• دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۱
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98012610850
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

استاندار:

هرمزگان مجموعه‌ای از توانمندی‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری است

استاندار هرمزگان

‌استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی موظفند در زمانی مشخص شرایط را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چارچوب قانون فراهم کنند، اظهار کرد: مصوبه توسعه و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در شرق استان به تصویب رسیده و در حال برنامه‌ریزی برای تحقق آن هستیم.

‌به گزارش ایسنا، فریدون همتی صبح امروز در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان، افزود: امیدوارم در این همایش بتوانیم نقشه راهی برای توسعه هرمزگان در سال جاری که سال رونق تولید نام گرفته در مسیر رونق بخشی به فضای کسب‌وکار با تکیه‌بر مزیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس هرمزگان الگوی مناسبی برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و میزبانی گشاده‌رو است، تصریح کرد: در هرمزگان با ایجاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز اراده دولت و استان را برای فراهم کردن شرایط جذب سرمایه‌گذار و ایجاد فضایی متفاوت و مناسب برای رونق کسب‌وکار نشان دادیم.

همتی ادامه داد: هرمزگان از یک‌سو به دلیل مجاورت با خلیج‌فارس و دریای عمان از جایگاه مهمی برخوردار است که سبب شده هرمزگان را به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور بنامیم.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان تصویری از مجموعه اقتصادی است که ظرفیت‌های بی‌نظیری را برای به حرکت درآوردن موتور محرک اقتصادی است، اظهار کرد: صنایع، پالایشگاه‌ها، گمرکات، بنادر، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد و مناطق گردشگری از مزیت‌های مهم هرمزگان است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هم اکنون فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در بخش صنایع به ویژه فولاد در هرمزگان موجود است، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی بانکرینگ سوخت از دیگر ظرفیت‌هایی است که به دنبال توسعه آن هستیم.

وی اضافه کرد: کشاورزی از دیگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان است که محصولاتی همچون خرما، سیر، لیموترش، انبه و صیفی‌جات این استان زبانزد عرصه‌های بین‌المللی است و فضای مطلوبی برای سرمایه‌گذاران است.

همتی با بیان اینکه در بخش شیلات نیز زمین‌های مستعد پرورش میگو نیز قابلیت مطلوبی برای هرمزگان رقم زده است، خاطرنشان کرد: در دریا حدود ۱۴۰ هزار تن ظرفیت شناسی جهت پرورش ماهی و دو میلیون تنی پودر ماهی نیز صورت گرفته و می‌تواند سبب رونق تولید و اقتصاد کشور شود.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه حضور وسیع گردشگران و عدم پاسخگویی به تمامی نیازها، فرصتی بکر برای سرمایه‌گذاران و پاسخگویی به نیازهای گردشگران است، اضافه کرد: ما به دنبال آن هستیم سایر جزایر استان را همچون کیش و قشم فعال کرده و با ایجاد دهکده‌های گردشگری شاهد رونق جزایر استان هرمزگان باشیم.

وی ادامه داد: حدود ۱۵ میلیون سفر دریایی در استان هرمزگان صورت می‌گیرد که خود نشان دهنده خاص بودن این استان از تمامی مزیت‌ها نسبت به سایر استان‌های کشور است.

همتی با اشاره به اینکه جاذبه ترانزیت کالا و بازرگانی با توجه به موقعیت استراتژیک آن در منطقه خود ظرفیت بی‌بدیلی در سطح کشور است، اظهار کرد: نزدیک به ۶۰ درصد صادرات و واردات کشور از بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد که شاخص بودن هرمزگان را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های هرمزگان اهدافی مشخص‌شده است، تصریح کرد: با توسعه گردشگری سلامت، دریایی و ورزشی، هدف‌گذاری جذب ده میلیون گردشگر در سال را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با ساخت دهکده‌های تفریحی و ویلایی این مهم را رقم خواهیم زد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه توسعه زیر ساخت‌های بهداشت و درمان در هرمزگان نیز در دستور کار قرار گرفته است، ابراز کرد: توسعه صنایع کشتی‌سازی، قطعه‌سازی، شناور و قایق تفریحی در مجتمع کشتی‌سازی فراساحل نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از هفتاد هزار نفر در روستاها و شهرهای هرمزگان در بخش صنایع‌دستی مشغول هستند، خاطرنشان کرد: هرمزگان همواره به عنوان پایتخت اقتصادی کشور پیشرو بوده تا در تسهیلگری در امر تجارت نیز پیش‌قدم باشد.

همتی اضافه کرد: سند میثاق اجتماعی به عنوان تضمین امنیت سرمایه‌گذاری نیز از سوی استانداری هرمزگان نیز به عنوان پشتیبان بخش خصوصی طراحی شده است.

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند در زمانی مشخص شرایط را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چارچوب قانون فراهم کنند، اظهار کرد: مصوبه توسعه و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در شرق استان به تصویب رسیده و در حال برنامه‌ریزی برای تحقق آن هستیم.

وی با بیان اینکه هرمزگان مجموعه‌ای از توانمندی‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری است، افزود: در پنل‌های تخصصی این همایش نیز فرصت‌ها مطرح تا سرمایه‌گذاران به خوبی با این ظرفیت‌ها آشنا شوند.

همتی در پایان گفت: امیدوارم در آینده به صورت منظم و مستمر با سرمایه‌گذاران در ارتباط باشیم تا بتوانیم شرایط مناسب را برای توسعه هرمزگان فراهم کنیم.

حمایت از سرمایه گذاران باید در عمل باشد نه در حرف

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: باید همگی با هم تلاش کنیم تا حضور پر برکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی را گرامی بداریم اما نه در حرف بلکه در عمل و اقداماتم!

به گزارش ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی صبح امروز در سومین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان، افزود: همتی استانداری تلاشگر و دارای اندیشه است که چنین همایشی را تشکیل و برگزار کرد.

وی با بیان اینکه توقع سرمایه پذیری این است که سرمایه در کار باشد تا در این فضا سرمایه گذاری کند، اظهار کرد: سرمایه گذاری استکبار جهانی یعنی فقط پول به جیبشان برود ولی سرمایه گذاران حاضر در این نشست کسانی هستند که استکبار جهانی خون آن کشورها را مکیده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه سرمایه گذار باید سود ببرد اما سود در چه مقیاس نیز اهمیت دارد، تصریح کرد: سرمایه گذار توقع دارد که مورد حمایت منطقی قرار گیرد و سرعت کار را بالا ببیند.

وی ادامه داد: بنده از تمامی قدرتم برای حمایت از سرمایه گذاران استفاده خواهم کرد و امیدوارم وزارت خانه‌های دولت تنها به حرف اکتفا نکرده و حمایت‌های خود را به صورت عملی نشان دهند.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه سرمایه گذار توقع دارد که مشکلی در کارش به وجود نیاید، اظهار کرد: باید تمامی شرایط و برنامه‌ها برای ورود و جذب سرمایه گذار موجود تسهیل شود تا از استقبال جهانی در این همایش به درستی بهره ببریم.

وی اضافه کرد: باید همگی با هم تلاش کنیم تا حضور پر برکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی را گرامی بداریم اما نه در حرف بلکه در عمل و اقداماتم!

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در سالجاری شاهد پایان خشکسالی هستیم، تصریح کرد: مردم ما در خشکسالی صبر خود را نشان دادند و پوزه استکبار را به زمین مالیدند اما اکنون زمان آن است که دیگر به چنین مردمی خدمات ویژه ای ارائه دهیم.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.