• شنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۳
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98032511636
  • منبع : دانشگاه صنعتی شریف

در یازدهمین مراسم دانش‌آموختگی پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه شریف اعلام شد

شانزدهمین دفتر امور کنسولی دانشجویان بین‌المللی بزودی تاسیس می‌شود

مراسم دانش آموختگي پرديس بين‌الملل کیش دانشگاه شريف

در یازدهمین مراسم دانش آموختگی پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد که مجوزهای لازم از وزارت علوم برای تأسیس شانزدهمین دفتر امور کنسولی دانشجویان بین‌المللی اخذ شده و به‌زودی این مرکز در جزیره کیش شروع به فعالیت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم در یازدهمین مراسم دانش آموختگی پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف که در آن ۱۲۱ دانش‌آموخته پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مراسم دانش آموختگی خود را جشن گرفتند، گفت: نظام آموزش عالی ما امروز در یک دوران گذار به سر می‌برد و از یک نگاه سنتی- ملی در حال تغییر به یک نگاه بین‌المللی است و امروز دیگر اهمیت بین‌المللی‌سازی در همه امور به‌ویژه آموزش عالی و اهمیت پذیرش و تربیت دانشجوی خارجی بر همگان آشکار است و سیاست وزارت علوم نیز الهام از اسناد بالادستی و توجه ویژه به مقوله جذب و پرورش دانشجوی خارجی در کشور با دو هدف عمده پرورش سفیران علمی و فرهنگی خارجی در دانشگاه‌ها و شکوفایی اقتصاد آموزش عالی است.

وی در ادامه به مزایای ویژه و منحصر به فرد پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: تقریباً هیچ پردیس و یا دانشگاه دیگری از این مزایا برخوردار نیست، چرا که وزارت علوم محدودیت‌هایی در پذیرش دانشجوی خارجی دارد که پردیس‌های واقع در مناطق آزاد و به‌ویژه پردیس دانشگاه صنعتی شریف، آن محدودیت‌ها را ندارند و علاوه بر آن از دو ویژگی مهم تدریس به زبان انگلیسی و سهولت اخذ ویزا و اقامت در منطقه آزاد کیش برخوردارند.

تأسیس شانزدهمین دفتر امور کنسولی دانشجویان بین المللی در کیش بزودی

دکتر علیزاده در پایان این خبر خوش را به دانشجویان داد که مجوزهای لازم از وزارت علوم برای تأسیس شانزدهمین دفتر امور کنسولی دانشجویان بین المللی اخذ شده و به‌زودی این مرکز در جزیره کیش شروع به فعالیت خواهد کرد.

دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز در این مراسم، پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان یک مرکز آموزشی و یک قطب علمی در منطقه نامید و افزود: دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۵ اقدام به تصویب یک برنامه راهبردی کرد که سه محور اصلی آن عبارت بود از؛ سرآمد بودن در آموزش، سرآمد بودن در پژوهش و فناوری و سرآمد بودن در اثر بخشی اجتماعی. امروز شاید در کمتر صنعتی در کشور بتوان گام گذاشت و اثری از دانشگاه صنعتی شریف در آن پیدا نکرد. بیش از ۲۰۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های معتبر کشور حداقل یک مقطع تحصیلی خود را در دانشگاه شریف گذرانده‌اند که این خود نمایانگر نقش بسزای این دانشگاه در شکل‌دهی آموزش عالی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین رسالت و هدفی که بر مبنای برنامه چهارم توسعه به پردیس بین‌الملل کیش اختصاص داده شده، بحث بین‌المللی‌سازی پردیس و تلاش و کوشش در مسیر رسیدن به اهداف بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف است که با جذب ۳۵ دانشجوی خارجی طی یک سال گذشته و نیز برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی بین‌المللی، گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شده است.

رئیس هیات امنای پردیس دانشگاه شریف در ادامه افزود: هیچ زمانی بیشتر از امروز دولت و جامعه و مردم کشور، نگاهشان به دانشگاه‌ها بیشتر از امروز نبوده است. درشرایطی که کشور با شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه روبروست و این تحریم‌ها اثرات اقتصادی را به وجود آورده‌اند، دانشگاه صنعتی شریف توانسته این تهدیدها را به فرصت‌های بی‌نظیر تبدیل کند و در مسیر توسعه اثربخشی دانشگاه‌ها، کاهش وابستگی کشور به واردات کالا و رونق اقتصادی فضای کسب‌وکار گام بردارد.

ایجاد منطقه‌ای تحت عنوان "منطقه نوآوری شهر شریف"

وی همچنین از ایجاد منطقه‌ای تحت عنوان "منطقه نوآوری شهر شریف" تحت نظارت دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و افزود؛ اکنون بیش از ۴۵۰ شرکت دانش‌بنیان در این منطقه مشغول به فعالیتند که خود می‌تواند گام بزرگی در جهت حل مسائل اساسی کشور و جذب فارغ‌التحصیلان و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف و سایر دانشگاه‌ها باشد. دکتر فتوحی با بیان اینکه امیدوار است به زودی شاهد تأسیس چنین مرکز کارآفرینی و نوآوری در جزیره کیش باشیم، پیشنهاد کرد که انجمن دانش آموختگان پردیس کیش نیز به دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف اضافه شود تا دانشجویان از این طریق ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنند و آن را خانه دوم خود بدانند.

در ادامه دکترعلی سلک غفاری، رئیس پردیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه امروز، این پردیس به عنوان پردیس پیشرو و پیشتاز در نوآوری و فناوری و بین‌المللی‌سازی افتخار دارد یازدهمین مراسم دانش آموختگی خود را در ۳سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جشن بگیرد، افزود: افتخار ما این است که آینده‌سازان کشورمان را که جزو سرمایه‌های بی‌بدیل این مرزو بوم هستند، پرورش دهیم تا با کسب تخصص و تعهد لازم، به کشور خدمت کنند.

دکتر غفاری یکی از مهمترین رویدادهای مراسم جشن دانش‌آموختگی را ادای سوگند دانشجویان برای وفاداری به آرمان‌های اخلاقی و تعهد و توجه آنها به اخلاق حرفه‌ای و تخصصی دانست و افزود؛ در این دوره دانش‌آموختگی، ۱۲۱ دانش‌آموخته داریم که از این تعداد ۱۱ نفر در دوره کارشناسی ،۹۶ نفر کارشناسی ارشد و ۱۴ نفر دکتری هستند.

وی ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تسهیل در جذب ایرانیان مقیم خارج از کشور، اجرای سیاست‌های کلان، تلاش در جهت اعتلای نام دانشگاه، بین‌المللی‌سازی و تحقق آرمان‌های دانشگاه صنعتی شریف در منطقه آزاد کیش را مهمترین دغدغه مجموعه مدیریت و هیئت رئیسه پردیس در چند سال اخیر برشمرد و افزود: در حالی‌که این فرصت برای دانشگاه شریف فراهم بود که پردیس کیش را به عنوان اولین پردیس بین‌المللی کشور در خارج از کشور تأسیس کنند، ولی به دلیل اهمیتی که برای پرورش و جذب سرمایه‌های ملی و نخبگان علمی در داخل کشور قائل بودند، جزیره کیش انتخاب شد که خود نشانگر جایگاه و نقش مهم پردیس است.

در پایان، دانش آموختگان پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف، لوح تقدیر و تندیس و نشان یادبود مراسم دانش آموختگی را از مسئولین دانشگاه دریافت کردند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف از سال ۸۳ در جزیره کیش در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارد و تاکنون بیش از ۲۲۰۰ دانش آموخته داشته است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.