• پنجشنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97111106236
  • منبع : قوه قضاییه

دادستان کل کشور: نظام خدمت‌های زیادی به مردم کرده است

دادستان کل کشور: نظام خدمت‌های زیادی به مردم کرده است

دادستان کل کشور گفت: نظام و انقلاب در همه دوره‌ها خدمت‌های زیادی به مردم ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور پیش از ظهر امروز در همایش علمی – فرهنگی قضات استان سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: امیدوارم خدای متعال به همه شما عزیزان، توفیق خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیز را عنایت فرماید و این افتخار را باید غنیمت دانست و از این فرصت، حداکثر بهره برداری را داشت.

منتظری با قدردانی از زحمات قضات استان سیستان و بلوچستان، شرایط اقتصادی امروز کشور را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از این مشکلات که امروز در کشور شاهد هستیم ثمره برنامه ریزی‌های دشمن است ولی بخشی از مشکلات اقتصادی که در درون کشور شاهد و ناظر هستیم، ناشی از سو و ضعف مدیریت می‌باشد.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اراده، خواست، تصمیم و حضور مردم در صحنه است و دشمنان نیز در طول این ۴۰ سال دیده‌اند که حضور مردم ایران در صحنه توانسته بسیاری از نقشه‌ها و توطئه‌های آن‌ها را نقش بر آب کند.

منتظری بیان کرد: حضور مردم در ۲۲ بهمن و مناسبت‌های مختلف، برای دشمنان ناگوار و سخت است و به دنبال این هستند که این حضور را تضعیف کنند، لذا برنامه‌های مختلفی را به کار گرفته تا مردم را از پشتیبانی و حضور دشمن شکن ناامید کنند که البته مثل همیشه ناکام خواهند ماند.

دادستان کل کشور با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته از ابتدای انقلاب تاکنون تصریح کرد: با گذشت ۴۰ سال باید توجه داشت ایران عزیز ما کجا بوده و به کجا رسیده است، آمار و ارقام در بخش‌های مختلف نشان دهنده این موضوع است و ایام مبارک دهه فجر نیز فرصتی است که صدا و سیما و رسانه‌ها بتوانند بخش اندکی از خدمات را به مردم نشان دهند.

وی بیان داشت: نظام و انقلاب در همه دوره‌ها خدمت‌های زیادی به مردم ارائه کرده است. اشکالات، ضعف‌ها، نارسایی‌هایی نیز بوده است که درصد آن در برابر خدمات ناچیز است و حال سوال این است که دشمنان چگونه در افکار عمومی، آن دو سه درصد از ضعف‌ها و اشکال‌ها را آنقدر بزرگ جلوه می‌دهند و این خدمات زیاد را نادیده می‌گیرند.

دادستان کل کشور افزود: دشمن در جهت جنگ روانی تا توانسته کار و سرمایه گذاری کرده و می‌کند و این آثار این جنگ روانی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا، انگلیس و عربستان که در برابر آمریکا و انگلیس دست بوسی می‌کند و به تعبیر خود آمریکایی‌ها این‌ها را مثل گاو دارند می‌دوشند، علیه ملت و نظام سرمایه گذاری می‌کنند و شبکه‌های تلویزیونی به راه می‌اندازند.

منتظری بیان کرد: البته ما امروز با جنگ اقتصادی مواجه هستیم؛ چراکه دشمنان نتوانستند جنگ نظامی را به ثمر برسانند و در جنگ‌های نیابتی نیز ناکام بودند.

وی در ادامه به تشریح سه جبهه دشمن در مقابل نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: امروز دشمن در سه جبهه تلاش می‌کند که یکی از آن‌ها جبهه روانی است. دشمن تلاش دارد تا در مردم ناامیدی ایجاد کرده و آن‌ها خدمات را نادیده بگیرند.

دادستان کل کشور عنوان کرد: دومین جبهه، جبهه جنگ اقتصادی است که در جنگ اقتصادی همه ابزار‌ها را به کار گرفتند و پرچم را علنی برافراشتند، برجام نیمه جان را آنگونه بی جان کردند و رسماً کاری را که صدام در قرارداد الجزایر انجام داد صدام دوم یعنی ترامپ قراردادی بین المللی را که دو سال روی آن کار شده بود یکطرفه پاره کرد و همه آماده و تسلیم در برابر آمریکا شدند و به نحوی به جنگ اقتصادی ورود پیدا کردند.

