• دوشنبه / ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 98080602990
  • خبرنگار : 50228

یک مربی فوتبال:

تاکنون تیم اسکوچیچ از پدیده‌های لیگ است/مسجدسلیمان کلاسیک دفاع می‌کند

فولاد خوزستان

ایسنا/خوزستان یک مربی فوتبال در خوزستان با بیان اینکه تیم اسکوچیچ امسال می‌تواند حریف خطرناکی برای تمام تیم‌ها باشد، گفت: امروز نفت آبادان به اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای رسیده و به اذعان بیشتر کارشناسان تاکنون یکی از پدیده‌های لیگ بوده است.

علی خوش‌ذات در گفت‌وگو با ایسنا، در ابتدا درباره روند موفقیت‌آمیز نفت‌آبادان در هشت هفته سپری شده از فصل نوزدهم لیگ برتر، اظهارکرد: نفت امسال با هدایت اسکوچیچ و جوانانی که بیشتر آن‌ها بومی هستند، لیگ را خیلی خوب آغاز کرد و تا این‌جای رقابت‌ها نیز نتایج خوبی به دست آورده است. به اذعان بیشتر کارشناسان، نفت تاکنون یکی از پدیده‌های لیگ بوده است و آن‌چه از نظر فنی در خصوص این تیم به چشم می‌آید، این است که بهترین نفت دو دهه اخیر را از نظر تیمی، فوتبالی و ذات فوتبال آبادان شاهد هستیم.

*۹۰ درصد هواداران فکر می‌کردند تراکتور پیروز شود، نه نفت آبادان

وی با اشاره به پیروزی نفت آبادان برابر تراکتور نیز گفت: نفت باوجود مشکلات مالی و بخشنامه‌هایی که از طریق وزارت نفت صادر شده است، برابر تراکتور که شاید ۹۰ درصد هواداران فکر می‌کردند این بازی به سود تیم تبریزی به پایان برسد، با برد نفت همراه بود. به نظرم اسکوچیچ و تیم جوانش با انتخاب یک تاکتیک مناسب و تحلیل خوب از تیم تراکتور، خیلی خوب توانستند مرکز زمین و بازیکنان تراکتور را کنترل کنند و روی دو ضربه ایستگاهی به گل برسند. اسکوچیچ و دستیارانش و همچنین بازیکنان نفت آبادان، در این دیدار بسیار خوب کار کردند و میلاد جهانی نیز با ارسال‌های خوب و بی‌نقص خود پایه‌گذار دو گل شد.

*بازی نفت و تراکتور، از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر لیگ برتر بود

این مربی فوتبال خوزستان بیان کرد: تیم مظلوم نفت آبادان با هواداران فوق‌العاده‌اش توانست در یک بازی کاملا تاکتیکی و همراه با سرعت مناسب، برنده این دیدار باشد. به نظرم این مسابقه یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر لیگ برتر بود. امیدوارم با حل مشکلات موجود از طریق وزارت نفت و مسئولان، نفت آبادان روند فوق‌العاده خود را ادامه دهد.

*تیم اسکوچیچ امسال می‌تواند حریف خطرناکی برای تمام تیم‌ها باشد

وی عنوان کرد: از نظر فنی هر تیمی در دنیا در زمان‌هایی از فصل ممکن است، شرایط و تمرکزش برهم بخورد اما به نظرم نفت آبادان با حل شدن مشکلاتش و با توجه به این‌که تیم ۱۱ نفره و تیم ذخیره‌اش در سطح بسیار خوبی قرار دارند و امروز نیز به اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای رسیده است، می‌تواند همین روند خوب را ادامه دهد و پایان فصل می‌توانیم این تیم را حداقل در نیمه بالایی جدول ببینیم. نفت آبادان واقعا فوتبال دلنشینی را ارائه می‌دهد و می‌تواند امسال حریف خطرناکی برای تمام تیم‌ها باشد.

*با حل شدن مشکلات مالی، سهمیه آسیایی برای آبادانی‌ها دور از دسترس نیست

خوش‌ذات ادامه داد: اسکوچیچ با توجه به این‌که یک تیم کاملا بومی در اختیار دارد و دومین حضور در تیم‌های خوزستانی را تجربه می‌کند و شناخت خوبی نسبت به فوتبال خوزستان و نفت آبادان دارد، بر کار مسلط است و اکنون نفت آبادان با کمترین ایراد کار می‌کند. به هر حال با حل شدن مشکلات مالی و افزایش روحیه بازیکنان، شرایط نفت بهتر از این خواهد شد. با وجود مشکلات مالی، کار برای کسب سهمیه آسیایی سخت است اما اگر این تیم حمایت شود، این مهم نیز دور از دسترس نیست و نفت امسال می‌تواند ماجراجویی کند.

*هواداران مسجدسلیمانی‌ به تیم نفت می‌بالند

وی در ادامه در خصوص وضعیت تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان نیز گفت: نفت‌ برخلاف سال‌های قبل، این فصل با وجود یک مربی با تجربه و کاربلد و مربی‌ای که امروز کاملا بازیکنان و تیم‌های لیگ برتر را می‌شناسد، توانسته شرایط خوبی داشته باشد. نفت‌مسجدسلیمان با تفکرات و سلیقه مهدی تارتار بسته شد و می‌بینیم که این تیم در لیگ برتر و جام حذفی بدون شکست کار خود را ادامه می‌دهد و این یک اتفاق خیلی خوب است و شرایط به صورتی است که مسجدسلیمانی‌ها به تیم خود می‌بالند. امیدوارم این روند خوب ادامه داشته باشد.

