• شنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۵
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 97120401620
  • خبرنگار : 71613

رییس فدراسیون بدمینتون: به دنبال جذب مربی خارجی هستیم

محمدرضا پوریا

رییس فدراسیون بدمینتون گفت: برای جذب مربی خارجی برنامه داریم حتی اگر به صورت دائمی هم نباشد، تلاش می‌کنیم به صورت موقتی استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پوریا، رئیس فدراسیون بدمینتون در نشست خبری این فدراسیون با اصحاب رسانه درباره مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر که در استان البرز برگزار شد، گفت: این مسابقات معمولی نبود و در برنامه‌ریزی جهانی نقش و امتیاز داشت. تیم‌های خارجی با هزینه خود در مسابقات مختلف شرکت کرده و به ایران هم آمدند. حدود چهار نفر از مسئولان آسیایی و جهانی هم در محل مسابقات حضور داشتند. خوشبختانه توانستیم مسابقات را در حد نام و شأن ایران به پایان برسانیم. این مسابقات نسبت به سال‌های قبل خیلی سنگین بود و حدود ۲۲ نفر رنکینگ زیر ۱۰۰ داشتیم. در مقایسه با گذشته که از کشورهای منطقه در این مسابقه شرکت می‌کردند، امسال به خاطر بالا بودن سطح مسابقات کشورهای مختلفی همچون اندونزی، چین و هند آمده بودند و در نهایت تایلند قهرمان شد. به عبارتی فقط از کشورهای منطقه شرکت نکرده بودند و ورزشکاران کشورهای قوی هم در این مسابقات حضور داشتند. این دوره از نظر کیفی بالاترین سطح را دارا بود.

وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون برای حضور بدمینتون بازانی از ایران المپیک ۲۰۲۰ توکیو چه برنامه‌ای دارد؟ گفت‌: در حال حاضر کار بسیار سختی داریم. هم اکنون ثریا آقایی و امیر جباری زیر نظر آسیا فعالیت می‌کنند و در کمپ‌های بین‌المللی و آسیا هم حضور دارند. برنامه و مسابقاتمان را شروع کرده‌ایم و این دو نفر جزو برنامه‌های ما هستند، با اینکه تفاوتی بین خانم‌ها و آقایان نداریم، اما فکر می‌کنم شانس ثریا آقایی بیشتر باشد.

پوریا افزود: سال دیگر به المپیک نزدیک می شویم. برای سال آینده مسابقاتی برگزار می‌کنیم و شاید ورزشکارانی از ۳۰ کشور دنیا که رنکینگ خوبی دارند، در این مسابقات شرکت کنند اما از حالا باید برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهیم.

وی در ادامه به حضور دبیر کل فدراسیون آسیا در ایران اشاره و بیان کرد: دبیر کل از دور نگاه دیگری به بدمینتون ایران داشت و فکر می‌کردند که برنامه خاصی نداشته باشیم، اما وقتی به ایران آمدند و از نزدیک مسابقات را مشاهده کرد نظرش تغییر پیدا کرد.

رئیس فدراسیون بدمینتون در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای جذب مربی خارجی داریم، بیان کرد: در بازی‌های آسیایی جاکارتا که دو نفر سهمیه داشتیم، جلسه‌ای را با رئیس فدراسیون آسیا برگزار کردیم. آقای آنتوان، رئیس این فدراسیون قول همکاری دادند که بتوانیم چند بازیکن را به کمپ‌های آسیایی و جهانی ببریم. برای جذب مربی خارجی برنامه داریم حتی اگر به صورت دائمی هم نباشد، تلاش می‌کنیم به صورت موقتی استفاده کنیم.

پوریا در پایان در واکنش به اینکه بدمینتون نسبت به سایر رشته‌ها فعالیت کمتری دارد، گفت‌: فعالیت بدمینتون کمتر نیست اما جاهای دیگر تبلیغات بیشتری دارند. ما در بدمینتون مسابقات لیگ باشگاه‌های بانوان در رده‌های سنی مختلف داریم. حتی مسابقاتمان تا آخر سال هم ادامه دارد. می‌دانیم که بدمینتون آرام حرکت می‌کند اما فعالیتش کمتر نیست.

به گزارش ایسنا، در ادامه نشست خبری، عزیز الله شهبازی، استاندار استان البرز در مورد برگزاری مسابقات جام فجر در این استان، گفت‌: استان البرز از استعدادهای زیادی برخوردار است. از دو ماه پیش که وزیر ورزش و جوانان برای برگزاری این مسابقات دستور دادند، نزدیک به ۱۷۰ نفر از کسانی که در بدمینتون صاحب رنکینگ بودند، شامل داور، کادر و بازیکن به ایران آمدند، تبادل فرهنگ ارزشمندی صورت گرفت که مسابقات را با امنیت و خوب برگزار کردیم و طبق نظرسنجی‌ها سطح بازی‌ها بالا رفته بود. آرامش خوبی در زمان برگزاری مسابقات حاکم بود.

او در ادامه افزود: استان البرز ۱۵۵ هزار نفر ورزشکار در رشته‌های مختلف دارد، چون امکاناتمان کفاف علاقمندان استان به ورزش را ندارد، با حمایت وزارت ورزش و جوانان و نهادهای مختلف تلاش داریم امکانات ورزشی را تقویت و تجهیز کنیم.

