• چهارشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98040502857
  • منبع : نمایندگی همدان

بحران در بازار سنتی ملایر

ملایر

فراندار ویژه ملایر گفت: در حال حاضر در زمینه های برق، گاز و سد معبر در بازار سنتی ملایر مشکل داریم و به علت بیمه نبودن اجناس و مغازه های موجود در این بازار اگر بحران و حادثه ای چون بازار تبریز رخ دهد، به طور قطع خسارت شدیدی وارد می شود.

به گزارش ایسنا، قدرت الله ولدی چهارشنبه 5 تیرماه در جمع خبرنگاران، به ظرفیت و پتاسیل بالای ملایر در زمینه گردشگری اشاره کرد و افزود: ما به دنبال این هستیم که این شهرستان به جای اینکه معبر گردشگری باشد، به مقصد گردشگری غرب کشور تبدیل شود.

وی اضافه کرد: مباحث اقتصاد و اشتغالزایی، فقط مختص صنعت نیست و امروزه می توان با رونق و فعال کردن صنعت توریسم و جذب گردشگر و توجه به بومگردی، با کمترین هزینه اقتصاد و اشتغال منطقه را رشد داد.

وی با تأکید بر لزوم جذب و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، تصریح کرد: باید از فضای بکر و طبیعی و جاذبه های گردشگری روستاهای ملایر برای رونق بومگردی بهره برد.

ولدی با بیان اینکه در همین راستا میهمانسراهای دولتی و خصوصی مورد بازرسی قرار می گیرد تا نیازمندی ها، مشکلات و کمبودهایشان اصلاح شود، ادامه داد: تعداد اماکن اقامتی ملایر کفاف مسافران و گردشگران را نمی دهد و باید اماکن اقامتی بیشتری دایر شود.

باید به سمت تولید محصولات صادرات محور برویم

وی با اشاره به جهانی شدن انگور ملایر، گفت: با توجه به اختصاص این برند جهانی به ملایر ما اکنون دارای شرایط خاصی هستیم و باید به سمت تولید محصولات صادرات محور و بازارپسند با کیفیت بالا برویم.

فرماندار ملایر با بیان اینکه طی بازدیدهایی که از برخی کارخانجات تولید کشمش داشتم، مشاهده شد محصولات خریداری شده از باغداران ناخالصی دارد، ادامه داد: ایجاد زیرساخت های لازم، داربستی کردن باغات انگور و اجرای طرح فراز، فرآوری محصولات تولیدی در این زمینه، استفاده از گونی ها و سبدهای مخصوص حمل و حرکت کردن از تولید سنتی به سمت تولید استاندارد انگور و کشمش یکی از اولویت های مهم بخش جهاد کشاورزی ملایر محسوب می شود.

ولدی با بیان اینکه باید به دید صادرات فرامرزی به تولید انگور و کشمش نگاه کنیم، افزود: ما به عنوان دولت از تولیدکنندگان حمایت می کنیم، از سوی دیگر باغداران نیز باید محصولی تولید کنند که یکبار مصرف نباشد و بازارهای جهانی را در دست بگیرد.

پرداخت خسارت سیلاب ها آغاز شده است

معاون استاندار همدان با با بیان اینکه پرداخت خسارت سیلاب های امسال آغاز شده است، گفت: در حال حاضر 2 دستگاه اجرایی شامل بنیاد مسکن و جهادکشاورزی پرداخت خسارت ناشی از بارش های فروردین ماه را آغاز کرده اند.

ولدی با بیان اینکه ما به عنوان دولت باید این پیشگیری را همواره در بودجه بندی و برنامه ریزی برای شهرستان ها و استان ها داشته باشیم، ادامه داد: طی 2 سال اخیر بودجه ها به طور مستقیم از طریق وزارتخانه مربوطه توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی در قالب 2 نامه تمام نیازمندی های ملایر در بحث تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای مواقع بحرانی، تحویل وزیر شد.

ولدی با اشاره به اینکه ما باید در زمینه مدیریت بحران هم پیش بینی کنیم و هم پیشگیری داشته باشیم، ابراز امیدورای کرد: با تأمین این امکانات تحول عظیمی در حوزه مدیریت بحران شهرستان حاصل می شود.

مدیر ضعیف در ملایر جایگاهی ندارد

فرماندار ملایر با تأکید بر اینکه به دنبال پُست و جایگاه به ملایر نیامدم و هدف من، خدمت به مردم این شهرستان است، عنوان کرد: بنده برای حضورم به عنوان مدیریت ارشد شهرستان برنامه دارم و تحقق سند راهبردی توسعه شهرستان برایم در اولویت است.

