• جمعه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۶
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98051105554
  • خبرنگار : 71379

برگزاری نماز جمعه در استان‌های کشور؛

تحریم ظریف برخلاف ضوابط بین‌المللی است

تحریم ظریف برخلاف ضوابط بین‌المللی است

ایسنا/تهران نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز ۱۱ مرداد همزمان با تهران در تمام استان‌های کشور برگزار شد.

زبان مذاکره و اقتدار جمهوری اسلامی مکمل یکدیگر هستند

امام جمعه قم گفت: در کشور با تحریم‌های فزاینده‌ای مواجه هستیم که حتی وزیر امور خارجه کشور که با زبانی لطیف و نرم با جهان گفتگو می‌کرد را تحریم کردند؛ جهانیان باید بدانند که ایران دو زبان دارد که مکمل یکدیگر هستند.

وی افزود: یک زبان و روش ایران جدال احسن و زبان گفتگو و مذاکره است؛ حرکت انقلاب اسلامی یک حرکت صحیح و منطقی است و به صورت منطقی و درست با جهان مذاکره می‌کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: اما زورگویان باید بدانند در برابر تجاوز، ظلم، تحریم و ستم، ملت ایران از زبان اقتدار برخوردار است؛ زمانی که کشتی ایران را ظالمانه توقیف کردند، ایران نیز بر اساس قوانین کشتی انگلیسی را توقیف کرد و پاسخ در خور به آن‌ها داد.

اعرافی تصریح کرد: دشمنان بدانند موشک‌ها، پهبادها و اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در برابر تجاوز ستمگران با تمام قدرت خواهد ایستاد و از تمامیت ارضی کشور دفاع خواهد کرد.

اعرافی با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) تصریح کرد: امام جواد(ع) در کودکی با اعجاز الهی به مقام امامت رسید و در عمر کوتاه خود آثار و برکات فراوانی را بر جای گذشت؛ ایشان با علم و دانش خود همه را شگفت شده کرد و در سن جوانی به شهادت رسید.

وی با اشاره به روز خبرنگار وبا گرامیداشت این روز، گفت: در حال حاضر جریان رسانه‌ای در دنیا در دست امپراطوری‌های ظالم است؛ امپراطوری‌هایی که مانند اختاپوس جریان رسانه را زیر سلطه گرفتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه با بیان اینکه باید جریان خبرنگاری درست در جهان اسلام در برابر جریان رسانه استبدادی شکل بگیرد، تصریح کرد: صداقت، امانت، بینش درست، دلسوزی و نقد سازنده از وظایف و ویژگی‌های خبرنگار است و باید به آن بپردازد.

وی اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی علاوه بر ارائه هفت راهبرد مهم، حاوی نظریه‌ها و تئوری های مهم برای پیشبرد انقلاب اسلامی است.

عضو شورای نگهبان افزود: اولین نظریه موجود در بیانیه گام دوم، جمع انقلاب و نظام است، بدین معنی که انقلابی گری منافاتی با قانون و نظام ندارد؛ دومین نظریه این است که میان انعطاف و تجدیدپذیری منفعلانه و تهجر و عدم نقد پذیری، راه سومی وجود دارد و آن پذیرش نقد و اصلاح اشتباهات با تکیه بر مبانی و اعتقادات است؛ در جمهوری اسلامی نقد را می‌پذیریم و تجدید نظر می‌کنیم ولی این به معنای کوتاه آمدن از اعتقادات و مبانی نیست.

می‌خواهند بازار عیاشی را به عنوان قطب گردشگری راه بیندازند

امام جمعه مشهد گفت: در این فضایی که ۳۵ میلیون انسان خارجی و داخلی از همه جای دنیا می‌آید، می‌خواهند بازار عیاشی را به عنوان قطب گردشگری برای سرمایه‌پروری خود راه بیندازند و آنکه قربانی این قربانگاه بوده، جوان این شهر، جوان این استان و جوان زائر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه آخر عیاشی کردن‌ها، دست در دست دخترها داشتن و رفتن به مجالس لهو و لعب، اعتیاد، مواد مخدر و رفتن به بیرون از کانون عفت خانه و خانواده است، تصریح کرد: از این عرصه‌ها کدام مبتکر، مخترع و فعال اجتماعی و سیاسی در نسل جوان از یک جلسه هرزگی، بی بندوباری و توسعه فحشا بیرون آمد اما صدها جوان معتاد به مواد مخدر از این جلسات بیرون آمدند. آن‌ها که امروز برای اهداف اقتصادی و سودجویی خود دنبال این هستند که ابزار شهوت‌رانی و خوش‌گذرانی جوان آن هم خوشگذرانی نفسانی را در قالب توسعه لذت و نشاط جوان فراهم کنند، قاتل، مهلک و عامل هلاک نسل جوان ما هستند.

وی ادامه داد: ما امروز در شهر خود به مشکلی دچار هستیم. روز شهادت امام جواد(ع) است. این مشکل پیش آمده است. در سال ۹۷، ۳۲ میلیون زائر داخلی و خارجی به مشهد آمد، سال ۹۸ تا ۳۵ میلیون زائر پیش‌بینی شده، در یک فضایی که ۳۵ میلیون انسان رقمی بیش از ۱۰ برابر نفوس این شهر رفت و آمد دارد، اینجا بهترین بازار برای سودجویی، پول‌پرستی و درآمدهای نامشروع جریان‎های قدرت و ثروت است.

علم‌الهدی اضافه کرد: به جای اینکه تولید را رونق دهند و سرمایه را در منابع تولیدی مصرف کنند، برای اینکه از این سرمایه که فشارهای خارجی دنبالش است، سود بیشتری ببرند، در این فضایی که ۳۵ میلیون انسان خارجی و داخلی از همه جای دنیا می‌آید، می‌خواهند بازار عیاشی را به عنوان قطب گردشگری برای سرمایه‌پروری خود راه بیندازند و آنکه قربانی این قربانگاه بوده، جوان این شهر، جوان این استان و جوان زائر است.

امام جمعه مشهد گفت: من از مسئولان شهر و استان و از همه مسئولان در حوزه اجرایی، قضایی و امنیتی تقاضا می‌کنم، این میدان را به عنوان بازار طعمه یک مشت گرگ درنده جریان قدرت و ثروت باز نگذارند که نسل جوان ما را به اسم آبادسازی، اشتغال و نشاط جوانان در این شهر قربانی کنند و ملعبه قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه این موارد بهانه برای قربانی کردن نسل جوان و پول درآوردن جریان‌های قدرت و ثروت است. اینها مهلک هستند، فکر جوان نیستند، این جوان، جوان جوادالائمه(ع) و امام رضا(ع) است و به دنبال میوه دل جوان امام رضا(ع) راه می‌افتد. جوان با این ماهیت منشا تولید، قدرت، خودکفایی و استکبار ستیزی که دنیای استکبار را با خاک یکسان خواهد کرد.

در ارتباط با راه‌آهن بوشهر هیچ عملیات اجرایی انجام نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان کرد: سالهاست در ارتباط با راه آهن استان سخن گفته شده اما هیچ عملیات اجرایی صورت نمی گیرد، بوشهر یک استان کرانه ای است که حوزه تجارت آن، تجارت سنگین مانند بارهای کانتینری است و قطعا باید دارای حمل و نقل ریلی باشد.

وی عنوان کرد: مسئولان تلاش کنند هر چه زودتر این برنامه اجرایی شود، چرا که استان بوشهر و مملکت به یک خط حمل و نقل ریلی حوزه خلیج فارس نیاز دارد که از مسائل مهم و استراتژیک است. 

 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جوادالائمه گفت: در سیره اهل بیت به صبر و پایداری در مقابل ناملایمات زندگی و مشکلات توصیه شده و صبر عنصر آرام گرفتن ناملایمات است. 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه آمریکا پس از تحریم های اقتصادی تحریم های انسانی را آغاز کرده است، گفت: آمریکا آخرین عملیات تحریمی خود را نسبت به وزیر امور خارجه ایران اعمال کرده است، اقدامی که خلاف عرف سیاسی و حقوق بین الملل و نشان از بی منطقی سیاسی و نگاه استکباری در عرصه روابط بین الملل است. 

