• چهارشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98020401981
  • منبع : نمایندگی خوزستان

گزارشی از بحران سیل در خوزستان

تلاش برای رفع خطر سیل در خرمشهر/ پرداخت خسارت سیل زده‌ها از منابع صندوق توسعه ملی و دولت

سیل نخل

سیلاب در خوزستان به سوی خلیج فارس در حرکت است و حالا به جنوب خوزستان رسیده است.

به گفته مسئولین، سدها شرایط پایداری دارند و سیل بندهای اطراف شهرها هم حراست می‌شوند و هم تقویت اما با این همه درست است که خوزستان از وضعیت اضطراری خارج شده اما هنوز در حالت بحران قرار دارد.

سیل، روح، روان و مال خسارت دیده‌ها را با خود برده و علاوه بر آن زیرساخت روستاها از بین رفته است و برخی سیل دیدگان در همین شرایط به روستاهایشان برگشته‌اند.

آنها هم که برنگشته‌اند و هنوز در ۳۲ اردوگاه ساکن‌اند، به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز در شرایط اضطراری قرار دارند و از زمان مورد نیاز جهت تبدیل اردوگاه اضطراری به موقت گذشته‌اند چرا که باید اردوگاه‌ها به شکل موقت تعیین تکلیف می‌شدند اما این کار نشده است و احتمال بروز بیماری‌های روده‌ای و وبا در میان آنان زیاد است.

همچنین با توجه به نبود سیستم سرمایشی در برخی چادرهای اسکان، وضعیت برای مادران و کودکان مناسب نیست؛ هنوز بعد از یک ماه از وقوع سیل، مشکل سرویس بهداشتی و حمام در برخی اردوگاه‌ها وجود دارد و نیازهای اردوگاه‌ها به روز رسانی و راستی آزمایی نشده است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از چهارم فروردین ماه تاکنون به ۴۵ هزار خانوار شامل ۲۵۰ هزار و ۱۱۶ نفر امدادرسانی شده است و همچنین در این مدت ۶۶۷۹ نفر به مکان‌های امن انتقال یافته‌اند. در این مدت ۱۲۰ روستا دچار آبگرفتگی شده‌اند و همچنین ۲۷۴ روستا به صورت جزئی و کلی تخلیه شده است.

امیدواریم ظرف ۹ ماه آینده بازسازی مناطق سیل‌زده به اتمام برسد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: امیدواریم کار بازسازی مناطق سیل زده کشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.

به گزارش ایسنا، محمد امید در سفر خود به خوزستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرداخت خسارت سیلاب به مردم در استان‌های خوزستان و لرستان آغاز شده است، گفت: کار بازسازی نیز در مناطق سیل زده آغاز شده است. در این زمینه با تجربه‌ای که از گذشته در کشور وجود دارد، امیدواریم کار بازسازی مناطق سیل زده کشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.

وی بیان کرد: دولت متعهد است تا همه خسارت‌های وارد شده به مردم جبران شود. گره‌هایی که در بحث پرداخت‌ها نیز وجود داشت یکی یکی در حال باز شدن هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

امید با اشاره به افزایش حجم کمک‌های بلاعوض به سیل زدگان از سوی دولت خاطرنشان کرد: بر اساس حکم مقام معظم رهبری قرار است تا از دو منبع صندوق توسعه ملی و منابع دولت برای پرداخت خسارت سیلاب استفاده شود. هنوز جمع بندی کامل خسارت‌ها از سوی دولت انجام نگرفته اما قرار است ما به تفاوت نیاز دولت، از صندوق توسعه ملی برداشت شود.
 


بیشترین خسارات سیل در خوزستان به روستاها و مزارع وارد شد

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ترمیم مسیرهای جاده‌ای اصلی و روستایی خوزستان که در سیلاب اخیر آسیب دیده اند، گفت: اکنون در حال بررسی خسارات وارد شده به بخش‌های مختلف هستیم. در برخی از بخش‌ها امکان استحصال خسارت‌ها وجود دارد اما هنوز برخی از بخش‌ها در زیر آب هستند و امکان برآورد خسارت‌ها وجود ندارد.

امیر امینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خوشبختانه بحران تا حدودی در استان خوزستان و مناطق سیل زده این استان کاهش پیدا کرده و امکان تصمیم گیری برای مدیریت شرایط فراهم شده است.

وی افزود: ستاد مدیریت بحران استان در شرایط سیلاب هماهنگی بسیار خوبی را میان بخش‌های مختلف به وجود آورد و انسجام کاری را به شکلی فراهم کرد تا شرایط در خوزستان مدیریت شود.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: احداث سیل بندها در شهرستان‌های مختلف خوزستان جز مؤثرترین اقداماتی بود که در جهت مقابله با سیلاب در خوزستان انجام گرفت. کار مقابله با سیلاب در خوزستان به موقع آغاز و همچنین به موقع مدیریت شد.

