• جمعه / ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98012309155
  • منبع : نمایندگی فارس

گزیده نمازجمعه سراسر کشور+ لینک کامل

ترامپ در تروریست نامیدن سپاه شکست ذلت‌باری خورد

نماز جمعه

ایسنا/تهران ائمه جمعه سراسر کشور در خطبه‌های امروز نماز جمعه به خدمات سپاه در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی، تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا و وقوع سیلاب در برخی استان‌های کشور پرداختند همچنین بعد از اقامه نماز، نمازگزاران در راستای حمایت از سپاه و محکوم کردن اقدام نابخردانه آمریکا با برگزاری راهپیمایی و سردادن شعارهایی از قبیل ،" مرگ بر آمریکا"، "اگر سپاه نبود کشور هم نبود"، "مرگ بر اسرائیل"، "مرگ بر آل سعود خائن"، "مرگ بر انگلیس" ، "سپاه برادر ارتش است"، "حافظ خون شهدا سپاه است"، "سپاه ما ذلت نمی‌پذیرد" انزجار و خشم خود را از این تصمیم به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 23 فروردین شیراز، گفت: امروز تمام ملت با عظمت ایران پشت سر نیروهای نظامی خود، خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مورد بی‌احترامی استکبار جهانی قرار گرفته، ایستاده است.

او با اشاره به اینکه تمام نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی، عزیز و سربلند هستند و ملت به آنها عشق ورزیده و برایشان دعا می‌کند، به بیان نقش سپاه پاسداران انقلاب در سه عرصه جهاد مورد تاکید قرآن کریم پرداخت.

وی با تصریح اینکه امروز همچنان بن فتنه صهیونیست‌ها هستند؛ گفت: آنچه که ترامپ بیچاره انجام داده برای خوش‌آمد نتانیاهو و صهیونیست‌ها بوده است؛ برای آنها طریق‌القدس و خیبر و دیگر عملیات‌های سپاه در دوران دفاع مقدس، پیام داشته و فهمیدند حرکت، حرکتی حیدری است.

آیت‌الله دژکام با تاکید براینکه ترس از لشکر الهی همچنان در دل دشمان وجود دارد، گفت: ترامپ بدبخت برای انتخابات اسرائیل و خوش‌آمد نتانیاهو، گربه رقصانی می‌کند؛ او سپاه ما را تهدید کرده و مورد اتهام واهی قرار می‌دهد که خوش خدمتی صهیونیست‌ها را کرده باشد.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: نتانیاهو،‌ حزب مقابلش، روسای سیا، ارتش‌های آمریکا و دیگر دشمنان بدانند همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، 25 سال بیشتر طول نخواهد کشید که لکه ننگ ایجاد شده توسط آمریکا و انگلیس از نقشه جهان محو شود.

او با یادآوری اینکه در دوران دفاع مقدس، شیران روز، عبادت کنندگان متواضع شب بودند، دفاع مقدس را عرصه جهاد اکبر سپاه دانست و گفت: امروز هم به حمدالله تمام نیروهای ما در عرصه جهاد اکبر حضور دارند، برای پی بردن به این مهم دشمن تنها کافی است زمان اعتکاف مساجد ما که جمعیت جوان در آن موج می‌زند را ببیند.

امام جمعه شیراز همچنین به حضور به موقع و موثر سپاه پاسداران انقلاب در عرصه‌های مختلف کمک رسانی، اقتصادی و غیره اشاره و این مهم را همان جهاد کبیر توصیف کرد و گفت: جهاد کبیر، همه عرصه‌هایی است که نظام اسلامی و ملت مسلمان نیاز به کمک دارد و سپاه در تمام این عرصه‌ها حضور داشته و دارد.

آیت‌الله دژکام با تاکید براینکه در زمان بروز سیل اخیر تمام نیروها و مجموعه‌ها حضوری تاثیرگذار داشته و دارند، گفت: سپاه پاسداران از ابتدا و به شکلی قوی وارد قضیه شد و کمک کرد.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران در تمام عرصه‌ها، اعم از خودکفایی، حمایت از تولید و رونق تولید، یاری و کمک به سیل‌زدگان و ... ورودی موفق داشته است، گفت: امروز هر جا که مدیران نیازمند به میدان آمدن عزمی جهادی و همتی عالی باشند، سپاه بدون توقف حاضر به حضور در عرصه است.

امام جمعه شیراز گفت: این افتخار برای سپاه پاسداران بس که ترامپ و حامیان او و صهیونیست‌ها با سپاه دشمن هستند، اینکه فاجرانی مانند ترامپ و نتانیاهو با پاسداران دشمن باشد موجب افتخار آنان است و سپاه و ملت ایران به این دشمنی بر خود می‌بالد.

امام جمعه موقت ورامین:
ملت ایران تو دهنی سنگینی به استکبار خواهند زد


 امام جمعه موقت ورامین گفت: استکبار در اقدام اخیر علیه سپاه نیز از ملت ایران تو دهنی می خورد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه ورامین طی سخنانی به خدمات سپاه در طول سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه بدون امکانات فعالیت خود را شروع کرد، اما امروز شاهد پیشرفت این نهاد هستیم، تا جایی که هراس دشمن از موشک‌های سپاه آشکار است.

وی با بیان این که هیچ قدرتی توانایی مقابله با سپاه را ندارد، گفت: دشمن در این عرصه نیز شکست خواهد خورد و بار دیگر در برابر ملت ایران و سپاه مقتدر طعم تلخ شکست را خواهد چشید.

امام جمعه موقت ورامین به حمایت‌های مردمی از سپاه در برابر توهین‌های رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: این حرکت سخیف رئیس جمهور آمریکا سبب ایجاد اتحاد داخلی در حمایت از سپاه شد و دشمن باید بداند، نمی‌تواند بخشی از یک حکومت را تحریم کرده و تروریست بداند.

قدوسی نژاد گفت: این اقدام امریکایی‌ها تخلف از قوانین بین المللی است و نشان می‌دهد، ان ها برای هیچ معاهده بین المللی اهمیت قائل نیستند.

امام جمعه موقت ورامین سپس به وقوع حادثه سیل در کشور اشاره کرد و گفت: در این حادثه نیز شاهد حضور و جان فشانی سپاه، ارتش در کنار مردم و دولت هستیم، اینها نشان دهنده اتحاد این ملت در برابر مشکلات است.
 

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: جهل انسان را قهر طبیعت ندانیم/تحریم سپاه یعنی پشت پا زدن به قانون اساسی کشورمان

به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز بندرعباس، با اشاره به وقوع سیلاب در برخی استان‌های کشور و وارد شدن خسارت به زیرساخت‌ها و منازل، عنوان کرد: چیزی به نام قهر طبیعت وجود ندارد بلکه جهل انسان سبب این اتفاقات می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی ساخت‌وسازی غیرمجاز در مسیر رودخانه، مسیل‌ها و خارج از حریم مجاز صورت می‌گیرد، مشخص است با باران و ایجاد سیلاب از بین می‌رود و خسارت وارد می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در پنجاه سال پیش سیلابی در شهر شیراز به وقوع پیوست و مسیر خروج آن مشخص بود، افزود: وقتی شهرداری‌ها برای افزایش درآمد مسیر عبور آب را برای ایجاد ساخت‌وساز به فروش می‌رسانند، نتیجه آن اتفاقی غم‌انگیز در شهر شیراز و جان باختن و تعدادی از هم‌وطنانمان و وارد شدن خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود.

وی در ادامه در خصوص تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی رئیس‌جمهور ایالت متحده آمریکا، تصریح کرد: این حرکت غلط، غیرقانونی و برخلاف عرف بین‌المللی محکوم است .

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه سپاه پاسداران حمایت یک ملت را پشت سر خود دارد، افزود: همه ما حمایت قاطعمان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اعلام می‌کنیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه طبق اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران وظیفه نگهبانی و حراست از انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهایش را بر عهده دارد، اظهار کرد: ترامپ مثل آنکه نمی‌داند و بی درک است که سپاه پاسداران مجموعه‌ای است که ریشه در متن قانون اساسی دارد و تحریم این نیرو، یعنی به جنگ قانون اساسی کشورمان رفتن و این به معنای پشت پا زدن به قانون اساسی کشورمان است.

وی با بیان اینکه اهانت ترامپ به سپاه پاسداران باعث شد تا شناختمان به سپاه پاسداران ریشه‌دارتر شود، خاطرنشان کرد: تا انقلاب اسلامی ایران پابرجاست، سپاه پاسداران هم خواهد بود و کسی که قصد تحریم سپاه پاسداران دارد یعنی قصد مقابله با ایران اسلامی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه سپاه پاسداران شاخ داعش در عراق و سوریه را شکست و به‌نوعی شاخ ترامپ شکسته شد، عنوان کرد: صدای این شکستن دولت آمریکا را عصبانی کرده و به همین دلیل به اقدامات اینچنینی دست می‌زند.

امام جمعه موقت اهواز: در کمک به سیل زدگان کوتاهی نکنیم/ برای فاضلاب اهواز چاره اندیشی شود

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نمازجمعه، 24 فروردین‌ماه ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: مناسبت‌هایی در این هفته داریم که مهم‌ترین این مناسبت ها سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) است که به خاطر خیانت امت و بی وفایی افرادی که نقشه راه را نشناختند و در زیر تیغ دشمنان و کسانی که ادعای اسلام داشتند در تنهایی و غربت پدرش تکه تکه شد.

