• شنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۲۲:۰۱
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 97110603239
  • خبرنگار : 71572

راه‌حل شفر برای تبدیل استقلال به بهترین تیم ایران چیست؟

راه‌حل شفر برای تبدیل استقلال به بهترین تیم ایران چیست؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره روند کاری‌ خود در این تیم توضیح داد.

به گزارش ایسنا، وینفرد شفر درباره شرایط استقلال و روند کاری خود در این تیم اظهار کرد: گلادباخ، بازیکنان جوان را به فوتبال آلمان معرفی کرد و ما تلاش می‌کنیم با استقلال نیز همین کار را انجام دهیم. استقلال عشق بزرگ من است و حضور در استقلال یک موفقیت بزرگ است.

او افزود: از همه آنهایی که در استقلال به ما کمک می‌کنند، تشکر می‌کنم. ما در گلادباخ استعدادهای زیادی داشتیم و باید به بازیکنان جوان استقلال زمان دهیم. ما تحت فشار هستیم اما طرفداران خیلی خوبی داریم و از آنها می‌خواهم جوانان را کمک کنند.

سرمربی استقلال ادامه داد: باید پله به پله جلو برویم و بعد از طی کردن مراحل مختلف بهترین تیم ایران خواهیم بود؛ فقط و فقط به ما زمان دهید.

شفر خاطرنشان کرد: اتوئو در جام ملت‌های آفریقا در سن پایین شاگرد من بود. به او گفتم اگر بیشتر تلاش نکند، استعداد خود را از دست می‌دهد و اگر خوب تمرین نکند، می‌تواند به خانه بازگردد. ما برابر سنگال، قهرمان آفریقا شدیم و من همچنان با او ارتباط دارم. ما در جامائیکا تیمی را تشکیل دادیم از بازیکنانی که در انگلستان متولد شده بودند؛ ما تیمی جدید را ساختیم و جام کارائیب را بردیم و در کوپا آمریکا، تیم آمریکا را شکست دادیم و مردم با نتایج ما جشن گرفتند.

شفر که هدایت تیم ملی کامرون را در جام کنفدراسیون‌های سال ۲۰۰۳ برعهده داشت، در ادامه گفت‌وگوی تلویزیونی که داشت، درباره اتفاق ناگوار فوت مارک ویوین فو، بازیکن تیم ملی کامرون در جریان یکی از دیدارهای جام کنفدراسیون‌ها، بیان کرد: وقتی یاد مارک ویوین فو می‌افتم، بسیار ناراحت می‌شوم. این اتفاقی است که خیلی کم در زمین رخ می‌دهد. او کاپیتان و فرمانده تیم من بود.

او افزود: همیشه بین دو نیمه از بازیکنان می‌پرسیدم می‌توانید ادامه دهید یا نه. از او نیز سوال کردم و او گفت می‌تواند. ۱۵ دقیقه از نیمه دوم گذشته بود و از او پرسیدم همه چیز مرتب است؟ او با توپ در زمین حریف بود اما توپ را از دست داد. دقایقی بعد به زمین افتاد و هیچ‌کس او را ندید زیرا توپ در سمت دیگر زمین بود. دکتر لو به زمین رفت و داور اجازه داد که پزشک بالای سر او بایستد. دکتر به ما اشاره کرد که اتفاق بدی رخ داده و او را از زمین خارج کردیم. ما بازی را بردیم و به بازی بعدی رفتیم اما هیچ‌کس نمی‌دانست که چه اتفاق ناگواری رخ داده است.

سرمربی پیشین کامرون ادامه داد: بعد از بازگشت به رختکن و زمان خواندن سرود ملی، به آنها گفتم به زمین بروید و خود را گرم کنید. یک دقیقه بعد به من گفتند که مارک فوت کرده است. من همسر و فرزندان او را دیدم و نمی‌خواستم درباره آن صحبت کنم. ای کاش دیرتر آن اتفاق می‌افتاد.

شفر گفت: از طرف سپ بلاتر پیش ما آمدند. برای خاکسپاری به کامرون رفتیم و روزهای خوبی نبود.

وینفرد شفر در ادامه گفت: من با مردم خوبی در ایران آشنا شدم و احساس بسیار خوبی در ایران دارم و این را به همه دوستانم در آلمان گفته‌ام. دوست من از آلمان به اینجا آمد و وقتی مهمان‌نوازی ما را دید، باور نمی‌کرد مردم ایران تا این اندازه مهربان هستند.

سرمربی استقلال افزود: با رئیس باشگاه، کادرفنی، فرزندم و هواداران تلاش می‌کنم تا تیم را بالا بیاورم. اگر به جوانان وقت بدهید، این کار شدنی است. استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد و بازی به بازی بهتر می‌شود. به نورافکن گفتم در اینجا بمان، او رفت و حالا دوباره برگشت. مجید حسینی نیز به ترکیه رفت و باید با مشاور او صحبت کنیم که چرا حالا توان او پایین آمده است.

او بیان کرد: من هر روز با بازیکنانم صحبت می‌کنم. خیلی خوشحالم که مربی استقلال، تیمی با این هواداران هستم. هواداران ما از مسیرهای دور می‌آیند و بعضاً در خودروی خود می‌خوابند تا بازی را ببینند و ما باید با آنها رو راست باشیم.

