• یکشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۱
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98063115857
  • خبرنگار : 71237

رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۹

سعدالله یف، آخرین قهرمان مسابقات جهانی کشتی آزاد/ ایران بخاطر یک امتیاز سکو را از دست داد

عبدالرشید سعدالله یف

رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان با قهرمانی عبدالرشید سعدالله یف روسی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در نورسلطان قزاقستان به پایان رسید که روسیه با ۱۹۰ امتیاز مقتدرانه قهرمان شد، قزاقستان با ۱۰۳ امتیاز در رده دوم ایستاد و آمریکا با ۹۴ امتیاز سوم شد. ایران هم تنها با یک امتیاز کمتر نسبت به آمریکا در مکان چهارم قرار گرفت.

در چهار وزن پایانی این رقابتها، حسن یزدانی پنجمین مدال جهانی و المپیک خود را بر گردن انداخت و قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم شد تا اولین و آخرین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را بدست آورد. همچنین بهنام احسانپور در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

در چهار وزن پایانی این رقابتها، بکا لومتادزه از گرجستان در ۶۱ کیلوگرم، کایل دیک از آمریکا در ۷۹، حسن یزدانی از ایران در ۸۶ و عبدالرشید سعدالله یف از روسیه در ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. سعد الله یف ملقب به تانک روس با این قهرمانی به پنجمین مدال طلای جهان و المپیک خود رسید. این کشتی گیر ۴ طلا و یک نقره جهان و یک طلای المپیک در کارنامه خود دارد.

به این ترتیب در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹، تیم ملی کشتی آزاد ایران به یک مدال طلا توسط حسن یزدانی، یک نقره توسط علیرضا کریمی و ۲ مدال برنز توسط بهنام احسان‌پور و یونس امامی دست یافت.

امیر محمد یزدانی در ۶۵، رضا افضلی در ۷۴ ، بهمن تیموری در ۷۹ ، علی شعبانی در ۹۷ و یدالله محبی در سنگین وزن، ۵ آزادکار دیگر ایران بودند که با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.

ضمن اینکه رضا اطری در ۵۷ کیلوگرم با کسب عنوان پنجمی و حسن یزدانی با مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم موفق به کسب ۲ سهمیه از ۶ سهمیه برای کشتی آزاد ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شدند اما امیر محمد یزدانی در ۶۵، رضا افضلی در ۷۴، علی شعبانی در ۹۷ و یدالله محبی در سنگین وزن با حذف از رقابت‌های جهانی قزاقستان، سهمیه المپیک را از دست دادند. کشتی آزاد ایران برای کسب ۴ سهمیه باقی مانده باید در رقابت‌های گزینشی قاره‌ای و جهانی که اوایل سال آینده برگزار می‌شود، شرکت کند.

نتایج ۴ وزن پایانی:

۶۱ کیلوگرم:

فینال: بکا لومتادزه (گرجستان) ۶ – ماگومد رسول ادریسوف (روسیه) ۱

رده بندی:

راهول آواره (هند) ۱۱ – تایلر گراف (آمریکا) ۴

بهنام احسانپور (ایران) ۸ – آبوس رحیموف (ازبکستان) ۰

۷۹ کیلوگرم:

فینال: کایل دیک (آمریکا) ۴ – جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۲

رده بندی:

تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۳ – گالیمژان اوسربایف (قزاقستان) ۲

گاجی نبیف (روسیه) ۸ – رشید قربان اف (ازبکستان) ۳

۸۶ کیلوگرم:

فینال: حسن یزدانی (ایران) برنده – دیپاک پونیا (هند) کشتی گیر هند بدلیل مصدومیت حاضر نشد

رده بندی:

آرتور نایفونوف (روسیه) ۶ – مایلس آمینه (سن مارینو) ۰

استفان ریچموت (اتریش) ۳ - کارلوس مندس (کلمبیا) ۰

۹۷ کیلوگرم:

فینال: عبدالرشید سعدالله یف (روسیه) ۴ – شریف شریف اف (آذربایجان) ۰

رده بندی:

کایل اسنایدر (آمریکا) ۵ – الیزبار اودیکادزه (گرجستان) ۰

ماگومد گاجی نوروف (مقدونیه) ۸ – آلیشر یرگالی (قزاقستان) ۵

نتایج ۴ وزن دوم:

۷۰ کیلوگرم:

فینال: دیوید بائف (روسیه) ۱۴ - نورکوژا کایپانوف (قزاقستان) ۲

رده بندی:

یونس امامی (ایران) با ضربه فنی نیکولا کویوکارو (انگلیس) را شکست داد.

