• سه‌شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۲
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98072317741
  • خبرنگار : 71381

در گزیده اخبار سیاسی ۲۳ مهر بخوانید؛

اخبار جدیداز دستگیری روح الله زم/دیدار کارگران هفت تپه بانمایندگان/آموزش دست اندرکاران انتخابات

23.7

اخبار جدید از دستگیری"روح الله زم"/ آموزش بیش از ۱۰۰۰ نفر از دست‌اندکاران انتخابات/ دلیل تغییر نام شورای‌عالی‌سیاستگذاری‌ اصلاح‌طلبان/ عبور بیش از ۱۰۰ هزار زائر اربعین از مرز خسروی/ ابلاغ بخشنامه تفویض اختیار به روسای کل دادگستری‌ها برای عضویت نمایندگان قضایی در نهادهای شبه قضایی/ پاسخ حزب موتلفه اسلامی به گزارش «متهم به نفوذ» و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه، بیست و سوم مهر ماه ۱۳۹۸ است.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور آئین نامه ماده (۱۴) الحاقی قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاع کرد.

همچنین سند «نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور» که بعد از رسیدن به استحضار رهبر انقلاب، از سوی شورای عالی فضای مجازی تصویب شده است، منتشر شد.

سید اسماعیل موسوی در دهمین جلسه ستاد انتخابات کشور، گفت: طی شش دوره آموزشی برگزار شده در مشهد مقدس برای آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات، تاکنون بیش از یک هزار نفر از دست اندرکاران انتخابات آموزش دیده اند.

همچنین جواد امام با اشاره به اقدام اصلاح‌طلبان برای تصویب آیین‌نامه تشکیل ستاد انتخاباتی گفت: ستاد انتخابات شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تشکیل می شود، اما هنوز صحبتی درباره انتخاب رئیس این کمیته نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با بیان اینکه از کشورهای دوست که در زبان به آمریکا احترام می‌گذارند اما در عمل با ما کار می‌کنند، ممنونیم اعلام کرد:بعد از ۱۸ ماه فشار مداوم امروز شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم. رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبتهایش با اشاره به اینکه قبل از انقلاب به طور متوسط مردم ایران، با جمعیت ۳۰ میلیونی مقدار ۲۱۰۰ کالری مصرف می‌کردند، اما امروز با ۸۳ میلیون جمعیت مقدار مصرف به ۲۵۰۰ کالری رسیده است، گفت: ۴۰۰ کالری افزایش به معنای این است که در ایران سوء تغذیه وجود ندارد و با تلاش بیشتر می‌توان اعتماد و اطمینان را به مردم و ملت عرضه کرد.

معاون اول رییس جمهور هم در مراسم افتتاح همزمان ۱۹۸۲ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی با ده هزار کلاس درس در سراسر کشور گفت: آمریکایی ها به زعم خود فکر می کردند کشور ایران دچار فروپاشی خواهد شد، اما ایران از ظرفیت و توانمندی بسیاری در حوزه جغرافیایی، اقتصادی و نیروی انسانی برخوردار است و توانسته سرفرازانه از مشکلات عبور کند.  جهانگیری همچنین افزود: عده ای در کشور فقط به دنبال چوب گذاشتن لای چرخ دیگران هستند و با نق زدن مداوم در روحیه مدیران خدشه وارد می کنند.

همچنین معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: خوشبختانه امروز با گذشت شش سال از عمر دولت آقای روحانی می‌بینیم که شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور در بخش جوانان و بانوان تحقق پیدا کرده و طی این سالها در بخش ورزش موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌ایم.

حزب موتلفه اسلامی در جوابیه ای  به گزارش متهم به نفوذ  اعلام کرد که تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند و آن را برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

جزئیات اولیه از دستگیری روح‌الله زم توسط سپاه

یکی از مسئولین طراحی و اجرای عملیات اخیر سازمان اطلاعات سپاه که طی آن «روح الله زم» سرشبکه جریان معاند «آمدنیوز» دستگیر شد، در گفتگویی ابعاد جدیدی از این اقدام اطلاعاتی کم سابقه را تشریح کرد و گفت: مهمترین ویژگی این عملیات، معماری دقیق و چند لایه اطلاعاتی است که طی آن و با استفاده از روشهای نرم اطلاعاتی، سوژه مورد نظر از مجموعه سپرهای حفاظتی که از سوی سرویسهای جاسوسی بیگانه برای او فراهم شده بود جدا و وارد تور سازمان اطلاعات سپاه شد.

