• جمعه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۲
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98021306855
  • خبرنگار : 90062

گزیده نماز جمعه سراسر کشور + لینک کامل

فضای مجازی نباید بی در و پیکر باشد

نماز جمعه

ائمه جمعه سراسر کشور در خطبه‌های امروز نماز جمعه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و اهمیت این ماه، دشمنی‌ برخی کشورها علیه ایران و آمادگی در مقابل جنگ تبلیغاتی و روانی دشمنان، ضرورت‌ رونق تولید، تبریک روز معلم و نقش آنها در آینده‌سازی جامعه و مدیریت فضای مجازی پرداختند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تبریک حلول ماه ضیافت الهی اظهار کرد: مردم ولایت‌مدار و متدین استان زنجان چند روز مانده به ماه مبارک رمضان را روزه گرفته و به استقبال این ماه مبارک می‌روند.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز معلم، گفت: نگاه حکیمانه مقام معظم رهبری به معلم امید بخش و تکریم آفرین است. معلمان سازندگان هویت و سرنوشت یک ملت هستند.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به دشمنی‌ها علیه ایران، تصریح‌کرد: دشمن امروز با همه توان خود وارد عرصه شده و آرایش جنگی گرفته است و در عرصه فرهنگی و رسانه‌ای وارد عمل شده است و باید در مقابل دشمن روحیه انقلابی خود را تقویت کنیم.

وی با اشاره به کرکری برخی کشورهای منطقه علیه کشورمان، گفت: ما با کسی دشمنی و سر جنگ نداریم ولی اگر کسی بخواهد پای خود را از گلیم خود درازتر کند، سیلی خورده و پشیمان می‌شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر آمادگی کامل در مقابل جنگ تبلیغاتی و روانی دشمنان است، تصریح کرد: باید حواسمان جمع باشد؛ چرا که دشمن در طول ۴۰ سال گذشته تلاش داشته ضربه بزند هر چند دشمن ضعیف‌تر از دوران اوایل انقلاب و کشورمان قدرتمندتر از همیشه است ولی باید حواسمان جمع باشد چرا که دشمن غیر قابل اطمینان و اعتماد است.

وی با تاکید بر توجه بیش از پیش به مشکلات کارگران، گفت: باید تلاش کنیم تا مشکلات این قشر زحمتکش جامعه بر طرف شود.

امام جمعه شیراز: باید در جنگ اقتصادی از تمام توان بهره برد/بستر روزه‌داری و بهره‌گیری از ماه رمضان فراهم شود

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 12 اردیبهشت شیراز با یادآوری اینکه در روزهای اول سال به دلیل وقوع سیل، در باب شعار سال کمتر اقدام عملی انجام و صحبتی گفته شد، گفت: برای تحقق شعار سال اقدام عملی لازم است و چندان نیازی به گفتن نیست، آنچه هم امروز گفته می شود، یادآوری برای لزوم برنامه‌ریزی در مسیر تحقق شعار سال است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از ما کارهایی خواسته و هر کس بر حسب مسئولیتش وظیفه‌ای عهده دار است، گفت: اگر می‌خواهیم تولید را رونق دهیم، باید بپذیریم که موانعی در کار است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نسبت به دو مسئله در استان فارس حساسیت دارد، گفت: مجموعه‌ای از کارخانه‌های صنایع غذایی در شمال فارس داریم که باید مورد حمایت قرار گیرند، نکنیم کاری که جوان فکر کند صنعتی که می‌تواند صد نفر مثل او را سر کار ببرد، به دلیل حمایت نشدن از سوی ما زمین بخورد.

امام جمعه شیراز در یادآوری اقداماتی که باید از سوی مدیران انجام شود، تذکراتی داد و گفت: برای راه‌اندازی چهار پتروشیمی در جنوب فارس، پول نقدی آماده شده، اینکه بگوییم این کار در جای دیگر اقدام شود یعنی استان و شهر خود را محروم کرده‌ایم.

آیت‌الله دژکام از مدیران مرتبط خواست که با جذب اعتبارات مربوط به احداث چهار پتروشیمی مصوب در فارس، نسبت به هزینه کرد درست و راه‌اندازی این واحدهای تولیدی و بسترسازی برای ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی اقدام کنند.

امام جمعه شیراز همچنین اصلاح و تقویت نظام بانکی را از ضرورت‌های رونق تولید برشمرد و گفت: نگاهی که امروز وجود دارد و این موضوع ربای مرکب را باید حذف کرد؛ ضمن تشکر از دادگستری فارس، امیدواریم رئیس کل جدید پیگیر این موضوع که قبلا هم مباحث آن مطرح شده است، باشند.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه با توجه به روایات مختلف، تمام کارهای فرد روزه‌دار، عبادت محسوب شده و به حسابش نوشته می شود، به توصیه‌های پیامبر مکرم اسلام(ص) در خصوص ماه رمضان اشاره و اضافه کرد: پیامبر می‌فرماید با نیت صادق و قلب طاهر از خداوند بخواهیم که برای روزه‌داری به ما صبر و توفیق عطا فرماید.

نماینده ولی فقیه در همچنین با اشاره به اینکه گفتن و انتشار هر حرف و مطلبی در فضای مجاز صحیح نیست، کنترل‌های پلیس فتا و قوه قضائیه در این زمینه را ضروری دانست که باید تداوم یابد.

او گفت: زمانیکه این تکنولوژی و ابزارها توسط کشورهای رقیب، به عنوان ابزار قدرت وارد کشور و جامعه شد، کار به جایی رسید که گفتیم شبیخون فرهنگی است و درست هم بود، اما امروز ما از موضع دفاعی به موضع آفندی تغییر وضعیت داده ایم و در این عرصه سربازان قوی به میدان آمده‌اند، علامت اینکه دشمن شکست خورده آنست که برخی را حذف و سانسور می کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: دشمن مدعی بود که فضا آزاد است، هر که هرچه می خواهد بگوید، اما امروز می بینیم که سانسور و حذف می شود؛ دشمن خیلی نامرد هست، تا زمانی مدعی آزادی فضا بود که فکر می کرد زور دست خودشان هست، وقتی کار برعکس شد، حاضر به میدان دادن نیستند.

امام جمعه شیراز با تصریح اینکه درهای بیان مسائل بر روی ما بسته نیست، گفت: این روزها لحظات آخر عمر استکبار است و آنان حرکت‌های مذبوحانه‌ای انجام می دهند. ما امیدواریم که به زودی علائم شکست کامل استکبار به شکلی واضح و جبران ناپذیر، مشاهده شود.

