• یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۳
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98072820620
  • خبرنگار : 50093

مدیرکل ورزش‌ و جوانان خراسان‌رضوی:

حمایت از "پیام" مشروط به مشخص شدن وضعیت اسپانسر است

حمایت از "پیام" مشروط به مشخص شدن وضعیت اسپانسر است

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی گفت: حمایت شهرداری و شورای شهر مشهد از تیم پیام، مشروط بر تعیین وضعیت اسپانسرهای پیام است.

به گزارش ایسنا، فرزاد فتاحی ظهر امروز در نشست خبری مدیر کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی با اصحاب رسانه در خصوص وضعیت باشگاه والیبال پیام خراسان، اظهار کرد: نگران وضعیت پیام هستیم. مدیران این باشگاه‌ تلاش‌ زیادی کردند تا تمرینات تیم برای آمادگی در لیگ برتر آغاز شود و استمرار یابد. با شهرداری و شورای شهر مشهد جلسه‌ای داشتیم و مقرر شده 500 میلیون تومان جهت حمایت از باشگاه پیام به حساب اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی واریز کنند و ما این مبلغ را به حساب هیأت والیبال واریز کنیم تا در اختیار تیم پیام قرار گیرد، اما تاکنون مبلغی از سوی شهرداری واریز نشده‌است.

وی افزود: حمایت شهرداری و شورای شهر مشهد از پیام، مشروط به مشخص شدن وضعیت اسپانسرهای این تیم است. از سوی دیگر مدیرعامل باشگاه پیام خراسان با چند اسپانسر مذاکراتی داشته که شرط آنها  نیز مشخص شدن وضعیت پیام است. اسپانسرها و مدیران بخش خصوصی وقتی اختلافات داخلی والیبال خراسان را می‌بینند، دلسرد می‌شوند. بازیکنان این تیم هم اگر با انگیزه سر تمرینات حاضر نمی‌شوند، به دلیل ابهاماتی است که در خصوص روند پرداخت قراردادها وجود دارد.

فتاحی در پاسخ به این سؤوال که آیا هیأت والیبال خراسان رضوی بخشی از کمک اداره کل ورزش‌وجوانان به پیام را به دلیل بدهی این باشگاه به هیأت برداشته، گفت: برای کمک به والیبال، 150 میلیون به حساب هیأت والیبال واریز و مقرر شد هیأت والیبال بخشی از قرارداد بازیکنان را به صورت علی‌الحساب پرداخت کند و به محض مشخص شدن اسپانسر باشگاه پیام خراسان، این پول به هیأت والیبال از سوی باشگاه پیام بازگردانده شود. هیأت والیبال خراسان رضوی بابت مطالباتش چکی داشته و 55 میلیون تومان از این مبلغ را جدا کرده و مابقی را در اختیار باشگاه پیام قرارداده است.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص واگذاری پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو مرتبه اطلاعیه فراخوان دادیم. ماده 27 تکلیف را روشن کرده است. از ظرفیتی که قانون مشخص کرده باید به بهترین نحو استفاده کنیم. در حال حاضر برای 14 پروژه متقاضی داریم. در سطح استان خیرین نیز کارهای زیادی انجام دادند، اما این موضوع سازمان‌دهی شده نیست که آن را در دستور کار قرار داده و پیگیری می‌کنیم.

فتاحی در مورد وضعیت نابه‌سامان سالن‌های والیبال و بسکتبال در مشهد، عنوان کرد: سالن 6 هزار نفری ثامن در حال تکمیل است و برای مسابقات بین‌المللی شرایط خوبی را فراهم خواهدکرد. در گذشته از بازی‌هایی که در ثامن برگزار می‌شد، استقبال چندانی صورت نمی‌گرفت، اما در حال حاضر امکانات شهر گسترش پیدا کرده و واضح است که در آینده به مجموعه ورزشی ثامن نیاز خواهیم‌داشت. شهرداری و شورای شهر مشهد به زودی کلنگ سالن بزرگ شهر را به زمین خواهندزد. از سوی دیگر آمادگی مشارکت با بخش خصوصی در پروژه‌های ورزشی را داریم، اگر هم به دنبال زمین هستند، می‌توانیم به اداره کل راه و شهرسازی نامه بزنیم و زمین در اختیارشان قراردهیم.

