• جمعه / ۱۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 98071208945
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

بستن بودجه بدون اتکا به نفت یک پیروزی ملی است

امام جمعه بندرعباس

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه دولت به دنبال تحقق یک آرزوی عملی است و آن بستن بودجه کشور بدون اتکا محاسبه درآمد فروش نفت، اظهار کرد: این موضوع یعنی پیروزی ملی و حرکتی برخاسته از فشار حداکثری دشمنان.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسملین محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: جای هیچ‌گونه تردیدی نیست که مشروبات الکلی یک حرام مسلم و در بین گناهان کبیره قرار دارد.

وی با بیان اینکه مورد لعن پروردگار است کسی که در مجلسی قرار بگیرد که در آن محل شرب خمر می‌شود، تصریح کرد: انسان‌های مشروب‌خوار باید در جامعه منزوی و بایکوت و زندگی بر آنان سخت شود و این فشار روانی است که باید بر مشروب‌خواران در جامعه اسلامی اعمال شود.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه بندگان خداوند به تبعیت از پروردگار باید مشروب‌خوار را در جامعه تحریم کنند، اظهار کرد: به لحاظ عقلی هم مشروب حرام است؛ بالاترین نعمتی که خداوند بر انسان قرار داده، نعمت عقل است و خداوند متعال این نعمت بزرگ را به انسان‌ها اعطا کرده تا انسان را از حیوانات جدا کند.

وی ادامه داد: مشروب خوردن سبب بسته شدن درب عقل می‌شود و این نعمت الهی را با دست خود از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با بیان اینکه مشروب‌خوار با دست خودش عقل را در زمان مستی تعطیل می‌کند، اضافه کرد: عقل مضرات مشروبات الکلی چه در بعد جسمانی، چه روحی و چه روانی را عنوان می‌کند و در نقل هم به این موارد پرداخته می‌شود پس باید انسان عاقل به این مهم عمل کند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه تقوا مصادیقی دارد که یکی از آن‌ها شرب خمر بود، تصریح کرد: تقوا دو بخش ایجابی و سلبی دارد که در بخش ایجابی مؤمنین نسبت به تکالیف و فرایض دین خود عمل کنند و در بخش سلبی مؤمنین نسبت به موارد حرام باید دوری کنند و عصاره معروف و ترک منکرات به تقوا الهی ختم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به آغاز هفته ناجا، عنوان کرد: نیروی انتظامی در مصداق مأموریت از گهواره تا گور را با خود به همراه دارد و با مردم از گهواره تا گور سرکار دارند از گرفتن شناسنامه تا زمان صدور گواهی فوت.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی دستگاهی اجتماعی است و کار سختی را نسبت به سایر حوزه‌های نیروهای مسلح بر عهده دارد، اظهار کرد: کسانی که در تعامل با مردم بوده و در معرض آسیب‌های زیادی هستند اگر بتوانند خود را به‌خوبی حفظ کنند از درجه بالایی برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با بیان اینکه پلیس در تعامل با مردم خوشبختانه کارهای بزرگی انجام داده است، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پلیس 110 برای پاسخگو کردن پلیس و تحکیم امنیت عمومی از اقدامات ارزشمندی است که مردم بهره برده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز تعامل پلیس با مردم در تمام لحظات شبانه‌روز مشهود است و این موضوع در هر زمانی وجود دارد و قابل‌تقدیر است.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه نظم اجتماعی و تأمین امنیت به‌عنوان مهم‌ترین مسئولیت نیروی انتظامی از نان شب برای جامعه واجب‌تر است، بیان کرد: تأمین نظم و انضباط اجتماعی از وظایفی است که نیروی انتظامی به‌خوبی از عهده آن برآمده و جامعه باید شکرگزار این نعمت باشد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با چند مورد تخلف این موضوع را به‌کل تلاشگران نیروی انتظامی بسط داد، تصریح کرد: امروز مهم‌ترین و واجب‌ترین تکلیف برای نیروی انتظامی جلب اعتماد مردم است و تا زمانی که مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند شاهد تعامل مناسب دوطرفه خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما مکعبی و چندوجهی است، خاطرنشان کرد: اگر آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد، اولین انگشت اشاره به سمت نیروی انتظامی می‌رود درصورتی‌که نیروی انتظامی آن را وجود نیاورده بلکه آن آسیب به دلیل برخی کم‌کاری‌ها صورت گرفته و نیروی انتظامی در انتهای این موضوع برخورد با آن را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: اینکه در برابر تمامی آسیب‌های اجتماعی انگشت اشاره به سمت نیروی انتظامی برود، اقدامی بی‌انصافی است بلکه همگی در برابر ایجاد این مسئولیت اجتماعی مسئول هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه چرا به سمت نیروی انتظامی اعتراض می‌شود و می‌گویند به‌جای کار سرهنگی به سمت کار فرهنگی برویم، عنوان کرد: آن‌کسی که اعتراض می‌کند چرا خود در بخش فرهنگی ضعیف کارکرده است تا این آسیب بروز و به تصویب قانون برسد و آن زمان که نیروی انتظامی باید طبق قانون برخورد کند.

