• چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98071007803
  • خبرنگار : 50057

برنامه نامزدهای تصدی شهرداری قزوین؛

از تعاملات بالای کشوری تا خروج پادگان از شهر

شورای شهر

نامزدهای تصدی پست شهرداری قزوین شب گذشته در صحن علنی شورای شهر به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

به گزارش ایسنا، شورای شهر قزوین شب گذشته برای دومین شب به بررسی گزینه‌های تصدی شهردار قزوین پرداخت، «عباسعلی مدیح، سیاوش طاهرخانی، مازیار علوی» سه نامزد شهرداری قزوین بودند که در این جلسه به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

توانایی اداره دو شهر را به‌طور هم‌زمان دارم

عباسعلی مدیح به‌عنوان اولین گزینه بر روی صندلی شورا تکیه کرد، مدیح به قول خودش همان شهردار معروف ۲۰:۳۰ است که به‌طور هم‌زمان به‌عنوان شهردار دو شهر یزد و بیرجند معرفی‌شده است و می‌گوید: من از طریق شورای شهر بیرجند به‌عنوان شهردار انتخاب‌شده بودم و قبل از آن‌هم شورای شهر یزد خواسته بودند که شهردار یزد شوم ولی خبری نشد اما یک روز متوجه شدم که شورای شهر یزد بدون اطلاع من را به‌عنوان شهردار یزد معرفی کرده است، مدیح با خنده می‌گوید اگرچه توانایی اداره هر دو شهر را به‌طور هم‌زمان داشتم اما ترجیح دادم شهردار یزد باشم، حالا نیز اینجا هستم که به‌عنوان شهردار قزوین برنامه‌های خود را ارائه دهم.

مدیح دارای دکترای جغرافیا و توسعه توریسم و دانشجوی فوق دکترای مردم‌شناسی ایران است و سمت‌هایی ازجمله عضو شورای اول و دوم نیشابور، شهردار نیشابور، بیرجند، شهردار یزد، معاون شهردار تهران و مشاور فرهنگی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر به‌عنوان مدیر تعاون و رفاه شهرداری تهران در حال خدمت است.

بودجه شهرداری میثاق نامه شهردار و شورای شهر است

 این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: من اولین شهردار تاریخ کشور هستم که از ابتدای شروع به کار در شهرداری لیست اموال و دارائی‌های خود و خانواده را به شورای شهر اعلام نمودم و هنوز موجود است و می‌توانیم مقایسه کنیم.

وی افزود: ممکن است جبهه سیاسی داشته باشم اما در شهرداری باید برای مردم و عملیاتی کارکرد، شهردار باید هر صبح در یک مسجد شهر نماز بخواند و پشت‌میزنشین نباشد، باید در محلات مختلف برویم تا با مشکلات هر محله آشنا شویم.

مدیح خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تا بعدازظهر در جلسه بودم، برنامه به شورا نیاوردم چون ازنظر من برنامه شوراست و اگر طبق برنامه شورا عمل کنیم موفق خواهیم شد، همچنین بودجه شهرداری میثاق نامه بین شهرداری و شورای شهر است، درواقع شهردار باید عضو دهم شورای شهر باشد.

این نامزد تصدی شهرداری بیان کرد: قزوین دارای پتانسیل‌های فراوانی است و افراد سرشناسی ازجمله علی‌اکبر دهخدا، علامه قزوینی، حمدالله مستوفی در قزوین بودند و میراث فرهنگی قزوین بر کسی پوشیده نیست، قزوین صاحب سبک معماری ایرانی و اسلامی است و معتقد هستم که بخشی از معماری اصفهان امروز برگرفته از قزوین است.

مدیح خاطرنشان کرد: اگرچه قزوین دارای ظرفیت‌های بالای گردشگری است اما در حوزه معرفی قزوین بسیار کم‌کاری شده است و آن‌طور که باید قزوین را به گردشگران معرفی نکردیم درحالی‌که قزوین می‌تواند در این حوزه باقدرت وارد شود.

