• پنجشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۳
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98071108570
  • منبع : نمایندگی همدان

شهد گوارای شهر جهانی انگور به کام گردشگران نشست

انگور ملایر

همزمان با ششمین روز از هفته گردشگری دهمین آئین سنتی شیره پزی مانیزان با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ملایر، مدیرکل میراث فرهنگی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، گردشگران و اهالی روستا هدف گردشگری مانیزان دهمین آئین سنتی شیره پزی در مانیزان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، برپایی بازارچه محلی حاوی شیره های انگور و مشتقات آن مثل، باسلق، نان، کلوچه و آش محلی، شربت شیره، لواشک کشمش، عسل، صنایع دستی و غرفه مجمع خیرین سلامت و انجام تست فشار و قند خون، جلوه ای خاص به این جشنواره داده بود.

اجرای نقالی خوانی حماسی، تواشیح، برگزاری مسابقه عکس شیره پزی و انتخاب و تقدیر از 3 نفر شامل یزدان بیات، هادی شوبیری و میرشاد شوبیری به عنوان کسانی که شیره پخته شده توسط آنها به عنوان شیره برتر انتخاب شده بود، برنامه های جنبی دهمین آئین سنتی شیره پزی مانیزان به شمار می آمد.

شربت شیره می تواند جایگزین نوشابه های گازدار شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داریم اتاق بازرگانی استان همدان در زمینه ایجاد صنایع تبدیل در انگور و کشمش در ملایر کمک حال ما باشد، گفت: شربت شیره انگور ملایر می تواند بهترین جایگزین نوشابه های گازدار باشد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه در دهمین آئین سنتی شیره پزی مانیزان، با بیان اینکه می توانیم از انگور مانیزان و سایر روستاهای ملایر شیره، باسلق، کشمش، شربت شیره و محصولات دیگر تولید کنیم، ادامه داد: در همین راستا از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه شیره پزی نباید منحصر به مانیزان باشد، تأکید کرد: دهیاران روستاهای ملایر باید در فصل برداشت انگور تمهیداتی را فراهم کنند که پخت شیره در تمام روستاها انجام شده و در حاشیه روستاها توسط اهالی به فروش برسد تا سببب رونق اقتصادی شود.

آزادیخواه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ملایر در حوزه محصولات باغی در سطح استان همدان و کشور حائز رتبه های برتر است، خاطرنشان کرد: قبلاً قیمت سبزه هر کیلویی 25 هزار تومان به فروش می رسید این درحالیست که امسال با افت 10 هزار تومانی قیمت سبزه مواجه شده ایم.

وی این موضوع را به ضرر باغداران دانست و ضمن ابراز نگرانی از این امر، تصریح کرد: کشاورزان و باغداران ملایر باید در بازارهای ملی قیمت انگور را تغییر دهند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت با اشاره به اینکه ملایر دارای برند ملی مبل منبت و برند جهانی شهر جهان انگور است، گفت: 10 روز قبل وزیر میراث فرهنگی از زیرساخت های مبل منبت ملایر بازدید داشت و قول ثبت جهانی منبت ملایر را تا پایان سال داد.

روش غلط برداشت محصولات باغی باید اصلاح شود

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز از روش غلط تولید و برداشت محصولات باغی در ملایر گلایه و تأکید کرد: این نواقص باید توسط باغداران اصلاح شود.

محمد کاظمی با بیان اینکه باید در تولید انگور و برداشت آن از باغات و حمل آن به کارخانجات تولید کشمش حتما از ابزارهای استاندارد استفاده شود، گفت: این موضوع روی کیفیت نهایی محصول و قیمت تمام شده آن تأثیر مستقیم دارد.

وی توصیه کرد: باغداران ملایری در این زمینه آموزش های لازم را ببینند و در برداشت انگور از سبدهای مخصوص حمل استفاده کنند تا کیفیت محصول افزایش یابد.

کاظمی در ادامه یادآورشد: 3 سال پیش بحث جهانی شدن انگور ملایر داغ بود و همه مسئولان تلاش کردند تا اینکه سرانجام ملایر گوی سبقت را از دیگر رقبا ربود و این برند مهم را کسب کرد.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر ملایر با برندهای ملی و جهانی اش مدام روی آنتن صدا و سیما و شبکه های مختلف بوده است، افزود: توجه به این 2 برند می تواند در تحقق شعار سال که مد نظر مقام معظم رهبری است موثر باشد و رونق تولید، اقتصاد و اشتغالزایی را رقم بزند.

نماینده مردم ملایر به فروش 400 میلیار تومانی مبل منبت طی برگزاری دومین جشنواره ملی مبل منبت در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال قطعاً این میزان فروش افزایش داشته اشت.

داربستی کردن باغات انگور، محصولات را 3 برابر می کند

معاون استاندار و فرماندار ملایر نیز با بیان اینکه در سطح این شهرستان 11 هزار هکتار باغ انگور وجود دارد که 10 هزار هکتار آن باغ بارور است، گفت: در صورت اجراشدن طرح داربستی و فراز در باغات انگور، کیفیت و میزان محصولات تولیدی آنها تا 3 برابر افزایش می یابد.

