• دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 97112211447
  • منبع : نمایندگی مرکزی

/ چهل سالگی انقلاب اسلامی /

حسینی بوشهری: رسالت انقلاب تنها به درون مرزهای ایران خلاصه نمی‌شود

حسینی بوشهری: رسالت انقلاب تنها به درون مرزهای ایران خلاصه نمی‌شود

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: رسالت انقلاب اسلامی تنها به درون مرزهای جغرافیایی ایران خلاصه نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در سخنرانی ۲۲ بهمن استان مرکزی در مصلی بیت‌المقدس اراک با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه (س) بیان کرد: این مردم با عشق به صدیقه طاهره (س) در این راهپیمایی حضور یافتند و ان شاءالله در فردای قیامت از شفاعت ایشان بهره‌مند خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه باید هر نعمت خداوند را به یاد داشت، فراموش نکرد و قدر دانست، نسبت به نعمات خداوند نباید نافرمانی داشت و خداوند تکیه‌گاه محکمی برای مؤمنان است، افزود: بی تردید در زمان ما انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند نسبت به ملت ایران و دلدادگان اسلام و قرآن است چراکه پیروزی انقلاب، اسلام را در جهان احیا کرد.

حسینی بوشهری افزود: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب گذشته است، امروز به عنوان روز ۲۲ بهمن سال ۹۷ وارد دهه پنجم انقلاب می‌شویم و ۴۰ سال با عزت و سرافرازی و با گفتن نه به دشمن، انقلاب را به این‌نقطه رساندیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از روز اول که توسط امام راحل طراحی و برنامه‌ریزی شد دارای مراحل مختلفی از جمله مبارزه با طاغوت و تثبیت نهادها بود، گفت: اگر در آن زمان امام خمینی (ره) نمی‌فرمودند که به حکومت نظامی اعتنا نکنید، طاغوت شخصیت‌های شاخص انقلاب را در یک فرصت کوتاه دستگیر و قتل‌عام می‌کرد که در این بین امام خمینی (ره) طی یک فرمان فرمودند که به حکومت نظامی اعتنا نکنید و مردم هم به صحنه آمدند، ظلم و طاغوت را شکستند و ملت به پیروزی رسید.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تثبیت انقلاب و نهادهای انقلابی و سازمان‌های نظام اسلامی به عنوان گامی از مسیر انقلاب ادامه داد: امروزه ساختارها و سازمان‌های انقلاب هرکدام به وظایف مشخصی مشغول فعالیت هستند، اما ما به این مرحله بسنده نمی‌کنیم چراکه ما آرمان‌هایی در مسیر تداوم انقلاب داریم و می‌خواهیم انقلاب استمرار پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه لازمه استمرار انقلاب تشکیل نظام و دولت ۱۰۰ درصد اسلامی است که نویدبخش تمدنی نو برای کل بشریت است، افزود: بیعت بسته‌ایم تا بیرق برافراشته را به دست بقیه الله بسپاریم، بر این اساس ۴ دهه زمان زیادی نیست که از عمر انقلاب اسلامی گذشته است.

حسینی بوشهری با طرح این سوال که برای رسیدن به این تمدن و نظام اسلامی با همه دشمنانی که هر روز در مقابل پیشرفت انقلاب مانع ایجاد می‌کنند باید از چه سازوکاری بهره‌مند شویم؟ اضافه کرد: در مقابل پیشرفت انقلاب تهدیدات خارجی و داخلی وجود دارد که در خصوص تهدیدات داخلی مسئولان و مردم باید به فکر باشند چراکه اگر نتوانیم برای تهدیدات داخل چاره‌اندیشی کنیم ممکن است دشمن از این فرصت سوءاستفاده کند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ضعف داخلی است، در خصوص تهدیدات داخلی گفت: ایجاد ناامیدی در میان مردم یکی از تهدیدات داخلی است که در این راستا مقام معظم رهبری و مسئولان در راستای سرخورده نشدن مردم و عدم بروز ناامیدی همیشه افتخار به گذشته و امید به آینده را مطرح می‌کنند. رهبری معظم انقلاب، مسئولان و قوای سه‌گانه باید برای ترویج‌امید در جامعه تلاش کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز مردم با مشکلات گرانی و تنگناهای معیشتی مواجهند، اما معتقدند که این شرایط گذراست. ما باید پای بیعت با امام و خون شهدا و رهبر معظم انقلاب بمانیم مردم مشکلات خود را به حاشیه می‌برند و وارد متن انقلاب می‌شوند، امروز تمام شهر و روستاهای کشور در صحنه حاضرند و دشمن نیز باید چشم و گوش خود را باز کند و نگوید که نمی‌گذاریم انقلاب به چهل سالگی خود برسد. باید دست از این یاوه‌گویی‌ها بردارند چراکه صاحبان این کشور مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه بی‌تفاوت شدن مردم تهدید دیگری برای انقلاب محسوب می‌شود، گفت: در روزهای نخست انقلاب اگر یک ناهنجاری و ضد ارزشی در جامعه دیده می‌شد مردم عکس‌العمل نشان می‌دادند، اما امروز اگر مردم دچار بی‌تفاوتی شوند و در مقابل ناهنجاری‌ها سکوت کنند، تهدیدی جدی متوجه انقلاب خواهد شد که در این راستا نیاز است مسئولان و مردم به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که ناامیدی در جامعه ایجاد نشود.

