• یکشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98011805985
  • منبع : نمایندگی سمنان

موکب‌های سمنان در راه لرستان

موکب‌های سمنان در راه لرستان

ایسنا/سمنان فرماندار سمنان از آمادگی کامل موکب‌های سمنان برای حضور در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدعباس دانایی در نشست فرمانداران استان سمنان با دکتر خجسته‌پور معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان که با موضوع بهره مندی از ظرفیت موکب‌های اربعین در خدمات رسانی به استان‌های سیل زده کشور برگزار شد اظهار کرد: موکب‌داران سمنانی در انتظار اعلام نیاز استان‌های سیل‌زده به‌منظور خدمات رسانی به این مناطق هستند.

وی با اشاره به آغاز جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به مناطق سیل‌زده افزود: کمک‌های مردم سمنان در قالب انبوهی از امکانات و اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان جمع آوری و آماده اعزام شده است.

فرماندار سمنان ادامه داد: با هماهنگی شهرداری و بسیج مستضعفان، چادرهایی در سطح شهر سمنان ایجاد و به جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان پرداخته است.

علی‌اصغر مجد فرماندار دامغان نیز گفت: اعضای موکب‌های اربعین در شهرستان دامغان از تجارب بسیار ارزشمندی برخوردارند و هر زمان که نیاز به خدمات آنها باشد، این آمادگی به‌صورت ۱۰۰ درصدی برای بسیج تمامی امکانات برای گسیل امکانات و کمک‌ها به مناطق سیل‌زده وجود دارد.

فرماندار دامغان با اشاره به نوع‌دوستی مردم دامغان تصریح کرد: اطمینان دارم که مردم خیّر دامغان در زمینه کمک به سیل زدگان از هیچ کوششی دریغ نخواهند ورزید .

استقرار موکب دامغان در پلدختر

فرماندار شهرستان دامغان گفت: مردم  می‌توانند کمک‌های خود به شهرهای سیل زده را علاوه بر تقدیم به هلال احمر، از طریق موکب علی ابن موسی الرضا (ع) نیز اهدا نمایند.

وی ادامه داد: کمک‌های اقشار مختلف مردم، اصناف و ... در اسرع وقت از طریق موکب علی ابن موسی الرضا (ع) شهرستان دامغان به مناطق سیل زده ارسال می‌شود .

مجد با بیان این‌که اطلاع رسانی در خصوص چگونگی مشارکت مردم در کمک به سیل زدگان از طریق مساجد صورت می‌پذیرد افزود: موکب علی ابن موسی‌الرضا (ع) شهرستان دامغان با استقرار در پلدختر، به تامین تغذیه و اقلام خوراکی هموطنان پلدختری می‌پردازد.

آمادگی موکب‌های سرخه برای حضور در لرستان

مویدی‌زاده فرماندار سرخه با بیان این‌که حجم اتفاقات و میزان دقیق خسارات و فاجعه سیل در لرستان هنوز هم در ابهام است از آمادگی موکب‌های سرخه برای حضور در مناطق سیل‌زده و کمک به هموطنان لرستانی خبر داد.

وی تصریح کرد: موکب شهرستان سرخه آمادگی دارد تا به‌منظور خدمات رسانی به مردم سیل زده به این مناطق اعزام گردد .‌

فرماندار سرخه پیشنهاد داد: کارمندان ادارات در صورت علاقمندی شخصی، حقوق یک روز کاری خود را  به کمک به سیل‌زدگان اختصاص دهند .

آمادگی گرمساری‌ها برای توزیع غذای گرم برای 10تا 15 روز در مناطق سیل‌زده

داریوش طاهری، فرماندار گرمسار نیز ضمن همدردی با هموطنان‌مان در استان‌های سیل زده شمال و غرب کشور گفت: ستاد اربعین شهرستان گرمسار، همزمان با سیل گلستان فعال شده و کمک‌های مردمی از طریق این شهرستان به استان گلستان اعزام شد.

فرماندار گرمسار گفت: آمادگی توزیع یک وعده غذای گرم را در یک بازه زمانی 10 تا 15 روزه در مناطق سیل‌زده داریم.

حسن ارگی، فرماندار شهرستان مهدیشهر نیز عنوان کرد: مسئولان موکب شهرستان‌مهدیشهر در دو بخش اسکان و تغذیه دارای تجارب بسیار خوب و مفید بوده و آماده اعزام به مناطق سیل زده هستند.

وی ضمن دعوت از مردم استان برای کمک به سیل‌زدگان خاطرنشان کرد: مردم مهدیشهر همچون گذشته آمادگی دارند که به کمک هموطنان آسیب‌دیده از سیل بشتابند.