صفایی بوشهری تصریح کرد: آنها ادعا می کنند خواهان مذاکره هستند اما طرف مذاکره ایرانی را تحریم می کنند. 

وی با اشاره به اینکه آمریکا حامی جنایتکاران جهان است، اظهار کرد: یقین بدانید که این اندکی از دریای استکبار و بی منطقی آمریکا است، شاید در طول تاریخ هیچگاه چنین مواردی دیده نشده که امروز آمریکا اعمال می کند. 

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: چگونه می توان با این پدیده شوم تاریخی مذاکره کرد؟ او فقط به دنبال چپاول ثروت ها، و تسلط بر مراکز قدرت و گرفتن استقلال از کشورها است.  

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اینکه با آمریکا نمی شود مذاکره کرد، افزود: تا کشوری برده او نباشد و ثروت های آن کشور چپاول نشود، آمریکا دست برنمی دارد و ایران اسلامی با هدایت‌های مقام معظم رهبری با تمام توان خود جلوی خوی استکباری آمریکا ایستاده است و مقابله می‌کند.

وی با اشاره به برخی نکات در خصوص فضای ملی و استانی عنوان کرد: بارها از این تریبون بر اهمیت توجه به اشتغال جوانان تاکید کرده ام. 

صفایی بوشهری تاکید کرد: در هفته های اخیر فضای بسیار مناسبی برای توسعه اشتغال در استان گشوده شده و امید دارم مسئولان از این فضا استفاده کنند. 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد مردم استان دچار بیکاری هستند، گفت: بر اساس آمار رسمی نرخ بیکاری ۱۰.۹ درصد بیان می شود اما قطعا آمار دقیق بیش از اینها است که اکثر اینها نیز جوانان تحصیلکرده، متعهد، آگاه هستند. 

صفایی بوشهری در خصوص تورم و گرانی ها با بیان اینکه مردم واقعا از این گرانی‌ها گله‌مند هستند، گفت: متاسفانه در فضای ملی دچار تورم کاذب هستیم و باید جلوی گرانی کاذب گرفته شود، نرخ ارز بالا می رود و به شدت کالاها را گران می‌کند اما وقتی پایین می‌آید ارزانی نمی شود! این ‌نشان می‌دهد گرانی ها کاذب است. 

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار و یاد و خاطره شهدای خبرنگار بیان کرد: صداقت، شجاعت، عدالت خواهی ارائه خبر به جا و موقع، استکبارستیزی، انقلابی بودن، پاسدار آرمان ها و ارزش های انقلاب بودن از ویژگی های خبرنگار انقلابی و مترقی در شرایط کنونی است. 

صفایی بوشهری تصریح کرد: الحمدلله استان بوشهر از دیرباز در عرصه ی رسانه جایگاه ویژه ای داشته است که از همه عزیزان و اصحاب رسانه تقدیر ویژه ای دارم.

آمریکا که چیز دیگری برای تحریم نداشت، ظریف را تحریم کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: آمریکا که چیز دیگری برای تحریم کردن نداشت، وزیر امور خارجه کشور را تحریم کرد، با این حال هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در کشور ما هنوز هم کسانی هستند که می‌گویند وضع ما خوب نمی‌شود تا زمانی که با آمریکا خوب نشویم، اما نمی‌بینند که همین ژاپن که نوکر و بنده آنهاست به هر دستور آنها باید تن دهد و مثلا دستورات ابلاغ شده حتی برای هزینه ارتش کشور را هم باید از آنها بگیرد.

امام جمعه اصفهان اظهار کرد: آمریکا که چیز دیگری برای تحریم کردن نداشت، وزیر امور خارجه کشور را تحریم کرد، این خلاف قانون است، با این حال هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و بنا بر فرمان قرآن اگر تحمل و تقوا داشته باشیم، دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی افزود: همین هفته، سالگرد قتل‌عام هیروشیما است، آمریکا هنوز در یمن به جنایت اقدام می‌کند، اما همین آمریکا می‌گوید می‌خواهیم حوادث تروریستی را کاهش دهیم.

وی افزود: امروز روز شهادت شیخ فضل الله نوری است که یکی از رهبران مشروطه ‌خواهی بود. مشروطه یعنی شاه هر تصمیمی می‌خواهد بگیرد. علمای آن روز با فشار به مظفرالدین شاه حکومت مشروطه را ایجاد کردند تا شاهان از قلدری کوتاه بیایند و تصمیماتشان مشروطه شود. یکی از مشروطه‌خواهان آن زمان شیخ‌فضل‌الله نوری بود.

طباطبایی‌نژاد گفت: بعد از مشروطه شدن حکومت، عوامل، وکلای مردم و مسئولان همچنان توسط خود حکما تعیین و به کار گمارده می‌شدند، شیخ‌فضل‌الله نوری به این رخداد انتقاد کرد. بنابراین، حاکمان آن زمان برای شیخ فضل الله نوری شایعه ایجاد کردند و گفتند با مشروطه مخالف است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: شیخ فضل‌الله نوری گفت من با مشروطه مخالف نیستم، با شرعی نبودن آن مخالفم. این که امروز شایعاتی در مورد حاکمان آن زمان نقل و در کانال‌ها و شبکه های مجازی و تلویزیونی دست به دست می‌شود باور نکنید.

وی افزود: باید آگاهی سیاسی و اجتماعی داشته باشیم، اگر نداشته باشیم کلاه سرمان گذاشته می‌شود.‌
 

ابرمشکل کشور، معضل اقتصادی است

امام جمعه اهواز با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: ابرمشکل کشور معضل اقتصادی است. برای حل معضل اقتصادی باید دید کشورهایی که امروز در ردیف اقتصادهای اول دنیا هستند، چه متدی را دنبال کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی‌فرد با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: قطعا ابرمشکل و معضل این کشور که مقام معظم رهبری در این چند سال به طور ویژه به آن می‌پردازند، معضل اقتصادی است. رفع این معضل به یک خواسته عمومی تبدیل شده است. برای رفع آن باید دید کشورهایی که امروزه در ردیف اقتصادهای اول دنیا قرار گرفته‌اند، چه کرده‌اند. باید دید آنها از چه متدی استفاده کرده‌اند. آیا کشورهایی که معضل اقتصادی داشته‌اند، ریشه رفع همه مشکلات را در خارج از کشور دنبال می‌کردند؟

امام جمعه اهواز ادامه داد: در کشوری که مشکلات اقتصادی دارد، این مشکلات نتیجه دو آیتم مورد توجه هستند. یکی وجود ساختارهای معیوب و غلط در کشور که موجب می‌شود که ما با این ابرمشکل با مواجه شویم و دیگری افراد فاسد و مفسدان اقتصادی هستند. قوه قضاییه مفسدان اقتصادی را دسته دسته محاکمه می‌کند و از آن طرف ارزش پول ملی تغییر می‌کند. 

وی عنوان کرد: محاکمه مفسدان اقتصادی توسط قوه قضاییه با قاطعیت انجام می‌شود و در برخی موارد نیز این افراد اعدام می‌شوند و ما می‌بینیم ارزش پول ملی قدری رشد می‌کند، اما قیمت‌ها به اندازه ریالی کاهش ندارند، بلکه شاهد افزایش آنها نیز هستیم.

موسوی‌فرد افزود: جامعه‌ای که مردم آن درگیر مشکلات اقتصادی هستند و با معضلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌تواند گرانی را تحمل کند، اما فساد اقتصادی را هرگز. انسان ذاتا اغلب به دنبال مقایسه است و مردم مقایسه می‌کنند که برای گرفتن یک وام ازدواج ساده چقدر باید سختی تحمل کنند، اما از طرف دیگر فردی به راحتی می‌تواند میلیاردها تومان وام بگیرد، بدون اینکه ریالی از آن را پس دهد. چیزی که جامعه را زجر می‌دهد، این فساد اقتصادی است.

