• جمعه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۵
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98051105482
  • خبرنگار : 71469

واکنش وزیر ورزش به انتخابات فدراسیون کشتی و والیبال/ واگذاری استقلال و پرسپولیس تا پایان 98

واکنش وزیر ورزش به انتخابات فدراسیون کشتی و والیبال/ واگذاری استقلال و پرسپولیس تا پایان 98

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه این وزارتخانه به دنبال مهندسی انتخابات نبوده است در ارتباط با برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون کشتی و والیبال توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در مورد اینکه وزارت ورزش و جوانان تا چه حد در مسائل مختلف فدراسیون‌ها دخالت کرده و به چه میزان به استقلال فدراسیون‌های ورزشی احترام می‌گذارد، گفت: اساسنامه‌ای برای فدراسیون‌های مختلف تعریف شده است و ترکیب مجامع برای انتخابات فدراسیون‌های مختلف شکل می‌گیرد. ما همواره تمایل داریم که استقلال مجامع حفظ شود و هر کسی را که مجمع انتخاب می‌کند به او احترام می‌گذاریم. هر چند که ممکن است انتخاب صورت گرفته مد نظر وزارت ورزش نباشد اما وزارت ورزش و جوانان به استقلال فدراسیون‌ها قائل بوده و هیچ دخالت و تأثیرگذاری غیرقانونی در روند مجامع ندارد.

وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه هیچ‌گاه به دنبال مهندسی انتخابات فدراسیون‌ها نیست، اظهار کرد: افرادی که صلاحیت لازم را داشته باشند پس از بررسی صورت گرفته توسط مراجع ذی صلاح و نیز تأیید آن‌ها جهت حضور در انتخابات شرکت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان در مورد نامزدهای انتخابات فدراسیون کشتی و اینکه یکی از نامزدهای مورد نظر در لحظه آخر تأیید شد و اینکه آیا وزارت ورزش و جوانان در این خصوص پیش قدم شده بود، تصریح کرد: برخلاف نکاتی که در رسانه‌ها عنوان شد مراجع ذی صلاح براساس مدارک و بررسی‌های صورت گرفته که ارائه شده بود صلاحیت این فرد را تأیید کردند.

سلطانی‌فر در ادامه برنامه ورزش و مردم در پاسخ به اینکه چه فاکتورهایی در روند تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون‌ها وجود دارد، بیان کرد: این مورد را باید از وزیر اطلاعات بپرسید.

وی در مورد اینکه برخی افراد که دارای منصب‌های مختلف در وزارت ورزش و جوانان هستند چگونه در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی شرکت می‌کنند، عنوان کرد: این افراد بنا بر تشخیص و تصمیم خودشان در این انتخابات ثبت نام می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در ارتباط با برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال که حواشی مختلفی را در پی داشته است، خاطر نشان کرد: در برخی از مواقع رویدادهای بین‌المللی وجود دارد که بهتر است با ثبات همراه باشیم و انتخابات را پس از این رویدادها برگزار کنیم و طبق قانون نیز اختیارات قانونی برای دوره سرپرستی تعیین شده است.

سلطانی‌فر در واکنش به اینکه گفته می‌شود قرار است داورزنی معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان جهت حضور در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال شرکت کند، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان کاری به زمزمه‌ها ندارد و گمانه‌زنی‌ها مختص رسانه‌ها است. داورزنی ۱۰ تا ۱۲ سال به عنوان ریاست فدراسیون والیبال فعالیت کرده و تأثیر جدی در موفقیت‌های این فدراسیون داشته است. به هر حال ظرف دو تا سه هفته آینده ثبت نام انتخابات والیبال انجام می‌شود.  

وی در خصوص برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان المپیک ۲۰۲۰، توضیح داد: کشور ما ۱۶ دوره در المپیک حضور داشت که هشت دوره آن قبل از انقلاب و هشت دوره آن بعد از انقلاب بوده است، در المپیک ۲۰۲۰ علاوه بر ۴ رشته کشتی، وزنه برداری، تکواندو و دو میدانی در کاراته هم امید داریم که ورزشکارانمان روی سکو بروند و مدال بگیرند. در شمشیربازی و جودو هم این امید  وجود دارد و در تیراندازی نیز کسب سهمیه کرده‌ایم هرچند مشخص نیست روی سکو برویم. علاوه بر این در قایقرانی هم سهمیه می‌گیریم و برخی از ورزشکاران ما رکوردهای خوبی دارند اما همچنان با سکوها فاصله داریم و در عین حال رشته والیبال را داریم که می توانند در کنار هم باعث سربلندی نام ایران شوند.