ارسال روزانه هزاران قرص نان شاهرودی‌ها به گلستان

محمدی، معاون استاندار و فرماندار لرتبار شهرستان شاهرود نیز با بیان این‌که از تمامی مدیران ارشد و فرمانداران استان بواسطه اعلام همدردی با قوم نجیب لر تشکر می‌کنم گفت: لرستان در هشت سال دفاع مقدس از جمله استان‌هایی بود که بیشترین خدمات را به کشور ارائه داد .

وی با بیان این‌که در شهر الشتر و برخی مناطق دیگر استان لرستان، مردم هر آنچه را که داشتند، از دست دادند  ادامه داد: در حال حاضر در برخی روستاهای استان لرستان، امداد رسانی صرفا به‌صورت هوایی امکان‌پذیر است .‌

محمدی گفت: پیشنهاد می‌کنم در درجه اول، نیازسنجی دقیقی انجام شده و مهم‌ترین ملزومات مردم مناطق سیل زده احصاء و اعلام شود.

فرماندار شاهرود اظهار کرد: بیش از دو هفته است که از شاهرود و به‌صورت خودجوش روزانه چندین هزار قرص نان و دیگر ملزومات به استان گلستان ارسال می‌گردد .

وی افزود: باید قرارگاهی برای موکب‌های استان در لرستان مشخص شود تا خدمات رسانی با انسجام بیشتری به انجام رسد .‌

محمدی با اشاره به شرایط بحرانی در برخی مناطق لرستان همچون پلدختر و معمولان و... افزود: یکی از نیازهای اساسی منطقه لرستان ، امکانات و تجهیزات دارویی است.‌

درخواست آسیب‌دیدگان کالپوشی برای کمک به سیل‌زدگان دیگر مناطق

ملایری، سرپرست فرمانداری میامی نیز با اشاره به رانش زمین در کالپوش میامی گفت: از مدیران ارشد استان و فرمانداران به‌واسطه حمایت از مردم خوب میامی و حسین آباد کالپوش تشکر می‌کنم .‌

وی ادامه داد: مردم خوب کالپوش با همه آلام و دردهای خود تقاضا کردند که پایگاهی به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان دائر گردد.‌

سرپرست فرمانداری میامی عنوان کرد: ایجاد قرارگاه فرماندهی و تعیین فردی واحد به‌منظور  ساماندهی جمع‌آوری و مدیریت توزیع کمک‌های مردمی امری لازم و ضروری است.

لزوم تداوم امدادرسانی به سیل‌زدگان شمال/ موکب‌های سمنان به لرستان می‌روند

خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز در جلسه هماهنگی موکب‌های اربعین استان به منظور خدمات رسانی به مناطق سیل زده کشور از تلاش فرمانداران شهرستان‌های استان به واسطه تلاش برای امدادرسانی و هم‌چنین مدیریت بحران در ایام نوروز به صورت ویژه تقدیر کرد و گفت: باید موکب‌ها و اقداماتی که در مناطق سیل‌زده شمال کشور در حال امدادرسانی هستند، تقویت شده و به کار خود ادامه دهند.

وی با بیان این‌که استان لرستان در شرایط فعلی نیاز اصلی و اساسی به امداد رسانی و کمک دارد، اضافه کرد: باید تمام امکانات و تجهیزات خود را به کمک رسانی به این منطقه معطوف کنیم.

معاون استاندار سمنان گفت: ماشین آلات و تجهیزات راهسازی، راهداری و زیرساختی تحت نظر مدیریت بحران استانداری سمنان، در اختیار بسیج سازندگی استان در مناطق سیل زده جهت امدادرسانی قرار می‌گیرد .

خجسته‌پور با بیان این‌که آنچه از موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده مورد انتظار است تهیه و توزیع غذاست، افزود: خادمان این موکب‌ها باید از ورود به دیگر حوزه‌های امداد رسانی پرهیز کنند تا امدادرسانی به شکل بهتری انجام شود.

وی با اشاره به شدت صدمات سیل در برخی مناطق استان لرستان تصریح کرد: تلاش ‌می‌کنیم‌ تا با هماهنگی استانداری و مدیریت بحران استان لرستان، منطقه‌ای ویژه را برای امداد رسانی و ارائه خدمات به سیل‌زدگان برای استان سمنان تعیین ‌کنیم تا با معطوف کردن تجهیزات و امکانات، بهترین خدمات ممکن را ارائه کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: باید آمادگی خود را برای ارائه خدمات و امکانات امداد رسانی برای سایر مناطق سیل زده در صورت نیاز، حفظ و تقویت کنیم .

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.