• جمعه / ۷ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98040703809
  • خبرنگار : 60010

گزیده اخبار نماز جمعه سراسر کشور/ لینک کامل/ به روز رسانی شد

دو خاصیت قوه قضائیه مطلوب از نگاه علم‌الهدی/ واکنش امام‌جمعه موقت اصفهان به دوچرخه‌سواری بانوان

برگزاری نماز جمعه روز قدس

امروز ائمه جمعه سراسر کشور ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت امام جعفر صادق(ع)، سفارش خود و مردم به تقوای الهی و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، به بیان مسائلی همچون سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی، پیروی از فرهنگ اسلامی در کاهش قیمت‌ها و ممانعت از لقب دادن‌های بدون پشتوانه به نامزدهای انتخاباتی پرداختند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: لقب دادن‌های بدون پشتوانه به نامزدهای انتخاباتی آفت بزرگی است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در زمانی که قیمت گندم بالا رفته بود این امام بزرگوار گندم‌های منزل خود را روانه بازار کرد تا قیمت آن کاسته شود، عنوان کرد: در دنیای امروز هرکسی جای امام صادق (ع) بود، خود شروع به خرید می‌کرد درحالی‌که باید این اقدام امام بزرگوار را الگو قرار داده و به‌نوعی با کمک مردم می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، با انتقاد از لقب دادن‌های بدون پشتوانه به نامزدهای انتخاباتی، افزود: نباید اقدام به بت‌سازی کنیم و کسی که مشخص نیست دکتری دارد یا خیر به او بگوییم دکتر و سایر افراد پشت سرش بر این لقب بدون پشتوانه تأکید کنند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در حد وظایف فرد هست را بگوییم نه آنکه وعده‌هایی رو اعلام کند که نتواند انجام دهد، تصریح کرد: نباید فریب وعده‌های پوشالی را در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا بخوریم.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید رأی درست و اصلح داده شود، اظهار کرد: از اکنون باید بررسی کرد که نامزدها خود را چگونه معرفی می‌کنند و وظیفه جامعه نخبگان و دانشگاهیان روشنگری و بررسی اصولی نامزدها است.

وی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع)، اضافه کرد: اسلام تجدیدکننده حیات علوم و امام صادق (ع) با پرورش شاگردانی چون جابربن حیان تأثیر شگرفی در علم شیمی داشت پس چرا نباید خودمان را بشناسیم و به آن ببالیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه امام صادق (ع) در هوای گرم مدینه همواره به کشاورزی می‌پرداخت، ابراز کرد: امام صادق (ع) در دوران کم شدن آذوقه الگویی مناسب برای همگان شد و باید از آن درس گرفت.

وی با اشاره به اینکه در زمانی که قیمت گندم بالا رفته بود این امام بزرگوار گندم‌های منزل خود را روانه بازار کرد تا قیمت آن کاسته شود، عنوان کرد: در دنیای امروز هرکسی جای امام صادق (ع) بود، خود شروع به خرید می‌کرد درحالی‌که باید این اقدام امام بزرگوار را الگو قرار داده و به‌نوعی با کمک مردم می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان: سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی قدرت ایران را به رخ کشید

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با دست مریزاد گفتن به دستانی که ماشه را کشیدند و پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند، گفت: نیروهای مسلح ایران با این کار صلابت و قدرت کشورمان را به رخ دشمن کشیدند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، اظهار کرد: از یک طرف با فرستادن نخست وزیر ژاپن می‌گویند به دنبال پیشرفت شما هستیم و بدون پیش شرط آماده گفت‌وگو هستیم ولی بلافاصله پتروشیمی کشورمان را تحریم می‌کنند و این یعنی هیچ صداقتی در بین دولتمردان آمریکا وجود ندارد.

وی به تحریم مقام معظم رهبری از سوی آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: ترامپ با افتخار اعلام می‌کند که رهبر ایران، فرزندانش، حسینیه و زیلوهایش را تحریم می‌کند که این موضوع نشان دهنده اقتدار رهبری است.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به سالروز ترور اعضای حزب جمهوری اسلامی در دفتر این حزب توسط ناجوانمردانه جبهه نفاق و عوامل مزدور استکبار و منافقین مزدور گفت: شهید بهشتی از شخصیت‌های تأثیرگذار نظام و انقلاب بود و مدیری مدبر و آگاه و در مقابل حوادث مدبر بود.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی روحیه بزرگ تعبدی داشت و همه اعمال و افکارش در راستای دین اسلامی و زنده باد برای رضای خدا و مرده باد برای رضای خدا بود، تصریح کرد: وی معمار اولیه قوه قضائیه بود. به فرموده مقام معظم رهبری در دوره‌های مختلف در راستای گسترش عدل و پیشگیری از جرم و نظارت بر اجرای قانون و مبارزه با فساد و به ویژه در دوره جدید با حضور آقای رئیسی در این راستا گام برمی‌دارد.

دو خاصیت قوه قضائیه مطلوب از نگاه علم‌الهدی

امام جمعه مشهد گفت: قوه قضائیه مطلوب باید دو خاصیت گرفتن امنیت از مفسدین و خائنین و دادن احساس امنیت و آرامش به مؤمنین، متدینین و عامه مردم را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار کرد: مسئله شهادت مظلومانه امام صادق (ع) به عنوان مظلومیت شهادت قابل تبیین است.

وی ادامه داد: به طور کلی هر شهیدی به خاطر ظلمِ ظالمی به شهادت می‌رسد و بنابراین هر شهیدی مظلوم بوده و شهادت هر شهیدی مظلومانه است، با این وجود در انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) تنها یک شهید را مظلوم خطاب قرار دادند و آن شهید مظلوم مرحوم آیت‌الله دکتر بهشتی بود. همچنین شهادت امام صادق (ع) را هم شهادت مظلومانه می‌گوئیم.

علم‌الهدی با اشاره به چرایی مظلومانه بودن شهادت امام صادق (ع) و آیت‌الله بهشتی، تصریح کرد: شهادت شهید مظلوم در مقام پایداری در یک خط تا مرز شهادت است. عوامل، عوارض و برخوردها او را از مقاومت در خط منصرف نمی‌کند و این خصوصیتی است که شهادت امام صادق (ع) داشت. مظلومانه بودن شهادت این است که افراد جامعه نیز این ظلم را نمی‌فهمند.

وی خاطرنشان کرد: مشابه این قضیه در شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی وجود داشت. دشمن و جریان‌های قدرت‌یاب و فرصت‌طلب می‌خواستند بر تمام سرنوشت نظام و انقلاب مسلط شوند و همه چیز نظام و انقلاب را در راستای مطامع و منافع قدرت‌یابی خود استخدام کنند و ایشان ایستاد و مقاومت کرد و نگذاشت و نتوانستند. تهتمت و افترا زدند، حمله و تهاجم کردند، عملیات روانی انجام دادند و ایشان سنگر مقاومت را رها نکرد و این واقعیت ظلم را جامعه انقلابی آن روز درک نمی‌کرد که بر این پسر پیغمبر چه می‌گذرد و چقدر مورد ظلم قرار گرفته است. ایشان تا مرز شهادت این مقاومت را ادامه داد.