منتظری در ادامه بیان کرد: همان طور که در جنگ تحمیلی که شرق و غرب عالم دست در دست هم داده بودند، این مردم توانستند با مقاومت و تلاش جنگ را به پیروزی برسانند، در ادامه نیز با پشتیبانی ملت، نظام جمهوری اسلامی به جایی رسید که پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه نظامی داشت.

وی ادامه داد: این همان کشوری بود که در زمان جنگ تحمیلی سیم خاردار نداشت و امروز تا این اندازه پیشرفت کرده است و دشمنان نمی‌خواهند این پیشرفت‌ها را ببیند، به همین دلیل تلاش دارند به کشور ضربه اقتصادی وارد کنند و مردم را در تنگنای اقتصادی قرار دهند.

دادستان کل کشور گفت: یک بخشی از این وضعیت اقتصادی، محصول اقدامات دشمن است و بخشی از آن متأسفانه ناشی از مسائل داخلی است که بنده این مسائل را به دو دسته تقسیم کرده‌ام. بخشی از این مسائل حساب شده است و برخی به صورت عامل دشمن و نفوذی‌های دشمن، سختی‌ها و مشکلاتی را در عرصه اقتصادی به کشور و مردم تحمیل می‌کنند.

منتظری تأکید کرد: ما امروز در جنگ اقتصادی نیازمند یک تیم اقتصادی جنگی هستیم. امروز برخی از مسئولین اقتصادی ما از آن اتو کشیده‌هایی هستند که می‌خواهند بروند و در سنگر بنشینند و جنگ کنند؛ اما اگر بخواهند در جنگ اقتصادی موفق شوند باید مرد جنگ اقتصادی باشند؛ اما آنطور که باید امروز برنامه ریزی صورت گیرد نمی‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سومین جبهه دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: سومین جبهه‌ای که دشمن علیه نظام گشوده فضای فرهنگی است که آن هم بسیار مهم است. ما شاهدیم که چگونه در فضای مجازی و سطوح مختلف، خیلی آرام کار می‌کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: بساط سند ۲۰۳۰ با نهیبی که مقام معظم رهبری زدند و با آن دستور قاطعی که دادند جمع شد، اما ظاهراً جمع گردید؛ چرا که در برخی از مراکز فرهنگی شاهدیم بعضی از محتویات سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است.

منتظری بیان کرد: بنده در این خصوص با یکی از مقامات فرهنگی عالی کشور تماس گرفتم و گفتم که انتظار نیست از دستگاه شما که ما شاهد چنین مسائلی باشیم و برای او اسناد و مدارک را فرستادم؛ اما عملاً شاهد هستیم که در برخی از مراکز فرهنگی متأسفانه توسط عوامل و عناصری برخی از موارد سند ۲۰۳۰ به بدنه جوانان و نوجوانان ما تزریق می‌شود.

دادستان کل کشور خطاب به برخی از مسئولین گفت: چرا زمانی که مقام معظم رهبری و مسئولین امر تاکید کردند و اکثریت شورای عالی فضای مجازی رأی دادند، مصوبات اجرا نمی‌شود و چرا شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشد، چرا شبکه‌های اطلاع رسانی داخلی راه اندازی نمی‌شود. چرا به آن جوانانی که اعلام آمادگی کردند امکانات، زیرساخت و پهنای باند نمی‌دهید، حرف ما این است که چرا از پهنای باندی که به تلگرام دادید کم نمی‌کنید تا آن را در اختیار پیام رسان‌های داخلی قرار دهید.

منتظری افزود: اگر جواب منطقی دارید بگویید و اگر نادانسته این اقدام را انجام می‌دهید تذکر می‌دهیم؛ اما اگر خدای ناکرده از روی جهل نباشد آن وقت چه باید کرد.

وی در ادامه و خطاب به قضات گفت: شما قضات در این مقطع از زمان وظیفه دارید در جهت کمک و حمایت از دولتمردان و مردم کمر همت را محکم ببندید و در این شرایط وظیفه ما در دستگاه قضائی سنگین است.