وی با اشاره به‌روز روستا و عشایر، افزود: نقش روستا در اقتصاد ملی خیلی بالاست اما امروز سهمش رو به کاهش است.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با بیان اینکه روستا تولیدکننده و سهمش در اقتصاد ملی بالا بود، تصریح کرد: امروز سهم روستا در اقتصاد ملی بسیار پایین بوده و روستاها خود مصرف‌کننده شده‌اند و حتی ریزترین مسائلی که در گذشته خود تولید می‌کردند، به سمت مصرف رفته‌اند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید فرهنگ حفظ مردم در روستاها را گسترش دهیم، اضافه کرد: نباید خدمات را متمرکز در شهرها کنیم بلکه باید خدمات‌رسانی را به روستاها ببریم و از ظرفیت مولد روستاها بهره بیشتری ببریم.

وی با بیان اینکه باید به سمت ایجاد طرح‌هایی برای اجرا در روستاها ببریم، خاطرنشان کرد: امروز شاهد مهاجرت معکوس جوانان برای بازگشت به روستاهایشان هستند و این موضوع سبب آبادانی روستاها می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع پاسداران انقلاب اسلامی، عنوان کرد: بیان مقام معظم رهبری با مبنی بر اینکه از سپاه پاسداران صد درصد راضی هستند مانند اعطا مدال افتخاری بر گردن پاسداران بود.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران نشدنی‌ها را شدنی کردند، اضافه کرد: فشارهای اقتصادی و تحریم‌های دشمنان از لحاظ تاکتیکی فشار وارد می‌شود اما از لحاظ راهبری به سود کشورمان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه دولت به دنبال تحقق یک آرزوی عملی است و آن بستن بودجه کشور بدون اتکا محاسبه درآمد فروش نفت، اظهار کرد: این موضوع یعنی پیروزی ملی و حرکتی برخاسته از فشار حداکثری دشمنان.

وی با بیان اینکه تراز صادرات کشور رو به افزایش است و این یعنی محاسبات دشمنان شکست‌خورده است، افزود: التماس دشمن برای مذاکره با مسئولان کشورمان نشان از شکست خوردن فشار حداکثری دشمنان است و این مقاومت مردم بود که اینچنین دستاوردی را به همراه داشت.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با اشاره به اینکه مردم در تأمین معیشت خود زیر فشار هستند، عنوان کرد: مسئولین به وضعیت دشوار مردم رسیدگی کنند و شرایط را بهبود ببخشند تا قله‌ها فتح‌ناشدنی به دست مردم فتح شود.

وی در پایان روز جهانی کودک و پست را گرامیداشت و برای دست‌اندرکاران این بخش‌ها آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.