امام جمعه موقت بوشهر: روزه داری، انسان را محک می زند تا در مسیر تعالی قدم بردارد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های این هفته نمازجمعه بوشهر گفت: مبنای اعتقادی ما بر تکامل انسانی و بنای تمام واجبات و محرمات الهی نیز بر تکمیل و رشد انسان می باشد. 

وی با تأکید بر استفاده از فضائل ماه مبارک رمضان عنوان کرد: بی شک وجوب روزه داری منافعی را در بر دارد که انسان بدون آن به تعالی نخواهد رسید.  

وی با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی نشات گرفته از دین ما است، خاطرنشان کرد: این سبک در تمام ابعاد زندگی ما نفوذ دارد، و به تعبیر مقام معظم رهبری در فرهنگ ما نهادینه شده است. 

امام جمعه موقت بوشهر تصریح کرد:آزادی در محدوده دین، اعتقادات و باورهای ما معنا پیدا می کند و قطعا رفتار انسان بر روی عقاید او تاثیر دارد. 

حجت الاسلام دشتی با اشاره به ضرورت داشتن روحیه انقلابی توصیه شده توسط مقام معظم رهبری، گفت: ما می توانیم در محور انسانیت قدم برداریم، اما در عین حال در قالب قانون و مقررات عمل نماییم. 

علم‌الهدی خطاب به معلمان مطرح کرد: می‌خواهید سرباز آمریکایی تربیت کنید یا سرباز انقلابی؟

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: این هفته ما در دو جریان قرار دارد؛ هفته کار و کارگر و هفته معلم. مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در چند روز گذشته نکته‌ای را تذکر دادند و فرمودند که ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان‌های سیاسی، اقتصادی و فضای مجازی باید آرایش جنگی بگیریم.

وی افزود: این فرمایش مقام معظم رهبری یک توصیه و سفارش نبود. فرمانده کل قوا، مقام معظم رهبری بوده، حجت امام زمان(عج) و فرمانده از طرف وجود اقدس بقیه الله نسبت به همه ما، ایشان هستند، فرمان صادر کردند که آرایش جنگی بگیریم. در این آرایش جنگی که یک فرمان عمومی است، هم شامل حال مسئولان، مدیران، دولت، مجلس و قوه قضاییه و هم شامل حال تک تک کردم ما می‌شود که در مقابل دشمن آرایش جنگی بگیریم، در صف مقدم این جبهه آرایش جنگی ما دو قشر معلم و کارگر وجود دارند، یعنی نیرویی که ما باید به میدان این آرایش جنگی بیاوریم، نیروی کارگر و معلم است.

علم‌الهدی با بیان اینکه معلمان ما بدانند در طول 40 سال گذشته انقلاب مرتب در روز و هفته معلم، از معلم تجلیل و قدردانی شد و معلمان را احترام کردند، عنوان کرد: امسال روز معلم در سال اول گام دوم انقلاب بوده و روز معلم، روز مطالبه از معلم است. 40سال تجلیل کردیم، حالا برای 40 سال دوم روز معلم در سال اول، باید از قشر معلم در این روز مطالبه کنیم.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند ما با سند 2030 برای آمریکا و انگلیس سرباز درست می‌کنیم، تصریح کرد: شما معلمان در عرصه تعلیم و تربیت دارید چه می‌کنید؟ برای آمریکا و انگلیس می‌خواهید سرباز درست کنید یا برای اسلام و قرآن سرباز رزمنده مقابل آمریکا و انگلیس؟ شما بی‌تفاوت نیستید. شما کارمند حقوق‌بگیر صرف نیستید، کاسبی که معیشتتان از راه معلمی می‌خواهد تامین شود نیستید. شما عنصر سازنده‌ای هستید که بچه زیر دست خود را یا سرباز آمریکایی یا سرباز اسلامی انقلابی دینی می‌سازید.

امام جمعه مشهد گفت: همانند این قضیه در عرصه مساله کار و کارگر نیز وجود دارد. ما از کارگر مطالبه داریم. دشمن به میدان جنگ آمده است. هشت سال دفاع مقدس آمار شهدای کارگر و رزمندگان کارگری که به جبهه رفتند چقدر بوده است؟ همین امروز در عرصه‎های کارگری آمار جانبازان و آزادگان کارگر چقدر است؟ در هشت سال دفاع مقدس شما این کاره بودید. اکنون جنگ دشمن در عرصه اقتصادی شروع شده و شما کارگران به عنوان یک رزمنده در این میدان جنگ اقتصادی، در صف اول، پیشاهنگ و بسیج جلودار هستید. حساب نقش خود را بکنید.

نمانیده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امروز روزی نیست که باید در مقدار سود کارگر و بهره کارفرما در روز کارگر صحبت کرد. امروز روزی است که باید درباره نقش مجاهده کارگر در این میدان آرایش جنگی مقابل دشمن حساب کرد، مخصوصا کارگران و زحمتکشانی که در شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی دانش‌بنیان هستند.

وی ادامه داد: اگر یک جنگ نظامی داشته باشیم، در آرایش جنگی تمام تسلیحات و سلاح‌های خود را به میدان می‌آوریم، اگر ما باید در مقابل دشمن در عرصه‌های اقتصادی آرایش جنگی بگیریم، چرا این ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی و فناور شایسته و با استعدادی که وجود دارند را به میدان نیاوریم؟ چرا از این نیرو استفاده نکنیم؟ چرا این نیرو در عرصه‌های بالای اقتصادی کشور خود را در مقابل دشمن نشان ندهد و دشمن را ناامید کنند؟ اشکال به مدیران ما وارد است. چرا مدیران ما بی‎توجه هستند؟