وی در خصوص وعده نوروزیان، فرماندار سابق مشهد مبنی بر آماده شدن مجموعه ورزشی الهیه تا پایان سال 98، گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت استادیوم 10 هزار نفری در آن منطقه نداریم. شاید در طرح‌های قبلی بوده، اما هیچگونه اعتباری برای این موضوع نداریم. تکمیل این مجموعه منتفی نشده‌است. زمین این مجموعه واگذار و دیوارکشی آن هم انجام شده است، البته نیاز به زیرساخت دارد که اعتباری برای آن کنار گذاشته شده است، اما اعتباری برای ایجاد استادیوم 10 هزار نفری در این منطقه در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی با اشاره به نارضایتی دوگانه مردم به دلیل ترافیک حاصل از برگزاری مسابقات در استادیوم‌های داخل شهر و فاصله زیاد استادیوم ثامن از فضای شهری، بیان کرد: شرایط را باید فراهم کنیم، مردم نیز بر اساس امکانات از فضاهای ورزشی استفاده می‌کنند. در تمام شهرهای ایران، برعکس تمام شهرهای دنیا استادیوم‌های ورزشی خارج از شهر قرار دارند. بار ترافیکی و مسائل امنیتی در این موضوع تاثیرگذار بوده است. مجموعه ورزشی ثامن و الهیه که از قبل به آن‌ها توجه شده برای مسابقات بین‌المللی طراحی شده‌است. استادیوم امام رضا که در داخل شهر قرار دارد، محدودیت‌های زیادی دارد.

فتاحی در خصوص بلاتکلیفی برخی از هیأت‌های ورزشی خراسان رضوی، بیان کرد: هر هیأتی که دوره 4 ساله‌اش به اتمام می‌رسد برای آن سرپرست تعیین می‌شود. اصولا سرپرست در فرایند کارهای هیأت وقفه‌ای ایجاد نمی‌کند، اما در چندین هیأت ورزشی دوره سرپرستی طولانی شده‌است. برخی مواقع کار از دست اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی هم خارج است. وضعیت بعضی از مجامع، به دلیل بلاتکلیفی فدراسیون مربوطه نامشخص است. مجمع انتخابی هیأت والیبال نیز به همین شکل بود که هفته گذشته به طور جدی در تهران پیگیر آن شدم و در نهایت تاریخ 23 آبان را جهت برگزاری مجمع انتخابی هیأت والیبال خراسان رضوی مشخص کردند. برخی دیگر از هیأت‌ها که با سرپرست اداره می‌شوند، روال عادی تمرینات، مسابقات و اعزام را طی می‌کنند.

وی افزود:  برای برگزاری مجمع انتخابی هیأت اسکی با فدراسیون اسکی در حال هماهنگی هستیم. ثبت نام اعضاء مجمع انتخابی هیأت‌های تنیس، سوارکاری، موتورسواری و بوکس آغاز شده‌است. برای هیأت بسکتبال نیز سرپرست جدید انتخاب شده‌است. مجمع هیأت‌های بولینگ و بیلیارد، بیماران خاص و گلف به زودی برگزار می‌شود. هیأت دوچرخه‌سواری در مرحله ثبت‌نام اعضا قرار دارد. مجمع هیأت قایقرانی و والیبال هم به ترتیب در تاریخ‌ 4 و 23 آبان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام خاطرنشان کرد: 150 طرح نیمه‌تمام داریم که برای تکمیل به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند. با وضعیت اعتبارات موجود نمی‌توانیم تمام این‌ طرح‌ها را به اتمام برسانیم. در تلاشیم بخشی از پروژه‌های نیمه‌تمام را از طریق ماده 27 به بخش خصوصی واگذار کنیم. 14 پروژه نیمه‌تمام شناسایی و متقاضی واگذاری آن‌ها مشخص شده است. تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح خراسان رضوی با شرایطی بسیار خوب، آمادگی واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

فتاحی در رابطه با وضعیت استادیوم ثامن، تصریح کرد: زمین چمن شماره دو ثامن تا پیش از دهه فجر به بهره‌برداری خواهدرسید. برای استادیوم اصلی 5 میلیارد تومان اعتبار استانی با تخصیص صد درصد، مصوب شده‌است. 2 میلیارد تومان دیگر نیز با دستور استاندار و موافقت رییس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی به این پروژه اختصاص یافته‌است. 3 میلیارد تومان هم از سوی وزیر ورزش اختصاص یافت. با این مقدار اعتبار، با تامین هزینه صندلی‌ها و گیت‌های ورودی از طریق شرکت توسعه، فعالیت فاز دوم استادیوم ثامن به زودی آغاز خواهدشد تا در کمترین زمان ممکن آماده برگزاری دیدارهای مهمی مانند بازی‌های آسیایی شود.

وی با اشاره به توجه اداره کل ورزش‌وجوانان استان در بهره‌برداری پروژه‌ها در حاشیه شهر مشهد، بیان کرد: بیش از 90 درصد از 50 پروژه زمین چمن مصنوعی در مناطق محروم به زودی احداث خواهدشد. در حاشیه شهر مشهد هشت زمین چمن مصنوعی در نظر گرفتیم. تلاش‌مان این است که کمبود امکانات ورزشی در حاشیه شهر را به کمترین حد خود برسانیم. هرچند با مشکل زمین در حاشیه مشهد مواجهیم. این موضوع، ما را با چالشی روبرو کرده که آن را از طریق وزارت ورزش پیگیری می‌کنیم. آستان قدس و شهرداری اعلام آمادگی کرده‌اند که زمین در اختیارمان قرار دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.