• سه‌شنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98020301605
  • خبرنگار : 30054

بوستر پمپ مورد نیازتان را به پایا گسترش سفارش دهید

بوستر پمپ مورد نیازتان را به پایا گسترش سفارش دهید

بوستر پمپ برای آن‌هایی که در زمینهٔ تأسیسات فعالیت می‌کنند، وسیله‌ای کاملاً آشنا و البته کاربردی است. در واقع بیشتر پمپ‌هایی که در ساختمان‌های مسکونی بلند و مجتمع‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از نوع بوستر پمپ است.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام پمپ خوب، خیلی از شما نمونه‌ای بوسترهای پمپ را مشاهده کرده‌اید؛ اما از آنجا که آشنایی با ساختار خود پمپ‌ها نداشتید، متوجه نوع بوستر پمپ بودن آن نشده‌اید؛ اما واقعاً بوستر پمپ چیست و چه انواعی دارد؟

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ دستگاهی است که به منظور افزایش مجموع آب مصرفی و فشار آب، چند پمپ آب را به صورت موازی به هم کوپل می‌کنند. پرکاربردترین انواع بوستر پمپ، بوستر پمپ آبرسانی، آتش‌نشانی و آبیاری هستند. به طور کلی تمامی بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتشنشانی و آبیاری برای افزایش فشار سیال استفاده می‌شوند. سیستم این تجهیزات همانند یک کمپرسور گازی است که در آن سیالات متراکم و فشرده می‌شوند و سیالات با فشار بالا انتقال می‌یابند.

هدف استفاده از بوستر پمپ چیست؟

پمپ‌هایی که در بازار به صورت عادی وجود دارد، جوابگوی مناطق پرجمعیت مانند مجتمع‌های مسکونی یا ساختمان‌هایی با تعداد واحدهای زیاد نیست. در این واحدها مصرف آب در ساعاتی چنان زیاد می‌شود که اگر پمپ توان لازم را نداشته باشد، طبقات بالا بی‌آب خواهند بود. هدف اصلی بوستر پمپ برای افزایش فشار آب در زمان کم فشاری یا مناطقی که انتقال آب به آن نقاط سخت است و نیاز به چندین پمپ برای انتقال سریع آب نیاز است.

بوستر پمپ چگونه کار می‌کند؟

تمامی بوسترهای پمپ موجود دارای روش کار یکسانی هستند. بوستر پمپ در حالتی که شرایط نرمال است، همانند یک پمپ معمولی رفتار می‌کند. منظور از شرایط نرمال، یعنی زمانی که مصرف آب در پایین‌ترین حد ممکن خود قرار دارد. این زمان بیشتر مربوط به صبح یا آخر شب‌ها است که بیشتر ساکنان از آب کمتری برای خوردن و شستن استفاده می‌کنند.

زمانی که مصرف آب از حد نرمال فراتر رفت، پمپ‌ها به صورت خودکار و تک تک روشن می‌شوند. این تک تک روشن شدن تا رسیدن فشار به حد مناسب ادامه پیدا می‌کند. بعد از کاهش مصرف فشار، به همان صورتی که پمپ‌ها روشن شدند، خاموش خواهند شد. به این صورت هم همه واحدها در زمان مناسب خود آب لازم را خواهند داشت که این مسئله به صرفه‌جویی آب کمک زیادی می‌کند و هم اینکه پمپ‌ها در هنگام بلااستفاده بودن دیگر روشن نخواهند بود که باعث کاهش استهلاک پمپ می‌شود. در واقع بوستر پمپ فقط یک دستگاه افزایش فشار آب نیست، بلکه بیشتر به کاهش مصرف آب و افزایش عمر پمپ‌ها نیز کمک می‌کند.

بوستر پمپ چه برندهایی دارد؟

بوستر پمپ از دستگاه‌های تولیدی اصلی شرکت‌های تولید کننده است. در واقع شرکت‌های بزرگ در دنیا به دنبال این هستند تا با تولید بوستر پمپ توانایی و قدرت خود را به بقیه نشان دهند و همیشه هم بین آنها رقابت شدیدی وجود دارد. برندهای مطرح تولید کننده بوستر پمپ در جهان عبارت‌اند از:

- بوستر پمپ پمپیران

- بوستر پمپ گراندفوس

- بوستر پمپ پنتاکس

- بوستر پمپ داب

- بوستر پمپ ابارا

دسته‌های اصلی بوستر پمپ در جهان

بوسترهای پمپ دارای چند دسته مختلف هستند. هر کدام از این دسته‌ها، کاربرد مخصوص به خودشان را دارند. تمامی شرکت‌های تولیدکننده بوستر پمپ به تولید و عرضه انواع این نوع بوسترها فعالیت می‌کنند. مهم‌ترین انواع بوستر پمپ شامل:

- بوستر پمپ آبیاری

- بوستر پمپ آبرسانی

- بوستر پمپ آتش نشانی

البته بوستر پمپ خانگی و … هم است که همان بوستر پمپ آبرسانی می‌گویند و خیلی تفاوتی بین آنها وجود دارد. بیشتر تفاوت در ساختار ویژگی دستگاه‌های تولیدکننده برندها است که البته بعضی از برندها در تولید بوستر پمپ از بقیه قوی‌تر هستند. از پمپ زمینی در ساخت بوستر پمپ‌های مختلف مانند بوستر پمپ آتش نشانی استفاده می‌شود.

