• چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۴
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98071007836
  • خبرنگار : 50203

حکومت ولایت فقیه مدرن ترین شیوه حکومت در نظام امروز جهانی است

حسین اکبری

کارشناس ارشد مسائل راهبردی سیاسی گفت: حکومت ولایت فقیه مدرن ترین و پیچیده ترین شیوه حکومت در نظام امروز جهانی است.

به گزارش ایسنا، حسین اکبری در اجلاسیه ویژه نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس که به عنوان یکی از اجلاسیه های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در شهرستان خمین برگزار شد، اظهار کرد: امام از آنجاکه اتصال به وعده های الهی داشت و به وعده های خداوند اطمینان داشت، محکم و قوی در برابر دشمنان ایستاد و در طول یکسال معادله جنگ را عوض کرد و بر این اساس همه ما مدیون امام هستیم.

وی افزود: بشر در طول تاریخ دکترین ها و تئورین های نظامی را به عنوان راهکار و راهبرد قدرت نظامی طراحی کرده بود و به عنوان یک تجربه به آنها افتخار می کرد، اما امام با تشکیل بسیج، تمام معادلات نظامی دشمنان را به هم ریخت.

وی ادامه داد: بسیج با آموزشی ۴۵ روزه با ایمان سرشار به کربلا و عاشورا به صحنه آمد و سرنوشت جنگ را دست خوش تغییر کرد. این صحنه در طول تاریخ بعد از دوران ائمه فقط در دوران امام راحل (ره) رقم خورده است که برای مثال تمامی علما و بزرگان جنگ از یک جوان ۱۷ ساله به عنوان فرمانده تبعیت کنند که ظاهرا هیچ تجربه جنگی نداشت و همین اتفاقات بود که معادلات هشت ساله جنگ را به کلی عوض کرد.

اکبری با بیان اینکه حرکت امام در دوران دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) بود، افزود: مردم ما در آن دوران تردید نکردند و بسیاری از آنان به دستور امام در صحنه جنگ حاضر شدند و با تبعیت محض از کلام امام، جوانان و فرزندان خود را راهی جبهه های جنگ کردند. ما در جنگ با تمام دنیا جنگیدیم، همه کشورها در زمان جنگ تخریب می شوند و آسیب اقتصادی زیادی می بینند اما صدام در زمان جنگ با ما در بهترین وضعیت اقتصادی خود به سر می برد.

وی تصریح کرد: امام در آن زمان فرمودند "جنگ یک نعمت است" و اکنون ما کم کم شاهد تحقق این حرف امام هستیم. دنیا در آن هنگام به این نتیجه رسیده بود که تنها راه جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران توقف حرکت و نهضتی است که امام خمینی (ره) به راه انداخته است و بر این اساس طرحی را با عنوان خاورمیانه بزرگ به راه انداختند. بر مبنای این طرح دشمنان در نظر داشتند که عقاید مسلمانان را از آنان بگیرند و برای این کار تصمیم گرفتند با راه اندازی کشوری بی دین و لائیک در منطقه خاورمیانه کشورهای مسلمان را به پیروی از این الگو دعوت کنند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان ایران با پیروی از امام توانستند توطئه دشمنان را در نطفه از بین ببرند، خاطر نشان کرد: دشمنان پس از این شکست، طرح خاورمیانه جدید را در دستور کار خود قرار دادند و در ابتدا تصمیم گرفتند با نابودی حزب الله و نیروهای مقاومت، ایران را فلج کنند و سپس طرح حمله خود به ایران را نهایی کنند. واقعا اگر کسی در آنزمان از آمریکا سوال می کرد برای تسخیر جهان به چه نیاز دارید مطمئنا پاسخ می دادند به هیچ چیزی نیاز نداریم و با حمایت کلیه نیروهای نظامی دنیا، ناتو، اقتصاد و نظام مالی جهان می توانیم به راحتی انقلاب اسلامی ایران را از بین ببریم.

