• جمعه / ۲۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۰
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 97102815146
  • خبرنگار : 90050

/گزارشی از سخنان امامان جمعه در سراسر کشور/

علم‌الهدی: مهم این است در آخر تاریخ 40 سال انقلاب ببینیم کجای قضیه هستیم؟

نمازجمعه

توجه به آنچه دستاورهای 40 ساله انقلاب و تلاش دشمنان برای کمرنگ جلوه دادن این دستاوردها، بدعهدی‌های آمریکا در برجام، تشدید نظارت‌های دولت بر بازار و توجه بیشتر به اقشار کم‌درآمد از مهم‌ترین محورهای سخنان امامان جمعه در آخرین هفته دی‌ماه در استان‌ها بوده است.

علم‌الهدی: چشم داشتن به اروپا و آمریکا، دشمنی با حضرت زهرا(س) است

امام جمعه مشهد گفت: این مساله که به دشمن نظر داشته باشیم، دست به دست دشمن دهیم، نان و آب خود را در دست دشمن ببینیم و چشممان به طرف اروپا و آمریکا باشد دشمنی با زهرا(س) است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام دهه فاطمیه، اظهار کرد: وجود مقدس صدیقه اطهر(ع)، مقابله، مبارزه و مقاومت ایشان برای ما قابل تامل است، آنچنان که برخی چنین می‌پندارند و متاسفانه از همان اول نیز سعی بر این بوده که مبارزات ایشان و مقاومتی که داشتند را در خط یک رقابت سیاسی جلوه دهند، اکنون نیز برخی بر این مساله اصرار دارند و برخی اندیشه‌های شیعه نیز اصرارشان روی این مساله است که یک رقابت سیاسی بوده است.

وی افزود: این مساله امروز برای یک جوان روشن‌اندیش شیعه مساله‌ساز می‌شود، یک جوان رقابت‌های سیاسی را در عرصه‌های مختلف فرصت‌طلبی و قدرت‌یابی به نظر می آورد و تصور می‌کند که شهادت و مقاومت فاطمه زهرا(س) از قبیل همین رقابت‌های سیاسی بود، حزب، جریان و تبارش در سیاست شکست خوردند، مردم دنبال جریان دیگر رفتند و حضرت برای مقابله با آن جریان مخالف به میدان آمد، مبارزه کرد، تا مرز کشته شدن پیش رفت و فرزندش را کشتند. آیا واقعا این بود؟ حضرت زهرا(س) برای اینکه امیرالمومنین(ع) قدرت را بگیرند وسط میدان مبارزه آمدند؟

وی ادامه داد: بحث ما نیز امروز در مساله سیاسی صدر اسلام، مساله شخصی نیست. بحث ما مساله یک جریان ارزشی اعتقادی اصیل اسلامی است. باید مساله رهبری و حاکمیت در اسلام در تداوم وحی صورت بگیرد و در تداوم آن، حاکمیت و رهبری امت و جامعه اسلامی تنها در خط امامت و ولایت است و بس.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: زهرا(س) به میدان آمد و مقاوم و قهرمانانه ایستاد. ایستاد نه برای اینکه علی(ع) رئیس شود و فدک را بگیرد، بلکه برای اینکه رهبری و حاکمیت در اسلام تثبیت شود که تداوم وحی است. تمام این مجاهدات و مقاومت‌ها برای خط امامت به عنوان تداوم نبوت بود.

امام جمعه مشهد گفت: بررسی کردن دستاوردهای انقلاب در 40 سالی که گذشت بسیار خوب است که رسانه‌ها روی این مساله کار می‌کنند اما آنچه مهم بوده این است که در آخر تاریخ 40 سال انقلاب ببینیم که اکنون کجای قضیه هستیم؟ ما اکنون همان جایی که حضرت زهرا(س) بود، قرار گرفتیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروز در کشور ما دو دید وجود دارد، تصریح کرد: یک دید، دید رهبری و انقلابی است. انقلابی بودن، ماندن و عمل کردن یعنی جهادی وارد خدمت شدن، در خط استکبارستیزی و دشمن‌ستیزی قرار گرفتن، رگه‌های توقع را از دشمن بریدن و قطع کردن، روی پای خود ایستادن، توطئه دشمن را نقش بر آب کردن و ادامه انقلاب تا روز آخرش، روزی که اسلام و قرآن بر دنیا حاکم شود و این پرچم به دست صاحبش مهدی(عج) برسد. این دید رهبر است که بیان می‌کند من انقلابی هستم.

وی اضافه کرد: در مقابل این دید، امروز یک دید لیبرال اسلامی در کشور ما وجود دارد که ما مسلمان هستیم و باید زندگی کنیم اما مثل همه زندگی کنیم. تمام مردم دنیا هرگونه زندگی می‌کنند، ما نیز همانگونه زندگی کنیم. تمام مردم دنیا کدخدایی را به کدخدایی شناختند، ما نیز بشناسیم و با او زد و بند کنیم. تمام مردم دنیا در کشور و جامعه خود آزاد هستند، زنانشان اگر می‌خواهند چادر سرشان می‌کنند یا نمی‌کنند، اگر می‌خواهند عرق می‌خورند یا نمی‌خورند، آزاد هستند هر کار بخواهند انجام دهند.

علم‌الهدی افزود: ما نیز همانگونه باشیم، مسلمان هم باشیم، با تمام دنیا هم بسازیم، به همه چیز تن دهیم، مطابق تمام شگردهایی که کدخدا می‌خواهد ما زندگی کنیم، همان را انتخاب نماییم و استکبارستیزی، اسرائیل‌ستیزی، جنگ با استکبار، مقابله با دشمنان خدا، ایستادگی روی ارزش‌ها و معروف‌های اسلامی و مبارزه با منکرات دینی را کنار بگذاریم. این دید لیبرال اسلامی است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: شما شیعه زهرا(س) و وابسته به صدیقه اطهر(ع) هستید. همه چیز ما متعلق به فاطمه(س) است. ما کدام دید را می‌خواهیم؟ باید دنبال کدام دید برویم؟ شهدا برای چه کشته شدند؟ روی پیشانی آن‌ها یا فاطمه زهرا و یا مهدی ادرکنی نوشته شده بود، آن‌ها رفتند، جان دادند و شهید شدند. آیا معنایی غیر از این دارد که وقتی بنا شد تداوم وحی در حکومت و رهبری از بین برود، زهرا تا مرز جان دادن ایستاد، ما نیز باید تا مرز جان دادن روی دید انقلاب پسر زهرا(س) بایستیم؟

علم‌الهدی با اشاره به اینکه وضع ما در برجام به اینجا رسید و این کار دشمن بود، تصریح کرد: اروپا روباهی است که سر ما را کلاه گذاشت تا آمریکا با خاطر جمع تمام فشارها را روی ما بیاورد و ما از برجام خارج نشویم و دنبال توسعه فناوری هسته‌ای نرویم. آنچه امروز برای ما خلاف توقع و اعتقاد ما در گذشته و عزیزان مسئول بوده، این است که آن‌ها توجیه‌گر این کلاهبرداری و منکر همه چیز شدند و بیان کردند که برجام نقش اقتصادی نداشت و ما برجام را برای تحریم‌ها نرفتیم بلکه هدف امنیتی داشتیم.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: مگر شما دو روز مانده به امضای برجام بیان نکردید که از دو روز دیگر تحریم نیست؟ اگر فراموش کردید، روزنامه‌های افراد را قبول ندارید، روزنامه‌های خود را که قبول دارید، مگر روزنامه‌های شما روزی که برجام امضا شد، با خط درشت شعار ننوشتند که دیگر تحریم تمام شد یا روز اول زندگی بدون تحریم؟ حالا می‌گویید تحریم نبود؟ امنیت چی؟ امنیتی که آمریکا با ما جنگ نکند؟ آمریکا امروز قریب 30 سال است که مثل سگ اطراف ما پارس می‌کند و به خاطر بچه‌های بسیجی ما جرات نزدیک شدن ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شما برای این فناوری هسته‌ای را کنار گذاشتید، ثروت هسته‌ای را از بین بردید و در چاله آب سنگین بتن ریختید که آمریکا جنگ نکند. اگر آمریکا صبح بتواند با ما بجنگد آن را تا ظهر عقب نمی‌اندازد. این مردم عقل و شعور دارند. این حرف‌ها را نزنید، این حرف‌ها را که می‌زنید ما می‌گوییم نکند شما دستتان با آن‌ها یکی است و مامور آن‌ها هستید.

