• دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۷:۱۵
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 98081307963
  • خبرنگار : 71489

سردار جعفری:

تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویانی انجام شد که امروز آنها را آتش به اختیار می‌دانیم

سردار جعفری

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) تصریح کرد که «تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام و جوانانی که امروز از سوی رهبری به عنوان آتش به اختیار یا خودجوش مردمی معرفی می‌شوند، انجام شد.

به گزارش ایسنا، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج)  در پنجمین همایش «زنده‌باد مرگ بر آمریکا» که توسط انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و ادبیات این دانشگاه برگزار شد، طی سخنانی به بررسی نقش جوانان در انقلاب اسلامی و مراحل آن پرداخت و اظهار کرد: برای بررسی نقش جوانان در مراحل انقلاب اسلامی ابتدا باید انقلاب اسلامی را تعریف کنیم؛ بر اساس تعریف مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی حرکت تدریجی مستمر و تدریجی و مردمی آن هم با حالت جهادی در مسیر تحقق اهداف اسلامی و فرامین الهی است.

وی با بیان اینکه «اتفاقا مشکل ما با مخالفین انقلاب از همین تعریف انقلاب اسلامی آغاز می شود»، افزود: برخی معتقدند انقلاب اسلامی که در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید، دیگر تمام شده و دیگر باید از این تاریخ روی مسائلی داخلی و مسائلی جامعه تمرکز شود؛ این افراد معتقدند انقلاب دومی در کار نیست و نیازی به تسخیر لانه جاسوسی نبود؛ البته آنها معتقدند ما سفارتخانه آمریکا را تسخیر کردیم و نه لانه جاسوسی را.

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) با تاکید بر اینکه در ۴۰ ساله اول انقلاب مبارزه اصلی مان با دشمنان بیرونی انقلاب بوده است، درحالی که مخالفین داخلی هم در رابطه با اهداف انقلاب مشکلاتی برای ما ایجاد کرده و می‌کنند، خاطر نشان کرد: معنای انقلاب اسلامی حرکت تدریجی یک جامعه به سمت اهداف اسلامی است. ملت ایران افتخار دارد که در طول این ۴۰ سال به این اصل اساسی انقلاب درست عمل کرده؛ نه به آمریکا یا استکبار ستیزی یک اصل مسلم انقلاب اسلامی و دستور الهی است. همچنین این انقلاب باید همراه با هدایت الهی و هدایت درست قرآنی باشد؛ هدایت نهضت های اسلامی یا به‌ دست امام معصوم است یا در زمان غیبت ایشان به دست نائب ایشان یعنی ولایت فقیه است و این حرکت بدون داشتن رهبری بی معناست. در نهایت این نتیجه را می‌گیریم که اگر ملت ایران در سال ۵۷ به ندای امام (ره) عمل نمی‌کرد و انقلاب نمی‌کرد، در واقعیت به دستورات الهی و قرآنی گوش نداده و عمل نکرده بود.