امام جمعه مشهد با بیان این‌که «تعیین مناسبت هفتم تیر به عنوان هفته قوه قضائیه از سه جهت اهمیت دارد»، یادآور شد: جهت اول این که شهید آیت‌الله بهشتی رئیس قوه قضائیه بود. جهت دیگر این بود که پرونده دادخواهی مظلومیت شهدای حزب جمهوری اسلامی باید در قوه قضائیه مفتوح بماند و دستگاه قضائی جریان این دادخواهی را تمام نکند. جهت سوم این است که یکی از وظایف اصلی قوه قضائیه پیشگیری از جرم است و جریانی که شهید آیت‌الله بهشتی را مورد حمله قرار داد، جریان قدرت‌یاب و فرصت‌طلب سیاسی بود که می‌خواست سوءاستفاده کند و به دلیل مقاومت ایشان، او را به شهادت رساندند و قوه قضائیه باید مانع این جریان در امروز انقلاب باشد.

وی با اشاره به اینکه «قوه قضائیه مطلوب باید دو خاصیت گرفتن امنیت از مفسدین و خائنین و دادن احساس امنیت و آرامش به مؤمنین و متدینین و عامه مردم را داشته باشد»، بیان کرد: اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه نظام است که در درجه اول با اعتماد به قوه قضائیه حاصل می‌شود. مقدمه این اعتماد خوش‌بختانه با تغییراتی که در قوه قضائیه در دست اجراست مردم را امیداور کرده و این امیدواری مقدمه اعتماد مردم است.

امام جمعه بجنورد: نشانه گیری پهپاد آمریکایی توسط ایرانیان، دشمنان را در افکار خود ناکام گذاشت

امام جمعه بجنورد گفت: نشانه گیری پهپاد آمریکایی توسط ایرانیان، دشمنان را در افکار خود ناکام گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها ادعای اقتدار و قدرتمندی داشتند، اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی می‌خواستند با جاسوسی در خاک ایران به دنیا بگویند که اطلاعات از کشورشان گرفته ایم و خودشان متوجه نشدند، اما نظامیان کشورمان به بیداری و تیز بینی کامل نشانه درستی گرفتند و افکار آنان را نابود کردند.

وی با تاکید بر اینکه نشانه گیری پهپاد آمریکایی درس عبرتی برای دشمنان انقلاب اسلامی شده است، اظهار کرد: روز اول که پهباد آمریکایی نشانه گرفته شد، خودشان نیز باورشان نمی‌شد و قبول نمی‌کردند اما بعد از مدتی پذیرفتند که پیشرفته‌ترین پهباد آنان نشانه گرفته شده است و نتوانستند به اهداف خود برسند.

یعقوبی در رابطه با ویژگی‌های پهباد آمریکایی بیان کرد: پهباد فوق مدرن آمریکایی ۲۲۰ میلیارد دلار هزینه داشت و برابر با ۱۲ هواپیما F16 برای این پهباد هزینه کرده اند و به راحتی مورد نشانه ایرانیان قرار گرفت و تعجب آمریکایی‌ها برانگیخته شد.

امام جمعه بجنورد در رابطه با عکس العمل رئیس جمهور ایران، تصریح کرد: رئیس جمهور ایران در رابطه با نشانه گیری نظامیان ایرانی گفت دست این افراد را می‌بوسیم و درست نشانه‌ای را گرفتند.

امام جمعه ارومیه: قوه قضائیه قاطعانه با فساد برخورد کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: قوه قضائیه در مبارزه با فساد با قاطعیت برخورد کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی برگزار شد افزود: قوه قضائیه ضمن لطافت در مبارزه با فساد با قاطعیت و جرأت وارد میدان شده و با فساد مبارزه کند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه دستگاه قضائی باید در برخورد با فساد باید اول داخل مجموعه خود را پاک سازی کند تصریح کرد: اگر دستگاه قضائی دچار مشکل و فساد باشد نمی‌تواند فساد سایر دستگاه‌ها را از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با عنایات خداوند و آگاهی ملت ایران هر روز نقشه شوم استکبار حهانی نقش بر آب می‌شود و انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا نمونه‌ای از رذالت آمریکا است.

حجت‌الاسلام قریشی پاسخ قاطع و هوشمندانه مقام معظم رهبری به نخست وزیر ژاپن نشان را از حقارت آمریکا و ابرو ریزی بزرگ برای استکبار جهانی دانست و گفت: هرروز چهره پلید آمریکا برای ملت ایران آشکار شده و اعتقاد به ایستادگی بیشتر در مقابل فشار دشمن بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: با عنایت خداوند معامله قرن سعودی -آمریکایی بعد از ماه‌ها تبلیغات به فرصت قرن تغییر یافت که این یک ذلت بزرگ برای آمریکا و دوستانش بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: معامله قرن به یک افشاگری در سراسر جهان تبدیل شده است

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: امروز معامله قرن به یک افشاگری در سطح وسیع و در سراسر جهان تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه بوشهر، آیت الله غلام‌علی صفایی بوشهری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهر بوشهر گفت: آمریکا و صهیونیست‌ها تصمیم گرفته بودند با یک برنامه ریزی فوق العاده پیچیده _ به زعم خودشان_ با پرداخت پول و در قالب معامله قرن سرزمین‌های مردم فلسطین را تصرف و کار فلسطینیان را تمام کنند.

وی با بیان اینکه ارمغان انقلاب اسلامی ایران آگاهی است، افزود: با روشنگری‌ها و تحریم‌ها و موضع گرفتن مردم انقلابی مسلمان در سراسر جهان این معامله شکست خورد، که این درس عبرتی برای آمریکا و صهیونیست‌ها است که دیگر نمی‌توانند به سرزمین‌های اسلامی دست درازی کنند، چون مردم آگاه شده اند.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: امروز معامله قرن به یک افشاگری در سطح وسیع و در سراسر جهان تبدیل شده است و دشمنان واقعی فلسطین مردم مشخص شد، بسیاری از سران مرتجع عرب در این ماجرا همدست بوده و حمایت می‌کردند، مردم فلسطین نیز دوستان خود را شناختند که در صدر آن ایران است.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین: مظلوم باید در دستگاه قضا، احساس امنیت کند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین ضمن سفارش خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی با اشاره به سالروز ۲۵ شوال و شهادت امام صادق (ع)، گفت: ایشان بنیانگذار دانشگاه بزرگ شیعه بودند که در این دانشگاه از اساتید برجسته ای پرورش یافتند.