وی تصریح کرد: آیا باید به دنبال ریشه این مشکل در خارج از کشور باشیم؛ باید ریشه مشکل را درون کشور دنبال کنیم. برخی دولت‌ها هشت سال به دنبال این بودند که دل دشمنان را نسبت به خود نرم کنند، اما بعد از هشت سال هجمه بزرگی علیه ایران شکل گرفت. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: در چند سال گذشته که تمام تلاش برخی مسئولان این بوده است که مشکلات را در خارج از مرزها دنبال کنند، دیدید که با کم‌توجهی به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه مذاکره با آمریکا و اینکه مذاکره با آمریکا فایده‌ای ندارد و وقت تلف کردن است؛ حالا هر روز تحریم به تحریم اضافه می‌شود و حتی وزیر امور خارجه را نیز مورد تحریم قرار می‌دهند.

باید در برابر رسوایی حقوق بشر غرب، اندیشه حقوق بشر اسلامی را مطرح کنیم

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: ما امروز باید در برابر رسوایی حقوق بشر غرب اندیشه حقوق بشر اسلامی را مطرح کرده و جنایت‌های غربی‌ها را افشاگری کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: تقوا جامعه را در برابر بسیاری مشکلاتی که امروز دامن‌گیر ماست مصونیت می‌بخشد.

وی افزود: یکی از آسیب‌های اجتماعی که امروز جامعه ما را مورد تهدید قرار می‌دهد شایعه است، شایعه یکی از بیماری‌هایی است که از ناحیه دشمن تعبیر به جنگ روانی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: دشمن جنگ روانی خود را از طریق انتشار شایعات دنبال می‌کند و اگر جامعه تحت تأثیر شایعه قرار گیرد دستمایه سوءاستفاده دشمنان می‌شود.

عبادی‌زاده با اشاره به اینکه نوک پیکان شایعه جامعه ایمانی است، عنوان کرد: کسانی که دوست دارند فحشا و منکرات را در جامعه شیوع دهند،  جریمه‌شان عذاب دردناکی است که خداوند متعال در دنیا و آخرت نصیبشان می‌کند، شایعه‌ساز و شایعه‌پراکن باید بداند که نمی‌میرند تا خود مبتلا به بلیه ای که ایجاد کرده شود.

وی خاطرنشان کرد: در اقوام گذشته قبل از اسلام جامعه جرائم سنگینی برای شایعه در نظر گرفته بود و حکم اعدام برای شایعه‌گران در نظر می‌گرفتند، امروز نیز شایعه در جامعه اسلامی می‌تواند مضرات زیادی داشته باشد و امر قبیحی است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد:  اولین گروه شایعه‌سازان منافقین هستند، کلیپ‌هایی از سازمان منافقین درز کرده و نشان می‌دهد پیروپاتال‌هایی که از اعضای گذشته این گروه بوده‌اند در آلبانی جمع شده‌اند و امکانات در اختیاراتشان قرار داده‌شده تا شایعه بسازند و افراد جاهل و عوام‌فریب نیز شایعه را در جامعه دست‌به‌دست می‌کنند.

عبادی زاده ادامه داد: گروه دوم شایعه‌سازان انسان‌های حقیر و کوچک هستند که از برجستگی‌های دیگران احساس حقارت می‌کنند، اگر ببینند کسی موفقیتی به دست آورده حس حقارتشان را با شایعه‌سازی تعدیل می‌کنند.

وی بیان کرد: گروه سوم شایعه‌سازان اراذل‌واوباش هستند، بیماردلانی که از بیماری روحی و معنوی رنج می‌برند و لذت می‌برند فضای جامعه را موشش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اضافه کرد: یکی دیگر از گروه‌های شایعه‌ساز یهودیان هستند و امروز رژیم صهیونیستی تبدیل به کارخانه تولید شایعات شده و رسانه‌های امپراتوری هالیوود دست یهودیان است، چه در عرصه سینما و چه در عرصه رسانه، رسانه‌های دیداری شنیداری و نوشتاری دست این رژیم منحوس است.

عبادی‌زاده اظهار کرد: گروه دیگری که دست به شایعه‌پراکنی می‌زنند افراد معیوبی هستند که چون خودشان عیب دارند و عیوبشان افشا شده دوست دارند به دیگران هم انگ عیب بزنند و برای مصونیت خود این کار را می‌کنند تا زشتی‌ها را در جامعه گسترش دهند، جامعه هم‌رنگ خودشان شود و انگشت اتهام به‌سوی آن‌ها نباشد.

وی افزود: جامعه ایمانی ما جای هیچ‌کدام از این گروه‌ها نیست، بنابراین چرا در اثر جهالت با این گروه‌ها همراهی کنیم؟ امروز فضای مجازی دیگر مجازی نیست بلکه بخشی از حقیقت جامعه ماست، که متأسفانه هنوز در فضای مجازی آن‌طور که باید سازوکارهای قانونی را لحاظ نکرده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: اگر کسی در فضای حقیقی جرمی مرتکب شود بهتان بزند و تخریب گری کند مجرم تلقی شده و مجازات می‌شود؛ اگر در فضای مجازی هم جرائم مجازی به‌صورت کامل‌تری تعریف شوند شاهد کاهش این جرائم خواهیم بود، امیدوارم نهادهای قانون‌گذار تلاش کنند به قوانین فضای مجازی سازمان‌دهی بیشتری دهند تا مجرم فکر نکند اگر حرفی در فضای مجازی بزند در فضای حقیقی مصونیت دارد.

عبادی زاده عنوان کرد: شایعه‌سازان باانگیزه‌های مختلف این کار را می‌کنند، یکی از این انگیزه‌ها انتقام‌جویی و تسویه‌حساب‌های خصوصی است، انگیزه دیگر این است که دشمنان دنبال تخریب اعتماد عمومی مردم نسبت به بزرگان جامعه اسلامی هستند، امروز نوک پیکان شایعات بزرگان دین و نظام ما را نشانه گرفته و می‌خواهند اعتماد جامعه را به بزرگان ما از بین ببرند و به دنبال انحراف افکار عمومی به‌سوی افکار خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه امروز باید با آگاهی کامل هوشیار و بصیر باشند، رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر بر مسئله بصیرت تأکید بسیاری داشته‌اند، بصیرت به این معنی است که باید دوست و دشمن را بشناسیم، حقیقت را از غیر آن بازشناسی کنیم و زمان خود را بشناسیم.

امام‌جمعه بندرعباس بیان کرد: انسانی که زمان و دشمنان خود را بشناسد غافلگیر نمی‌شود، اگر در فتنه‌ها غافلگیر می‌شویم به این دلیل است که خود را در برابر توطئه‌های دشمن واکسینه نکردیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با تأکید بر اینکه تنها راه مبارزه با شایعات در جامعه اسلامی گسترش و شیوع تقواست، اضافه کرد:تقواست که می‌تواند جوانان را در برابر توطئه‌های دشمن مصونیت بخشد، بنده خودم و همه مؤمنین را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

نیروی انتظامی با تیراندازی در عروسی ها برخورد کند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: نیروی انتظامی با تیراندازی در عروسی‌ها بخصوص در نیمه‌های شب برخورد کند.

حجت‌الاسلام سید جواد خاضع ۱۱ مرداد ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج ضمن تسلیت ۳۰ ذی‌القعده سالروز وفات امام جواد(ع) با اشاره به کمالات و فضایل آن امام همام و جلسات علمی و مناظرات آن حضرت افزود: امام جواد(ع)در توسعه اسلام از نظر علمی نقش برجسته و قابل وصفی داشت.

وی با اشاره به روز ۱۲ مرداد برابر با اول ذی‌الحجه که سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، اظهارکرد: این ازدواج مقدس در حفظ دین برای نسل‌های بعد مؤثر بود.

امام جمعه موقت یاسوح ضمن انتقاد از نوع برگزاری مراسم ازدواج‌ها در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: برخی‌ها با رسم‌های نادرست و سخت‌گیری‌های بی‌مورد باعث بالا رفتن سن ازدواج در جامعه شده‌اند و به همین خاطر باید ریش سفیدان و بزرگان ورود کنند و موجب ترویج ازدواج آسان شوند.

خاضع ضمن گلایه‌مندی از تیراندازی در مراسم ازدواج و عروسی‌های استان تصریح کرد: از مردم و نیروی انتظامی می‌خواهم تا با چنین پدیده‌ای برخورد کنند چرا که هم اقدامی خطرناک و هم در نیمه‌های شب موجب آزار و اذیت و سلب آسایش و آرامش مردم می شود.