علم‎الهدی اضافه کرد: چرا جریان‌های سیاسی ما مغز خود را با اندیشه‌‎های غرب‎گرایی پیوند دادند؟ به داخل نگاه کنند. اینکه مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی، نیروهای داخل و توجه به درون صحبت می‌کنند، خبر دارند در داخل چه خبر است و در درون ما چه ظرفیتی وجود دارد که این دستور را می‌دهند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد: شاه کلید نفوذ دشمن تغییر دادن هویت انسان‌ها است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی 13 اردیبهشت ماه در نماز جمعه امروز شهرکرد، با تبریک روز معلم بیان کرد: مربیان و معلمان دینی نقش سنگینی در تربیت جامعه دارند وظیفه آن‌ها است که مقابل شایعات و تحریفات دین را بگیرند. الحمدلله این وظیفه به درجه عمل رسیده است و اگر گاهی در برخی نقاط نقصی می‌بینیم به دلیل این است که در آن زمان در منطقه مذکور عالم ربانی نبوده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش موضوع مهمی در جامعه است، تصریح کرد: معلمان الگویی برای نسل جدید هستند که مقام معظم رهبری نیز بارها در رابطه با نقش مهم معلمان در آینده‌سازی جامعه سخن گفته‌اند زیرا که آینده‌سازان ما تحت نظارت معلمان رشد پیدا می‌کنند و اگر آموزش و پرورش خوبی داشته باشیم آینده خوبی نیز خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام فاطمی با اشاره به اینکه شاه کلید نفوذ دشمن تغییر دادن هویت انسان‌ها است، اظهار کرد: امروزه بهترین شگردی که دشمن برای نابودی شیعیان می‌تواند در دست داشته باشد تغییر فرهنگ و هویت فرزندان ما است نه جنگ نظامی که البته گاهی تا جایی پیش رفته‌اند که شیعه را مخالف اسلام بار آورده‌اند که باید مراقب این خطر باشیم.
وی در ادامه اظهار کرد: بنده پیشنهاد می‌کنم اتحاد لباس در بین معلمان ایجاد شود زیرا که تمام رفتارشان الگوی دانش‌آموزان است. با در نظر گرفتن لباسی وزین و شایسته برای معلمان می‌توانیم در کاهش مدگرایی نیز تأثیرگذار باشیم و همچنین این عمل آسودگی ذهنی را برای دانش‌آموزان به ارمغان می‌آورد.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد با اشاره به فرا رسیدن ماه بندگی خدا بیان کرد: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق عنایت کند که بهترین ماه رمضان عمرمان را داشته باشیم.

امام جمعه قم: آموزش و پرورش نبض کشور است

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس، عنوان کرد: در بعضی روایات راه های سهل الوصولی برای رسیدن به تقوا معرفی شده‎ است، از جمله روایتی که در جلد2کافی از پیامبر اکرم نقل شده که می‎فرمایند: "واجبات الهی را انجام بده تا با تقواترین مردم باشی" طبق این روایت کار اضافه‎ای برای باتقواشدن لازم نیست، هم چنین در حدیث قدسی از امام رضا(ع) نقل شده که خداوند می‎فرماید:"هیچ عبادتی به اندازه ادای واجبات، بنده ام را نزد من محبوب نمی‎کند".

وی ادامه داد: در جامعه ای که حرمت معلمین حفظ می‎شود، آهنگ رشد وتعالی آن جامعه رشد شتاب بیشتری پیدا می‎کند، جامعه ای که قدردان عناصرخوب خود نباشد به مرگ خوبی ها و فضیلت ها رضایت داده اند، کسانی که مغز های متفکری مانند شهید مطهری ها و شهید مفتح ها را به شهادت می‎رسانند، باطن و ماهیت شیطانی خود را به نمایش گذاشتند و مستحق عذاب الهی اند.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با معلمان، بر نقش آفرینی آموزش و پرورش در تحقق گام دوم انقلاب تاکید کردند، بدون شک نبض کشور در آموزش و پرورش کشور زده می‎شود و این نهاد سرمایه ساز، پیشران توسعه، عدالت و پیشرفت کشور است، متولیان امور باید نسبت به رفع مشکلات معیشتی معلمان گام‎های عملی بردارند به‎گونه ای که عزت نفس آنان حفظ شود.

امام جمعه قم اضافه کرد: نکته دومی که رهبر معظم انقلاب به آن پرداختند سند تحول در آموزش و پرورش است، تحقق 7 توصیه ی بیانیه گام دوم انقلاب مشروط به تحول نظام آموزش و پرورش کشور است و جمهوری اسلامی در گام دوم به نظام آموزش تحول آفرین نیاز دارد و تا زمانی که خود نظام آموزشی متحول نشود توانای پرورش اندیشه تحول آفرین را نخواهد داشت.

امام جمعه ارومیه: بداخلاقی اخیر مدیران و مسئولان استانی غیر قابل قبول است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: در روزهای اخیر شاهد بداخلاقی هایی توسط مسئولان در بین مردم بودیم که انجام چنین رفتارهایی و نهادینه کردن بداخلاقی در استان غیر قابل قبول است.

وی تصریح کرد: به زمان انتخابات نزدیک می شویم و مسئولان نباید بخاطر انتخابات و سایر مسایل امنیت اخلاقی جامعه را برهم بزنند. 

امام جمعه ارومیه بااشاره به نزدیکی به ماه رمضان و توصیه به جمع خوانی قران توسط مردم و مسئولان خاطرنشان کرد: باید حرمت ماه رمضان درجامعه حفظ شود و اجازه ندهیم عده ای حرمت این ماه را از بین ببرند.

امام جمعه موقت اصفهان: آیا بهتر نیست در مقابل مشکلات کنونی صبر کنیم؟

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام سید  مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، اظهار کرد: تقوا سرمایه عظیمی است، ولی به راحتی هم به دست نمی آید. این که انسان بُعدی از دستورات اسلام را رعایت کند نمی‌تواند خودش را متقین معرفی کند. 

وی افزود: متقین وقتی عهد و پیمانی بسته اند به آن وفادارند، این وفاداری در سختی و امتحانات الهی، جنگ و فشار دشمن نیز وجود دارد و این سختی ها آنها را از راه خدا منحرف نمی‌کند.

وی تصریح کرد: در رمضان بسیار نماز بخوانیم و تدبر کنیم، نسبت به زیردستان و مستمندان و خانواده خود محبت را افزون کنیم. 

میردامادی با انتقاد از وضعیت قیمت‌ها، ادامه داد: چرا هر روز باید قیمت بیش از دیروز باشد؟ امروز پیاده نظام های آمریکا دست به ایجاد اغتشاش در جامعه می‌زند و مردم نباید در این هدف به آنها کمک کنند و اگر خطایی کردند استغفار کنند، امیدوارم حجت الاسلام رئیسی به این مسایل رسیدگی کنند و مشکلات را حل کنند.