محمودی با تاکید بر مبارزه با عناصر و تفکرات انحرافی بیان داشت: دوران امام صادق (ع) برخی چهره‌های وابسته و ساخته و پرداخته بنی عباس به دنبال ایجاد انحراف در جامعه اسلامی بودند لذا باید به این جریانات انحرافی که در زمان پیامبران بوده و تا کنون نیز وجود دارد توجه ویژه ای داشته باشیم.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم در تشییع پیکر ۱۵۰ شهید در تهران نیز اظهار داشت: درود بر این شهیدان که آمدند و بار دیگر تلنگری بر ما زدند و درود بر مردم انقلابی و بصیر که این گونه در هوای گرم این شهدا را بدرقه کردند که البته ای کاش بسیاری از پشت میزنشین ها نیز به پابوس این شهدا می‌آمدند تا بدانند مدیون چه کسانی هستند و در این راستا از استقبال مردم شهید پرور ورامین نیز برای استقبال از شهید مدافع حرم شهید ثامنی راد نیز تشکر می‌کنیم و امروز نیز باز هم میزبان شهید دیگری هستیم.

محمودی با اشاره به هفته قوه قضائیه بیان داشت: انتظار ما از دستگاه قضائی به عنوان دستگاهی که عدالت شرط اول آن است این است که دفاع از حق و مظلوم را در دستور کار بداند و بدانند که انباشت پرونده‌ها و ضعف در رسیدگی و دادرسی و سرگردانی مردم به هیچ عنوان زیبنده دستگاه قضائی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مجرم باید از قاضی و دستگاه قضائی هراس داشته باشد و به خود بلرزد عنوان داشت: باید مظلوم در این دستگاه احساس امنیت کند و به نظر می‌رسد در مدیریت جدید این دستگاه این موارد دیده می‌شود همچنین باید مفسدان کلان اقتصادی و وابستگان به ارکان زر و زور و تزویر به پای میز محاکمه کشیده شوند و فارغ از وابستگی آنها به جریان خاصی محاکمه شوند.

محمودی گفت: از دستگاه قضائی می‌خواهیم نظارت و رصد کافی را بر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری و مجلس داشته باشد و هرگونه تخلف و تخطی از وعده‌ها و شعارها را مورد رسیدگی قرار دهد.

امام جمعه موقت ورامین افزود: کسانی که از سوی دستگاه‌های نظام اسلامی به عنوان تیم مذاکره کننده در مجامع جهانی حاضر شدند باید در دستگاه قضائی پاسخگو باشند چرا که ما به صراحت اعلام می‌کنیم آنان که برجام را بدون هیچ ضمانت اجرایی امضا کردند باید پاسخگو باشند چرا که در هیچ کجای دنیا چنین قراردادهای مهمی را بدون گرفتن ضمانت اجرایی امضا نمی‌کنند لذا ما می‌خواهیم دستگاه قضائی در چارچوب وظایف شرعی و قانونی خود با صلابت و قاطعیت با جرایم برخورد کند.

خطیب جمعه ورامین با اشاره به هفتم تیر و و هفته حقوق بشر آمریکایی نیز بیان داشت: آمریکا و اروپا کارنامه ننگینی دارند که پاک شدنی نیست چرا که ۱۷ هزار شهید ترور نتیجه جنایت منافقین است آن وقت امروز خود را بزک می‌کنند و دلسوز مردم نشان می‌دهند لذا به منافقین می‌گوئیم که هرگز در میان ملت ایران جایی ندارند و آمریکا و اروپا هم بداند نقشه‌های آنان نقش بر آب خواهد شد.

وی در خصوص مسئله حجاب نیز اظهار داشت: اخیراً اتفاقاتی در یکی از پارک‌های تهران رخ داده و پلیس به عناصر فاسد و متجاهر تذکر داده است و از آن فیلم گرفته و در فضای مجازی منتشر شده که در نتیجه بی مهری و حمله‌هایی به پلیس صورت گرفته است و در این خصوص به پلیس عرض می‌کنیم که از این جو سازی ها خسته نشود و با تمام توان خود را وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کند و از طرف دیگر اعلام می‌کنیم که نباید روحیه و اقتدار پلیس را خدشه دار کنیم و در این زمینه باید بسیج مردم و مساجد و همه دلسوزان به وظیفه فرهنگی خود عمل کنند چرا که دشمنان برای چادر و حجاب زنان ما نقشه کشیده‌اند و اگر با آنان مبارزه نکنیم به خون شهدا خیانت کرده‌ایم.

امام جمعه قم: قدرت بازدارنده ایران، معادلات دشمن را برهم زده است

امام جمعه قم گفت: اقتدار و قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی ایران، معادلات دشمن را بر هم زده و معادله مهم نه مذاکره و نه جنگ، با اقتدار کامل عملیاتی شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم این هفته در مصلی قدس، یکی از مصادیق تقوای الهی را وفای به عهد برشمرد و عنوان کرد: در دین اسلام، وفاداری بر عهد و پیمان مورد تاکید واقع شده است.

امام جمعه قم افزود: هر گاه مشرکان و کافران در خود احساس قدرت می‌کردند، قول و قرارها و عهد خود با مسلمانان را از یاد می‌بردند و احترامی بر پیمان‌ها قائل نبودند، در حالی که پیامبر (ص) همواره بر عهدی که با آنها بسته بود، پایبند می‌ماند.

وی اظهار کرد: در قرآن کریم بر حفظ فاصله با مشرکان نیز تاکید شده است زیرا آنها همواره در صدد ضربه زدن به مسلمین هستند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: امروز نیز دشمنان و مشرکان، تعهدی بر پیمان‌های خود ندارند از این رو نباید فریب توطئه‌ها و خباثت‌های آنان را بخوریم، آنها دست‌های خیانت کارشان را زیر دستکش‌های مخملی پنهان کرده اند.

وی گفت: اقتدار و قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی ایران، معادلات دشمن را بر هم زده و معادله مهم نه مذاکره و نه جنگ، با اقتدار کامل عملیاتی شده است.

امام جمعه قم افزود: دشمنان بارها علیه نظام به توطئه پرداختند، دولتمردان آمریکایی به شیوه‌های مختلف در پی ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند. یاوه گویی‌های اخیر آمریکا در تحریم مقام معظم رهبری، نمونه‌ای از شرارت‌ها و حماقت‌های آنهاست.

آیت الله سعیدی اظهار کرد: آقای ترامپ! با این عمل احمقانه ات ثابت کرده‌ای که مستحق آن هستی که مردم ایران بگویند؛ مرگ بر ترامپ، دولتی که تو در رأس آن هستی لیاقت این را دارد که مرگ بر آمریکا بگوئیم.

وی ادامه داد: ترامپ احمق بداند به کوری چشم او رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی، رهبریت معنوی میلیون‌ها انسان را در سراسر جهان بر عهده دارد.

امام جمعه موقت اصفهان: عده‌ای در برابر ممانعت از دوچرخه سواری زنان، موضع گیری نکنند

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: عزتی که زن در اسلام دارد در هیچ مکتب دیگری ندارد. چرا عده‌ای در برابر حجاب و ممانعت از دوچرخه سواری زنان موضع گیری می‌کنند؟

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام محمدتقی رهبر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه تقوا دوای تمام دردها، بی بصیرتی‌ها و کج اندیشی ها است، اظهار کرد: خداوند بر اساس تقوا راه صحیح را به ما نشان می‌دهد، بنابراین هر کسی تقوا پیشه کند سعادتمند می‌شود.