راه‌آهن جنوب بازگشایی شد

پس از آن‌که محور ریلی جنوب به سه دلیل پس از وقوع سیل مسدود شده بود، محور امروز (چهارشنبه) بازگشایی شد تا امکان تردد قطارهای باری در این مسیر فراهم شود و با آغاز فروش بلیت، سیر قطارهای مسافری نیز در این مسیر از سر گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، جاری شدن سیل، رانش زمین و آب شستگی زیر خطوط ریلی در چند نقطه از محور جنوب باعث مسدود شدن این مسیر شده بود که از امروز (چهارشنبه) این مسیر ریلی بازگشایی شده و امکان سیر قطارهای باری فراهم است و با اعلام فروش بلیت سیر قطارهای مسافری نیز در این مسیر از سر گرفته می‌شود.

سرپرست فرمانداری خرمشهر: امیدواریم ظرف دو روز آینده خطر احتمالی سیلاب رفع شود

سرپرست فرمانداری خرمشهر با اشاره به هدایت سیلاب به سمت دشت‌ها، گفت: امیدواریم ظرف دو روز آینده سرعت آب کاهش یابد و خطر احتمالی رفع شود.

کوروش مودت در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت خرمشهر اظهار کرد: جهت پیشگیری از ورود احتمالی سیلاب به خرمشهر در مدت ۴۸ ساعت ۱۸ کیلومتر سیل‌بند در سه راه حسینیه خرمشهر توسط نیروهای قرارگاه کربلا با همکاری سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، نیروهای بسیجی و جهادی احداث شده است.
 

سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: تاکنون آب در کیلومتر ۵۰ خرمشهر رسیده بود که به سمت دشت‌های اطراف هدایت شده است. امیدواریم ظرف دو روز آینده سرعت آب کاهش یابد و خطر احتمالی رفع شود.

در پی افزایش حجم آب ناشی از جاری شدن آب رودخانه کارون و بالا رفتن سطح نهر «بحره»، خطر سیلاب، روستاهای بخش «خنافره» را تهدید کرده و روستای «حدبه» از توابع بخش مرکزی شهرستان شادگان را زیر آب برده است.

راه ارتباطی سه روستای اهواز همچنان قطع است

بخشدار مرکزی اهواز با اشاره به فروکش سیلاب در این بخش، گفت: هنوز راه ارتباطی سه روستای سید یدیم، سید ظاهر و سادات قطع است.

علی بلمچی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت روستاهای بخش مرکزی اهواز اظهار کرد: این بخش به علت محاصره شدن در بین سه رودخانه کرخه، دز و کارون تحت تأثیر سیلاب قرار گرفت. در حال حاضر از ۳۲ روستای بخش مرکزی اهواز تنها راه ارتباطی سه روستا قطع است.

وی با اشاره به بازگشایی مسیر ارتباطی روستاهای این بخش که در مدت اخیر قطع شده بود و تردد در آن با قایق امکان‌پذیر بود، افزود: تلاش می‌شود امروز راه ارتباطی روستای سید ظاهر بازگشایی شود اما بازگشایی راه ارتباطی دو روستای دیگر زمان می‌برد زیرا حجم آب در جاده روستاهای سادات و یدیم بالا است. در حال حاضر اهالی روستای یدیم با قایق تردد می‌کنند و روستای سادات تخلیه شده است.

دولت از منابع موجود برای جبران خسارت سیل استفاده کند

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است تا دولت از منابع موجود خود برای جبران خسارت سیلاب استفاده کند.

همایون یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اهداف صندوق توسعه ملی، اهدافی بلند مدت برای توسعه و همچنین یک ذخیره بین نسلی است که در اختیار کشور قرار دارد و باید از این صندوق فقط در مواقع ضروری استفاده کرد.

وی افزود: برای بحث جبران خسارت سیلاب اگر دولت بتواند از منابع موجود خود و خطوط اعتباری که در اختیار دارد استفاده کند قطعاً به سود کشور و مردم خواهد بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح کرد: در صورتی که قانون اجازه دهد و منابع دولت برای جبران خسارت مردم در سیلاب اخیر کافی نباشد و دولت نتواند به کمک این منابع همه خسارت‌ها را جبران کند، باید از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارت سیلاب کمک گرفت.

