• یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98062411303
  • منبع : منطقه جنوب شرق تهران

برگزاری ‌جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با مسئولان حوزه ورزش استان ‌

جلسه

‌جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با مسئولان حوزه ورزش استان تهران و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

‌به گزارش ایسنا، جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با مسئولان حوزه ورزش استان تهران و وزارت ورزش و جوانان با هدف بررسی مشکلات و مسائل ورزش پایتخت برگزار شد.

گل محمدی مدیرکل ورزش استان تهران به ارائه گزارشی از وضعیت کلی از شرایط ورزشی و زیرساخت های موجود و مشکلات و مطالبات پرداخت.

وی ادامه داد: ناهماهنگی‌های موجود در حوزه ورزش به دلیل نبود ارتباطات سازمان یافته بوده که مهمترین آن به تأمین نیروی انسانی برمی‌گردد ، کما اینکه در شرایط کنونی ۳۹۰ نیروی مازاد هیأتی و ۱۵۰ پست خالی داریم که باید تعیین تکلیف شود.

وی همچنین به مشکلات استخدامی قهرمانان ورزشی پرداخت و با یادآوری اینکه ۶ ورزشگاه تهران به شرکت توسعه و تجهیز واگذار شده که مهمترین آنها شیرودی بوده که متعلق به تهران است، تصریح کرد: به رغم اینکه هیأت‌های ورزشی استان تهران با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه شده‌اند اما اداره کل ورزش استان تهران همچنان برای تأمین فضای ورزشی تلاش می‌کند، کما اینکه ساخت ۶ خانه جوانان را در دستور کار داشته که یکی از آنها تا پایان دهه فجر افتتاح می‌شود و سالن‌های بهارستان، شهریار، شمیرانات، پردیس، اسلامشهر و ورامین نیز به سرعت در حال ساخت است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به مشکل تخصیص اعتبارات به ورزش تهران عنوان کرد: ساختار ورزش تهران با مشکلاتی مواجه شده است ، چرا که به طور مثال در بهارستان یک سالن ورزشی وجود دارد و این در حالی است که باید به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک سالن ورزشی ایجاد شود؛ از سوی دیگر مشکل کمبود اعتبارات غیرقابل کتمان است کما اینکه سال گذشته تنها ۳۸ درصد بودجه تخصیص یافته به این بخش محقق شد ، با این حال ۴۰ سالن ورزشی ساخته شده و امسال نیز ۲۷ سالن افتتاح شد.

گل محمدی افزود: تاکنون ۲۰۴ مکان ورزشی بر اساس ماده ۸۸ اجاره داده شده که تعدادی از آنها تخلفاتی مرتکب شده‌اند که با آنها برخورد شد ضمن اینکه لازم است واگذاری سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی با جامع‌نگری بیشتری از سوی مجلس و دستگاه قضایی همراه باشد.

فرامرزیان، معاون توسعه وزارت ورزش و جوانان نیز ضمن تشکر از تلاش نمایندگان جهت تصویب برای اختصاص ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد درآمد مالیات بر ارزش افزوده برای امور ورزشی که در تکمیل پروژه ها و خرید اقلام ورزشی و تجهیزات و سایر امور جاری، استفاده می شود، ‌با اشاره به اینکه واگذاری سالن های ورزشی باید به افراد متخصص صورت بگیرد، بیان کرد: ۳۱۰۰ زمین چمن از سال ۹۵ افتتاح شده است و ۱۰ هزار زمین چمن نیز که افتتاح شده جزو اماکن ورزشی نیستند، از سوی دیگر شیوه نامه خرید خدمت در ماده ۸۸ مغفول مانده است که باعث شده فضای ورزشی نامنظم بوده و هزینه کردها نامشخص شود.

ارتقاعی مشاور وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در سال ۹۸ اعتبارات تخصیص یافته از محل مالیات بر ارزش افزوده با ۸ میلیارد به ۱۹ میلیارد بوده که رقم قابل توجهی است، افزود: از این محل ۵۵ میلیارد اعتبارات به ورزش تهران، ۶.۵ میلیارد به آموزش و پرورش و ۴۸ میلیارد به اداره کل تخصیص یافت و برای ساخت ۱۱ خانه جوانان ۳۷ میلیارد اعتبار در حوزه تملک دارایی یا پروژه های عمرانی تخصیص پیدا کرد که در این زمینه توزیع در تهران عادلانه نبوده و نیازمند نظارت دقیق مجلس است، ضمن اینکه تخصیص اعتبارات به ورزش تهران باید در بودجه ۹۹ اصلاح شود.


