• دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98081307578
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان‌های استان اصفهان

راهپیمایی ۱۳ آبان در تهران
13 آبان 1398

ایسنا/اصفهان راهپیمایی استکبارستیز ۱۳ آبان با حضور قشرهای مختلف مردم در شهرستان‌های استان اصفهان برگزار شد.

همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی روز ۱۳ آبان در شهرستان‌های استان اصفهان برگزار شد و مردم استان باری دیگر با مشت‌های گره کرده خشم و انزجار خود را از آمریکا نشان دادند.

دانش آموزان و مردم خمینی‌شهر با در دست داشتن پلاکاردهای "مرگ بر آمریکا" انزجار خود را از تهدیدات و تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی نشان دادند.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم، استاد مجتمع دانشگاهی حضرت امیرالمومنین(ع) سپاه پاسداران، گفت: در تاریخ ایران ۱۳ آبان بیانگر سه رویداد مهم است. اولین رویداد در سال ۱۳۴۳ است که در اثر پذیرش کاپیتولاسیون و مصونیت قضایی آمریکایی‌ها در ایران بوده است و حتی امروز در  برخی کشورها مانند آلمان هنوز آمریکایی‌ها مصونیت قضایی دارند.

احمد نظارتی زاده افزود: رویداد بعدی در سال ۱۳۵۷ است که در ۱۳ آبان دانش آموزان بر تجاوزهای شاه فریاد زده‌اند و پاسخ آن‌ها گلوله‌های دژخیمان بوده است. رویداد سوم تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست. اما برخی‌ها از این تسخیر پشیمان شدند که البته در اوایل اسلام نیز این اتفاق افتاده است.

وی گفت: تسخیر لانه جاسوسی سد محکمی برای نفوذ آمریکا با ایران شد. حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه معاویه را شیطان خطاب می‌کند و همین جمله را امام خمینی(ره) نیز برای آمریکا بیان کردند. شیطان لباس عوض می‌کند و هر زمان در یک لباس است.

استاد مجتمع دانشگاهی حضرت امیرالمؤمنین سپاه پاسداران، اظهار کرد: موقعی که اوباما رییس جمهور آمریکا شد برای ملت ایران تبریک سال نو  فرستاد و در کاخ سفید سفره هفت‌سین پهن کرد. خیلی‌ها در روزنامه‌ها نوشتند او با ماست اما چند ماه بعد ریگی  در اعترافاتش گفت آمریکا۵۰ میلیون دلار به حساب من واریز کرده است. در زمان مذاکرات ما نیز آن‌ها به داعش کمک می‌کردند.
نظارتی زاده گفت: مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را بی‌فایده‌ای می‌دانند چون آن‌ها به عهد خود وفا نمی‌کنند. کودتای ۲۸ مرداد گواه این صحبت است.

مستضعفان جهان ۱۳ آبان را سرمشق خود قرار دهند

رمضانعلی فردوسی بادی- سرپرست فرمانداری نطنز در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مستضعفان و آزادگان جهان برای رهایی از چنگال استکبار جهانی باید واقعه ۱۳ آبان را باید سرمشق خود قرار دهند.

وی افزود: فرزندان دلیر ایران در چنین روزی قد علم کرده و در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی کردند و اگر مستضعفان و آزادگان جهان می‌خواهند بر استکبار جهانی سیطره یابند، باید در مقابل آن‌ها قد علم کنند.

سرپرست فرمانداری نطنز گفت: روز دانش‌آموز می‌خواهد به همه مستضعفان جهان بیاموزد که علیه مستکبران قیام کنند و حقوق مسلم و از دست رفته خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند.

وی تصریح کرد: پیام روز دانش‌آموز به مسلمانان این است که تنها در برابر اهداف والای مکتب توحید به نماز بایستید و فقط در پیشگاه خدا به کرنش و سجود بنشینید و در برابر استکبار جهانی و سرکرده آن، آمریکا ایستادگی کنید.

فردوسی بادی خاطرنشان کرد: امروز شاهد آن هستیم که مردم شهرستان نطنز به خصوص دانش آموزان روز ۱۳ آبان را گرامی داشته و ضمن حمایت از انقلاب اسلامی ایران، تجدید میثاق دوباره‌ای با این انقلاب بزرگ و عظیم کرده‌اند.

تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب دوم بود
در راهپیمایی و مراسم روز ۱۳ آبان در شاهین‌شهر مدیر تبلیغات اسلامی‌ شاهین‌شهر، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸، را انقلاب دوم، و ویران کردن خانه شیطان در ایران دانست و ضمن گرامی‌داشت هفته بسیج دانش‌آموزی، گفت: راهپیمایی روز ۱۳ آبان نمایش کرامت انسانی و انزجار از شیاطین و استکبار جهانی است.

حجت‌الاسلام حسن بابائیان، ادامه داد: دو انقلاب در دو سال متوالی در ایران رخ داد، پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷، انقلاب اول بود و ثمره‌اش کوتاهی دست استکبار جهانی از ایران است و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که ثمره‌اش ویرانی خانه استکبار در ایران بود.

وی، آمریکا را مصداق عینی شیطان دانست و افزود: عملکرد آمریکا و شیطان در راستای یکدیگر است به نحوی که تمام آنچه شیطان بر انجام آن اصرار دارد همان سیاستی است که آمریکا اجرا می‌کند.

بابائیان تصریح کرد: نشر و اصرار بر فساد و فحشا، ترویج خشونت و آشوب‌طلبی شیطان، همانی است که آمریکا بر آن پافشاری داشته و گروهک‌های تروریستی مانند داعش، ثمره این سیاست‌گذاری‌هاست.

وی به عناد آمریکا در سال‌های پس از انقلاب با جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: در این سال‌ها آمریکا از هیچ عملی برای تضعیف جمهوری اسلامی روی‌گردان نبود، از واقعه طبس و تا حمایت فتنه‌گران در سال ۱۳۸۸و اکنون نیز، شدت تحریم‌ها بر مردم کشور و تنها راه عبور از پیچ و خم‌ مشکلات، اطاعت بی چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است.

در همه فتنه‌های عالم دست آمریکا را می‌بینید
همچنین امام‌جمعه گلپایگان در مراسم روز 13 آبان، گفت: ترامپ ملعون صراحتاً اعلام می‌کند من از چاه‌های نفتی سوریه برای قدرت خودم استفاده می‌کنم و اعلام می‌کند که من نفت را دوست دارم.
 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی کرامتی اظهار کرد: امروز یوم‌الله ۱۳ آبان است روزی که نقطه عطف در تاریخ مبارزات ملت رشید ما محسوب می‌شود و تأثیرات مهم برگشت‌ناپذیری در تاریخ ملت ایجاد کرده است، این روز حقیقتاً یوم‌الله است.

وی ادامه داد: روزهای بسیار مهم و تاریخی هر ملتی در فرهنگ دینی ما از آن به یوم‌الله تعبیر می‌شود. در ۱۳ آبان اتفاقات مهمی رخ داد و تداعی‌کننده خاطرات تلخ و شیرینی برای ملت است.

امام جمعه گلپایگان گفت: در ۱۳ آبان سال 1357 شاهد اتفاق تلخ مهم دیگری بودیم و آن اینکه دانش آموزان این مرز و بوم در دفاع از اسلام و حمایت از امامِ امت در دانشگاه تهران به اتفاق همه دانشجویان تجمع کرده بودند، اما دشمنان سفاک که دست نشانده آمریکای جنایتکار بودند آن‌ها را به رگبار بستند.
کرامتی افزود: در ۱۳ آبان سال 1358 اتفاق شیرین و مبارکی رخ داد که برای تعیین خط‌مشی جمهوری اسلامی و خطوط کلی سیاست نظام بسیار تعیین کننده بود و آن هم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان غیور و بیدار این مرز و بوم بود.

وی خاطرنشان کرد: لانه جاسوسی مکانی بود که نام آن سفارت‌خانه آمریکا بود، اما علیه ملت ما، انقلاب و اسلام انواع توطئه‌ها را انجام می‌دادند که به کتاب‌هایی تحت عنوان اسناد لانه جاسوسی آمریکا تبدیل شد. چرا آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند این اسناد و کتاب‌ها در کشورشان منتشر شود، چون سند رسوایی آن‌ها است.