واریز ۵ میلیون تومان به حساب هر یک از مدارس عشایری آسیب‌دیده خوزستان

رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان با اشاره به آسیب ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی به ۷۹ مدرسه عشایری استان، گفت: به حساب هر یک از مدارس آسیب دیده عشایری پنج میلیون تومان به منظور خرید چادر برای برگزاری کلاس‌ها واریز شده است.

حمید قنبری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سیلاب و بارندگی‌های اخیر در استان باعث تخریب و آسیب رساندن به ۷۹ مدرسه با خسارت‌های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی شده است. از این ۷۹ مدرسه، ۳۴ مدرسه چادری، ۲ مدرسه کانکسی و ۴۳ مدرسه ساختمانی هستند.

وی افزود: مدرسه‌های آسیب‌دیده در مناطق مختلف استان مانند لالی، مسجدسلیمان، اندیکا، دزفول، ایذه و الوار گرمسیری واقع شده‌اند. این ۷۹ مدرسه آسیب‌دیده و تخریب‌شده دارای ۱۲۵ کلاس درس بودند که حدود هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز را در خود جای می‌دادند.


قنبری گفت: با توجه به اینکه تعدادی از این مدارس کانکسی یا ساختمانی بوده‌اند، قطعاً مبلغ پنج میلیون تومان برای بازسازی مدارس کافی نیست. گزارشی درخصوص آسیب‌های وارد شده به مدارس به اداره‌کل نوسازی مدارس داده شده است و بازسازی مدارس آسیب دیده عشایری نیازمند تأمین اعتبار از سوی نوسازی مدارس است.


 

۱۰۰ هکتار از نخیلات خرمشهر زیر آب‌اند

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: حدود ۱۰۰ هکتار از نخیلات شهرستان به زیر آب رفته‌اند.

محمد مطرودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ورود آب به برخی از نخیلات خرمشهر اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هکتار از نخیلات خرمشهر به زیر آب رفته‌اند و در اثر بالا آمدن سطح آب رودخانه کارون به نخل‌ها خسارت وارد شده است.

وی افزود: بخشی از نخیلاتی که به زیر به آب رفته‌اند، نخیلات بارور هستند اما بخشی دیگر از آن‌ها نیز پاجوش‌هایی هستند که هنوز به مرحله باردهی نرسیده‌اند و جوان هستند.

وی در خصوص برآورد میزان خسارت وارد شده به نخیلات خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن سطح آب رودخانه کارون، هنوز آب از نخیلات خارج نشده و همچنان نخیلات زیر آب هستند. از این رو امکان برآورد خسارت در حال حاضر وجود ندارد اما در تلاش هستیم تا آب را از نخیلات خارج کنیم.

معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور وارد خوزستان شد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور برای بازدید از مناطق روستایی سیل‌زده خوزستان وارد اهواز شد.

به گزارش ایسنا، محمد امید امروز ۴ اردیبهشت ماه در سفر به خوزستان از مناطق سیل‌زده این استان بازدید می‌کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در ابتدای سفر خود با استاندار خوزستان دیدار و در خصوص آخرین وضعیت روستاها و مناطق درگیر سیلاب خوزستان با وی گفت‌وگو می‌کند.

امدادرسانی به بیش از ۲۵۰ هزار سیل زده در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به ۲۵۰ هزار و ۱۱۶ نفر خبر داد.


علی خدادادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیلابی اظهار کرد: در طول این مدت شهرستان‌های بهبهان، لالی، گتوند، ایذه، شوشتر، باغملک، هفتکل، آبادان، شادگان، هویزه، رامهرمز، اندیمشک، اندیکا، باوی، مسجدسلیمان، دزفول، شوش، اهواز، دشت آزادگان، کارون و حمیدیه از سیل متأثر شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سیل در برخی از شهرستان‌ها فروکش کرده و در برخی از مناطق هنوز سیل و تبعات آن وجود دارد. مناطقی از شهرستان‌های شوشتر، اهواز، دشت آزادگان، شوش، باوی، حمیدیه، کارون و شادگان هنوز متأثر از سیلاب هستند.



بلوارهای ساحلی اهواز تا جمعه بازگشایی شوند

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به مسدود بودن بخش‌هایی از بلوارهای ساحلی اهواز، گفت: بلوارهای جاده ساحلی اهواز تا روز جمعه باید بازگشایی شوند.


به گزارش ایسنا، کیامرث حاجی زاده در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در استانداری خوزستان اظهار کرد: هشدارها، جابه‌جایی اهالی روستاها، ایجاد فیوزپلاک‌ها، زیر آب رفتن مزارع و همه اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از ورود آب به نقاط پر جمعیت بود تا از حیث تلفات انسانی مشکلاتی ایجاد نشود.