امام جمعه زنجان: نظارت بر بازار باید جدی باشد

امام جمعه زنجان به ضرورت   تشدید نظارت بر بازار تاکید کرد و گفت: باید با متخلفان و سودجویان برخوردی جدی شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با اشاره به فرا رسیدن ۲۹ دی ماه، گفت: این روز یکی از روزهای مهم در تاریخ بشمار می‌آید که به نام روز غزه نامگذاری شده‌است. اسراییل غاصب ۷۰ سال پیش بر اساس توطئه انگلیس و امریکا غده سرطانی رژیم اسراییل را ایجاد کرد و مردم مسلمان غزه را آواره کرد.

خاتمی با بیان این‌که اگر کسی خواهان حفظ عزت و استقلال خود باشد باید هزینه کند، افزود: مردم غزه در سال‌های گذشته شهدا و زخمی‌های بسیاری داده‌ اما با مقاومت و صبوری در برابر اسراییل ایستادگی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه نباید به بهانه ایام سوگواری  برنامه‌های ویژه سالگرد پیروزی انقلاب تحت الشعاع قرار گیرد، تصریح‌کرد:  به‌خصوص در شهر زنجان که پایتخت شور و شعور حسینی است باید به این دو نکته توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا در ۸۰ کشور دنیا ۸۰۰ پایگاه نظامی دارد که دلیل این اقدام‌شان را حفظ منافع کشور خودشان اعلام می‌کنند در حالی‌که منافع هر کشور تا حدود مرز خود قرار دارد اما آمریکا فراتر از این رفته است.

خاتمی در ادامه به تشدید نظارت بر بازار خرید مردم در استان تاکید کرد و گفت: طی سه هفته اخیر بر اهمیت نظارت بر بازار خرید مردم به‌خصوص در رابطه با روزهای پایانی سال و ایام عید سخنان بسیاری داشته‌ام که باید مسئولان توجه و تلاش بسیاری در این حوزه داشته و با متخلفان و سودجویان برخورد جدی داشته باشند.

خطیب جمعه ورامین: امروز سردمداران آمریکا از ترس ملت‌ها شبانه به عراق سفر می‌کنند

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه های نماز جمعه امروز ورامین طی سخنانی با بیان این که در آستانه ورود به بهمن ماه هستیم، گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی رقم می خورد، که مستکبران بارها برای از بین رفتن انقلاب اسلامی زمان تعیین کردند، اما با شکست مواجه شدند و امروز این امریکا است، که در حال افول و زوال است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، وی گفت: این موارد برای دل خوشی و سرگرمی نیست، بلکه واقعیت و تجلیل های سیاسی است و امروز سردمداران آمریکا از ترس ملت ها میان آن ها ظهر نمی شوند و شبانه به عراق سفر می کنند.

خطیب جمعه ورامین گفت: امروز رفتار نکبت آلود آمریکایی ها هیچ آبرویی برای این کشور نگذاشته است، رفتار وحشیانه آن ها با خبرنگار مسلمان آمریکایی در حالی صورت می‌گیرد، که ادعای حقوق بشر و دموکراسی نیز دارند، این رفتار آن ها محکوم است و می‌بایست، تمام رسانه‌ها و صاحبان نفوذ این وقاحت را فریاد بزنند و محکوم کنند، دولتمردان نیز باید اقدامات حقوقی در مجامع بین المللی در راستای حمایت از حقوق این خبرنگار، که با شبکه «پرس تی وی» کار می کرده است، انجام دهند.

وی با اشاره به تصمیم برخی کشورها برای حذف دلار از معاملات خود گفت: مقام معظم رهبری نیز این رهنمودها را داشتند، اما متاسفانه عده‌ای کوتاهی کردند، حذف دلار در صحته رقابت اقتصادی دنیا یعنی افول آمریکا و این افول در کنار شکست‌های متعدد آمریکایی‌ها در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی رقم می‌خورد، ۲۸ روز است، که دولت آمریکا در وضعیت تعطیلی قرار گرفته و مشکلات متعددی دارد.

محمودی اضافه کرد: ایران اسلامی تمام معادلات آمریکا را به هم زده است، وضعیت امروز اسراییل را ببینید، که از درون و توسط جوانان خود مورد اعتراض است و جرات دست از پا خطاکردن ندارد، موشک ها و راکت‌های غزه آن‌ها را خفه کرده است، امروز جبهه مقاومت پا روی گلوی آن ها گذاشته و منتظر فرمان شلیک است و صهیونیست‌ها در انزوایی عجیب به سر می‌برند، اما گاهی برای حفظ آبروی خود ایران را تهدید می‌کنند، که تهدیدهایشان بسیار مضحک است.

وی گفت: غربی‌ها در سوریه برای رفتن بشار اسد لحظه شماری می‌کردند، اما امروز برای باز کردن سفارتخانه‌ها و آغاز پروازهای خود به دمشق به صف ایستاده‌اند، می‌خواستند، حرم حضرت زینب(س) را ویران کنند، اما به کوری چشم آن ها شکوه این حرم هر لحظه بیشتر می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال با قدرت تر از گذشته است، البته دشمن داریم، سنگ اندازی‌هایی هست، نفوذی‌ها، دوتابعیتی‌ها، سودجویان، نجومی بگیرها و اشراف‌زاده‌های بی‌درد کم به ملت آسیب نزدند، اما در نهایت شکست خواهند خورد.

وی با بیان این که امیدوارم برخی مسئولان به خود امده و اجازه جولان عناصر فرصت طلب را ندهند، گفت: اگر برخی مسئولان کوتاهی کنند، ملت انقلابی با تبعیت از ولایت در بزنگاه‌های تاریخی مشت محکمی بر دهان این عناصر خواهند زد.

امام جمعه ارومیه: مسئولین از قاچاق دام زنده جلوگیری کنند

امام جمعه ارومیه گفت: ‌وحدت و هم افزایی مردم ومسئولین راه گشای مشکلات داخلی کشوراست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه نماز جمعه ارومیه افزود: ‌هم افزایی و وحدت مردم و مسئولین راهگشای حل مشکلات اقتصادی واشتغال کشور است چرا که بدون اتحاد مشکلات سر و سامان نمی یابد.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: مسئولین باید از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده واز طریق ادغام سرمایه‌های کوچک مردمی ،‌پروژه‌های بزرگ ملی را در جهت اشتغال زایی و توسعه اقتصادی کشور عملیاتی کنند.

وی بااشاره به مسئله قاچاق دام در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی یک استان فعال در زمینه کشاورزی و دامداری است بنابراین مسئولین باید مسئله قاچاق دام زنده راجدی گرفته و مانع از قاچاق دام از استان به کشورهای همسایه شوند چرا که این مسئله به اقتصاد استان صدمه می‌زند.