وی افزود: امیدوارم خداوند ماه شعبان را برای همه بویژه برای سیل زدگان مایه رحمت و برکت و جبران خسارات وارده قرار دهد. همچنین 29 فروردین سالروز ارتش مقتدر جمهوری اسلامی است که به آن افتخار می کنیم. امیدواریم ارتش جمهوری اسلامی همانطوری که الان هست همیشه مایه فخر اسلام، شیعه و انقلاب اسلامی باشد.

امام جمعه موقت اهواز گفت: مهم‌ترین مساله ای که باید به آن بپردازیم بحث سیل و سیل زدگان است. در جهان بینی اسلامی چیزی به نام حزن و خوف وجود ندارد. یکی از بزرگترین بیماری‌های روحی ادفیکس است یعنی کسی که نسبت به گذشته مضطرب است و از آینده هراسان است. مومن اهل بیماری روحی نیست و اختلال ندارد چون همواره مقاوم است خوفی ندارد چرا که خدا را دارد.

وی تصریح کرد: در مساله سیل عبرت‌ها و نکاتی نیز هست که باید به آن‌ها پرداخت. اما در پشت این تریبون هر سخنی را نمی‌توان گفت. قوه مقننه، قوه قضایی و مسئولان باید نقایص را بررسی کرده و آن را جبران کنند. چند رود خروشان کرخه، دز و کارون درحال حرکت هستند و مردم را تهدید می‌کنند.

امام جمعه موقت اهواز خاطرنشان کرد: کسی که مالی دارد با دارایی‌اش و کسی که توانی دارد باید این مردم را یاری کند. آبگرفتگی‌ها به خصوص در فاضلاب و در کوچه پس کوچه‌ها در اهواز بسیار نگران کننده است و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: سپاه نمایه اقتدار معنوی، فرهنگی، دفاعی و نظامی و تولیدی است. شیطان بزرگ و ترامپ تروریست با سپاه دشمنی می‌کنند. ارتش تروریسم وتروریسم پرور ترامپ که داعش را به وجود آورده‌اند عنوان تروریسم به سپاه می‌دهند. اگر فکر کردید با این تهدیدها ملت ما عقب نشینی می‌کند و سپاه را رها می‌کند کور خوانده‌اید. اگر آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که نظر ملت ایران را بدانند و اگر می‌خواهند مردم ما را آزمایش کنند باید بدانند این ملت، ملت جهاد است و سپاه، سپاه جهاد و شهادت است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان: سپاه در مقابل ضرباتی که آمریکا می‌خواهد به ایران اسلامی بزند؛ ایستادگی می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان با بیان اینکه باید در این مسئله چند نکته را مد نظر داشته باشیم گفت: آمریکا و استکبار معنای واژها را عوض کرده‌ و از حقوق بشر و آزادی تعریفی دیگر بیان کرده‌اند و دموکراسی در نگاه آنها متفاوت است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌سلیمانی" ظهر امروز 23 فروردین ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با بیان اینکه هرجا که آمریکا پا گذاشت شاهد تخریب و کشتار مردم بودیم و کارنامه سیاه آمریکا را در همه جا شاهدیم عنوان کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان، عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، شرق عربستان و غیره هر جا که بودند مردم را به بدترین شکل مورد اذیت قرار داده‌اند و آیا در این کشورهایی که آمریکاها بودند خبری از سازندگی وجود دارد؟

امام جمعه کرمان با بیان اینکه سپاهیان قهرمان ما که لباس سبزشان همان لباس مهدویت است همه جا مانند سیل اخیر کمک مردم بودند تصریح کرد: تروریست واقعی توسط آمریکا ایجاد می‌شود و طبیعی است با نهاد ضدتروریستی سپاه مخالف باشند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا بر علیه سپاه بیان کرد: یکی از موضوعات مهم این روزها خباثت و بروز دشمنی استکبار علیه یکی از مقدس‌ترین نهادهای کشور یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه باید در این مسئله چند نکته را مد نظر داشته باشیم گفت: آمریکا و استکبار معنای واژها را عوض کرده‌ و از حقوق بشر و آزادی تعریفی دیگر بیان کرده‌اند و دموکراسی در نگاه آنها متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و استکبار قانون و قانون‌مداری را طور دیگری معنا کرده‌اند بیان کرد: آنها حتی مسیحیت را برای خود مسیحیت آمریکایی تعریف کرده‌اند ک در مقابل مسیحیت حضرت مسیح(ع) است همان طور که اسلام انقلابی و ناب محمدی با اسلام آمریکایی تفاوت دارد.

امام جمعه موقت سنندج: سپاه نیرویی ضد تروریسم و حامیان تروریسم است
 

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه سپاه پاسداران عامل حفظ امنیت کشور و پیشواز خدمت به آحاد مردم است، گفت: سپاه در مبارزه با داعش نشان داد که نیرویی ضد تروریسم و حامیان تروریست است.

به گزارش ایسنا، ماموستا سیداحسن حسینی، امروز، 23  فروردین ماه  در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته اظهار کرد: سپاه نیروی محبوب بین مردم کشور بوده و اقدام شرارت انگیز آمریکا در قرار دادن نام سپاه بین گروه‌های  تروریستی محکوم است.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران عامل حفظ امنیت کشور و پیشواز خدمت به آحاد مردم است، افزود: سپاه در مبارزه با داعش نشان داد که نیرویی ضد تروریسم و حامیان تروریست است.

ماموستا حسینی با اعلام اینکه فعالیت‌های سپاه در منطقه بود که آمریکایی ها را عصبانی و مجبور به چنین رفتارهایی کرد، افزود: این اقدام ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حماقت، جهالت و خوش خدمتی او به نتانیاهو و رژیم صهیونیستی را نشان می دهد.

وی عنوان کرد: مردم کردستان در کنار سایر هموطنان مان در سراسر کشور با حضور در راهپیمایی امروز نشان می دهند همه سپاهی هستند و از سپاه، نظام و ولایت حمایت می کنند.

امام جمعه زاهدان: سپاه، پرچم‌دار مبارزه با تروریست است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: سپاه پاسداران پرچم‌دار مبارزه با تروریست است.

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام محامی در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: این اقدام «ترامپ» نشانه استیصال و درماندگی دولت آمریکا است.

وی در ادامه بیان کرد: اینکه آمریکا چنان مستأصل و ناامید شده که سپاه را تروریستی می خواند، یعنی سپاه کارش را در پاسداری از انقلاب اسلامی به ویژه سپاه قدس که خاری ست در چشمان استکبار، درست انجام داده است.

خطیب نماز جمعه زاهدان با اشاره به هجمه استکبار جهانی علیه سپاه در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: سپاه نهادی است که مولود انقلاب اسلامی است اما ریشه در عمق اسلام و انبیاء الهی دارد و به خوبی می‌توان گفت که سپاه لشکر صدر اسلام است.

امام جمعه زاهدان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون سد محکمی در مقابل دشمنان نظام است و همیشه نقشه های دشمن برای ضربه وارد کردن به حکومت اسلامی را نقش برآب کرده است .

محامی اظهار کرد: سپاه هم در جنگ نرم و هم در جنگ نظامی در مقابل دشمنان نظام مقدس اسلامی ایستاده و خاری در چشم دشمنان است .

وی ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشانه ناکام ماندن در رسیدن به اهداف شومش است .

خطیب نماز جمعه زاهدان با بیا اینکه این اقدام نابخردانه آمریکا را محکوم میکنیم گفت: همه ما افتخار اعلام می کنیم یک پاسدار هستیم .

امام‌جمعه موقت قزوین: تودهنی محکم ملت علیه اقدام کودکانه ترامپ/ همبستگی مردم در حمایت از سیل‌زدگان ستودنی است

امام‌جمعه موقت قزوین گفت: توهین علیه سپاه از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به روحیه کودکانه و مغرورانه ترامپ برمی‌گردد که کسی جرئت مقابله با آن را نداشت اما بعد از توهین این فرد ابله علیه سپاه شاهد تودهنی محکمی از سوی ملت به رئیس جمهور آمریکا بودیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام علی قابل امام‌جمعه موقت قزوین، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اعیاد شعبانیه اظهار کرد: در ابتدای ماه شعبان شاهد میلاد با سعادت اباعبدالله الحسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس و امام سجاد (ع) هستیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم در عمل پیرو فرمایشات و سیره اهل‌بیت باشیم و سبک زندگی آن‌ها را در زندگی خود پیاده و جاری سازیم.

مردم برای کمک به سیل‌زدگان هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند

حجت‌الاسلام قابل با اشاره به حمایت ستودنی مردم از مناطق سیل‌زده کشور گفت: در این ایام مردم با وجود آنکه از گرانی و کمبودها و برخی سوء مدیریت‌ها ناراحت هستند اما با مشاهده گرفتاری مردم سیل‌زده صحنه‌های قشنگی را ایجاد کردند.سپاه پاره تن ملت است

حجت‌الاسلام قابل با اشاره به اقدام رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی بیان کرد: امروز شاهد جلوه‌های زیبای حمایت ملی از سپاه هستیم و مسئولان و مردم یک دل در مقابل توهین فردی بی‌ادب نسبت به ساحت گروهی ارزشی، فداکار و مؤمن به خروش درآمده‌اند.

وی اضافه کرد: راز این توهین به روحیه کودکانه و مغرورانه ترامپ برمی‌گردد که کسی جرئت مقابله با آن را نداشت ازاین‌رو ترامپ فکر می‌کرد ایران نیز چنین است اما بعد از توهینش شاهد تودهنی محکمی علیه رئیس جمهور آمریکا بودیم.