امام‌جمعه گلپایگان تصریح کرد: در همه فتنه‌هایی که در عالم رخ می‌دهد دست کثیف رژیم آمریکا را می‌بینید. در اتفاقاتی که در لبنان، عراق سوریه و... با فتنه‌گری داعش شاهد آن بودیم به دست آمریکا اتفاق افتاده و می‌افتد، ترامپ اعلام کرد که داعش را ما خلق کردیم.

کرامتی یادآور شد: امروز روز مبارزه ملی با استکبار جهانی نام گرفت، استکبار یعنی قدرتی که بنا دارد با فتنه‌گری، توطئه، قتل و غارت و... علیه ملت‌ها اقدام کند تا بر آن‌ها مسلط باشد.
وی اضافه کرد: آن‌ها برای ملت ما دل نمی‌سوزانند بلکه تمام هدفشان تسلط بر ملت‌ها است و تکلیف ما این است که در مقابل آمریکا و دولت‌های استکباری اقدام کنیم.

حضور دانش آموزان نشانه وفاداری ملت به انقلاب است

فرماندار اردستان نیز در راهپیمایی روز 13 آبان گفت: حضور پرشور مردم خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان در راهپیمایی 13 آبان نشان دهنده این است که قطار انقلاب هنوز روی ریل ارزش‌های خودش در حال حرکت است و نشانه وفاداری ملت به انقلاب است.

حمیدرضا تأملی اظهار کرد: راهپیمایی 13 آبان یعنی ملت ایران همچنان آمریکا را دشمن شماره یک نه تنها خودش، بلکه جهان اسلام و همه ملت‌های آزاده و مستقل عالم می‌داند. اینکه در اولین راهپیمایی 13 آبان در گام دوم انقلاب شاهد حضور پرشور مردم خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان هستیم نشان دهنده این است که قطار انقلاب هنوز روی ریل ارزش‌های خودش در حال حرکت است و نشانه وفاداری ملت به انقلاب است.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع دانش آموزان و دانشجویان، افزود: ایشان به عنوان تحلیلگر اصلی مسائل منطقه موضوعات را روشن کردند و فکر می‌کنیم سخنان ایشان اتمام حجت است برای کسانی که فکر می‌کنند از رهگذر نگاه به خارج ممکن است فرصت خاصی برای مردم رقم بخورد.

فرماندار اردستان گفت: شرایط خاصی اقتصادی که ما امروز در کشور شاهد هستیم یک نمونه بارز از آخرین دشمنی‌ها است که نظام سلطه نسبت به این ملت نشان داده است. البته ما هیچ گریزی برای اینکه روی تولید داخلی داشته باشیم نداریم و باید همه توانمندی‌های خود را در جهت شکوفایی قرار دهیم.

ملت ایران مقابل کارشکنی‌های آمریکا ایستادگی می‌کند

همچنین امام‌جمعه اردستان در این مراسم گفت: امروز ستم‌ستیزی، ظالم ستیزی و استکبارستیزی باید جز برنامه هر مسلمان و به ویژه شیعیان باشد. خوشبختانه حضور پرشور مردم ما در راهپیمایی 13 آبان این شعار را عملیاتی کردند.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری با بیان اینکه شاید در کل دنیا ستمکارتر از رئیس‌جمهور آمریکا نداریم، افزود: آمریکا تاکنون هر رئیس‌جمهوری داشته ویژگی فرعونی خود را داشته و امروز شاهد هستیم در سطح کشور همه آمده‌اند که نشان دهند همچنان بر پیمانشان هستند.

وی با بیان اینکه امروز شعار مرگ بر آمریکا بهترین شعار ملت ایران بود، گفت: امروز علاوه بر روز دانش‌آموز روز تبعید امام خمینی(ره) و دیگری تسخیر لانه جاسوسی است که از آن روز به بعد مخالفتشان بر ایران تشدید شد. امیدواریم این شعار مرگ بر آمریکا تا به زیر کشیدن طاغوت اکبر ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.