• جمعه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۱
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98051809145
  • خبرنگار : 60010

گزیده اخبار نماز جمعه سراسر کشور/

امام جمعه کرج: جاسوسانی که درباره تولید نسل در ایران تحقیق می‌کردند به دام افتاده‌اند

امام جمعه کرج: جاسوسانی که درباره تولید نسل در ایران تحقیق می‌کردند به دام افتاده‌اند

ایسنا/تهران نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز 18 مرداد همزمان با تهران در حالی در تمام استان‌های کشور برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون روز اهمیت رعایت مسئله عفاف و حجاب، روز خبرنگار و اهمیت حضور این قشر در جامعه، روز عرفه، مسائل و مشکلات استانی و مناسبت‌های سیاسی داخلی و خارجی اشاره کردند.

هر خانه هرمزگانی باید به یک کارخانه تبدیل شود

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه باید صنایع‌دستی را به روستاها ببریم و چرخ اقتصاد روستاها را متحول کنیم، اضافه کرد: باید به‌جایی برسیم که هر خانه هرمزگانی را به یک کارخانه تبدیل کنیم تا چرخ اقتصاد استان از طریق همین خانواده‌ها بچرخد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: اگر شایعات در جامعه‌ای رواج کند، آن جامعه آرامش به خود نخواهد دید و افراد جامعه پرتلاطم و در مشکلات زیادی گرفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اخبار و اطلاعاتی که به دست شما می‌رسد تا صحت‌وسقم آن را مطلع نشوید، به آن اعتنا نکنید، اظهار کرد: در فضای مجازی زمینه و بستر مناسبی برای رواج شایعات وجود دارد که نیاز به مراقبت ویژه دارد.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه در برابر شایعات وظایف سنگینی داریم، اضافه کرد: باید با همت همگانی در مقابل شایعات ایستادگی کنیم و مانع از زیان‌های آن شویم.

عبادی‌زاده با اشاره به 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک، تصریح کرد: در کشورمان صنایع کوچک همواره جایگاه والایی داشته و امروز بهترین صنایع در دنیا محصول هنر و دستان ایرانی است.

وی با بیان اینکه در گذشته بخشی از اقتصاد استان هرمزگان همین صنایع کوچک از جمله دستی و خانگی بود، اظهار کرد: هر خانه‌ای به کارخانه‌ای کوچک تبدیل‌شده بود و تمامی اعضای خانواده در این امر اقتصادی شریک و سهیم بودند.

عبادی زاده با اشاره به اینکه متأسفانه جامعه هرمزگان امروز از هنر اصیلش، خود را محروم کرده است، افزود: چرا باید صنایع‌دستی که روزگاری برند هرمزگان بوده دیگر تولید نشود و با معضل اشتغال مواجه شویم.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه گزارشی از وضعیت شهرستان بشاگرد داده شد که در آنجا با مهارت‌آموزی زنان، صنعت فرش‌بافی به‌صورت وسیعی در منطقه گافر در حال ترویج است، به بنده داده شد که سبب حیرتم شد، تصریح کرد: نیازمند مکانی دائمی برای نمایش صنایع‌دستی هرمزگان هستیم تا دستگاه‌های اجرایی و مردم از صنایع‌دستی تولیدی هرمزگانی‌ها خرید کنند و چرخ اقتصادی استان و خانواده‌های هرمزگانی بچرخد و اقتصاد استان پویا شود.

وی ادامه داد: حمایت جدی از این صنعت می‌تواند نگرانی جامعه از نبود شغل را برطرف کند، خاطرنشان کرد: باید مسئولان آموزشی پای‌کار بیایند و هزینه‌های آموزش را پایین بیاورند و نگاه خود را از کوتاه‌مدت به بلندمدت تغییر دهیم.

عبادی زاده با اشاره به اینکه باید صنایع‌دستی را به روستاها ببریم و چرخ اقتصاد روستاها را متحول کنیم، اضافه کرد: باید به‌جایی برسیم که هر خانه هرمزگانی را به یک کارخانه تبدیل کنیم تا چرخ اقتصاد استان از طریق همین خانواده‌ها بچرخد.

مسئولان با هنجارشکنان در سواحل دریاچه ارومیه برخورد کنند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه بااشاره به اهمیت رعایت عفت و حیا در جامعه باتاکید بر اینکه باید در محیطهای تفریحی نیز عفت و حیا رعایت شود افزود: برخی در سواحل دریاچه ارومیه شئونات اسلامی و عفت را رعایت نمیکنند لذا لازم است و مسئولان با افرادی که حریم ها را می شکنند برخورد کنند.

امام جمعه ارومیه بااشاره به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی در سال ۵۹ به فرمان امام خمینی (ره) تصریح کرد: این نهاد انقلابی یک نهاد بااهمیتی است که تاکنون در حوزه های مختلف به دستاوردهای عظیمی در راستای توسعه کشور دست یافته است.

وی بااشاره به سالروز شهادت محمود صارمی در افعانستان و روز خبرنگار ضمن تبریک این روز مقوله خبر و خبرنگاری را بسیار بااهمیت توصیف کرد و افزود: خبر و خبررسانی رکن و رکین جامعه بوده و چنانچه خبرنگار و رسانه متعهد و اخلاق مدارانه واقعیات را درست منعکس کنند جامعه به امنیت می رسد.

حجت الاسلام قریشی بااشاره به ضرورت امید افرینی در جامعه اطهار کرد: انتشار اخبار توام با تعهد و امید بخش جامعه را از تشویش دور کرده و سبب رشد جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی باتاکید براینکه مسئولان باید مشکلات این قشر را حل کنند ادامه داد: خبرنگاران خدمت بزرگی به جامعه میکنند و باقلم خود میتوانند جلوی فساد و ظلم را گرفته و به عنوان واسط بین مسئولان و مردم مشکلات موجود را حل کنند.

مقاومت؛ یک فرهنگ قرآنی و عامل تحرک و جوشش است/تحریم ظریف مذبوحانه بود

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مفهوم واژه مقاومت در قرآن کریم عنوان کرد: مقاومت در قرآن کریم فراتر از یک واژه یا یک اصطلاح است و منحصر به رویارویی در میدان جنگ نیست و هر نوع ایستادگی در برابر عوامل برهم زننده  نظم را شامل می شود. 

وی با بیان اینکه مقاومت، تحرک و جوشش در خود دارد، ادامه داد: مقاومت یک فرهنگ است که در قرآن کریم از آن با عناوینی چون استقامت، صبر و ثبات قدم یاد شده است. 

آیت الله سعیدی افزود: انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون با غلبه بر توطئه های دشمن با عزت و اقتدار رو به جلو در حرکت بوده و هست و در این مدت هرچند فشارها بیشتر شده، قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز افزایش پیدا کرده است. 