وی با اشاره به تحریم محمدجواد ظریف توسط آمریکا ادامه داد: این اقدام از روی ضعف و ناتوانی دولت آمریکاست.

امام جمعه موقت شهر یاسوج از ظریف به عنوان دیپلماتی یاد کرد که به دنبال مذاکره بوده است و همیشه شعار تنش‌زدایی سر می‌داد اما او هم با بدعهدی آمریکایی‌ها مواجه شده و مشمول تحریم آن‌ها شده است.

خاضع از دیگر دلایل خشم آمریکا در زمان کنونی را مسائل مختلف از جمله ساقط کردن پهپاد این کشور عنوان و بیان کرد: مقاومت ملت در برابر زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها و تیم ترامپ موجب خشم بیشتر آن‌ها شده است.

وی از شهید صارمی خبرنگار شهید که به دست طالبان در مزارشریف به درجه رفیع شهادت نائل آمد یاد و اضافه کرد: پیشاپیش ۱۷ مرداد و روز خبرنگار را گرامی میداریم، خبرنگاران به عنوان قشری فرهیخته و دلسوز مردم هستند.

تحریم ظریف؛ نشان دهنده کلافگی و گیجی دشمن است‌

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها دنبال تشکیل ائتلاف هستند که این نیز شکست می‌خورد، ادامه داد: شاهد تحریم وزیر امور خارجه هستیم که این امر نشان از گیجی و کلافه شدن دشمن است بنابراین این حکومت با رهبری مقام معظم رهبری پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن می‌دهد.

حجت‌الاسلام "حسن علیدادی‌سلیمانی"، امروز۱۱ مردادماه در خطبه‌های وحدت بخش نماز جمعه کرمان با بیان این مطلب که انقلاب ما کاملاً دینی شکل گرفت، ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که  حضور قدرتمند کشورمان را در صحنه بین ملل می‌بینیم تاجایی که انگلیس واسطه‌هایی می‌فرستد تا نفتکش‌شان آزاد شود همچنین شاهد کاهش اقدامات برجامی هستیم.
 
وی با بیان این مطلب که شاهد افزایش قدرت نیروهای مقاومت در منطقه هستیم، تصریح کرد: شاهد عقب نشینی اروپایی‌ها در منطقه هستیم که اعلام کرده‌اند که ما دنبال تنش در منطقه نیستیم از طرفی عقب نشینی امارات و عربستان را می‌بینیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به برخورد و عملکرد جدی قوه قضا با مفاسد، عنوان کرد: خوشبختانه توان دولت در کنترل ارز و صادر کردن بنزین رونق خوی گرفته است اما دشمنی‌ها تمام نخواهد شد.
 

وی با توصیه بر اینکه در تمجید و مخالفت‌هایتان با افراد حق را رعایت کنید، اظهار کرد: به ایام انتخابات نزدیک می‌شویم، لذا این مهم را رعایت کنید و باید در موافقت‌ها و مخالفت‌ها جبهه‌گیری منطقی باشد که این امر یکی از مظاهر رعایت تقوای الهی است.

 وی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد علیه السلام، اظهار کرد: امامی که یکی از سخت‌ترین دوره‌های امامت را دارد و با حکومتی روبرو است که عموماً ریا و نفاق جزو ویژگی‌های اصلی آن است از آن طرف خودشان را طرفدار اسلام می‌دانند و از طرفی تا آنچه در توان دارند علیه اسلام و اهل بیت کار می‌کنند لذا امام جواد دو جریان را همراه با مبارزه با حکومت پیش بردند؛ جریان اول جریان فرهنگی و آگاه کردن مردم نسبت به حکومت بود و جریان دوم توانست این نفاق را در حکومت را افشا کند لذا مبارزه در دوران این امام بسیار سخت و پیچیده بود.
 
 امام جمعه کرمان با تسلیت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار افزود: شغل خبرنگاری شغل بسیار سخت و حساسی است و همچنین روز خانواده و سالروز ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی را درپیش داریم و توجه به خانواده موجب داشتن جامعه سالم می‌شود.

هر دولتی برای ایران تنش ایجاد کند، دچار تنش می‌شود

امام‌جمعه موقت زنجان گفت: توقیف کشتی انگلیسی و اسقاط پهباد آمریکایی نشان داد هر دولتی برای ایران تنش ایجاد کند، خود نیز دچار تنش می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدرضا موسوی ظهر امروز در خبطه نماز جمعه زنجان با اشاره به تحولات جدید در منطقه، اظهار کرد: در حال حاضر تحولی فراگیر در کشور اتفاق افتاده که یکی در رابطه با حوادث اخیر و پاسخ مقتدارانه ایرانیان است که نشان داد هر دولتی برای ایران تنش ایجاد کند به همان میزان تنش خواهد دید و نیز برخی کشورهای منطقه زمانی بر روی  امریکا،  انگلیس و فرانسه حساب بازکرده بودند که اگر کشتی آنان در خلیج فارس به مشکل خورد از آنان دفاع خواهد کرد ولی متوجه شدند که کشورهای سه‌گانه نمی‌توانند از آنان و تجهیزات خود دفاع کند.

موسوی عنوان کرد: نیروی‌های دفاعی کشور  قابلیت‌های خود را در دفاع از کشور و ارزشهای انقلاب با سرنگون‌کردن پهباد متجاوز  آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی، به عنوان تجلی قدرت خود به منصه ظهور گذاشتند و همه نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون از انقلاب و ایران دفاع کرده و با قدرت‌های سلطه مقابله می‌کنند.

خطیب نماز جمعه زنجان تصریح کرد: کارامدی صنایع دفاعی کشور در عملکرد سیستم سوم خرداد و اسقاط پهباد امریکایی درارتفاع ۵۶ هزار پایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی نشان از کارآمدی تجهیزات و نبود کمبود است و اعلام پشتیبانی نیروهای جبهه مقاومت نشان داد که آینده در دست انقلاب است. علاوه‌بر آن شاهد آن هستیم که اروپایی‌ها کم‌کم عقب می‌روند و عقب‌نشینی امارات و عربستان نیز وجود دارد و آنان به دنبال واسطه برای آشتی ایران هستند و عربستانی‌ها برخورد خوبی با حجاج ایرانی دارد و این رفتار ناشی از درس عبرت عربستان از اسقاط پهباد آمریکایی است. اسرائیل در راس کودک‌کشان قرار دارد و عربستان نیز پاجای پای اسرائیل قرار داده است.

این مسئول ادامه داد: رونق اقتصاد کشور موردی است که در عرصه داخلی به چشم می‌خورد. همچنین عملکرد دستگاه‌ قضایی بهبود یافته و احکام عدالت‌مندانه صادر و خیانتکاران را به جزای خود رسانده و توان دولت در فضای اقتصادی و کنترل نرخ ارز به رغم ایجاد فضای ملتهب، افزایش یافته است.

وی همچنین ضمن عرض تسلیت شهادت امام‌جواد(ع)   با اشاره به حدیثی از این امام همام، اظهار کرد: راه موفقیت در هر کاری صبر و استقامت است و این مهم مایه پیروزی در هر عملی است.

