• پنجشنبه / ۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۰:۰۷
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 98030903722
  • خبرنگار : 71536

برانکو: باید ۲ بازیکن دیگر سپاهان اخراج می‌شدند/ کارگر ورزشی‌ام با همه مذاکره می‌کنم

برانکو: باید ۲ بازیکن دیگر سپاهان اخراج می‌شدند/ کارگر ورزشی‌ام با همه مذاکره می‌کنم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید به بازیکنانش بابت فینالیست شدن در جام حذفی فوتبال ایران، افتخار می‌کند.

به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویج بعد از صعود تیمش به فینال جام حذفی در نشست خبری اظهار کرد: طبیعی است که بابت صعود به فینال جام حذفی خوشحال هستیم. به بازیکنان افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: قبل از هر چیزی به بازیکنانم تبریک می‌گویم. برای هواداران‌مان که در این ورزشگاه ما را حمایت کردند، خوشحال هستم. آن‌ها مسائل زیادی را در طول روز تحمل کردند. آن‌ها هم از تشویق تیم‌مان انصراف ندادند. بازیکنانم ۱۲۰ دقیقه جنگیدند و یک بازی بسیار زیبا را ارائه کردند. قاطعانه بهتر از سپاهان بودیم و نشان دادیم چرا بهترین تیم ایران هستیم چون بازی نیمه نهایی را با تیم دوم لیگ برتر برگزار کردیم. کاملاً با لیاقت و استحقاق کامل به فینال صعود کردیم.

سرمربی پرسپولیس خاطر نشان کرد: پدیده و سپاهان را بردیم. به خاطر کیفیت بالای این بازی به بازیکنانم تبریک می‌گویم. از بازی، رفتار و عملکرد بازیکنانم لذت بردم. انگیزه و همه چیزهایی که برای یک باشگاه بزرگ و نتیجه گیری مهم است، در بازیکنانم وجود بود.

او درباره اخراج سه بازیکن در این دیدار و عملکرد داور یادآور شد: باید دو بازیکن دیگر از سپاهان اخراج می‌شد. نمی‌دانم چرا به نفع حریف پنالتی گرفتند. ظاهراً داور پشت دروازه پنالتی گرفت. تا جایی که دیدم فقط برای پرسپولیس داور پشت دروازه تصمیم گرفته است. تاکنون برای تیم دیگری ندیدم این اتفاق رخ دهد. مقابل صنعت نفت آبادان هم داور پشت دروازه گل ما را مردود اعلام کرد.

برانکو درباره اعتراض به اعلام نشدن خطای پنالتی روی علی علیپور و درگیری روی نیمکت دو تیم در طول بازی هم گفت: من رو به زمین بودم و درگیری نیمکت را متوجه نشدم. به هر حال باید انگیزه و شوق تیم میزبان را درک کنیم. به خاطر اهمیت موضوع، عصبانیت هم ایجاد می‌شود. تا جایی که می‌دانم عوامل نیمکت حریف به سمت نیمکت تیم ما آمدند. به نظرم روی علیپور پنالتی شد چون بازیکن حریف جلویش آمد و او را زد.

او در واکنش به این سوال که به نظرش اخراج بازیکنان در بازی تأثیر گذار بود، گفت: به نظر شما اخراج دو بازیکن سپاهان عادلانه بود؟ باید سیاوش یزدانی هم اخراج می‌شد تا روند بازی عادی شود. چرا ایران پوریان اخراج شد؟ می‌دانید به داور چه گفت؟ با داور صحبت کردید؟ از طرفی من نگفتم پنالی سپاهان درست نبود بلکه گفتم نمی‌دانم چرا داور پنجم پنالتی گرفت.

برانکو همچنین با سوال از خبرنگاران درباره علت پنالتی تیمش و اخراج بازیکنان گفت: من وظیفه داور پنجم را نمی‌دانم. فقط می‌دانم داور پنجم پنالتی روی علیپور را نگرفت اما به نفع سپاهان پنالتی گرفت. بحث من این است که چرا مقابل تیم ما داوران پنجم علیه تیم ما تصمیم می‌گیرند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این سوال که چون بازیکنان مرتکب پنالتی می‌شوند، داوران هم پنالتی می‌گیرند، اظهار کرد: بازیکن سپاهان علیپور را زد اما داور پنالتی نگرفت. اجازه دهید ما هم بگوییم ما هم داوری بلدیم.

برانکو در پاسخ به سوال خبرنگار اصفهانی مبنی بر اینکه ابر ماه و فلک و خورشید در کارند که پرسپولیس قهرمان شود، گفت: فکر می‌کنید سپاهان استحقاق برد داشت؟

در ادامه خبرنگار در واکنش به برانکو گفت که اگر سپاهان دو اخراج نمی‌داد، مستحق برد بود که برانکو خطاب به او گفت: فکر می‌کنید قبل از اخراج مستحق برد بود؟

بعد از این صحبت برانکو، برخی از خبرنگاران با یکدیگر دچار درگیری لفظی شدند که برانکو در این میان اظهار کرد: در بازی امروز ما مستحق برد بودیم. باید پنج گل می‌زدیم. دو بار به دیرک زدیم. در اصفهان بهتر از حریف بودیم و نشان دادیم بهترین تیم هستیم و با لیاقت قهرمان کشور هستیم و با لیاقت به فینال جام حذفی رسیدیم. اگر کسی فکر می‌کند غیر از این است، صحبت کند.

