• پنجشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98071108559
  • منبع : نمایندگی همدان

فرمانده انتظامی ملایر اعلام کرد

پاکسازی ۳ نقطه آلوده ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان اینکه شعار امسال هفته ناجا "پلیس هوشمند، امین مردم" تعیین شده است، از اجرای بیش از 100 برنامه در حوزه های مختلف در طول هفته نیروی انتظامی در سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد باقر سلگی پنجشنبه 11 مهر ماه در جمع خبرنگاران،تصریح کرد: رویکرد محوری پلیس در تحقق امنیت پایدار تقویت نگاه ایجابی، معنوی و پیشگیرانه نسبت به مقوله " امنیت" است.

وی با بیان اینکه نیروی خدوم انتظامی، نیرویی کاملاً انقلابی و جامعه محور بوده و سرمایه عظیم آن اعتماد مردم است، ادامه داد: بدون همکاری و مشارکت مستقیم و غیرمستقیم مردم رسیدن به اهداف سازمانی که همان مبارزه همه جانبه با مجرمان، پیشگیری از وقوع جرائم و تأمین آرامش و آسایش مردم است، غیر ممکن خواهد بود.

وی به افزایش ۱۵ درصدی کشف جرائم طی سالجاری و اقدامات شاخص انجام شده در حوزه مبارزه با موادمخدر اشاره و اظهار کرد: پاکسازی ۳ نقطه آلوده و برخورد جدی با معتادان متجاهر نیز با موفقیت انجام شد.

سلگی با بیان اینکه در حوزه موادمخدر افزایش کشفیات داشتیم، ادامه داد: افزایش ۵۰ درصدی کشف انواع مخدر و افزایش ۷ درصدی برخورد با قاچاقچیان موادمخدر بخشی از عملکرد انتظامی ملایر در ۶ ماهه سال لجاری است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کشفیات ما در حوزه موادمخدر گل و گراس است، افزود: برخورد جدی با مخلان نظم و آرامش در دستور کار ما بوده و هست.

این مقام انتظامی از برپایی ۴ موکب به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و به منظور خدمات رسانی رایگان در حوزه امنیتی، ترافیکی در سطح شهرستان ملایر و ارائه گذرنامه موقت و گذرنامه های سه ماهه به زائران حداکثر تا ۷۲ ساعت خبر داد.

سلگی در تشریح عملکرد انتظامی ملایر طی ۶ ماهه سالجاری، اظهارکرد: کشف انواع محموله های کالای قاچاق به ارزش ۱۲ میلیارد تومان و کسب رتبه ممتاز استان در مبارزه با انواع قاچاق کالا به میزان ۵۴ درصد افزایش عملکرد نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۴۵ درصدی کشف انواع سرقت، متلاشی کردن باند حرفه ای سرقت و احشام و دستگیری ۱۰ نفر، توسط پلیس ملایر رقم خورده است.

وی به کشف ۸۵ درصدی قتل ها در این حوزه استحفاظی، کاهش ۲۰ درصدی نزاع فردی، کاهش ۲۳ درصدی نزاع دسته جمعی و کشف ۲۵ هزار لیتر سوخت و فرآورده های نفتی قاچاق اشاره کرد و گفت: این نشان از عزم جدی پلیس ملایر در مبارزه بی امان با مجرمان ومخلان دارد.

سلگی بیان کرد: در مأموریت مبارزه با موادمخدر با افزایش ۵۰ درصدی کشف انواع موادمخدر، افزایش ۴۷ درصدی دستگیری قاچاقچیان، خرده فروشان و توزیع کننده موادمخدر، افزایش 3 برابری کشف و ضبط موادمخدر هروئین و افزایش کشف ۶ درصدی موادمخدر تریاک و دستگیری معتاد متجاهر و کارتن خواب نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه هستیم.

فرمانده انتظامی ملایر از کشف 202 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق و فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران مبارزه با جرایم اقتصادی ملایر حین کنترل خودرو های عبوری در ایست و بازرسی پل حرم آباد، به یک دستگاه خودروی پژو پارس مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، 202 هزار و 600 نخ سیگار خارجی قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

سلگی با اشاره به این که مبارزه موفق و موثر با کالای قاچاق نیاز به انجام کار فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای نیل به پیشگیری اجتماعی از انجام این پدیده شوم دارد، افزود: همکاری مردم گامی موثر در این زمینه است و ما از تمام شهروندان درخواست می کنیم هر گونه مورد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش دهند.