امام جمعه قم اظهار کرد: آمریکایی‌ها فکر کردند می توانند در قالب برجام هسته‌ای ایران را در موضع تسلیم قرار دهند ولی مقام معظم رهبری با درایت خود نقشه ی آمریکایی ها را نقش بر آب کرد. در گام بعد آمریکایی ها با خروج از برجام، راهبرد تشدید تحریم ها را در پیش گرفتند و همزمان با خروج آمریکا از برجام، برای نگه داشتن ایران در این توافق و گرفتن امتیازات بیشتر در قبال کمک ناچیز مالی اروپایی ها را مأمور کردند و به موازات به دنبال مذاکره نیز بودند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: در این زمان بود که مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را اکیداً ممنوع اعلام کردند؛ سپس آمریکا با از دست دادن امید خود برای مذاکره دست به کار مذبوحانه ای زده و وزیر امور خارجه ما را تحریم کردند. 

وی تصریح کرد: امیدواریم در داخل دلخوش به اروپایی های مکار نباشند؛ چرا که آنها در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران با آمریکا وحدت نظر دارند. پیام ما نمازگزاران قم این است که از ابتدا هرچه به دست آورده ایم در پرتو مقاومت بوده و تا آخر به مقاومت خود ادامه خواهیم داد. 

امام جمعه اصفهان: اگر تحریم‌ها نباشند، بیدار نمی‌شویم

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می کنم، امام باقر(ع) می فرمایند خوبی کردن، صدقه دادن و کمک به فقرا، فقر را برطرف می‌کند و عمر انسان را طولانی تر می‌کند.

وی در رابطه با روز عرفه، افزود: روز نهم ذی الحجه روزه عرفه است و این روز روز بسیار بزرگ است که باید در آن به نیایش پرداخت، امام حسین (ع) در دعای عرفه تمام جزئیات نعمت های خداوند را شکر می کند، همچنین روز عرفه روز شهادت حضرت مسلم و هانی بن عروه است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به روز هجدهم ذی الحجه به عنوان یکی از اعیاد بزرگ و با سعادت مسلمانان، گفت: این روز عید قربان نام گرفته است و باید حواس‌مان باشد جشن های این عید بزرگ با حرام ترکیب نشوند و معنای شادی این است که غم دل را برطرف کنیم و در دین خندیدن نداریم، چراکه باید دل شاد باشد.

وی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در تولید ملی، اظهار کرد: اگر مقام معظم رهبری بر تولید ملی تاکید دارند به دلیل این است که خودکفا شویم، ما در دانشگاه‌ها نخبه ها را جمع‌آوری نکردیم بلکه در را بر روی همه باز گذاشته‌ایم تا همه وارد شوند و اجازه داده‌ایم تا هر کس پول بیشتری پرداخت کرد هر رشته ای را انتخاب کند.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: متاسفانه وزارت علوم در این خصوص نظارتی ندارد و باید گفت اگر هم نظارتی انجام می شود مطمئناً نظارتش اشتباه است.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: اگر بالاترین سطوح امتحانات از افراد گرفته شود مطمئناً افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و باید گفت دانشگاه‌ها باید افراد نخبه را در خود جای دهند تا کشور به پیشرفت لازم برسد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها، دولت و نخبگان باید بدانند کشور در چه مواردی کمبود دارد و کمبودها را برطرف کنند و باید باور کنیم تحریم‌ها نعمت هستند، چراکه تحریم ها سبب می‌شوند جوانان قدم های بلندی در راستای پیشرفت علمی کشور بردارند و اگر تحریم‌ها نباشند، بیدار نمی شویم.

امام جمعه ایلام: مسئولان از انتقادات خبرنگاران استقبال کنند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار امام جمعه ایلام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران رسالت انعکاس دردهای مردم را بر عهده دارند، بنابراین  انتقاد سازنده آنان باید مورد استقبال مسئولان  قرار گیرد .

وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با جوانان نخبه بر فراهم کردن شرایط برای نقش‌آفرینی بیشتر جوانان تاکید فرمودند بنابراین  ما باید پیرو فرمایشات امام جامعه در این راستا تلاش کنیم .

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام ادامه داد: پیشرفت نظام جمهوری اسلامی در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و... به دشمن نشان داده که توان مقابله با نظام و ملت ایران را ندارد و این موضوع خواری و ذلت آمریکا را به اثبات رسانه است.

کریمی‌تبار تصریح کرد:  با تلاش مسوولان مشکلات اقتصادی خوشبختانه در حال برطرف شدن است لذا با پیروی از فرمایشات رهبر انقلاب برای اقتصاد درون‌زا تلاش شود تا بار منفی تحریم‌ها خنثی شود .

امام جمعه ایلام در بخش دیگری از خطبه‌ها با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: بالاترین معارف دینی در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع) در اختیار مسلمان قرار گرفته است.

کریمی‌تبار تاکید کرد: روز عرفه یکی از روزهای استثنایی سال است، اگر فردی در شب‌های قدر آمرزیده نشده در این روز با خواندن دعا مورد عفو الهی قرار خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری: نابودی رژیم صهیونیستی را به زودی خواهیم دید

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری، امروز ۱۸ مردادماه در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد، اظهار کرد: محوریت همه انبیاء و امامان دعوت به یگانه ‌پرستی بوده و این بدان معناست که بت پرستی را کنار بگذارید، اما معنای اصلی آن که در زندگی همه ما جایگاه دارد یعنی اینکه هیچ چیزی را در برابر خدا قرار ندهید.

وی در ادامه به پیروزی لبنان اشاره کرد و گفت: با مقاومت‌های لبنان و مسلمانان رژیم صهیونسیتی روز به روز ضعیف‌تر شده است و تحقق وعده رهبرمان و نماز خواندن در بیت‌المقدس نزدیک است، به زودی نابودی این رژیم را می‌بینیم.

نکونام به ضرورت های مقاومت اشاره و بیان کرد: تبدیل محدودیت‌ها به فرصت، پر کردن ظرف دل از ایمان، دانش و بصیرت انقلابی، قدر دانی از جوانانی که زمینه مقاومت را برای ما آماده کردند، بی‌باکی تمام از تهدیدهای دشمن و پیوند میان نیروهای انقلابی انتظاری است که از معاونت علمی-فناوری و دولت می‌رود و از ضرورت‌های مقاومت است.

وی در پایان توجه و دقت به دستاوردهای انقلاب را از مهمترین ضرورت‌های مقاومت دانست و گفت: موفقیت در نانو، هوا و فضا، غنی‌سازی اورانیوم و صادرات بنزین در این شرایط سخت تحریم از مهمترین دستاوردهای انقلاب است که با امید به خداوند موفقیت بیشتری نیز کسب خواهد شد پس امید را از دست ندهید.