ماگومد مراد گاجیف (لهستان) ۳ - زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) ۲

۷۴ کیلوگرم:

فینال: زائوربک سیداکوف (روسیه) ۵ - فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲

رده بندی:

جردن باروز (آمریکا) ۱۰ - مائو اوکوی (ژاپن) ۰

زلیمخان خاجیف (فرانسه) ۴ - دانیار کایسانوف (قزاقستان) ۳

۹۲ کیلوگرم:

فینال: جی دی کاکس (آمریکا) ۴ - علیرضا کریمی (ایران) ۰

رده بندی:

علیخان جبرائیلوف (روسیه) ۳ - گئورگی روبایف (مولداوی) ۲

ایراکی متسیتوری (گرجستان) ۲- نورگالی نورگایپلی (قزاقستان) ۱

۱۲۵ کیلوگرم:

فینال: طاها آکگول (ترکیه) ۶ - گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۶ (برنده)

رده بندی:

خسنبوی رخیموف (ازبکستان) ۶- ژی وی دنگ (چین) ۱

الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) ۵ - باژا خوتابا (سوریه) ۱

نتایج دو وزن نخست:

۵۷ کیلوگرم:

فینال: زائور اوگویف (روسیه) ۱۳ - سلیمان آتلی (ترکیه) ۲

رده بندی:

کومار راوی (هند) ۶ - رضا اطری (ایران) ۳

نوراسلام سانایف (قزاقستان) ۴ - استوان میچیچ (صربستان) ۳

۶۵ کیلوگرم:

فینال: گاجی مراد رشیدوف (روسیه) ۱۱ - دولت نیازبکوف (قزاقستان) ۰

رده بندی:

باجرانگ (هند) ۸ - تولگا تومور اوچیر (مغولستان) ۷

اسماعیل موزوکایف (مجارستان) ۵ - تاکوتو اوتوگورو (ژاپن) ۳

رده بندی ۱۰ وزن مسابقات جهانی ۲۰۱۹ کشتی آزاد:

(نفرات اول تا پنجم اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم سهمیه المپیک گرفتند.)

۵۷ کیلوگرم: ۱- زائور اوگویف (روسیه) ۲- سلیمان آتلی (ترکیه) ۳- کومار راوی (هند) و نوراسلام سانایف (قزاقستان) ۵- رضا اطری (ایران) و استوان میچیچ (صربستان)

۶۱ کیلوگرم: ۱- بکا لومتادزه (گرجستان) ۲ – ماگومد رسول ادریسوف (روسیه) ۳- راهول آواره (هند) و بهنام احسانپور (ایران) ۵- تایلر گراف (آمریکا) و آبوس رحیموف (ازبکستان)

۶۵ کیلوگرم: ۱- گاجی مراد رشیدوف (روسیه) ۲- دولت نیازبکوف (قزاقستان) ۳- باجرانگ (هند) و اسماعیل موزوکایف (مجارستان) ۵- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) و تاکوتو اوتوگورو (ژاپن)

۷۰ کیلوگرم: ۱- دیوید بائف (روسیه) ۲- نورکوژا کایپانوف (قزاقستان) ۳- یونس امامی (ایران) و ماگومد مراد گاجیف (لهستان)  ۵- نیکولا کویوکارو (انگلیس) و زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- زائوربک سیداکوف (روسیه) ۲- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۳- جردن باروز (آمریکا) و زلیمخان خاجیف (فرانسه) ۵- مائو اوکوی (ژاپن) و دانیار کایسانوف (قزاقستان)

۷۹ کیلوگرم: ۱- کایل دیک (آمریکا) ۲– جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۳- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) و گاجی نبیف (روسیه) ۵– گالیمژان اوسربایف (قزاقستان) و رشید قربان اف (ازبکستان)

۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- دیپاک پونیا (هند) ۳- آرتور نایفونوف (روسیه) و استفان ریچموت (اتریش) ۵- مایلس آمینه (سن مارینو) و کارلوس مندس (کلمبیا)

۹۲ کیلوگرم: ۱- جی دی کاکس (آمریکا) ۲- علیرضا کریمی (ایران) ۳- علیخان جبرائیلوف (روسیه) و ایراکی متسیتوری (گرجستان) ۵- گئورگی روبایف (مولداوی) و نورگالی نورگایپلی (قزاقستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعدالله یف (روسیه) ۲- شریف شریف اف (آذربایجان) ۳- کایل اسنایدر (آمریکا) و ماگومد گاجی نوروف (مقدونیه) ۵- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) و آلیشر یرگالی (قزاقستان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۲- طاها آکگول (ترکیه) ۳- خسنبوی رخیموف (ازبکستان) و الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) ۵- ژی وی دنگ (چین) و باژا خوتابا (سوریه)

رده بندی تیمی:

۱- روسیه با ۱۹۰ امتیاز ( ۵ طلا، یک نقره، ۳ برنز)

۲- قزاقستان ۱۰۳ امتیاز ( ۲ نقره، یک برنز و ۴ عنوان پنجمی)

۳- آمریکا ۹۴ امتیاز (۲ طلا، ۲ برنز و ۲ پنجمی)

۴- ایران ۹۳ امتیاز ( یک طلا، یک نقره، ۲ برنز و یک عنوان پنجمی)

۵- گرجستان ۸۵ امتیاز (۲ طلا، یک برنز و ۲ عنوان پنجمی)

۶- هند ۷۹ امتیاز (یک نقره و ۳ برنز)

۷- آذربایجان ۵۰ امتیاز ( ۲ نقره)

۸- ازبکستان ۴۹ امتیاز (یک برنز و ۲ عنوان پنجمی)

۹- ترکیه ۴۸ امتیاز ( ۲ نقره)

۱۰- ژاپن ۳۴ امتیاز (۲ عنوان پنجمی)

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.