• چهارشنبه / ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۴۶
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97111709847
  • خبرنگار : 90049

بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس در چهلمین سال انقلاب:

دشمنان مجبور به طرح مجدد مذاکره و دیپلماسی خواهند شد

دشمنان مجبور به طرح مجدد مذاکره و دیپلماسی خواهند شد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با صدور بیانیه ای به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد: از فردای ورود به دهه پنجاهم انقلاب اسلامی ایران شاهد خواهیم بود که مقاومت ملت شریف ایران اثر بخش بوده و دشمنان ملت مجبور به طرح مجدد مذاکره و دیپلماسی خواهند شد. بی شک رسیدن به این مهم با وحدت ملی و مدیریت بهینه تسریع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران بیانیه‌ای تفصیلی به شرح زیر منتشر کرد:

انقلاب اسلامی ایران در آستانه جشن چهل‌سالگی و ورود به دوران بلوغ و تکامل، فراز و نشیب‌ها و دشمنی‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و از همه پیچ‌های مهم تاریخی با اتکال به خداوند متعال، برخورداری از پشتوانه مردمی و رهبری مدبرانه به سلامت عبور کرده است.

یکی از کشورهایی که از ابتدای انقلاب اسلامی تلاش فراوانی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران داشته و استقلال و شکوفایی ملت ایران را برنتابیده، حکومت مستکبر و مداخله‌گر آمریکاست.

در بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آمده است: مجموعه سیاست‌ها، اقدامات و مداخلات (نرم و سخت) آمریکا از ابعاد مختلف موجب ناامنی و بحران آفرینی در سطح جهان شده، ناامنی که در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، زیست محیطی تسرّی یافته و روزبه‌روز بر شدّت و حدّت آن افزوده می‌شود. بنابراین آمریکا بزرگترین مسبب و دلیل ناامنی و بی‌ثباتی در جهان و بویژه در منطقه غرب آسیا است.

جمهوری اسلامی ایران به دلایل متعدد و مختلف از جمله، ماهیت مستقل و ضداستکباری و حمایت از ملت‌ها و نهضت‌های استکبارستیز، از آغاز شکل‌گیری انقلاب اسلامی همواره در صدر و کانون سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات خصمانه آمریکا قرار داشته است. زیرا ماهیت، اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران مغایر با اهداف و منافع این ابرقدرت پوشالی بوده است.

آمریکا از شیوه‌های مختلفی برای تضعیف، به چالش کشاندن، ایجاد تغییرات بنیادین و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

انجام کودتا علیه دولت منتخب و قانونی ملت ایران در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲،

حمایت گسترده و همه‌جانبه از رژیم ستمگر شاهنشاهی و اقدامات سرکوبگرانه آن علیه مردم و انقلابیون،

پشتیبانی و حمایت همه‌جانبه از رژیم بعث صدام در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه از طریق تجهیز آن به تسلیحات میکروبی و شیمیایی،

طراحی کودتای ناکام نوژه با هدف به شکست کشاندن انقلاب نوپای ایران در سال ۱۳۵۹

خارج کردن گروهک منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه

حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایران در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ توسط ناو آمریکایی وینسنس و به شهادت رساندن ۲۹۰ نفر از هموطنان که از این تعداد ۶۶ نفر کودک و ۵۲ نفر زن بودند

راه‌اندازی مسابقه تسلیحاتی در غرب آسیا با تشدید ایران هراسی و شیعه ستیزی در منطقه

تأسیس پایگاه‌های نظامی در مجاورت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران

حمایت از شکل گیری ناتوی عربی علیه جمهوری اسلامی ایران،

برگزاری رزمایش‌های نظامی در خلیج فارس با محوریت مقابله با ایران

تصویب تحریم‌های جامع و گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران

اخلال در روند تجارت دریایی جمهوری اسلامی ایران از طریق تحریم شرکت‌های وابسته به کشتیرانی

ایجاد محدودیت برای مؤسسات بانکی، مالی و اعتباری بیمه‌ها و مانع سازی برای رفع کامل تحریم‌های سوئیفت

تلاش برای تحریم همه جانبه نهادهای انقلابی جمهوری اسلامی ایران مانند سپاه پاسداران

تخصیص بودجه برای تأسیس شبکه‌های رادیو- تلویزیونی مخالف جمهوری اسلامی ایران

حمایت از فرقه‌های ضاله و عرفان‌های نوظهور در قالب گفتمان‌های بشر دوستانه

اعمال تحریم‌های اقتصادی همه جانبه با رویکرد در تنگنا قرار دادن معیشت مردم و گسترش نارضایتی عمومی

