• یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۱
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98090301579
  • خبرنگار : 71613

دادگر: پیش‌بینی مدال المپیک داریم/ عبدالمحمدی: به امیرمحمد دادگر ظلم شده است!

علی دادگر

رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد حواشی مختلف اعزام پسرش به مسابقات مختلف می‌گوید که بر اساس رکوردهایش اعزام شده و تا زمانی که وضعیت خوبی دارد اعزام می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد نتایج تیراندازی ایران بیان کرد: فدراسیون تیراندازی از زمان تاسیس این فدراسیون و در طول ۷۲ سال نتایج خوب و ارزشمندی را کسب کرده است. در تفنگ بادی جزو پنج کشور قدرتمند دنیا هستیم. از ماده‌های دیگر هم غافل نبودیم و تپانچه سهمیه کسب کرد و اهداف پروازی هم نتایج خوبی به دست آورد.

او در این مورد افزود: تفاوت این دوره با دوره‌های قبل کاهش ۱۵ درصدی سهمیه‌های المپیک توسط فدراسیون جهانی بود اما فدراسیون ایران ۲۰ درصد نسبت به دوره‌های قبلی رشد داشته است و این در حالی به دست آمد که از مربیان داخلی استفاده کردیم. برای ۳ مربی ایرانی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم در صورتی که قبلا و با پول آن موقع به سرمربی خارجی نزدیک به سه میلیارد تومان پول می‌دادیم.

او در ادامه بیان کرد: مشکلات مالی، ارزی و مهمات هم‌ بر کسی پوشیده نیست اما غیرت و تلاش ورزشکاران، مربیان و همکارانم در فدراسیون باعث شد تا این نتایج خوب به دست بیاید. خیلی نباید مغرور شویم هنوز شانس سهمیه داریم و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا سهمیه‌هایمان افزایش پیدا کند. در المپیک هم پیش بینی می‌کنیم که اولین مدال المپیکی را به دست بیاوریم.

دادگر در مورد برنامه‌های فدراسیون بیان کرد: برنامه‌هایمان را به سه قسمت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کردیم. برنامه کوتاه مدتمان از الان تا المپیک ۲۰۲۰ شروع شده و بعد از آن برنامه‌های میان مدت و بلند مدتمان را اجرا می‌کنیم تا به اهداف پیش بینی شده برسیم.

دادگر در مورد وضعیت تیم‌های اهداف پروازی در مسابقات مختلف بیان کرد: برای کسب سهمیه باید از تمامی ظرفیت‌ها در تمامی رشته‌ها استفاده کنیم. در اهداف پروازی چون سهمیه گرفته نشده دلیل بر ناتوانی این رشته نیست بلکه آنها با سه رکورد شکنی تاریخی خود را ثابت کردند. آقای دوستی از ۱۲۵ هدف ۱۱۹ هدف را زد و کسی که ۱۲۰ زد به فینال رسید. این نتایج امیدوار کننده بود و از آنها راضی هستیم. این پایان کار نیست اهداف پروازی باید مثل سابق دیده شود.

او در مورد اینکه نام رامتین بشارتی در استارت لیست مسابقات قهرمانی آسیا بود اما در مسابقات شرکت نکرد، گفت: کمیته فنی بر اساس رکوردهایی که ورزشکاران در مسابقات داخلی زدند، تصمیم می‌گیرد که کدام ورزشکاران اعزام شوند، رامتین بشارتی هم یکی از بالاترین رکوردها را داشت و قرار بر اعزامش بود. او چند سال است که به دنبال رفتن به آمریکا بود و برای این مسابقات هم ریسک آمدن یا نیامدن را داشت اما چون اجازه خروج بیش از یک بار در سال را نداشت، نتوانست در مسابقات شرکت کند. علاوه بر این رکوردهای نفرات بعدی خیلی خوب نبود و فدراسیون تصمیم گرفت که نفرات بعدی اعزام نشوند. او تمریناتش را آمریکا انجام می‌دهد و با فدراسیون در ارتباط است. یکی از بزرگترین آرزوهایش کسب سهمیه المپیک بود که آن را از دست داد اما در آینده در اختیار تیم ملی خواهد بود.