استاندار استان البرز در مورد مجموعه شش هزار نفری ورزشی البرز، خاطر نشان کرد: سال‌ها است که کلنگ این مجموعه به زمین خورده که باید سال آینده این مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم. ظرفیت استان البرز فراوان است. از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی نزدیک به ۵۰۰ برند داریم که می‌توانند در حوزه تیم داری در رشته‌های مختلف به ما کمک کنند. با چند مورد از برندها که صحبت کردم دیدم که آنها هم علاقه دارند و البته برخی هم تیمداری می‌کنند، اما این همت را باید در سطح استان ببینیم.

استاندار استان البرز برگزاری مسابقات بدمینتون را از نظر بین‌المللی هم مثبت ارزیابی کرد و گفت‌: چون فشارهای جهانی روی ایران وجود دارد و این مسابقات با دهه فجر همزمان شد، وقتی از کشورهای مختلف ورزشکاران به ایران آمدند و امنیت و آرامش را دیدند، این فرصتی برای نظام بود. حتماً برای تقویت جایگاه ورزش تلاش خواهیم کرد چون زیر ساخت توسعه را سلامت افراد می دانم. تلاش می‌کنیم برندهای اصلی را به خدمت بگیریم تا از استعدادهای بالقوه و بالفعلی که در ورزش وجود دارد، در البرز برای سرافرازی ایران استفاده کنیم.

همچنین امیر غفرانی، مدیر کل استان البرز نیز در این نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد. او در مورد مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر، اظهار کرد: با تمام مشکلاتی که وجود داشت سعی کردیم پذیرایی خوبی از مهمانان انجام دهیم، از نظر فنی مسابقات بار بالایی داشت. آرزو داریم که استان البرز در سال‌های آینده مدال آور باشد. شاید بلند پروازانه باشد، اما البرز نشان داده است که مدال آور و توانمند است. مسابقات سه گانه به نام "آهنین" هم در سوم تیر ماه برگزار شود. با فدراسیون باستانی تعامل خواهیم کرد تا مسابقات بین‌المللی را در این رشته برگزار کنیم. به دنبال برگزاری مسابقات قهرمانی والیبال آسیا هستیم که مرداد ماه قرار است برگزار شود، اما هنوز خبر قطعی‌اش را نداده اند و فعلاً در حال رایزنی هستیم.

مدیر کل استان البرز در ادامه خاطر نشان کرد: هر چه مسابقات بیشتری در استان برگزار شود، از حیث ورزش و معرفی استان در سطح ایران و دنیا اهمیت دارد. برنامه‌ریزی کرده‌ایم در ۱۴ رشته از ۱۶ رشته‌ای که قرار است به المپیک ۲۰۲۰ بروند، استان البرز ورزشکار داشته باشد.

او در مورد مسابقاتی که در البرز برگزار شده، عنوان کرد: قبل از مسابقات بدمینتون مسابقات دیگری مثل تکواندو، کشتی و قایقرانی را داشتیم که در رشته قایقرانی رئیس فدراسیون جهانی آن را به عنوان بهترین دیدار یادآوری کرد. از آماری که در طی ۹ ماهه اول سال گرفتیم، هزار و ۷۰۰ مدال داشتیم که بالغ بر ۴۰۰ مدال آسیایی و جهانی بود.

مدیر کل استان البرز در پایان صحبت‌های خود، بیان کرد: از نظر زیر ساخت‌ها استان البرز از وضعیت خیلی مطلوبی برخوردار نیست، اما به این معنی نیست که نتوانیم برنامه‌ای برگزار کنیم. تاکنون مسابقات مختلفی را برگزار کرده‌ایم و از این به بعد هم انجام می‌دهیم. شاید به من انتقاد می‌کنند که چرا تا این حد مسابقات مختلف برگزار می‌کنیم، اما این باعث می‌شود که مربیان ما شناخته و مربیان و هیأت‌ها فعال‌تر شوند.

همچنین فریبا مددی نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون در ادامه این نشست خبری، به پشتوانه سازی در بخش بانوان اشاره کرد و گفت‌: طی سال‌های گذشته توانستیم در رده نوجوانان و جوانان پشتوانه سازی انجام دهیم. قبلاً این امکان را نداشتیم، اما مسابقات غرب آسیا را در رده زیر ۱۵ ساله برگزار کردیم که این نشان می‌دهد در آینده می‌توانیم نفرات بیشتری همچون ثریا آقایی داشته باشیم.

او در ادامه افزود: در حال حاضر خانم ثمین عابد خجسته در مسابقات بین‌المللی اوگانداست. دیروز اولین مسابقه اش را برنده شد و رنکینگ ۲۱۶ را دارد که با حضور در این مسابقات می‌تواند آن را ارتقا دهد. فاطمه بابایی و فاطمه مونس خواه در مسابقات لبنان و در رده سنی زیر ۱۵ سال مدال طلا کسب کردند. این یعنی پشتوانه سازی انجام دادیم و در نظر داریم در سال آینده هم در رده‌های مختلف ادامه دهیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون در مورد پخش مسابقات بانوان، بیان کرد: از سال گذشته اعلام کردیم که مسابقات لیگ برتر بانوان با پوشش اسلامی برگزار می‌شود، امسال هم در مشهد بخشی از مسابقات، تصویربرداری و گزارشاتی از آن پخش شد. یکی از آرزوهای ما این است که در آینده پخش این مسابقات را داشته باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.