معرفی چند بوستر پمپ برندهای معروف

- بوستر پمپ پنتاکس

بوستر پمپ پنتاکس یکی از محبوب‌ترین بوستر پمپ‌های ایران است که در امکان مختلف مخصوصاً در ساختمان‌های بلند استفاده می‌شود. پمپ پنتاکس شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین برند در ایران است. بجز پمپ آب، بوستر پمپ پنتاکس نیز در ایران بسیار محبوب است. بوستر پمپ‌های بوستر پمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری پنتاکس به دلیل هزینه نگهداری کم و باصرفه بودن، دارای جایگاه مهمی در صنعت بوده و در نتیجه در اکثر مجتمع‌های مسکونی و مراکز بزرگ تفریحی، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای خرید پمپ پنتاکس ایتالیا و یا بوستر پمپ پنتاکس با پایا گسترش خورشید تابان (پمپ خوب) تماس بگیرید.

- بوستر پمپ پمپیران

پمپیران یکی شرکت‌های تولیدکننده داخلی انواع پمپ است که از سال ۱۳۵۴ تاکنون در تبریز فعالیت دارد. پمپیران امروزه به یکی از قوی‌ترین تولیدکننده‌های پمپ در ایران تبدیل شده است و حتی بعضی از محصولات خود را نیز صادر کرده است. از نظر بسیاری از کارشناسان، بوستر پمپ تولید شده توسط شرکت پمپیران نسبت به بقیه قوی‌تر است، برای اینکه چنین بوسترهایی با شرایط آب وهوایی ایران شرایط سازگاری بیشتری دارد.

بوستر پمپ ابارا

ابارا را می‌توان یکی از پیشتازان در تولید انواع پمپ دانست. ابارا از معدود شرکت‌هایی است که با هدف پمپ‌های مطابق با محیط‌زیست، تاکنون توانسته موفقیت‌های زیادی را کسب کند. البته تا الآن هم موفق بوده است و بیشتر فروش خود را باید مدیون همین پمپ‌های با کیفیت خود بداند. این شرکت از سال ۱۹۱۲ فعالیت خود را شروع کرد و تا به امروز با تولید انواع پمپ به ویژه بوستر پمپ به موفقیت زیادی در عرصه جهانی دست پیدا کرده است. ابارا در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار کارمند دارد که در ۱۷ کشور مختلف فعال هستند. بوسترهای پمپ تولید شده توسط ابارا، یکی از بهترین نمونه‌های بوسترهای تولید شده توسط این شرکت بزرگ است.

چگونه بوستر پمپ بخریم؟

مهم‌ترین مسئله در خرید بوستر پمپ، انتخاب بهترین مدل بر اساس نیاز است. متأسفانه با توجه به زیاد بودن مدل‌های مختلف، بسیاری از خریداران نمی‌دانند که از کدام مدل استفاده کنند. خب برای انتخاب مدل مناسب، اول از همه باید نوع واحد مورد استفاده را تعیین کنید. بیشتر بوسترهای پمپی که فروخته می‌شود، برای ساختمان‌های مسکونی است. در انتخاب این نوع بوستر پمپ‌ها شما باید تعداد طبقات و واحدها را در نظر بگیرید و بر اساس آن هد و دبی مناسب را تعیین کرده و مدل مناسب را خریداری کنید.

بهترین راه خرید بوستر پمپ ایده آل، مشورت کردن با یک کارشناس با تجربه است. کارشناسان ما در همه وقت اداری، پاسخگوی سوالات شما در خصوص خرید بوستر پمپ هستند. اینکه شما چه نوع بوستری را بهتر است تا بر اساس نوع نیاز خود خریداری کنید. البته مهم‌تر از خرید، نصب آن است. نصب بوستر پمپ‌ها خیلی حساس است و باید به درستی و بر اساس اصول آن نصب شود. کارشناسان ما علاوه بر مشاوره در خرید، به شما در نصب هم کمک می‌کنند. در واقع، نصب بوستر پمپ کار شما نیست و باید حتماً به دست یک متخصص حرفه‌ای انجام شود که کارشناسان و متخصصان ما این کار را برای شما انجام می‌دهند.

انتهای رپرتاژ خبری

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.