امام جمعه اردبیل: عزل و نصب‌های سیاسی فساد را به همراه دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: هر جا عزل و نصب سیاسی اتفاق افتاده فساد را به همراه داشته که ضرورت دارد نمایندگان مجلس از این عزل و نصب‌ها پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با اشاره به ارسال لایحه جامع انتخابات به مجلس برای بررسی و تصویب نهایی اظهار کرد: دولت این لایحه را برای تصویب نهایی به مجلس فرستاده اما محال است مجلس آن را مصوب کند چرا که برخی از مفاد آن دست و پای نمایندگان را در دخالت‌های نابجا در عرصه‌های مدیریتی خواهد گرفت.

وی انتخابات را یکی از برکات انقلاب اسلامی بیان و خاطرنشان کرد: همین که برخلاف نظام شاهنشاهی ملت ایران بی‌واسطه در عرصه مدیریت کشور اراده خود را حاکم می‌کنند جای خوشحالی است و این خود بزرگترین اکرام و تکریم مردم به حساب می‌آید.

امام جمعه اردبیل با یادآوری اینکه هیچ اهانتی بالاتر از این نیست که برای یک ملت قیم انتخاب شده تا بدون اراده مردم روند مدیریت و اجرای کارها به پیش رود، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران ستمشاهی دربار، ساواک و اشرف سه عنصر انتخاب وزرا، وکلا و سفرا بودند در حالی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این اراده ملت ایران بود که در همه عرصه‌ها فصل‌الخطاب قرار گرفته و حتی دموکراسی دروغین آمریکا و اروپا را خلع سلاح کرد.

عاملی انتخابات در کشورمان را برخلاف سایر کشورها یک انتخابات جدی و واقعی اعلام کرد و گفت: در بسیاری از کشورها ما شاهد مهندسی انتخابات و حتی دخالت‌های نابجا بودیم در حالی که در کشور ما براساس قانون اساسی انتخابات عرصه حضور و مشارکت مردم است و هیچکس نمی‌تواند ادعای ریاست دائمی داشته باشد.

وی اظهار کرد: برای ما استانی و یا غیراستانی برگزار شدن انتخابات هیچ اهمیتی ندارد بلکه آنچه که مهم است اینکه یک نماینده به وظیفه قانونگذاری و نظارت خود به خوبی عمل کرده و از برخی فعالیت‌های حاشیه‌ای به ویژه عزل و نصب‌های مدیران دست بردارد.

 امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: در تراز انقلاب اسلامی نیست که قبل از انتخابات و براساس یک معامله مدیریت‌ها به نوعی تقسیم شود بلکه در 40 سالگی انقلاب که دوران بلوغ نظام اسلامی ماست باید افراد شایسته، توانمند و فاخر راهی مجلس شده و مسئولیت را برعهده گیرند.

امام جمعه موقت شهرکرد: نفوذ آخرین ترفند دشمن به نظام است

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: آخرین ترفند دشمن به نظام که به نظر می‌رسد آخرین تیر ترکشش باشد، ترفند نفوذ است که به مراتب بسیار خطرناک‌تر از دیگر توطئه‌های دشمن است و لازم است که بسیار محتاطانه عمل کرد و آگاه بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی ٢٨ دی‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ٤٠ سال است که از حیات، سرافرازی و سربلندی حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و همواره دشمنانی از همان سال‌های نخست برای  شکست و نابودی این نظام مقدس لحظه شماری  کردند اما طی گذشت زمان، بسیاری از آن‌ها به هلاکت رسیدند و اقتدار نظام جمهوری اسلامی موجب سردرگمی دیگر دشمنان شده است.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: هیچ‌گاه نمی‌توان کارگزاران کنونی دولت را با کارگزارن قبل از انقلاب مقایسه کرد، چراکه قبل از انقلاب بسیاری از آن‌ها یهودی و بهائی بوده‌اند و طرز فکر و اهداف‌شان برخلاف آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه اول فاطمیه(س) بیان کرد: همان‌طور که وجود اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای انقلاب بسیار تأثیرگزار بوده لازم است که با برگزاری جلسات دینی در مساجد و خانه‌ها ارادت خود را بیش از گذشته به ایشان اثبات کنیم.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: عفاف و حجاب تنها مختص خانم‌ها نیست، بلکه مردان و تمام اقشار جامعه نیز ملزم به رعایت آن هستند. البته مردم کشور، مردمی مقیدند و مسئله حجاب و عفاف اعتقاد قلبی مردم است.

وی با اشاره به این‌که اصرار به جا انداختن موسیقی سعادت‌بخش نیست، تصریح کرد: در هیچ حدیث و آیه‌ای درباره موسیقی سخن گفته نشده و اگر سعادت بخش بود و موجب هدایت ما می‌بود، حتما در قرآن و احادیث به آن اشاره می شد.

وی بیان کرد: اجرای احکام موجب سعادت، آرامش و سلامت روحی جامعه می‌شود و هر کجا که مشکلی از جمله دزدی، اختلاس و ... بوده بر اثر بی‌تقوایی و نادانی است.

امام‌جمعه قزوین: مسئولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند

امام جمعه قزوین گفت: مسئولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند تا مردم ببینند همه با هم هستیم و سفره کسی از دیگری جدا نیست، به‌جای یأس و ناامیدی که وجود ندارد، امیدی که وجود دارد را به مردم نشان دهند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) ضمن تسلیت این ایام، اظهار کرد: اگر گاهی مشکلاتی در زندگی داریم و از کسی گلایه‌مند هستیم، گلایه خود را به زبان امربه‌معروف و نهی از منکر، از طریق رسانه‌ها و نماز جمعه‌ها مطرح می‌کنیم، فریاد خود را بر سر کسانی که حق مردم را ضایع می‌کنند بلند می‌کنیم اما در مقابل وحدت، انسجام، یکپارچگی و حمایت از نظام را به رخ دشمنان می‌کشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت روز غزه بیان کرد: به دلیل مقاومت مردم مظلوم فلسطین روز غزه در تقویم ما نام‌گذاری شده است، اما شاهدیم که همین مردم که ازلحاظ جغرافیایی در باریکه غزه زندگی می‌کنند و ازلحاظ تسلیحات و نیروی انسانی ضعیف هستند به لطف خدا در مقابل رژیم منحوس صهیونیستی که قوی‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات را دارد، آنان را به خاک ذلت کشاندند.

امام‌جمعه قزوین ابراز کرد: مردم مقاوم غزه با استقامت خود مسیر مبارزه با رژیم خون‌خوار اسرائیل ا به سمتی بردند که سران این کشور مجبور به آتش بست شدند، این شکست رژیم جعلی اسرائیل به دلیل مقاومت مردم غزه و حمایت ایران اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب ایجاد شد.

عابدینی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر اظهار کرد: در همین روزها شاهد تصرف شهر قم توسط روحانیون و مردم انقلابی بودیم چراکه همواره شهر قم آغازگر حرکت انقلاب اسلامی بود. امام خمینی (ره) ازآنجا قیام را آغاز کردند، از قم اعلامیه‌های امام راحل (ره) انتشار پیدا می‌کرد، سخنرانی‌های امام از قم تکثیر می‌شد و به شهرهای دیگر می‌رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نظارت را در زمینه‌های مختلف مخصوصاً در بازار، اقتصاد و ادارات مختلف بیشتر داشته باشیم و ایجاد اشتغال را جدی بگیریم، این‌ها تحکیم پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه زاهدان: هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا در منطقه هستیم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان بیان کرد: امروز هیچ کشوری به جز چند کشور مستبد منطقه از سیاست آمریکا حمایت نکرده و روز به روز شاهد شکست سیاست‌های آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم و در این شرایط آمریکا تنها ابزارش تحریم اقتصادی است که مانند گذشته از آن استفاده می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: آمریکا به بهانه مبارزه با تروریست و مقابله با مواد مخدر به افغانستان لشکرکشی کرد اما در این مدت فعالیت تروریست ها و تولید مواد مخدر نیز بیشتر از گذشته شده است.