حجت‌الاسلام قابل تصریح کرد: سپاه فرزند و پاره تن ملت است و مردم ما اجازه هیچ‌گونه توهین علیه آن را به کسی نمی‌دهند.

وی افزود: آمریکایی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قصد تجزیه ایران را داشتند و در ده‌ها نقطه کشور آشوب‌هایی را ایجاد کرد، همچنین بیش از ۲۰۰ کودتا در کشور ایجاد شد که سپاه و نیروهای انقلابی با قدرت در مقابل آن ایستادند.

ساده زیستی و زهد آیت‌الله باریک‌بین الگوی ماست

امام‌جمعه موقت قزوین در پایان با اشاره به سالگرد ارتحال مرحوم هادی باریک‌بین نماینده فقید ولی‌فقیه در استان بیان کرد: نکته روشنی که از زندگی وی می‌توان بیان کرد ساده زیستی و زهد این عالم و امام‌جمعه فقید استان است که می‌توان با الگو گیری از آن در زندگی خویش بهره برد.

امام جمعه رشت: قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی واکنشی به شکست‌های اسرائیل است

امام جمعه رشت، قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی را واکنش آمریکا به شکست‌های رژیم صهیونیستی دانست و عنوان کرد:‌ این اقدام قسمتی از جنگ روانی دشمن در عرصه اقتصادی است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،‌ آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، جوانان این مرز و بوم را امید رهبر انقلاب دانست و اظهار کرد: رهبری همواره جوانان را توصیه به تلاش و کوشش و معنویت و کارآمدی در علم و دانش فرمودند.

وی با بیان اینکه جوانان علاوه بر پاکی و پارسایی باید اهل شادی و نشاط و ابتکار و خلاقیت باشند، تصریح کرد: رهبر انقلاب از جوانان امروز انتظار دارند مانند جوانان زمان انقلاب باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن گرامیداشت 29 فروردین‌ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران،‌ افزود: حماسه‌آفرینی نیروهای ارتشی در عرصه‌های مختلف دفاعی و نظامی همواره پشتیبان این کشور و نظام بوده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اقدام رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی، خاطرنشان کرد:‌ اینکه آمریکایی‌ها پاسداران ما را تروریست بخوانند چیز عجیبی نیست، زیرا سپاه پاسداران مانع بزرگی بر سر راه رسیدن استکبار جهانی به اهداف شومش در منطقه شده است.

وی قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی را واکنش آمریکا به شکست‌های رژیم صهیونیستی دانست و عنوان کرد:‌ آمریکا می‌خواهد با تروریست خواندن پاسداران افکار عمومی جهان را نسبت به جمهوری اسلامی ایران خدشه‌دار کند. همچنین این اقدام قسمتی از جنگ روانی دشمن در عرصه اقتصادی است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد سپاه را عامل تحریم‌های اقتصادی ایران معرفی کند، گفت: مردم مومن و انقلابی ایران همچنان حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام می‌کنند و تحت هدایت‌های ولی امر مسلمین فریب توطئه‌های دشمن را نمی‌خورند و با مقاومت و ایستادگی خود از همه تهدیدها و تحریم‌ها عبور می‌کنند.

وی بخش عمده مشکلات اقتصادی کشور را دارای منشا داخلی دانست و یادآور شد:‌ تحریم‌ها مشکلاتی را برای اقتصاد ما ایجاد کرده، اما عدم نظارت، ضعف مدیریت و تصمیم‌گیری‌های عجولانه و کوتاه‌مدت مشکلات را تشدید کرده است لذا از مسئولان می‌خواهیم به بهانه وقوع بلایای طبیعی میدان اقتصادی را رها نکنند.

این کارشناس دینی با اشاره به همراهی کشورهای عربی منطقه با سیاست‌های استکباری آمریکا علیه ایران، تاکید کرد:‌ آمریکا پرورش‌دهنده تروریست‌های منطقه است، اما پاسداران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم ایفا کردند و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچنان روسیاه هستند.

وی سپاه پاسداران را خار چشم استکبار جهانی دانست و اضافه کرد:‌ سپاه نهادی مردمی و برآمده از انقلاب است و خدمتگزاری را اولویت خود قرار داده، اما برای دفاع از این مرز و بوم همواره آماده جانفشانی و حماسه‌آفرینی است لذا آمریکا بداند که تاریخ مصرفش تمام شده و به برکت حضور پاسداران هیچ کجای جهان برای سربازان آمریکایی امن نیست.

آیت‌الله فلاحتی دشمنان آمریکا را حامیان سپاه پاسداران دانست و اظهار کرد:‌ سپاه محبوب قلوب مردم شده است و در جریان وقوع سیل در تعدادی از استان‌ها شاهد تلاش‌ها و حضور همه‌جانبه نیروهای سپاهی در کمک‌رسانی به مردم بودیم.

امام جمعه رشت با اشاره به نقش والدین در تربیت اسلامی فرزندان، تصریح کرد:‌ اگر والدین فرزندان خود را به گونه‌ای تربیت کنند که همواره خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند بسیاری از خطاها و گناهان از انسان دور می‌ماند.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان: سپاه خار چشم استکبار است

نماینده ولی‎فقیه در لرستان گفت: سپاه خار چشم استکبار است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‎های عبادی سیاسی نمازجمعه خرم‎آباد، اظها رکرد: موفقیت‎های سپاه در عرصه نظامی و خدمت رسانی اصلی‎ترین عامل در تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ است.

وی تصریح کرد: در عرصه تحریم سپاه با ساخت سلاح‎های جدید تهدیدهای نظامی را بی اثر کرد و در عرصه تولید بنزین و سدسازی سپاه همواره پیشرو بود.

امام جمعه خرم‎آباد خاطرنشان کرد: سپاه خار چشم استکبار است زیرا همه نقشه‎های شوم دشمن را خنثی کرده است.

آیت‎الله میرعمادی اضافه کرد: تبعات این اقدام آمریکا متوجه خود آمریکاست یعنی اگر این کشور اقدامی عملی انجام دهد باید بداند تمام منافع‎اش در همه نقاط جهان به خطر افتاده است، این اقدام به معنای ناامن شدن نیروهای نظامی امریکا در تمام دنیا است.

وی بیان کرد: آمریکا با این کار در مقابل تک تک ملت قرار گرفته است زیرا سپاه به معنای همه مردم ایران است.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به وقوع سیل، افزود: این حادثه هم خسارات مادی فراوان داشت هم خسارات روحی و روانی بسیاری به مردم لرستان وارد کرد.

دری نجف آبادی: قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی خبط بزرگی بود

خطیب جمعه اراک گفت: آمریکا با قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی خبط بزرگی کرد و نشان داد که برای اسرائیل حکم برده و عروسک را دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته اراک با اشاره به اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی، افزود: دولت آمریکا نشان داده است که از همان ابتدا رابطه خوبی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته است و اقدامات این دولت در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی، این خصومت را به خوبی نشان می دهد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا با نظام اسلامی سر عناد دارد، اما به برکت خون شهدا و وجود رهبر جمهوری اسلامی و مردم فهیم ایران، تا کنون نتوانسته اند این ملت عظیم را تسلیم خواسته های خود کنند و در این مدت چهل ساله، دولت و مردم شریف ایران مشت محکمی بر دهن آمریکا زده اند.

خطیب نماز جمعه اراک با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا در حمایت از صدام و دولت عراق در طول جنگ تحمیلی ایران گفت: در آن زمان از جانب دولت آمریکا همه امکانات از جمله منابع انسانی و مادی در اختیار عراق قرار داده شد تا به مقابله با نظام جمهوری اسلامی بپردازند، اما نتوانست کاری از پیش ببرد و با لطف خداوند در آینده نیز هیچ کاری نمی تواند بکند.

وی ملت ایران را پشتیبان بزرگی برای مردم عراق در شرایط کنونی دانست و افزود: انتخابات اخیر اسرائیل بار سیاسی داشته است و در حمایت از نخست وزیر بد ذات آنها سه مسئله قدس به عنوان معامله قرن، ارتفاعات جولان و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی، نقش اساسی داشته اند.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه این اقدام دولت آمریکا رسوایی و خبط بزرگی را برای آنها به همراه داشته است، اضافه کرد: نخست وزیر اسرائیل به روشنی اعلام کرده است که ما خواهان قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی بوده ایم و این تبعیت کورکورانه از جانب آمریکا نشان دهنده این است که رئیس جمهور آمریکا برای اسرائیل حکم برده را دارد و در واقع عروسک آنها به حساب می آید. این اقدام آمریکا جایگاه ویژه و با عظمت سپاه را برای همگان روشن می سازد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چنین اقداماتی متضرر نخواهد شد، گفت: آنها با این اقدام نمی توانند از ارزش سپاه و مردم شریف ایران بکاهند، بلکه روز به روز بر این قدرت و عزت افزوده خواهد شد. ملت ایران می دانند که دشمن روی چه مسائلی حساس است و چه نقاطی را هدف گرفته است.