ولدی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود و از آنجایی که ملایر، مهد بزرگان فرهنگی و تاریخی  بوده و هست و الگوهای کشوری دارد بنابراین از تک تک مدیران اجرایی شهرستان برنامه خواستم.

وی با اشاره به اینکه ما مدیری می خواهیم که در شأن ملایر به مردمش خدمت کند و مدیران ضعیف در این مجموعه جایگاهی ندارند، اظهار کرد: برنامه محوری و خدمتگزاری خالصانه مدیران برایم در اولویت است و اگر مدیری ضعیف عمل کند به طور قطع امکان جابجایی آن فرد وجود دارد.

سلیقه‌ای عمل کردن مدیران به ضرر شهرستان است

ولدی با بیان اینکه سلیقه‌ای عمل کردن مدیران به ضرر شهرستان است و با این کار مخالفم، ادامه داد: با توجه به قابلیت های ملایر در حوزه های مختلف به استاندار همدان اعلام کردم که برنامه توسعه راهبردی ملایر را 2 ساله عملیاتی می کنیم.

فرماندار ملایر بداخلافی برخی مدیران با مردم، عدم پیگیری به موقع مطالبات و عدم انجام به موقع کار ارباب رجوع را از جمله نقاط ضعف موجود در برخی مدیران دانست و تصریح کرد: این موارد از سوی ما قابل پذیرش نیست.

ولدی با بیان اینکه بر روی عملکرد همه مدیران شهرستان نظارت دقیق داریم، ادامه داد: من تفکرات سیاسی دارم اما هرگز سیاسی عمل نمی کنم.  

وی با تأکید بر اینکه همه مدیران موظف هستند در حوزه کاری و عملکردی خود پاسخگو بوده و با خبرنگاران در زمینه دادن اطلاعات و اخبار همکاری داشته باشند، گفت: در همین رابطه مسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان نیز باید فعال عمل کنند.

زمان جابجایی تنها دکه مطبوعاتی ملایر مشخص می‌شود

ولدی با اشاره به اینکه اگر مدیری بدون علت با خبرنگاران همکاری نکند، با این فرد برخورد می شود، در زمینه جابجایی تنها دکه مطبوعاتی ملایر توسط شهرداری، افزود: این موضوع از سوی فرمانداری مجدانه پیگیری می شود و طی صحبتی که با شهردار داشتم مقرر شد زمان جابجایی و دایر شدن دکه مطبوعاتی بر اساس آنچه منطق حکم می کند، مشخص شود.  

فرماندار ملایر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ساماندهی زیرساخت های ملایر در ورودی های شهرهایش در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: مقرر شد مشکلات ورودهای سه گانه ملایر از سمت اراک، بروجرد و همدان با همکاری شهرداری و سازمان فضای سبز بررسی و احصا شود همچنین بخشداران موظف شدند ورودی های 5 شهر دیگر را نیز بررسی و مشکلات آنها را رفع کنند.

ولدی یادآورشد: بر اساس قانون در مورد شهرهای زیر 25 هزار نفر قیر لازم برای آسفالت باید به صورت رایگان در اختیار قرار بگیرد همچنین در بحث ساماندهی سیما و منظر شهری و نصب المان های خاص دستورات لازم را به صادر کرده ام.

لزوم ایمن‌سازی بازار سنتی ملایر

فرماندار ملایر در ادامه بر لزوم ایمن سازی بازار سنتی ملایر تأکید کرد و گفت: درحال حاضر در زمینه های برق، گاز و سد معبر در بازار سنتی ملایر مشکل داریم و به علت بیمه نبودن اجناس و مغازه های موجود در این بازار اگر بحران و حادثه ای چون بازار تبریز رخ دهد، به طور قطع خسارت شدیدی وارد می شود.

وی بیان کرد: در همین رابطه بررسی های میدانی صورت گرفته و مصوبات لازم را داشته ایم و به متولیان و مسئولان امر دستور دادم در اسرع وقت مشکلات موجود را رفع کنند.

ولدی به وجود 2 ناحیه صنعتی و 3 شهرک صنعتی و 187 واحد صنعتی در شهرستان ملایر اشاره کرد و یادآور شد: بعدازظهرهای روزهای دوشنبه هر هفته مختص بازدید از واحدهای اقتصادی و صنعتی است و در روزهای چهارشنبه نیز پروژه های عمرانی را بازدید و آسیب شناسی می کنیم.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.