وی تصریح کرد: قدرت پوشالی آمریکا در میان تمام ملت های دنیا رو به افول و به یک فروپاشی درونی دچار شده است .

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: برخی کارشناسان معتقدند بداخلاقی آمریکا در برجام موجب انزوای بیشتر این کشور شده است .

آیت الله سلیمانی بیان کرد: خوشبختانه ایران اسلامی در ماجرای برجام به عنوان کشوری متعهد و مظلوم جلوه کرد .

امام جمعه سنندج: تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند

امام جمعه سنندج  با اعلام این‌که تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند، بیان کرد: حکومت طاغوت غیر از دشمنی با دین، رواج فساد و وابستگی به غرب ارمغان دیگری برای ملت ایران نداشت.

به گزارش ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز، 28 دی ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته سنندج با اشاره به سالروز فرار شاه مخلوع از ایران در 26 دی سال 57 اظهار کرد: رژیم طاغوت نمونه یک حکومت دست نشانده و بی‌اختیار و در خدمت آمریکا بود.

وی با بیان این‌که آمریکا و هم پیمانانش در دوران رژیم ستم شاهی تمام دارایی های ایران را به سرقت بردند، افزود: محمدرضا شاه شخصیتی نوکرصفت و سگ وفادار و مخلص آمریکا و بیگانگان بود.

امام جمعه سنندج با اشاره به تغییر تاریخ ایران به شاهنشاهی عنوان کرد: تبدیل تاریخ ایران از هجری به شاهنشاهی بیان کننده دشمنی شاه با اسلام و سرسپردگی او به بیگانگان است.

وی با اعلام اینکه تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند، بیان کرد: حکومت طاغوت غیر از دشمنی با دین، رواج فساد و وابستگی به غرب ارمغان دیگری برای ملت ایران نداشت.

ماموستا خدایی به سالروز مقاومت غزه در دی ماه اشاره و اعلام کرد: مردم بی‌دفاع فلسطین با دستانی خالی بارها در جنگ های 23 و 33 روزه در برابر حملات صهیونیست با نیروی ایمان و اتحاد ایستاده و در نهایت اسرائیل را شکست داده‌اند.

امام جمعه سنندج با تأکید بر وحدت و انسجام مسلمانان در برابر دشمنان گفت: اتحاد و یکدلی ملت ایران مانع از پیروزی دشمنان و عملی شدن توطئه‌های آنان می‌شود.

وی در پایان با تسلیت به خانواده شهدای بمباران 28 دی ماه شهر سنندج یادآور شد: صبر و استقامت خانواده شهدا الگویی برای سایر مردم ایران است.

امام جمعه موقت یاسوج: مسئولان پیگیر آزادی خبرنگار پرس تی وی باشند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: مسئولان پیگیر آزادی مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس تی وی باشند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت‌الاسلام سیدجواد خاضع در خطبه‌های امروز ۲۸ دی ماه نماز جمعه یاسوج با اشاره به ۲۹ بهمن سالروز جنگ ۲۲روزه رژیم صهیونیستی در غزه افزود: این روز به نام روز غره نام‌گذاری شده است. رژیم غاصب سعی در محاصره باریکه غزه را داشت که با شکست سنگین نیروهای مقاومت مواجه شد که همه این دستاوردها و پیروزی‌ها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

وی با اشاره به ۲۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) اظهارکرد: دهه اول فاطمیه را در پیش داریم بانویی که نه تنها برای مسلمانان بلکه برای بشریت الگوی جاودانه است.

امام جمعه موقت یاسوج خاطرنشان کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی روزافزون دشمن باید بیش از گذشته سبک زندگی ائمه اطهار(ع)را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

حجت الاسلام خاضع با اشاره به اول بهمن‌ماه سال ۱۳۴۳ سالروز اعدام انقلابی حسنعلی منصور تصریح کرد: این اقدام انقلابی به دست شهید بخارایی صورت گرفت چرا که منصور خودباخته و غرب‌زده بود و حکم تبعید امام راحل توسط وی امضا شد و تصویب لایحه ننگین کاپیتالاسیون در زمان او بود.

وی هم‌چنین با اشاره به بازداشت مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی وی ادامه داد: پلیس آمریکا این خانم شیعه آمریکایی‌الاصل را به بهانه‌های واهی و غیر انسانی بازداشت کرده که مسئولان به خصوص وزارت خارجه باید پیگیر آزادی وی باشند.

امام جمعه موقت یاسوج همچنین با اشاره به هفته هوای پاک از ۲۹دی تا ۶ بهمن اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد نعمت هوای پاک را دارد و دارای طبیعی بکر و زیباست که باید قدردان این نعمت خداوند باشیم.

امام جمعه رشت: تکیه به توان و دانش بومی راه برون رفت از مشکلات است

امام جمعه رشت، با اشاره به اثرگذاری تحریم های دشمن بر تشدید مشکلات اقتصادی مردم، یادآور شد: البته نمی توان بی‌تدبیری ها و عدم نظارت کافی را نادیده گرفت و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری تکیه به توان و دانش بومی راه برون رفت از مشکلات است.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با گرامیداشت فرارسیدن ایام فاطمیه، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) شفیع شیعیان در آخرت خواهد بود.

وی با بیان این‌که در آستانه ایام الله چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم به دستاوردهای این چهار دهه اشاره کرد و افزود: امروز ایران در بسیاری از عرصه های علمی و فناوری و دفاعی و نظامی جزو برترین ‌هاست و مقام اول را در نانوتکنولوژی و تولید موشک های دوربرد دارد که همه این دستاوردها به برکت انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ملت بزرگ ایران را تربیت یافته مکتب عاشورا دانست و عنوان کرد: این مردم همه مشکلات سیاسی و اقتصادی را تحمل می کنند، اما هرگز دست از دین و انقلاب و رهبری برنخواهند داشت.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش های استکبار جهانی برای خدشه وارد کردن به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی، یادآور شد: امروز کشور لهستان مکان برگزاری نشست های برنامه ریزی علیه ایران شده و پشت پرده این توطئه ها آمریکا قرار دارد.

وی با بیان این‌که دشمنان به دنبال دامن زدن به اعتراضات داخلی از طریق عناصر خودفروخته هستند، گفت: اپوزیسیون انقلاب همواره علیه این ملت اقدام کرده و اکنون جایگاهی نزد مردم ندارند، زیرا مردم با بصیرت و دشمن شناس هستند و دشمن اصلی خودشان را می شناسند.

دری نجف آبادی: اجازه دست درازی به بودجه به فرصت‌طلبان داده نشود

امام‌جمعه اراک گفت: نباید به فرصت طلبان و افراد خائن اجازه داد که به بودجه کشور دست درازی کنند .

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز اظهار کرد: مردم  ایران ۴۰ سال از نظام و انقلاب حفاظت کردند و تا ۴۰۰ سال دیگر نیز این مسیر را طی خواهند کرد. رمز موفقیت نظام، وحدت کلمه، حضور در صحنه، پایبندی به نظام و رهبری و حرکت در راستای اهداف و آرمان‌های شهدا و انقلاب و پایبندی به اسلام و امام(ره) است و این رمز همیشه پیروزی را به دنبال دارد.

