• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۷
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 98082214287
  • خبرنگار : 71469

معاون مستعفی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای سکوتش را شکست

داورزنی در گفت‌وگو با ایسنا: می‌خواهند هیچ جا نباشم/ ۳ سال مقابل هجمه‌ها سکوت کردم

داورزنی در گفت‌وگو با ایسنا: می‌خواهند هیچ جا نباشم/ ۳ سال مقابل هجمه‌ها سکوت کردم

معاون مستعفی توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه خود گفت که "می‌خواهند من هیچ جایی نباشم" و در این مسیر، حتی "برخی همه تلاش خود را کردند تا تایید صلاحیت‌ها هم صورت نگیرد".

محمدرضا داورزنی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص مسائل عنوان شده مربوط به استعفایش از معاونت وزارت ورزش و جوانان، ثبت نام در انتخابات فدراسیون والیبال و مسائل پیش آمده در ارتباط با تعیین صلاحیت کاندیداهای این فدراسیون، اظهارکرد: در ابتدا و براساس قانون باید بگویم که شما نمی‌توانید دو شغله باشید. فدراسیون‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی هستند و اگر در آن جا کسی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود نمی‌تواند حضور همزمان در منصب دیگر را تجربه کند، اما اینکه عنوان می‌شود حق نداشته‌اند ثبت نام کنند و یا نمی‌توانند ثبت نام انجام دهند درست نیست.

تشریح فرآیند تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون والیبال

وی ادامه داد: فرایند انتخابات اینگونه است که ابتدا کاندیداها ثبت نام می‌کنند و پس از ارائه مدارک، در ابتدای امر کمیسیون تطبیق شرایط مدارک مربوطه از جمله سوء پیشینه، مدارک تحصیلی، سوابق مدیریتی، اجرایی و... را بررسی کرد، نام و مدارک افرادی که پرونده شان کامل باشد، جهت تعیین صلاحیت به نهادهای امنیتی مربوطه ارجاع می‌شود.

معاون مستعفی توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان خاطر خاطرنشان کرد: اگر مدارک کاندیدایی که ثبت نام کرده در کمیسیون تطبیق شرایط ناقص تشخیص داده شود پرونده فرد اصلا به نهادهای امنیتی ارسال نمی‌شود. باید بدانیم که ثبت نام در انتخابات فی نفسه حقی را برای کسی ایجاد نمی کند مگر آنکه مدارک فرد در کمیسیون تطبیق شرایط مورد قبول واقع شود.

داورزنی با تاکید بر اینکه مرجع تعیین صلاحیت‌ها وزارت ورزش و جوانان نیست و نهادهای دیگری هستند که صلاحیت ها را تعیین می‌کنند و این مسئله ربطی به وزارت ورزش و جوانان ندارد، اظهار کرد: به طور حتم کمیسیونی که بررسی‌ها را انجام داده و شرایط را تطبیق داده است به صورت سلیقه‌ای عمل نکرده و به مدارک تحصیلی، سوابق مدیریتی و سایر موارد این چنینی توجه کرده و افرادی که در کمیسیون مربوطه حضور دارند در ابتدای امر شرایط و سوابق فرد مورد نظر را بررسی کرده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه مطرح می‌شود شما به عنوان معاون وزیر ورزش و فردی که کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال است در بررسی صلاحیت‌ها نقش داشته‌اید؟ توضیح داد: اصلا چنین مسئله‌ای صحت ندارد. آیا تایید صلاحیت‌ها را بنده انجام می‌دهم؟ این دستگاه‌های امنیتی کشور هستند که صلاحیت‌ها را تأیید می‌کنند و این مسئله ارتباطی به بنده ندارد. اگر کسی هم اعتراضی دارد می‌تواند این اعتراض را به وزارت ورزش و جوانان ببرد تا اگر لازم است بررسی مجددی صورت گیرد و تأیید صلاحیتی انجام شود. اینکه مطرح می‌کنند شخص بنده مسئول تأیید صلاحیت‌ها بوده‌ام به هیچ وجه درست نیست چرا که نقشی در تأیید صلاحیت‌های انتخابات ریاست فدراسیون والیبال نداشتم.

معاون مستعفی توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه رئیس مجمع فدراسیون شخص وزیر ورزش است، گفت: وزیر یا خودش به شخصه یا معاونانش پس از تفویض اختیار مجمع را برگزار می‌کنند، علاوه بر این کمیسیونی وجود دارد که وظیفه آن تطبیق شرایط است و پس از بررسی مدارک تحصیلی، سوابق اجرایی و مدیریتی و ... پرونده مربوط به کاندیدا را کامل کرده و پس از آن این پرونده برای تعیین صلاحیت ارسال می‌شوند. مسئولان مختلفی در وزارت ورزش و جوانان حضور دارند که این پرونده‌ها را تکمیل می‌کنند تا پس از آن به نهادهای امنیتی ارسال شود و در نهایت این تعیین صلاحیت‌ها در حوزه فعالیت نهادهای امنیتی است.

واکنش به نامه کمیسیون اصل ۹۰؛ هیچ تخلفی از سوی وزارت ورزش صورت نگرفته

داورزنی در ارتباط با مسائل مطرح شده و نامه کمیسیون اصل ۹۰ در این باره به وزارت ورزش و اینکه عنوان می‌شود به دلیل نقش وی در تعیین صلاحیت‌ها باید مجددا این موضوع در دستور کار قرار گیرد و صلاحیت کاندیداها مجددا تأیید یا رد شود، اظهار کرد: اگر خلاف قانون عمل شده باید ورود کرد و فرایند را اصلاح کنند اما براساس اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی و آیین‌نامه انتخابات فدراسیون‌ها هیچ تخلفی در وزارت ورزش و جوانان صورت نگرفته است.