امام جمعه بجنورد: تحریم وزیر خارجه ایران نشان از ضعف آمریکا دارد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی خطیب نماز جمعه بجنورد در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه آمریکا نام حقوق بین الملل را به یدک می کشد، اظهار کرد: حضور وزیرخارجه و رفت و آمد وی در عرصه بین الملل یکی از عرف های حقوق بین الملل است و زمانیکه وزیر خارجه ایران را تحریم می کنند نشان از ضعف آنان است.

وی ادامه داد: این امر به آن معناست که آن ها حتی تحمل دیدن و شنیدن صحبت های وزیر خارجه ما را ندارند.

یعقوبی اظهارکرد: وزیر خارجه آمریکا درخواست صحبت با ملت ایران را دارد اما باید بداند که ملت ایران از حرف های آنان بیزار هستند و آنان هیچ حرفی برای گفتن به ملت ایران را ندارند.

وی ضمن تبریک روز خبرنگار و اینکه خبرنگاران همانند آینه هستند، بیان کرد: خبرنگاران باید هم خوب و هم بدی مسائل را بیان کنند و خدمات مسئولان را نیز ببینند و اگر مشکلی است آن را به درستی نقد کنند و باید بدانند وظیفه آن ها انتقاد است نه انتقام.

خطیب نماز جمعه بجنورد به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی بعد از انقلاب اسلامی وظایف زیادی را برعهده داشته و با نخبگانی که در این نهاد انقلابی فعالیت می کنند، کارهای خوبی انجام شده و در واقع جهاد دانشگاهی آبروی ایران است.

امام جمعه موقت زنجان: دشمن نمی‌تواند ما را از مسیرمان منحرف کند

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدیعقوب موسوی امام جمعه موقت زنجان در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: یکی از تاکیداتی که در دین مبین اسلام به مسلمانان شده است تلاش و کوشش در راستای کسب روزی حلال است و این مورد در شرایط فعلی کشور باید مورد تاکید قرار گیرد.

وی تصریح‌کرد: انسان و مومن باید پویا بوده و تلاش کند هرچند دنیا فانی است. بنا به تاکید پیامبر اعظم اسلام انسان باید پویا باشد تا روزی حلال به دست آورد و قطعا این امر موجب ماندگاری مسلمانان طی قرن‌های گذشته شده است.

امام جمعه موقت زنجان در ادامه با بیان اینکه ما ایرانیان باید تلاش کنیم تا وابسته نبوده و روی پای خود بایستیم، افزود: تلاش دشمن وابسته کردن ملت ایران است، ولی تحریم‌ها به ما یاد داده است که محکم بوده و خودمان تلاش کنیم تا به صادرکننده تبدیل شویم.

وی افزود: در شرایطی که ایران واردکننده بنزین بود مشاهده کردیم که با عزم متخصصان داخلی به کشوری صادرکننده در این حوزه تبدیل شده‌ایم و این امر نشان می‌دهد که ایرانیان با تلاش به اهداف خود رسیده و دشمن نمی‌تواند ما را از مسیرمان منحرف کند.

امام جمعه موقت زنجان به سخنان حکیمانه رهبر انقلاب در دیدار با جوانان نخبه کشور اشاره کرد و ‌گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند جوانان بدون وقفه و توقف مسیر پیشرفت را ادامه دهند و در این شرایط نخبگان کشور باید مسیر کشور را با نگاه انقلابی  و مبتنی بر تفکر اسلامی ادامه دهند.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کشورهای مدعی حقوق بشر ارزشی برای بشر قائل نیست، افزود: این کشورها حرف با عملشان یکی نیست در شرایطی که مدعی هستند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: همراهی مسئولان و مردم برای حل مشکل آب شیراز

به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با تسلیت سالروز شهادت امام پنجم شیعیان، حضرت امام محمد باقر(ع)، به نامه آن حضرت به جابر اشاره و خاطرنشان کرد که غم و غصه داشتن یکی از نشانه های انسانیت محسوب می شود اما غم و غصه همنوع و آخرت داشتن نه غصه دنیا خوردن.

وی با تاکید براینکه انسان نباید غصه دنیا و آنچه فانی محسوب میشود را داشته باشد، گفت: انسان اگر بعضی از غمها را نداشته باشد، دیگر انسان نیست، سعدی میفرماید: تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی؛ داشتن غصه محرومان و مظلومان و نگران و غصه دار بودن برای بچه های مظلوم یمن، اینها نشانه انسانیت است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه با اشاره به موضوع آب آشامیدنی و مشکلاتی که شهروندان شیرازی طی ماه‌های اخیر به دلیل قطعی یا کمبود آن متحمل شده‌اند، گفت: این موضوع را پیگیری کرده‌ایم و شخص استاندار هم به آن ورود داشته و آبفا هم تلاشهایی کرده است.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: گاهی مشکل که جلوه گر شد به فکر درمان آن می افتیم حال آنکه باید قبلا فکر آن را میکردیم، یک کارهایی هست که اگر امروز شروع کنیم چند سال دیگر جواب می‌دهد، بنابراین باید زودتر فکر بود.

وی با بیان اینکه قدیم رسم بود همزمان با تولد دختر، خانواده فکر جهیزیه او بود تا زمانیکه خواستگاری آمد و ازدواج شکل گرفت، مشکل نداشته باشند، گفت: مسئولان اجتماع برای مسائل اجتماع، شهر و کشور باید همینگونه فکر کنند.

امام جمعه شیراز، با بیان اینکه در موضوع آب طرح‌های بلند مدتی اجرایی شده یا در دست اجرا است، گفت: در خصوص طرح های بلند مدت، 2 طرح وجود دارد، یکی خط دوم آب از سد درودزن است که دنبال شده اما باید تسریع شود و دیگری انتقال آب از سد تنگ سرخ است.

آیت‌الله دژکام از مسئولان خواست که به فکر باشند اگرنه چند سال دیگر عده‌ای که در راس مسئولیت قرار گرفتند نگویند در گذشته کار نشده است.

او اضافه کرد: برای تامین آب شرب شیراز حدود 180 حلقه چاه استفاده میشود، اما بعضی چاه‌های کشاورزی و باغداری در اطراف این شهر وجود دارد که آب آن قابل شرب هست و امروز در اوج نیاز مردم باید استفاده شود.

آیت الله دژکام با تصریح اینکه مسئولان باید به دنبال استفاده از این چاه‌ها باشند، لزوم همراهی تمام مدیران دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی که چاه آب در اختیار دارند و آب آن قابل شرب است را مورد تاکید قرار داد.