تحریم چهره‌های سیاسی و نظامی کشور نشان ناتوانی آمریکاست

نماینده ولی‌فقیه در استان با یادآوری تحریم‌های کودکانه آمریکا، بیان کرد: آمریکایی‌ها همیشه رویکرد تحریم را اتخاذ کرده‌اند اما تحریم شخصیت‌هایی چون مقام معظم رهبری و برخی چهره‌های سیاسی و نظامی کشور نشان ناتوانی آمریکا در برابر صلابت ملت و تدبیر و مدیریت رهبری است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۱۱ مرداد با تاکید بر مطلب فوق تصریح کرد: آنان پیوسته دم از مذاکره می‌زنند و حال آنکه از سر حماقت، رئیس دستگاه دیپلماسی را که عامل مذاکره کننده دیپلماتیک است، تحریم می‌کنند که این سرگردانی‌شان عنایت پروردگار است.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت جوادالائمه(ع)، گفت: این امام بزرگوار در سن کودکی در اوج علم و بصیرت قرار داشتند و پیروزی ایشان در مناظره علمی با بزرگترین علمای آن روزگار پاسخ به کسانی بود که به جایگاه امامت ایشان شک داشتند و حجت بر آنان تمام شد.
امام جمعه شهرکرد امامت امروز ولی‌فقیه را تبلوری از آن امامت با بصیرت خواند و افزود: امروز نیز شاهد رهبری حکیمانه و مقتدرانه نظام اسلامی به دست مقام معظم رهبری هستیم که نظام را از لحاظ علم، بصیرت، جهاد، مقاومت و صلابت سرآمد کرده است.
نکونام با اشاره به ۱۶ مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، گفت: این نهاد جهادی به لحاظ ارتباط همه‌جانبه با دانشگاه می‌تواند نقش موثری در پیوند علم و جامعه ایفا کند و رشددهندگی و شکوفایی علمی را به گفتمان غالب جامعه تبدیل کند.

وی ۱۷ مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار را نیز یادآور شد و بیان کرد: نگاه ایمانی و جهادی، تعهد و سلامت انسانی، شرح صدر، نقش واسطه‌گری میان مردم و مسئولان، ابهام‌زدایی به جای ابهام‌زایی و واقعیت‌گرا بودن به جای مخاطب‌محور بودن از خصوصیات مهم خبرنگار باید باشد.

تحریم "ظریف"، نشان از شکست دشمن در مقابل ایران است

امام جمعه تبریز با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا، آقای ظریف، وزیر امور خارجه پرتلاش جمهوری اسلامی را تحریم کرد، این اقدام عجولانه، ابلهانه و کودکانه حکایت از شکست دشمن در فشار حداکثری و ناکامی در مقابل نظام مردمی ایران انقلابی است.  

حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان این مطلب اظهار کرد: آمریکا با تحریم نماینده دیپلماسی ایران نشان داد که فاقد قدرت منطقه‌ای بوده و طرح موضوع مذاکره فقط یک بازی مسخره سیاسی است.  

وی در ادامه با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور وزیر امور خارجه کشورمان و معاونان امور خارجه ۴+۱ در وین، اظهار کرد: این نشست در حالی به پایان رسید که اروپایی‌ها ۱۱ تعهد عملی نشده در چارچوب برجام دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تعهدات فروش نفت ایران و بازگشت آن کشور است.  

وی افزود: اروپایی‌ها آماده نیستند تا به صورت میدانی کار کنند و دوست دارند فقط حرف بزنند که این نیز به هدف مشترک‌شان با آمریکایی‌ها برمی‌گردد. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا تلاش کرد تا با فضاسازی، مردم را از خطر حمله نظامی مردم بترساند، تصریح کرد: حالا یک راه بیشتر جلوی آمریکا نمانده که آن هم عملیات فریب مردم ایران و ترساندن آن‌ها است.

وی با اشاره به راهبرد "نه جنگ و نه مذاکره" که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، بیان کرد: این راهبرد، گفتمان مقاومت و بازدارندگی و تنها مسیر دست‌یابی به قله پیروزی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر روز گذشته رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی، گفت: امید است پروژه‌های افتتاح شده برای مردم پرمنفعت باشد. 

آل هاشم با بیان اینکه بنده بدون کم و کاست حرف مردم را در شورای اداری با حضور رئیس جمهوری مطرح کردم، افزود: امیدواریم مسئولان هم دقت نظر داشته باشند و شاهد محقق شدن این خواسته‌ها باشیم. 

وی در ادامه به در پیش رو بودن روز خبرنگار را اشاره کرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در تزریق شادابی، نشاط و امید به جامعه دارند، از همه خبرنگاران قدردانی می‌کنیم و امیدواریم در کار پُر استرس خود موفق باشند.  

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن سالگرد صدور فرمان مشروطیت تصریح کرد: یکی از آسیب‌های مشروطه در ایران، عدم توجه به دستاوردهای انقلاب بود.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز افرادی مدعی خادمین‌الحرمین هستند که لیاقت این وصف را ندارند؛ چرا که در راستای عملکرد ناصحیح سعودی‌ها، ۲۷۶ نفر از حجاج ایرانی شهید شدند و در حادثه منا هم ۵۰۰ نفر از ایرانیان جان سپردند که پیکر برخی‌ها ۴۰ روز آنجا مانده بود. 

وی خاطرنشان کرد: سعودی‌ها با این وضعیت نمی‌توانند مدعی برگزاری برنامه حج باشند.

تحریم وزیر امور خارجه نشان از عجز و ناتوانی آمریکا درمقابل ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا گفت:همه سیاست‌های آمریکا مقابل ایران شکست خورده و این حماقت جدید آمریکا نشان از عجز وناتوانی آمریکا درمقابل انقلاب و ایران است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی برگزار شد به توجه جدی مسئولان آذربایجان غربی به مشکلات کشاورزان و محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه مسئولان نظارت کافی برقیمت محصولات کشاورزی استان ندارند بنابراین نیاز است دراین مورد بیشتر تلاش کنند.

امام جمعه ارومیه بااشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی دارای قومیت ها و اقوام مختلف است یادآورشد: در شرایط حاضر حفظ وحدت وانسجام وظیفه تمامی مسئولان و مردم استان است.

وی افزود: مسئله ازدواج وتشکیل خانواده مسئله مهم در اسلام است و ضروری است خانواده‌ها به فکرازدواج فرزندان خود باشند وامکان ازدواج انها را فراهم کنند.

باید عاقلانه درباره حذف چهار صفر از پول ملی تصمیم گرفت

امام جمعه موقت ایلام  با اشاره به لایحه‌ی حذف چهار صفر از پول ملی، گفت: این عمل تجربه‌ای موفق در کشورهایی مانند ترکیه و تجربه‌ای ناموفق در کشوری مانند ونزوئلا بوده است بنایراین باید عاقلانه در این زمینه تصمیم گرفت چون اگر اقتصادی تولید محور نباشد از تومانش هم کاری ساخته نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «شمس‌الله سراج» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا با تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی عدم پایبندی خود را به آزادی بیان و قلم نشان داد و ضعف و زبونی خود و کشورهایی دیگر مانند انگلیس را نشان داد.

وی افزود: این شوخی نیست که به نماینده دستگاه دیپلماسی یک کشور بگویند دیگر حرف نزن و روشنگری نکن. البته این نعمت و برکت و در واقع نتیجه دیپلماسی تهاجمی است که تاثیر خود را گذاشته است.

وی تصریح کرد: این همان گفتمان مقاومت رهبری است یعنی نه مذاکره ذلت‌بار و نه جنگ.

سراج تاکید کرد: آمریکا لیاقت میزبانی سازمان ملل را ندارد و این کشورنمی‌تواند میزبان خوبی برای ملت‌های مختلف باشد.

وی با اشاره به ۱۴ مرداد روز حقوق بشر اسلامی، اظهار کرد: سازمان ملل کارایی خود را از دست داده و به سازمان کشورهای غربی غلیه کشورهای شرقی تبدیل شده است، چون در هر مشکل و موضوعی طرف کشورهای غربی را می‌گیرد.

وی بابیان اینکه جا دارد ایران اسلامی در اعتراض به این رویکرد پیشنهاد سازمان کشورهای شرقی را ارائه کند، گفت: چون سازمان ملل برای مظلومیت کشورهای منطقه هیچ کاری نکرده و ما هم باید برای خودمان فکری کنیم و طرح این پیشنهاد هم موجب می‌شود کشورهای غربی به خودشان بیایند و به چیزی که نوشته‌اند عمل کنند و ازطرف دیگر ملل شرق هم بیدار شوند.

امام جمعه موقت ایلام در بخش دیگر خطبه‌ها از دولت خواست در انتخاب وزیر آموزش و پرورش به درایت و تخصص توجه بیشتری داشته باشد تا گرایش سیاسی و تصریح کرد: کسی باید وزیر باشد که جنبه‌ی سیاسی‌اش بر بعد دانش و تخصص‌اش نچربد و شهید رجایی در این زمینه الگویی متعالی است.