اکبری اظهار کرد: خوشبختانه با نفس پاک امام و به برکت خون شهدا این نقشه دشمنان هم کارساز نبود و اسرائیل در آن زمان با شکست سختی روبرو شد. البته کسی که نقشه این طرح را پایه ریزی کرده بود به نیروهای دشمن هشدار داده بود که در نبرد آخر الزمان با شیعه درگیر می شوید و با افرادی می جنگید که اگر به فرهنگ عاشورا و ظهور خود متوسل شوند، شما هیچ کاری از پیش نمی برید.

کارشناس ارشد مسائل راهبردی سیاسی با اشاره به اینکه امام در زمان بیداری اسلامی با تدبیر خود مسیر مبارزات فلسطین را دستخوش تغییر کرد، گفت: امام مبارزه را به جای مذاکره مطرح کرد و همه دنیا در آن زمان به این نتیجه رسیدند که مذاکره نقشه ای انحرافی است و آمریکا و اسرائیل با اینکار می خواهند برای خود زمان بخرند و با استفاده از فرصت فراهم شده، تمام سرزمین های اسلامی را اشغال کنند، اما در نهایت با همت نیروهای حزب الله شرایطی رقم خورد که امروزه اسرائیل در بدترین شرایط خود به سر ببرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اسرائیل با سرعت تمام به سمت نابودی به پیش می رود و آمریکایی که در آن زمان ادعای سلطه بر جهان را داشت، الان در این مسئله با چالشی جدی مواجه شده است. فرهنگ عاشورا نه تنها الگویی برای مردم ما بود، بلکه سبب شد مردم بسیاری از کشورهای اسلامی دیگر از جمله عراق با توسل به این فرهنگ، نیروهای متجاوز را از کشور خود بیرون کنند و مسیر استقلال را در پیش بگیرند.

اکبری با بیان اینکه دشمنان با اشغال ۸۶ درصدی سوریه تصور کردند که کار تمام شده و به هدف اصلی خود در خاورمیانه رسیده اند، افزود: اما مقام معظم رهبری که مسیر امام را با همان نگاه دنبال می کرد، اعلام کردند که سوریه می ماند و همه باید از این خاک دفاع کنیم. با این دستور حکیمانه رهبری بار دیگر فرهنگ عاشورا و ظهور در یک جنگ جهانی دیگر پیروز شد و جبهه جهانی بسیج که روزی امام دستور تشکیل آن را داده بودند در تمام جهان شکل گرفت. جوانان ما در آن زمین معادلات جنگ را به کلی بر هم زدند و با پیروی از دستورات ولی امر خود غیر ممکن را ممکن ساختند و تمام تئوریسین های نظامی جهان را به حیرت واداشتند.

کارشناس ارشد مسائل راهبردی سیاسی در ادامه صحبت های خود گفت: امروز جبهه مقاومت به همه بشر درس خداشناسی می دهد و به ما می آموزد آنچه در یمن اتفاق افتاد، نتیجه توسل به خدا و توکل بر قدرت و تدبیر الهی است. الان نیروهای سعودی بعد از چهار و نیم سال توان ایستادگی در برابر چند بچه بسیجی یمنی را ندارند و دست به دامن هر قدرتی هم که شده اند، فایده ای برای آنها نداشته است. امروز تمام مسلمانان اروپا و بوسنی اذعان می کنند اگر مقاومت و پیروی از فرهنگ انقلاب در نیروهای مقاومت وجود نداشت، حتی یک مسلمان هم در آن زمان زنده نمی ماند.

وی افزود: اگر امروز جهان بخواهد منصفانه عمل کند باید جایزه حقوق بشر به ما بدهد، نه اینکه بگوید آنها تروریست و مخالف حقوق بشر هستند. خواست خدا بر این است که عربستان به عنوان دست نشانده آمریکا در منطقه، نه در برابر قدرت های مسلمان مطرح خاورمیانه، بلکه در برابر یمن، خوار و ذلیل شود و بشریت از این اتفاق درس عبرت بگیرد. امام نعمت بزرگی برای ما بود که با الگوگیری از فرهنگ عاشورا، دستاوردهای بزرگی را در دوران دفاع مقدس برای ما رقم زد، به طوریکه امروز ونزوئلا هم پیروزی و موفقیت خود را در پیروی و عبرت گرفتن از فرهنگ دفاع مقدس می بیند.

