• جمعه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۴
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 98052512060
  • خبرنگار : 71575

مدیرعامل پرسپولیس خبر استعفایش را ناشی از "برخی توهمات" دانست

عرب: در بحث برانکو بعضی چیزها با عقل جور نیست/ دولت، یک ۱۰۰۰ تومانی هم به ما نداد

عرب: در بحث برانکو بعضی چیزها با عقل جور نیست/ دولت، یک ۱۰۰۰ تومانی هم به ما نداد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره دوران مدیریت خود در این باشگاه و وضعیت مدافع قهرمانی لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس درباره دوران مدیریتش در این باشگاه تا الآن توضیح داد: من در نیم‌فصل تیم را تحویل گرفتم و نقل و انتقالات را انجام دادیم. سپس اردوی خوبی در قطر داشتیم. بعد از آن موضوعات مالی مختلفی مطرح شد که بخشی از پول بازیکنان را پرداخت کردیم. سپس نوبت به بازی‌ها و پاداش‌های آسیایی رسید که پروژه سنگین و زمان‌بری بود زیرا با توجه به مشکلات انتقال پول، کار سختی داشتیم. با ۷۰ درصد آن پول، دستمزد بازیکنان را دادیم و مابقی هم خرج میزبانی‌های آسیایی شد. پس از آن به اواخر فصل رسیدیم که خدا را شکر، تیم در لیگ برتر و جام حذفی قهرمان شد.

ایرج عرب در ادامه درباره رفتن برانکو از پرسپولیس اظهار کرد: ما حدود یک ماه و نیم پیش از رفتن برانکو مبلغ ۸ میلیارد تومان را برای او آماده کرده‌ بودیم. در نامه‌ای که وکیل برانکو به ما ارسال کرد، قید شده بود که پایه حقوق و بخشی از پاداش‌های باقی‌مانده باید پرداخت شود. ما در رابطه با ماندن برانکو و همچنین مبلغ پرداخت قرارداد او چندین جلسه گذاشته بودیم. حدود ۲۳۰ هزار دلار پیش پرداخت هم برای برانکو آماده بود که او برای فصل آینده هم سرمربی پرسپولیس باشد.

مدیرعامل پرسپولیس در برنامه "ورزش و مردم" ادامه داد: شماره حساب برای واریز پول نیز داده شده بود اما ما بیشتر از ۴۰ هزار دلار نمی‌توانستیم به خارج از کشور واریز کنیم، به خاطر همین گفته بودیم وجه نقد به صورت آماده در امارات موجود است و می‌توانید این پول را در امارات دریافت کنید یا اگر مشکلی نیست می‌توانید این پول را در تهران دریافت کنید. ما چهار روز قبل از ضرب‌الاجل این پول را آماده کرده بودیم اما برانکو ۱۶ ژوئن اعلام کرد که من تسویه یک طرفه می‌خواهم. از آن زمان به بعد مشخص شد که برانکو قصد ماندن در پرسپولیس را ندارد. بعد از اینکه ما خانه شخصی او را دیدیم مشخص شد که وسایل شخصی‌اش را از قبل برداشته و از مدت‌ها پیش قصد رفتن کرده است. در این رابطه یکسری مسائل مطرح می‌شود که به هیچ عنوان با عقل و منطق جور در نمی‌آید. ما بیش از چندین بار جلسه گذاشتیم تا برانکو در پرسپولیس بماند. همه عوامل ورزشی در این مساله دخیل بودند تا این اتفاق بیفتد اما برانکو نماند.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در رابطه با یک سال تعهدی که برانکو با پرسپولیس داشت و سقف قرارداد صورت گرفته باید به نهادهای نظارتی پاسخگو باشیم. در همین رابطه یک وکیل به خدمت گرفتیم که به دنبال این پروسه باشد تا بتوانیم حق و حقوق خود را دریافت کنیم.

عرب در رابطه با اتفاقات بعد از خروج برانکو از پرسپولیس گفت: بعد از رفتن برانکو مساله‌ نقل و انتقالات ما تحت تاثیر قرار گرفت. انتخاب سرمربی جدید برای پرسپولیس کار سختی بود. ما ۴۸ ساعت در استانبول بودیم و با چند سرمربی خوب وارد مذاکره شدیم که در نهایت گابریل کالدرون به عنوان سرمربی پرسپولیس معرفی شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر ورزش در انتخاب سرمربی پرسپولیس دخالت داشته یا خیر، خاطر نشان کرد: وزیر ورزش رییس مجمع هستند اما ایشان در موضوعات جزئی هیچ دخالتی ندارند. ایشان معتقد هستند نظر هیات مدیره هرچه باشد همان است. البته او روی ماندن برانکو نظر مثبتی داشت و رایزنی‌ها و تلاش‌هایی را در این زمینه انجام داد که برانکو در پرسپولیس بماند اما نشد. انتخاب کالدرون نظر ما و هیات مدیره بود.