خطیب نماز جمعه اراک تصریح کرد: سپاه مظهر ایمان، قدرت، صلابت و شجاعت است و آمریکا، اسرائیل و هم پیمانان آنها باید بدانند که همه مردم ایران سپاهی هستند و سپاه در قلب همگی آنان جای دارد و همه ما به داشتن چنین قدرتی در کشورمان افتخار می کنیم. با وجود اینکه ممکن است در مواردی مشکلاتی به چشم بیاید، اما اساس کار کاملا درست است و نمره سپاه از این نظر عالی است.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه اقدام اخیر دولت آمریکا عشق ملت ایران را به این نظام و سپاه دوچندان می کند، گفت: ما باید با تمام قوا در راه دستیابی به گام دوم قدم برداریم و با صبر، استقامت و مجاهدت پوزه دشمنان را خاک بمالیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز جوان در هفته پیش رو، خاطر نشان کرد: امیدواریم در شرایط کنونی همگی ما خود را خدمتگزاری واقعی برای این نظام و جامعه بدانیم و با همت بیشتری که در کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل اخیر می شود، خسارات ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

امام جمعه تبریز: قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان تروریستی واکنشی در برابر قدرت سپاه است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: قراردادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان تروریستی یک اقدام نامشروع بوده و نشانگر ضعف آمریکا در برابر ملت ایران و نیروهای مسلح و سپاه است.

وی یادآور شد: حماسه‌های سپاه در هشت سال دفاع مقدس، بازسازی خرابه‌های پس از جنگ هشت ساله، مقابله در جبهه میدانی با گروه تروریستی و داعش و نقش‌آفرینی در کمک به مردم سیل‌زده در کشور از جمله لرستان، خوزستان و گلستان‌ بر کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این‌که  این اقدام نمایشی آمریکا نمی‌تواند هیچ خللی در محبوبیت  مردمی این نیرو ایجاد کند، گفت: این اقدام آمریکا ناشی از کینه آن از موفقیت‌های سپاه پاسداران در میدان‌های گوناگون است؛ لذا محبوبیت سپاه پاسداران با این اقدام احمقانه روز به روز در بین مردم بیشتر می‌شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر این‌که آمریکا نمی‌تواند با این کارها ما را بترساند، تصریح کرد: دولت باید در مقابل این اقدام نامشروع آمریکا، اقدامات متقابلی انجام دهند تا هیأت حاکمه آمریکا که خود عامل تشکیل و تاسیس گروه‌های تروریستی است، از این اقدام احمقانه خود پشیمان شود؛ البته طرح «تروریستی اعلام کردن سپاه» از زمان جورج بوش بود و موضوع جدیدی نیست. 

وی در ادامه با اشاره به سفر نخست وزیر کشور عراق به ایران، عنوان کرد: در این سفر، دستاوردهای سفر رییس جمهور ایران به عراق تکمیل شد و نشان داد که رابطه صمیمی بین دو کشور وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  اظهار کرد: گرانی پیاز و سیب زمینی هیچ گونه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد و تمامی این مسائل نشانه بی تدبیری است.

وی ادامه داد: البته در حال حاضر در صدد این هستند که جلوی صادرات گرفته شود؛ اما این موضوع باید در زمان مکرر انجام می‌شد تا این مسائل پیش نمی‌آمد.

امام جمعه یاسوج:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نورچشم ملت و خار چشم دشمنان است

امام جمعه یاسوج گفت: آمریکا همیشه و در هر حالت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نورچشم ملت و خار چشم دشمنان است،وحشت دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا آیت‌الله «سیدعلی اصغر حسینی» در خطبه‌های نماز جمعه 23 فروردین ماه 98 شهر یاسوج با بیان فضایل ماه مبارک شعبان و اعیاد مبارکه آن افزود: به جهاتی شعبان ماه رسول‌الله است و هر کس دو روز با اخلاص و پاکی در این ماه روزه بگیرد مورد شفاعت پیامبر قرار می‌گیرد .

وی با اشاره به سیل اخیر اظهارکرد: افراد طمع‌کار کارهایی انجام دادند که موجب روان شدن سیل و ایجاد خسارت در برخی استانهای کشور و مردم شد اگر جنگل‌ها قطع نمی‌شد، بوته ها از بین نمی رفت، رودخانه ها محاصره نمی شدند، دره‌ها خیابان نمی‌شد و مسئولان غفلت نمی کردند چنین وضعیتی نداشته ایم .

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه اگر دست خیانت انسان نمی‌بود یا خسارت نبود و کمتر بود خاطرنشان کرد: اما با این بارش ها و سیل ها رحمت عجیبی بود که تمام چشمه‌ها جوشیدند و رودها خروشان، سدها سر ریز و جاها و تالاب هایی که خشک بودند احیا شدند.

حسینی تصریح کرد: گر چه سیل آمد اما نمایش عجیبی از اتحاد، انسجام و غیرت مردم ایران به منصه ظهور رساند و سیل آمد و سیل جمعیت متحد شد و مسئولان، ارتش و سپاه و بسیج و هلال احمر و همه مردم سیل‌آسا کنار هم آمدند و حتی برخی استان‌هایی که خودشان خسارت دیدند به یاری استان‌هایی سیل‌زده ای که بیشتر خسارت دیده بودند رفتند تا بتوانند از غم و آلام داغ دیدگان و خسارت دیدگان بکاهند .

وی ادامه داد: چرا جاده و پل بسازیم بعد از دو سه سال از بین می رود؟ چرا بیت المال را به هدر می دهیم؟ چرا پیمانکاران ما اینجوری هستند؟ چرا ناظران ما زیر سبیل بعضی چیزا را رد می کنند؟ مگر مردم چه گناهی کردند؟ کسانی که کوچکترین خیانتی به این مردم مخلص، خداجوی و انقلابی می کنند روز قیامت رفیق شیطان و در قعر جهنم قرار دارند.

امام جمعه یاسوج تاکید کرد: مردم ساکت ننشینید و وقتی خرابی، کج رفتاری، بد رفتاری و از بین بردن بیت المال می‌بیند فریاد بکشند و بی تفاوت نباشد تا عده‌ای با بیت‌المال چنین نکنند .

حسینی با بیان اینکه خداوند دشمنان ملت ایران اسلامی را از احمق‌ها آفریده است، عنوان کرد: آن‌ها از سپاه این فرزندان خمینی بزرگ می‌ترسند و از میدان رفتن آن‌ها در میدان‌های نبرد و رزم، سیاست و اقتصاد می‌ترسند .

وی با اشاره به داد کشیدن‌های آمریکا گفت: آمریکا، هر بلایی که خدا بر سر ترامپ، همراهان و یاورانش می‌آورد را کار ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌دانند چرا که همیشه و در هر حالت از سپاه پاسداران ایران اسلامی که نورچشم ما و خار چشم دشمنان است،وحشت دارد و سایه سپاه را بر بالای سر خود می‌بیند .

امام جمعه گرگان:

آمریکایی‌ها از تروریستی خواندن سپاه هیچ نفعی نخواهند برد

امام جمعه گرگان گفت: تروریستی خواندن سپاه در نهایت به ضرر ترامپ و دولت آمریکا تمام می شود و آنها هیچ منفعتی از این اقدام نخواهند برد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد: آمریکایی ها را از رسیدن به اهدافشان نا امید کردیم و همین امر باعث ناراحتی ترامپ و این عمل زشت، بی معنی و غلط آمریکا شد.

وی تاکید کرد: تروریستی خواندن سپاه، نشان دهنده درماندگی و استیصال آمریکایی‌ ها در برابر سپاه است.

نماینده ولی فقیه در گلستان که در محکومیت اقدام خصمانه آمریکا با لباس سپاه در نماز جمعه گرگان حضور یافت، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ابزارهای متعدد و توانمندی های بی شماری در بین کشورهای منطقه از جمله لبنان، سوریه، عراق و غیره دارد اما در مقابل نظامیان آمریکا تعدادی سرباز هستند و تکیه گاهی در منطقه ندارند.

نورمفیدی با اشاره به کمک های سپاه در سیل اخیر گلستان، تصریح کرد: سپاه با گسیل امکانات و نیروهای متعدد به یاری مردم آسیب دیده شتافت و نقش مهمی در عادی سازی اوضاع در شهرهای سیل زده ایفا کرد.

نماینده ولی فقیه استان مازندران: همه ما "سپاهی" هستیم

به گزارش ایسنا، پس از این راهپیمایی، نماز سیاسی عبادی جمعه در سراسر مازندران برگزار شد.

در ساری آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه استان مازندران در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه این شهرستان، اظهار کرد: کشوری که خود تروریست و حامی آن است، سپاه پاسداران را تروریست نامید و این نشان از دیوانگی آنها دارد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه از جنس مردم است، تصریح کرد: این غلط ترامپ باج انتخاباتی بود و باید بداند که این برجسب به ایران نمی‌چسبد.

نماینده ولی فقیه استان مازندران خاطرنشان کرد: در مبارزه با تروریست، شهدای زیادی تقدیم کردیم و در توطئه‌های مختلف نیز از ایران سیلی سنگینی دریافت کردند.

طبرسی در پایان با تاکید بر اینکه همه ما سپاهی و حامی آنها هستیم، گفت: به طور حتم می توان گفت که ترامپ دیوانه تکلیفش با خودش هم معلوم نیست.