درهمین ارتباط مسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی، مدت های مدیدی بود که روح الله زم و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت.

در پی دستگیری روح‌الله زم حزب ندای ایرانیان طی پیامی اعلام کرد که انتظار می رود تا خشک شدن تمامی ریشه‌های داخلی و خارجی شبکۀ دروغگو و تفرقه افکن، اقدامات امنیتی و ضد جاسوسی ادامه داشته باشد.

درهمین ارتباط سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در کانال شخصی خود در سروش نوشت: جریان آمدنیوز چشم این فتنه خطرناک بود که در حریم امن دستگاه‌های امنیتی غرب و با پشتیبانی مالی گسترده ارتجاع منطقه‌ای علیه ملت ایران جولان می‌داد. به لطف خدا و با نیت خالصانه پاسداران اطلاعات سپاه روح‌الله زم اسیر پنجه قدرت دستگاه اطلاعاتی کشور شد و چشم امپراتوری دروغ کور شد.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس هم  با تاکید بر اینکه باید اجازه داد تا قوه قضاییه به پرونده روح الله زم با قاطعیت و عادلانه رسیدگی کند، گفت: نباید در ادامه راه به سمتی برویم که به طور قطره چکانی اطلاعاتی از روح الله زم گرفته و در راستای تخریب یک فرد یا جریان سیاسی از آن استفاده کنیم بلکه باید به دنبال سرچشمه اصلی باشیم. میرزایی تاکید کرد: نباید از موضوع «زم» برای تسویه حساب سیاسی استفاده شود.

رئیس دیوان عدالت اداری: موفقیت عملیات دستگیری روح‌الله زم از نشانه‌های امداد الهی است

واکنش رییس دفتر رییس جمهور به دستگیری روح‌الله زم توسط سپاه

فرهاد تجری، نماینده مردم قصر شیرین در مجلس با اشاره به اینکه  تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار زائر ایرانی از مرز خسروی عازم زیارت عتبات عالیات شده‌اند، گفت: مرز خسروی یکی از قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین مرزهای ایران با عراق است که مدت‌ها به دلیل ناامنی در آن سوی مرز مردم از این ظرفیت برای تردد و زیارت عتبات عالیات محروم بودند اما با تدبیر درست مسئولین و به لطف خدا شاهد بازگشایی آن به روی زائرین اربعین بودیم و در حال حاضر از حداکثر ظرفیت آن استفاده می‌شود.

همچنین نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه «حضور زائران در راهپیمایی اربعین هر ساله باشکوه تر از قبل بوده است»، گفت: بر اساس گزارشات تمامی دستگاه ها آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

علی لاریجانی در حاشیه نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی در دیدار با رئیس مجلس سنای روسیه گفت: با توجه به ناهنجاری‌های ترامپ در صحنه بین‌الملل، رهبران دنیا باید به هم اعتماد بیشتری کنند تا از این طریق برخی از ناهنجاری‌های ترامپ علاج شود. 

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز از حضور تعدادی از کارگران هفت تپه در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: روز گذشته تعدادی از کارگران هفت تپه مطالبات و مشکلات خود را بیان کردند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از برگزاری مراسم رسمی بتن‌ریزی واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر در اوایل آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: روند پیشرفت کار در واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر طبق زمان‌بندی از پیش تعیین شده و حتی جلوتر از زمان در حال انجام است و به زودی مردم و رسانه‌های گروهی در جریان آخرین اخبار و تحولات در این‌ رابطه قرار خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه نیز درباره حمله به نفتکش ایرانی سابیتی نزدیکی بندر جده عربستان، گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده، البته بررسی‌ها در حال انجام است، اما تا زمانی که به نتایج متقن در این باره دست نیابیم، دولتی را متهم نخواهیم کرد.

بخشنامه تفویض اختیار به روسای کل دادگستری استان‌های سراسر کشور مبنی بر صدور ابلاغ عضویت نمایندگان قوه قضاییه در کلیه نهادهای شبه قضایی سطح استان از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

همچنین عباسعلی کدخدایی در پاسخ به پرسشی درباره اختلاف شورای نگهبان با رییس‌جمهور گفت: اختلاف هیچگاه وجود نداشته و تنها بیان نظرات است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.