وی گفت: نکات بسیاری را رهبر فرزانه و حکیم ما در چند روز اخیر به افراد مختلف جامعه گوشزد کردند که هرکدام یک دنیا حکمت است. به عنوان مثال در گفت و گو با عزیزان آموزش و پرورش به چند نکته اشاره کردند. رهبری اخطار کردند که شما هویت سازی فرهنگی می‌کنید، دلیل اینکه بر روی سند ۲۰۳۰ مانور زیادی داده می‌شود این است که فرهنگ ما به فرهنگ دشمنان نزدیک شود و آنها را تبدیل به نیروهای خود کنند و امروز باید معلم‌های کشور مراقب باشند که کار به اینجا نرسد.

امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: نیروی انتظامی باید بدون رعایت هیچ خط قرمزی در مقابل واردات و صادرات غیر قانونی و مضر کشور ایستادگی و مقاومت کند. 

میردامادی ادامه داد: فضای مجازی امروز در زندگی مردم گسترش زیادی پیدا کرده و این موجب ضرر و زیان زیادی هم شده است و مقام معظم رهبری انتظار دارند در این خصوص نیروی انتظامی قدری سریعتر و قویتر ظاهر شود.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: کسانی که شعار می‌دهند رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد رهبر ما را ببیند، خب ببیند و شرایط ما را آسان کنند، به صحبت‌های پیشین ترامپ توجه کنند که در مورد عربستان سعودی گفت آنها فقط پول دارند. آمریکا از ما هم جز ذلت و خواری چیزی نخواسته است.

میردامادی خاطرنشان کرد: آیا بهتر نیست در مقابل مشکلات کنونی صبر کنیم، برای رضای خدا با اقتصاد مقاومتی شرایط را بگذرانیم، پیروزی نزدیک است. دل نبندید به این جنایتکاران که اگر بستید در آتش جنایت آن‌ها می‌مانید.

امام جمعه ایلام: به مشکلات معیشتی معلمان توجه بیشتری شود/ قدردانی از اقدامات اخیر دادستان ایلام

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین "الله‌نور کریمی تبار" در خطبه های این هفته نماز جمعه استان ، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت در پیش است و روزه گرفتن  بر همه واجدین شرایط واجب است و کسی حق ندارد در ملاء عام اقدام به روزه خواری کند .

وی با تاکید بر حفظ حرمت این ماه ، گفت: غذاخوری‌ها و افرادی که نمی‌توانند به دلایل مختلف روزه بگیرند باید حرمت این ماه را حفظ کرده و روزه خواری نکنند و به توصیه آمران به معروف توجه کنند و اگر خدای نکرده کسی قصد لج بازی داشته باشد در آن صورت نیروی انتظامی و دستگاه قضا وظیفه قانونی خود را انجام خواهد داد .

امام جمعه ایلام با تبریک هفته معلم به بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با معلمان پرداخت و گفت: با توجه به رسالت خطیر معلمی ، مسئولان باید به دغدغه های معیشتی این عزیزان توجه بیشتری داشته باشند .

کریمی تبار در بخش دیگری از خطبه های این هفته ، به اقدامات اخیر دادستان ایلام در پیگیری مطالبات مردم پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از وظایف دستگاه قضا مغفول مانده که امیدواریم با تغییر مدیریت در دستگاه قضا ، اختیارات دادستان اجرایی شود .

وی با تشکر از اقدامات اخیر دادستان ایلام در رسیدگی به گرفتاری های مردم، گفت: باید در این زمینه نهایت دقت را به عمل آورد تا خدای ناکرده به آبروی کسی تعرض نشود چون مدیران خدمتگزار و دلسوز هستند و عموما تمام تلاش خود را برای کمک به مردم به کار می‌گیرند .

امام جمعه اهواز: تنوع قومیت و سلایق سیاسی فرصتی برای آبادانی خوزستان است

به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد، در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۱۳ اردیبهشت‌ماه اهواز اظهار کرد: مصداق تقوا وجود مقدس خاتم‌الانبیا(ص)است. در آستانه ماه رمضان قرار داریم و قطعا این ضیافت، ضیافتی خاص و ویژه است به جهت اینکه شهرالرمضان اشاره به جنبه ملکوتی ماه رمضان دارد.

وی ادامه داد: رسیدگی به فاجعه سیل و رفع محرومیت‌ها اولین هدف است؛ همانطور که می دانید کل کشور درگیر سیل بود و ما هم به آن دچار شدیم اما ما شاهد حضور مستمر مسئولان، مردم، ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و روحانیت در این قضیه بودیم. نعمتی که در سایه سیل بر ما ارزانی شد این بود که چشمه ها، سدها و تالاب ها پر آب شدند. سیل ثابت کرد اگر همه ما و مردم مثل اول انقلاب کنار هم قرار بگیریم همانگونه که دشمن را مفتضحانه بیرون کردیم، می توانیم بر مشکلات فایق بیاییم. با مدیریت جهادیِ مسئولان باید در کنار یکدیگر تلاش کنیم تا آرامش به مردم برگردد.

موسوی فرد گفت: برنامه دیگر رفع محرومیت است؛ نمی گویم که من محرومیت زدایی می کنم اما باید جبران خسارت، رنج و محنت مردم دنبال شود. همچنین استفاده از نخبگان حوزوی دانشگاهی و جوانان استان از دیگر برنامه ها است. امر به ورزش که مورد تاکید مقام عظمای ولایت است و درباره آن فرمودند: «ورزش امر به معروف است.» پیگیری می شود. ورزش در زندگی صنعتی امروز جزو ضرورت های اولیه است و تکثیر زمین های ورزشی با کیفیت خصوصا در مناطق محروم در اقصی نقاط استان را دنبال خواهم کرد و از این رو ترویج فرهنگ سلامتی در اولویت قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: جریان های سیاسی مختلف نه تهدید بلکه فرصت هستند چون وجهه همت هر یک آباد کردن گوشه‌ای است که شاید دیگران به آن توجه ندارند. اینگونه با تنوع سلیقه‌ها ایران اسلامی همه جانبه آباد می شود. هر جریان سیاسی که در چارچوب قانون اساسی، منویات رهبر و تعهد به شریعت رفتار کند محترم و مورد حمایت هستند. بی شک بانوان قدرت حضور در و پشت صحنه اجتماع هستند و هنر زنان ایران اسلامی، فتح قله‌های علمی و هنر اسلامی، در عین ارج نهادن نسبت به وظیفه مادری و اهمیت دادن به ارزش خانواده است.