علم‌الهدی: جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب به دنبال دوقطبی کردن کشور و جامعه هستند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تسلیت شهادت جانگداز و مظلومانه امام پنجم، امام باقر(ع)، اظهار کرد: سیره سیاسی ائمه معصومین(ع) در واقع یک راهبرد عینی و قطعی برای موضع‌گیری‌ها و حرکت‌های سیاسی امروز ما است. در سیره سیاسی اهل بیت(ع) باید به دو جهت توجه کنیم.

وی افزود: یک جهت موضع‌گیری دشمنان اهل بیت و ائمه معصومین در مقابل آن‌ها است که چگونه موضع‌گیری می‌کردند زیرا جریان مقابله و دشمنی امروز با ولایت، تداوم و نتیجه آن جنگ‌ها و مبارزه‌ها با ولایت از روز رحلت پیغمبر تا امروز بوده، یعنی آن جریان‌هایی که آن روز با ولایت می‌جنگیدند، عینا همان جریان‌هایی هستند که امروز در داخل یا خارج با ولایت می‌جنگند. از یک نوع و سنخ بوده و همه عناصر قوی شیطان هستند و فرمانده اصلی در همه مبارزات ضد ولایی دیروز و امروز شیطان بوده است.

علم‌الهدی ادامه داد: اینکه قرآن می‎گوید مکر شیطان ضعیف است زیرا شیطان در مکر خود نوآوری ندارد و کید شیطان تکراری است. اگر ما دقیقا نوع موضع‌گیری دشمنان اهل بیت را در آن روز در برابر ائمه بفهمیم، از نوع موضع‌گیری دشمنان ولایت اهل بیت در عرصه استکبار و مزدوری استکبار در داخل به خوبی با خبر می‌شویم.

امام جمعه مشهد بیان کرد: جهت دوم نوع حرکت اهل بیت و ائمه معصومین در آن شرایط و کیفیت دفاعشان در برابر توطئه‌های دشمن است. از روزی که پیغمبر از دنیا رحلت فرمودند، جریان غصب خلافت و ولایت‌ستیزی دو شگرد را تا امروز دنبال کرده است. اول سکولارسازی سیاست یا سکولارسازی دیانت بوده و این خود سکولارسازی جامعه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: یعنی به مردم بفهمانند مدیریت اجتماعی و اداره اقتصاد و سیاست شما ربطی به دین شما ندارد. این شگرد اول دشمنان اهل بیت و جریان غصب خلافت بود زیرا مردم اگر بخواهند سیاست، مدیریت، مملکت‌داری و اداره کشور خود را از دین و قرآن بگیرند، به سراغ اهل دین می‌روند و آن‌ها که خلافت را غصب کرده بودند، اهل دین نبودند و سواد دین نداشتند.

وی اضافه کرد: شگرد دومی که اجرا می‌کردند این بود آنجایی که مقام ولایت و رهبری امامت تعریض به خلافت داشت و در برابر حکومت غاصب و جاهل موضع می‌گرفت، او را به رقابت سیاسی بکشانند و یک طرف رقابت قرار دهند تا مردم بگویند اینها دو جریان قدرت‌طلب هستند و با هم رقابت دارند.

علم‌الهدی بیان کرد: اکنون بیان می‌کنند که جریان دین یک جریان و بی‌دینی یک جریان هستند که برای قدرت در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند و در نتیجه ولایت در عرصه رقابت یا شکست بخورد یا بالا بیاید. جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب قصد دارند که کشور و جامعه را دوقطبی کنند، جریان دین‌دار یک‌طرف، جریان لائیک نیز یک‌طرف، تا زمانی که به میدان رقابت سیاسی می‌آیند، جریان لائیک اردوی سیاسی آن‌ها شود. اگر بنا شد بنده عمامه به‌سر که از حجاب حمایت می‌کنم یک قطب جامعه باشم، یک عده عیاش قطب دیگر می‌شوند و این همان چیزی است که آن‌ها می‌خواهند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: امروز هرچه در مملکت حرف از شادی و خوشی جوان، لاابالی‌گری و بی‌بندوباری می‌شنوید، مربوط به جریان سیاسی است که می‌خواهد جامعه را دوقطبی کند. اکنون آمریکا نیز دو کلمه حرف می‌زند و بیان می‌کند که گزینه نظامی روی میز است، این حرف اعتراف به شکست در توطئه است.

امام جمعه اردبیل: خودکفایی در بنزین تحریم استکبار را بی‌اثر کرده است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با تسلیت روز شهادت امام محمدباقر اظهار کرد: بزرگترین کار امام باقر، مبارزه با آثار تأویلات ویرانگر بنی‌امیه بود.

وی خاطرنشان کرد: تحریم ایران باید درس بزرگی برای آمریکا باشد چرا که ملت‌های هوشمند تحریم را به فرصت و سکوی پرش تبدیل می‌کنند و زمانی آمریکا ایران را از حیث بنزین تحریم کرد و گفت هیچ کشوری حق فروش بنزین به ایران را ندارد.

عاملی بیان کرد: محاسبه آنها این بود که با نایاب شدن بنزین در جایگاه‌ها و هجوم ملت برای ذخیره بنزین، هزار و یک مشکل برای حکومت ایران درست خواهد شد، اما همین اقدام ناشیانه باعث شد که قرارگاه خاتم الانبیاء با آینده‌نگری ستودنی پالایشگاه بزرگ خاورمیانه یعنی ستاره خلیج فارس را راه‌اندازی کرد و با تولید ۳۶۰ هزار بشکه بنزین روزانه نه تنها ایران در تولید بنزین خودکفا شد، بلکه در اتفاقی استثنایی این هفته نهم مرداد برای اولین بار بنزین صادراتی در بخش بین‌المللی بورس انرژی ایران از طرف پالایشگاه خلیج فارس عرضه شد و به 10 کشور با قیمت هر تن 581 دلار فروخته شد.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه سپاه آمریکا را در تحریم ناکام گذاشته و بزرگترین عامل و اصلی‌ترین عامل ضربه‌گیری تحریم‌های آمریکا علیه ایران است، تصریح کرد: بسیاری از فازهای عسلویه و پروژه‌های بزرگ نفتی در آنجا بعد از ترک توتال توسط سپاه راه‌اندازی شده است.

امام‌جمعه قزوین: جبهه مقاومت در یمن به پیروزی نزدیک شده است

به گزارش ایسنا،‌ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با تسلیت شهادت امام باقر (ع) اظهار کرد: امام باقر (ع) و فرزندشان امام صادق (ع)، حقایق قرآنی را تفسیر و امانت‌های رسول اکرم (ص) را برای پیروان آن حضرت تا قیامت ماندگار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در ادامه در باب روز عرفه اظهار کرد: شب‌زنده‌داری در عرفه بسیار تأکید شده است تا در آن مناجات و استغفار کنیم، شب و روز عرفه امید ما برای بخشش گناهان است تا گذشته اعمال بدمان پاک شوند؛ پس از شب قدر که مرکز همه امیدهاست، روز عرفه روز بخشش گناهان است.
 