وی تصریح کرد: در حوزه مالی باید از شهروندان کمک بگیریم، شهروندان باید به شهرداری اعتماد کنند و ما نیز باید به دل محلات برویم تا با مشکلات مردم آشنا شویم، گاهی مردم نمی‌دانند عوارض در چه راهی مصرف می‌شود بنابراین تمایلی به پرداخت ندارند اما اگر با کارکرد شهرداری آشنا باشند با تمایل عوارض را پرداخت می‌کنند.

نامزد سمت شهردار قزوین یادآور شد: باید سرمایه‌گذار جذب شود اگر بدهی شهرداری به‌قدری زیاد است که روزی ۲۰۰ میلیون تومان سود می‌دهیم می‌توانیم سهام را برگردانیم یا با بانک شهر تهاتر کنیم تا جریمه نشویم.

این نامزد تصدی پست شهرداری خاطرنشان کرد: برای این‌که پیشرفت داشته باشیم باید تعاملات کشوری قوی داشته باشیم من این تعاملات رادارم به‌طوری‌که طی یک سال ۱۱۷ دستگاه اتوبوس در نیشابور جذب کردم که همه آن نتیجه ارتباطات و تعاملات با مسئولان کشوری است.

 وی تأکید کرد: من با جناح‌های مختلف ارتباط دارم ولی تمایلم به اصلاحات است، شهردار برای همه اقشار است و نباید جناح‌بندی انجام دهیم، اگر شهردار با استاندار هماهنگ نباشد نمی‌تواند کمک کند، برخی می‌گویند مدیر غیربومی خوب نیست اما من اغلب فعالیت‌هایم را در حالی انجام دادم که غیربومی بودم بنابراین در قزوین نیز نگرانی ندارم و از مشاوران به‌ویژه شورای شهر کمک خواهم گرفت.

ایجاد آلاچیق در باغستان سنتی قزوین

به گزارش ایسنا مدیح در حالی تأکید بر حفظ باغستان داشت که گویا هیچ شناختی از باغستان ندارد و بدون هیچ زمینه‌ای راه حفظ باغستان را ایجاد آلاچیق داخل باغستان‌ها می‌داند، وی بابیان اینکه باغستان را باید حفظ کنیم، تأکید کرد: باغستان نباید در مالکیت شخصی خاص باشد بلکه باید به‌صورت عمومی از آن بهره برد و آلاچیق داخل باغستان نصب کنیم تا عموم مردم از آن بهره ببرند.

حفظ بافت تاریخی، توسعه گردشگری، استفاده از زنان به‌عنوان یکی از مدیران مناطق و معاونت‌ها، حفظ آثار تاریخی، جذب سرمایه‌گذار، از دیگر برنامه‌های مدیح برای شهرداری قزوین بود.

پروژه پیاده راه سبزه‌میدان نیاز به بازنگری دارد

سیاوش طاهرخانی دومین گزینه نامزد تصدی شهرداری قزوین بود که برای ارائه برنامه‌های خود به صحن شورا آمده بود، درحالی‌که شهردار برای دو سال باقی‌مانده پنجمین دوره شورای شهر قزوین انتخاب می‌شود طاهرخانی با برنامه‌ای بلندمدت به صحن آمده و معتقد بود که باید کار ریشه‌ای انجام شود.

طاهرخانی دارای مدرک فوق‌لیسانس فقه و حقوق اسلامی و کاردانی مهندسی شهرسازی است و فعالیت‌هایی ازجمله شهردار شهرهای محمودآباد، محمدیه و شال؛ عضویت در شورای شهر محمدیه و کارگروه مشورتی قزوین +۲۰، مسئول ستاد بازسازی منطقه الموت، نماینده فرماندار در کمیسیون ساماندهی باغستان قزوین را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر معاون مالی و اداری استاندار قزوین است.

وی ابتدا به برنامه‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: توجه به ورزش باید یکی از شاخص‌های مهم شهرداری باشد که در این راستا برنامه‌های مختلفی باهدف ارتقای نشاط و شادابی و سطح سلامت شهروندان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

طاهرخانی افزود: برنامه پنج‌ساله و مصوب شهرداری ملاک عمل است، نمی‌توان بدون توجه به آن برای اداره شهر قزوین برنامه‌ریزی و اقدام کرد، وی برخی از پروژه‌های شهری مانند پیاده راه سبزه‌میدان را طرحی نیازمند بازنگری معرفی کرد.

