• یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: خانواده
  • کد خبر: 98040904502
  • منبع : سازمان تامین اجتماعی

به کدام گروه از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج تعلق می‌گیرد؟

ازدواج

به استناد ماده ۸۵ قانون تأمین اجتماعی بیمه‌شدگان در صورت احراز شرایط از کمک هزینه ازدواج بهره مند می شود.

به گزارش ایسنا، کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند پرداخت می‌شود.


شرایطی که برای دریافت کمک هزینه ازدواج لازم است:


۱- بیمه‌شده ظرف ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت ۷۲۰ روز سابقه کار داشته و حق‌بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.


۲-  در  تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد.


۳- ازدواج اول بیمه شده باشد.


۴-  ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.


همچنین مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف ۲ سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر ۲۴، در صورتیکه مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می یابد.


لازم به ذکر است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت کمک هزینه ازدواج به هردو نفر انجام می پذیرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان تامین اجتماعی که سالهای قبل ازدواج کرده‌اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته‌اند و کمک هزینه مذکور را دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.