وی افزود: رهبر بزرگ، فرزانه، عادل و آگاه، قافله سالار کاروان بزرگ کشور است و در هیچ کشور دنیا  امنیتی که در ایران مشاهده می‌شود، وجود ندارد. این کاروان با عظمت در امواج خروشان سیاسی و غیر سیاسی پیش می‌رود و این افتخاری است که زیر چتر آسمان به برکت غدیر خم، عاشورا و ... نصیب ملت بزرگ ایران شده است.

وی با بیان این‌که منافقین تمام ابزارها را برای اجرای نقشه‌های شوم خود بکار گرفته‌اند و همواره ناکام مانده‌اند، تصریح کرد: شهادت در راه خدا بالاترین افتخار است و ملت بزرگ ایران وفادار به نظام هستند. ملت ایران در کنار روحانیون در لباس خدمت آماده شهادت در مسیر انقلاب هستند.

دری نجف‌آبادی در خصوص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و دهه مبارک فجر گفت: مردم ایران در آستانه ایام مبارک فجر باید بدون تشریفات، مراسم را پرمحتوا، منسجم و یکپارچه را برای بزرگداشت این ایام برگزار کنند چرا که انقلاب اسلامی کشور را از پرتگاهی بزرگ نجات داد و کشور را در اختیار شایستگان قرار داد.

وی در خصوص دستگیری خبرنگار خانم پرس تی وی توسط آمریکا گفت: این جنایات وحشیانه آمریکایی ها که با این خبرنگار که کشف حجاب، شکنجه و خوراندن گوشت خوک را بهمراه داشت باید محکوم شود.

وی در پایان با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش این ضایعه بزرگ را تسلیت گفت .

میرعمادی: حضرت فاطمه(س) الگوی مبارزه سیاسی در دفاع از ولایت و حقیقت بود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی مبارزه سیاسی در دفاع از ولایت و حق و حقیقت بود و با بصیرت و آگاهی از ولایت دفاع و از انحراف امت اسلامی جلوگیری کردند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) اظهار کرد: حضرت زهرای مرضیه(س) برای دفاع از حق، ولایت و امامت و مبارزه با ظلم به شهادت رسیدند.

میرعمادی عنوان کرد: هیچ واقعه‌ای مظلوم‌تر و جانسوزتر از شهادت حضرت زهرا(س) نیست و ایشان دختر بهترین خلق خدا بر روی زمین است.

خطیب این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به اول بهمن‌ماه سالروز ترور حسنعلی منصور نخست وزیر رژیم شاه توسط شهید بخارایی گفت: ضرورت دارد در هر زمانی خادم و خائن به ملت را بشناسیم.

وی اضافه کرد: حسنعلی منصور یک خائن به ملت و خادم استعمارگران بود که کاپیتولاسیون را تایید کرد در حالی که شهیدان مدرس، بخارایی و نواب صفوی خادم ملت و دشمن استعمارگران بودند.

 امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد:  امروز هم عده‌ای به ملت خیانت می‌کنند که باید معرفی شوند و عده‌ای به این ملت خدمت می‌کنند که آن‌ها را نیز باید بشناسیم و از آنها تجلیل کنیم.

میرعمادی در بخشی از سخنان خود گفت:خوشبختانه شاهدیم برغم تحریم و مشکلات اقتصادی  در لرستان مرکز چشم پزشکی، مرکز درمان ناباروری با پیشرفته‌ترین تجهیزات افتتاح شد و پتروشیمی خرم‌آباد همچنان فعالیت دارد.

آیت الله سعیدی: مسئولان اقتدار ملی را به توهم گشایش‌های خارجی گره نزنند

امام جمعه قم گفت: مسئولان با شجاعت و عقلانیت به توصیه‌های رهبری عمل کنند و اقتدار ملی را به توهم گشایش‌های خارجی گره نزنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس  در رابطه با دیدار مردم قم با رهبری در 19 دی ماه اظهار کرد: معظم له در این دیدار مدال مرکز و مادر انقلاب را به قم دادند و این شهر را پایگاه جهاد و انقلاب خواندند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: دشمن می‌خواهد حوزه را از انقلاب جدا کند و تفکرات روشنفکری غربی و سکولاریسم را به عنوان هنجار غالب در حوزه‌های علمیه نهادینه کند، از طرفی در تلاش است سبک زندگی مردم را به سمت زندگی مدرن غربی سوق دهد.

وی خاطرنشان کرد: مردم غیرتمند قم نباید اجازه دهند که دست‌های خائن و پلید به اهداف شوم خود دست یابند بلکه باید با هدایت های مراجع و حوزه علمیه و با پیروی از رهبری، کسانی که ناآگاه و غافل هستند را ارشاد و این دست‌های خائن را قطع کنند.

امام جمعه قم عنوان کرد: هم‌چنین رهبری اولویت مسئولان را حل مشکلات معیشتی مردم دانستند ما نیز در نماز جمعه از دولتمردان تقاضا داریم که با اقدامات خود نشان دهند که در فکر رفع مشکلات معیشتی مردم هستند.

وی اظهار کرد: ارائه آمار به تنهایی دردی را درمان نخواهد کرد چرا که دشمن بر معیشت مردم تمرکز دارد و جریاناتی نیز منابع کشور را می‌بلعد و با کارشکنی و دلال بازی مانع از پیشرفت کشور می‌شود.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: اقدامات قوه قضائیه در مقابله با جرائم اقتصادی جای تقدیر دارد اما باید این حرکت های امیدبخش تداوم یابد و دست مفسدان اقتصادی و جریانات مرموز را از اقتصاد کشور قطع کنند.   دولتمردان نیز باید مراقب گفتار و رفتار خود باشند و از اشرافی گری بپرهیزند و انقلابی عمل کنند و با تقویت تولید ملی و رفع مشکلات امید را در جامعه زنده کنند.

نعیم‌آبادی: چشمی که نگاهش به واشنگتن باشد نسبت به غزه کور است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان این‌که چشمی که نگاهش به واشنگتن باشد نسبت به غزه کور است، خطاب به برخی کشورهای منطقه گفت:شیوخ فاسد منطقه  که یمن قهرمان را نابود کردید چرا به غزه نگاهی نمی کنید؟ چشمتان کور است.

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با تاکید بر این‌که تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران از گناهان است، اظهار کرد: نظامی را که با ایثار، فداکاری، خون شهیدان و زندانی شدن افراد جامعه به دست آمده را نباید تضعیف کرد.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: وقتی مسئولی غلطی می‌کند  چرا آن را بزرگ کرده و نظام را تضعیف می‌کنید، هیچ نظامی بدون تخلف نبوده اما باید به شدت برخورد شود.

نعیم آبادی با بیان این‌که  تصور نکنید فقط زنا حرام است و غیبت گناه محسوب می شود، تصریح کرد: تضعیف نظام و جنگ با دستاوردهای خون شهدا و دادن سوژه دست دشمنان اگر گناه نیست پس ثواب است؟

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به بیست و نهم دی ماه مصادف با روز غزه گفت: حاکمان در جهان اسلام روز تخریب غزه را دارند در حالی که ما روز کمک به غزه را داریم.

نعیم آبادی تاکید کرد: چرا مسلمانان آگاه نمی‌شوند و تکلیف خود را نمی‌دانند؟ اگر همان‌طوری که ما به غزه توجه داریم جهان اسلام یک دهم آن را داشت قضیه فلسطین تمام شده بود.