سراج در پایان با اشاره به متضرر شدن کشاورزان هندوانه کار از ازدیاد این محصول گفت: جهاد کشاورزی در این زمین وظیفه دارد که به کشاورز بگوید امسال چه بکارد و به چه میزانی تا متضرر نشود و از طرف دیگر برای بازار این محصولات فکری کند.

تاکید امام جمعه بجنورد بر رعایت تقوا در فضای مجازی

امام جمعه بجنورد بر پرهیز از تجمل گرایی تاکید و تصریح کرد: رعایت تقوا در فضای مجازی نیز باید مورد توجه فعالان در این حوزه قرار بگیرد و مقام معظم رهبری نیز به این موضوع تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه با تاکید برالگوگیری از ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) برای جوانان، اضافه کرد: باید جوانان انقلاب اسلامی برای دوری از آفت های اجتماعی از زندگی و ازدواج این دو بزرگوار الگو گیری کنند.

به گفته وی، هوس‌های شیطانی را باید از بین برد و این مسئله راهی ندارد به جز اینکه از زندگی بزرگان دین درس بگیریم و بدانیم برای شرایط فعلی جامعه بهترین سرمشق هستند.

یعقوبی ازدواج این دو بزرگوار را پیوندی آسمانی دانست و گفت: ازدواج باید در زمان و وقت مناسب انجام شود و همین امر موجب می شود تا ازدواج موفقی برای جوانان شکل بگیرد و باید همه بدانیم ازدواج به موقع اهمیت بسیار زیادی دارد.

امام جمعه بجنورد در رابطه با سبک زندگی غربی‌ها تصریح کرد: غربی‌ها به دنبال رواج تک فرزندی هستند اما بزرگان دین ما از طریق فرزندپروری مناسب، برای جامعه اسلامی کادرسازی می کردند که این مسئله نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته وی یکی دیگر از مسائلی که باید از زندگی این دو بزرگوار الگو گرفت، مهریه‌های اندک است که می‌طلبد در جامعه فعلی ما مورد توجه قرار گیرد تا ازدواج آسان رواج پیدا کند. رقابت در افزایش مهریه‌ها، امری نامطلوب برای نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: در زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) وظایف مشخص و تقسیم‌شده بود و آقا و خانم کارهای خود را انجام می‌دادند و به‌صورت مشترک زندگی را به‌پیش می‌بردند و بهترین الگو برای جوانان جامعه زندگی این بزرگوران  است.

یعقوبی در ادامه اظهار کرد: هرکجا در منطقه جنگی شروع می شود عربستان نیز در میدان است و نقش دارد و برای حاکمان آنان این مسئله مورد قبول است.

راه موفقیت ملت ایران از مسیر مقاومت بازدارنده می‌گذرد

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ما یک بار پای میز مذاکره با آمریکا نشستیم اما آمریکایی‌ها هیچ‌گاه به تعهدات خود در برجام عمل نکردند که این اتفاق باعث شد بصیرت و روشنگری مردم اضافه شود، گفت: موفقیت ملت ایران در گرو مقاومت فعال و بازدارنده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز ۱۱ مرداد، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: اسلام هیچ گاه با سرکوب غرایز مخالف نیست بلکه کنترل و مدیریت آن را مد نظر دارد.

وی افزود: انسان گاهی با دو بعد غریزی و روحی و معنوی خود در جدال است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ماه ذی الحجه از لحاظ معنوی، توحید و خدامحوری ارزش بسیار زیادی دارد که از این فرصت باید برای ارتباط با معبود استفاده کرد.

مختاری ادامه داد: امروزه  استکبار جهانی با نهایت توان و با استفاده از روش‌های مختلفی مانند فریب، تطمیع، تهدید و تحریم در مسیر حق ایستاده، اما طبق وعده خداوند پیروزی با مؤمنان و اهل ایمان است.

وی تصریح کرد: آمریکا بچه گانه و از روی درماندگی وزیر امور خارجه ایران را تحریم کرد و این نشانه ضعف و زیاده خواهی آمریکایی‌ها است.

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: پس از چهل سال جبهه مقاومت گسترش یافته است و می‌بینیم که امروز آمریکا و مزدوران آن‌ها در منطقه مستاصل شدند.

دستاوردهای امروز ایران نتیجه ۴۰ سال مقاومت است

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت ایستادگی در برابر استکبار جهانی، گفت: انتقاد وزیر امور خارجه آمریکا از حضور و سخنرانی ظریف در این کشور نشان دهنده ضعف و ترس دولتمردان آمریکایی از قدرت ملت ایران است.

آیت‌الله«محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته ۱۱ مردادماه نماز جمعه یزد با بیان این‌که امروز به برکت انقلاب، ایران اسلامی به مظهر مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار تبدیل شده است، اظهار کرد: آمریکا و انگلیس با تمام قدرت خود نمی‌توانند در برابر ایمان و مقاومت ملت مسلمان ایران اسلامی بایستند.

وی با اشاره به سخنرانی اخیر رییس جمهور آمریکا مبنی بر این‌که ایران تاکنون در هیچ جنگی پیروز و در هیچ مذاکره‌ای شکست نخورده است، افزود: بخش اول این سخن درست و قسمت اول آن دروغی بزرگ است.

امام جمعه یزد در ادامه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته، گفت: پیروزی در جنگ عراق، سوریه و لبنان از جمله افتخارات ایران اسلامی در برابر مستکبران است.

ناصری یزدی با بیان این که وزیر امور خارجه آمریکا از حضور و سخنرانی وزیر امور خارجه ایران در آمریکا انتقاد کرده است، تصریح کرد: دولتمردان آمریکایی نه تنها از قدرت نظامی ایران هراس دارند بلکه از قدرت انسانی و سخنرانی ایرانی ها هم می ترسند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به ترس آمریکا از مصاحبه با خبرنگاران ایرانی، تأکید کرد: رد درخواست آمریکایی‌ها برای مصاحبه با خبرنگاران ایرانی در حقیقت قدرت پوشالی استکبار جهانی را بازگو می‌کند.

وی در پایان سخنان خود با بیان این‌که فردا شنبه اول ذی الحجه و مصادف با فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) است، گفت: ملاک قرار دادن این دو بزرگواربه عنوان الگویی رفتاری زوجین نقش مهمی در توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی ایفا می‌کند.

نشاط اجتماعی با زدودن محرمات و تثبیت واجبات محقق می‌شود

امام‌جمعه موقت اراک گفت: ادعای نشاط اجتماعی با زدودن محرمات و تثبیت واجبات محقق می‌شود. 

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار کرد: مسئولانی که نگران نشاط اجتماعی هستند باید به جای ترویج بی بندو باری، ازدواج را رونق دهند. شعار نشاط اجتماعی یک شعار انحرافی است و برخی شادی ها تیشه به ریشه جامعه می‌زنند. در این راستا نیاز است شعار نشاط اجتماعی اصلاح و به شعار خانواده بی تلاطم، جامعه پاک، امنیت واقعی، امر ازدواج و ... تبدیل شود. خوشی های ظاهری تیشه بر ریشه خانواده می‌زنند.

امام‌جمعه موقت اراک گفت: امروز نگاه به ازدواج باید منطبق بر فرهنگ اصیل و به دور از تجمل گرایی بوده و افزایش مهریه نباید معیار قرار گیرد بلکه معیار اصلی باید معیارهای اسلامی و انسانی باشد تا دچار آسیب نشویم و آرامش روانی در جامعه ایجاد شود.

عبداللهی در خصوص حقوق بشر اسلامی و کرامت اسلامی نیز گفت: استعمارگری، کودک کشی و حفظ و حمایت از زنان و کودکان در جنگ ها و نزاع‌ها از اهم مواردی است که در اعلامیه حقوق بشر به آنها توجه شده است اما تا کنون هزاران زن و کودک بی گناه یمنی به دست رژیم ال سعود به خاک و خون کشیده شده اند و هیچ کس در این خصوص اعتراضی وارد نمی کند.