وزیر ورزش و جوانان در ارتباط با اینکه این وزارتخانه چه برنامه ای برای واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی دارد، گفت: در سال ۹۲ و ۹۳ قرار بود واگذاری این ۲ باشگاه صورت گیرد اما اهلیت‌ها تایید نشد و در سال ۹۴ واگذاری در دولت منتفی شد. در سال ۹۵ با حضور بنده این ۲ باشگاه از نظر مالی، حسابرسی و پرونده های متخلف در محاکم داخلی و خارجی وضعیت نامناسبی داشتند و کار سنگینی برای ساماندهی مسائل آن ها انجام شد.

سلطانی فر افزود: اخذ مجوز AFC برای ورود به لیگ قهرمانان آسیا و تعیین تکلیف وضعیت های مالی با طلبکاران از دیگر مواردی بود که مدنظر قرار گرفت و خوشبختانه توانستیم بدهی ها را توسط اسپانسر تسویه کنیم و در بهمن ماه سال ۹۷ نیز جلسه ای را با مسئولان سازمان امور مالیاتی داشتیم و اعلام کردیم درآمدهای این ۲ باشگاه همواره کمتر از هزینه هایشان بوده است و این بدهی ۷۰ میلیارد تومانی از کجا آمده است؟

وی با اشاره به نتیجه این جلسه، خاطرنشان کرد: مسئولان سازمان امور مالیاتی معتقد بودند که این ۲ باشگاه ۱۰ سال اظهار نامه مالیاتی پر نکرده اند و بنابراین باید بدهکار اعلام شوند و در نهایت قرار شد با ارائه اسناد وضعیت مالی استقلال و پرسپولیس مشخص شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه واگذاری ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال سال گذشته به دولت رفت و پس از تصویب در کمیسیون مربوطه به تصویت هیئت دولت رسید، اظهار کرد: باور ما بر این است که با مصوبه مجلس در روند واگذاری تاخیر ایجاد می شود و تاکید می کنیم که رویکرد دولت و وزارت ورزش و جوانان بر واگذاری هرچه سریعتر این ۲ باشگاه به بخش خصوصی است هرچند پیچیدگی‌هایی در این راستا وجود دارد و تلاش می کنیم که تا پایان سال جاری این واگذاری ها انجام شود.

سلطانی فر در خصوص رابطه وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال نیز، عنوان کرد: چرا رسانه ها تلاش می کنند اگر اختلافی وجود دارد آن را بزرگ جلوه دهند؟ ما با هیچ‌کدام از فدراسیون ها و مدیران عرصه ورزش مشکلی نداریم و تعاملمان با فدراسیون فوتبال در بالاترین سطح قرار دارد.

وی در مورد مسئله بازنشستگی رئیس فدراسیون فوتبال و نظر وزارت ورزش و جوانان در این خصوص اعلام کرد: ۱۰ مورد از روسای فدراسیون‌ها بازنشسته بودند که طی پروسه‌ای به مرور زمان کنار رفتند و جایگزین‌های آن‌ها مشخص شدند. رئیس فدراسیون فوتبال نیز بازنشسته بود اما با توجه به قانون جامع ایثارگران موضوع اعاده به خدمت مد نظر قرار گرفت و در حال حاضر مهدی تاج بازنشسته نیست که کسی بخواهد در این رابطه ایراد قانونی بگیرد و او به عنوان فردی شاغل در فدراسیون فوتبال مشغول به کار است.

سلطانی‌فر در ارتباط با هم نظر بودن وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال به منظور تعویق زمانی رقابت‌های لیگ برتر تا آماده شدن زیرساخت‌های لازم تأکید کرد: بنده اعلام نکردم که با بحث تعویق موافقم بلکه به صورت صددرصدی با استانداردسازی ورزشگاه‌ها موافقم و باید الزامات بین‌المللی در این رابطه مد نظر قرار گیرند هر چند که همه کشورهای دنیا قوانین داخلی خود را دارند و علاوه بر این نهادهای بین‌المللی به قوانین و ملاحضات فرهنگی داخلی کشورها نیز توجه می‌کنند.

وی در مورد حضور در فضای مجازی و مسائلی که از سوی هواداران مختلف مبنی بر پرسپولیسی یا استقلابی بودن وزیر ورزش مطرح می‌شود، تصریح کرد: متأسفانه رسانه‌های ورزشی در التهاب آفرینی و ایجاد استرس خیلی تند حرکت می‌کنند و بنده دلم برای هواداران ورزش و به ویژه هواداران فوتبال می‌سوزد چرا که بعضا اخبار کذبی در رسانه‌ها مطرح می‌شود که استرس‌آفرین است. باید بدانیم که عرصه ورزش می‌تواند موجب شادی و نشاط در بین مردم شود و با توجه به وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی نباید به گونه‌ای برخورد کرد که موجب ایجاد استرس و التهاب‌آفرینی شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.