سرلشکر جعفری گفت: برعکس آنچه در دهه دوم انقلاب عده‌ای مطرح کردند که انقلاب اسلامی باید متوقف شود و معنایی ندارد که بگوئیم همیشه درحال انقلابیم، ما به انقلاب های سوم، چهارم، پنجم و ... نیز نیازمندیم و بر اساس تعریف انقلاب اسلامی ما همیشه درحال انقلاب هستیم حال ممکن است برخی از این حرکات برجسته باشد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر اساس تعریف مقام دارای پنج مرحله است که درحال حاضر ما در مرحله سوم آن هستیم؛ پیروزی در سال ۵۷  وتغییر  نظام حاکم در کشور، تشکیل و تثبیت نظام مراحل اول و دوم این انقلاب محسوب می‌شود. ۴۰ سال طول کشیده که نظام اسلامی که تشکیل شده بصورت مستحکم و اساسی و غیر قابل براندازی تثبیت شود؛ البته این کار با هزینه های معنوی و مادی بسیار زیاد انجام شده است. امروز بنابه تعبیر رهبر انقلاب گام اول انقلاب را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و مرحله سوم یعنی اسلامی شدن دستگاه های نظام و مرحله چهارم یعنی اسلامی شدن جامعه را پیش رو داریم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) با تاکید بر اینکه عدالت مهمترین هدف انقلاب اسلامی است، گفت: عدالت هنوز به طور کامل در جامعه محقق نشده اما در حال حرکت در این مسیر هستیم و انقلاب‌های سوم و چهارمی که باید انجام شود احتمالا در این مسیر و در مراحل تکمیلی انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، اظهار کرد: تسخیر لانه جاسوسی یعنی انقلاب دوم انجام شد چراکه یکی از اساس انقلاب مبارزه با استکبار و استکبار ستیزی است. لانه جاسوسی در ایران و به تعبیر برخی سفارت آمریکا در تهران نمی‌توانست باقی بماند و انقلاب اسلامی در ایران ادامه داشته باشد؛ انقلاب دوم بیرون کردن آمریکایی ها از ایران و آزاد کردن موضوع هدایت و راهبری جامعه از ایران باید انجام می‌شد تا انقلاب اسلامی به درستی به سمت اهدافش پیش برود. آمریکایی ها به دنبال  نفوذ و اعمال دخالت و خط دهی به عوامل خود فروش یا وابسته بودند.

وی با بیان اینکه «تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام و جوانانی که امروز از سوی رهبری به عنوان آتش به اختیار یا خودجوش مردمی معرفی می‌شوند، انجام شد»، ادامه داد: یک روز لازم بود لانه جاسوسی توسط دانشجویان به صورت حرکتی خودجوش و آتش به اختیار تسخیر شود، امروز هنوز همین حرکت وجود دارد و خواست مقام معظم رهبری از دانشجویان انقلابی ادامه حرکت‌های خودجوش و آتش به اختیاری است. طبیعی‌ست که دیگر لانه جاسوسی در کشور وجود ندارد، اما جاسوس‌های آمریکا و دشمنان و نفوذی ها و عوامل خود فروخته و لیبرال‌ها و افرادی که خط آمریکا و غرب را که مغایر با خط انقلاب اسلامی است، پی گرفته‌اند، همچنان وجود دارند؛ بنابراین مقابله و تسخیر و بیرون راندن اینها از حاکمیت وظیفه امروز دانشجویان انقلابی به صورت آتش به اختیار است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) اظهار کرد: در ۴۰ سال اول انقلاب اسلامی تمرکز حرکت انقلاب اسلامی بر تثبیت اصل مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه بوده است؛ علت اینکه می‌گوییم انقلاب اسلامی چهل سال اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است، این است که مقابله با تهدیدات فیزیکی دشمنان اعم از نظامی و امنیتی بصورت کامل انجام شده است. حوادثی که در ابتدای سال ۹۸ رخ داد همه دنیا فهمیدند که جمهوری اسلامی ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی دشمنان خود عبور کرده؛ وقتی پهپاد آمریکایی‌ها ساقط می‌شود و کشتی انگلیسی در قبال توقیف کشتی ما توقیف می‌شود  و آنها هیچ حرکتی نمی‌توانند انجام دهند و از خیلی از اقداماتی که در سال ۹۸ رخ داد جا خالی دادند و عبور کردند درحالی که خیلی از کشورها از آمریکا انتظار واکنش داشتند چون امروز قدرت دفاعی و حتی امنیتی ایران اسلامی بی نظیر است .

سرلشکر جعفری با بیان اینکه «ما عبور از تهدیدات را انجام دادیم و به گام دوم انقلاب اسلامی رسیده ایم»، به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری صادر شده است،اشاره و خاطر نشان کرد: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم جوانان هستند؛ این بیانیه به چهار عظمت انقلاب اسلامی اشاره می‌کند که عبارتند از عظمت انقلاب اسلامی از نظر ماندگاری، عظمت راه طی شده تا امروز، عظمت چشم انداز انقلاب و  عظمت نقش نیروی جوان متعهد در رسیدن به چشم انداز انقلاب اسلامی.