وی با تأکید براینکه تعدد قومیت ها از لر، عرب و بختیاری در سراسر استان نه تنها تهدید نیستند بلکه فرصتی برای آبادانی استان به شمار می‌روند، عنوان کرد: وظیفه خودم می‌دانم در برابر علما و نخبگان استانی تعظیم کنم و بگویم با کمک شما بتوانیم مشکل فرهنگی استان را حل کنیم. درب دفتر و منزل من به روی همه به ویژه جوانان مومن و انقلابی باز خواهد بود. با خرد جمعی جوانان انقلابی و جهادی، چهره شوم تبعیض و فقر را از بین خواهیم برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: در خارج از استان محافظ ندارم

به گزارش ایسنا،  آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در جمع نمازگزاران بندرعباس با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: ای جابر این ماه رمضان است هر کس روزهای آن را روزه بگیرد و بخشی از شب را در آن به عبادت بپردازد و شکم خود را از حرام حفظ کند، چشمانش و زبانش را کنترل کند همان‌طور که روز اول شوال انسان از رمضان خارج شده است از گناهان هم خارج می‌شود.

وی  با بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری در خصوص کارگران تصریح کرد: ملت باید آرایش جنگی به خود بگیرند و با شایعات در صف بنزین نایستند چرا که این آرایش جنگی نیست و خرد را باید حاکم کرد.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: ما امروز در جنگ هستیم و دشمن می‌خواهد بر زندگی روزمره ما فشار بیاورد تا ما عاصی شویم و اقلام مورد نیاز ما را به صورت قاچاق از کشور خارج می‌کند تا زمین‌گیرمان کند. 

آیت‌الله نعیم‌آبادی اضافه کرد: همان‌طور که دشمن آرایش جنگی گرفته، ما هم باید آرایش جنگی بگیریم و این کار تنها با تفنگ انجام نمی‌شود بلکه گاهی با گندم و با گوسفند و اقلام مورد نیاز مردم  است.

امام جمعه بندرعباس افزود: گوشت و گندم و اقلام مورد نیاز  این مردم نباید به طوری در خارج از کشور به فروش رساند که مردم به مشقت بیفتند.

آیت الله نعیم آبادی در ادامه با اشاره به بازدیدش از یک خبرگزاری‌ها تصریح کرد: در نشستی که با یکی از خبرگزاری‌های مربوط به روحانیت داشتیم سوالاتی مطرح شد که یکی از آن‌ها، اشاره بنده به نداشتن محافظ در خارج استان بود که با واکنش‌های نامناسبی روبرو شد.

وی ادامه داد: من گفتم که در خارج از استان محافظ ندارم و متاسفانه  داد همه در آمد که چرا با وجود داشتن محافظ، این حرف را زده‌ام در صورتی که تاکید بر خارج استان بود و این مسئله واقعیتی است که از سپاه تقاضا کرده‌ام و آن‌ها را متقاعد کرده که  خارج از استان محافظ نداشته باشم.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به جنجال‌های فضای مجازی در رابطه با بازرسی بدنی خود در فرودگاه بندرعباس خاطرنشان کرد: گاهی اوقات در فرودگاه، به واسطه اعتمادی که وجود دارد بنده را مورد بازرسی بدنی قرار نمی‌دهند اما یک بار مرا مورد بازرسی قرار دادند و خواستند کیف در دست مرا بگردند که با اعتراض من همراه بود که حامل این کیف هم همانی است که او را بازرسی نمی‌کنید، یا به صورت کامل بازرسی کنید و یا اینکه این کار را انجام ندهید.

امام جمعه رشت: معلمان نسبت به تربیت اسلامی دانش‌آموزان اهتمام داشته باشند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع معلمان و فرهنگیان به مناسبت روز معلم، اظهار کرد: معلمان وظیفه دارند نسل جدید را در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند و اگر غیر از این باشد در پیشگاه الهی مسئول هستند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب سند 2030 را یک سند ننگین برای نظام آموزش و پرورش جامعه اسلامی دانستند،‌ تصریح کرد:‌ سند 2030 نسل جوان ما را به سرباز فرهنگ غربی تبدیل می‌کند و لذا از معلمان و فرهنگیان می‌خواهیم نسبت به تربیت اسلامی دانش‌آموزان اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان عملکرد دستگاه قضا را در برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و مال‌اندوزان مثبت ارزیابی کرد و افزود:‌ برخورد قاطعانه، عادلانه و انقلابی قضات با مفاسد بسیاری از مشکلات جامعه را حل می‌کند.

امام جمعه رشت فضای مجازی را نیازمند نظارت و ساماندهی دانست و متذکر شد:‌ به خاطر نبود فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی و شبکه‌های مجازی دچار بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی شده‌ایم که یکی از مهمترین این آسیب‌ها تضعیف فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی است. از دولت و نهادهای متولی می‌خواهیم که مانع از گسترش فرهنگ بی‌دینی و ابتذال در فضای مجازی شوند.

وی یکی از ماموریت‌های شورای فرهنگی عمومی استان را رسیدگی به وضعیت فضای مجازی دانست و گفت:‌ به‌زودی نسبت به اصلاح فضای آلوده و مبتذل فضای مجازی که مروج بسیاری از بی‌بندوباری‌هاست اقدام خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان:آمریکا با خروج از برجام منزوی شد

به گزارش ایسنا، آیت‎الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: رمضان ماه ضیافت الهی است و در این ماه باید به فکر محرومین و نیازمندان باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به بروز سیل اخیر و اینکه هم‎استانی‎هایمان در پلدختر، معمولان و برخی از هم‌وطنان در چادر زندگی کرده و شرایط سختی دارند برماست که در این ماه مهربانی و رحمت به فکر آنان باشیم.

میرعمادی با اشاره به اینکه در سیل اخیر آزمونی برای همگان بود و ملت ایران در این حادثه سربلند شدند، بیان کرد: مدعیان حقوق بشر در این مهم رسوا شدند، ایرانیان خارج از کشور کمک‌هایی را برای سیل زدگان جمع کردند اما نگذاشتند به حساب  هلال احمر ایران واریز شود و این رسوایی مدعیان حقوق بشر و آمریکا است.