عابدینی با اشاره به اوضاع یمن، ادامه داد: الحمدالله هم در جبهه زمینی رزمندگان به اوضاع مسلط هستند و هم در جنگ پهپادی و موشکی متجاوزان را زیر نظر دارند و آن‌ها را مورد هدف موشک‌های خود قرار می‌دهند که جای شکر دارد.
 
وی اضافه کرد: یقین داریم سعودی‌ها و هم‌پیمانان آن‌ها که شامل اماراتی‌ها و آمریکایی‌ها می‌شوند، قطعاً در مقابل قدرت و اراده مسلمانان یمن تسلیم می‌شوند و پیروزی باشکوهی برای مردم یمن رقم خواهد خورد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به آخرین وضعیت جسمی شیخ ابراهیم زکزاکی، بیان کرد: دولت نیجریه در امر درمان شیخ ابراهیم زکزاکی کوتاهی می‌کند، به آن‌ها نسبت به عواقب شوم این ظلم آشکار هشدار می‌دهیم و یقین داریم که دولت نیجریه در سلسله دولت‌هایی قرار می‌گیرد که سرنگون می‌شود و اراده مسلمانان آنجا به حاکمیت می‌رسد.

امام جمعه کرمان: آدم‌های بی‌عرضه و ناکارآمد را از مسئولیت‌ها کنار بگذارید

امام جمعه کرمان بر لزوم اهمیت دادن به جوانان تاکید کرد و ادامه داد: باید آدم‌های بی‌عرضه و ناکارآمد را از مسئولیت‌ها کنار بگذاریم و انسان های جهادی در مسئولیت قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان، امروز 18 مرداد در خطبه‌های وحدت بخش نماز جمعه از مصرف بی‌رویه انرژی گلایه کرد و گفت: یکی از مصادیق خلاف تقوا را اسراف از جمله مصرف بی‌رویه در آب و برق است.

وی نقش بانوان در مبارزه با مصرف‌های بی‌رویه را موثری دانست و بیان کرد: رتبه بالای مصرف بی‌رویه آب و برق ایران در دنیا  شایسته شأن جمهوری اسلامی نیست؛ ضمن آنکه اسلام نیز اسراف را نهی کرده است.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز توفیقات جمهوری اسلامی چشمگیر و اجماع مسئولان بر اقتصاد درون زا است؛ اظهار کرد: همه معتقد به اتکاء به داخل کشور هستند که محصول این اتکا امید و پیشرفت است و نمونه آن در شرایطی که نفت ما را تحریم کردند و به خیال خود می‌خواهند صادرات نفت ما را به صفر برسانند اما به دست با کفایت جوانان حزب‌اللهی کشور در قرارگاه خاتم صادرات بنزین را در دستور کار قرار دادیم و آرام آرام تحریم‌ها با این روحیه تخلیه خواهد شد.

وی بر لزوم اهمیت دادن به جوانان تاکید کرد و ادامه داد: باید آدم‌های بی‌عرضه و ناکارآمد را از مسئولیت‌ها کنار بگذاریم و انسان های جهادی در مسئولیت قرار گیرند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: جبهه مقاومت سال‌ها در غربت و مظلومیت به سر می‌برد اما این روزها شاهد رونمائی از پیشرفت‌های جدیدی در دفاع از یمن به وسیله جریان مقاومت هستیم که سعودی‌ها را مستأصل و تا عمق یک هزار و 300 کیلومتری عربستان را ناامن کرده است.

وی اضافه کرد: جنگ امروز جنگ دیروز نیست که با جنگنده‌ها، بمب بر سر یمن بریزند؛ اگر سعودی ها متوجه این اشتباه نباشند جنگ به همه سرزمین آنها به جز مکه و مدینه سرایت خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان از ناامنی دنیا به وسیله رییس جمهور ایالت متحده در صحنه‌های مختلف، خروج آمریکایی‌های از همه معاهدات جهانی و در گیری آمریکایی‌ها با همه جهان به جز کشورهایی که تسلیم آنها باشند، سخن گفت و ادامه داد: امروز اوج خشونت و غرق شدن در منجلاب فساد و آدم‌کشی را در آمریکا شاهد هستیم و اینها همه به ما نشان می‌دهد در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود در همه عرصه‌ها است و به فضل خدا و رهبری امام خامنه‌ای و اقتدای مسئولان و مردم به معظم له در صحنه‌های مختلف پیروزی‌هایی هم برای ایران اسلامی و هم جهان اسلام شاهد خواهیم بود.

امام جمعه رشت: مردم از همان ابتدا اعتقادی به برجام نداشتند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت، در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت،‌ جدا شدن بحرین از ایران را نشان‌دهنده بی کفایتی و نالایقی شاه خائن دانست و اظهار کرد:‌ بحرین یکی از استان‌های ایران بود و اگر آن را از دست نمی‌دادیم، امروز سهم بیشتری از خلیج فارس داشتیم.

وی اقدامات اخیر سپاه پاسداران در تولید بنزین را مایه افتخار در شرایط سخت تحریم دانست و افزود:‌ با فرهنگ جهادی و انقلابی توانستیم به خودکفایی در سوخت و بنزین برسیم و قراردادهای ننگین استکباری همچون برجام و اف.ای.تی.اف و سی.اف.تی و... هیچ آورده‌ای برای کشور نداشت.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به بصیرت و دشمن‌شناسی ملت، خاطرنشان کرد:‌ مردم از همان ابتدا اعتقادی به برجام نداشتند و می‌دانستند که برجام هیچ فائده‌ای برای کشور ندارد، اما برخی از مسئولان به برجام دلخوش بودند و امروز به این نتیجه رسیده‌اند که وفای به عهد دشمن امکان‌پذیر نیست.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به گلایه مندی مقام معظم رهبری نسبت به اجرای نادرست اصل 44 در کشور، ادامه داد: دلسوزتر از مقام معظم رهبری در دنیا برای مردم ایران وجود ندارد و لذا مسئولان منویات رهبر انقلاب را جدی بگیرند و به ایشان لبیک بگویند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد: همه باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید لطف‌الله حیات‌الغیب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با  تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: افراد باید به نیکی به پدر و مادر  و وفای به عهد توجه داشته باشد.

وی افزود: دو عید مهم در ماه ذی الحجه قرار گرفته است و پیامبراعظم (ص) در این زمینه فرمودند روز غدیر خم برترین عیدهای من است، عنوان کرد: عید غدیر عید بزرگ  ولایت وعید قربان، عید رها شدن از نفس و شکوفایی ایمان و یقین انسان است.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه  ماه ذی الحجه، ماه خودسازی، راز و نیاز است، در این راستا از نماز، دعا و ... در این ماه غلفت نشود، بیان کرد: انجام اعمال ویژه روز عرفه بسیار اهمیت دارد و پر فضیلت است.