وی افزود: به طور حتم مجلس رسالتی دارد که به آن عمل می‌کند و فعالیت‌ها در وزارت ورزش و جوانان نیز براساس قانون است. قرار نیست که هر روز در رسانه‌ها مسائل مختلفی که درست نیست عنوان کنیم. دستگاه‌های نظارتی وجود دارند که بر فعالیت وزارت ورزش و جوانان نظارت می‌کنند.

معاون مستعفی توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه برخی همه تلاش خود را کردند تا تایید صلاحیت‌ها صورت نگیرد و هر در این مدت هر تهمت و افترایی وارد کردند، گفت: هم اکنون که تایید صلاحیت ها صورت گرفته می خواهند اصل انتخابات والیبال را زیر سوال ببرند.

درخواست کننده اعزام سعید مولایی فدراسیون جودو بود

معاون مستعفی توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در ادامه در مورد صحبت های مطرح شده از سوی آرش میراسماعیلی-رییس فدراسیون جودو- مبنی بر اینکه فدراسیون متبوعش مخالف اعزام سعید مولایی به رقابت های قهرمانی جهان بوده و معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش مجوز اعزام ملایی به رقابت های قهرمانی جهان را صادر کرده است، یادآور شد: شنونده باید عاقل باشد. اساسا وزارت ورزش و جوانان فی نفسه تعیین نمی کند که چه کسی به مسابقات و اردوها اعزام شود، سالانه حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار ورزشکار به مسابقات و اردوهای برون مرزی اعزام می‌شوند و متقاضی این اعزام ها فدراسیون های مختلف هستند. شورای برون مرزی نمی گوید که چه کسی به مسابقات اعزام شود و این اساسا در شان شورا و معاونت قهرمانی وزارت ورزش نیست.

داورزنی افزود: درخواست کننده اعزام سعید مولایی به رقابت های قهرمانی جهان در ژاپن نیز فدراسیون جودو بود و پس از آن شورای برون مرزی مجوز اعزام را صادر کرد. در شورای برون مرزی افزاد مختلفی حضور دارند و در خصوص اعزام یک ورزشکار بر اساس تقاضای فدراسیون مربوطه مجوز صادر می کنند و  این شورا بدون درخواست فدراسیون نمی‌گوید که یک سفر انجام و یا یک ورزشکار به مسابقات اعزام شود و چنین صحبت هایی غیر منطقی است.

معاون مستعفی توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: مسئول فدراسیون جودو چه کسی است؟ درخواست کننده اعزام تیم به مسابقات چه کسی بوده است؟ اساسا وزارت ورزش و جوانان بدون درخواست یک فدراسیون کسی را به مسابقات اعزام نمی کند.

توضیح در مورد حکم دبیر مجمع عمومی فدراسیون دوو میدانی

داورزنی در ارتباط با انتشار حکم مربوط به انتصاب علی دانشمندفر به عنوان دبیر مجمع عمومی فدراسیون دو و میدانی و ایراد وارده مبنی بر اینکه تاریخ این حکم مربوط به یک روز پس از استعفای داورزنی است، بیان کرد: ثبت نام انتخابات دو و میدانی از امروز آغاز می‌شود. این نامه مربوط به روز دوشنبه هفته جاری و پیش از استعفای بنده بوده است اما به دلیل ارجاع در اتوماسیون، تاریخ و شماره نامه مربوط به روز سه‌شنبه و یک روز پس از استعفای بنده است. این حکم از قبل تنظیم شده و مربوط به انتخابات فدراسیون دو و میدانی بوده و شرایط به گونه‌ای است که در ابتدای امر دبیر مجمع منصوب می‌شود تا شرایط انتخابات پیش برود. زمانی که اعلام کرده‌ایم ثبت‌نام‌ها از چهارشنبه صورت می‌گیرد به هر حال باید شرایطی فراهم می‌شود تا کاندیداها امکان ثبت نام داشته باشند و اگر امروز برای ثبت نام اقدام می‌کردند خب چه کسی وجود داشت که آن‌ها را برای شرکت در انتخابات ثبت نام کند؟

واکنش به هجمه های اخیر

وی با اشاره به هجمه‌های چند وقت اخیر، تصریح کرد: سه سال است در واکنش به هر چه می‌گویند و هر بداخلاقی که دارند سکوت کرده‌ام. والیبال موفق‌ترین رشته ورزش کشور در تاریخ است و در این سه سال بداخلاقی‌های مختلفی توسط برخی افراد صورت گرفت اما باز هم واکنش بنده سکوت بود.

معاون سابق توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه آیا مخالفان وی هدف‌شان عدم حضور در وزارت ورزش یا فدراسیون والیبال است، گفت: این هجمه‌ها علت دارد و می‌خواهند که من هیچ جا نباشم.

علت استعفا از وزارت ورزش و ثبت نام در انتخابات والیبال

داورزنی در ارتباط با استعفایش از معاونت توسعه قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال نیز، عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود در والیبال احساس کردیم که در حال حاضر باید به این رشته ورزشی کمک کرد تا والیبال از ریل موفقیت های خود خارج نشود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۲:۳۹

بعضی ها می‌خواهند شما نباشید اما شما اصرار دارید که حتما باشید