تأسیس ۱۸ میز مطالعاتی مرتبط با ایران در وزارتخانه‌های امور خارجه، خزانه داری، پنتاگون و جامعه اطلاعاتی آمریکا

حمایت‌های صریح و آشکار برخی دولتمردان و قانونگذاران نومحافظه کار آمریکا از ترور دانشمندان هسته‌ای و موشکی جمهوری اسلامی ایران

جنگ ارزی گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف کاهش ارزش پول ملی

عملیات روانی گسترده برای ملتهب نشان دادن فضای امنیتی کشور

ارعاب، تطمیع و تهدید سایر کشورها برای قطع یا تحدید سطح روابط اقتصادی با ایران

تقویت و پشتیبانی از بازیگران متخاصم منطقه‌ای برای رقابت منفی با ایران در حوزه‌های ژئوپلیتیکی پیرامون

برخورد دوگانه با تروریسم مانند حمایت از گروه‌های تروریستی- تکفیری مانند داعش و تقسیم تروریسم به خوب و بد

واکنش متناقض به موضوع نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران و برخی از کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی

اعمال گسترده تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های غذا و دارو

گشایش پرونده‌های حقوق بشری علیه ایران در محاکم قضائی آمریکا با هدف توقیف غیرقانونی اموال، و دارایی‌های ملت ایران

تداعی معرفی ایران به عنوان یک بازیگر تنش آفرین در غرب آسیا

ایجاد موانع متعدد در روند دستیابی ایران به دانش هسته‌ای صلح آمیز

حمایت از تبدیل نارضایتی‌های اقتصادی به اعتراضات گسترده خیابانی

حمایت از شکل گیری مثلث تکفیری غربی صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران

ایجاد محدودیت‌های مهاجرتی برای اتباع جمهوری اسلامی ایران

خروج از برجام و عدم پایبندی به تعهدات قانونی

فروش انبوه تسلیحات نظامی به کشورهای عرب منطقه و تشدید رقابت تسلیحاتی در غرب آسیا، تشکیل همایش‌ها و نشست‌های بین المللی برای مهار ایران مانند اجلاس ورشو در ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه ۹۷)

ایجاد و حمایت از گروه‌های تروریستی به عنوان عوامل ناامن سازی دنیای اسلام و کمک به اقدامات تروریستی علیه مردم بیگناه ایران

موارد فوق الذکر نشان می‌دهند که آمریکا از فشار حداکثری برای دلسرد کردن مردم به نظام، انقلاب و رهبری استفاده می‌کند. در این میان با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحریم‌های ظالمانه مهمترین ابزار آمریکا برای اعمال فشار بر ملت و دولت ایران بوده است.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این بیانیه توضیح داد: در واقع تلاش برای حمله نظامی به ایران و حمایت‌های گسترده از رژیم بعث عراق، گروه‌های معاند و تروریستی نشان داد که گزینه نظامی نمی‌تواند به تغییر سیاست‌های مستقل منطقه‌ای و استکبارستیزی منجر شود. به همین دلیل ایالات متحده با بین المللی کردن تحریم‌های ثانویه و تداعی معرفی ایران به عنوان عنصر بحران آفرین در منطقه، سیاست منزوی سازی جمهوری اسلامی ایران را در پیش گرفته است که از مهمترین مصادیق آن می‌توان به برگزاری اجلاس ورشو با محوریت مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای ایران در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه اشاره کرد.

دولتمردان آمریکایی با حمایت از گسترش بُرد و عمق تحریم‌ها، در تلاش اند در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی ناکارآمد جلوه دهند. به همین دلیل در حالی که انتظار می‌رفت با اجرای برجام، سیاست‌های خصمانه آمریکا تعدیل شود، اما آمریکا با عهدشکنی و بازگرداندن تحریم‌ها نشان داد که این کشور در آستانه جشن ۴۰ سالگی انقلاب، قصد دارد از تمامی ظرفیت‌ها برای ناامید سازی مردم به انقلاب اسلامی و رهبری استفاده کند. در واقع همانطور که مقام معظم رهبری (حفظه الله) می‌فرمایند: «مشکل آمریکا با ما، خود ما هستیم- یعنی خود جمهوری اسلامی- مشکل این است. نه انرژی هسته‌ای مشکل است، نه حقوق بشر مشکل است؛ مشکل آمریکا با نفْس جمهوری اسلامی است».