عرب درباره نقل و انقالات پرسپولیس در تابستان هم توضیح داد: ما کار را با حفظ بازیکنانی که قهرمان شده بودند شروع کردیم. به هر حال کار سختی بود و این بازیکنان هم احترام زیادی داشتند. همچنین برخی بازیکنان دیگر هم شروطی در قراردادشان داشتند که باید با مذاکره و توافق، آن شروط را از قراردادشان برمی‌داشتیم مثلا در یک مورد ذی‌حساب ما برای آوردن چک مهدی ترابی به باشگاه رفته بود تا برای عقد قرارداد، چک را بیاورد، او را چه رفت و چه برگشت زدند! با وجود همه این‌ها چند بازیکن جوان خوب و چند ملی‌پوش گرفتیم.

وی درباره کنار گذاشتن رفیعی و مصلح افزود: کالدرون به ما مکتوب اعلام کرده بود و حتی در مصاحبه‌ای به وضوح اعلام کرد که این دو بازیکن با نظر مستقیم او از تیم کنار گذاشته شدند. همچنین او می‌خواست امیری برگردد. در ابتدای فصل سعی کردیم طلب بازیکنان برای پاداش‌های فصل قبل را بپردازیم و حالا کمترین میزان بدهکاری را در بخش بازیکن داریم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اردوی ترکیه و نواقصش گفت: اردوی ترکیه و بازی‌های خوب تدارکاتی را برگزار کردیم. متاسفانه در آن‌جا، فقط برای یکی، دو روز هوا بد شد و این مورد را حتی هواشناسی پیش‌بینی نکرده بود. بازی‌های تدارکاتی هم که لغو شد در تهران جبران شد.

ایرج عرب درباره جذب مهاجم خارجی گفت: مهاجم خارجی ما فردا شب (شنبه) به تهران می‌آید و دوشنبه در تست پزشکی شرکت خواهد کرد. کار هوشمندانه‌ای که برای مایگا هم انجام دادیم ولی او در تمرینات و تست‌های پزشکی قبول نشد.

وی درباره خبر استعفایش و اختلاف در هیات مدیره پرسپولیس توضیح داد: هیات مدیره همه تلاشش را انجام می‌دهد که پرسپولیس موفق شود و کارهای تیم روی روال بیفتد. به هر حال ما چهار، پنج نفر هستیم که اختلاف نظر داریم و این را باید بگویم که در همه مجموعه‌ها چنین چیزی طبیعی است که باعث می‌شود جلسات پر چالش و خوبی داشته باشیم اما اختلاف نظر به معنای اختلاف کلی نیست. هوادار ما باید از کالدرون و باشگاه در این مقطع حمایت کند و رسانه‌ها هم در این راستا خللی ایجاد نکنند. من نمی‌دانم چگونه خبری از استعفای من منتشر شد که استعفادهنده و استعفاپذیرنده، هیچ‌کدام آن را تایید نکرده‌اند. تمام این‌ها از یکسری توهمات نشات می‌گیرد.

مدیرعامل پرسپولیس اذعان کرد: هواداری از آمریکا به من پیام داده بود که چرا در زمین داغان بازی می‌کنید؟ من به او گفتم این حرف رسانه‌هاست. چمن این مجموعه طبیعی است و ما هم برای ترمیم کردن ورزشگاه شهید کاظمی به آن فرصت دادیم. اگر قرار بود به جای چمن طبیعی در مصنوعی تمرین کنیم، به ورزشگاه درفشی‌فر خودمان می‌رفتیم که یکی از بهترین چمن‌ها را در اختیار دارد. هوادار حق دارد نگران باشد. در رسانه‌ها نوشته‌اند که به ما گفته شده مهاجم خارجی نگیرید، ما گرفتیم. در رسانه‌ها گفتند ما مربی خارجی ارزان بگیریم، مربی خارجی خوب گرفتیم. رسانه‌ها مدعی شدند که به ما گفته‌اند اردوی خارجی نرویم، ما رفتیم. من واقعا از این رسانه‌ها انتقاد دارم. کالدرون مصاحبه کرده و گفته من با باشگاه مشکل مالی ندارم و باشگاه هم تایید کرده، باز رسانه فردا خبری منتشر می‌کند که کالدرون مشکل مالی دارد. ما که نمی‌توانیم دانه به دانه خبر تکذیب کنیم. من یک زمان استعفا داده بودم و شاید هنوز پرونده‌اش روی میز وزیر باز باشد، ایشان مشکلات شخصی من را درک کردند و علی‌رغم آن گفتند به کارت ادامه بده. نمی‌دانم پریروز چرا خبری مبنی بر استعفای من پخش شد. من اصلا در این دو روز نه وزیر را دیده‌ام، نه صحبت کرده‌ام، نه به وزارتخانه رفته‌ام.