شفر خاطرنشان کرد: با رئیس باشگاه یک شب بسیار خوب را داشتیم. اگر با یکدیگر کار کنیم، به موفقیت خواهیم رسید. فوتبال وسیله‌ای برای نزدیک کردن کشورها است.

او درباره شرایط تیم ملی در جام ملت‌ها، توضیح داد: تیم ملی ایران بسیار خوب عمل کرده و شانس قهرمانی است. برای کارلوس کی‌روش و بازیکنان بسیار خوشحال هستم.

شفر گفت: با حذف استرالیا همه غافلگیر شدند. دو سال پیش با من صحبت کردند. طرحی را به آنها دادم اما این طرح را فراموش کردند. آنها ایده خاصی در بازی نداشتند و تنها به دنبال توپ‌های بلند بودند. امروزه تیم‌ها این‌گونه بازی نمی‌کنند و باید دو یا سه بار با توپ تماس داشته باشید؛ مانند سبک بازی قطر.

سرمربی استقلال بیان کرد: چهار تیم حاضر در نیمه‌نهایی، برای حضور در این مرحله استحقاق دارند. امارات ابتدا خوب نبود اما اکنون خوب شده است. من شش سال در این کشور حضور داشتم و شش بازیکن این تیم در الاهلی و العین با من کار کردند.

او درباره دیدار ایران با ژاپن در نیمه‌نهایی جام ملت‌ها گفت: ما دوشنبه ژاپن را می‌بریم. آنها به خوبی تا به اینجا رسیدند اما ایران برنده می‌شود. سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای فوتبال ایران خواهد بود.

شفر خاطرنشان کرد: من هم جزئی از مردم ایران هستم. ایران خانه من است. از حضور منتظری، وریا، چشمی، حسینی و دیگران بسیار خوشحال هستم. حسینی می‌توانست در جام ملت‌ها باشد. اگر می‌توانستم به کشور امارات می‌رفتم تا بازی ایران را از نزدیک تماشا کنم. این یک احترام به تیم ملی ایران است که ما به آنجا برویم. مطمئنم که کی روش تاکتیک خوب را برای دیدار با ژاپن انتخاب خواهد کرد. من ایران را در کنار قطر در فینال مسابقات می‌بینم. طبیعی است که من از واژه "ما" برای تیم ملی ایران استفاده می‌کنم.

او افزود: تیم ایران اعتماد به نفس بسیار خوبی دارد و با اعتماد به نفس حریفان خود را شکست داد.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: ما رحمتی، حیدری و پژمان را به عنوان بازیکنان با تجربه داریم و بازیکنان جوان خوبی در تیم حضور دارند. به هواداران استقلال دوباره می‌گویم که به این بازیکنان شانس و زمان بدهید. بازیکنان استقلال بعد از بازی‌های آسیایی، تیم ملی ایران را می‌سازند. با آقای فتحی صحبت کردم و با ایشان رابطه خوبی دارم. نمی‌خواهم مسیر عوض شود و باید در مسیر درست حرکت کنیم.

شفر افزود: خوشحالم که رئیس باشگاه پشت ما هست، از ما حمایت می‌کند و از صحبت غیرتخصصی حمایت نمی‌کند. ما می‌خواهیم تیم خوبی بسازیم. همه برای این باشگاه تلاش می‌کنند. از مهربانی مردم ایران تشکر می‌کنم. من اینجا احساس غریبی نکردم. همیشه مردم با من خوب برخورد کردند و این مردم برای من خیلی مهم هستند. هوادارانی که ساعت‌ها برای استقلال در مسیر هستند، بسیار مهم هستند. ما باید برای این‌ها کار کنیم. از میگوئل، طاهری، نامداری، ساشا و همه تشکر می‌کنم. از فرهاد مجیدی نیز بسیار تشکر می‌کنم.

او در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: من فوتبال را دوست دارم و در کار خودم جدی هستم. وقتی مسابقات شروع شود، شما خواهید دید. اگر دوشنبه بازی را در العین دیدیم، بسیار خوشحال‌تر خواهم بود. آقای زرندی به من خیلی کمک می‌کند. ما مشکلات خود را، خودمان حل می‌کنیم. همکاری همه ما باید بیشتر و بیشتر شود و این مسئولیت فوتبال ما است.

به گزارش ایسنا، در ادامه از شفر خواسته شد درباره هریک از کلمات زیر نظر خود را بیان کند:

ایران: خیلی خوشحال هستم.

پرسپولیس: برای برانکو آرزوی موفقیت می‌کنم.

استقلال: عشق من!

فرهاد مجیدی: بازیکن بزرگی که در الاهلی با هم کار کردیم و روز به روز پیشرفت می‌کند.

بیرانوند: می‌تواند در اروپا بازی کند و تیم را به بازی نهایی برساند.

برانکو: در آلمان نیز مربی‌گری کرده و او را مدت زیادی است که می‌شناسم. او کار خوبی را ارائه می‌دهد. ما در چین با یکدیگر صحبت کردیم.

کی‌روش: ما رابطه خوبی با کی روش داریم. ما با هم راجع به فوتبال صحبت کردیم. امیدوارم رابطه او با لیگ فوتبال ایران بهتر شود.

شفر در پایان گفت: خوشحالم که اینجا حضور داشتم و می‌دانم خیابانی عاشق فوتبال است. اگر من را دعوت کنید، باز هم حضور خواهم داشت. برای بوندس‌لیگا نیز حاضر هستم صحبت کنم و می‌دانم خیابانی مفسر خوبی است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.