این مقام مسئول افزود: امسال در زمینه تصادفات جرحی درون شهری ۶۳ درصد کاهش داشته ایم و در حوزه سازش پرونده های قضایی ارجاع داده شده به واحدهای مشاوره کلانتری‌های شهری تعداد ۳۱۳ فقره پرونده قضایی متشکله در کلانتری‌های ۱۱٬۱۲٬ و ۱۳ توسط کارشناسان مشاوره مستقر در کلانتری تعداد ۱۹۲ فقره یعنی بیش از ۶۱ درصد منجر به مصالحه شده است.

سلگی گفت: برگزاری ۸۱ جلسه آموزش همگانی برای تعداد ۵ هزار و ۶۰۰ نفر فراگیر زن و مرد توسط کارشناسان و مربیان پلیس از جمله اقدامات شاخص در این حوزه بوده است.

اجرای 100 برنامه در طول هفته نیروی انتظامی

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد روز شمار برنامه های هفته ناجا در ملایر گفت: بیش از 100 برنامه در حوزه های مختلف در طول هفته نیروی انتظامی در سطح این شهرستان اجرا می شود.

وی به برگزاری مسابقات نهایی فوتسال بین پلیس ملایر و سایر ادارت دولتی، تجلیل از مشاوران پلیس، مسابقه تیراندازی، صعود به ارتفاعات بام ملایر، دیدار با فرماندهان و مسئولان انتظامی و امام جمعه شهرستان، سرکشی به خانواه معظم شهدا، دیدار با نمایندگان مردم ملایر در مجلس و برگزاری یادواره شهدای انتظامی ملایر و دفاع مقدس و غبارروبی مزار شهدای در بهشت هاجر در روز اول این هفته اشاره کرد.

سلگی ادامه داد: در روز دوم هفته ناجا همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی عاشورائیان برگزار و به قید قرعه به شرکت کنندگان در این همایش بسته های فرهنگی اهدا می شود، همچنین برپایی نمایشگاه جانبی پلیس های تخصصی و ارائه خدامات مشاوره ای، شرکت در آئین عبادی – سیاسی نماز جمعه، برپایی میز خدمت و چادر امدادی در کنار مصلی نماز جمعه و ارائه خدمات رایگان کنترل فشار و قند خون صورت می پذیرد.

وی از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولان شهرستان تجلیل از فرماندهان و پیشکسوتان، تقدیر از برگزیدگان مسابقه انتظامی، حضور کارشناسان انتظامی در مدارس، مساجد و محلات سطح شهر، افتتاح پارک ترافیک و ارائه خدمات مضاعف توسط معاونت ها و پلیس های اجرائی در روز سوم هفته ناجا در ملایر خبر داد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد در روز چهارم اهدای خون توسط کارکنان، افتتاح پروژه های عمرانی و درمانی شامل قرارگاه ستاد و کلینیک دندانپزشکی، پاسگاه آورزمان و کلینیک حضرت ابوالفضل (ع) را در برنامه داریم.

فرمانده انتظامی ملایر به دیدار هیدت رئیسه با مردم در سامانه 197 اجرای طرح آمایش کارکنان وظیفه، بازدید دانش آموزان از پلیس 110، برگزاری همایش پلیس و اصناف، صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در روز پنجم هفته ناجا ورزش صبحگاهی نیروهای مسلح در بوستان ها، مسابقه دو صحرانوردی، نسشت علمی، اعزام کارکنان وظیفه به اماکن زیارتی و سیاحتی، عیادت از کارکنان بیمار و خانواده شهدا، برگزاری کلاس آگاه سازی پیشگیری از اعتیاد و مانور موتورسواران با کلاه ایمنی را در سطح شهر داریم.

سلگی بیان کرد: مصاحبه رادیویی با " رادیو الوند"، جلسه رسیدگی به مشکلات کارکنان، نشست تقدیر از برترین های شوراهای معتمد پلیس، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و کارگاه بهداشت روان جزء برنامه های ششمین و هفتمین روز از هفته ناجاست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.