او ادامه داد: خیلی مصمم بودیم و شجاعانه بازی کردیم و از چیزی نترسیدیم و در دقیقه آخر به برد رسیدیم ولی مستحق برد بودیم. اگر سپاهان گل می‌زد، مستحق برد بود.

سرمربی پرسپولیس درباره عدم درایت محسن خلیلی در جلوگیری از درگیری عوامل نیمکت نشین دو تیم گفت: محسن خلیلی تلاش کرد جو را آرام کند ولی من دیدم که نیمکت حریف به سمت نیمکت تیم ما هجوم آورد. چه کسی حمله کننده بود؟ من دیدم شلوغی و تراکم سمت نیمکت ما بود. خودمان که به خودمان حمله نکردیم. شلوغی جلوی نیمکت ما بود؟ عوامل نیمکت حریف دنبال چه چیزی بود؟

وی در پاسخ به این سوال که خلیل‌زاده و رفیعی در فینال محروم هستند و در فینال حضور ندارند، اظهار کرد: طبیعی است که ما بهتر از داماش گیلان هستیم. ما قهرمان هستیم. شکی در این نیست. همانطور که دوستمان گفت هیچ معنی ندارد تیم بهتر قهرمان شود. چهار سال قبل قشقایی ما را برد. امروز برد زیبا و جالبی بود اما اگر فینال را نبریم، کاری نکردیم. خوشبختانه نیمکت قدرتمند و بازیکنان خوبی داریم که جای بازیکنان محروم را پر می‌کنند.

او درباره مذاکره با مسئولان تراکتورسازی قبل از بازی گفت: من کارگر ورزشی هستم و با همه مذاکره می‌کنم. دوستان زیادی در همین اصفهان و تبریز و مشهد دارم. طبیعی است که حق دارم با همه صحبت کنم و یا شام بخورم. اگر می‌خواهید بدانید هفت روز قبل شام دعوت بودم. خسته شدم که این مقدار تکذیبیه صادر کردم.

برانکو در واکنش به این سوال که صرف شام با مذاکره فرق دارد، به شوخی گفت صبحانه و ناهار و شام خورده است.

سرمربی پرسپولیس درباره محرومیت بیرانوند قبل از بازی و پرداخت نشدن جریمه فدراسیون فوتبال توسط این باشگاه به جای بیرانوند گفت: من نمی‌دانم چرا او محروم شد؟ ما می‌دانیم که او با کسی درگیری نداشت. فقط شخص را از فضایی که نباید قرار می‌گرفت، به جای دیگری هدایت کرد. آن فصا محل تردد بازیکنان است و فقط خبرنگاران باید حضور داشته باشند. آن شخص مزاحم بازیکنان شده بود و راحت ترین کار محرومیت بازیکن است. من با شما موافقم. باید بیرانوند را مادام العمر محروم می‌کردند.

او درباره بازداشت لیدر پرسپولیس در این دیدار تاکید کرد: من صحبت‌هایم را انجام دادم. همه بازی‌های ما را آنالیز کنید. داوران یک اوت هم به ما هدیه نکردند. بازیکنان ما برای این بازی پاداشی نمی‌گیرند. اگر اشتباه نکرده باشم، در بازی قبل یزدانی جریمه شد اما او را به سرعت بخشیدند.

وی در واکنش به اینکه یزدانی یک جلسه محرومیتش را سپری کرد، اظهار کرد: او فقط یک بازی محروم کرد. کنار زدن یک پلیس بدتر است یا تهدید هواداران به شدیدترین شکل ممکن بدتر است؟

در ادامه مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در واکنش به خبرنگاران گفت: از دو سه روز قبل از بازی ما را تهدید کردند و کمیته اخلاق بازیکن ما را گرفت. با این حال دیروز سپاهانی‌ها مصاحبه کردند و به جای ۷۰-۳۰ فقط ۱۰ درصد از هواداران ما را به ورزشگاه راه دادند و گفتند نمی‌شود به خاطر رعایت امنیت بیشتر از این هواداران را راه بدهیم. بلیت را گران‌تر فروختند. کجای دنیا قیمت بلیت‌های تیم میزبان با مهمان متفاوت است. لوگوی تیم ما را هم اشتباه زدند. روی اسکوربورد هم لوگوی تیم ما را اشتباه زدند. همین بازی را داوران آنالیز کنند و بگویند کجا داور به نفع ما عمل کرد.

وی ادامه داد: آیا خلیلی مسئول جو ورزشگاه است؟ او می‌تواند این همه تماشاگر را مدیریت کند. به آقای خلیل‌زاده از دقیقه یک تا نود فحاشی کردند.

در پایان نشست خبری به درگیری لفظی میان مدیر رسانه‌ای پرسپولیس و برخی خبرنگاران منتهی شد و برانکو از جای خود برخواست و نشست را ترک کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۰۰:۴۶

این پرسپولیسی ها اول سنگ پای قزوین بودن بعد دست و پا در اورون

avatar
۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۶

سلام شما که مجوز مشت زدن به سینه داور و بازیکن حریف را با مصونیت دارید کاملا نظرتان در مورد اخراج بازیکن حریف باید اجرا می شد. آقای برانکو شما هم باید تابع قانون باشید فعلا قانون شمایید

avatar
۱۳۹۸-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۴

سلام شما اعتراض کن و شاه باش و دیگران از حق خود دفاع نکنند چون به دستور شما اخراج می شوند.