حسینی بوشهری تهدید بعدی در قبال انقلاب اسلامی را گرفتن باورهای اعتقادی از نسل جوان دانست و بیان کرد: اگر امروز جوان ایرانی بر اساس باورهای اعتقادی در جامعه حضور پیدا نکرده و تحت تأثیر دروغ‌های دشمنان قرار گیرد در نتیجه انقلاب را از نگاه غرب خواهد دید. اگر باورهای اعتقادی از نسل جوان گرفته شود و ما با جوانان رابطه صمیمی برقرار نکنیم فاجعه به بار می‌آید.

وی در خصوص نفوذ دشمن نیز گفت: نفوذ دشمن تهدید داخلی دیگر در مقابل انقلاب اسلامی است که مقام معظم رهبری نیز بارها در این باره صحبت کرده‌اند چراکه توطئه‌های دشمن را می‌شناسند و می‌دانند. اگر دشمن نفوذ کند مانند موریانه‌ای درخت تنومند انقلاب را از درون نابود خواهد ساخت.

حسینی بوشهری ادامه داد: خدشه وارد شدن به وحدت تهدید دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، اگر وحدت میان اقوام ایرانی دچار خدشه شود، در واقع آغاز یک خطر جدی برای انقلاب خواهد بود. باید امید در جامعه زنده شود و زنده بماند تا مردم نسبت به انقلاب بی‌تفاوت نباشند.

وی در خصوص تهدیدات خارجی نیز تصریح کرد: هرگاه تهدید از خارج متوجه کشور و مردم می‌شود، انسجام و وحدت در داخل کشور شکل می‌گیرد و مقام معظم رهبری نیز در این باره فرموده‌اند که تمام سلایق باید نسبت به انقلاب وفادار باشند و اختلاف سلیقه را در راهپیمایی ۲۲ بهمن به رخ یکدیگر نکشند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: کارشناسان و دست‌اندرکاران مسائل سیاسی آمریکا اعلام کرده‌اند که باید کمیته‌ای در مقابل ملت ایران تشکیل دهند تا با استفاده از جنگ نرم ایران را همانند اتحاد جماهیر شوروی از درون از بین ببرند، اما آنها غافل هستند که انقلاب اسلامی نشأت گرفته از عاشورا و غدیر است و رسالت این انقلاب تنها به درون مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران خلاصه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن علیه ایران نبرد رسانه‌ای آغاز کرده است، گفت: کسانی که نمی‌توان نام ایرانی را بر آنها قرار داد در دامان دشمن قرار گرفته، مبلغ و مروج دشمن شده‌اند و تمام تحریکات علیه دشمن را طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند.

حسینی بوشهری با اشاره به اغتشاشات دیماه سال گذشته افزود: سال گذشته مشکلات سبب شد که برخی دست به اعتراض بزنند، اما زمانی که متوجه شدند تمام این مشکلات توطئه‌هایی از سوی دشمن است حاضر به رویارویی و قرار گرفتن در مقابل رهبر، امام راحل و خون شهیدان نشدند.

وی تاکید کرد: هرچه دشمن به دامنه توطئه‌ها بیفزاید مردم نیز آگاه‌تر می‌شوند. امسال دشمن طراحی کرده بود که مردم در راهپیمایی حاضر نشوند، اما این مردم در مقابل دشمنان آنچنان خروشیدند که باید دشمن پیچ رادیو و تلویزیون را باز کرده و حضور مردم را ببیند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را از زبان مردم ایران بشنود.

حسینی بوشهری از مسئولان نظام اسلامی خواست برای این ملت رشید اقدامی جانانه انجام دهند و در خصوص برخی اقدامات انجام شده در استان مرکزی گفت: اقدامات شایسته ای در استان مرکزی انجام شده که از جمله آنها کاهش ۱.۵ درصدی نرخ بیکاری و دو برابر شدن پروژه‌های دهه فجر نسبت به سال گذشته و افزایش صادرات غیرنفتی در شرایط تحریم‌هاست و نشان از تلاش مسئولان در این استان دارد.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.