• چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 98071008026
  • خبرنگار : 50046

استاندار:

مشکلات با تعامل بین مدیران اجرایی و قضایی خراسان شمالی بهتر حل می شود

شجاعی

استاندار خراسان شمالی بر حل مشکلات با ایجاد تعامل بین مدیران اجرایی و قضایی استان تاکید کرد و گفت: با هدف انجام بهتر امور جاری استان و افزایش رفاه مردم باید هماهنگی بین این دو بخش بیشتر شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، دکتر محمد علی شجاعی در نشست تعاملی مشترک بین مدیران اجرایی و قضایی استان اظهار کرد: مدیران اجرایی و قضایی استان باید بدانند انجام هیچ کاری بدون بهره مندی از کمک دیگران امکان پذیر نیست و نظام باید با هماهنگی بین سه قوه اداره شود.

شجاعی افزود: مدیران اجرایی استان توجه داشته باشند که دستگاه قضایی بهترین مشاوران در هر زمینه ای برای آنان هستند.

وی ادامه داد: برای مقابله با توطئه های دشمنان ما باید یاد بگیریم که همه در کنار یکدیگر باشیم و با برگزاری این چنین جلساتی به فکر حل مشکلات باشیم و منافع نظام سرلوحه تمام امور باشم.

شجاعی گفت: برگزاری این جلسه فقط با هدف شنیدن مشکلات نیست بلکه باید در جلسات بعدی موضوعات به صورت تخصصی مطرح و راهکار عملیاتی و اجرایی ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه این جلسات باید در شهرستان ها نیز تشکیل شود، افزود: با اولویت بندی موضوعات و انجام کار کارشناسی مصوبات این جلسه برای مدیران اجرایی و قضایی استان لازم الاجرا شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی خاطر نشان کرد: مدیران و فرمانداران باید برای جایگاه خود حق ویژه ای فراتر از قانون قائل نشوند و بدانند تعامل به معنای با هم بودن و در کنار هم بودن است و برای انجام کارها باید برنامه زمان بندی مشخص وجود داشته باشد.

شجاعی افزود: رسالت دستگاه قضایی فقط نظارت بر کارهای انجام شده نیست بلکه باید وظایف و کارهای انجام نشده دستگاه های اجرایی که موجب گلایه مردم می شود، را نیز رصد کند.

وی مطرح کرد: در حوزه اقتصادی استان باید مدیران اجرایی و قضایی هم زمان ورود سریع داشته باشند و وحدت رویه در تصمیمات نهایی وجود داشته باشد.

شجاعی مطرح کرد: در بحث منابع مالی هر یک از سازمان‌ها، سازمان مرکزی دارند و ما باید با ایجاد تعامل بیشتر از ظرفیت‌ها و منابع ملی استفاده حداکثری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری کنسرت ها باید یک تدبیر واحد وجود داشته باشد و فرد برگزارکننده متعهد به رعایت الزامات امنیتی، سیاسی، قضایی و اجتماعی باشد.

وی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه ها باید شناسایی و برخورد شود، همچنین از تشکیل شورای حل اختلاف در دستگاه های اجرایی و دهیاری ها استقبال می کنیم.

استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: صحت و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات حیثیت و برگ برنده نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد و با این نگاه برای برگزاری انتخابات سالم و با شکوه همه باید ورود داشته باشیم.

شجاعی با تاکید بر اینکه بنده بیشترین استفاده را از صحبت های افراد منتقد و مخالف دارم، تصریح کرد: عده ای که در گعده های سیاسی خود نشسته و به دنبال به هم زدن فضای استان هستند و دلسوز استان نیستند و تابلوی فعالیت این افراد مشخص هستند را باید از صف افراد منطق و مخالف جدا دانست و با آنان برخورد کرد.

در ادامه این نشست رئیس کل دادگستری استان نیز اظهار کرد: با توجه به روحیه همدلی و همگرایی دکتر شجاعی برکزاری نشست تعاملی مشترک بین مدیران اجرایی و قضایی استان را پیشنهاد دادیم.

حجت الاسلان جعفری افزود: دستگاه های قضایی و اجرایی به تنهایی نمی توانند به اهداف خود برسند و باید مشارکت و هم افزایی داشته باشند

وی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید تلاش کنیم وحدت و انسجام به معنای واقعی کلمه محقق شود.

حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه نباید اجازه دهیم یک مسئله تبدیل به یک بحران شود، تصریح کرد: دشمن به دنبال القای ناکارآمدی نظام است باید با انسجام و عملکرد درست این توطئه را خنثی کنیم.

وی در پایان سخنان خود افزود: با بهره مندی از مدیریت جهادی برگرفته از نهضت عاشورایی می توانیم مشکلات را حل کنیم.

در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی هم بیان کرد: امسال شاهد برگزاری رویداد بزرگ انتخابات خواهیم بود که ایجاد تعامل مشترک بین هیات های نظارت و اجرا در چارچوب قانون لازمه برگزاری انتخابات با شکوه می باشد.

ولی الله حیاتی افزود: در راستای توسعه استان همه دستگاه های اجرایی، قضایی، امنیتی و ائمه جماعت بابد ید واحد باشیم

حیاتی خاطر نشان کرد: هم افزایی و همدلی بین مجموعه حاکمیت در خراسان شمالی از ابتدای حضور دکتر شجاعی سرلوحه تمام امور بود و در سفر روسای قوه مقننه و اجرایی همگی اظهار داشتند این سطح از همدلی در دیگر استان ها وجود ندارد.

حیاتی تاکید کرد: فضای سیاسی استان برای شنیدن اظهار نظرات افراد منتقد و مخالف باز است اما باید با بداخلاقی‌های فضایی که مصداق توهین و تشویش اذهان عمومی است برخورد شود

وی اشاره کرد: ساماندهی بحث بیسوادی طی برنامه ای دو ساله در دستور کار استان قرار دارد که در گام نخست ۱۲۶۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه علم آموزی برگشتند.

حیاتی تصریح کرد: ایجاد شرایط لازم برای حضور بخش خصوصی، ایجاد زیرساخت های حوزه قضایی در نقاط دوردست استان، تعامل بخش های اجرایی و قضایی برای انجام پروژه های عمرانی، هماهنگی بین دهیاران و شوراهای حل اختلاف با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و مشارکت برای تعادل بخشی در بازار و ثبیت قیمت ها از دیگر اقدامات مدیران اجرایی و قضایی است که باید با تعامل این اهداف را اجرایی کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی نیز به تشریح طرح توسعه همگام ۸ گنیجنه معرفت پرداخت و گفت: توسعه به معنای شایستگی و همگام یعنی مشارکت همه عوامل موثر در توسعه استان است.

علی بیگ زاده افزود: با هدف توسعه باید دولت با مردم مشارکت و نه رقابت داشته باشد.

بیگ زاده ادامه داد: کارگزاران دولت برای پشتیبانی و تسهیل گری، نمایندگان مجلس برای نظارت و رفع موانع قانونی، حافظان امنیت و حامیان قضایی برای ایجاد امنیت در سرمایه گذاران، نخبگان به عنوان بازوان فکرب و مشورتی و فعالان صنفی و مدنی به عنوان حلقه واسطه بین مردم و حاکمیت باید برای اجرای این طرح تعامل داشته باشند

وی مطرح کرد: رویکرد این طرح برقرارب نظام حمایتب همه جانبه در راستای مدیریت اقتصادی و همگام بودن ۸ شهرستان با تاکید بر توسعه متوازن است

بیگ زاده مطرح کرد: انتظار ما از حامیان قضایی به عنوان رکن موثر در پیشبرد اهداف توسعه ای استان ایجاد حس امنیت و تکریم سرمایه گذاران، برخورد جدی قضایی با عوامل مخل در توسعه، نظارت برای شفافیت اقتصادی، مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی و کاهش بروکراسی های اداری است.

علاوه بر این تعداد دیگری از مسئولان در این نشست 3 ساعته که به اذعان مسوولان در نوع خود برای برقرای تعامل بی نظیر بوده است؛ به بیان دیدگاه های خود پرداختند و قرار شد فرمانداران نیز در شهرستانها نظیر این نشست ها را برای تعامل بیشتر با مسئولان دادگستری شهرستان‌ها داشته باشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.