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به بخشنامه اخیر دادستانی کل کشور در خصوص مقابله با گرانفروشی‌ها و مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: بخشنامه‌ای که اخیراً به سراسر کشور و دادستانی‌های محترم ابلاغ کردم بخش عمده آن در جهت حمایت از دولت و خدمت به مردم بوده است؛ چراکه تنظیم بازار، قیمت گذاری، نظارت بر توزیع جزو وظایف دادستانی و قوه قضائیه نیست و جزو وظایف دولت و دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود؛ اما ما به این موضوع اذعان داریم که اکنون شرایطی است که حتماً باید به دولت کمک کرد.

وی افزود: امروز قشر ضعیف و متوسط جامعه که اکثریت جامعه را تشکیل می‌دهند، در سختی و در مشکلات اقتصادی و معیشتی به سر می‌برند؛ لذا وظیفه ما است که تمام توان خود را بکار گیریم و به دولت و مسئولین امر و صاحبان صنعت و سرمایه کمک کنیم.

دادستان کل کشور گفت: امروز در سنگر قضاوت نشسته‌ایم؛ اما شرایط کشور به گونه‌ای است که باید به دستگاه اجرایی کمک کنیم.

منتظری تصریح کرد: باید در حمایت ازسرمایه گذاران وارد میدان شویم و به سراسر کشور نیز ابلاغ کردیم که هر جا دیدند در بخش تولید و کارخانه مشکلی به خاطر مسائل حقوقی، بدهی و بانکی بوجود آمده به صاحبان سرمایه کمک کنند.

دادستان کل کشوردر بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع حقوق عامه گفت: دستگاه قضائی در موضوع حقوق عامه به صورت جدی به میدان آمده و در دادستانی کل، معاونت خاصی نیز در این مورد داریم و به دادستان‌های سراسر کشور گفتیم که مسئله حقوق عامه را جدی بگیرند.

منتظری ادامه داد: بسیاری از دادستان‌های ما انصافاً به میدان آمدند و مشکلی که ما داشتیم این بود که دستورالعمل جامع و کاملی که همه یکسان و همگون عمل کنند، نداشتیم و مشکلاتی در اجرا بود که ما مکلف کرد هر چه زودتر آن انسجام و هماهنگی لازم را بوجود بیاوریم که البته با جمع آوری نظرات مختلف شروع کردیم و با مکاتبات و جلساتی که داشتیم کار نسبتاً جامع و خوبی انجام گرفت.

وی در ادامه اذعان کرد: سپس پیش نویس آن تهیه و خدمت ریاست قوه قضائیه تقدیم شد، ایشان هم در دستور کار مسئولان عالی قضائی گذاشتند و به صورت خیلی جامع و کامل بررسی و خوشبختانه ابلاغ شد.

دادستان کل کشور از قضات خواست که این دستورالعمل را با دقت مطالعه و در چارچوب آن اقدام کنند و گفت: از آنجایی که این دستورالعمل مسبوق به سابقه نیست تلاش کنید اگر اشکال، نارسایی و نقصی در این دستورالعمل و در مرحله اجرا ملاحظه کردید به معاونت دادستانی کل اعلام بفرمائید که جمع آوری شود و اگر لازم به اصلاح باشد ظرف دو سه ماه صورت گیرد؛ چرا که ما می‌خواهیم این دستورالعمل را مقدمه‌ای برای تهیه لایحه قانونی قرار دهیم.

وی در ادامه در بخشی از اظهارات خود با گرامیداشت ایام دهه فجر تصریح کرد: امشب شب دوازدهم بهمن و فردا روز تاریخی ورود امام راحل به کشور عزیز است؛ لذا خاطره و یاد امام عزیزمان را گرامی بداریم چرا که ما و نظام هر چه داریم به برکت امام راحل و شهدای عزیز است.

منتظری افزود: در پایان این دهه ملت با حضور خود در صحنه در برابر آن آرزوی به گور رفته دشمن که رسماً گفت نمی‌گذاریم ایران ۴۰ سالگی انقلاب را جشن بگیرد، حماسه خواهند آفرید و به کوری چشم این دشمنان شیطان صفت که محاسباتشان شیطانی است، ۲۲ بهمن امسال از ۲۲ بهمن‌های دیدنی در طول این ۴۰ سال خواهد بود و مردم حضورشان را به رخ دشمنان می‌کشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.