وی با بیان اینکه تقوا در زمینه مالی یعنی اینکه در کسب و کار تقوا رعایت شود، افزود: تقوا یعنی اینکه احتکار، قاچاق و سو استفاده گری در جامعه نباشد.

امام جمعه موقت اصفهان، خاطرنشان کرد: چرا در شرایطی که به وحدت و همدلی در جهت کم کردن فقر در جامعه نیازمندیم باید شاهد اتفاقاتی مانند قاچاق در همین شهر اصفهان باشیم که برخی افراد اقدام به قاچاق کالاهای اساسی می‌کنند.

رهبر ادامه داد: در اصفهان کارخانه‌های زیادی وجود دارد که با مشکل روبرو هستند و باید از این کارخانه‌ها حمایت شود زیرا مقام معظم رهبری حمایت از تولید داخلی را مطرح کردند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: عزتی که زن در اسلام دارد در هیچ مکتب دیگری وجود ندارد، چرا عده‌ای در برابر حجاب و ممانعت از دوچرخه سواری زنان موضع گیری می‌کنند؟

وی ادامه داد: زنان امروز در جایگاه‌های مختلفی از جمله ادارات، دستگاه قضائی و … حضور دارند و ۹ میلیون زن بسیجی و هزاران مادر و زن شهید با حفظ حجاب فعالیت می‌کنند، اما چرا وقتی حرف از حفظ حجاب می‌شود عده‌ای موضع گیری می‌کنند؟

امام‌جمعه موقت قزوین: هیچ مرز و قانونی در حقوق بشر آمریکایی معنا ندارد

امام‌جمعه موقت قزوین گفت: در حقوق بشر آمریکایی هیچ مرز و قانونی معنا ندارد، جوانان فلسطینی که از حقوق خود دفاع می‌کنند را تروریست می‌خوانند و اسرائیل غاصب را مورد تأیید قرار می‌دهند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد با اشاره به اینکه برجام ملعبه دست اروپایی‌ها شده است اظهار کرد: مسئولانی که به کدخدا اعتماد بیشتری داشته و ایمان ضعیفی داشتند مسبب این وضعیت فعلی شده‌اند.

امام‌جمعه موقت قزوین بیان کرد: اهل فتنه باید بدانند که خداوند متعال بر تمام اسرار آن‌ها آگاه است و روزی خواهد رسید که اعمال آن‌ها را برای مردم آشکار خواهد کرد.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو اظهار کرد: در بازخوانی حقوق بشر آمریکایی‌ها این نکته را باید گفت که شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش ازجمله جنایاتی است که توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

قابل عنوان کرد: حقوق بشر آمریکایی یعنی به فردی که هواپیمای مسافربری را مورد هدف قرار داده و این فاجعه را رقم‌زده است مدال می‌دهند.

وی بیان کرد: در حقوق بشر آمریکایی هیچ مرز و قانونی معنا ندارد، جوانان فلسطینی که از حقوق خود دفاع می‌کنند را تروریست می‌خوانند و اسرائیل غاصب را مورد تأیید قرار می‌دهند.

حجت‌الاسلام قابل با اشاره به نوع دیگری از حقوق بشر آمریکایی گفت: از وقتی آمریکایی‌ها در افغانستان قدم گذاشته‌اند میزان تولید مواد مخدر در این کشور ۵۵ درصد افزایش پیداکرده این در حالی است که ما باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر شهید بدهیم تا افیون وارد کشور نشود.

خطیب نماز جمعه شهرکرد: دخالت‌های زیاد محیط‌زیست را ویران کرده است

خطیب نماز جمعه شهرکرد در رابطه با موارد غیر قانونی در حوزه آب استان، تصریح کرد: محیط زیست حق همه مردم و همه نسل‌ها است و ما اجازه دخالت و ویران کردن این محیط را نداریم اما متأسفانه دخالت‌های زیاد، محیط زیست را ویران و آبادانی‌ها را به کویر تبدیل کرده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری، امروز هفتم تیرماه با تسلیت شهادت امام صادق (ع)، بیان کرد: امروزه همه مسلمانان وام دار امام صادق هستند و علومی که امام نسبت به آن‌ها صحبت فرموده‌اند منتهی به فقه نمی‌شود بلکه در رابطه با همه علوم اطلاعات داشته‌اند. حتی توحید مفصل را از امام صادق (ع) داریم و ایشان یک دوره کامل خداشناسی را به شاگردانش آموزش داده است و این‌ها نشان می‌دهد که همه عرصه‌های ما حتی علوم اقتصادی و سیاسی ما باید دینی شود.

وی با تبریک هفته قوه قضائیه، تصریح کرد: قوه قضائیه باید بتواند جلوی مفاسد بایستد و چرخ‌های انقلاب را در مسیر خود حرکت دهد لذا از خداوند برای اعضای محترم این قوه کمک طلب می‌کنیم.

جعفری از ملت شهیدپرور شهرکرد برای شرکت در مراسم وداع با شهدای گمنام دعوت کرد و افزود: استان میزان شش شهید است. در این مراسم شرکت کنید و عهد خود را با شهدا استوارتر کنید. هر کس در این جغرافیا زندگی می‌کند مدیون شهدا است، این عزیزان جایی از دنیا را اشغال نکردند. شهدا ولایت خود را به مولایشان با خون و استخوان‌های‌شان ثابت کردند و همه ما در برابر خون این عزیزان مسئول هستم.

خطیب نماز جمعه شهرکرد در ادامه گفت: از طرق مختلف خواسته‌های مردم مظلوم استان را به گوش مسئولان رسانده‌ایم و مردم باید خواسته‌های خود را حتی در تریبون‌های عمومی بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آب استان مشکلات بسیاری داریم، بیان کرد: از مسئولان قوه قضائیه تقاضا داریم این مطالب را بشنوند اگر درست است اجرایی کنند و اگر اشتباه است گوینده را مواخذه کنند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد در رابطه با موارد غیر قانونی در حوزه آب استان، تصریح کرد: محیط زیست حق همه مردم و همه نسل‌ها است و ما اجازه دخالت و ویران کردن این محیط را نداریم اما متأسفانه دخالت‌های زیاد، محیط زیست را ویران و آبادانی‌ها را به کویر تبدیل کرده است.

امام جمعه یاسوج: متجاوزان به ایران اسلامی بدانند سالم برنمی‌گردند

امام جمعه یاسوج گفت: هر کسی به ایران اسلامی تجاوز کند سالم برنمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه آیا اسلام با ثروت مخالف است، افزود: جریان بالعکس است و اسلام می‌خواهد مسلمانان نیازمند به دیگران نباشند بنابراین انسان باید تلاش کند تا با ثروت از راه حلال، مغرور نشدن و پرداخت حقوق واجب مال خود نیاز به دیگران نداشته باشند.