نعیم آبادی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، مردم و در رأس همه، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حامیان جدی غزه، فلسطین و تمام مظلومان جهان در هر مکان جغرافیایی هستند.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) خاطرنشان کرد: زهرای مرضیه(س) اولین زن در تاریخ بشر و والاترین بانویی است که غیر از ایشان کسی وجود نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

مختاری: تفکر ناب توحیدی؛ ارمغان انقلاب اسلامی برای جهانیان است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: انقلاب اسلامی در این 40 سال برای داخل و خارج کشور دین، دیانت، ایمان، استقلال، پیشرفت علمی و دستاوردهای فراوانی داشته و تفکر ناب توحیدی و مردم سالاری دینی را به جهان بشریت عرضه کرده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز ۲۸ دی، در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند اظهار کرد: نظام پهلوی ادامه نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله بود و نظام شاهنشاهی هم خدماتی داشت اما این خدمات در برابر صدماتی که نظام شاهنشاهی در این صدها سال به کشور ما زد، ناچیز است.

مختاری با بیان این‌که دو تفکر غالب در خصوص انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی تاکنون وجود دارد، اظهار کرد: تفکر نخست این است که همه گذشته را سیاه نمایی کرده و دستاوردها را ناچیز می‌شمارد و به مرم القای پشیمانی و ندامت می‌کند که مربوط به دشمنان مغرض و دوستان نادان است.

وی افزود: پشت این تفکر مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم بین المللی و ارتجاع عرب منطقه قرار دارد که در اجلاس‌های مختلف با زر و دلار ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی و با تزویر رسانه‌ای تلاش دارند خورشید حقیقت انقلاب اسلامی را پنهان کنند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در این 40 سال و قبل از آن استکبار و صهیونیست برای دنیای بشریت غیر از قتل، غارت و خشونت هیچ دستاوردی نداشته است اما در مقابل انقلاب اسلامی در این 40 سال برای داخل و خارج کشور دین، دیانت، ایمان، استقلال، پیشرفت علمی و دستاوردهای فراوانی داشته و تفکر ناب توحیدی و مردم سالاری دینی را به جهان بشریت عرضه کرده است.

مختاری با اشاره به اینکه تفکر دوم در خصوص انقلاب اسلامی منطبق بر واقعیت و مفید برای کشور است، تصریح کرد: هیچ نظامی در جهان سفید یا سیاه مطلق نیست و برای قضاوت کردن در خصوص حکومت‌ها و نظام‌ها باید نقاط قوت و ضعف را کنار هم بگذاریم و ببینیم خدمات این حکومت بیشتر بوده و اگر این نظام نبود اوضاع بهتر یا فاجعه آمیز بود.

وی با بیان اینکه خدمات نظام اسلامی به مراتب بیشتر از صدماتی بوده که بعد از انقلاب ما دیدیم، اظهار کرد: با وجود همه ضعف‌ها نظام اسلامی بهترین نظام جهان است و به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) حفظ آن از اوجب واجبات است.

تاکید امام جمعه بجنورد بر اتصال نسل امروز به افتخارات 40 ساله انقلاب

امام جمعه بجنورد گفت: باید نسل امروز را به افتخارات 40 ساله انقلاب متصل کرد و این امر را باید مهم بدانیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه، با اشاره به اینکه بعد از 40 سال که از انقلاب اسلامی گذشته است هنوز کارشناسان آمریکایی نتوانسته‌اند تعریفی برای انقلاب اسلامی پیدا کنند، افزود: انقلاب اسلامی هدیه ای آسمانی و تحولی خدایی است که نشان می‌دهد انقلاب اسلامی تعریف دقیقی دارد اما فهم غربی‌ها در حد درک انقلاب اسلامی نیست.

یعقوبی اظهار کرد: هدف مردم ایران از انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن بر جامعه بود که می‌توان گفت مهم‌ترین دست‌آورد این انقلاب نیز مورد مذکور بوده است

وی با بیان این‌که قبل از انقلاب اسلامی یک قاری برجسته در کشور وجود نداشت، یادآور شد: عرب‌ها در این رابطه به ایرانی‌ها طعنه می‌زدند که شما قرآن را بیگانه می‌دانید اما بعد از انقلاب 60 قاری از ایران به کشورهای دیگر فرستاده شدند.

یعقوبی بیان کرد: در حال حاضر 400 سایت به صورت تخصصی مسائل قرآنی را بیان می‌کنند و قرآن به 130 زبان دنیا ترجمه شده که موجب افتخارات انقلاب است.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با افتخار به گذشته و امید به آینده، جشن خواهیم گرفت.

امام جمعه ایلام: اتکا به توان و منابع داخلی راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

امام جمعه ایلام گفت: تنها راه برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی اتکا به منابع و توان داخلی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام، اظهار کرد:انقلاب اسلامی ایران یک قیام با مبانی دینی و الهی بود که برخلاف قیام‌های با اهداف سیاسی و اقتصادی با محوریت اعتلای دین مبین اسلامی و تأسی از نهضت عاشورا شکل گرفت و با شتاب در این چهل سال به دستاوردهایی عظیم ملی و بین‌المللی دست یافت و حتی مبانی دین اسلام و فرهنگ مبارزه با ظلم را در سراسر جهان و خارج از مرزهای جغرافیایی کشور به همگان معرفی کرد.

وی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام ، گفت: آمریکا با خروج از برجام و تشدید و اعمال تحریم‌های جدید و اروپایی‌ها با وقت‌کشی و عدم قاطعیت در تصمیم‌گیری نشان داده‌اند که نمی‌توان برای موضوع برجام به آن‌ها اعتماد کرد. 

امام‌جمعه ایلام ادامه داد: باوجود کارشکنی‌های آشکار غربی‌ها، برجام و پسابرجام را باوجودآنکه دستاوردهای قابل‌ذکری در مقابل امتیازهای واگذارشده برای ایران نداشت، متأسفانه برخی از مسئولان و احزاب از این موضوع از برجام تمجید می‌کنند که درست نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تنها راه برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی را  اتکا به منابع و توان داخلی دانست و تصریح کرد: استکبار با برنامه‌ها و هجمه‌های خود درصدد القای حس ناامیدی در بین مردم از آینده نظام و ایجاد فاصله در میان مردم و مسئولان و بزرگنمایی و سیاه نمایی مشکلات کشور برای مردم باهدف ایجاد گرایش مردم به غرب است درحالی‌که نگاه ما باید تقویت باورهای ملی و اتکا به داشته‌های داخلی باشد تا دشمن در این هجمه نیز به اهداف شوم خود دست نیابد.

کریمی‌تبار در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد:  متأسفانه در بین کارگزاران و مسئولان هستند کسانی که بیت‌المال و اموال عمومی را به نفع خود مصادره و چپاول می‌کنند و به‌جای خدمت به مردم در حال زراندوزی و تصاحب اموال بیشتر برای خود و نزدیکانشان هستند البته تعداد این افراد در قیاس با مسئولان خدوم و صدیق و دلسوز به‌نظام و مردم اندک است و هرچند باید با این تعداد کم نیز قاطعانه برخورد شود.

امام جمعه موقت اصفهان: ریشه ایجاد تفرقه در بین مسلمانان از صدر اسلام گذاشته شد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز چنان میان مسلمانان اختلاف انداخته‌اند که عده‌ای نه تنها نفت خود را به دشمنان می‌دهند که با همان پول اسلحه می‌خرند تا برای دیگر مسلمانان استفاده کنند و ریشه این بدبختی از صدر اسلام گذاشته شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های عبادی- سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: در جهان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مسلمان زندگی می‌کند اما چنان میان مسلمانان اختلاف‌ افکنی کرده‌اند که برخی نه تنها نفت خود را به دشمنان می‌فروشند، بلکه با همان پول از همان‌ها اسلحه می‌خرند تا علیه دیگر مسمانان استفاده کنند. 

امام جمعه موقت اصفهان افزود: دشمنی با وحدت مسلمانان تا جایی پیش رفته که امروز همه اسلحه آنها صرف کشتن مسلمانان توسط گروهی در یمن، افغانستان و سوریه می‌شود.