علم‌الهدی: ترامپ در تروریست نامیدن سپاه شکست ذلت‌باری خورد

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، ضمن تبریک اعیاد شریفه شعبانیه و میلاد مسعود ابی عبدالله حسین(ع)، قمر بنی هاشم(ع) و امام چهارم وارث انقلاب کربلا، اظهار کرد: در این ایام پر مسرتی که گذشت، روز سوم شعبان، ولادت با سعادت سیدالشهدا(ع) بود که امام بزرگوار از سال اول انقلاب این روز را روز پاسدار نامیدند و روز سوم شعبان به عنوان روز پاسدار در پهنه 40 ساله در بین مردم جریان داشته است.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: کار سپاه و پاسدار مرز ندارد. تا کجا در  خط خدماتی رود، تا جایی که بگویند نمی‌شود، در فرهنگ سپاه نشد ندارد. در عرصه‌های دفاعی تا کجا رود، تا جایی که همه چیزش را دهد. حتی اگر بتواند بعد از شهادت با یک ایثارگری  و جان دادن هم مساله‌ای را ایجاد کند باز هم ایستاده و مقاوم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: 40 سال مردم این وضع را در سپاه دیدند اما زمانی که یک دیوانه غول بی شاخ و دمی مثل رئیس‎‌جمهور آمریکا به سپاه توهین می‎کند، ملت می‌خروشد زیرا 40 سال مردم تجربه دارند و در عرصه دفاع و خدمت سپاه را با این دو خاصیت امام حسین(ع) دیدند و شناختند لذا مردم به خروش در می‌آیند.

وی با بیان اینکه این حرکت احمقانه‌ای که رئیس‌جمهور آمریکا انجام داد، اگر به منظور مصرف داشتن این حرکت در داخل کشور بود، شکست ذلت‌باری خورد، عنوان کرد: قصه به عنوان یک اهانت و تحقیر نسبت به سپاه در آمد اما این طرف مانور محبوبیت سپاه در برابر چشم همه جهانیان به وسیله ملت نمایانده شد. سپاه پاسداران به عنوان محور اقتدار این نظام قدرتمند و قدرت‌مدار و نیز ایثارگر بود و دنیا نیز قدرت و ایثار سپاه را تشخیص داده بود، اما این محبوبیت عظمیی که سپاه در دل ملت و در عمق جان‌های مرد و زن ملت داشته است، این را دنیا ندیده بود.

علم‌الهدی افزود: جسارت و حماقت رئیس‌جمهور آمریکا این را در عرصه مانور به دنیا نشان داد و مانور محبوبیت سپاه در داخل کشور به وجود آمد. اگر رئیس‌جمهور آمریکا این جسارت احمقانه را به این منظور انجام داده که راهی را برای خود در عرصه‌های بین‌المللی برای تجاوز به عنوان برخورد با سپاه در مملکت باز کند، این حماقت بیشتری است. کشورهای دنیا آمریکا را محکوم کردند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: سپاه بخشی از حکومت بوده و بخشی از حکومت یک کشوری که جزو سامان ملل است را نمی‌توان تروریست نامید. تروریست مربوط به دسته بی سرو سامانی بوده که به یک نظام وابسته نیست. همه محکوم کردند که یک حرکت غیر قانونی و یک تخلف از قرارهای بین‌المللی است که بخشی از حکومت را تروریست بگویند، بیشتر آبرویش در دنیا رفت و برایش آبروریزی جهانی و بین‌المللی به وجود آمد و ثابت کرد که آمریکا یک قلدر زورگوی وحشی تا دندان مسلح گزنده‌ای در روی کره زمین است که تمام اصول روابط بین‌الملل را زیر پا می‌گذارد و به بخشی از حکومت تروریست می‌گوید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن تشکر از نهاد سپاه، ارتش نیرومند قوی و دلاور، تمام دستگاه‌های مختلف کشور و عمدتا مردم در انجام حرکت موحدانه در برابر حادثه سیل در بخش عظیمی از کشور، تصریح کرد: نهاد سپاه پیشروی خود را در این جبهه به خوبی نشان داد و پشت سر نهادهای حکومتی و دولتی با همه قدرت و مردم شرافتمند این نظام و کشور نمایشی را از وحدت، همدلی، یکپارچگی، احساس و عاطفه در برابر چشم دنیا نشان دادند. سیل یک آفت و حادثه بود و خانمان‌ها را براندازی کرد اما در حاشیه آن یک نعمت ارزشمندی بود که این وحدت، همدلی و قدرت عظیم مردمی را نشان داد.

وی ادامه داد: آن روز که شهر پلدختر را آب گرفته بود، زمانی که بسیجی‌ها آمدند، مردم پلدختر فریاد زدند، لشکر بسیج و حزب‌الله آمد و تا خانه‌ها را تمیز نکردند که هنوز نیز مشغول هستند، دست برنداشتند. همه مردم از جا جنبیدند. اینکه یک مرتبه سیل در شیراز می‌آید و مسافری را ویران می‌کند، یک مرتبه همه مردم شهر به پا می‌خیزند، پناه می‌دهند و پذیرایی می‌کنند، این حرکت عظیم مردمی در شیراز است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران امام رضا(ع) مسئولیت منطقه عظیمی را از آق‌قلا به عنوان استان معین در نظر گرفته است. استاندار عملگرای محبوب ما به عنوان استان معین با تمام امکانات وارد این عرصه شدند و فعالیت می‌کنند. از مسئولان دولتی هم تشکر می‌کنیم. قضیه سیل دو تجربه بود.

وی بیان کرد: یک تجربه اینکه در جریان سیل مسئولان دولتی و وزرا همه وارد عرصه شدند و به عنوان یک مجاهد و حرکت جهادی به مردم رسیدند و مسائل اولیه فنی که باید با امکانات دولتی حل شود، وارد عرصه شدند و هر وزیری آمد، تمام عوامل او با همه تجهیزات جهادگرانه به میدان وارد شد. این یک تجربه است. اگر در حل مشلات معیشتی مردم همین‌گونه وسط بیایید و کار جهادی کنید، هر وزیری در مشکلات معیشتی خود را مسئول بداند و وارد مجاهده شود، همه تشکیلات برای خدمت مردم به دنبالش می‌آیند.

علم‌الهدی اضافه کرد: تجربه دوم، تجربه مردمی است که مردم سیل را کنترل و مدیریت کردند، در مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی که به عنوان یک درد بی‎درمان کشور ما را فراگرفته و روزافزون است، همه ما به عرصه بیاییم و نگذاریم در این شهر یک خانواده شب گرسنه بخوابد، از فقر در رنج آسیب بییند و کالاهای اساسی با نرخ‌های گران عرضه شود. دولت و ملت با هم بیایند، یک جا با هم آمدید اثر کرد، پس مسئولان دولتی خود در عرصه بیایند و مردم خود در عرصه بیایند و مشکلات اقتصادی و معیشتی را اینگونه حل کنیم. 

امام جمعه بوشهر: شرایط مناسب برای پیشگیری از آسیب های ناشی از وقوع سیل در استان بوشهر فراهم شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن محکومیت معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی اظهار داشت: این اقدام استکبار جهانی نوعی وارونگی و تحریف حقایق است.

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی در سرکوب گروه های تروریستی از جمله داعش داشته و استکبار جهانی همواره با حمایت رسانه ای و مالی از تروریسم، محور تشکیل همه گروه های تروریستی در دنیا بوده است.

وی تاکید کرد: هدف از تروریست خواندن سپاه پاسداران تضعیف این نیرو است اما جهان و جهانیان بدانند که تا انقلاب اسلامی هست سپاه پاسداران نیز پابرجا می ماند.

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: مبارزه با گروه های تروریستی، عمران و آبادانی، محرومیت زدایی، جبران خسارت های ناشی از بروز حوادث طبیعی، و حضور در میدان های امدادرسانی، مقاومت و پایداری بخشی از عملکرد و خدمات بی شمار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برهه های مختلف می باشد.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه حمایت از سپاه واجب است افزود: همه ی ملت ایران بسیجی و سپاهی هستند، و ایران اسلامی خود قربانی تروریسم است.

وی ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: باید از جوانان حمایت شود و در راستای خواسته مقام معظم رهبری، مدیریت کشور به سمت جوان‌گرایی پیش برود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ضرورت افزایش کمک رسانی به آسیب دیدگان ناشی از سیل، بیان کرد: حمایت های لازم از مردم مناطق سیل زده صورت بگیرد و همچنین امدادرسانی سازمان یافته ای به مردم این مناطق انجام شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: مسئولان استان با هدف پیشگیری از وقوع حوادث مشابه تمام جغرافیای استان را بررسی نموده و شرایط مناسب برای پیشگیری از آسیب های ناشی از وقوع سیل در استان بوشهر فراهم شود.

امام جمعه قم: کینه‌توزی آمریکا به دلیل پیشگامی سپاه در مقابله با دشمنان است

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس با اشاره به سوره توبه عنوان کرد: راه بازگشت به روی مشرکان بسته نیست و هر گاه دست از اعمال و رفتار مشرکانه خود بردارند و به فطرت الهی بازگردند، پذیرفته خواهد شد.

امام جمعه قم افزود: در صورت توبه مشرکان، مسلمانان نباید درصدد انتقام برآیند بلکه باید گذشته آن ها را نادیده بگیرند و با آن ها همانند برادر دینی رفتار کنند.

آیت الله سعیدی یکی از راه‌های مهم برای کسب تقوای الهی را نماز دانست و بیان کرد: نماز اگر به درستی انجام شود انسان را از منکرات باز می دارد و هدایتگر است.

وی بیان کرد: ملت ایران قادر خواهد بود دشمن را در جنگ اقتصادی شکست دهد به شرط اینکه مردم و مسئولان ابتکار عمل داشته باشند و بر توانمندی های داخل کشور تکیه کنند.

