• یکشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 97110703815
  • خبرنگار : 30054

ویژگی یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران

ویژگی یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه قرار دارد. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند. بنابراین می‌توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارد و آخر هفته‌ها و ایام تعطیل نیز باز باشد. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان‌های مختلفی نیاز داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی سجودی، از دلایل دیگر توجه عموم مردم به کلینیک دندانپزشکی، ممکن است تیم‌های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار، کارهای درمانی خود را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهد.

الف) در وقت ایشان صرفه‌جویی می‌شود.

ب) تمامی کارهای ایشان در یک مرکز درمانی انجام می‌شود و یک پرونده جامع و کامل برای ایشان تشکیل می‌شود.

ج) در زمان رفت و آمد بیمار صرفه‌جویی می‌شود و از پراکندگی کارهای درمانی جلوگیری می‌شود.

د) در صورت بروز مشکل در درمان، یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو بوده و خیال بیمار نیز راحت می‌باشد.

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

این کلینیک دندانپزشکی همانگونه که از نام آن مشخص است به ارائه خدمات تخصصی ایمپلنت و زیبایی می‌پردازد. از متخصص پریودونتیکس و متخصص ایمپلنت و زیبایی برخوردار است. زیرا در این سه حوزه به طور اختصاصی فعالیت دارد. در این کلینیک دندانپزشکی، جراحی‌های زیبایی، لثه و ایمپلنت دندان با لیزر نیز انجام می‌شود.

در این کلینیک دندانپزشکی درمان‌های زیبایی شامل لمینت دندان، کامپوزیت ونیر، لیفت لثه برای زیبایی و انواع روکش‌های زیبایی نظیر زیرکونیا، ایمپرس و… انجام می‌پذیرد.

نقش لیزر در جراحی ایمپلنت دندان چیست؟

جراحی ایمپلنت دندان با لیزر درمانی بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت دندان ایفا می‌کند. استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت دندان سبب می‌شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود. در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر خواهیم داشت.

در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافت‌هایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافت‌های سالم اطراف، آسیبی وارد نمی‌کنیم. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.

مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت دندان با لیزر این است که لیزر پروسه بهبود زخم را سرعت می بخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافت‌ها جدا می‌کنیم و به بافت‌های مجاور، آسیب غیر ضروری نمیزنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود می بخشد. جراحی لیزر به طور بسیار مؤثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می‌دهد یا از آن جلوگیری می‌نماید.

همچنین ترشح آنزیم‌های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت می‌کند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می‌نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می‌گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام بهتر زخم نسبت به روش‌های قدیمی جراحی است. روش‌های قدیمی جراحی ایمپلنت دندان این مزیت‌ها را ندارند.

آیا از لیزر می‌توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت دندان که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟

پاسخ بلی است. این یکی از مهمترین مزیت‌ها و نقش‌های کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت دندان لیزر است. انرژی لیزر خواص ضد میکروبی دارد که باکتری‌های آسیب‌رسان را از بین می‌برد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت دندان و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، می‌توانیم التیام و بهبود بافت‌های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم.

لمینت دندان چیست

بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی خود مراجعه می‌کنند، تکنولوژیDSD این امکان را می‌دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته‌های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.

مزایای لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیز و ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.

ب) بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار

ج) امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان

د) پیش‌بینی نتیجه نهایی و در نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی از طریق فن‌آوری های دیجیتال.

ه) امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار

استحکام لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می‌شود:

الف) ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندان‌ها

ب) رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندان‌ها

ج) اندازه لمینت نسبت به دندان

د) استفاده از نانو ذرات جدید

ه) استفاده از لمینت دندان‌های مختلف با توجه به موقعیت‌های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد)

و) میزان رعایت بهداشت فردی

ز) میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت. (همه دندان‌ها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلاً نیازی به تراش ندارند)

نازکی لمینت دندان چقدر است؟

نازکی لمینت دندان را می‌توانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان می‌شود. همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می‌کند.

آیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندان‌های خود می‌باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب‌های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزار طراحی لبخند، می‌توانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندان‌های خود آگاهی یابید.

انواع لمینت دندان و تفاوت آنها:

لمینت دندان به دو نوع تقسیم می‌شود که بر اساس جنس و ساخت متفاوت هستند.

الف) لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آنها ارزان‌تر می‌باشد همچنین تراش کمتر دندان از جمله مزیت‌های دیگر لمینت کامپوزیتی است.