وی با اشاره به توانمندی در حوزه رونق گردشگری بیان کرد: اماکن مذهبی و وجود مشاهیر مذهبی و علمی از ظرفیت‌های بی‌نظیر قزوین است که برای توسعه گردشگری باید بر لزوم توجه ویژه بر آن‌ها تأکید کرد.

این نامزد تصدی پست شهرداری یادآور شد: شهرداری در توسعه ورزش، اقتصاد شهری، رونق فرهنگی و اجتماعی و صنعت گردشگری نقش دارد و در تبیین برنامه‌های خود، افزایش میزان مشارکت مردم در اداره شهر و تخصصی کردن کارها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر خواند.

وی عنوان کرد: حفظ و توسعه باغستان سنتی با ارائه امتیازات مناسب به باغداران، مدیریت واحد پسماند، کاهش آلودگی صوتی و بازپروری و ایجاد فضای سبز، زیباسازی محیط شهری، تسریع در حل مشکلات آسفالت و روسازی محور نسیم شمال، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، فرایندی کردن پروژه‌ها و پیاده‌سازی نظام مدیریت مشارکت ازجمله برنامه‌های من برای شهرداری است.

طاهرخانی تأکید کرد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به‌ویژه کمربندی شرق و غرب در اولویت کاری من خواهد بود، در این راستا باید بودجه آن را کامل دید تا به بهره‌برداری برسد، از طرفی باید بگویم که من استقلال عمل دارم، درواقع در عین مشورت پذیری در تصمیم‌گیری کاملاً مستقل هستم و سعی دارم عاقلانه و با بهره‌گیری از خرد جمعی و در نظر گرفتن سلسله‌مراتب کارها را انجام دهم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه من روزی ۱۲ ساعت کار کردن است همان‌طور که در تاکستان روزی ۱۲ تا ۱۳ ساعت فعالیت می‌کردم، من هرگز دروغ نمی‌گویم و اموالم مشخص است در حال حاضر یک مسکن و دو زمین‌دارم که مشخص است، معتقدم باید کارگروه‌های زیادی در شهرداری فعال شود، از اشتباه عمدی نخواهم گذشت و باید با تعامل و همکاری کارهای مهم انجام شود.

بدهی در شهرداری امری طبیعی است

این نامزد تصدی پست شهردار قزوین خاطرنشان کرد: داشتن بدهی در شهرداری امری طبیعی است و با توجه به اشراف خوبی که در حوزه کاری در شهرداری‌ها دارم، می‌گویم باید باخرد جمعی و کمیته رفع موانع تولید از ظرفیت‌های استانی و کشوری برای حل این موضوع استفاده کنیم، توجه داشته باشیم که مجموعه مدیریت شهری در بانک شهر سهامدار است و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد تا بتوان اقدامات مؤثری انجام داد.

برون‌سپاری و کاهش تصدی‌گری، ایجاد شهر هوشمند و شهروند هوشمند، تخصصی کردن کارها، کاهش زمان اجرای پروژه‌ها، تعریف پروژه‌های درآمدزا، جذب سرمایه با ایجاد بستر مطمئن و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری، ایجاد ستاد بازآفرینی، تهیه طرح‌های مطالعاتی و ارائه آن به سازمان شهرداری‌ها، در کنار ایجاد شهر هوشمند را برای کسب درآمدهای پایدار در شهر از دیگر برنامه‌های طاهرخانی بود.

احد چگینی عضو شورای شهر قزوین در ادامه این جلسه خطاب به اعضای شورای شهر تأکید کرد: ما از شهردار نباید برنامه بخواهیم ما باید از شهردار آینده التزام عملی بخواهیم که برنامه‌های شورا را اجرا کند چراکه شورا برنامه مصوب دارد.

مهدی عبدالرزاقی نیز طاهرخانی را مورد تائید قرارداد و گفت: طاهرخانی مدیر پیگیر در کارشان هستند برنامه او کامل و جامع بود وی از نیروهای خوب استان است.

طاهرخانی با اشاره به اینکه شهرداری نیاز به برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت دارد، کارهای روبنایی و زیربنایی می‌توانم انجام دهم، برنامه‌ام بلندمدت است اگر بخواهم کارهای روبنایی انجام دهم می‌توانم به رنگ کردن جداول اشاره‌کنم که کوتاه‌مدت است.