حیات‌الغیب اضافه کرد: در این روز عرفه از دعای امام حسین(ع) بهره ببریم، اعتراف به گناهان کرده و از خدا طلب آمرزش کنیم.

وی  با اشاره به فرار رسیدن روز جهانی جوانان افزود: روز جهانی جوانان را پیش رو داریم که این روز را به همه جوانان تبریک می‌گوییم.

امام جمعه موقت خرم‌آباد بیان کرد: جوانان ما با تلاش و پشتکار خود جواب تمام فتنه انگیزی‌های آمریکا را خواهند داد.

حیات الغیب به دیدار جوانان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند جوانی که خود را نخبه حساب می‌کند باید با تفکر و موضع انقلابی و مبتنی بر اسلام عزیز باشد.

وی با اشاره به جدیدترین دستاوردهای سپاه پاسداران در شرایط تحریم خاطر نشان کرد: همه باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم. قرارگاه سازندگی سپاه توانست در شرایط تحریم به صادرات بنزین برسد و توانایی داخلی را نشان دهد.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد در ادامه از اقدامات خوب و قاطعانه دستگاه قضایی کشور در برخورد با مفاسد حمایت کرد و گفت: در لرستان نیز انتظار داریم مسوولان قضایی در مبارزه با فساد برخورد قاطعانه داشته باشند.

امام جمعه موقت اراک: تحریم وزیر امور خارجه کشور نشان از اهل مذاکره نبودن امریکا دارد

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام کاظم سپاسی در نماز عبادی سیاسی جمعه اراک بیان کرد: دنیا چیزی جز لهو و لعب نیست، بازیچه ها و ابزار لهو این دنیا فراوان است و اگر امتحانی در کار دنیا وجود دارد باید ابزار آن مهیا باشد در غیر این صورت امتحان معنایی نخواهد داشت .

وی با بیان اینکه بیهوده ها در این دنیا کم نیست، ابزار بازی فراهم است، اما بشر بازیگر نیست، افزود: لوازم بازی برای رشد انسان در نظر گرفته شده و ماندن در لهو و لعب چیزی جز خسران به دنبال ندارد .

سپاسی با تاکید بر اینکه دنیا تک بعدی نیست و در کنار وجود لهو و لعب میتوان به ارزش ها، حیات ابدی و ماندگاری در نعمات بهشتی رسید، گفت: ایمان، تجارت سودمند و غیرقابل پشیمانی است که هیچگاه ضرری برای آن وجود ندارد و از دل این دنیا باید ایمان به خدا و رسول الله(ص) بیرون آید که این رستگاری را به دنبال دارد .

وی با اشاره به جایگاه علمی والای امام باقر(ع)، روز عرفه و شهادت حضرت مسلم بن عقیل و حرکت امام حسین (ع) از مکه به سمت کربلا و فرازهایی از دعای عرفه افزود: مادیات این دنیا می آید و می رود، تنها چیزی که انسان با خود می برد اعتقاد به خداست و هرکس خدا را با دنیا عوض کند معامله ای خسارت بار را انجام داده است .

امام جمعه موقت اراک با اشاره به عظمت کنگره حج و بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان و ورزشکاران بیان کرد: دید باز مقام معظم رهبری را دشمن بر نمی تابد چراکه همچون سد محکمی در مقابل قدرت ها ایستاده اند .

وی تصریح کرد: هر بار انقلابی عمل شده کارهای بزرگی به انجام رسیده است و مصداق این بیان پالایشگاه ستاره خلیج فارس است که قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران در اوج تحریم ها درخصوص این پالایشگاه شاهکار کردند و طبق اعلام این پالایشگاه امکان صادرات بنزین به کشورهای دیگر وجود دارد .

سپاسی اضافه کرد: دشمن را باید با کار انقلابی خلع سلاح کرد، نباید از تحریم ها ترسید بلکه باید این تحریم ها فرصتی باشد تا بر مشکلات کشور متمرکز شد و سلاح تحریم را از دشمن گرفت. دشمن چیزی جز قدرت را نمیفهمد و در این شرایط گفت و گو معنایی ندارد.

وی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه ایران توسط امریکا گفت: این تحریم نشان می دهد که امریکا اهل مذاکره نیست و تنها زورگویی را می فهمد. مذاکره با این دشمن معنا ندارد، باید ایستاد، کشور را قوی کرد تا دشمن حتی خیال تعرض به کشور را نداشته باشد و شاخص های کشور نشان میدهد که میتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و نباید ناامید شد .

امام جمعه موقت اراک با اشاره به ضرورت توجه جدی به حوزه های علمیه بیان کرد : محرومترین قشر کشور روحانیون هستند که در سطوح پایین جامعه قرار دارند. حوزه علمیه باید قوی شود چراکه روحانیون از مرز عقیده مردم دفاع می کنند و در کنار مراکز علمی باید حوزه های علمیه قوی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در همدان: بانوان نگذارند با سیاسی‌کاری، خواسته‌های کوچک برایشان رقم بخورد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی امام جمعه همدان، ظهر جمعه در خطبه‌های نمازجمعه شهر همدان، اظهار کرد: امروز در فضای سیاسی، راه حل مشکلات کشور را مذاکره می دانیم و در همین شرایط وزیر خارجه تحریم می شود و گشایش اقتصادی حاصل نمی شود بنابراین راه پیشرفت کشور، اعتماد به جوانان است.

وی ادامه داد: در این شرایط حال بیشتر مسئولان کشور قبول کردند که غرب دنبال مذاکره نیست اما بعضی رسانه‌ها به اشتباه مذاکره را راه حل می دانند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه هیچ فردی در کشور مخالف تعامل با دنیا نیست، افزود: نباید به برجام تمرکز کرد بلکه باید توانایی های جوانان را جدی گرفت.

وی با اشاره به خواسته‌های اخیر مطرح شده جامعه زنان مانند موتورسواری و حضور در ورزشگاه ها در رسانه‌ها اظهار کرد: با مطرح شدن این خواسته‌ها، ارزشهای زنان در جامعه تنزل پیدا کرده این در حالیست که نباید با خواسته ها و ارزشهای حقیر مقام زن تنزل یابد.

شعبانی موثقی ادامه داد: حق بانوان فهم درست جایگاه رفیع در خانواده، حفظ حریم زن در جامعه، حضور زن در جامعه به عنوان مربی و تربیت کننده انسان و در امان ماندن از نگاه های شوم در جامعه است.