وی اظهار کرد: فقر در اسلام مذموم است و اسلام کسب ثروت را فضیلت می‌داند و کسی که تلاش کند و مال به دست بیاورد مثل کسی است که در جبهه جنگ با دشمن بجنگد. اسلام دین زندگی و استفاده کردن از مواهب طبیعت و در رفاه بودن است تا جایی که مال بی‌بند و باری به بار نیاورد.

امام جمعه یاسوج ادامه داد: دنیا باید از آمریکا بپرسد که از جان ملل آزاده چه می‌خواهد، چه کسی گفته که باید کلاهک اتمی داشته باشد و دیگران نداشته باشند، آمریکا دشمن ایران اسلامی بوده و هست و خواهد بود و ایران مثل سد سکندر مقابل آمریکا ایستاد و باید بدانند هر کسی به ایران اسلامی تجاوز کند سالم برنمی‌گردد.

حسینی عنوان کرد: همه اقشار ملت ایران آمریکا ستیز و ظلم ستیز هستند و مقابل آمریکا سر تعظیم فرو نمی‌آورند.

حسینی بیان کرد: معامله قرن کودک ناتوانی بود که سالم به دنیا نیامد و همه عوامل و طراحان این معامله بدانند که برنامه آن‌ها به سرانجامی نمی‌رسد.

وی اضافه کرد: با داشتن این همه نیروهای مخلص هرگز در مقابل دشمن دچار لطمه و صدمه نمی‌شویم.

امام جمعه گرگان: برخورد جدی با مفسدان اقتصادی مهم‌ترین وظیفه دستگاه قضائی است

امام جمعه گرگان گفت: در این مقطع تاریخی که دشمنان نظام و ملت ایران تمامی توان خود را متمرکز کرده تا به حوزه اقتصادی کشور آسیب وارد کنند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، مهم‌ترین وظیفه دستگاه قضائی مقابله و برخورد جدی با مفسدان اقتصادی است.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، خاطرنشان کرد: شهید بهشتی از شخصیت‌های ارزشمند انقلاب اسلامی بودند و بعد از شهادت جای خالی این شهید بزرگوار محسوس بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه قوه قضائیه از جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار است، بیان کرد: امروز در این مقطع زمانی مهم‌ترین وظیفه‎ای که برعهده قوه قضائیه قرار دارد مبارزه با مفاسد اقتصادی است زیرا دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا ما را از طریق اقتصاد کشور را فلج کند و متأسفانه عده‎ای نیز شرایط را برای تحقق این مسأله مساعد می‌کنند.

نورمفیدی با تاکید بر اهمیت مبارزه با فساد داخلی، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اکثر قضات افراد سالمی هستند اما اگر یک نفر دارای مشکل باشد، کار را خراب می‌کند.

وی با اشاره به نشست بحرین در خصوص فلسطین، یادآور شد: صحنه‎گردان اصلی نشست معامله قرن عربستان ‎سعودی و امارات است. هیچ یک از فلسطینی‌ها، حماس و دولت خودگردان محمود عباس در این نشست شرکت نکردند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: در واقع آنها می‌خواهند فلسطین جدید را ایجاد کنند و در این صورت تمام فلسطینی‌هایی که در کشورهای دیگر آواره شدند حق بازگشت ندارند. معامله قرن همانند جنینی است که از ابتدا مرده به دنیا آمده است و این نشست به سرانجام نمی‌رسد.

امام جمعه موقت خرم‎آباد: جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود از حیثیت جهان اسلام محافظت می‌کند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید لطف الله حیات الغیب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‏‎آباد، با تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار کرد: تلاش و کوشش، حیا، عدم تجاوز به حقوق دیگران برای کسب روزی و آماده شدن برای مرگ شیوه زندگی این امام همام بوده است.

وی با اشاره به ولادت کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (س)، افزود: زندگانی سراسر الهی و دینی این بانوی گرامی اسلام حاصل تربیت در دامن امامت و ولایت بود و الگویی برای دختران جامعه شد، امام رضا (ع) فرمود هرکس معصومه را در قم زیارت کند مانند کسی است که مرا زیارت کرده است.

امام جمعه موقت خرم‎آباد با اشاره به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران، بیان کرد: این حادثه یکی از دردناک‌ترین فجایع انسانی بوده است، زنان و کودکان بی‎‌گناه را به شهادت رساندند، حقوق بشر آمریکایی اینگونه است.

حجت الاسلام حیات الغیب اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای ادامه راه نیاز به تلاش و مقاومت دارد که در این راه شهید خواهیم داد.

وی تصریح کرد: دست کسانی‎که پهپاد آمریکایی را پایین آوردند را باید هزاران بوسه زد و درود خدا بر آنها باد که راه شهیدان را به این سبک ادامه می‌دهند.

امام جمعه موقت خرم‎آباد گفت: جمهوری اسلامی ایران به یک موقعیتی رسیده که می‌تواند با تمام وجود از حیثیت اسلام و جهان اسلام محافظت کند.

امام جمعه یزد: بصیرت‌افزایی و عاقبت‌سنجی رمز توسعه کشور است

امام جمعه یزد با اشاره به ضرورت بصیرت‌افزایی برای ایستادگی مقابل توطئه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی، گفت: کم شدن مقاومت جامعه اسلامی در برابر استکبار جهانی مساوی با تباهی و نابودی است.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته هفتم تیرماه نماز جمعه یزد با بیان این‌که بصیرت افزایی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های مؤمنان در برابر توطئه دشمنان دین است، اظهار کرد: متأسفانه برخی افراد با بی‌بصیرتی و تبعیت از دشمنان عاملان استکبار برای تحقق توطئه‌های شوم علیه ارزش‌های انقلاب می‌شوند.

وی پایداری در عقیده را ویژگی انسان‌های مؤمن دانست و افزود: عاقبت‌سنجی از دیگر رسالت‌های مهم افراد در جامعه اسلامی است که تفاوت بین انسان‌های با بصیرت و ناآگاه را در جامعه مشخص می‌کند.

امام جمعه یزد با بیان این‌که منشأ بسیاری از چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی امروز کشور بی‌بصیرتی و عدم عاقبت‌سنجی است، گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی سعی دارند با طرح و اجرای توطئه‌های شوم فرهنگی و اجتماعی فرصت تفکر را از مردم و مسئولان گرفته و بنیاد خانواده‌های جامعه اسلامی را متزلزل کنند.

ناصری‌یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی، تصریح کرد: مهمترین دلیل خنثی شدن توطئه‌های آمریکا در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایستادگی امام راحل و تیزبینی ایشان در شناخت تفکر حقوق بشر آمریکایی است.

وی با بیان این‌که مقاومت در دوران و زمینه‌های مختلف تاکنون عزت ایران اسلامی و پایه‌های ارزشی انقلاب را در برابر دشمنان حفظ و حراست کرده است، ادامه داد: شیعیان ایران اسلامی بر خلاف حاکمان بی کفایت عربستان سعودی به خوبی توانستند عزت و اقتدار اسلام ناب محمدی را در برابر مستکبران حفظ کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: این که مقام معظم رهبری ترامپ و پیام او را حتی قابل پاسخ نداست است به خوبی اقتدار انقلاب اسلامی در این دیدار به نمایش گذاشته شد.