قدرت اله ولدی یادآورشد: در برنامه 3 ساله توسعه ملایر مقرر شده است 650 هکتار از باغات ملایر داربستی شود، البته این امر نیازمند صرف هزینه سنگینی است و تلاش می شود با تخصیص اعتبارات دولتی کمک حال کشاورزان و باغداران باشیم.

وی به برداشت سالانه 250 هزار تن انگور از باغات ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: 75 درصد آن تبدیل به کشمش و محصولات مرتبط شده و 15 درصد هم سهم تازه خوری می شود.

ولدی با بیان اینکه 10 درصد  از انگور برداشت شده در باغات ملایر در شیره پزی مصرف می شود، ادامه داد: آئین شیره پزی سنتی در این شهرستان قدمت 500 ساله دارد.

معاون استاندار همدان از برگزاری جشن "جهانی شدن انگور ملایر" در 12 آبان ماه خبر داد و افزود:در تلاش هستیم تا در دهه فجر سال جاری نیز جشن " ثبت جهانی مبل منبت ملایر" را برگزار کنیم.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه امسال در طول برگزاری 10 روز جشنواره ملی مبل منبت 150 هزار نفر گردشگر و مسافر از ملایر بازدید داشتند، تصریح کرد: هدف ما این است که ملایر از " معبر گردشگری " به " مقصد گردشگری " تبدیل شود.

ولدی از اجرای 200 طرح اقتصادی و اشتغالزایی در 200 روستای شهرستان با همکاری 4 دستگاه حمایتی خبر داد و گفت:  منابغع مالی این امر از طریق مجموعه تسهیلات توسعه پایدار روستاها و منابع داخلی دستگاه های اجرائی مربوطه تأمین می شود.

رویدادهای گردشگری؛ زمینه ساز رونق اقتصادی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز با بیان اینکه آئین سنتی شیره پزی مانیزان به عنوان یک میراث ناملموس ملی ثبت شده و ظرفیت آن هم پای گلاب گیری قمصر کاشان است، افزود: این آئین این قابلیت را دار که به ثبت بین المللی برسد.

علی مالمیر اظهارکرد: امروزه رویدادهای گردشگری به عنوان  یکی از راهبردی ترین و خلاقانه ترین روش ها در توسعه گردشگری مناطق مختلف نقش دارند.

وی با بیان اینکه رویدادهای گردشگری مانند نهالی هستند که کشت شده و آرام آرام به ثمر می نشینند، افزود: از قبل طولانی ترشدن این رویداد ها و رویدادهای جانبی می توانیم شاهد حضور گردشگران بیشتر و پیامدهای مثبت باشیم.

مالمیر با تأکید بر اینکه رویدادها می توانند اثربخش تر از تبلیغات باشند، اظهارکرد: رویدادهای گردشگری، زمینه ساز رونق اقتصادی و گردش مالی می شوند و در این میان شیره پزی مانیزان از قدیمی ترین سنت های گردشگری استان همدان به شمار می رود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان به رویدادهای دیگری چون جشنواره گردو، آلبالو و آلو در این استان اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای کسب و کار جدید برای عرضه محصولات، میوه و سوغات و صنایع تبدیلی و معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف از مزایای برگزاری چنین جشنواره هایی است.

مالمیر با بیان اینکه صنعت گردشگری با رونق تولید، اقتصاد و اشتغالزایی ارتباط مستقیم دارد، افزود: شهرستان ملایر در حوزه های مختلف چون میراث ملموس و ناملموس، آثار باستانی، جاذبه های گردشگری و... قابلیت فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: در همین راستا باید ارائه خدمات جانبی و اقامتی و عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی برای جذب مسافر و گردشگر در ملایر افزایش یابد.  

به گزارش ایسنا، با توجه به وجود قابلیت های فراوان در مانیزان اما همچنان این روستای هدف گردشگری نیازمند نگاه ویژه مسئولان است، معابر و کوچه ها باید آسفالت شود، خانه های بوم گردی به منظور اسکان مسافران و گردشگران باید افزایش یابد، همچنین لازم است تا محلی را برای برپایی غرفه های منظم به صورت دائمی در این روستا تعبیه کنند.

از سوی دیگر امسال نحوه برگزاری دهمین آئین سنتی شیره پزی حامل نکاتی بود که باید در سال های آینده اصلاح شود؛ ایراد سخنرانی های متعدد و طولانی و ارائه آمار توسط مسئولان خارج از حوصله شرکت کنندگان است، از سوی دیگر دعوت از شاعر محلی ملایر و دعوت از یک کودک شاهنامه خوان برای اجرای برنامه و عدم استفاده از هنر این افراد خود جای تأمل داشت که سبب گلایه این هنرمندان شد.

گزارش از: مهناز روزبهانی

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.