وی در ادامه بیان کرد: بانوان نباید اجازه دهند با این خواسته‌ها ارزش‌گذاری شوند و با سیاسی‌کاری خواسته‌های کوچک برای آنها رقم بخورد چرا که باید جایگاه زن در جامعه حفظ شود و بانوان به زن بودن خود افتخار کنند.

امام جمعه موقت یزد: بصیریت‌افزایی مهم‌ترین اقدام برای مقابله با دشمنان است

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی در خطبه‌های این هفته 18 مردادماه نماز جمعه یزد، با بیان این‌که مومنان نباید هر آنچه را دیده و شنیدند ملاک عمل خود قرار دهند، اظهار کرد: انسان‌های مومن در معاشرت صحیح با مردم بعضی از موارد را نادیده گرفته و دوستی با همگان را ملاک عمل قرار می‌دهند.

وی با اشاره به این‌که نفوذ یکی از مهمترین دلایل شکست جامعه اسلامی در دوران‌های مختلف است، افزود: بصیرت‌افزایی و هوشیاری همراه با دوستی و محبت از جمله مهمترین رسالت مومنان برای مقابله با توطئه نفوذ استکبار است.

امام جمعه موقت یزد در ادامه خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران استان و کشور، گفت: مسئولان بدانند این حکومت و انقلاب امانت امام و ائمه اطهار(ع) است و باید بیش از پیش برای حراست از آن اقدام کنند.

مدرسی تبیین ارزش‌های اسلامی و انقلابی به نسل جوان و دیگر مردم جهان را ضروری دانست و تصریح کرد: تربیت نسل انقلابی مهم‌ترین اقدام برای مقابله با دشمنان است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان این‌که متأسفانه در برخی مواقع مسئولیت‌های کلیدی کشور به دست نااهلان می‌افتد، بیان کرد: استکبار به دنبال حذف انقلاب و ارزش‌های اسلامی است و به هیچ عنوان از عمل خود کنارگیری نمی‌کند.

‌این مسئول در پایان با اشاره به نزدیک شدن عید سعید قربان، خاطرنشان کرد: قربانی کردن به اندازه توان مالی از جمله اقدامات حائز اهمیت است که به افراد در جامعه اسلامی سفارش شده است.

امام جمعه اهواز: حل مشکل بانک‌ها بخش عمده‌ای از اقتصاد مقاومتی را رقم می‌زند

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ سیدعبدالنبی موسوی‌فرد، امروز، ۱۸ مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه اهواز ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی به بیان تفسیر کوتاهی از سوره اسرا پرداخت و اظهار کرد: از دیرباز شبهاتی به موضوع معراج رسول اکرم (ص) که در نخستین آیه این سوره مطرح شده، از سوی مخالفان وارد شده است که یکی از آنها در زمینه علم هیات است. اگر علوم ما اسلامی بود هیچ یک از این شبهات وارد نمی‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در ادامه سخنان خود با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در حوزه رونق تولید گفت: در روزهای گذشته بازدیدی از شرکت لوله‌سازی اهواز داشتم که موفق عمل می‌کند. امیدواریم با کمک مسئولان بتوانیم موانع صنعت را در بخش کشاورزی و خدمات برطرف کنیم. یکی از موانعی که سر راه این کارخانه‌ها از جمله لوله سازی است، بانک‌ها هستند؛ اگر مشکل بانک‌ها در کشور حل شود بخش عمده‌ای از اقتصاد مقاومتی رقم خواهد خورد.

وی همچنین با اشاره به بازدید خود از مناطق محروم اندیکا گفت: ما در حاشیه اهواز نیز محرومیت و مصیبت داریم اما تا نرویم و نبینیم، متوجه آنها نمی شویم. دولتمردان باید عزم خود را جزم کنند تا مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنند. به دنبال این هستیم با کمک مسئولان این مسائل را برطرف کنیم.

موسوی‌فرد در پایان با اشاره به تحریم ها تصریح کرد: بارها گفته ام اگر مسئولان نظام در جریان مذاکره، کلام مقام معظم رهبری را سرلوحه خود قرار می دادند ما کمترین خسارت را می‌دیدیم.

امام جمعه موقت ورامین: وظیفه خبرنگاران در عرصه جنگ نرم بسیار سنگین است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین طی سخنانی با اشاره به فرارسیدن روز عرفه گفت: روز عرفه از اعیاد عظیم است در این روز خداوند احسان خویش را برای بندگانش گسترانده و شیطان را حقیر و خوار کرده است.

وی با بیان این که اعمال عید قربان دارای فلسفه مهمی است، اظهار کرد: در یک کلام بریدن از ظواهر دنیا و راندن شیطان از خود و بریدن از هوس ها از مناسک عید قربان است و نماز عید سعید قربان یکی از جلوه های باشکوه این روز محسوب می شود، این مراسم ساعت ۸ صبح در مکان مقدس مصلای ورامین برگزار می شود.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به ۱۷ مرداد و نامگذاری آن به نام روز خبرنگار شهادت شهید صارمی را گرامیداشت و عنوان کرد: به تمام خبرنگاران این روز را تبریک عرض میکنیم خصوصاً خبرنگارانی که در حوزه های ارزشی مثل نماز جمعه، یادواره شهدا و برنامه های انقلابی فعالیت می کنند.

محمودی رسالت خبرنگاران را بسیار سنگین دانست و بیان کرد: امروز حملات ویرانگر و وسیع دنیای استکبار علیه ملت ایران گسترش یافته است و با شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب یک تهاجم تمام عیار را علیه ملت ایران به نمایش گذاشته اند که همین موضوع وظیفه اصحاب رسانه را سنگین تر می‌کند.

وی یاد شهدای مظلوم که در سال ۶۶ به دست رژیم سعودی به شهادت رسیدند، را گرامی داشت و گفت: این شهدا مظلومانه به شهادت رسیدند و جرم آن ها برگزاری حج ابراهیمی و برائت از مشرکان و طواغیت زمان بود، دست آل سعود به خون مظلومان آغشته است از شهدای مکه تا شهدای منا و شهدای جبهه مقاومت همه این خون ها توسط رژیم پلید آل سعود با حمایت اربابان آمریکایی خود ریخته شده است و باید بدانند که ملت ایران از این خون های به ناحق ریخته شده نخواهد گذشت و در این راستا دستگاه دیپلماسی باید برای همه این جنایت ها در مجامع جهانی وارد شود و پیگیری حقوقی آنها باشد.