این مسئول ایستادگی و مقاومت در برابر مستکبران را از جمله مهم‌ترین رسالت مسئولان و دست‌اندرکاران نظام اسلامی دانست و بیان کرد: کم کردن مقاومت مساوی با تباهی و نابودی جامعه اسلامی مساوی است.

وی در پایان بدعهدی آمریکا و هم پیمانانش را از جمله دلایل عدم مذاکره ایران عنوان کرد و خاطرنشان کرد: سابقه آمریکا و انگلیس در مذاکره با دیگر کشورهای جهان و همچنین جنایات آنها در کشورهای مسلمان نظیر یمن و فلسطین سندی قاطع برای غلط بودن آمریکایی‌ها است.

امام جمعه اردبیل: بقای نظام وابسته به یک نفر نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تحریم‌های استکبار جهانی سبب شد تا ایران در بخش صنعتی، اقتصادی، علمی و … خودکفا باشد که این امر به روشنی نشان داد که بقای نظام و کشور وابسته به یک نفر نیست.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار کرد: این هفته استان ما میزبان چهار شخصیت آسمانی است، سه شهید گمنام و یک شهید مدافع حرم که ما کنار سفره شهدا و مدیون آنها هستیم و مرام آنها را فراموش نخواهیم کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: اعتیاد امروز دیگر یک تفنن یا صرفاً کامروایی نیست بلکه به ابزار جنگ نرم دشمن تبدیل شده و کشور را از جهات انسانی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی تهدید می‌کند به طوری که ما تاکنون ۴ هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده‌ایم که اکثر این شهدا از نیروی انتظامی و مرزبانی هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: بهترین راه مبارزه با این حربه دشمن، اجتماعی و عمومی کردن مبارزه است و هر کس به ایران تعلق خاطر دارد و نسبت به عزت کشور حساس است باید وارد مبارزه با مواد مخدر شود.

عاملی با اشاره به اینکه ثواب این جهاد قطعاً از ثواب نماز کمتر نیست، بیان کرد: بنده در اینجا اعلام می‌کنم هرکس اطلاع از سوداگران مرگ داشته باشد ولو نزدیک‌ترین عزیزش باشد باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر همراهی و همکاری کند در غیر این صورت شرعا مرتکب گناه شده در تمام مصائب به وجود آمده شریک است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: ملت ما در هفت تیر بهای سنگینی برای کشور اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت کرد به طوری که ۷۲ تن از مغزهای متفکر انقلاب توسط جریان نفاق به فرماندهی آمریکا قتل عام شدند و در این میان روحانیت معظم بهای سنگینی در این جریان پرداخت کرد که در رأس آنها مرحوم شهید بهشتی بود.

عاملی ادامه داد: عجیب این است که همان تروریست‌ها در حال حاضر در حمایت آمریکا و اروپا مشغول اقدامات مجرمانه خود هستند اما این دولت‌ها با پررویی و بی‌حیایی و با وقاحت از حقوق بشر صحبت می‌کنند و ایران را در رتبه اول ناقضین حقوق بشر قرار می‌دهند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: عدالت امری است که مشروعیت حکومت ما به آن وابسته است و هنوز ما با عدالت آرمانی فاصله داریم و این به اراده جمعی نیاز دارد و فقط در حیطه مسئولیت دستگاه قضا نیست بلکه قوه مجریه و مقننه باید با قوانین مترقی، زمینه بزه را از بین ببرند و مجلس در این خصوص و مرکز تنقیح قوانین دولت بسیار دخیل هستند، اما به طور شایسته ظاهر نشده‌اند.

عاملی افزود: آمریکا این هفته اقدام به تحریم جمعی از فرماندهان زبده سپاه به ویژه فرماندهان نیروی دریایی و همچنین اقدام به تحریم رهبر معظم انقلاب کرد اما باید اذعان کرد؛ تحریم افراد زمانی مؤثر است که آن فرد یا تجارت خارجی عظیمی داشته باشد یا ثروت عظیمی در خارج از کشور ذخیره و پس‌انداز کرده باشد و این مطلب بسیار آسان را دولت بزرگی مثل آمریکا یا نمی‌فهمد و یا می‌فهمد و قصد به راه انداختن جنگ روانی دارد.

وی ادامه داد: این تحریم‌ها نشان می‌دهد که دست آمریکا در تحریم کاملاً خالی شده است و با این گول زنک‌ها می‌خواهد خالی بودن دست خود را پنهان کند و لذا می‌گوئیم زمان فشار حداکثری گذشت و حالا نوبت ایران است که اقدام کند و ترامپ به تماشا بنشیند.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: آمریکا از تحریم ایران هم خوشحال است و هم امیدوار. من جمله‌ای را می گویم و آرزو دارم این به گوش مسئولین دولت آمریکا برسد و آن اینکه تحریم‌ها ایران را مجبور کرد در حد وسیعی در نیازهای صنعتی، اقتصادی و علمی خود به خودکفایی برسد و این باعث شده عظیم‌ترین زیرساخت‌های کشور تأمین گردد و در نتیجه، بقای نظام و کشور به یک نفر بسته نگردد.

تقابل جبهه حق و باطل، مهم‌ترین خطری که نخبگان تاریخ را تهدید می‌کند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مهم‌ترین خطری که نخبگان و عموم مردم را تهدید می‌کند، تقابل جبهه حق و باطل است و نباید از این تضاد و تقابل غافل شویم، در غیر این صورت آسیب خواهیم دید.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز ۷ تیر، در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند، اظهار کرد: تفکر و بصیرت تنها راه مصون ماندن در برابر خطر تقابل جبهه حق و باطل است.

وی افزود: مهم‌ترین خطری که نخبگان و عموم مردم را تهدید می‌کند، تقابل جبهه حق و باطل است و نباید از این تضاد و تقابل غافل شویم، در غیر این صورت آسیب خواهیم دید.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: مناسبت‌های تیرماه و آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی نشان می‌دهد که این جنایت‌ها تنها بر اساس حقوق بشر آمریکایی قابل توجیه و تحلیل بوده و با حقوق بشر انسانی و اسلامی سازگاری ندارد.

وی با اشاره به اینکه سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی نیز در این ماه نمونه‌ای دیگر از حقوق بشر آمریکایی است، تصریح کرد: ۱۲ تیرماه نیز سالروز حادثه جنایت کارانه سقوط هواپیمای مسافربری که باعث سوخته شدن ۳۰۰ انسان بی گناه شد، یکی دیگر از این جنایت‌ها است.

مختاری اظهار کرد: باید دانست که ایمان اصلی‌ترین سرمایه انسان است و نباید بگذاریم دشمن به آن ضربه بزند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: جریان حق در طول تاریخ همواره در مسیر خود حرکت داشته، اما جریان باطل با جولان دادن سعی کرده که راه این جریان حق را سد کند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم همواره انسان را از ظلم برحذر داشته است، یادآور شد: ملت ایران همچون طول تاریخ هرگز تسلیم بدخواهان و دشمنان اهل بیت (ع) نخواهیم شد و این نهضت را تا رسیدن به انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داد.