پل امام رضا با کمترین تخریب باغستان ادامه پیدا کند

سید مازیار علوی سومین گزینه نامزدی تصدی پست شهرداری جوانی پویا و پرانرژی بود که با برنامه‌های کاربردی به صحن شورا آمده بود، وی دارای تحصیلات دکترای کارآفرینی گرایش توسعه، است و سمت‌های مختلفی در شهرداری تهران ازجمله معاون توسعه و برنامه‌ریزی یکی از مناطق، مشاور میراث فرهنگی، قائم‌مقام مراکز فناوری و معاون برتر امور اجتماعی و فرهنگی، معاون ارزشیابی مدیران اداره کل انتصابات و ارزشیابی مدیران در کارنامه خود دارد.

علوی با پژوهش‌های انجام داده با دست‌پر به شورا آمده بود و مشکلات و مسائل قزوین را به‌صورت کاملاً کارشناسی شده بررسی و راهکار ارائه داد بود، وی برای کسب اطلاعات از وضعیت فعلی شهر قزوین ۴۵۰ پرسشنامه در سطح شهر پخش کرده بود تا شناخت مردم از شهرداری و مشکلات آن‌ها را بسنجد.

علوی تأکید کرد: برای برنامه‌هایم چهار منبع داشتم که اولین آن تحلیل و بررسی همین پرسشنامه‌ها بود، همچنین کلیه تماس‌های تلفنی ۱۳۷ را طی ۴ سال بررسی کردم تا مشکلات را احصا کنیم از طرفی برنامه پنجم شورای شهر و برنامه‌های شهرداری را موردبررسی قراردادم، همچنین به همراه چندین تن از مدیران شهرداری تهران از پروژه‌های شهری قزوین بازدید کردم تا بتوانم به‌درستی برنامه ارائه دهم.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین بابیان اینکه قزوین شهر فرصت‌هاست ولی جایگاه واقعی خود را در کشور کسب نکرده است، خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی درستی اجرا شود تا این شهر به‌خوبی معرفی شود، اگرچه دو سال از مدیریت مجموعه شهری گذشته اما آن‌طور که باید اثرگذاری وجود نداشته است، باید نگاه ویژه‌ای به نیمه دوم داشت تا بتوان پروژه‌های تأثیرگذاری را در شهر اجرا کرد، گر مسئولان شهرداری و اعضای شورا با همکاری یکدیگر درست تصمیم بگیرند قطعاً می‌توان قزوین را به جایگاه باشکوهی که مستحق آن است، رساند.

وی افزود: شاردن فرانسوی در سفر خود به قزوین، شهری بزرگ با صد هزار جمعیت است که فرصت‌های زیادی دارد، در حال حاضر بلاتکلیفی باغستان‌ها و پروژه‌های نیمه‌کاره را باید به سامان برسانیم، در قزوین کنترل پروژه به‌شدت ضعیف است و کنترل پروژه نداریم همین امر باعث ضعف در مدیریت شهری شده است.

علوی بیان کرد: مدیریت بحران را باید در قزوین جدی بگیریم، ایمنی و تاب‌آوری شهری باید در مدیریت بحران موردتوجه قرار گیرد، عبور خط لوله نفت در زیرزمین قزوین خطرساز است و به دلیل ساخت‌وسازها لوله آن نازک شده که باید برای رفع حادثه اقدامات فوری انجام شود.

وی افزود: پروژه کمربندی سبز یکی از اقدامات خوب شهرداری است اما باید دید چه میزان مطالعات زیست‌محیطی انجام‌شده است و دوره بازگشت واقعی آن با حجم بارندگی و توزیع آن چقدر است؟ با توجه به مطالعاتی که من داشتم یک‌زمانی بخش‌هایی از آن رود طغیان کرده است بنابراین ضروری است که برای ادامه این پروژه پیوست و طرح مطالعاتی تهیه شود تا تصمیم‌های درستی برای جلوگیری از بروز حادثه اتخاذ کرد.