ایرج عرب گفت:‌ ما نباید با احساسات هواداران بازی کنیم. آن‌هایی که با ایجاد چنین شایعات و حاشیه‌ها در پرسپولیس یا "میزطلب" هستند یا در باشگاه به دنبال منافع هستند. الان پرسپولیس به غیر از آرامش چه چیز دیگری می‌خواهد؟ چرا در پرسپولیس این مقدار تغییر ایجاد می‌شود؟ به خاطر فشارهایی است که در تیم وجود دارد و ایجاد می‌شود. من عضو هیچ صفحه مجازی نیستم چون خودم روابط عمومی و بستر رسانه‌ای در تیم دارم.

او ادامه داد: وظیفه من باید تامین مالی باشگاه باشد. چرا وزیر ورزش باید ۵۰ درصد وقت خود را برای دو تیم استقلال و پرسپولیس بگذارد؟ چرا به جای این مسائل به ساختارها و شاکله‌های موجود پرداخته نمی‌شود. اهمیت پرسپولیس به خاطر وجود هوادارانش است.

عرب افزود: گفته می‌شود که پرسپولیس باشگاه نیست و تیم است چون غیر از فوتبال در حوزه‌ دیگری فعالیت نمی‌کند که حرف درستی است. پرسپولیس و استقلال ظرف و شاکله کوچکی دارند اما ارزش خود را از هواداران خود می‌گیرند. با این سیستم دولتی نمی‌توان کاری از پیش برد. آیا پرسپولیس با این همه پتانسیل و ظرفیتی که دارد نباید به عنوان یک تیم دولتی ۱۰۰ میلیارد از دولت بودجه بگیرد؟ قوانین مربوط به اسپانسرینگ هم تا به حال با چارچوب‌های دولتی بسیار اذیت کننده است. وزارت ورزش تا به حال یک هزار تومانی نتوانسته از دولت بگیرد و ما درآمد خود را از اسپانسرینگ و پولی که فینال آسیا بود به دست آوردیم.

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه گفت:‌ من به دنبال درآمدزایی در باشگاه هستم. ما باید اصل ۴۴ را در دستور کار خود قرار دهیم و طرح خصوصی‌سازی را به مرحله اجرا بگذاریم. همچنین وزارت هم بر این بوده تا این اتفاق انجام شود و ما تا الان مذاکرات خوبی با این سازمان داشتیم. فکر نمی‌کنم انجام شدن این کار، سخت باشد و ما راهی جز این کار نداریم.

او افزود: ما مشکلات ناشی از دولتی بودن را به هواداران منتقل نمی‌کنیم. جریان هواداری تلاش می‌کند که حمایت‌های معنوی خود را انجام دهد و باید طوری پیش برود که این حمایت‌های معنوی به مادی هم تبدیل شود، مثل کاری که در اپراتور صورت گرفته است. یک عده‌ای در فضای مجازی به دنبال ایجاد حاشیه‌ هستند و ما در این زمینه هم سعی کردیم که یک سازماندهی خوبی صورت بگیرد.

عرب تاکید کرد: باید این پارادوکس خصوصی‌سازی و دولتی بودن باشگاه‌ها حل شود که امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر بیفتد.

او درباره شکست تیم برانکو ایوانکوویج مقابل الهلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما باید قدردان زحمات برانکو باشیم و نباید از شکست کسی خوشحال شویم.

مدیرعامل پرسپولیس در پایان گفت:‌ زمانی که محسن خلیلی سرپرست تیم شد، عده‌ای حاشیه‌سازی کردند که او با مربی‌ای برای پرسپولیس رایزنی کرده است در حالی که او در انتخاب سرمربی هیچ تاثیری نداشته و حیف است که چنین ذخایری را این‌طور از دست بدهیم. برای من فرد مهم نیست چون افراد می‌آیند و می‌روند و تنها پرسپولیس است که می‌ماند. چیزی از بالا به پرسپولیس دیکته نمی‌شود و هواداران باید مثل همیشه حمایت خود را انجام دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۲۳:۰۹

حقيقت براي من خيلي عجيبه اقاي عرب خيلي جالب و در قالب دو كلمه پاداش آسياي رو تقسيم كرد٧٠ درصد بازيكنا ٣٠ درصد ميزباني😐حرف ٤ ميليون دلاره نه اصلا دو ميليون دلار كجا رفت اين پول؟ حلقه گمشده اينجاست بهرحال اميدوارم عرب و هيات مديره برن اون پول اسيايي كه برانكو براشون اورد نوش جونشون مثل اينكه كسي نميتونه پيگيرش باشه