وی افزود: صلیب سرخ جهانی در حادثه سیل اخیر کوتاهی کرده است درحالیکه باید یه این حادثه ورود پیدا می‌کرد چرا که همیشه ملت بزرگ ایران در  کمک به حوادث سراسر دنیا همواره پیشتاز بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان موضوع مسکن را مهمترین مشکل و نیاز سیل زدگان عنوان کرد و با اشاره به اینکه مسئولین در تامین مسکن سیل زدگان با شتاب بیشتری اقدام کنند، خاطر نشان کرد: خیرین و نیکوکاران که می‌خواهند در مسکن به سیل زدگان کمک کنند حتما با نهادهای متولی هماهنگ شود و اینطور نباید که هر کس جزیره‎ای عمل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ۱۸ اردیبهشت روز خروج آمریکا از برجام است، عنوان کرد: یک سال از این حادثه گذشته است. رئیس جمهور آمریکا رسماً اعلام کرد که از برجام خارج می شویم و این نادان خیال می‌کرد اگر آمریکا از برجام خارج شود اقتصاد ایران ویران می‌شود و آشوب به پا می‌شود و یک اجماع عمومی علیه ملت ایران درست می‌شود. اما قضیه برعکس شد.

 خطیب جمعه خرم‌آباد گفت: آمریکا با خروج از برجام منزوی شد و حتی اروپایی‌ها در ظاهر با آمریکایی‌ها همکاری نکردند و اقتصاد ایران همچون گذشته فعال ادامه یافت و ملت ایران هم سربلند شد.

دری نجف آبادی: مهدوی باور باشیم/پذیرش سند ۲۰۳۰ خیانت است

به گزارش ایسنا، آیت‌الله دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نمازجمعه اراک با بیان اینکه آمریکایی ها ۷۵۰ میلیارد دلار برای تجهیزات نظامی هزینه می کنند اظهار کرد: ما باید چنین رقم هایی را برای ارتقا و رشد باورهای مردم، بهداشت، اخلاق و ... هزینه کنیم و مهدوی باور باشیم.

وی افزود: کسانی که در اردوگاه بزرگ‌ مهدوی خدمت و انجام وظیفه می‌کنند، مهدی باور و مهدی یاور هستند و با تمام وجود به حجت الهی اعتقاد دارند.حکومت امام عصر حکومت عقلانیت است و باید در این مسیر بستر لازم را فراهم کرد تا دست جلادها بسته شده و تفکر مهدویت گسترش پیدا کند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان بهار قرآن است بنابراین باید در مساجد، حسینیه ها و نماز خانه ها نسبت به آموزش روانخوانی و روخوانی، تفسیر و درک مفاهیم قرآن اهتمام ویژه ای داشت. 

امام جمعه اراک ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان تصریح کرد: لحظه لحظه ماه مبارک رمضان سرشار از فیض و برکات بسیار زیادی است بنابراین باید برکات انجام مسائل دینی در این ماه شریف بیش از پیش برای قشرهای مختلف مردم بیان شود. 

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه خداراشاکریم که ما را به ضیافت رمضان دعوت کرده بیان کرد: رعایت شان و حرمت ماه مبارک رمضان واجب و تکلیف شرعی است بنابراین مردم و مسوولان در این زمینه مراقبت کنند. 

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها در خصوص سند ۲۰۳۰ به مسئولان هشدار داده اند اما برخی افراد نمی خواهند قبول کنند که پذیرش این سند خیانت به خون مقدس شهدا و آرمان های انقلاب است.

وی ادامه داد: انسان های خودفروخته و غرب زده باید بدانند که ایران اسلامی پایگاه اهل بیت(ع)، شهدای گرانسنگ و امام خمینی(ره) است و برنامه های فرهنگی و آموزشی کشور باید در راستای حفظ حرمت این سرمایه های ارزشمند الهی تدوین شود.

خطیب جمعه اراک بیان کرد: سند توسعه آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران سال ها پیش تدوین شده و برنامه های آموزشی کشور باید بر اساس این سند که مورد تایید مقام معظم رهبری و بر اساس ارزش های نظام اسلامی است پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد که در نظام اسلامی صاحب فرصت و تریبون شده اند نباید به خون مقدس شهدا خیانت کرده و به نظام اسلامی از پشت خنجر بزنند.

امام جمعه یزد: اقتدار ایران در گرو وحدت مسئولان و خودکفایی ملی است

به گزارش ایسنا،آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته 13 اردیبهشت ماه نماز جمعه یزد با بیان این‌که متولیان آموزش و پرورش باید متناسب با تکالیف تعیین شده در سند تحول برنامه‌ریزی کرده و اهداف خود را پیش ببرند، اظهار کرد: مهارت آموزی در مدارس کم است و باید تقویت آن در دستور کار جدی مربیان آموزشی قرار گیرد.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در مورد توجه به دانش آموزان مناطق سیل زده، افزود: این توصیه رهبر انقلاب به مسئولان فرهنگی و آموزشی کشور نشان دهنده اهمیت بحث تعلیم و تربیت است.

امام جمعه یزد در ادامه با بیان این که دشمنان دین و نظام اسلامی ایران از ابتدا تاکنون سعی دارند مانع هرگونه پیشرفت علمی و آموزشی ایرانی‌ها شوند، گفت: مسلمانان نباید تحت تأثیر تبلیغات دروغ استکبار قرار گیرند.

ناصری‌یزدی گمراه کردن جوانان جامعه اسلامی در فضای مجازی را از جمله توطئه‌های شوم استکبار جهانی علیه انقلاب دانست و بیان کرد: نخبگان فرهنگی و آموزشی باید هرچه سریعتر نسبت به ایجاد و راه اندازی شبکه‌های اجتماعی داخلی و امن اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ارتقای مدیریت فضای مجازی را یکی از اولویت‌های اجرایی در حوزه فرهنگی و آموزشی عنوان کرد و افزود: مسئولان بدانند اقتدار ایران اسلامی در گرو وحدت مدیران و دست‌اندرکاران نظام است و فضای مجازی ناایمن تهدیدی جدی برای این مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که آمریکا به هیچ عنوان قابل دوستی نیست، تصریح کرد: مسئولان، کارگران و افراد جامعه نباید معیشت و اقتصاد خود را به آمریکا گره بزنند.

امام جمعه یزد با اشاره به وجود نواقص مدیریتی و اجرایی در سیستم کاری کشور، خاطرنشان کرد: سیستم کاری کشور باید طوری برنامه‌ریزی شود که کارگران بعد از کسب اطلاعات کاری خود به کارآفرینان توانمند در حرفه خود تبدیل شوند.

ناصری یزدی استقلال اقتصادی را مستلزم اعتماد به نفس کارگران و نخبگان صنعتی و تولیدی دانست و بیان کرد: نامه گام به گام مقام معظم رهبری منشوری کارآمد و موثر برای خودکفایی ملی در حوزه‌های مختلف و پیشبرد اهداف کلان و جز نظام است.