حاجی زاده گفت: با توجه به اقدامات انجام شده نباید مسائل به گونه‌ای باشد که در مرحله بازسازی و بازتوانی بیماری‌ها به سمت سیل زدگان بیاید. نباید در چند روز یا ایام آخر سست شویم و این موضوع باعث شود لطماتی به مردم وارد شود.

وی تصریح کرد: مردم از نظر روحی، روانی، جسمی و مالی خسارت دیده‌اند. همچنین زیرساخت روستاها از بین رفتند و اگر بیماری به آن افزوده شود دیگر چطور می‌توانیم شرایط را مدیریت کنیم؟

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: خوزستان هنوز در حالت آماده‌باش است و تنها از وضعیت اضطراری خارج شده است. هنوز در حالت بحران قرار داریم. بنابراین باید شرایط در مدت اخیر مدیریت شود و مردم به طور صحیحی به محل زندگی خود برگردند.

حاجی زاده با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط بازگشت هر چه سریع‌تر روستاییان، تصریح کرد: آب وارد برخی روستاها نشده است و تنها جاده ارتباطی آنها باید برقرار و برق وصل شود. برخی روستاها کامل زیر آب رفته‌اند که باید روستاییان اسکان موقت یابند و شرایط لازم در این زمینه فراهم شود.


وی تصریح کرد: همچنین در برخی اردوگاه‌ها در بحث سرویس بهداشتی و حمام مشکل وجود دارد که باید در این راستا اقدام شود زیرا مطرح کردن این مساله پس از یک ماه در جلسه استانی درست نیست. همچنین جهت تأمین سیستم سرمایشی این اماکن باید فکری شود. دفع بهداشتی لاشه‌ها نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

حاجی زاده ادامه داد: همچنین با توجه به گرمای هوا در خرداد و تیرماه یکی از پیک‌های بیماری‌های وبا و شبه وبا وجود دارد که از طریق آب انتقال می‌یابد با گرمای هوا این بیماری راحت تر قابل انتقال است که باید به این موضوع توجه شود.

وجود معضلات بهداشتی در اردوگاه‌ها / شرایط، مستعد بروز بیماری‌های روده‌ای

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به حجم آبی که وارد روستاها شده و تبدیل بخشی از آن به ماندآب، گفت: اکنون در پیک اول بیماری‌های التور هستیم و شرایط اقلیمی و شرایط فعلی جهت بروز بیماری‌های روده‌ای مستعد است.


به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر مهدی حسینی زاده در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان، با اشاره به معضلاتی که در جمعیت تحت تأثیر سیل وجود دارد، اظهار کرد: اکنون هنوز در اردوگاه‌ها وضعیت به صورت اضطراری است و از زمان مورد نیاز جهت تبدیل اردوگاه اضطراری به موقت گذشته است و باید اردوگاه‌ها به شکل موقت تعیین تکلیف می‌شدند اما این کار نشده است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: مقوله دوم بازگشت مردم به روستاها است که باید مسائل بهداشتی جهت ایجاد زمینه بازگشت جمعیت به روستاها فراهم شود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامت مردم، عنوان کرد: همچنین انتظار می‌رود در اردوگاه یک مسئول به عنوان متولی باشد اما همچنان این معضل وجود دارد. اکنون معضلات بهداشتی در بسیاری از اردوگاه‌ها وجود دارد؛ بحث فاضلاب، پسماند، سازماندهی و نظارت بر نحوه توزیع مواد غذایی از معضلات این اردوگاه‌ها هستند که باید به این موارد توجه شود.



حسینی زاده تصریح کرد: آمار مراکز بهداشت از اردوگاه‌ها و مناطق سیل زده متفاوت است و انتظار داریم این آمار به واقعیت نزدیک شود تا به افرادی که نیاز است ارائه خدمت شود.

اکنون اختلافی در آمار اردوگاه‌ها با آمار جمعیتی خانه‌های بهداشت وجود دارد که باید این آمار بروز رسانی و راست آزمایی شود تا خدمات بیشتر از حد ارائه نشود. یعنی اکنون به جمعیتی خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه می‌دهیم که در اصل واقعیت، وجود ندارند که این موضوع از نظر اقتصادی و پایش مراقبت‌های بهداشتی به هیچ وجه منطقی نیست.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: انتظار می‌رود وضعیت اردوگاه‌ها از نظر بهداشتی ساماندهی شود. همچنین وضعیت اضطراری اردوگاه‌ها به وضعیت موقت تبدیل شود. بر نظافت، توزیع غذا و یخ نیز توجه بیشتری شود. همچنین با توجه به عدم وجود سیستم سرمایشی در چادرهای اسکان، وضعیت این چادرها برای مادران و کودکان مناسب نیستند.