دادگر در مورد مشکل فشنگ گفت: ما مصرف کننده فشنگ هستیم و تولیدی نداریم یعنی برخی ارگان‌ها یا بخش خصوصی باید وارد کننده باشند اما بنابر مشکلات این امکان سلب شده است. با این حال با دو هفته تمرین در هانوفر توانستیم سهمیه المپیک به دست بیاوریم یعنی تا این حد فشنگ‌ در کسب سهمیه حیاتی است. برای آینده مختصری فشنگ در اختیار تیم ملی داریم اما امیدوارم با اعزام های برون مرزی این کمبود را جبران کنیم. ورزشکاران خارجی روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ فشنگ استفاده می‌کنند اما ورزشکاران ما با دو هفته تمرین با فشنگ سهمیه گرفتند و این نشان دهنده توانایی آنها است‌. برنامه ای در مورد واردات فشنگ مرغوب با همکاری وزارت دفاع داریم تا آنها یا بخش خصوصی یا فدراسیون بتوانند فشنگ وارد کنند.

دادگر در مورد امکان کسب سهمیه المپیک توکیو از طریق رنکینگ گفت: الهه احمدی، سجاد پورحسینی، محمد نکونام و گلنوش سبقت اللهی امکان دسترسی به سهمیه را از طریق رنکینگ دارند. البته برخی از آنها با توجه به جایگاه خود شانس بیشتری دارند که سبقت اللهی این شرایط را دارد و شانس بیشتری نسبت به بقیه دارد. از فرصت های باقی مانده و چند اعزام که برای افزایش رنکینگ آنها وجود دارد، استفاده می‌کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد الهه احمدی بیان کرد: خانم احمدی در هندوستان با یک دهم، در چین با چهار دهم و در قطر با یک امتیاز سهمیه المپیک را کسب نکرد. چیزی از قابلیت‌های این ورزشکار کم نمی‌شود. ورزشکاران یک دوره اوج و بعد افول دارند و الان احمدی در این دوره است و نتوانست سهمیه بگیرد اما او بانوی شایسته تیراندازی ایران است که نامش ماندگار خواهد بود.

دادگر در مورد شانس ایران برای کسب مدال المپیک بیان کرد: در تیراندازی اظهار نظر کردن قطعی، کار سختی است و اگر اظهاراتمان محقق نشود زیر سوال می‌رویم ما هم ترجیح می‌دهیم چنین حرفی نزنیم، با این حال وزیر ورزش از ما در المپیک دو سکو می‌خواهد، به آنها قولی ندادیم اما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بیشتر از دو سکو به دست بیاوریم‌. این بستگی به تلاش و عملکرد ما و دیگر کشورها دارد. تمام آرزو و آمال یک رشته تصرف سکوهای دنیا است و ما هم تمام تلاشمان بر این است چون وزارت ورزش ما را بر اساس مدال ها و سکوها ارزیابی می‌کند. در به دست آوردن سهمیه ها تاریخ ساز شدیم امیدوارم در مورد مدال هم تاریخ ساز شویم.

او در مورد قراردادهای کم مربیان تیم ملی بیان کرد: سه میلیاردی که در مورد مربی خارجی گفتم در گذشته بوده است و ما با توجه به کمبود منابع مالی با خانم هاشمی که مربی سنگاپور بود یک سال مذاکره کردیم و او را راضی کردیم تا با حداقل درآمد برگردد. آقای اینانلو هم سرمربی تیم اندونزی است و با هدایت او اندونزی توانست اولین سهمیه المپیک را کسب کند. حتی با شوخی می‌گفتیم این سهمیه‌ها هم برای ایران است چون با مربی ایرانی به دست آمده است. در کل با توجه به بودجه و شرایطمان به مربیان پرداخت می‌کنیم و این بزرگی و گذشت آنها را نشان می‌دهد که تیم ملی خود را رها نکردند.

او در این مورد افزود: برای مربیان داخلی حداقل حقوق و پاداش را در نظر گرفتیم. شرمنده مربیانمان هستیم اما این مربیان با عرق میهن پرستی ما را رها نکردند. هاشمی از کل دنیا پیشنهادهایی دارد اما امیدوارم همراه تیم ما باشد.

او در مورد کیفی شدن سهمیه‌های کسب شده و تبدیل آنها به مدال گفت: برای به دست آوردن سهمیه‌های المپیک از تمامی فرصت‌ها استفاده کردیم. البته رشته‌ها را اولویت بندی کردیم و تفنگ اولویت اول و بعد از آن تپانچه و اهداف پروازی بود. الان که سهمیه مشخص شده و تعداد محدود است از اعزام آنها به مسابقات و اردوهای مختلف غافل نخواهیم شد. مربیان برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند و ما ورزشکاران را از نظر امکانات مختلف بی بهره نمی‌گذاریم.