ب) لمینت سرامیکی: مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند. همچنین ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت‌ها دارند.

ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می‌شوند که به آنها سرامیکی گفته شده ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می‌شود که به آن ونیر کامپوزیتی گفته می‌شود.

دندان عقل چیست؟

سومین دندان آسیای هر فک را دندان عقل می‌گویند. این دندان در ۱۸ سالگی رشد می‌کند، به همین علت آن را دندان عقل نام داده‌اند.

انواع دندان عقل

دندان عقل می‌تواند به شکل کامل رشدکرده، نیمه نهفته و یا کاملاً نهفته باشد. رشد دندان عقل احتیاج به وجود فضای کافی در استخوان فک دارد و در صورتی که فضای کافی در فک انسان نباشد، دندان به شکل نهفته یا نیمه نهفته خود را نشان می‌دهد.

کشیدن دندان عقل بدون آسیب به استخوان فک!!!

باید توجه داشت که با کمک روش‌ها و نکات زیر می‌توان دندان عقل را بدون درد کشید!!!!

الف) استفاده از لیزر

ب) استفاده از ابزارهای مخصوص و جدید کشیدن دندان عقل

ج) استفاده از میکروسکوپ دندانپزشکی

د) تجهیزات مدرن در کلینیک دندانپزشکی

ه) تجربه و دقت بالای متخصص

و) دقت در حفظ استخوان و لثه اطراف دندان عقل

ریشه‌های دندان عقل در سنین بالاتر قطعاً قطورتر شده و همین باعث می‌شود تا کشیدن دندان عقل در سنین بالا همراه با درد و رنج بیشتری باشد بعد از کشیدن دندان عقل دوران التیام یافتن دندان‌ها طولانی‌تر خواهد شد و اگر دیر اقدام به کشیدن دندان عقل شود دندان‌های مجاور نیز دچار پوسیدگی می‌شوند.

ویژگی بهترین دندانپزشک تهران چیست؟

تعهد کاری و اخلاق حرفه‌ای و دانش کافی و تخصص در زمینه کاری و داشتن تجهیزات مدرن و به روز مهمترین ویژگی‌های بهترین دندانپزشک تهران است.

بسیاری از بیماران از دندانپزشکی واهمه دارند و این ترس مربوط به سن و گروه خاصی نیست. در واقع بیمار چه مرد باشد و چه زن، پیر باشد یا جوان، چه بزرگسال باشد و چه کودک اندکی از محیط دندانپزشکی می‌ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد. خصوصاً اینکه خاطره‌ای ناخوشایند از دندانپزشک یا محیط دندانپزشکی داشته باشند.

این ترس آنها علت عدم مراجعه دوره‌ای و مرتب به کلینیک دندانپزشکی می‌باشد. اگر بیمار از محیط دندانپزشکی خوشش بیاید و در این محیط آرامش داشته باشد و دندانپزشک با تجربه‌ای درمان‌های دندانپزشکی را انجام دهد و استرس به بیمار وارد نشود، بیمار تمایل پیدا می‌کند که در چنین محیطی درمان‌های خودش را انجام دهد.

انجام خدمات دندانپزشکی باید با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و با برخورد عالی دندانپزشک و منشی و دستیاران آنها انجام شود تا تجربه‌ای بسیار خوب در ذهن بیمار نقش ببندد و آنها برای مراجعات مجدد و نیز معرفی آن تیم حرفه‌ای و مجرب به دوستان و آشنایان خود تمایل زیادی داشته باشند.

راه‌های پیدا کردن بهترین دندانپزشک

الف) جست و جوی شخصی

ب) مشورت کردن

ج) جست و جو در اینترنت

د) خواندن نظرات مراجعین محترم

ه) مشاهده گالری تصاویر (تصاویر قبل و بعد بیماران) و مشاهده فیلم رضایت بیماران در صورت موجود

و) تماس با مرکز تخصصی مورد نظر

برخی ویژگی‌های بهترین دندانپزشک و تیم عالی و حرفه‌ای

الف) داشتن تخصص و مهارت‌های لازم

ب) توجه کافی به بیمار

ج) آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار

د) رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب

ه) احترام به همه بیماران

و) استفاده از پرسنل حرفه‌ای

ز) استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن

ح) لزوم توجه به وقت بیمار

در کلینیک دندانپزشکی؛ کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، لمینت دندان و طراحی لبخند دیجیتال و جراحی کشیدن دندان عقل با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا توسط بهترین دندانپزشک تهران انجام می‌گردد.

ادیتور: زهرا میعادی

انتهای رپورتاژ خبری

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.