امام جمعه رشت: استاندار انقلابی و مردمی برای گیلان انتخاب شود

امام جمعه رشت از وزیر کشور خواست برای گیلان استانداری انقلابی، بااراده، مردمی و پرتلاش انتخاب کند و گفت: استاندار باید خود را وقف مردم کند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رسول فلاحتی، در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای حادثه هفت تیر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به آسانی به دست نیامده و ثمره خون‌های پاک انسان‌های بزرگواری همچون آیت‌الله بهشتی است.

وی شهید بهشتی را بنیانگذار دستگاه قضا دانست و افزود: امروز عدالت و قضاوت بسیار مورد تاکید است و مقام معظم رهبری مبارزه با فساد را یکی از مأموریت‌های مهم قوه قضائیه می‌دانند و در این عرصه قضات را خطاب قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با متولیان قوه قضائیه دو موضوع مبارزه سختگیرانه با فساد در درون و در جامعه را تاکید کردند، ادامه داد: مبارزه با فساد در درون دستگاه قضا در اولویت است و امیدواریم با انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه شاهد تحولات جدیدی در این دستگاه به عنوان مامن مردم باشیم.

این کارشناس دینی با بیان اینکه امر قضاوت و قاضی باید از فساد مبرا باشد، تصریح کرد: عملکرد مثبت دستگاه قضا اعتماد و اعتقاد مردم به نظام را افزایش می‌دهد.

امام جمعه رشت در ادامه از وزیر کشور خواست برای گیلان استانداری انقلابی، بااراده، مردمی و پرتلاش انتخاب کند و گفت: استاندار باید خود را وقف مردم کند.

وی از شورای شهر رشت خواست دعواهای سیاسی را کنار بگذارد و به فکر خدمت به مردم باشد و تاکید کرد: بعد از یکسال شهرداری برای رشت انتخاب شده و لذا اگر در شهرداری رشت فساد و زد و بند رخ دهد ما شهردار را مسئول می‌دانیم و انتظار برخورد داریم.

دری نجف آبادی عنوان کرد: ضرورت تقابل قوه قضائیه با فساد سازمان یافته

امام جمعه اراک، تقابل قوه قضائیه با فساد سازمان یافته را در قالب همکاری با دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی کشور خواستار شد.

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اراک ضمن گرامیداشت شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: در ایام شهادت مؤسس مذهب تشیع، اراک میزبان شهید گمنامی از دفاع مقدس است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع امام صادق (ع) گفت: در جمله‌ای از امام صادق (ع) آمده است جامعه مؤمن به سه صفت فقاهت در دین، برنامه ریزی در زندگی و صبر در برابر مشکلات نیاز دارد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به رهنمودهای راهگشای رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضائیه افزود: امیدواریم بزودی سند تحول این قوه را ببینیم و با استفاده از تجارب ۴۰ سال گذشته و زحمات قضات، قوه قضائیه در گام دوم، سند افتخار و برگ زرینی در استقرار عدالت، دفاع از حقوق مظلوم، برقراری امنیت، استحکام نظام اسلامی، دفاع از حقوق عمومی، مبارزه با ظلم، اصلاح امور مردم، اصلاح سیستم قضائی و سیستم‌های وابسته از دستگاه قضا بر جای بماند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، تقابل قوه قضائیه با فساد سازمان یافته را در قالب همکاری با دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی کشور خواستار شد و گفت: مردم باید در برقراری نظم و امنیت و عدالت به قوه قضائیه و نیروی انتظامی کمک دهند و نباید از فرد فاسدی که مشروب می‌خورد و وسط خیابان جنجال‌آفرینی می‌کند حمایت کنند. وظیفه همه ما امر به معروف و نهی از منکر است و نباید اجازه دهیم عده‌ای بعنوان مزدور بیگانه تحت تأثیر دلقکی که در اروپا و آمریکا ابزار دست دشمن شده به عقده‌گشایی بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان: قوه قضائیه با قدرت و بدون ترس با مفاسد اقتصادی و اجتماعی مبارزه ک ند

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه کارکنان قوه قضائیه باید با قدرت و قوت و بدون ترس با مفاسد اقتصادی و اجتماعی مبارزه کنند، گفت: متأسفانه امروزه حقوق بشر به ابزار استعماری آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی امروز در خطبه‌های سیاسی-عبادی شهر همدان، با بیان اینکه حرف اول وآخر همه انبیا و اولیای الهی تقوا است، اظهار کرد: امام صادق (ع) در ۶۸ سالگی به شهادت رسیدند و در مدت امامت خود اقدامات باارزشی از جمله ترویج مذهب شیعه در شرایطی که فضای تقیه برای شیعیان ایجاد شده بود، تألیف کتاب توحید مفضل برای تشریح مساله توحید، تربیت شاگردان و نخبگان اسلامی و تربیت همگانی را انجام دادند.

وی بااشاره به هفته قوه قضائیه و شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از مسئولان و نمایندگان مجلس عنوان کرد: طبق آیات قرآن کریم مبارزه با فساد باید با قدرت و قوت انجام شود ودر مبارزه با فساد نباید با رأفت برخورد کرد چرا که اگر مفسد در جامعه احساس امنیت کند برای همه ناامنی ایجاد خواهد شد بنابراین کسانی که متولی مبارزه با فساد هستند باید با قدرت در این زمینه ورود کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره مبارزه سخت گیری با فساد، اضافه کرد: رحم کردن به مفسد ظلم بر جامعه است ونباید در مبارزه با فساد ترسید همچنین طبیعی است که عده‌ای مفسد و کسانی که منافعشان به خطر می‌افتد بعد از مبارزه با فساد سرو صدا و جنجال به پا کنند.

وی از کارکنان قوه قضائیه خواست تا با قدرت و قوت و بدون ترس با مفاسد اقتصادی و اجتماعی مبارزه کنند و گفت: در مبارزه با فساد قضات بسیار شایسته‌ای در دستگاه قوه قضائیه وجود دارد و همه افراد قوه قضائیه باید درست کار باشند و در صورت وجود فرد خاطی باید باید به شدت با او برخورد شود تا اعتماد مردم به دستگاه قضا تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بهترین مدافع برای قوه قضائیه عملکرد آنها است، عنوان کرد: عملکرد قوه قضائیه باید به قدری محکم باشد که مفسد اقتصادی در جامعه احساس امنیت نکند همچنین مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی نیز باید مدیریت شود.

شعبانی موثقی با بیان اینکه امید است با مدیریت جدید در قوه قضائیه، اعتماد به آن تقویت شده و تحول برنامه ریزی شده‌ای در این دستگاه ایجاد شود، گفت: بسیاری از مشکلات حقوقی مردم به علت عدم اطلاع آنها از قوانین حقوقی است و مردم باید قبل از انجام معاملات حقوقی درباره مسائل و شرایط آن تحقیق کنند.