این نامزد تصدی جایگاه شهرداری قزوین اظهار کرد: کمربند سبز خاص این شورا است و نمی‌خواهیم آن را متوقف کنیم اما باید توجه کنیم که در حاشیه این کمربند سیل رخ ندهد چراکه آنجا زمانی سیل داشتیم.

حاشیه پادگان را به پیاده راه تبدیل کنیم

وی بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که قزوین با آن درگیر است پادگان نظامی است که داخل شهر قزوین است باید تلاش کنیم که پادگان را از قزوین خارج کنیم، زمینی که آنجا قرار دارد فضای خوبی است و می‌تواند از آن به بهترین نحو استفاده کرد.

علوی تأکید کرد: می‌توانیم حاشیه پادگان را به یک فضای پیاده راه تبدیل کنیم که کم‌هزینه است این کار پیگیری می‌خواهد ولی شدنی است.

وی عنوان کرد: عدم بازنگری طرح ۱۵ ساله جامع شهر قزوین یکی دیگر از مشکلات ما در قزوین است، حق قزوین ضایع‌شده است و طی ۱۵ سال در این شهر طرح بالادستی درستی نداشتیم و شورای شهرسازی تبصره‌های درستی نزده است می‌توانیم این طرح را بازنگری کنیم اگرچه تعاملات زیادی می‌خواهد اما برای پیشرفت شهر باید این کار انجام شود.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین با تأکید بر نواحی منفصل شهری بیان کرد: باوجوداینکه با کمبود اعتبارات مواجه هستیم ولی باید همین بودجه نیز در همه مناطق به‌ویژه نواحی منفصل شهری عادلانه توزیع شود زیرا همه باهم باید یکسان استفاده کنیم و اعتبارات با توجه به نیاز محلات تقسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: باید نگاه محله محوری و ناحیه محور در اولویت کاری باشد، باید به محله‌های شهر رفت و برای چند روز آنجا مستقر شد تا حرف مردم را شنید و درمان کرد، به همین دلیل حضور مستمر در سطح محله‌ها خواهم داشت و دستگاه‌های اجرایی دیگر مانند آب و گاز را نیز با خود همراه می‌کنیم و تا به هدف توزیع عادلانه امکانات در سطح شهر برسیم.

علوی عنوان کرد: متأسفانه در قزوین ناهماهنگی بین دستگاهی اجرایی وجود دارد اما باید توجه کنیم که قزوین یک اسم و پرچم دارد و باید همه سازمان‌های خدمت رسان همکاری و همدلی داشته باشند، شهرداری دستگاه حاکمیتی نیست؛ چراکه ما مردم‌دوست و طرف مردم هستیم و باید هماهنگی میان دستگاه‌های قزوین وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد: گره‌هایی در این شهر افتاده است که به‌راحتی باز نمی‌شود این گره‌ها را باید با سرانگشت تدبیر بازکنیم، در حوزه پسماند آلودگی‌هایی وجود دارد که ناشی از زیاده‌خواهی کسانی است که نمی‌خواهند حق شهر را پرداخت کنند و باید حتماً به آن‌ها رسیدگی شود؛ قزوین پر از زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی است که باید هزینه پاک‌سازی را مالکان آن همان‌طور که سود می‌کنند این هزینه را به شهرداری قزوین پرداخت کنند.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین با اشاره به پل امام رضا (ع) بیان کرد: این پروژه به دلیل اعتراض و تجمع دوستداران محیط‌زیست متوقف‌شده است اما این‌که هر تجمعی باعث تغییر مصوبه شورا شود درست نیست، ما می‌توانیم پل امام رضا (ع) را ادامه دهیم درحالی‌که کمترین خسارت به باغستان وارد شود.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم کمربندی داشته باشیم حداقل باید پل ۱۰ متر تعریض شود، پل امام رضا (ع) در طرح جامع دیده‌شده است، برای این‌که کمترین خسارت به باغستان وارد شود باید بخشی از پل را تخریب و مسیر آن را تغییر دهیم.

علوی تصریح کرد: ما می‌توانیم برای پل حدود سی پایه نصب کنیم و بدون این‌که محور صفر داشته باشیم می‌توانیم پل را ادامه دهیم، اگرچه این طرح هزینه بالایی دارد اما تخریب باغستان کمتر است؛ دوستداران محیط‌زیست می‌توانند از باغستان قبل و بعد از اجرای طرح عکس‌برداری کنند و اگر در انتهای طرح باغستان تخریب و درختی کنده‌شده بود از من شکایت کنند حاضرم این را بنویسم و سند به آن‌ها بدهم.