وی ادامه داد: اعلامیه  سازمان کنفرانس جهانی اسلامی  در واقع نسخه اصلاح شده اعلامیه جهانی حقوق بشر است اما تا کنون هیچ کدام از کشورهای اسلامی نسبت به اجرای مصوبات و مواد این اعلامیه پایبند نبوده اند. ‌

امام‌جمعه موقت اراک گفت:  این اعلامیه جهانی به کشور عربستان ارسال شد اما سلطه گران سعودی بیشترین ضربه را به این اعلامیه وارد کردند. کشورهای مسلمان بخصوص آل سعود باید هوشیار شده و از جنایت هایی که در طول تاریخ ا مثال آنرا در مناسک حج سال ۶۶، ۷۳ و ۹۴ که حجاج را به خاک و خون کشیدند و جنایت های خود در یمن و دعوت از آمریکایی ها برای ایجاد امنیت در تنگه هرمز و باب المندب در راستای توطئه پراکنی به ایران اسلامی انجام دادند دست بردارند.

تنها ایران می‌تواند امنیت منطقه را تامین کند

خطیب نمازجمعه خرم آباد به شکست راهبرد آمریکا درتشکیل ناوگان دریایی برای تامین امنیت خلیج فارس اشاره کرد و افزود: همراهی نکردن دولت‌ها با آمریکا و نزدیک شدن برخی دولت‌های حوزه خلیج  فارس به جمهوری اسلامی و باز شدن باب مذاکره به خوبی نشان داد که تنها ایران است که می‌تواند امنیت منطقه را تامین کند.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی در خطبه‌های نمازجمعه امروز در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن محکوم کردن اقدام نابخردانه دولت آمریکا درتحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اظهار کرد: این حرکت بیانگر شکست امریکا درعرصه دیپلماسی وپایانی بر ادعای دروغین آنها برای مذا کره با ملت‌های مستقل دنیاست .

میر عمادی باتسلیت سالروز شهادت حضرت امام جواد( ع)، این امام همام را مظهر مقاومت و ایستادگی، صبروبردباری دربرابرظالمین ومنافقین زمان دانست.

تالاب انزلی تبدیل به یک غصه شده است

امام جمعه رشت با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی گیلان به ویژه پسماند و تالاب انزلی، خاطرنشان کرد:‌ تالاب انزلی که می‌تواند مایه درآمد مردم گیلان در بخش گردشگری باشد، تبدیل به یک غصه شده است لذا مسئولان برای تالاب انزلی چاره‌اندیشی کنند.

 آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت با تاکید بر لزوم رسیدگی مسئولان شهری به مشکل پسماند سراوان و رودخانه‌های آلوده رشت، گفت: گوهررود و زرجوب حرف اول شهرداری و شورای شهر رشت باشد، زیرا ادامه روند آلودگی شهری ویرانگر خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی مسئولان شهری به مشکل پسماند سراوان و رودخانه‌های آلوده رشت، گفت: گوهررود و زرجوب حرف اول شهرداری و شورای شهر رشت باشد، زیرا ادامه روند آلودگی شهری ویرانگر خواهد بود.

آیت‌الله فلاحتی کشاورزی را یکی از ظرفیت‌های ویژه گیلان دانست و عنوان کرد:‌ امروز کشاورزان با وجود زحمت بسیار برای تولید برنج از درآمد خوبی برخوردار نیستند و لذا جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار و تعیین قیمت برنج را دارد تا حداقل بخشی از آلام کشاورزان جبران شود.

وی واردات بی‌رویه برنج را یکی دیگر از عوامل نابسامانی بازار کشاورزان گیلانی دانست و متذکر شد:‌ مجلس شورای اسلامی تدابیری اتخاذ کند تا قبل از تولید و فروش کامل برنج کشاورزان داخلی، هیچگونه برنج وارداتی در بازار توزیع نشود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم تربیت فرزندان براساس آموزه‌های اسلامی، تصریح کرد:‌ آموزه‌های دینی و قرآنی بر تربیت فرزندان در سنین کودکی و نوجوانی تاکید دارد، زیرا در این سنین آمادگی برای پذیرش حق و حقیقت بیشتر است.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش دشمنان اسلام و انقلاب برای به انحراف کشاندن جوانان مومن و انقلابی، یادآور شد:‌ اگر الگوهای متعالی را برای نسل جوان معرفی کنیم بی‌تردید به سمت این الگوها کشیده می‌شوند، اما الگوهای غربی چیزی جز منحرف کردن جوانان و نوجوانان را به دنبال نخواهد داشت.

وی خانواده را نخستین و بهترین الگو برای فرزندان دانست و خاطرنشان کرد:‌ خانواده نقش مهمی در تربیت و هدایت فرزندان دارد و لذا پدر و مادر خودشان باید از تربیت اسلامی برخوردار باشند تا بتوانند مسئولیت تربیت فرزندان را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانند.

تحریم ظریف برخلاف ضوابط بین‌المللی است

امام جمعه گرگان گفت: اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه کشورمان، برخلاف تمامی معاهدات و ضوابط بین‌المللی است.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان، گفت: این اقدام غیر قانونی و بی معنی از سوی بسیاری از کشورها حتی کشورهای اروپایی که هم پیمان اصلی ایالت متحده آمریکا هستند نیز پذیرفته شده نیست.

نورمفیدی بیان کرد: تمام گرفتاری های کشورهای جهان از جمله ایران برگرفته از اقدامات مخرب دولت آمریکا به عنوان ام الفساد جهان است؛ نمی توان به اظهارات فریبنده وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر گفتگو با مردم ایران اعتماد کرد.

وی اظهار کرد: جوانان برای انتخاب همسر آینده ملاک را معرفت، محبت و هم کفو بودن قرار دهند و از توجه به مسائل مالی و زیبایی های ظاهری پرهیز کنند.

وی افزود: جوانان باید با تکیه بر آموزه ای دینی و الگوبرداری از ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) همسر خود را انتخاب کنند تا به سعادت اخروی و تکامل دست پیدا یابند.

دولت مشکل معارضین کشت و صنعت را رفع کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دولت به وعده خود در حل مشکل معارضین کشت و صنعت عمل کند تا مردم به خاطر خلف وعده وثوق و اعتماد خود را از دست ندهند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار کرد: رئیس‌جمهور قبل از سفر به استان اردبیل بهتر است مشکل معارضین را حل کرده سپس به استان سفر کند چرا که اگر این مشکل حل نشود سفر او تحت‌الشعاع قرار گرفته و نتیجه معکوس به همراه خواهد داشت.


وی یکپارچگی و اتحاد مردم استان را خط قرمز مسئولان اعلام و خاطرنشان کرد: برخی قلم‌ها و رفتار مسئولان سوءظن و نوعی رفتار تقابل و تنفری ایجاد می‌کند که امیدواریم ریشه‌های آن رفع شود.


امام جمعه اردبیل افزود: مسئولان استان در اسرع وقت نسبت به دایر کردن پروازهای فرودگاه پارس‌آباد اقدام و تجهیزات بیمارستان جدیدالااحداث پارس‌آباد را تامین کنند و در حل معارضین کشت و صنعت نیز وعده‌های خود را عملی سازند.


عاملی به مردم شمال استان اردبیل اطمینان داد؛ مدیران و مسئولان ذره‌ای تبعیض در توسعه نقاط مختلف استان قایل نمی‌شوند و قطعا محورهای مواصلاتی شمال استان که ردیف ملی دارد با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات مورد بهسازی و مرمت قرار می‌گیرند.


وی به موسم انتخابات و تلاش عده‌ای برای بیان قصه تبعیض را یادآور شد و بیان کرد: بنده به تمام کاندیداهای مجلس اعلام می‌کنم که اگر بخواهند به مسایل قومی، قبیله‌ای و طایفه‌گری دامن زده برای خود رای جمع کنند، بنده اولین کسی خواهم بود که در برابر او با تمام توان خواهم ایستاد.


امام جمعه اردبیل با تسلیت درگذشت مداح مخلص اردبیلی حاج محمدباقر منصوری تصریح کرد: این جای افتخار است که این مداح عالیقدر در حین عرض ارادت به مولای خود جانش را از دست داد و امیدواریم روح او با مولایش حسین(ع) محشور شود.