دادگر در پاسخ به این سوال که آیا الهام هاشمی، سرمربی تفنگ ایران تا زمان المپیک با تیم ایران می‌ماند یا خیر؟ گفت: او یکی از بهترین مربیان دنیاست و نمی‌خواهیم او را از دست بدهیم. امیدوارم کنارمان بماند. قبل از خانم هاشمی رکوردهای برخی از ورزشکاران افت کرده بودند اما بعد از آمدن هاشمی اوج گرفتند. قراردادمان با این‌ مربی تا پایان مسابقات قهرمانی آسیا بود و در آینده هم گزینه اولمان است.

دادگر در مورد حضور پسرش (امیرمحمد دادگر) در تیم اعزامی اهداف پروازی و نتایج ضعیفش در مسابقات بیان کرد: در تیراندازی همه به نتایج خوب فکر می‌کنند. ماهم به دنبال ورزشکارانی هستیم که رکورد خوبی دارند و فرقی نمی‌کند پسر من یا کسی دیگری باشد. هر کسی هم که قابلیت اعزام داشته، اعزام شده است، امیرمحمد هم بر اساس نتایج و نظر کمیته فنی قابلیت اعزام را داشت و تا زمانی که این قابلیت را داشته باشد به همراه دیگر ورزشکاران اعزام می‌شود. در مورد ورزش صحبت می‌کنیم و هیچ راز و سوءاستفاده ای در این زمینه نیست چون رکوردها مقابل دوربین‌ها و مانیتورها ثبت می‌شود و تا امروز ورزشکاری که بخواهد از اعزام او گله داشته باشد نداشتیم چون رکوردهای او مشخص است.

فرشید عبدالمحمدی، سرمربی تیم اهداف پروازی هم در مورد حضور امیرمحمد دادگر در ترکیب تیم ملی گفت: پدر مسی هم‌ اگر رئیس فدراسیون آرژانتین بود به مسی می‌گفتند ژن خوب. امیرمحمد دادگر به جای اینکه ژن خوب به سودش باشد باعث شده تا خیلی به او سخت بگیریم. علاوه بر این در حواشی خیلی سخت و سنگینی تمرین می‌کند. امیرمحمد دادگر سه اعزام برون مرزی داشته است. تمام تیراندازان ما از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ که تمرین کردند با تمام امکاناتی که داشتند مثل او زدند. رشته ما اعداد و رقم و عریان است. نه تنها به او کمک نشده بلکه سخت هم گرفته‌ایم.

او در ادامه افزود: می‌گویند اهداف پروازی ما سهمیه نگرفته است اما آیا امکانات ما با کشورهای دیگر قابل مقایسه است. امکانات و زیرساخت‌هایمان متفاوت است. ما لیگ اهداف پروازی نداریم و گرانی وجود دارد. کسانی که منتقد هستند و برای فدراسیون حواشی ایجاد کردند موقع گرفتن ۶ سهمیه تبریک نگفتند. دست منتقدان منصف را می‌بوسیم اما باید بدانند که کشورهایی چون هند و چین سرمایه گذاری در اهداف پروازی دارند. کشورهای حوزه خلیج فارس اولین طلای تاریخ تیراندازی المپیک را در اهداف پروازی گرفت پس سرمایه گذاری ویژه ای در این رشته کردند. در این رشته جنگ جنگ امکانات است نه تاکتیک.

عبدالمحمدی در پایان بیان کرد: فدراسیون تیراندازی و وزارت ورزش می‌دانند اگر می‌خواهند رتبه اول کسب سهمیه شوند باید در اهداف پروازی سرمایه گذاری کنند چون این رشته ۱۵ سهمیه در المپیک دارد. آقای دادگر هم از زمانی که به فدراسیون آمدند حمایت کردند. امیرمحمد دادگر نه تنها حمایت نشده بلکه مورد ظلم هم واقع شده است. خواهش می‌کنم منصفانه نقد کنید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۵:۳۷

در مسابقات قهرمانی آسیا ایران 7 مدال گرفت چین 90 و هند 71 مدال. این‌هارو هم بگید بذارید مردم بدونن.