وی در پاسخ به سؤال مهدیه قافله باشی در خصوص استفاده از ظرفیت شهرداری قزوین اظهار داشت: من تیم مشاوره پنج‌نفره خواهم داشت و نزدیک صد درصد از ظرفیت و توانمندی کارکنان شهرداری استفاده خواهم کرد، علاوه بر این همسرم نیز به‌عنوان یک مشاور در کنارم خواهد بود.

علوی با اشاره به وضعیت تب‌دار قزوین یادآور شد: طرح فوریتی برای قزوین لازم داریم و باید تمام توان شهرداری به محلات شهر رفته و دردهای شهروندان را تسکین دهیم تا اعتماد مردم جلب شود توجه کنیم که ۲۰ ماه فرصت است باید برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت و میان‌مدت خوبی اجرایی کنیم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر حدود پنج ماه است که جایی شاغل نیستم چراکه فرصت تحصیلی-شغلی برایم در خارج از کشور ایجادشده است که در مورد آن فکر می‌کنم، اگر به‌عنوان شهردار قزوین انتخاب نشوم اسفندماه به خارج از کشور می‌روم.

اگر جایی آتش‌گرفته باشد کسی نمی‌پرسد اصلاح‌طلب یا اصولگرا هستند

سعید دقیقی عضو شورای شهر قزوین با اشاره به سابقه مازیار علوی در شهرداری تهران، تصریح کرد: لطفاً از گرایش سیاسی خود بگویید و اینکه آیا این پیشرفت را مدیون کسی هستید؟ درواقع چه کسی باعث شده است که شما بتوانید به این سمت‌ها دست‌یابید؟

مازیار علوی در پاسخ به سؤالی پیرامون گرایش‌ها سیاسی گفت: اگر جایی آتش‌گرفته باشد کسی نمی‌پرسد اصلاح‌طلب یا اصولگرا هستند یا مسلمان و ارمنی هستند بلکه آتش را خاموش می‌کنند، قزوین نیز همین مشکل را دارد و باید فارغ از جناح سیاسی آتش را خاموش‌کنیم، شهر را سیاسی نکنیم باید درد درمان شود. اگر شهر سیاسی شود نمی‌توان کاری کرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما نیاز به اصولگرای اصلاح‌طلب داریم؛ بنابراین نباید شهر را سیاسی کنیم من سال ۷۶ برای خاتمی کردم و در ۸۳ به مدت دو سال برای قالیباف کارکردم، دوره فعالیت من در شهرداری تهران به قبل از قالیباف برمی‌گردد و تأکید می‌کنم من حتی یک‌خانه، زمین، ماشین و سفر خارجی از قالیباف نگرفتم.

این نامزد تصدی پست شهرداری قزوین بیان کرد: در شهرداری تهران، پست‌های بالاتری می‌توانستم داشته باشم اما به‌واسطه انتصاب به اصولگرایی، دوستان با جهت حزبی اصلاح‌طلب مانع شدند؛ اما حق مردم مهم است. من هرگز از جایگاه خود سو استفاده نکرده‌ام. سیاسی نیستم و برای مردم تلاش می‌کنم.

علوی در پاسخ به واکنش مهدی عبدالرزاقی که پرسید «مگه بقیه گرفتند؟» تصریح کرد: بله افراد مختلفی از قالیباف خانه، زمین، ماشین و سفر خارجی گرفتند اما من هرگز این کار را نکردم من با هزینه خودم سالانه ۱۵ روز سفر خارجی می‌روم اما هیچ‌وقت خود را بدهکار کسی نکردم.

به گزارش ایسنا، تاکنون «حسن آصفی، غلامحسین شیری، فریبرز کریمی، مازیار علوی، عباسعلی مدیح و سیاوش طاهرخانی» در صحن شورای اسلامی به ارائه برنامه خود پرداختند و افراد دیگری نیز در صف معرفی خود هستند که شهردار قزوین انتخاب شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.