عاملی یادآور شد: علاوه بر ایران در کشورهای خارجی هم محبوبیت وسیعی داشت به طوری که از دیروز به طور مکرر از کشور آذربایجان اظهار تأسف و غمگساری می‌کنند.
 
عاملی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به حرکت سخیف آمریکایی‌ها در تحریم وزیر امور خارجه موفق کشورمان اشاره کرد و گفت: این نشان از جنون نظام دیپلماسی غرب و آمریکاست چرا که آنها دست خالی از تحریم‌ها می‌خواهند به هر نحو ممکن خودشان را از این منجلاب نجات دهند.


وی با بیان اینکه تحریم شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران حرکتی بی‌ثمر و خنثی است، اظهار کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند با این اقدامشان شکست اخیرشان را در تشدید تحریم‌های ایران به نوعی به انحراف بکشانند در حالی که همه دنیا می‌داند که ترامپ به دست ملت ایران خوار و ذلیل شده است.


امام جمعه اردبیل افزود: با این اقدامات نه تنها ملت ایران تحقیر نمی‌شوند بلکه خود آمریکایی‌ها و رئیس جمهور دیوانه آنها تحقیر شده و سرافکنده است.

مسئولان جلوی ساخت و ساز غیرمجاز را در سریع‌ترین زمان ممکن بگیرند

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه خبرهای خوبی از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در استان به گوش نمی‌رسد، گفت: باید جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز گرفته شود چون تخلفاتی جدی در این حوزه وجود دارد و باید در سریعترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ مرداد افزود: دستور قضایی برای مقابله با این موضوع وجود دارد اما جدی گرفته نمی‌شود و برخی عنوان می‌کنند که دستور قضایی برای آن نداریم.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته ازدواج، از خانواده‌ها خواست نسبت به ازدواج فرزندان خود بی تفاوت نباشند و با پایین آوردن توقعات به دنبال مراسم ساده برای ازدواج فرزندان خود باشند.

امام جمعه کرج به هفته ازدواج و سالروز ازدواج علی (ع) و فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: در این روز یک خانواده الهی تشکیل و ثمره آن تا قیامت برای بشر به یادگار مانده است؛ ازدواج گاهی در تغییر سرنوشت انسان نقشی اساسی دارد، ازدواج مسیر زندگی انسان را تغییر می دهد، گاهی انسان را بهشتی می کند و گاهی نیز انسان را به دوزخ می برد .

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه مسئله خانواده دچار آفات زیادی شده است اعلام کرد:  باید به حل مشکلات ازدواج پرداخت تا جامعه به مسیر اصلی و متعالی خودش برگردد ، والدین به ازدواج فرزندان خود بی تفاوت نباشند، همچنین دنبال مراسم ساده باشند و توقعات را پایین بیاورند.

امام جمعه کرج از تلاش دشمنان برای بر هم زدن بنیان خانواده گفت و تصریح کرد: باید در این زمینه اقدامات فرهنگی پررنگی انجام شود ، هنوز عده‌ای در برخی دستگاه‌ها از تکثیر نسل جلوگیری می‌کنند.

امام جمعه کرج در ادامه خطبه‌های امروز به پیش رو بودن انتخابات مجلس هم اشاره و اعلام کرد: کسانی را انتخاب کنید که گفتار و رفتارشان یکسان باشد، از اشرافی گری و تجمل گرایی بیزار و در عمل ساده زیست باشند ؛ افرادی که انتخاب می‌شوند باید خودشان را وابسته با مراکز قدرت و ثروت نکرده باشندو  باید صالح باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز با بیان اینکه ما از ابتدای انقلاب تاکنون فراز و نشیب‌های زیادی داشته‌ایم گفت: دشمنان پیام می‌دهند و می‌گویند که قصد داریم با مردم ایران به صورت مستقیم صحبت کنیم و مدعی هستند که تحریم‌ها متوجه مردم نیست، آنان به دنبال ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان هستند.

حسینی همدانی از تحریم وزیر امور خارجه ایران هم گفت و اعلام کرد: با این اقدام به همه دنیا فهماندند، در نفهمی لنگه ندارند ، از مذاکره دم می زنند ولی تحریم می کنند، این کارها برای این است تا با تفرقه جای پای خود را محکم کنند اما تاکنون نتوانسته‌اند.

امام جمعه کرج به تصمیم دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی اشاره کرد و افزود: برای این کار باید مطالعات بیشتری انجام شود، این کار جز بار روانی اثر چندانی بر معیشت مردم نخواهد داشت.

آمریکا با اعمال تحریم‌ها قصد خاموش کردن صدای ملت ایران را دارد

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه آمریکا از شنیدن صدای ملت ایران در دنیا هراس دارد، گفت: نظام جمهوری اسلامی حاضر به مذاکره با آمریکا نیست چرا که طرف مقابل قواعد مذاکره را نمی داند و با اعمال تحریم ها قصد خاموش کردن صدای ملت ایران را دارد تا صدای آنها در دنیا شنیده نشود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی جمعه ۱۱ مرداد در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه شهر همدان، ضمن دعوت به تقوای الهی وعرض تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: امامت، ولایت و اصالت غیر از مقام های دنیوی است و تنها خدا می داند چه کسانی ظرفیت امامت را دارند و علم، معرفت و ایمان اولیای الهی با دیگران متفاوت است.

وی با بیان اینکه تحریم وزیر امور خارجه بعد از هیتلر در دنیا نمونه ندارد، عنوان کرد: امروزه دنیا مجددا انسان هایی با منطق هیتلر را تجربه می کند و این تحریم محدودیتی در رفت و آمد وزیر امورخارجه ایران به مجمع بین الملل ایجاد نخواهد کرد.

شعبانی موثقی با بیان اینکه آمریکا از یک سو ایران را به مذاکره دعوت کرده و از سوی دیگر وزیر امورخارجه را که متولی مذاکره و دیپلماسی است، تحریم می‌کند و رفتارهای متناقضی از خود نشان می‌دهد، تصریح کرد: اقدام اخیر آمریکا در راستای تحریم مجدد وزیر امورخارجه نشان دهنده این است که آمریکا علاوه بر افول قدرت دچار زوال در منطق نیز شده است و رفتارهای بدون منطق، مضحکانه، متوهمانه و کودکانه ای از این دولت سرمی زند.

وی با بیان اینکه دشمن منطق و عقلانیت ندارد، گفت: نظام جمهوری اسلامی حاضر به مذاکره با آمریکا نیست چرا که طرف مقابل قواعد مذاکره را نمی داند و با اعمال تحریم ها قصد خاموش کردن صدای ملت ایران را دارد تا صدای آنها در دنیا شنیده نشود.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال مذاکره نیست و می خواهد ایران در برابر آنها تسلیم شود، افزود: منظور ترامپ از مذاکره تسلیم ملت ایران در برابر خواسته های آمریکا بوده و ملت ایران تسلیم ناپذیر است و اکنون دشمن این موضوع را فهمیده و سرگردان شده است.

امام جمعه همدان با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه(س) گفت: ازدواج در اسلام باید آسان صورت گیرد و حلال خدا آسان و انجام حرام هزینه داشته باشد چرا که در غیر این صورت اتفاقات بدی در جامعه رخ خواهد داد.

وی با تأکید بر کاهش سختگیری ازدواج از طرف خانواده ها بیان کرد: صدای جوانان باید شنیده شده و نباید راه رسیدن به حلال را بر آنان بست و جامعه اسلامی باید به ازدواج جوانان بیشتر توجه کند همچنین نباید فقط از دولت برای حل مشکل ازدواج انتظار داشت بلکه خانواده ها و خیرین نیز باید برای حل این مشکل ورود کرده و با دولت همکاری کنند.

شعبانی موثقی در پایان با تبریک و روز خبرنگار و تقدیر از زحمات انها در زمینه اطلاع رسانی و پوشش خوب اخبار از خبرنگاران خواست در عرصه عدالت طلبی مطالبه گری داشته باشند و در راستای تحقق این امر در جامعه با مسئولان همکاری کنند.
 

ادامه دارد...

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.