وی با بیان اینکه حکومت ولایت فقیه مدرن ترین و پیچیده ترین شیوه حکومت در نظام امروز جهانی است، تاکید کرد: خداوند نعمت های خود را در جغرافیای ما چیده است و موقعیت کشور ما به گونه ای است که هرکسی در این نقطه حضور داشته باشد می تواند بر جهان حکومت کند و به همین دلیل است که استعماگران از گذشته به این منطقه توجه ویژه ای داشته اند. در حال حاضر دشمنان با نفوذی که در گذشته بر کشورهای عربی داشته اند، هر وقت اراده کنند می توانند حاکم هر کدام از کشور های عربی منطقه را عوض کنند و شرایط را به سود خود تغییر دهند.

اکبری گفت: امروزه اگر ایران اراده کند و تعدادی از کشتی های خود را در تنگه هرمز منفجر کند، صادرات ۲۰ میلیون بشکه نفت جهان متوقف می شود و قیمت نفت تا ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار افزایش می یابد و اصلا معادلات دنیا به لحاظ اقتصادی به هم می ریزد. اکنون همه جهان فهمیده است که ادعای موشک های پاتریوت و سلاح های آنچنانی آمریکا و عربستان در منطقه حرفی بیش نیست و نیروهای مقاومت یمن هر موقع اراده کرده اند قسمتی از خاک عربستان را با موشک های خود بمباران کرده اند، بیش از ۷۵ عملیات پهبادی موفق انجام داده اند، بیش از ۵۰۰ موشک بالستیک نقطه زن زده اند و هزاران سعوی را به اسارت گرفته اند.

وی بیان کرد: درست است که برخی از سیاستمداران آمریکایی ادعای جنگ نظامی می کنند، اما عاقلان آنها می دانند که در جنگ نظامی موفق نیستند و عاقل تر از همه آنها کشورهای مهم دنیا هستند که می دانند اگر در منطقه جنگی رخ بدهد همه آنها بیچاره می شوند. ما در طول این مدت به همه ثابت کرده ایم که با نیروهای کم اما بر حق خود توانسته ایم بر بسیاری از نیروهای باطل دشمن غلبه کنیم و این مهم دستاوردی است که به برکت نگاه عمیق امام و خون شهدا در دوران دفاع مقدس بدست آمده است.

کارشناس ارشد مسائل راهبردی سیاسی بیان کرد: ما در دوران جنگ هشت ساله آیه " یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم" را به طور ملموس ترجمه کردیم، به همه نشان داده ایم که این موضوع فقط شعار نیست و تفسیر آن در زمین به خوبی اتفاق افتاده است. توکل بر خدا بهترین و پیچیده ترین سلاح در برابر هر قدرت جهانی است و امیدواریم با ظهور مهدی موعود(عج)، آن اتفاقی که منتظر آن هستیم به زودی در سراسر جهان رقم بخورد.

اکبری تاکید کرد: واقعا اگر حرم ها نبودند آیا مدافعین حرم شکل می گرفت؟ این حرم های ائمه یکی از اسرار الهی است و تمامی این اتفاقات پازلی هستند که در کنار هم چیده می شوند و در نهایت حقیقتی را برای ما آشکار می کنند. امروزه اربعین پل ارتباطی عاشورا و ظهور است و این لشکر عظیم پشتوانه ارزشمندی است که می تواند معادلات جهانی را به هم بزند.

وی افزود: ما تمامی این دستاوردها را مدیون دفاع مقدس، فرهنگ عاشورا و بینش عمیق امام راحل (ره) هستیم و امیدواریم با ختم این انقلاب به ظهور حضرت مهدی (عج) شاهد تحقق عدالت الهی در همه جهان باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.