• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 98050201017
  • خبرنگار : 71381

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

توضیحاتی درباره لیست دوتابعیتی‌ها/راه مقابله با گران‌فروشی مسکن/ادامه بررسی‎ها درباره بیتکوین

توضیحاتی درباره لیست دوتابعیتی‌ها/راه مقابله با گران‌فروشی مسکن/ادامه بررسی‎ها درباره بیتکوین

اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) دوم مرداد ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تاکید بر اینکه تنگه هرمز جای بازی با مقررات بین‌المللی نیست، از اقدام شجاعانه سپاه پاسداران در متوقف کردن کشتی متخلف انگلیسی تجلیل کرد و اظهار داشت: سپاه پاسداران شجاعانه و با قدرت کشتی متخلف انگلیسی را توقیف کرد، چرا که از همه دستورات و هشدارها سر باز زده بود و کار بسیار دقیق، حرفه‌ای و درستی در این زمینه انجام داده است و معتقدم که همه دنیا باید از سپاه پاسداران بخاطر امنیت خلیج فارس، سپاسگزار باشند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت هم با بازنشر بخشی‌هایی از سخنان امروز رییس جمهور در حساب کاربری خود در توییتر به این اظهارات واکنش نشان داد و نوشت: «امروز روحانی راهبردهای اساسی ایران را در مواجه با چالش‌های اخیر مشخص کرد. نکاتی کلیدی، امیدبخش و عزت‌آفرین.»

همچنین مشروح گفت‌وگوهای محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سعید نمکی وزیر بهداشت، پیروز حناچی شهردار تهران، عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

استقبال واعظی از انتشار لیست دوتابعیتی‌ها

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری از انتشار لیست دوتابعیتی ها توسط یکی از نمایندگان مجلس استقبال کرد و گفت: جلوی هر کدام از اسامی این لیست نوشته شده که بر اساس شواهد و قرائن تدوین شده است و این یعنی بر اساس شواهد راجع به هر کسی در هر جای دنیا هر چیزی را می توانید مطرح کنید و این معلوم می شود که حرف آقایان هیچ کدام پایه و اساسی ندارد. وی افزود: ما نمی‌دانیم ریشه این افراد کجاست و از کجا آمده اند؛ این حرف ها را مطرح می‌کنند که کسی از آنها نپرسد شما از کجا آمده اید.

واکنش وزیر دفاع به ادعای ترامپ درباره پهپاد ایرانی

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات ترامپ که گفته بود ایران لاشه پهپاد خود را از ته دریا پیدا کند، اظهار کرد: هیچ پهپادی از ما ساقط نشده است و پهپادهای ما مرتب در مأموریت‌های خود هستند. وی افزود: ما لاشه پهپادی که ساقط کردیم را نمایش دادیم و اگر کسی مدعی است پهپاد ما را ساقط کرده باید آن را نشان دهد.

دوتابعیتی‌های دولتی را تکذیب می‌کنم

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: لیستی که درباره دوتابعیتی‌ها منتشر شده است براساس شک و تردید بوده و من آن را تکذیب می‌کنم. وی افزود: لیست دوتابعیتی‌ها را وزیر اطلاعات بارها تکذیب کرده است. آنچه در رسانه‌ها هم از دیروز منتشر شده براساس شک و تردید، ابهام و براساس «گفته می‌شود» است و صحیح نیست.

راه مقابله با گران فروشی مسکن نخریدن است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کسی در خرید مسکن عجله نکند، وی درباره وضعیت قیمت مسکن اظهار کرد: چاره مقابله با گران فروشی مسکن نخریدن آن است. رشد قیمت مسکن حباب‌گونه بوده و منطقی پشت آن نیست و راه مقابله با آن این است که کسی در خرید مسکن عجله نکند.

هنوز در هیئت وزیران در خصوص امکان قانونی شدن بیت کوین به نتیجه نرسیدیم

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص امکان قانونی شدن بیت کوین در کشور گفت که هنوز در هیئت وزیران در خصوص امکان قانونی شدن بیت کوین در کشور به نتیجه نرسیدیم. وی افزود: امروز در دولت در این خصوص صحبت کردیم تا تصمیم در این خصوص اتخاذ شود که البته در این جلسه به نتیجه نرسیدیم.

طرح ادعای دو تابعیتی، تخریب دولت است / شفاف‌سازی‌های مالی را به مردم گزارش می‌دهم

سعید نمکی وزیر بهداشت درباره ادعای کریمی قدوسی مبنی بر دو تابعیتی بودن وزیر بهداشت اظهار کرد: قبل از انقلاب که دانشجو بودم همه قبل از عید می‌گفتند به فرانسه یا انگلیس سفر می‌کنم، من هم که بچه کاشان بودم به مزاح می‌گفتم می‌روم کاشنگتن سیتی. احتمالا این نماینده خبرهای آن دوران را یادش است. وی افزود: ادعا در مورد دو تابعیتی بودن من کذب بوده و تخریب دولت است.

انتخابات شورایاری‌ها جمعه برگزار می‌شود

پیروز حناچی شهردار تهران درباره حواشی ایجاد شده پیرامون برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران با اشاره به استعلام های انجام شده از مراجع ذی‌صلاح اظهار کرد: براساس استعلامی که از معاونت حقوقی ریاست جمهوری انجام دادیم، نظر خانم جنیدی در این خصوص مثبت بوده و انتخابات در موعد مقرر خود یعنی جمعه هفته جاری برگزار می شود.

بررسی بدهی دانه‌درشت‌ها در بانک مرکزی

عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی گفت: تکلیف بدهی چند هزار میلیاردی دانه‌درشت‌ها در کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی در حال بررسی است. وی با اشاره به این‌که مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی در مورد بدهکاران بانکی با هماهنگی بانک مرکزی تهیه شده است، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نظرهای ما در این طرح را لحاظ کرد امیدوارم با تصویب این طرح کمک خوبی برای پرداخت بدهی معوق بدهکاران زیر دو میلیارد تومان باشد.

کشور رتبه ۶۱ در شاخص نوآوری را بدست آورده است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال در شاخص نوآوری رتبه خوبی به دست آوردیم، گفت: در ابتدای دولت رتبه کشور ١٢٠ بود و امروز در رتبه ٦١ هستیم. وی افزود: خوشبختانه در شاخص نوآوری رتبه خوبی به دست آوردیم. در ابتدای دولت رتبه کشور ١٢٠ بود و امروز در رتبه ٦١ هستیم که این مساله نتیجه کار همه دانشگاه ها و استارت آپ ها است.

سهام دولت در ایران‌خودرو و سایپا تا پایان ۹۹ واگذار می‌شود

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی که انجام داده‌ایم واگذاری سهام دولت در شرکت‌های خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ انجام می‌شود.

تاکنون هیچ اطلاعاتی از قوه قضائیه در سامانه حقوق و دستمزد بارگذاری نشده است

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی درباره وضعیت بارگذاری اطلاعات دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا گفت: تاکنون هیچ اطلاعاتی از قوه قضائیه، مجموعه نهادها و بنیادهای زیرنظر رهبری و صدا و سیما در سامانه بارگذاری نشده است.

همچنین امروز هیات وزیران با اصلاح مصوبه پیشین خود و به منظور تسریع در بازتوانی معیشتی خسارت دیدگان و همچنین بهره مندی خسارت دیدگان سیل فروردین ماه سال جاری، با تمدید سررسید اقساط تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه تا پایان شهریور ۱۳۹۸ موافقت کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.