وی با اشاره به ورود فاضلاب به رودخانه کارون، عنوان کرد: آیا رودخانه محل ریختن فاضلاب است؟ آیا در آینده نباید در این زمینه فکری شود؟

حسینی زاده با ابراز نگرانی از وضعیت فاضلاب اهواز، گفت: باید بپذیریم اهواز از نظر فاضلاب بسیار وضعیت بدی دارد و باید برای آینده و وضعیت فاضلاب فکری شود. تا چه زمانی می‌خواهیم درمان مسکنی انجام دهیم؟

لزوم تلاش برای حفظ سلامت سیل زدگان در پساسیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ادعا می‌کنیم تلفات انسانی بر اثر سیل نداشتیم و تقریباً جامعه بشری را با سلامت حفظ کرده‌ایم که در ادامه راه تلاش و همت باید در این راستا باشد تا خطری سلامت مردم به مخاطره نیندازد.


به گزارش ایسنا، دکتر ایرج نظری در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان، اظهار کرد: ادعا می‌کنیم تلفات انسانی بر اثر سیل نداشتیم و تقریباً جامعه بشری را با سلامت حفظ کرده‌ایم که در ادامه راه تلاش و همت باید در این راستا باشد تا خطری سلامت مردم به مخاطره نیندازد.


نظری با اشاره به بازگشت برخی از مردم به منازل خود، گفت: اکنون برخی از مردم به منازل خود برگشته‌اند اما شرایط محیطی، زیستی و بهداشتی برای آنها فراهم نیست. همچنین از سوی جاهای مختلف جهت سمپاشی اعلام آمادگی کرده‌اند اما اجازه این کار را نمی‌دهیم زیرا سمپاشی بی رویه بیماری، عارضه و مسائل مختلفی ایجاد می‌کند که بعد درمان آنها دچار مشکل خواهد شد. بنابراین در زمینه سمپاشی همه موارد باید در نظر گرفته شود.

پنج هزار کیلومتر شبکه برق خوزستان در معرض سیلاب

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: بیش از پنج هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط شرکت‌های توزیع اهواز و خوزستان در معرض سیلاب هستند و بسیاری از پایه‌ها نیز به زیر آب رفته‌اند.

حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اهمیت پایداری شبکه در ایستگاه شمال غرب این شرکت، افزود: در شرایط سیلاب در صورتی که ایستگاه شمال غرب ۲۰ ساعت خاموش می‌شد، همه خروجی‌های مدار قطع و مشکلات بسیاری برای مشترکین به ویژه در مخازن و تأسیسات نفتی به وجود می‌آمد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به اهمیت تأمین و توزیع برق، تصریح کرد: در صورتی که در این شرایط بحرانی، تنها ۱۰ ساعت شبکه برق اهواز دچار مشکل و قطعی می‌شد بدون شک فاجعه‌ای انسانی در این شهر رخ می‌داد زیرا شرایط بسیار دشواری برای مردم و تأسیسات به وجود می‌آمد.

کریمی ادامه داد: بیش از پنج هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط شرکت‌های توزیع اهواز و خوزستان در معرض سیلاب هستند و بسیاری از پایه‌ها نیز به زیر آب رفته‌اند.

پلیس تا بازگشت شرایط به وضع عادی، از سیل‌بندها حراست می‌کند

سرپرست فرماندهی انتظامی اهواز گفت: پلیس تا بازگشت شرایط به وضع عادی، به صورت شبانه‌روزی از سیل‌بندهای اطراف شهر حراست خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محسن دالوند در حاشیه بازدید و سرکشی از سیل‌بندهای احداث شده در مناطق کیانشهر، عین ۲ و ملاشیه اهواز، اظهار کرد: پلیس با حضور گسترده و به صورت شبانه‌روزی، حافظ امنیت و آرامش مردم بوده و از سیل‌بندهای احداث شده نگهبانی خواهد کرد.

وی افزود: با وقوع سیلاب‌های اخیر، دشمنان نظام با برنامه‌ریزی هدفمند سعی داشتند تا با وارد کردن صدمه به سیل‌بندهای ایجاد شده، موجب نارضایتی شهروندان شده و چهره نظام را تخریب کنند که با آمادگی و هوشیاری نیروهای نظامی، نگهبانی و حراست شبانه روزی پلیس و همچنین بصیرت مردم وفادار استان خوزستان توطئه‌های آن‌ها خنثی شد.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.