امام جمعه تبریز: تحریم «ظریف» احتمال هرگونه دیپلماسی بین ایران و آمریکا را از بین می‌برد

امام جمعه تبریز با بیان این‌که تحریم ظریف احتمال هرگونه دیپلماسی و مذاکره بین ایران و آمریکا را از بین می‌برد، گفت: تحریم وزیر امور خارجه کشور، مغایر با حقوق بین المللی و قوانین جهانی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، در رابطه با بحث تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: این حماقت آمریکایی‌ها این نقطه را روشن می‌کند که مذاکره یک فریب افکار عمومی بیشتر نیست؛ چرا که اگر قرار به مذاکره باشد باید وزیر خارجه مذاکره کند یا وزیر امور خارجه فراهم کننده مقدمات آن باشد؛ تحریم وزیر خارجه کشوری به معنای تحریم مذاکره با آن کشور است

وی با بیان این‌که ساده زیستی رهبر معظم انقلاب برای همه اثبات شده است، گفت: تحریم ایشان، اقدام جاهلانه و برگرفته از ذهن بیمار و به دور از هر منطقی است.

خطیب نماز جمعه تبریز بیان کرد: تحریم‌های جدید نه تنها کارکردی ندارد؛ بلکه یک اقدام انفعالی و خنده‌دار است؛ به عنوان مثال آمریکا سپاه پاسداران را قبلاً به عنوان تروریست اعلام کرده و تحریم کرده بود، حال مجدداً فرمانده ارشد سپاه و پنج فرمانده نیروی دریایی سپاه را نیز در فهرست تحریم کنندگان قرار داده است که این امر نشان می‌دهد که آمریکا این موضوع را نیز درک نمی‌کند.

وی با اشاره به این‌که رئیس جمهور فرانسه در صدد گفت‌وگو با ترامپ است تا بتوانند تحریم‌ها را برداشته و با ایران مذاکره کنند، بیان کرد: این امر نشانگر این است که نمی‌توانند تصمیم جدی بگیرند.

وی متذکر شد: برخی افراد معتقدند که اعمال تحریم‌های اخیر در واکنش به اقدامات ایران است؛ در حالی‌که شورای امنیت سازمان ملل تاکنون هیچ سند و مدرکی در انفجار تانکر کشتی در دریای عمان نداشته است؛ اما آمریکا مدعی شده بود که ایران منجر به این موضوع شده و تحریم‌ها در پاسخ بر این اقدامات هستند.

امام جمعه ایلام: امیدواریم حرکتی جدی و جهادی در مبارزه با فساد آغاز شود

امام جمعه ایلام با اشاره به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری، گفت: امیدواریم حرکتی جدی و جهادی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه آغاز شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: ۲۶ شوال مصادف با شهادت امام جعفر صادق رئیس مذهب جعفری است، امامی که با استفاده از فرصت سیاسی زمان خود بیشترین میراث فکری را برای ما به یادگار گذاشت، بنابراین باید در اقامه عزا برای آن حضرت تمام تلاش خود را داشته باشیم و حرمت این روز را حفظ کنیم.

وی با اشاره به میزبانی کشور از ۱۵۰ شهید گمنام، تصریح کرد: استان ایلام نیز میزبان ۵ تن از این شهدای گرانقدر است و مردم استان در بحبوحه‌ی تهاجم فرهنگی با استقبال از این عزیزان، در این حرکت فرهنگی سنگ تمام خواهند گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با اشاره به دیدار رئیس و جمعی از کارکنان دستگاه قضا با مقام معظم رهبری، گفت: همانطور که رهبری تاکید داشتند رسالت این قوه مبارزه با فساد است و امیدواریم شاهد آغاز حرکت جدی و جهادی در این زمینه باشیم.

کریمی تبار با اشاره به در پیش بودن سالگرد عملیات کربلای (۱)، تصریح کرد: در این عملیات دفاع متحرک بعثی‌ها متوقف و فصل جدیدی از دفاع با تلاش رزمندگان آغاز شد.

وی با اشاره با سالگرد سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکایی در خلیج فارس، گفت: دادن مدال افتخار به عامل این جنایت خوی درندگی آنان را برای ملت‌های آزاده جهان ثابت کرد.

امام جمعه ایلام، کاهش تعهدات ایران نسبت به برجام بر اساس اطلاعیه ی شورای عالی امنیت ملی را موجب عقب نشینی آمریکا دانست و گفت: وقتی که ترامپ شماره تلفن داد و دستمایه طنز برای جوانان ایرانی شد، تناقض گویی های آمریکا بیش از پیش خود را نشان داد.

کریمی تبار مواضع صریح ولی امر مسلمین جهان نسبت به پیام ترامپ و هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی را شکستی دیگر برای آمریکا دانست و این پیروزی‌ها مدیون فرهنگ مقاومت است.

امام جمعه اهواز: درخواست امت اسلامی از قوه قضائیه ادامه روند مبارزه با مفسدان اقتصادی است

حجت‌الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه دستگاه قضا حرکت زیبایی را در مبارزه با مفسدان اقتصادی آغاز کرده است، گفت: درخواست امت اسلامی ادامه همین روند و مسیر، به‌ویژه پرداختن به دانه درشت‌ها است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۷ تیرماه اهواز، با اشاره به روایت از امام صادق (ع) مبنی بر «امتَحِنوا شِیعَتَناعِندَ مَواقیتِ الصَّلاةِ» اظهار کرد: اگر خواستید خود را محک بزنید این روایت، بسیار روشن همه چیز را بیان می‌کند که شیعه بودن خود را با انتظار برای وقت نماز محک بزنید. در جامعه شیعی ما زیبنده نیست که صدای اذان بلند شود و مردم همچنان سرگرم کار خودشان باشند و بعد هم ادعا کنیم که شیعه هستیم. با کدام حقیقت این مطلب سازگار است؟

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و هفته قوه قضائیه، گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته مرحوم شهید بهشتی نماز اول وقت بود؛ شهید بهشتی جلسات را به گونه‌ای تنظیم می‌کرد که تداخلی با وقت نماز نداشته باشد. مسئولان نظام جمهوری اسلامی، زیبنده ما نیست که پروازهای ما در مبدأ یا مقصد باعث قضا شدن نماز نمازگزاران شود. برنامه حرکت وسایل نقلیه که در دست دولتمردان است باید خواندن نماز اول وقت را برای مؤمنان تسهیل کند.

موسوی فرد افزود: دستگاه قضا حرکت زیبایی را در مبارزه با مفسدان اقتصادی آغاز کرده است و درخواست امت اسلامی ادامه همین روند و مسیر، به‌ویژه پرداختن به دانه درشت‌ها است. اینها نیازمندی‌های مردم و نقطه ضعف مسئولان را خوب شناسایی کردند و هر ماه یک چیزی را از گردونه بازار خارج و در انبارها مخفی می‌کنند و میلیاردها پول بدون هیچ دغدغه‌ای به جیب می‌زنند و مردم را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.