• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۲
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 97110905175
  • خبرنگار : 71613

داورزنی: نمی‌دانم کی‌روش می‌ماند یا نه/ همه چیز به فدراسیون فوتبال بستگی دارد نه وزارت

داورزنی: نمی‌دانم کی‌روش می‌ماند یا نه/ همه چیز به فدراسیون فوتبال بستگی دارد نه وزارت

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: وزارت ورزش در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال دخالتی ندارد

به گزارش ایسنا، پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه فدراسیون گلف محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش در انتخاب سرمربی جدید تیم ملی دخالت دارد؟ گفت: همانطور که گفتم وزارت ورزش اساساً در مسائل داخلی فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کند و طبیعتاً در خصوص آینده هر رشته‌ای فدراسیون متبوع برنامه‌ریزی می‌کند. نقش ما تنها نظارتی است و فعالیت‌هایی که صورت می‌گیرد را رصد می‌کنیم. طبیعتاً خود فدراسیون‌ها در خصوص برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت خود، کادر فنی و مجموعه برنامه‌هایشان پاسخگو هستند. همیشه هم در این مورد تاکید کرده‌ایم. نه تنها در فوتبال بلکه وزارت در سایر رشته‌ها هم دخالت نمی‌کند. در این مورد هم خود فدراسیون فوتبال تصمیم گیر است و وزارت تنها رصد کننده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: ما تنها از برنامه‌های فدراسیون‌ها حمایت می‌کنیم و اینکه بخواهیم دخالت کنیم درست نیست و این کار را نمی‌کنیم.

او افزود: در برخی مواقع فردی که در حوزه اطلاع رسانی فعال است خبری را منتشر می‌کند که باید از او پرسید، اما من تاکید می‌کنم که وزارت در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی دخالتی ندارد و طبیعتاً ما تنها عملکرد فدراسیون‌ها را رصد و نظارت می‌کنیم. ان‌شاء‌الله از این به بعد نیز سعی می‌کنیم تا حد امکان از برنامه‌هایی که باعث پیشرفت است حمایت کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا صحبت‌های چند وقت اخیر مبنی بر عدم علاقه وزارت ورزش به ادامه همکاری با کارلوس کی‌روش درست است؟ توضیح داد: ابتدا باید خسته نباشید بگویم به همه ملی‌پوشان که زحمات زیادی کشیدند. ما امسال هم در جام جهانی خوب بودیم و هم در جام ملت‌های آسیا که ۵ بازی را بردیم. در بازی ششم مقابل ژاپن انتظارها بالا بود که این تیم را ببریم اما یک اشتباه باعث رقم خوردن این نتیجه شد اما نباید زحمات فوتبالیست‌های زحمتکش خود را نادیده گرفت. واقعاً عملکرد تیم ملی در سال ۹۷ رضایت بخش است اما برای سال‌های بعد باید ببینیم فدراسیون فوتبال چه برنامه‌ای دارد و ما کنار فدراسیون فوتبال هستیم تا برنامه‌های خود را اجرا کند. انتظار این است که برای جام‌جهانی بعدی و جام ملت‌های دیگر با برنامه ریزی دقیق و صحیح موفق‌تر ظاهر شویم.

او ادامه داد: ما نباید تلاش بسیار زیاد بازیکنانمان در یک سال را تنها با بازی مقابل ژاپن بررسی کنیم چون واقعاً خوب بودند و عملکرد عالی داشتند اما در بازی پایانی باید بپذیریم که ژاپن خیلی خوب بازی کرد. در مورد کی‌روش هم باید بگویم هنوز نمی‌دانم او می‌ماند یا نه اما همه چیز به فدراسیون فوتبال بستگی دارد و امیدوار فدراسیون تصمیم درستی بگیرد تا نتایج خوبی را بگیریم.

داورزنی در خصوص جلسه امروزش با مهدی تاج نیز گفت: ما همدیگر را در راهرو دیدیم و احوال پرسی کردیم اما با من جلسه‌ای نداشته‌اند و آقای تاج و عوامل فدراسیون فوتبال هر روز و مرتب به وزارتخانه می‌آیند تا برنامه‌های خود را پیگیری کنند. امروز هم او به وزارتخانه آمده بود تا امور جاری فدراسیون را انجام دهد. در خصوص جلسه هم بهتر است از خود او سوال کنید که چه کاری داشت.