سیفی رئیس اداره کل پردیس با انتقاد از نحوه اجای ماده ۸۸ گفت: سالنی که ۸ سال گذشته واگذار شده بود در شرایط کنونی به خاکستر تبدیل شده ، ضمن اینکه ریالی به عنوان اجاره به ما پرداخت نشده است و این مشکل در رابطه با واگذاری سالن ورزش جاجرود نیز وجود داشت.ایشان از تکمیل یک سالن ورزشی در پردیس خبر داد که در ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.


آرمیان رئیس اداره کل ورزش اسلامشهر با بیان اینکه اسلامشهر فاقد حتی یک زمین استاندارد فوتبال است، افزود: هم اکنون تنها یک زمین غیراستاندارد چمن برای فوتبال راه اندازی شده که فاقد رختکن و جایگاه است، از سوی دیگر اسلامشهر نیاز به سالن ۳ هزار نفری دارد، در این شرایط نبود چنین سالنی در پایتخت یک فاجعه محسوب می شود.


نمایندگان تهران نیز با اشاره به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مصوبات جهت تعیین تکلیف وضعیت کارکنان و اینکه واگذاری باشگا ها نیز باید با رعایت مراتب قانونی صورت گیرد، با توجه به حاشیه نشینی زیاد در تهران و مشکلات عدیده ی ناشی از آن ،به تشریح وضعیت ورزشی مناطق کمتربرخوردار پرداختند.

در این نشست‌، سیده فاطمه ذوالقدر عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه اخیرا پروژه‌ورزشی به انجام نشده است و همچنین بسیاری از ورزشگاه های تهران مانند تختی و شهید شیرودی نیاز به بازسازی و تعمیرات اساسی دارند، تأکید کرد که در شهرستان‌های تهران مشکلاتی وجود دارد که رفع آنها نیاز به بررسی و چاره‌اندیشی دارد. وی افزود با توجه به اینکه حدود ۶۰ درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده در تهران حاصل می شود،لازم است مناطق کم برخوردار تهران بتوانند از قسمتی از این درآمد بهره مند شوند.

‌طیبه سیاوشی شاه عنایتی، دیگر نماینده تهران با تأکید بر اینکه این نشست پیرو نشست مجمع نمایندگان استان تهران به ریاست محمدرضا عارف به منظور بررسی مشکلات موجود در حوزه ورزش پایتخت به صورت تخصصی برگزار شده است،اظهار کرد پروژه اسلامشهر تنها پروژه‌ای بوده که در این استان به لحاظ زیرساختی انجام شده است اما در تهران حتی یک ورزشگاه ۷ هزار نفری نیز وجود ندارد.


سید فرید موسوی نیز عنوان کرد: بی‌توجهی به حوزه ورزش از سوی مسئولان در جایی قابل مشاهده است که مطالبات ورزشکاران بعد از یک سال پرداخت می‌شود ضمن اینکه ارتباط بین اداره کل ورزش استان تهران و مجلس منسجم نیست چرا که یا به مطالبات نمایندگان پاسخ نمی‌دهند و یا گزارشی از روند فعالیتشان در این زمینه به مجلس ارائه نمی‌دهند. این عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس تصریح نمود: اماکن ورزشی در روستاها در شرایطی به بخش خصوصی واگذار می‌شود که افراد ساکن در این مناطق قادر به استفاده از امکانات این بخش نیستند.


فریده اولادقباد نیز با انتقاد از اینکه تخصیص اعتبارات ویژه به حوزه ورزش بانوان در قانون برنامه ششم توسعه لحاظ نشده است، گفت: یکی از مواردی که باید اعتبار مستقل برای آن در قانون برنامه ششم توسعه تعیین می‌شد، ورزش حرفه‌ای بانوان بود که از مطالبات جامعه زنان است، بنابراین این امر می‌طلبد که مسئولان توجه ویژه‌ای به تقویت ورزش نیمی از جمعیت کشور داشته باشند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن بیان نتایج بازدید میدانی از حوزه ورزش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: هم اکنون این شهرستان‌ها از حداقل تجهیزات در سالن‌های ورزشی برخوردار هستند که در این رابطه با وزیر ورزش و جوانان مکاتبه کردیم بنابراین لازم است در بودجه سال 99 توجه ویژه ای به این بخش صورت گیرد.


محمود صادقی، دیگر عضو مجمع نمایندگان استان تهران خطاب به مدیرکل ورزش استان تهران گفت: لازم است گزارشی از نحوه اجرای ماده ۸۸ در حوزه ورزش ارائه شود که نشان دهد آیا اجرای آن باعث تضییع عدالت در حوزه ورزش نشده است، همچنین سند چشم‌اندازی از سوی این اداره کل ارائه شود که برای رفع مشکلات حوزه ورزش بر آن تمرکز کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.