خطیب جمعه شهرستان ورامین اظهار کرد: قطعا دست قدرت و قهر الهی گریبان رژیم آل سعود را خواهد گرفت، تا همانگونه که صدام و قذافی و سایر سردمداران ظالم کشورهای دیگر سرنگون شدند، آنها نیز سرنگون شوند.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به ۲۱ مرداد و روز «حمایت از صنایع کوچک» گفت: پنجمین ماه از سال ۹۸ که به عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است، می گذرد، باید مسئولان به مردم در این خصوص صادقانه گزارش دهند و بگویند چقدر در این عرصه و تحقق شعار سال موفق بوده اند.

وی تاکید کرد: امروز عرصه جنگ و جهاد عرصه اقتصادی است و باید صنایع کوچک را حمایت کرد، باید مردم در این حوزه ها ورود پیدا کنند و یقین بدانیم که ایران می‌تواند از ابرقدرت های اقتصادی دنیا باشد، ظرفیت های اقتصادی ایران بسیار بالا است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: دشمنان به وسیله مزدورانشان در دوران حکومت قاجار و پهلوی استعدادها را کور کردند و منابع را در اختیار بیگانگان قرار دادند و اکنون باید بدانند ایران می تواند بدون تکیه بر نفت در حوزه‌های اقتصادی اعجاب برانگیز باشد، اما مردم نیز باید در حوزه های تولید و صنعت ورود پیدا کنند.

محمودی بیان کرد: مسئولان واقعاً باید در عمل از صنعت و تولید حمایت کنند، یکی از معضلات مردم در رابطه با بانک‌ها است، باید تسهیلات بانکی در اختیار مردم قرار بگیرد جریمه‌های دیرکرد هم شرعی نیست و هم در رابطه با تولید کنندگان اخلاقی نیست، باید در حوزه صنعت و تولید گام های جدی تری برداشته شود، تا ایران اسلامی در حوزه اقتصاد نیز پوزه استکبار را به خاک بمالد.

وی گفت: آمریکا و اروپا فکر می‌کنند با تحریم ایران می‌توانند ملت ایران را از پا در آورند اما آمریکا و ترامپ باید بدانند که ملت ایران در حوزه اقتصاد نیز روی پا خواهد ایستاد آمریکا و اروپا را زمین‌گیر خواهند کرد.

وی در ادامه در خصوص وضعیت فرهنگی و ناهنجاری های اجتماعی گفت: مسئولین باید امر به معروف و نهی از منکر و مردم نیز از مسئولان مطالبه کنند و بخواهند بی تفاوت نباشند، مسئولان و دستگاه‌ها هر کدام به وظیفه قانونی و انقلابی خود عمل کنند، هم دستگاه‌های اجرایی هم دستگاه قضایی و هم نیروی های حافظ نظم و امنیت باید قاطعانه و در چارچوب ضوابط به وظیفه خود عمل کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: موانع حذف صفر پول ملی رفع شود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی نیز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تاکید بر این‌که مسئولان در رابطه با قطعی و افت فشار آب به موقع اطلاع رسانی کنند، گفت: تماس‌های مکرر از سوی مردم در خصوص قطعی یا افت فشار آب دریافت می‌شود، از مسئولان ذی ربط خواستار اطلاع رسانی به موقع قطعی آب و افت فشار آن در مناطق تبریز هستم.

وی با بیان این‌که «سیاست حذف چهار صفر از پول ملی خوب است یا بد است؟» گفت:  در برخی کشورها سیاست حذف صفر جوابگو بوده و توانسته در بلند مدت از افزایش تورم جلوگیری کند ولی در برخی مواقع نیز این مسئله باعث کاهش تورم نشده است، تاکنون بیش از صد کشور دنیا برای مقابله با تورم و بازگرداندن اعتماد به پول ملی، اقدام به حدف صفر پول ملی کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: اولین تجربه‌ی حذف صفر از پول ملی، مربوط به کشور آلمان است که این کشور به دنبال حذف دوازده صفر از پول خود، یکی از مهم‌ترین کارها را رقم زد.

آل‌هاشم بیان کرد: از مهم‌ترین مزایای حذف صفر از پول ملی، می‌توان به افزایش اعتماد و جنبه روانی، ممانعت از ارز خارجی به کشور، کاهش هزینه‌های سیستم بانکی و اجرایی، تسهیل در امور بانکی اشاره کرد.

وی با اشاره به تذکر انتخاباتی که در هر خطبه مطرح می‌شود، افزود: کسانی که قصد نامزدی و کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند، به جای تخریب رقیب خود، به فکر اثبات خود بوده و به جای نفی دیگران، امتیازات خود را به مردم مطرح کنند.

امام جمعه کرج: جاسوسانی که درباره تولید نسل در ایران تحقیق می‌کردند به دام افتاده‌اند

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 18 مرداد کرج با اشاره به شهادت امام باقر(ع) در هفتم ذی الحجه سال 114 قمری و در سن 57 سالگی گفت: ایشان 18 سال امامت کردند و در چالش‌های عقیدتی و سیاسی آن دوران،  با نهضت علمی با دشمنان عقیدتی مبارزه کردند.

وی با اشاره به توصیه‌های رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر گسترش علم و پژوهش توسط جوانان افزود: این نهضت علمی و تولید دانش که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در زندگی امام باقر(ع) نیز کاملا مشهود بوده و به خوبی تبیین شده بود.

امام جمعه کرج در ادامه خطبه‌های امروز به اهمیت موضوع ازدواج و تکثیر نسل اشاره و اعلام کرد: عده‌ای عمدا این موضوع را مطرح نمی ‌کنند، از سیاست‌های ابلاغی رهبری در خصوص موضوع رشد جمعیت کشور پنج سال گذشته اما اقدامی از سوی مسئولان در این مورد صورت نگرفته است، این بی توجهی‌ها خطراتی را متوجه کشور و آینده نظام می‌کند چون کاهش جمعیت بر امنیت کشور اثرگذار است.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: به مسئولان کشور توصیه می‌کنیم طرح «ام.اس.اس.ام» آمریکا که طرحی درباره مسائل جمعیتی کشورهای دنیا از جمله ایران است را دنبال کنند، ما حتی جاسوسانی را در کشور به دام انداخته‌ایم که در زمینه تولید نسل در ایران تحقیقاتی داشته‌اند.

وی افزود: در کشورهایی مثل آمریکا جمعیت خانواده‌ها بالاست اما در ایران فرزند کمتر را تشویق می‌کنند.

حسینی همدانی در بخش پایانی از توانایی نخبگان و دانشمندان کشور گفت و تصریح کرد: در همین شرایط تحریم این جوانان بنزین صادراتی با اکتان 91 تولید و سه هزار تن از آن را به افغانستان صادر کردند که حرکت بزرگی است.

وی افزود: اگر مسئولان درست حرکت کنند اقتصاد به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت، آمریکا و اروپا چیزی جز فرصت سوزی برای ما نخواهند داشت باید در مقابل تهدیدات آنها انقلابی عمل کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.