آمریکا به‌خوبی واقف است که عدم تعلل و ایجاد موانع برای بهره‌گیری کامل جمهوری اسلامی ایران از مزایای برجام، موجب ارتقای وزن ژئوپلیتیکی و قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. ازاین‌رو با خروج از برجام، اعمال تحریم‌های چندجانبه و تلاش برای همراه سازی سایر کشورهای جهان در صدد اجماع سازی و انجام فشار حداکثری به ملت ایران است.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این بیانیه اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری قانون شکن این کشور، کاخ سفید با تشدید جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران و همچنین صدور فرامین اجرایی تحریمی در حوزه‌های مختلف و نقض مکرر و متعدد روح و متن برجام در صدد بوده تا با ارائه اتهامات واهی در حوزه‌های حقوق بشری، تصویر ذهنی جامعه جهانی را نسبت به جمهوری اسلامی منفی کرده و مانع انتفاع کامل ایران از دستاوردهای برجام شود، در حالی که بنا بر گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یا حتی اذعان گزارش فوریه ۲۰۱۹ جامعه اطلاعاتی آمریکا، جمهوری اسلامی ایران به‌طور کامل به برجام پایبند بوده است.

اکنون در جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خدای متعال را شاکریم که علیرغم اینکه آمریکا با تداوم و تشدید سیاست‌ها و اقدامات ظالمانه و خصمانه در حوزه‌های مختلف، دائماً در تلاش برای تضعیف ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و وادار کردن آن به عقب‌نشینی از آرمان‌ها، اهداف و منافع ملی بوده است، اما نظام جمهوری اسلامی در سایه رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و همدلی ملت بصیر و ولایتمدار، قلمرو ملی خود را از تهدیدات و چالش‌های متعدد امنیتی مصون نگه داشته و شاهد افزایش روزافزون اعتبار، اقتدار، امنیت، قدرت ملی و شکوفایی کشور در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب است.

امروز حاصل آن عزم انقلابی در مؤلفه‌های بی بدیل قدرت جمهوری اسلامی ایران اثبات شده است:

۱- ایران اقتصاد هجدهم دنیایی است که بخش عمده قدرت‌های سیاسی و اقتصادی آن در مقابل سیاست‌های توسعه‌ای آن به هرگونه اقدام ناجوانمردانه ای توسل جسته اند

۲- جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهای دنیا است که به توان و قابلیت دفاع خود اتکا و بازدارندگی پشیمان کننده و مؤثر دست یافته است.

۳- رشد علمی و گسترش استفاده از فناوری‌های برتر دنیای امروز افق و مسیر روشنی را پیش روی توسعه ایران ترسیم کرده است

۴- ثبات سیاسی و امنیتی، گسترش نهادهای مردم سالاری دینی، نرخ بالای رشد و توسعه انسانی، فراگیری توسعه عمرانی و زیرساخت‌های رفاهی

۵- اقتدار دیپلماسی و سیاست بین المللی جمهوری اسلامی ایران در روابط دوجانبه، عمیق استراتژیک منطقه‌ای تا شکست هژمونی قدرت‌های سلطه‌گر اثبات شده است.

حضور گسترده ملت شریف ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تیر خلاص دیگری بر آخرین توهم ظالمان دنیای امروز خواهد بود. در این روز باید هرگونه اختلاف را کنار گذاشت و این پیام رسا و روشن را به اصحاب مثلث شوم «صهیونیسم» «ارتجاع» و «استکبار» ارسال کرد که جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از همیشه باشکوه‌تر برگزار می‌شود به گونه‌ای که آثار یأس دشمنان انقلاب را در نشست ورشو خواهیم دید.

تحلیل گزارش ۱۶ نهاد اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا و تحلیل فضای سیاسی آن کشور نشان می‌دهد که سیاست «فشار حداکثری» بر ملت ایران با شکست مواجه شده است.

از فردای ورود به دهه پنجاهم انقلاب اسلامی ایران شاهد خواهیم بود که مقاومت ملت شریف ایران اثر بخش بوده و دشمنان ملت مجبور به طرح مجدد مذاکره و دیپلماسی خواهند شد. بی شک رسیدن به این مهم با وحدت ملی و مدیریت بهینه تسریع خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۲۱:۰۹

مرگ بر آمریکا