* نفت‌مسجدسلیمان کلاسیک دفاع می‌کند و این یک هنر است

خوش‌ذات افزود: نفت‌مسجدسلیمان یک تیم منسجم و متحد است و تارتار توانسته این اتحاد را به وجود بیاورد. به نظرم نفت بیشتر از دیگر تیم‌های لیگ برتری می‌دود و این یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های تیم تارتار است. یک تیم با دوندگی بالا می‌تواند هم به خوبی دفاع کند و هم در تمامی صحنه‌ها حضور داشته باشد. نفت‌مسجدسلیمان کلاسیک دفاع می‌کند و این یک هنر است، ضمن این‌که در هفته‌های اخیر نیز توانسته فاز حمله خود را بهتر کند.

*نفت با رفع مشکلاتش در خط حمله، تیمی کامل می‌شود

وی بیان کرد: امیدوارم تیم خوب نفت مسجدسلیمان که امروز توانسته با دوندگی بالا، تفکرات دفاعی و اتخاذ تاکتیک‌های مناسب برابر تیم‌های گردن‌کلفت و پرقدرت نتایج خوبی به دست آورد، در ادامه با تمرینات بیشتر در فاز حمله و حل شدن مشکلات مالی‌ و ساختاری‌اش و همچنین جذب بازیکنانی در خط حمله باتوجه به از دست دادن بازیکنی مانند عباس عسکری، مشکلات فاز هجومی خود را هم حل کند و یک تیم کامل و صد درصدی شود.

این مربی خوزستانی با اشاره به دیدار این تیم در هفته هشتم برابر ماشین‌سازی تبریز، گفت: به نظر من کسب یک امتیاز از یک دیدار خارج از خانه بسیار خوب بود. بازی در تبریز و هوای سرد این شهر همیشه سخت است، ضمن این‌که ماشین‌سازی شعبه دوم تراکتور است و از این نظر نفت امتیاز خوبی برابر ماشین‌سازی کسب کرد.

*نفت مسجدسلیمان می‌تواند جزو هشت تیم برتر قرار بگیرد، اگر ...

وی عنوان کرد: مطمئنا اگر نفت‌مسجدسلیمان از نظر روحی روانی، امکانات و حمایت هواداران به شرایط بهتری برسد، می‌تواند جزو هشت تیم برتر قرار بگیرد و اگر این مهم محقق شود، این موفقیت بزرگی برای نفت محسوب می‌شود. امسال فوتبال‌دوستان مسجدسلیمانی با آرامش خاصی بازی‌های این تیم را دنبال می‌کنند. و سال اولی است که این هواداران بدون استرس از فوتبال نفت مسجدسلیمان لذت می‌برند و این نیز به تنهایی یک اتفاق بزرگ است. امیدوارم این روند حفظ شود و نفتی‌ها کارهای بزرگتری انجام دهند و با حفظ این تفکر، روند خود را در سال‌های بعد ارتقاء دهند.

*مسئولان باشگاه فولاد بدانند که این تیم همیشه حرف برای گفتن داشته است

خوش‌ذات همچنین درمورد تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: دوستان‌مان در باشگاه فولاد باید بدانند فولاد یک تیم صاحب سبک و تیمی بوده که با توجه به پشتوانه خوبی که داشته است، مربیان مختلف از جمله بگوویچ، لوکابوناچیچ، فرانچیچ، جلالی و فرکی، فوتبال‌های فوق‌العاده و متفاوتی را ارائه داده‌اند. دوستان فعلی در باشگاه فولاد باید بدانند که این تیم همیشه حرف برای گفتن داشته است. با تمام احترامی که برای دیگر استان‌ها قائلم باید بگویم این‌جا خوزستان است، خوزستانی که در تاریخ فوتبال ایران تیم‌های آن همیشه مدعی و قهرمان بوده‌اند. فوتبال در خوزستان تعریف شده است و همه فوتبال را می‌فهمند.

وی ادامه داد: امروز اگر حجم زیادی از انتقاد نسبت به تیم فولاد وجود دارد، مربیان فولاد باید با طراحی تمرینات بهتر و تفکرات مناسب، بیشتر کار کنند تا وضعیت بهتر از این شود.  این دوستان در باشگاه فوق حرفه‌ای فولاد خوزستان کار می‌کنند و باید از این فضا با تمرکز و کار بیشتر استفاده کرده و مشکلات تیم را حل کنند.

*انتقادات از فولاد به جا هستند

وی با اشاره به عملکرد فولاد برابر نساجی نیز عنوان کرد: حریف شاید ۶۰ دقیقه فولاد را تحت تاثیر قرار داد و خوشبختانه شهاب گردان چند سیو فوق‌العاده داشت. به نظرم فولاد در این دیدار چندان صاحب موقعیت نشد و نساجی نیز تیمی نبود که اتوبوسی دفاع کند که فولاد نتواند به راحتی گلزنی کند و این نشان می‌دهد که فولاد در فاز حمله با مشکلاتی مواجه است. بابت اولین برد خانگی فولاد به این تیم تبریک می‌گویم اما دوستان باید بدانند این تیم می‌تواند بهتر باشد و اگر انتقادی می‌شود، به نظرم واقعا به جا هستند. امیدوارم هواداران پرشمار فولاد در آینده‌ نزدیک فولاد واقعی را ببینند. شرایط این تیم از نظر نتیجه‌گیری خوب شده است و می‌تواند فوتبال بهتری را هم ارائه دهد. امیدوارم فولاد به مسیر خوب گذشته برگردد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.