوشت قرمز موافقت نشده و 54هزار تومان برای گوشت بره و بزغاله و 44هزار تومان برای بز و میش هم‌چنان مدنظرمان است و هر واحد قصابی بیشتر از این قیمت مصوب بفروشد در صورتی که در بازدیدها و گشت‌هایمان و چه در گزارشات مردمی اطلاع داده شود رسیدگی و تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این قیمت به قصابی های استان اعلام شده که برخی از آنها گفتند که نمی توانیم به این قیمت گوشت قرمز بفروشیم و ما اعلام اگر نمی توانید عرضه نکنید اما در صورتی که بالاتر از قیمت مصوب گوشت بفروشید طبق قانون برخورد می شود.

دیویدده بیان کرد: تاکنون برای 37واحد قصابی استان پرونده گرانی فروشی تشکیل و برای رسیدگی و صدور رای به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

متلاطم شدن بازار گوشت بخاطر افزایش قیمت دام و مرغ زنده است

وی تاکید کرد: علت متلاطم شدن بازار گوشت قرمز و مرغ بخاطر افزایش قیمت دام زنده و مرغ زنده است و تا زمانی که جهادکشاورزی برنامه ای در این زمینه مشخص نکند این وضعیت وجود خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت عرضه گوشت قرمز و مرغ منجمد به بازار استان اضافه کرد: این موضوع تابع ضوابط خاص است و گوشت منجمد به قصابان داده نمی شود بلکه بر اساس آیین نامه در اختیار فروشگاه‌های زنجیره ای قرار می گیرد که تامین کننده و قیمت گذاری با شرکت پشتیبانی امور دام وابسته به جهادکشاورزی است 30تن مرغ منجمد برای کل استان اعلام شده، توزیع شهرستانی انجام شد که ما به مرکز گزارش کردیم این میزان کافی نیست.

برای تامین دام زنده مشکلی نداریم

همچنین الیاس تاج‌الدینی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: جهادکشاورزی مسئول تامین و تولید دام زنده و مرغ زنده است و مسئول بازار و قیمت گوشت در بازار نیست.

وی در خصوص دام زنده هیچ مشکلی در استان نداریم، افزود: درست است که عشایر به سمت گرمسیر کوچ کرده‌اند اما در حال حاضر دام زنده در پرواربندی‌ها و به شکل آزاد و در مناطق عشایری استان موجود است.

با کمبود مرغ زنده مواجهیم

تاج‌الدینی در خصوص وضعیت مرغ زنده اظهارکرد: در زمینه مرغ زنده شاید با توجه به نیاز استان مقداری کمبود داشته باشیم اما گوشت مرغ مورد نیاز بازار را از طریق مرغ منجمد تامین کرده ایم، مشکلی نداریم و به هر اندازه که نیاز و توان بازار باشد مرغ منجمد توزیع خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای گوشت قرمز منجمد نیز مشکلی برای توزیع در بازار نداریم و در صورت درخواست جهت تعادل بخشی به بازار توزیع و عرضه خواهد شد.

تاج الدینی با کمبود دام زنده در استان مواجه نیستیم، بیان کرد: وظیفه جهادکشاورزی تولید است که وجود دارد و هر دستگاه نظارتی و متولیان امر هر اندازه دام زنده می خواهند آماده ایم که در اختیارشان قرار دهیم.

قیمت دام زنده 27 تا 30 هزار تومان است

بهمن آروین، مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: هم اکنون علوفه کمیاب شده و نهاده های دامی از جمله سبوس، کنستانتره و جو گران شده و کمتر گیر می آید که دامداران بصورت آزاد خرید می کنند که باعث می شود قیمت دام زنده هم بالا رود.

وی افزود: قیمت دام زنده ثابت نیست، دامداران از گرانی نهاده های دامی هم ناراحت هستند اما هر کس بر اساس نرخ منطقه خرید و فروش می کند و معمولا قیمت هر کیلوگرم دام زنده در استان 27، 28 تا 30 هزار تومان است.

آروین با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم دام زنده 35هزار تومان صحت ندارد، اظهارکرد: راه تعادل بخشی و تنظیم بازار گوشت قرمز استان این است که دولت یا تعاونی ها گوشت را خریداری و به مردم عرضه کنند تا قیمت در بخش خصوصی و بازار آزاد کاهش یابد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز در استان دستگاههای نظارتی کنترل و نظارت خود را جدی انجام دهند.

آروین با اشاره به اینکه مردم گوشت قرمز بالاتر از نرخ مصوب خریداری نکنند تا قصابان مجبور شوند با نرخ مصوب گوشت عرضه کنند، تصریح کرد: مطمئن باشید نرخی که قصابان استان به مردم گوشت می فروشند این نرخ فعلی نیست و باید کمتر باشد که نیازمند نظارت متولیان بازار و برخورد قانونی با قصابان متخلف است.

وی ادامه داد: در سطح استان با کمبود دام زنده مواجه نیستیم و علاوه بر تامین دام زنده مورد نیاز استان، مازاد بر نیاز را به استانهای دیگر صادر می کنیم.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای گران نشدن قیمت گوشت قرمز در سطح استان باید فکری اساسی شود نه اینکه علت گرانی را دامداران عنوان کنند.

با کمبود مرغ زنده و افزایش قیمت مواجه هستیم

سید صدرالله ضامنی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با وضعیت مرغ زنده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در زمینه تولید مرغ زنده در استان هم با کمبود و هم با افزایش قیمت مواجه هستیم.

وی افزود: قیمت مرغ زنده در سطح کشور افزایش یافت که از دلایل این افزایش، گرانی نهاده های دامی، جوجه، کارگر، کرایه انتقال نهاده از بندر تا محل جوجه ریزی، بهاء آب، برق، گاز، کنستانتره و سایر هزینه ها بوده است.

ضامنی با اشاره به راه اندازی سامانه امگا بیان کرد: هر روز قیمت مرغ در این سامانه به استانها اعلام می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تولید مرغ در استان 50 درصد مصرف داخلی استان را تامین می کند و مابقی را باید از استانهای همجوار بصورت زنده تامین کنیم.

ضامنی درباره هزینه انتقال مرغ زنده از استانهای همجوار تا استان گفت: قیمت این مرغ را استانهای همجوار تعیین می کنند و با توجه به همه این موارد ذکر شده قیمت مرغ در استان افزایش یافت.

وی در خصوص آنالیز قیمت مرغ اضافه کرد: مرغ با احتساب هزینه انتقال تا کشتارگاه، 28درصد افت(پر و خون و بال و پا و ...)، هر کیلوگرم 400تومان هزینه ذبح، بسته بندی، هزینه انتقال تا سطح شهر و سود مغازه دار در اختیار مردم و مشتریان قرار می گیرد.

گزارش از: عیسی فتحی – خبرنگار ایسنا کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.