میردامادی گفت: مشکلات امروز علاوه بر مکر دشمنان، ناشی از صعف مدیران است. برای مثال شنیده شده از مرزهای ایران گله‌های گوسفند قاچاق می‌شود اما کسی جلوی این کار را نمی‌گیرد. چرا مسئولین تا این اندازه ناتوان هستند. چه کسی مسئول است؟ ما یا آنهایی که بر قدرت تکیه زده‌اند؟

وی با اشاره به تاکید رهبری بر حمایت از استعداد جوانان ادامه داد: همه مشکلات ناشی از تحریم نیست. شاهد هستیم با وجود پایین آمدن قیمت دلار در ایران، هنوز قیمت اجناس پایین نیامده است. 

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: دشمنان در تلاش برای نابودی نظام هستند اما جشن ۲۲ بهمن امسال نیز با حرمت ایام فاطمیه برگزار خواهد شد. مسئولین فراموش نکنند این مقام‌ها ماندنی نیست و آخرتی نیز وجود دارد.

امام جمعه کرج: دستاوردهای انقلاب بدون بزرگنمایی بیان شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: : در حکومت الهی حاکم کسی است که خود را به مردم بدهکار می‌داند و از خدا می‌ترسد و مردم در این مورد از او سوال می‌پرسند، این مردم سالاری واقعی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 28 دی ماه نفی حکومت خدا به واسطه حکومت بشری را یکی از مهم‌ترین انحرافات کنونی عنوان و تصریح کرد: وقتی با غفلت شریعت کنار گذاشته و اداره امور دنیوی مردم به فردی داده می‌شود که دچار امیال نفسانی است، نتیجه‌ای جز جابجایی حلال و حرام ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: در چنین شرایطی حکم قصاص که طبق قرآن باعث حیات جامعه است را نادیده می‌گیرند.

وی ادامه داد: در حکومت الهی حاکم کسی است که خود را به مردم بدهکار می‌داند و از خدا می‌ترسد و مردم در این مورد از او سوال می‌پرسند، این مردم سالاری واقعی است.

وی افزود: همه خائنان به نظام و دشمنان باید بدانند که اینجا کوفه نیست و مردم ایران علی زمان خود را تنها نمی‌گذارند.

امام جمعه کرج در ادامه خطبه‌های امروز به نزدیک شدن ایام دهه فجر اشاره و تصریح کرد: حرکت معنوی مردم در انقلاب اسلامی از دیگر جنبه‌ها پررنگ تر است.

وی افزود: دشمنان در این شرایط می‌خواهند مردم را عصبانی کنند اما مراسم چهل سالگی انقلاب در روز 22 بهمن ماه باشکوه خواهد بود و با توجه به تقارن با ایام فاطمیه، حرمت این ایام لحاظ شود.

حسینی همدانی  در پایان تصریح کرد: دستاوردهای انقلاب بدون بزرگنمایی بیان شود، چون گاهی برای بیان دستاوردها غلو می‌شود، واقعیت‌ها را بیان کنیم همچنین توانایی‌هایی که داشتیم و با کوتاهی کردن، فرصت‌ها را از دست دادیم نیز بیان شود.

امام جمعه تبریز: مسئولان «تبریز ۲۰۱۸» را تبیین و تشریح کنند

امام جمعه تبریز از مسئولان زیربط رویداد «تبریز ۲۰۱۸ »خواست تا طرح‌های اجرا شده برای این رویداد را تبیین و تشریح کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمحمد علی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: تنها برنامه رسمی که مردم از تبریز ۲۰۱۸ به خاطر دارند همان برنامه‌ی افتتاحیه رسمی با حضور رئیس جمهوری بود.

وی ادامه داد: در آن مراسم اعلام شد که حدود ۱۰۰ طرح در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ اجرا می‌شود، از این رو به مسئولان ذی‌ربط و به ویژه مدیرکل میراث فرهنگی استان پیشنهاد می‌کنم در مجامع عمومی حتی در نماز جمعه حضور یافته و توضیح دهد که از ۱۰۰ طرح اعلام شده چند مورد اجرا شده و همچنین چه مقدار اعتبار برای این رخداد فرهنگی از سوی دولت اختصاص داده شد و چه مقدار از این اعتبارات هزینه شد.

وی تاکید کرد: برای مردم سوال است که ۱۰۰ طرح اعلام شده، چه بود و کجا برگزار شد؟ لذا از مسئولان زیربط درخواست می‌کنم در این رابطه توضیح دهند تا مردم بیشتر از طرح‌های انجام شده مطلع شوند. در ۲۰۱۸ این‌که نام تبریز در نقاط مختلف مطرح شد اقدام خوبی بود اما باید تبیین شود که چقدر توانستیم از این رخداد به نفع تبریز استفاده کنیم؟

آل‌هاشم در ادامه به سفر وزیر خارجه آمریکا به لهستان اشاره کرد و گفت: وزیر خارجه آمریکا هدف خود را از  سفر به کشورهای مختلف، معرفی کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان عنصر بی ثبات کننده در منطقه اعلام کرده که مقرر است منجر به برگزاری همایش دو روزه( در ۲۴ و ۲۵ بهمن) در لهستان شود.

وی در این رابطه با اشاره به طرح ۱۹ ماده‌ای ارائه شده جهت اعمال فشار مضاعف بر ایران، تاکید کرد: بر اساس این طرح هدف اصلی آمریکا برای فشار، در راستای ایجاد تغییر رفتار ایران در سطح منطقه و محدود کردن فعالیت‌های نیروی قدس سپاه است. مگر چنین کاری را می‌توانند؟ امروز سپاه قدس مایه عزت و اقتدار ایران در منطقه است.

وی با تاکید بر این‌که مردم قهرمان ایران هرگز خدمات ارزشمند سپاه پاسداران و به ویژه سپاه قدس را در راه امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران فراموش نمی‌کنند، بیان کرد: آمریکا و رژیم اشغالگر قدس برای این‌که فشار بر ایران را زیاد کنند کارگروه مشترکی برای ایجاد نارضایتی داخلی در ایران تشکیل دادند تا به مقاصد شوم خود برسند، اما مگر این مردم قهرمان و غیرتمند اجازه می‌دهند که دشمنان به اهدف خود برسند؟ مردم ایران چنانچه ۴۰ سال در مقابل دشمنان ایستادند، همچنان نیز خواهند ایستاد.

آل‌هاشم در ادامه گفت: حادثه تلخ سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش را که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حین بازگشت از ماموریت سقوط کرده و ۱۳ نفر کادر پروازی و خلبانان شهید می‌شوند را تسلیت عرض می‌کنم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غزه نیز گفت: غزه نماد مقاومت و پیروزی مردم فلسطین است و ۲۹ دی ماه که مصادف با پایان جنگ ۲۲ روزه در نوار غزه است برای تکریم شهدای این سرزمین، در تقویم کشورمان به روز "غزه" نام‌گذاری شده است.

وی در پایان رحلت محدث کبیر شیعه "حاج شیخ عباس قمی" را تسلیت گفت.

خطیب جمعه اهواز: سهم خوزستان در بودجه سال جدید منصفانه دیده شود

امام جمعه موقت اهواز گفت: از 18 نماینده خوزستان و سایر نمایندگان مجلس می‌خواهیم سهم خوزستان از بودجه سال جدید، منصفانه پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۲۸ دی ماه در مصلای اهواز با اشاره به پیش رو داشتن ایام فاطمیه، اظهار کرد: چیزی که مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر آن تأکید می‌کند، سبک زندگی افراد است. رفتار مادر خانواده، اقتصاد جامعه و سیاست باید آنچه باشد که حضرت زهرا داشت و ما به این تاسی نیاز داریم. حضرت زهرا الگویی برای همه زن‌ها و مردهاست.