وی در خصوص سیل اخیر در کشور اظهار کرد: آغاز سال 98 در ایران همراه با بارش های الهی بود که با وجود برکت فراوان و خارج کردن کشور از کمبود آب، مشکلاتی را برای مردم و کشور ایجاد کرد.

آیت الله سعیدی بیان کرد: چنین بارشی در 100 ساله اخیر سابقه نداشته است و 24 استان درگیر سیل شد و عده ای از هم وطنان جان خود را از دست دادند. سیل موجب تخریب جاده ها و خانه ها و از بین رفتن زیرساختها شد، رهبری با تشخیص درست و به هنگام، همه نیروهای مسلح و دستگاه‌ها را با امکاناتی که داشتند به صحنه آوردند و این نیروها با غیرت و همت و وظیفه شناسی پای کار آمدند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد: نیروهای مسلح نیز با ایمان، همت و غیرت و وظیفه شناسی پای کار آمدند و همچنان در صحنه خواهند ماند.

وی گفت: لایروبی رودخانه ها و توجه به سدها و آزادسازی حریم رودخانه ها و تامین و تعمیر مسکن مردم و امدادرسانی برای نیازهای دراز مدت مردم باید هم اکنون جزء برنامه های دولت و ملت باشد.

امام جمعه قم اظهار کرد: بر اساس آیات الهی، اصل باران برکت و خیر است و خسارات ناشی از سیل به عملکرد انسان نسبت به طبیعت برمی گردد، باید با آن چه موجب تشدید آسیب ها می شود مقابله کرد همچنین دستگاه قضائی بدون هیچ ملاحظه ای به متخلفان برخورد قانونی کنند.

وی گفت: هیچ کس نباید برای توانمندی سپاه و ارتش و نیروهای مسلح دغدغه ای داشته باشد، در واقع این آرامش و امنیت با لطف الهی به واسطه توانمندی های ارتش و سپاه و حرکت ناوهای نیروی مسلح در آبهای آزاد همیشه فارس و دریای عمان و در سایه غرش موشک های جمهوری اسلامی ایران به دست آمده است.

وی بیان کرد: رهبر عزیز در دیدار جمعی از پاسداران، علت دشمنی آمریکا با سپاه را پیش قدمی این نهاد در همه عرصه های مقابله با دشمن دانستند.

امام جمعه قم ادامه داد: سپاه در عملیات و مقابله با دشمن در مرزها و حتی چند هزار کیلومتر دورتر در حرم حضرت زینب(س) و هم در میدان سیاسی مقابله با دشمن پیش قدم است.

وی گفت: کینه توزی آمریکا به دلیل پیشگامی سپاه در مقابله با دشمنان و ستمگران است،البته دشمنی ها به جایی نمی رسد، آن ها با خیال خود نقشه می کشند و حیله می کنند اما آن کس که فریب می خورد ترامپ و شیاطین و اشرار و احمق های دور و بر نظام و حاکم بر امریکاست.

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: روش آمریکا در این 40 ساله، روش های شکست خورده است و این احمق ها همان روش های سابق را تکرار می کنند.

کمک به مناطق سیل زده نیاز حیاتی کشور است/کلید مشکلات کشور خودسازی است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:کمک به مناطق سیل زده نیاز حیاتی کشور است شورای مساجد باید پایگاه‌های مساجد را راه بیاندازند همه وظایف و تقصیرات را گردن دولت و دولتمردان نباید انداخت وخود مردم باید پای کار بیایند در حال حاضر مردم ما مشکلات حاد دارند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در خطبه امروز ۲۳ فروردین ماه ضمن سفارش به تقوای الهی عنوان کرد: این سفارش به تمام امت‌ها شده که تقوا الهی را در زندگی خود سر لوحه و هدف قرار دهند یکی‌ از راه‌های رسیدن به‌ تقوای الهی و مسئله مراقبت بهره‌گیری از فرصت سه ماه مهم رجب، شعبان و رمضان است.

وی با بیان‌ اینکه سفارشات زیادی بزرگان دین برای تقویت تقوا، ایمان، ساخته شدن احتماع اسلامی، سعادت دینا و آخرت سفارش کردند،ادامه داد: باید از این‌فرصت‌های بی نظیر خودسازی، تقوا و تقویت نیروی ایمانی برای مبارزه با نفس و جهاد اکبر استفاده شود.

خطیب نماز جمعه همدان ضمن اشاره به شب میلاد امام زمان(عج) و استفاده از فرصت خودسازی در این شب، اظهار کرد: شب و روز باید در راه خودسازی قدم برداریم و در فکر ساختن خود باشیم نکته مهمتر از ثواب خودسازی من و شما است.

آیت الله موسوی اصفهانی ادامه داد: هرچقدر از مادیات جدا شویم و به‌ محبت، عشق، علاقه و حرکت به سوی خدا و رسول خدا نزدیک‌تر می‌شویم.

وی ضمن بالا شمردن سهم خودسازی و تقوا را در زندگی شخصی اظهار کرد: نیت ما دیده شدن در اجتماع نباید باشد شخصی که خودسازی کرد در رقابت انتخابات از خدا می‌ترسد و به رقیب خود تهمت‌ نمی‌زند اگر افراد خودساخته شدند خط قرمز خود را شرع می‌دانند اگر حقوق ۱۵۰ میلیونی داریم ریشه کار است که می‌گوید حق ما است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: چشم همه مملکلت به شما جوانان است و آینده کشور به شما جوان خود ساخته بستگی دارد جوانی میتواند مملکت خود را خوب بسازد اگر جوان خودساخته باشد وگرنه نمیتواند این بار سنگین را بکشد.

آیت الله‌ موسوی اصفهانی ضمن اشاره به سیل اخیر در کشور اذعان کرد: امروز برادران ما در سراسر کشور نیاز به‌ کمک دارند اما ما چقدر خود را در غم آنها سهیم می‌دانیم به فرموده پیامبر اکرم(ص) کسی که وارد صبح شود و به فکر برادر مسلمان خود نباشد مسلمان نیست.

وی افزود: مردمی که همه چیز داشتند در ظرف دو ساعت همه چیز را از دست دادند وظیفه خود را کمک باید به این افراد بدانیم خدا ما را قابل دانسته است که قسمتی از مسیر خود را برای کمک به آنها برداریم و کمک‌ها باید به گونه‌ای باشد گه بگویند دیگر نیازی به کمک نداریم ما امت اسلامی هستیم و این امت هشت سال دفاع مقدس را پشتیبانی کرد و در این چهل سال بزرگترین مشکلات را تحمل کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بیش از ۲۵ میلیون تومان در نماز جمعه هفته پیش همدان در حسینیه امام در سه پایگاه جبهه مقاومت و کمیته امداد و هلال احمر جمع آوری شده است که موجب افتخار ما است.

آیت الله‌موسوی اصفهانی با اظهار اینکه‌ مشکلات کشور واقعا کارد به استخوان رسانده است، گفت: کمک به مناطق سیل زده نیاز حیاتی کشور است شورای مساجد باید پایگاه‌های مساجد را راه بیاندازند همه وظایف و تقصیرات را گردن دولت و دولتمردان نباید انداخت وخود مردم باید پای کار بیایند در حال حاضر مردم ما مشکلات حاد دارند.

وی ضمن اشاره به این حدیث حضرت علی(ع) که کلید هر سدی و رفع مشکلات تقوا است، ابراز کرد: کلید رفع مشکلات ما مذاکره با کدخدا نیست اگر دولتمردان، مسئولین، روحانیون و همه به طور گسترده تقوا الهی را رعایت کنند این سد ها کم کم کنار میروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تنها نباید از مسئولین توقع نداشته باشیم بلکه ما نیز باید قدمی برداریم و از آنچه که داریم در خدمت انقلاب کمک کنیم مراقب باشیم در فضای مجازی در بین مردم به تهمت‌ها و شایعات نسبت به هیچ کس به خصوص کسانی که در مسائل دینی کار میکنند دامن نزنیم و اگر افرادی را دیدیم که به آن دامن می‌زنند نهی از منکر کنیم امروز به دلیل شرایط اقتصادی فشار بر روحانیون زیاد شده است.

آیت الله موسوی اصفهانی اذعان کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که پیش آمده این حرکت احمقانه آمریکا است که سپاه پاسداران مارا جزو گروه های تروریستی قرار داده است سپاه پاسداران قبل از اینکه تشکیل شود به صورت کیمته درخدمت مردم بود و بعد از تشکیل سپاه به صورت جان برکف در راه انقلاب فعالیت می‌کنند این سپاه، سپاه اسلام است.

وی بیان کرد: این سپاه پرونده پر افتخاری دارد . باس سپاه، لباس عزت است آیت الله صدوقی و آیت الله اشرفی و آیت اللع مدنی با افتخار این عمامه را با آرم‌سپاه پوشیدند این افراد سپاه را خوب شناختند.

امام جمعه ارومیه: تحریم آمریکا سبب قدرتمند شدن توان دفاعی و تهاجمی سپاه شد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه که درمصلی این شهر برگزار شد افزود: آمریکا با تحریم سپاه و قرار دادن نام سپاه در گروه تروریستی نه تنها باعث تضعیف سپاه نشد بلکه باعث قویتر شدن توان دفاعی و تهاجمی سپاه پاسداران شد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه اقدام اخیر امریکا علیه سپاه نشان از بی فکری سیاستمداران این کشور است تصریح کرد: دنیا می داند که این آمریکا است که با هزینه ۷تریلیون دلاری  وایجاد گروه های تکفیری دنیا را به آشوب کشیده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: ملت ایران و رهبری در همه عرصه ها از سپاه پاسداران که برخاسته از تفکر انقلابی است حمایت می کنند.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: همه مردم و مسئولان باید برای رونق کشور وارد عرصه شوند و نقش خود را به خوبی اجرا کنند تا در مقابل دشمن پیروز شویم.