امام جمعه تبریز: شکست کودتای ونزوئلا سیلی محکمی به آمریکا بود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به شکست کودتای آمریکا در ونزوئلا، گفت: آمریکا قصد داشت با تداوم سیاست محاصره اقتصادی دولت ونزوئلا، آن را دنباله‌روی سیاست‌های خود کند؛ اما شکست کودتای ونزوئلا، سیلی محکمی به آمریکا بود که نشانگرشکست سیاست‌های آن است. این کودتا که با طراحی مستقیم آمریکایی‌ها و با رهبری شخصی وابسته به آنان انجام شد، به دنبال برکناری دولت قانونی ونزوئلا بود.

وی با اشاره به مواضع جدید ترامپ در خصوص عربستان سعودی، گفت: ترامپ با سخنان تحقیرآمیز خود خواستار پول بیشتر از عربستان به عنوان کشور نفتی و شیرده است و سردمداران عربستان سعودی نیز هیچ اراده‌ای از خود نداشته و حاضر به تحمل سخنان تحقیرآمیز ترامپ هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به خروج ترامپ از پیمان نامه اقیانوس آرام در جهت حمایت از رژیم صهیونیستی، بیان کرد: این گونه اقدامات ترامپ سایر قدرت‌های جهانی همچون روسیه را نیز برای خروج از پیمان‌های بین المللی تحریک می‌کند. 

وی با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام گفت: دولت آمریکا قابل اعتماد و تعامل نبوده و ما باید ماهیت دشمنان را شناخته و در مقابل آمریکا و دشمنان زیاده خواه انعطاف نشان ندهیم.

وی در خصوص وجود مشکلات داخلی در کشور، اظهار کرد: گره زدن اقتصاد کشور به مسائل خارجی کار نادرستی بوده همچنین افزایش قیمت سیب زمینی و پیاز ربطی به تحریم‌ها نداشته و ما خودمان آن را در معرض صادرات و گرانی پس از آن قرار داده‌ایم.

امام جمعه تبریز در خصوص فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان که ماه مهمانی خداست، فرا رسیده و این ماه بهترین فرصت برای شروعی دوباره، خودسازی و عمومیت بخشیدن به ارزش‌های اسلامی در جامعه است.

وی با بیان این که افطاری دادن از بودجه دولتی حرام است، گفت: هیچ یک از مسئولان و کارکنان دولتی نباید از بودجه دولتی افطاری دهند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید دانش آموزانی دانا، خردمند، شجاع، پرهیزکار، هوشیار و اهل اقدام تربیت کند؛ چرا که تنها در این صورت است که جامعه اسلامی به اهداف خود خواهد رسید.

حجت الاسلام آل هاشم در خصوص پرداختی‌های معلمان بیان کرد: مسئولان باید مشکلات معیشتی معلمان را مدنظر قرار داده و به خواسته‌های آنان توجهات ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به واقعه شهادت طلبه همدانی، بیان کرد: روحانی 46 ساله همدانی حین خروج از حوزه علمیه در اثر تیراندازی به صورت بی‌گناه به شهادت رسیده که این حادثه از بستر فضای مجازی انجام گرفته است. مسئولان نظارتی لازم است برای رفع مشکلات فضای مجازی برنامه‌ریزی کنند.

وی در خصوص اقدامات مفید در جهت افزایش رونق تولید، بیان کرد: مدیران ادارات با باور به حل مشکلات باید  رویکرد خود را به مدیریت جهادی تغییر دهند، همچنین داشتن راهبرد توسعه صادرات، بهبود فضای کسب و کار، فعال سازی ظرفیت های خصوصی و تقویت نظام بانکی از روش های تحقق بخشیدن به رونق تولید است.

امام جمعه اردبیل: رمز تقدم یک کشور آموزش و پرورش است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با تبریک فرارسیدن روز معلم اظهار کرد: معلم پایه‌ریز تمدن نوین است و اگر نیروی انسانی شایسته نباشد تمدن نیست.

وی با اشاره به اینکه مهم ترین موضوع تمدنی ما تعلیم و تربیت است، خاطرنشان کرد: برای یک کشور و تمدن، از همه سرمایه‌ها مهم‌تر سرمایه انسانی است و معلمان با پرورش درست این سرمایه‌ها می‌توانند جامعه را به سمت فلاح و رستگاری هدایت کنند.

امام جمعه اردبیل رمز تقدم یک کشور را، آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: تمام تحولات جامعه از اینجا شروع می شود بنابراین انبیاء نیز دنبال تعلیم و تزکیه بودند.

عاملی بیان کرد: جامعه هرچه قدر به معلم بها بدهد نمی‌تواند حق او را اداء کند.

امام جمعه کرج: فضای مجازی نباید بی در و پیکر باشد

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 13 اردیبهشت کرج، اهل تقوا را اهل تدبر و توجه به عواقب کارها دانست و گفت: این گونه افراد ابتدا آثار کار را به خوبی بررسی کرده و می‌سنجند و سپس وارد عمل می‌شوند زیرا مقدمات کار نتیجه آن را مشخص می‌کند.

وی افزود: خداوند می‌فرماید: «برکت، رحمت و مغفرت یاران ماه مبارک رمضان هستند؛ ماهی که به واسطه نزول قرآن ویژگی خاصی پیدا کرده است و اعمال در این ماه ارزش فراوانی دارند».

حسینی همدانی از والدین خواست به گونه‌ای برای فراهم کردن شرایط برای فرزندان روزه اولی خود به خصوص دختران برنامه‌ریزی کنند که خاطرات خوش و لذت‌بخشی از روزه‌داری در ذهن آن‌ها نقش ببندد.

وی در ادامه با اشاره به سند ۲۰۳۰ بیان کرد: برخی افراد بر این باورند که مخالفت با برنامه‌های پیشنهادی سلطه‌گران مشکلاتی را در دنیا برای ما به وجود می‌آورد بنابراین باید تعهدات آن‌ها را بپذیریم حتی اگر ظالمانه باشد؛ این تفکر غرب‌زده و بی‌ریشه‌ای است که قدرت سیاسی را در دست دارد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این سند توسط نظام سلطه طراحی شده و نظارت می‌شود، افزود: بیانیه خطرناکی را با رنگ و لعاب خاص، با بندهای به ظاهر شیرین و دنیا پسند مانند حقوق شهروندی، نبود خشونت و غیره اما با هدف نابودی ارزش های فرهنگی و اعتقادی و باورهای دینی ما طراحی کردند که با اسناد بالادستی کشور نیز در تضاد است.