امام جمعه موقت اهواز گفت: ایثار، سجیه و رفتار ثابت حضرت زهرا بود. مردم ما امروز به این ایثار نیاز دارند. کسی که مواد دارویی را نیز احتکار می‌کند، حتی اگر صد مجلس فاطمی هم بگیرد با این ظلمی که به مردم می‌کند، چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

حسن‌زاده خاطر نشان کرد: تمام مسئولان زندگی شهید رجایی را مد نظر داشته باشند، نه اینکه تنها در زمان هفته دولت فیلمی از آن نشان داده شود.

وی افزود: در جلسه‌ای که با آیت الله جزایری داشتیم در خصوص مشکلات مردم و روش‌های حل آن مشکلات صحبت شد. وظیفه ما مسئولان حل مشکلات مردم است. اگر گرانی باشد و مسئولان سختی اش را نفهمند این  همراهی با مردم نیست. این خلاف فرمایش امیرالمومنین است. زندگی بسیار ساده امام خمینی و زندگی بسیار ساده رهبر معظم انقلاب باید برای مسئولان الگو باشد. ما فاطمیه را برگزار می‌کنیم اما باید به این محتوا و تأسی و پیروی کردن از حضرت زهرا نیز برسیم؛ آنگاه است که در مقابل حضرت زهرا رو سفید هستیم.

حسن‌زاده در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در خوزستان و سایر استان‌های کشور داشتیم اما این بارندگی‌ها برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است. وضعیت آبگرفتگی معابر بسیار سخت بود و عمده دلیل این مشکلات نیز این است که مسئولان در گذشته با کمبود آب و مشکلات این چنینی درگیر بودند و تمرکز خود را روی بارندگی‌ها نگذاشتند.

وی گفت: به دلیل بارندگی، سدها در حال حاضر در وضعیت خوبی هستند. روستاهایی که در مسیر دز قرار دارند نیز گفته شده که باید خانه های خود را تخلیه کنند. اما کشاورزی ما بر اساس روش سنتی نباید ادامه پیدا کند. باید به سمت استفاده از روش‌های آبیاری نوین روی بیاوریم. روش های جدیدی که با حداقل مصرف آب، بیشترین بازدهی را داشته باشد. هم کشاورزان و هم جهاد کشاورزی باید از این مسأله استقبال کنند. به این بارندگی های امسال مغرور نشویم و امید نداشته باشید که این بارندگی ها که ادامه پیدا کند؛ دیگر مثل گذشته آب برای هیچ یک از مناطق کشور وجود ندارد. اگر مسئولان کمک کنند و مردم نیز بخواهند و تقاضا کنند، این وضعیت قابل ادامه نیست و آبی هم نباید از خوزستان منتقل شود.

امام جمعه موقت اهواز گفت: لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است. خوزستان پردرآمدترین استان از نظر نفت و گاز و مشتقات آن و کشاورزی و صنعت است. خوزستان استان خاصی است و این استان دارای مرز آبی و زمینی است. در دوران جنگ سایر استان‌ها رشد کردند و بعد از جنگ رشد را ادامه دادند اما خوزستان رشد نکرد. گفته می‌شود خوزستان بالاترین بودجه را در میان همه استان‌های کشور دارد؛ درست است اما زمانی که پیشرفت و توسعه هزینه کمی داشت، استان‌های دیگر به این پیشرفت نسبی رسیدند و البته که خوزستان حالا به بودجه بیشتری نیاز دارد اما نه اینکه این مساله لطفی به خوزستان است.

وی تصریح کرد: خوزستان در انقلاب سهمی داشته است که هیچ استانی بعد از تهران نداشته است. اعتصاب کارکنان شرکت نفت باعث شد یک قطره نفت به خارج از کشور صادر نشود. برای خوزستان زیبنده نیست که یک دانش‌آموز ۱۰ کیلومتر راه را طی کند تا به مدرسه برود. آمار بازماندگان از تحصیل در خوزستان آمار بالایی است و ما از نمایندگان می‌خواهیم خوزستان را منصفانه ببینند. شایسته نیست در کنار این پالایشگاه‌ها، پتروشیمی ها و ... فقر وجود داشته باشد.

امام جمعه سمنان:امروز هیچ کشوری جرات نگاه چپ به ایران ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان از ایران اسلامی به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان نام برد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز هیچ کشوری جرات ندارد به ایران نگاه چپ بیاندازد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه‌های این هفته سمنان، تحریم‌های ظالمانه امریکا و هم پیمانانش را ناشی از قدرت و پیشرفت روزافزون جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: ایران اسلامی امروز به میمنت ولایت و پشتیبانی مردم به یکی از قدرت‌های بزرگ منطقه و جهان تبدیل شده است.

امام جمعه سمنان با بیان این که آمریکا هیچ‌گاه نتوانسته به اهداف شوم خود برسد گفت: برای همین با تشدید فشارها و تحریم‌ها می‌خواهند به اهداف خود برسند.

وی با بیان این‌که آنها ایران قدرتمند را تحمل نمی‌کنند افزود: باید در پاسخ به این دشمنی همان جمله تاریخی شهید بهشتی را تکرار کنیم که ای آمریکا از ما عصبانی باش و از عصبانیت بمیر.

آیت الله شاهچراغی به نقش مهم ولایت فقیه در پیروزهای انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: نعمتی بزرگ‌تر از امامت، ولایت و رهبری نیست و باید قدر این نعمت را بدانیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب به رهبری امام راحل اسلام و قرآن بر جامعه حکمفرما شد و کشور ما از یک کشور وابسته به سمت استقلال حرکت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز به جایگاهی در دنیا رسیده که به آن به عنوان یک قدرت بزرگ نگاه می شود و کشوری توان نگاه چپ و یا رویارویی با آن را ندارد.

وی بر لزوم خدمت بیشتر به مردم تاکید و بیان کرد: متاسفانه برخی مسوولان اهل تعهد و ساده زیستی نیستند.

امام جمعه یزد: توسعه اقتصادی مستلزم مشارکت دولت و ملت است

امام جمعه یزد با بیان این که مسئولان باید فارغ از هرگونه حزب بازی و با توجه به ظرفیت‌های داخلی زمینه توسعه بیش از پیش استان و کشور را ایجاد کنند گفت: مدیریت اقتصادی کشور به مشارکت همه جانبه دولت و ملت نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته 28 دیماه نماز جمعه یزد با اشاره به توطئه‌ اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی، اظهار کرد: متاسفانه در این شرایط اقتصادی برخی به جای کمک به مردم، به گرانی‌ها دامن می‌زنند.

وی با اشاره به اهمیت چهل سالگی انقلاب اسلامی، افزود: دشمنان ایران از ابتدا تاکنون سعی دارند با طراحی و اجرای توطئه مختلف ملت را نسبت به اهداف انقلاب و ارزش‌های اسلامی بی‌تفاوت کنند.

امام جمعه یزد توطئه اقتصادی را از جمله مهمترین برنامه‌های دشمن برای متزلزل کردن مقاومت ایران اسلامی دانست و گفت: مدیریت اقتصادی کشور به مشارکت همه اقشار جامعه اعم از مسئولان و مردم نیاز دارد.

ناصری یزدی در ادامه با بیان این که امروز انقلاب به تمام جهان صادر شده است، تصریح کرد: مسئولان بدانند که مردم وظیفه خود را در قبال ارزش‌های انقلاب و اسلام ناب محمدی ایفا کردند و امروز حراست همه جانبه از انقلاب مهمترین وظیفه مسئولان در هر رده و جایگاهی است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.