او در مورد بخش دوم پاداش تیم ملی فوتبال و مبلغ این پاداش نیز گفت: در مورد پاداش اولی در جریان بودم چون من این مبلغ را به امارت بردم که ۱۵۰ هزار یورو بود اما عدد دوم را نمی‌دانم باید از خود آقای تاج بپرسید. اما فکر می‌کنم باید چیزی نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورو باشد ولی چون من خودم نیز مبلغ را دقیقاً نپرسیده‌ام از خود او جویا شوید.

داورزنی همچنین در خصوص تصاویری که از زد و خورد بازیکنان تیم ملی با بازیکنان ژاپنی پخش شده بود نیز گفت: نکته‌ای را باید در نظر بگیریم که وقتی بازیکنان تحت فشار جدی هستند برای کسب نتیجه، این فشارها باعث می‌شود آستانه تحمل در بحث‌هایی که ناراحت کننده است پایین بیاید. تا در این فضا قرار نگیریم نمی‌توان اظهار نظر کرد و این در هر رشته‌ای وجود دارد. بازیکنان وقتی می‌بینند ۵۰ میلیون هوادار نگاهشان می‌کنند رفتارهایشان در چنین مواقعی احساسی است و بازیکنی که در طول ۹۰ دقیقه بازی ۸۵ دقیقه اذیت شده است و تیم مقابل نگذاشته بازیکنان کار خودشان را بکنند، شرایط سختی پیدا می‌کنند. ما گاهاً این رفتارها را از ژاپنی‌ها هم دیدیم که فشار عصبی را به تیم ما وارد کردند. نمی‌خواهم این رفتارها را توجیه کنم ولی باید بپذیریم که این عوامل محیطی باعث چنین رفتارهایی است. از خود بازیکنان هم بپرسیم می‌گویند که بخاطر فشارهای شدید بود. البته باید در همه رشته‌های ورزشی در تربیت مجموعه بازیکنان آستانه تحمل را بالاتر ببریم، هم مربیان هم بازیکنان باید این مهم را بدانند و این موضوع از پایه باید اتفاق بیفتد. رسانه‌ها و مسئولان باید در کنار هم برای بهتر شدن این شرایط کمک کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش با بیان اینکه باید تلاش کنیم در همه جامعه آستانه تحمل را بالا ببریم، در خصوص بازنشسته‌های فدراسیون‌ها گفت: ما در فدراسیون‌های خود بازنشسته‌ای نداریم، بعضاً برخی بازنشسته‌ها نیز وجود دارند که به عنوان مشاور در حال فعالیت هستند اما رئیس یا کسی که به عنوان یک پست در فدراسیون‌ها فعال باشند وجود ندارد. قطعاً مجمع فدراسیون فوتبال هم در آینده راجع به فوتبال تصمیم گیری‌های لازم را می‌کند. برای انتخابات فدراسیون‌ها نیز منتظر مجامع هیأت‌های استانی هستیم تا شرایط فراهم شود.

او در این خصوص که برخی ملی‌پوشان معتقدند فوتبال بعد از کی‌روش مانند والیبال بعد از ولاسکو است، گفت: دوستان احتمالاً اطلاعاتشان ضعیف بوده است چون ما بعد از ولاسکو در لیگ جهانی چهارم شدیم، البته ما هیچگاه زحمات آقای ولاسکو را نادیده نمی‌گیریم اما باید این را در نظر بگیرید، مسیری که والیبالمان طی می‌کند رو به رشد است و دوستان نباید موفقیت‌های یک تیم را به اشخاص گره بزنند چون برای موفقیت نیاز به سیستم و برنامه است. همه افراد باید تلاش کنند تا سیستم به اهداف برسد و آینده یک تیم نباید به افراد گره بخورد.

داورزنی در پایان راجع به مبلغ بالای قرارداد کی‌روش و اینکه آیا باز هم از مربیان گران قیمت در تیم ملی فوتبال استفاده می‌شود؟ گفت: هر رشته‌ای شرایط خاص خود را دارد و مربیانی که در سطح اول دنیا کار می‌کنند مربیانی هستند که گریدهای خاصی دارند. ما باید ببینیم از چه مربی می‌خواهیم استفاده کنیم و در این خصوص سابقه آن‌ها تأثیر گذار است. اما اینکه حالا فدراسیون بخواهد در چه سطح از مربی استفاده کند بستگی به فدراسیون فوتبال دارد. در مورد مبلغ کی‌روش هم باید بگویم همگی با توجه به برنامه‌ها و سطح او بوده است که در زمان خود بررسی شد. برای ادامه کار نیز باید ببینیم برای دوره‌های آینده چه تصمیمی داریم و می‌خواهیم کجا باشیم که از سوی فدراسیون تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.