وی با اشاره به خسارات سیل اخیر تاکید کرد: اگر راهکارهای ارائه شده رهبری درخصوص راه های پیشگیری از خطرات سماوی و عرضی به درستی اجرا می شد اکنون شاهد خسارات این چنینی نبودیم.

امام جمعه ارومیه بات اکید به رونق تولید در بخش کشاورزی استان یاد آور شد: باید برای رونق بخش کشاورزی محصولات مازاد تولیدی استان را صادر و از ضایع شدن محصولات جلوگیری کرد.

امام جمعه اردبیل: ترامپ با تروریستی خواندن سپاه زوال عقلی خود را ثابت کرد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار کرد: هیچ نعمت خداوند مثل نعمت عقل نیست و ضربه‌ای که بی‌عقلی به خود، جامعه، بشریت و دین می‌زند هیچ عنصری نمی‌زند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم ترامپ در قرار دادن سپاه در ردیف داعش، ظهور بزرگ بی عقلی زمامدار آمریکاست، خاطرنشان کرد: این تصمیم ذره‌ای اثر مثبت برای آمریکا ندارد و برای کشور ما هم هیچ تاثیری ندارد چون بوش قبل از او سپاه ما را تحریم کرده است و جعل سپاه در لیست تروریسم نه در تجارت ایران، نه در امنیت آن و نه در هیبت و هیمنه سپاه تاثیری ندارد؛ بلکه این تصمیم، هم هیبت سپاه را بالا برد و هم محبوبیت آن را بیشتر کرد و هم ملت ما را منسجم کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا اگر از شدت ناکامی، خسارت مالی، خسارت جانی و خسارت عرضی دق مرگ شود، برای ما غیرمنتظره نیست، تصریح کرد: اولین ناکامی آنها در مدیریت منطقه توسط سلفی‌ها و داعشی‌ها و رساندن داعش به ایران بود چرا که قرار بود سوریه، عراق و لبنان با دست داعشی‌های وهابی سقوط کند و آنها داعش را با هزینه فراوان برای ایران درست کرده بودند و برنامه این بود که یک سوم ایرانی‌ها در ورود داعشی‌های سوریه و عراق و عربستان به ایران کشته شوند.

امام جمعه اردبیل یادآور شد: سپاه، هفت تریلیون دلار هزینه آنها را بر باد داد و داعش که تا جلولاء یعنی چهل کیلومتری ایران آمده بود هم در عراق و هم در سوریه، ریشه‌کن شد.

عاملی افزود: آنها با مقصد تامین امنیت اسرائیل، قرار بود با داعش، حکومت سوریه و لبنان را ساقط کنند تا همسایگان اسرائیل، همه از موالیان اسرائیل باشند اما سپاه همه چیز آنها را بر باد داد و در بیخ گوش آنها خیمه زد و آنها از این حیث زخمی هستند. زخم آنها بسیار عمیق است و عمیق تر خواهد شد.

وی اظهار داشت: در داخل کشور نیز سپاه تمام برنامه‌های آمریکا علیه ایران را بر باد داده است آنها فقط با بنزین می توانستند کشور را بهم بریزند اما سپاه با احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس، نه تنها ایران را در بنزین خودکفا کرد بلکه به صادرکننده بنزین تبدیل نمود و آمال و آرزوهای آنها را بر باد داد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: آنها در سیل اخیر انتظار داشتند که ماهی‌های خوب بگیرند اما دیدند فرمانده سپاه تا کمر در داخل آب کار می‌کند و سپاه نه تنها تجهیزات و امکانات خود را به میدان آورد، بلکه دستور داد پاسداران جلوی سیل بخوابند تا به مردم آسیبی نرسد.

عاملی ادامه داد: بیشترین عصبانیت آمریکا از موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ایران است چرا که این موشک‌ها، مجال هرگونه تحرک در منطقه یا فکر حمله به ایران را از آمریکا گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر قرار باشد دولتی در لیست تروریست‌ها باشد، آمریکاست چرا که تروریسم در دنیا سه رکن دارد که صهیونیسم، وهابیت و منافقین و همه را آمریکا درست کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: از اهالی مکرم می‌خواهم هم وطنان سیل زده را فراموش نکنند و ضروری است علاوه بر کمیته امداد و هلال احمر، دفاتر ائمه جمعه نیز وجوه و وسایل را تحویل و به مصارف مقرره می‌رسانند.

امام جمعه کرج: فشار اقتصادی راهکار اساسی دشمن برای ناامید کردن مردم است

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 23 فروردین کرج اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون جوان در کشور داریم که گام دوم انقلاب به آنان مربوط می شود.

این مسئول افزود: تعداد زیادی از جوانان کشور دانشمند هستند و دشمنان به دنبال تخریب همین قشر هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه فشار و جنگ اقتصادی از راهکارهای اساسی دشمن برای ناامید کردن مردم و آسیب به نظام است؛ گفت: بدون شک کسی که اقتصاد بلد نباشد کشور را به چالش می کشد به همین دلیل جوانان انقلابی باید تبحر خود در این حوزه را افزایش دهند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه تلاش دشمنان برای آسیب به نظام تنها به جنگ اقتصادی ختم نمی‌شود؛ گفت: دشمنان در  عرصه جنگ نرم هم حضوری فعال دارند بنابراین جوانان باید آگاه باشند و اجازه ندهند اهداف آنها محقق شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات آمریکا در تروریست اعلام کردن سپاه، گفت: ملت ایران تمام قد در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند.

امام جمعه موقت اصفهان: سپاه در دل تک تک مردم جای دارد

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به اینکه همه شما و خود را به رعایت حدود الهی و تقوا دعوت می کنم، اظهار کرد: از مصادیق تقوا همیاری و کمک رسانی به سیل زدگان است.

وی با بیان اینکه تقدیر الهی بود که عده ای در فشار و سختی قرار گیرند و در مقابل عده ای دیگر در راه رفاه مالی زندگی کنند، افزود: باید کمک رسانی کنیم و به آن عده ای که خداوند رزق و معاش آن ها را تنگ کرده است کمک و یاری رسانی کنیم زیرا خداوند ما را مورد امتحان قرار داده است.

وی با اشاره به ایکنه ممکن است این بارش ها ادامه داشته باشد و مردم اکنون مورد امتحان الهی قرار گرفته اند اما به خوبی با حضور در مناطق سیل زده و کمک رسانی های امدادی از سیل زدگان حمایت کردند، ادامه داد: ترمیم این خسارتها نیاز به حمایت مستمر مردمی و دولتی دارد و باید همچنان ادامه داشته باشد. نباید نزول باران را فقط به عنوان یک آسیب ببینیم زیرا حدود بیست سال کشور در وضعیت خشکسالی قرار داشت و باید به رحمت الهی توجه کنیم.

مهدوی با بیان اینکه جریان سیل موجب همدلی، وحدت و یکپارچگی میان اقشار مختلف مرم شد، خاطرنشان کرد: مردم استانها در رقابت با کمبود آب کدورت هایی داشتند اما الان آنها را برطرف کردند و مردم  همان استان ها در استان های شمال، لرستان و خوزستان با کمک رسانی های خود همدلی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: در سال گذشته شهردار اصفهان یک قول به من دادند که مقابل مفاسد و گناه را بگیرند؛ اما متاسفانه عده ای از سکوت ما سوء استفاده می کنند. آقای شهردار چرا سکوت کردید؟ چرا در مدیریت چهارباغ که توسط شهرداری اداره می شود در ایام نوروز شادی مردم را آلوده به گناه کردن می کنید ؟

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: در طرح چهارباغ با برگزاری کنسرت و موسیقی و ترویج آن شادی مردم را به گناه کردن تبدیل می کنید. آیا شادی به معنای آن است که از فروش بلیت های گران قیمت مردم آلوده به گناه شوند؟

مهدوی افزود: شهردار قول دادند دفاع از دوچرخه سواری دختران نکنند اما در ایام نوروز شاهد دوچرخه سواری دختران در چهارباغ بودیم شهردار و دادستان اصفهان باید با این مسایل برخورد کنند تا دیگر تکرار نشوند .

وی در خطبه دوم با بیان اینکه دولت آمریکا نیروی سپاه پاسداران را یک گروه تروریستی معرفی کرده است، خاطر نشان کرد: این در حالی است که یازده سال پیش سپاه قدس  مورد تحریم قرار گرفته بود و سال گذشته نیز مورد تحریم قرار گرفت.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه این سخنان بیشتر جنبه روانی دارد و مردم با بصیرت ملت با این ترفندها آشنایی دارند زیرا اعلام این سخنان از سوی آمریکا احمقانه و بدون سنجش درست بود، ادامه داد: این سخنان آمریکا منجر شد اتحاد بین گروهها و رسانه هایی شکل بگیرد که سابقه دفاعی از سپاه نداشتند.

امام جمعه ایلام: سپاه متعلق به همه ملت است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: اقدام اخیر ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی نشانه ناتوانی این کشور در برابر این نیروی مردمی و تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه تحریم سپاه ، تحریم تمام مملکت ایران است، گفت : خوشبختانه در واکنش به این تصمیم نابخردانه مجلس زیبا درخشید و دولت به خوبی دفاع کرد.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: وقتی مجلس نمایندگان مجلس با پوشیدن لباس سبز سپاه نشان دادند این نیرو متعلق به همه مردم است و در دل همه مردم جا دارد.