وی با طرح این پرسش که چرا حرکت انقلاب اسلامی آنقدر وابسته به نیروی جوان است؟ گفت: ماهیت انقلاب اسلامی بدون حرکت با محوریت نیروی جوان امکان تحقق ندارد؛ در تمامی مراحل مربوط به انقلاب اسلامی اعم از روزهای پیروزی، روزهای نخست انقلاب و دوران دفاع مقدس شاهد پیشتازی نیروی جوان بوده ایم. همچنین در مقابله با ناامنی‌های داخلی در مقاطع ۷۸، ۸۸ و سال‌های ۹۶ و ۹۷ و همچنین سیل اخیر نیروی جوان انقلابی پای کار سازماندهی شده نقش اصلی را در عبور از بحرانهای ملی داشته اند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) با تاکید بر اینکه تهدیدات علیه انقلاب اسلامی تهدیدات صرفا تهدیدات نظامی، امنیتی و بلایای طبیعی نیست، گفت: انقلاب‌ها همیشه از داخل ضربه خورده اند و تهدید اصلی علیه انقلاب اسلامی بیشتر از داخل آن است؛ اختلاف دیدگاه‌ها و برداشت‌ها، تعاریف مختلف و متفاوت و منخرف از انقلاب اسلامی و شبهاتی که در این راستا برای مردم ایجاد می‌شود از جمله تهدیدات نرم فرهنگی، سیاسی اقتصادی یا اجتماعی هستند.

سرلشکر جعفری نحوه اداره کشور و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و نوع نگاه به حل مسائل اقتصادی کشور را از دیگر تهدیدات امروز انقلاب اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز با دوگانه نگاه به بیرون برای حل مشکلات اقتصادی یا نگاه به درون برای حل این مشکلات مواجه هستیم؛ درحالیست که بارها مقام معظم رهبری تاکید کردند که باید تاکید بر نگاه به درون باشد تا مشکلات حل شود ولی کو گوش شنوا؟!

وی تصریح کرد: مهمترین کاری که باید بکنیم، این است که امروز وضعیت خود را با شرایط روز تطبیق دهیم و ببینیم چه کار می‌توانیم انجام دهیم شبیه کاری که دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ انجام دادند؛ مقابله با راه‌های مخالفین یا نفوذی‌ها یا خط‌هایی که نفوذی‌ها به داخل کشور می‌دهند و تبلیغ می‌کنند و خیلی ها آگاهانه با ناآگاهانه در حال عمل کردن به آن هستند وظیفه اصلی امروز دانشجویان است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی حضرت بقیه الله اعظم (عج) با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان در ماه رمضان امسال، اظهار کرد: رهبری در این دیدار فرمودند که برای رسیدن به چشم انداز انقلاب به یک حرکت عمومی نیاز داریم؛ ایشان می‌فرمایند دانشجویان و تشکل‌های مختلف دانشجویی و معتقد به انقلاب اسلامی باید در این مسیر حرکت کنند، ولی بصورت خودجوش و آتش به اختیار؛ این آتش به اختیار بودن شبیه همان حرکت تسخیر لانه جاسوسی است.

سرلشکر جعفری در پایان با بیان اینکه « عمل انقلابی تسخیر لانه جاسوسی که با دقت کامل انجام شد، برای انقلاب اسلامی بن‌بست شکنی کرد و امروز نیاز به چنین حرکتی اما به شکل دیگری احساس می‌شود»، بر لزوم تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز برای تبیین نقش امروز جوانان و دانشجویان در گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: همانطور که در جریان تسخیر لانه جلسات اندیشه‌ورزی بسیاری برای چگونگی عمل و فهم تکلیف برگزار کردیم، امروز نیر باید این جلسات توسط دانشجویان برگزار شود و در آنها بحث شود که امروز چه تلکیفی بر دوش نسل جوان انقلابی است و چه کاری باید انجام دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.