حسینی همدانی تأکید کرد: مسئولان اجرایی باید اقتصاد مقاومتی را باور داشته باشند و برای رونق تولید تلاش کنند تا بتوانند اشتغال ایجاد کنند.

وی بابیان اینکه زمینه رونق تولید اقتصادی در کشور فراهم‌شده است، گفت: مسئولان باید برای تحقق شعارسال تلاش کنند.

امام جمعه کرج در ادامه به موضوع فضای مجازی و شهادت مظلومانه طلبه روحانی اشاره کرد و به طرح این سوال پرداخت که باید خونی ریخته می‌شد تا مسئولان موضوع فضای مجازی را جدی بگیرند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه نباید از فضای مجازی ترسید و منفعلانه برخورد کرد، گفت: باید در این حوزه با دقت به فعالیت بپردازیم.

وی بابیان اینکه بی‌دروپیکر بودن فضای مجازی باعث ناراحتی همه شده است، گفت: دستگاه‌های مسئول باید پای‌کار آمده و به وظایف خود عمل کنند.

امام جمعه بیرجند: علم بدون تزکیه و ایمان، بدترین بلای جان بشر است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، امروز ۱۳ اردیبهشت، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: فرق انسان با دیگر موجودات این است که انسان باید همه آنچه که لازم دارد را از طریق علم کسب کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اما این تمام قضیه نیست بلکه تزکیه و طهارت نفس نیز لازم است که یکی از مظاهر آن عمل به روزه داری است. 

عبادی علم بدون تزکیه و ایمان را بدترین بلای جان بشر دانست و افزود: پیامبر اکرم(ص) نیز برای پیوند علم با تزکیه رسالت داشته است و دانش و روزه، دو سمبل مکتب اسلام هستند. 

امام جمعه موقت ورامین تاکید کرد:
لزوم رسیدگی به نابسامانی فضای مجازی در کشور

به گزارش خبرنگار ایسنا ، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: روزه ماه مبارک رمضان واجب است و اگر کسی عمداً روزه‌ها را نگیرد گناه می‌کند و یا تمارض به مریضی کند باز هم گناه کرده است.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با توصیه به خانواده‌ها افزود: جوانان و نوجوانان را که به سن تکلیف رسیده اند تشویق و ترغیب کنید که روزه‌هایشان را انجام دهند و روزه خواری به طور علنی گناه است و کسی که مریض است و از نظر شرعی دارد نباید به صورت روز علنی روزه خواری کند.

وی با اشاره به قهرمانی تیم والیبال شهرداری ورامین در آسیا بیان داشت: به مناسبت این قهرمانی به همه ورزشکاران این رشته تبریک می‌گوئیم و با این قهرمانی امروز اقتدار و صلابت ایران اسلامی نشان داده شد و جوانان دیار پانزده خرداد با کسب این عنوان قهرنانی سبب افتخار شدند که برای آنان آرزوی موفقیت داریم.

وی در ادامه اظهار داشت ۱۵ اردیبهشت روز گرامیداشت شیخ صدوق است این عالم بزرگ شیعه حق بزرگی را بر گردن مذهب دارد و باید این روز را گرامی بداریم، هم‌چنین روز ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری است عالمی که قلم اش و بیانش مشعل هدایت بود و دشمن با شناخت دقیق از نقش تأثیرگذار ایشان این مغز متفکر را هدف قرار داد و اگرچه جسم او حضور ندارد اما راه فکر و آثار او هم‌چنان باقی مانده است و این روز به نام روز معلم و تجدید میثاق معلمان عزیز و زحمتکش نامیده شده است که به همه فرهنگیان تبریک عرض می‌کنم.

خطیب جمعه ورامین با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در خصوص معلمان و فرهنگیان به موضوع سند ۲۰۳۰ نیز اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که نکته دیگر این است که وضع آموزش و پرورش با تمام تلاش‌هایی که شده مطلوب نیست، تاکید کرد: برای تحول در آموزش و پرورش روحیه انقلابی لازم است. روحیه انقلابی جان این ملت و روح این ملت است چرا که در انقلاب نیز این روحیه انقلابی مردم بود که انقلاب را به وجود آورد در این زمینه باید ملاحظه کار و محافظه‌کار باشید وقتی تشخیص دادید عمل کنید. لذا برای تحقق این روحیه انقلابی نگاه جناحی به آموزش و پرورش جنایت است. باید مدیران با این نگاه انقلابی انتخاب شوند و دانش‌آموزان در مدرسه این روحیه انقلابی را در اقامه نماز ارتباط با مسجد ارتباط با خدا حفظ کنند و در این زمینه مدیران باید خود را ارزیابی کنند و وضع موجود را ببینند و به خودشان نمره بدهند. دشمن با ماهواره و فضای مجازی به جنگ جوانان ما آمده و ما باید با روحیه انقلابی با آنان مبارزه کنیم و در این زمینه معلمان به طور انقلابی به این موضوع بپردازند.

امام جمعه موقت ورامین گفت: دشمن از لحاظ اقتصادی و فضای مجازی و اطلاعاتی مشغول برنامه‌ریزی است، باید کشور را از این آسیب حفظ کنیم، امروز نیاز است که مطابق آرایش دشمن آرایش جنگی داشته باشیم و از لحاظ فضای مجازی آرایش جنگی گرفته و در مقابل این دشمن به خوبی ایستادگی کنیم.

محمودی در ادامه بیان کرد: امروز آمریکا و غرب با تمام توان در در میدان جنگ متضرر شده‌اند البته ملت ایران در این ۴۰ سال با تمام قدرت ایستاده و با مشت محکم بر دهان آمریکا کوبیده است، لذا باید این آرایش جنگی دشمن را باور داشته باشیم و آرایش مناسبی در مقابل آنها بگیریم و هشدارهای رهبری را عملیاتی کنیم.

وی اظهار داشت: در حوزه فضای مجازی دستگاه‌ها باید در این عرصه به خوبی عمل کنند ولی هم اکنون شاهد بی تفاوتی در زمینه فضای مجازی هستیم، آیا دنیا نیز با فضای مجازی این‌گونه برخورد می‌کند که فضای مجازی را بدون حساب و کتاب در اختیار همگان قرار دهد؟ لذا باید به دستورات رهبری در این زمینه با هوشیاری عمل کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.