کریمی تبار با اشاره به نقش سپاه در منطقه و در کشورهایی مانند عراق ، یمن ، لبنان و سوریه ، تصریح کرد: سپاه پاسداران به خوبی منویات مقام معظم رهبری را تحقق بخشیده و در دور زدن تحریم های ظالمانه آمریکا به خوبی عمل کرده و در خنثی سازی توطئه دشمنان به خوبی عمل کرده است.

وی از تلاش همه مردم ، مسئولان استانی و کشوری در کمک به سیل زدگان قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری: تمام برنامه‌های ضدانقلابی آمریکا به لطف سپاه پاسداران شکست خورده است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ۲۳ فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به ۱۱ شعبان، سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع)، گفت: این جوان بصیر، شهادت‌طلب، ولایتمدار، مؤمن، بصیر، و رشید اشبه‌الناس به رسول الله(ص) از لحاظ ظاهری و به ویژه از حیث اخلاق و ایمان و بصیرت بود. 

وی با اشاره به ۲۹ فروردین روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، بیان کرد: امروز نقش اساسی و مکتبی ارتش تحت منویات رهبری مشهود است و ارتشی همچنان مقتدر، مقاوم، بصیر، اهل عمل، و مؤمن در اوج بالندگی قرار دارد و هیچ ارتشی در جهان، همانند ارتش جمهوری اسلامی ایران نیست. 

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به درخشش‌های سپاه در تمام سال‌های انقلاب، گفت: دشمن با مشاهده نقش‌آفرینی سازنده سپاه به این نهاد انقلابی و مردمی متعرض شده و این تعرض، تعرض به قانون اساسی و تمامیت ارضی مملکت و محکوم است. 

وی با بیان اینکه این تعرض‌ها از سوی آمریکا مسئله تازه‌ای نیست، بیان کرد: آمریکا همواره به دنبال شانتاژبازی و روحیه‌بخشی و به خیال خود، حفظ هوادارانش در منطقه است، ضمن اینکه آمریکا هر چه جلوتر آمده تمام برنامه‌هایش بر ضد انقلاب اسلامی، به لطف سپاه پاسداران با شکست مواجه شده است. 

امام جمعه شهرکرد در خصوص اقدامات هوشمندانه سپاه در طول عمر چهل ساله انقلاب که عصبانیت آمریکا و ایادی او را به دنبال داشته، گفت: دفع فتنه‌هایی چون فتنه ۷۸ و فتنه ۸۷، طرح تجزیه کشور، دسیسه‌های دشمن در منطقه، تحریم‌های ظالمانه و جنگ نرم همواره با پیش‌گامی سپاه با شکست مواجه شده‌اند. 

وی ادامه داد: نقش سپاه در عرصه‌ها درخشان و قابل توجه است که پروژه‌های نفتی، پالایشگاه‌ها، امنیت داخلی، اقتصاد مقاومتی و ... از موارد درخشان عملکرد سپاه است ضمن اینکه، سپاه قدس همچنان مقتدرانه در حال گسترش و نقش‌آفرینی در منطقه است. 

امام جمعه شهرکرد با اشاره به بارندگی ‌های اخیر، به مشکلات مناطق آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و افزود: در سفر اخیر به منطقه موگویی از نزدیک شاهد مشکلات بودم که اقدامات سریع و بلند مدت برای کمک به آسیب‌دیدگان این منطقه و سایر مناطق، لازم و ضروری است. 

وی با اشاره به اقداماتی که باید در موگویی انجام شود، گفت: بازگشایی فوری گردنه موگویی و عسل‌کشان، تأمین ماشین‌آلات و ابزار امدادرسانی، اتصال برق منطقه و ارتباطات ثابت و سیار از اقدامات فوری برای این منطقه است ضمن اینکه، مشکل گردنه‌عسل کشان باید برای همیشه رفع شود. 

حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر ضرورت شکرگزاری برای بارش‌های اخیر، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هنوز دو سوم سد زاینده‌رود خالی از آب است وظیفه همگان در استان و استان همجوار مدیریت صحیح سد و پرهیز از مصرف بی‌رویه و جلوگیری از هدر رفت آب است پس باید از خروجی‌های غیر ضروری آب جلوگیری شود. 

امام جمعه بجنورد: سپاه پاسداران، با انقلاب اسلامی عجین شده است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه از مستکبران نباید به جز فریب مردم انتظار دیگری داشت، اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند که مکر و حیله آنان برای انقلاب اسلامی به خودشان باز می گردد و هیچگونه آسیبی به انقلاب وارد نمی شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه سپاه، پاسدار انقلاب و خون شهدا است، تصریح کرد: سپاه نماد مقاومت است و از جمله سبز پوشان علی باور هستند که در دل مردم جای دارند.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح در تمام مشکلاتی که برای کشور و مردم پیش آمده همیشه همراه بودند، اضافه کرد: در سیل اخیر که در کشور رخ داد سپاه و دیگر نیروهای مسلح در کنار مردم بودند و هستند و با کمک همین مردم به دنبال رفع مشکلات هستند و این نشان از مردمی بودن این نهاد انقلابی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید براینکه دنیا از یک سپاهی که سردار سلیمانی است هراس دارد، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از سردار سلیمانی ترس دارند و برای همین مسئله است که نمی خواهند تمام سپاهیان وارد عرصه شوند که این مسئله نشان از ذلت دشمنان و زانو زدن آنان در مقابل قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

به گفته وی مردم ایران 40 سال دشمن شناسی را در کارنامه خود دارند و دشمنان باید بدانند مردم ایران دیگر فریب سخنان زیبا و توخالی آنان را نخواهند خورد.

امام جمعه زنجان: اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه، اتحاد ملت ایران را بیشتر کرد

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ۱۱ شعبان روز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) است که در تقویم فرهنگی به عنوان روز جوان نام‌گذاری شده است. در بیانیه گام دوم بیشتر مخاطبان را جوانان تشکیل می‌دهند و محور سخنان رهبر معظم انقلاب، جوان مومن، انقلابی، توانمند و دانا است.

وی یادآور شد: اولین مسئله در این بیانیه این است که جوان اهل تقوا، انجام واجبات و اهل اخلاص باشد و در این روزها کمک جوانان به هم‌نوعان این اخلاص را به نمایش می‌گذارد. دیگر اینکه جوانان اهل اخلاق باشند، مسئولیت‌پذیر و دغدغه‌مند بوده و درد دین مردم و انقلاب را داشته باشند. همچنین وظیفه‌شناس بوده و هم و غم او این باشد که برای انقلاب چه کند.

امام جمعه زنجان، اهل بصیرت بودن را از ویژگی‌های دیگر جوان بر اساس بیانیه گام دوم برشمرد و گفت: جوان باید دوست و دشمن را بشناسد و به‌موقع و به اندازه اقدام کند. با تدبیر عاقلانه امور را به پیش ببرد، اهل نظم باشد؛ مساجد و هیئت‌ها پایگاه‌های مهم اجرای نظم و انضباط هستند.

آیت‌الله خاتمی، تروریست خواندن سپاه را جنگ روانی دشمن دانست و گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌داد که قدرت نتانیاهو در آستانه انتخابات رو به‌ افول است و آمریکا این نمایش را برای پوشش این اتفاق و حمایت رژیم صهیونیستی به راه انداخت.

وی تصریح کرد: دشمن در توطئه‌های خود در کودتا، جنگ تحمیلی و عرصه‌های گوناگون شکست خورد و این سپاه بود که در مقابل توطئه‌های آن‌ها با قدرت ایستاد و در شکست داعش در عراق فعالیت سپاه بر کسی پوشیده نیست و طومار داعش را برچید.

امام جمعه کرمانشاه:

سپاه به زودی پرچم آمریکا را در منطقه پایین خواهد کشید

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: انشالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزودی پرچم آمریکای جنایتکار را در منطقه پایین خواهد کشید. 

به گزارش ایسنا، آیت الله "مصطفی علما"  در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه بیان داشت: اگر تاریخ چهل سال گذشته منطقه را بررسی کنیم می بینیم که روز به روز بر قدرت و عظمت  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزوده شده است و در مقابل قدرت آمریکا رو به افول بوده و انشاله این روند تا نابودی کامل آمریکا در منطقه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: رییس جمهور نیمه عاقل آمریکا چگونه شرم نمی کند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که نهادی مردمی و مدافع مردم و مسلمانان است را در لیست تروریستی قرار می دهد.

وی افزود: آمریکا برنامه‌های شوم و شیطانی فراوانی را برای ایران و منطقه در سر می پرواند که عمده این برنامه ها توسط سپاه از بین رفته است. از جمله این برنامه ها نقشه آنها برای ایجاد امپراطوری داعشی بود که با سیلی سپاه و قاسم سلیمانی روبرو شدند و این دلیل عصابیت آمریکا از سپاه است.

امام جمعه کرمانشاه گفت: ما  خطاب به آمریکا جمله شهید بهشتی را بازگو می کنیم که آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

آیت الله علما در ادامه خطبه ها با اشاره به 11 شعبان  و میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اظهار داشت: الگوی جوانان ایران حضرت علی اکبر (ع)  و اهل بیت است و این باعث شده که جوانان ایران ممتاز و همواره مدافع حق و علیه باطل باشند.

 


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.